LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
16. august 2017 – 23. august 2017
Næste uge  >

Onsdag 16. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Lugano – St. Gallen Super League – Schweiz 0 – 1
19:30 FC Köniz – Bavois Promotion League – Schweiz
19:30 Stade Nyonnais – Yverdon Promotion League – Schweiz
19:30 Breitenrain – FC Stade Lausanne-Ouchy Promotion League – Schweiz
19:30 SC Brühl – Cham Promotion League – Schweiz
20:00 Kriens – FC Zürich II Promotion League – Schweiz
20:00 SC YF Juventus Zürich – Sion II Promotion League – Schweiz
20:00 Martigny – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
20:00 Dudingen – Thun II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
20:00 Baden – FC Sursee 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 FC Schötz – Delemont 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 FC Bassecourt – Zug 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 Tuggen – FC Wettswil-Bonstetten 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
20:00 St. Gallen II – FC Kosova 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
20:15 FC United Zürich – Old Boys Promotion League – Schweiz
20:30 FC Münsingen – FC Kickers Luzern 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Fredag 18. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Xamax – Schaffhausen Challenge League – Schweiz

Lørdag 19. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Black Stars – Grasshopper II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Cham – Sion II Promotion League – Schweiz
16:00 FC Zürich II – Stade Nyonnais Promotion League – Schweiz
16:00 Zug – FC Schötz 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Red Star Zürich – Eschen/Mauren 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Winterthur II – FC Seuzach 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 FC Wettswil-Bonstetten – Hongg 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:30 SC Brühl – FC Köniz Promotion League – Schweiz
16:30 FC Sursee – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Stade Lausanne-Ouchy – Basel II Promotion League – Schweiz
17:00 Bavois – Kriens Promotion League – Schweiz
17:00 Fribourg – Portalban 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Lancy FC – Martigny 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Echallens – FC Azzurri 90 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Buochs – FC Bassecourt 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Gossau – FC Thalwil 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:15 FC Kickers Luzern – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:30 Yverdon – FC United Zürich Promotion League – Schweiz
17:30 La Chaux-de-Fonds – SC YF Juventus Zürich Promotion League – Schweiz
17:30 Dudingen – Vevey 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:00 Meyrin – Etoile Carouge 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:00 Mendrisio FC – St. Gallen II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 Thun – Lausanne Super League – Schweiz
19:00 FC Zürich – Young Boys Super League – Schweiz
19:00 Chiasso – Wil Challenge League – Schweiz
19:00 FC Rapperswil-Jona – Wohlen Challenge League – Schweiz
19:30 FC Balzers – Tuggen 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
20:00 Delemont – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Søndag 20. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Old Boys – Breitenrain Promotion League – Schweiz
14:30 Naters – Young Boys II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
15:00 Thun II – Team Vaud U21 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
15:00 FC Langenthal – FC Münsingen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
15:30 FC Kosova – Bellinzona 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Sion – Luzern Super League – Schweiz
16:00 Grasshoppers – St. Gallen Super League – Schweiz
16:00 Basel – Lugano Super League – Schweiz
16:00 Aarau – FC Vaduz Challenge League – Schweiz

Mandag 21. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Winterthur – Servette Challenge League – Schweiz

Tirsdag 22. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 FC Zürich Frauen (k) – Olimpija Ljubljana (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k)

Onsdag 23. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 CSKA Moskva – Young Boys Champions League Kvalifikation
<  Forrige uge
16. august 2017 – 23. august 2017
Næste uge  >