LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >

Fredag 24. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Tjekkiet U19 – Skotland U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6 1 – 0
20:30 Preston – Cumbernauld Colts Lowland League – Skotland

Lørdag 25. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Dundee United – St. Mirren Challenge Cup – Skotland
16:00 Greenock Morton – Dunfermline Championship – Skotland
16:00 Ayr – Dumbarton Championship – Skotland
16:00 Hibernian – Falkirk Championship – Skotland
16:00 Raith Rovers – Queen of South Championship – Skotland
16:00 Stenhousemuir – Albion Rovers League 1 – Skotland
16:00 Peterhead – Stranraer League 1 – Skotland
16:00 Livingston – Airdrieonians League 1 – Skotland
16:00 Brechin – East Fife League 1 – Skotland
16:00 Alloa Athletic – Queen's Park League 1 – Skotland
16:00 Forfar – Berwick League 2 – Skotland
16:00 Edinburgh City – Elgin League 2 – Skotland
16:00 Clyde – Stirling Albion League 2 – Skotland
16:00 Arbroath – Montrose League 2 – Skotland
16:00 Annan Athletic – Cowdenbeath League 2 – Skotland
16:00 Deveronvale – Forres Mechanics Highland League – Skotland
16:00 Fort William – Rothes Highland League – Skotland
16:00 Strathspey Thistle – Turriff United Highland League – Skotland
16:00 Inverurie Loco Works – Fraserburgh Highland League – Skotland
16:00 Brora Rangers – Formartine Utd Highland League – Skotland
16:00 Wick Academy – Cove Rangers Highland League – Skotland
16:00 Huntly – Buckie Thistle Highland League – Skotland
16:00 Gretna FC 2008 – Selkirk Lowland League – Skotland
16:00 Vale of Leithen – BSC Glasgow Lowland League – Skotland
16:00 Stirling University FC – Whitehill Lowland League – Skotland
16:00 Spartans – Gala Fairydean Rovers Lowland League – Skotland
16:00 Dalbeattie Star – Edinburgh University Lowland League – Skotland
16:00 Civil Service Strollers – East Kilbride Lowland League – Skotland
20:00 Hawick Royal Albert – East Stirlingshire Lowland League – Skotland

Søndag 26. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Skotland – Slovenien VM Kvalifikation UEFA Gruppe F

Mandag 27. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Skotland U19 – Ungarn U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Hibernian U20 – St. Johnstone U20 Development League – Skotland
19:00 St. Mirren U20 – Hearts U20 Development League – Skotland
19:00 Rangers FC U20 – Ross County U20 Development League – Skotland
19:00 Motherwell U20 – Dundee FC U20 Development League – Skotland
19:00 Aberdeen U20 – Dunfermline U20 Development League – Skotland
20:00 Falkirk U20 – Partick Thistle U20 Development League – Skotland
20:30 Skotland U21 – Estland U21 Venskabskamp U21
20:45 Dundee United – Ayr Championship – Skotland
20:45 Albion Rovers – East Fife League 1 – Skotland

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Dundee United U20 – Kilmarnock U20 Development League – Skotland
20:45 Hibernian – Greenock Morton Championship – Skotland
20:45 Cumbernauld Colts – Whitehill Lowland League – Skotland
21:00 Cove Rangers – Clachnacuddin Highland League – Skotland
21:00 Formartine Utd – Turriff United Highland League – Skotland
21:00 Rothes – Nairn County Highland League – Skotland

Torsdag 30. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Celtic U20 – Inverness U20 Development League – Skotland

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Dundee FC – Aberdeen Premiership – Skotland
<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >