LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >

Søndag 23. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 St. Gallen – Thun Super League – Schweiz
13:45 Young Boys – Lugano Super League – Schweiz
14:30 Naters – Yverdon 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
14:30 Team Vaud U21 – FC Azzurri 90 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
14:30 FC Münsingen – Buochs 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
14:30 Luzern II – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
14:30 FC Thalwil – Locarno 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
14:30 Winterthur II – Eschen/Mauren 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
15:00 Chiasso – Wil Challenge League – Schweiz
15:00 Le Mont LS – Schaffhausen Challenge League – Schweiz
15:00 FC La Sarraz Eclepens – Etoile Carouge 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
15:30 Delemont – FC Muri 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Sion – Lausanne Super League – Schweiz
16:00 Grasshopper II – FC Wettswil-Bonstetten 1. Liga Gr. 3 – Schweiz

Mandag 24. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Xamax – FC Zürich Challenge League – Schweiz

Fredag 28. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Luzern – Basel Super League – Schweiz
20:30 FC Bassecourt – Delemont 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Basel II – Sion II Oprykningsspil – Schweiz
15:00 FC Zürich II – La Chaux-de-Fonds Oprykningsspil – Schweiz
15:00 Black Stars – FC Münsingen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC United Zürich – SC YF Juventus Zürich Oprykningsspil – Schweiz
16:00 FC Rapperswil-Jona – Bavois Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Tuggen – FC Köniz Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Old Boys – Cham Oprykningsspil – Schweiz
16:00 Team Vaud U21 – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Mendrisio FC – FC Thalwil 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:30 Stade Nyonnais – Breitenrain Oprykningsspil – Schweiz
16:30 Martigny – Fribourg 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:30 FC Sursee – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Azzurri 90 – Young Boys II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Etoile Carouge – Naters 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Buochs – FC Schötz 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Gossau – FC Seuzach 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:00 FC Wettswil-Bonstetten – Seefeld 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:30 Yverdon – Lancy FC 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:30 Dudingen – FC La Sarraz Eclepens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:30 Thun II – Wangen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:30 Solothurn – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:45 Lausanne – FC Vaduz Super League – Schweiz
17:45 Wohlen – Xamax Challenge League – Schweiz
17:45 Winterthur – Aarau Challenge League – Schweiz
17:45 Vevey – FC Stade Lausanne-Ouchy 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:30 Locarno – Grasshopper II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 St. Gallen II – Winterthur II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 Bellinzona – Red Star Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Thun – Sion Super League – Schweiz
13:45 St. Gallen – Young Boys Super League – Schweiz
14:30 SC Brühl – Kriens Oprykningsspil – Schweiz
14:30 FC Muri – Zug 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
15:00 Chiasso – FC Zürich Challenge League – Schweiz
15:00 Le Mont LS – Wil Challenge League – Schweiz
16:00 Grasshoppers – Lugano Super League – Schweiz
<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >