LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Basel – Sion Schweiz Pokal – Schweiz

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Old Boys – SC YF Juventus Zürich Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Basel II – FC Rapperswil-Jona Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Tuggen – FC United Zürich Oprykningsspil – Schweiz
16:00 SC Brühl – Bavois Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Stade Nyonnais – Sion II Oprykningsspil – Schweiz
16:00 La Chaux-de-Fonds – FC Köniz Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Breitenrain – Cham Oprykningsspil – Schweiz
16:00 FC Zürich II – Kriens Oprykningsspil – Schweiz
16:00 FC Azzurri 90 – Etoile Carouge 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Vevey – Dudingen 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Echallens – Naters 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Martigny – FC La Sarraz Eclepens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Lancy FC – FC Stade Lausanne-Ouchy 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Fribourg – Young Boys II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Yverdon – Team Vaud U21 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Zug – FC Münsingen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Black Stars – Buochs 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Solothurn – Delemont 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Thun II – FC Bassecourt 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Sursee – FC Schötz 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Luzern II – Wangen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Muri – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Wettswil-Bonstetten – Winterthur II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 FC Gossau – Mendrisio FC 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Eschen/Mauren – Locarno 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 St. Gallen II – Grasshopper II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Bellinzona – FC Thalwil 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Seefeld – FC Seuzach 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Red Star Zürich – FC Balzers 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 Wohlen – Wil Challenge League – Schweiz
19:00 Servette – Aarau Challenge League – Schweiz
19:00 Schaffhausen – FC Zürich Challenge League – Schweiz
19:00 Xamax – Winterthur Challenge League – Schweiz
19:00 Chiasso – Le Mont LS Challenge League – Schweiz

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Grasshoppers – Basel Super League – Schweiz
16:00 Lausanne – Lugano Super League – Schweiz
16:00 Luzern – FC Vaduz Super League – Schweiz
16:00 St. Gallen – Sion Super League – Schweiz
16:00 Thun – Young Boys Super League – Schweiz
<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >