LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
29. marts 2017 – 5. april 2017
Næste uge  >

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Camacha – Torre de Moncorvo Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. A – Portugal

Torsdag 30. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Sverige U17 (k) – Portugal U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Chaves – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal
22:00 Nacional – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal

Lørdag 1. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Aves – Santa Clara Segunda Liga – Portugal
17:00 Tondela – Estoril Primeira Liga – Portugal
17:00 Braga B – Freamunde Segunda Liga – Portugal
19:15 Boavista – Rio Ave Primeira Liga – Portugal
21:30 Benfica – FC Porto Primeira Liga – Portugal

Søndag 2. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Gil Vicente – Academica Segunda Liga – Portugal
16:00 Gafanha – Oliveirense Campeonato De Portugal - Oprykningsslutspil, Gr. Nord – Portugal
16:00 Merelinense – Amarante FC Campeonato De Portugal - Oprykningsslutspil, Gr. Nord – Portugal
16:00 AD Oliveirense – Lusitano FC Campeonato De Portugal - Oprykningsslutspil, Gr. Nord – Portugal
16:00 Salgueiros – Maritimo B Campeonato De Portugal - Oprykningsslutspil, Gr. Nord – Portugal
16:00 Torreense – Real SC Campeonato De Portugal - Oprykning, Gr. Syd – Portugal
16:00 Operario – Fatima Campeonato De Portugal - Oprykning, Gr. Syd – Portugal
16:00 Louletano – Farense Campeonato De Portugal - Oprykning, Gr. Syd – Portugal
16:00 Praiense – Sacavenense Campeonato De Portugal - Oprykning, Gr. Syd – Portugal
16:00 Torre de Moncorvo – Braganca Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. A – Portugal
16:00 GDU Torcatense – CDC Montalegre Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. A – Portugal
16:00 Vilaverdense FC – FC Pedras Rubras Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. A – Portugal
16:00 Camacha – Canical Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. A – Portugal
16:00 Pedras Salgadas – ARS Martinho Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. B – Portugal
16:00 Alianca de Gandra – Trofense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. B – Portugal
16:00 AD Limianos – SC Mirandela Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. B – Portugal
16:00 Felgueiras 1932 – Ponte da Barca Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. B – Portugal
16:00 Cinfaes – AD Nogueirense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. C – Portugal
16:00 Academica Coimbra SF – Sousense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. C – Portugal
16:00 Pampilhosa – Coimbroes Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. C – Portugal
16:00 Sanjoanense – Tourizense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. C – Portugal
16:00 Moimenta da Beira – RD Agueda Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. D – Portugal
16:00 CD Gouveia – FC Cesarense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. D – Portugal
16:00 Estarreja – Anadia Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. D – Portugal
16:00 Gondomar – Mortagua FC Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. D – Portugal
16:00 U.D. Leiria – Ginasio de Alcobaca Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. E – Portugal
16:00 SC Angrense – Sporting Ideal Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. E – Portugal
16:00 Benfica Castelo Branco – Gafetense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. E – Portugal
16:00 SC Lusitania – Sertanense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. E – Portugal
16:00 Mafra – Alcanenense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. F – Portugal
16:00 Vitoria de Sernache – Carapinheirense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. F – Portugal
16:00 Naval – ARC Oleiros Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. F – Portugal
16:00 Vilafranquense – Caldas Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. F – Portugal
16:00 Oriental – Aljustrelense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. G – Portugal
16:00 Armacenenses – Loures Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. G – Portugal
16:00 Desportivo Fabril Barreiro – Casa Pia Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. G – Portugal
16:00 Sintrense – Sporting Viana Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. G – Portugal
16:00 Atletico – S.U. 1º de Dezembro Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. H – Portugal
16:00 Moura Atletico Clube – Pinhalnovense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. H – Portugal
16:00 Lusitano VRSA – Barreirense Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. H – Portugal
16:00 SR Almancilense – Atletico Malveira Campeonato De Portugal - Nedrykning, Gr. H – Portugal
17:00 Vitoria de Setubal – Moreirense Primeira Liga – Portugal
17:00 Belenenses – Feirense Primeira Liga – Portugal
17:00 Vizela – Portimonense Segunda Liga – Portugal
17:00 Famalicao – Vitoria de Guimaraes B Segunda Liga – Portugal
17:00 Benfica B – C.F. União Segunda Liga – Portugal
17:00 Varzim – Penafiel Segunda Liga – Portugal
17:00 Sporting CP B – Olhanense Segunda Liga – Portugal
17:00 Viseu – Leixoes Segunda Liga – Portugal
17:00 Cova da Piedade – Sporting Covilhã Segunda Liga – Portugal
17:00 Portugal U17 (k) – Island U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
19:00 Arouca – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
21:15 Braga – Maritimo Primeira Liga – Portugal

Mandag 3. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 AD Fafe – FC Porto B Segunda Liga – Portugal

Tirsdag 4. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:15 Chaves – Vitoria de Guimaraes Pokal – Portugal

Onsdag 5. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:15 Benfica – Estoril Pokal – Portugal
<  Forrige uge
29. marts 2017 – 5. april 2017
Næste uge  >