LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >

Fredag 24. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:05 St. Gallen – Austria Lustenau Træningskamp 3 – 1
15:00 Grasshoppers – Schaffhausen Træningskamp 1 – 1
15:00 Winterthur – FC Vaduz Træningskamp 0 – 2

Lørdag 25. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Atalanta – Chiasso Træningskamp
11:00 Sampdoria – Lugano Træningskamp
14:30 Etoile Carouge – Team Vaud U21 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
15:00 Black Stars – Zug 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
15:15 Sion II – FC Zürich II Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Breitenrain – FC Rapperswil-Jona Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Cham – SC YF Juventus Zürich Oprykningsspil – Schweiz
16:00 FC Köniz – Bavois Oprykningsspil – Schweiz
16:00 FC Schötz – FC Münsingen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Wettswil-Bonstetten – St. Gallen II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:30 Stade Nyonnais – Tuggen Oprykningsspil – Schweiz
16:30 SC Brühl – Old Boys Oprykningsspil – Schweiz
17:00 FC Azzurri 90 – Martigny 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Buochs – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Gossau – Seefeld 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:30 La Chaux-de-Fonds – Basel II Oprykningsspil – Schweiz
17:30 Yverdon – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:30 Dudingen – Fribourg 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:45 Vevey – Lancy FC 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:00 Schweiz – Letland VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
18:00 Kriens – FC United Zürich Oprykningsspil – Schweiz
18:00 Delemont – Wangen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
18:30 Thun II – FC Sursee 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 FC Bassecourt – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Søndag 26. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Naters – Young Boys II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
14:30 FC Muri – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
14:30 Mendrisio FC – Red Star Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
14:30 Locarno – Winterthur II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
14:30 FC Thalwil – FC Seuzach 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
15:00 FC La Sarraz Eclepens – FC Stade Lausanne-Ouchy 1. Liga Gr. 1 – Schweiz

Mandag 27. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Østrig U17 (k) – Switzerland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Thun – Breitenrain Træningskamp

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Holland U17 (k) – Switzerland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >