Tipico bold.rejser smartguy.dk bold.shoppen

fodboldkampe i Spanien

Kampprogram - 16. april 2014 til 23. april 2014


Onsdag 16. april

Tid HoldLiga & LandInfo
16/04 18:00 Tenerife B - Laguna Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
16/04 19:00 Barakaldo - Real Union Segunda B Gruppe II Spanien #-#
16/04 19:00 Real Aranjuez - Alcorcon B Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
16/04 19:00 Alcala - Atletico Madrid C Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
16/04 19:00 CD Ciudad Real - Illescas Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
16/04 19:15 Oberena - Pamplona Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
16/04 19:30 SD Gernika - Oiartzun KE Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
16/04 19:30 Sodupe UC - SD Leioa Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
16/04 19:30 Amurrio - Beasain Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
16/04 20:00 Arenas Getxo - Zamudio SD Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
16/04 20:00 Lagun Onak - Pasaia KE Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
16/04 20:00 Vecindario - Santa Brigida Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
16/04 20:00 Izarra - Iruna Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
16/04 20:00 Villegas - Alberite Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
16/04 20:30 San Juan - At. Cirbonero Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
16/04 21:30 Barcelona - Real Madrid Copa del Rey Spanien #-#
16/04 22:00 At. Granadilla - Realejos Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#

Torsdag 17. april

Tid HoldLiga & LandInfo
17/04 11:00 CD Elgoibar - Santutxu FC Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
17/04 11:30 Castro CF - Pontejos Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 11:30 Portugalete - Zalla Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
17/04 11:30 CD Basconia - Club Bermeo FT Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
17/04 11:30 C. Durango - Alaves B Tercera Division - Gruppe 4 Spanien #-#
17/04 11:30 Parla - CD Los Yebenes San Bruno Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 11:30 Rayo Vallecano B - Trival Valderas Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 11:30 CD San Fernando - Rayo Majadahonda Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 11:30 AD Torrejon CF - Colmenar Viejo Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 11:30 CD Vicalvaro - CU Collado Villalba Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 11:30 UD Badajoz - CD Coria Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 11:45 CD Guarnizo - At. Albericia Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 11:45 Barreda Balompie - RS Gimnastica Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 12:00 Real Madrid C - Conquense Segunda B Gruppe II Spanien #-#
17/04 12:00 Cacereno - La Roda Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
17/04 12:00 Oviedo B - Real Aviles CF B Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 12:00 CD Covadonga - Entregu CF Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 12:00 CD Bezana - UM Escobedo Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 12:00 Ribamontan Mar - CD Laredo Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 12:00 Racing Santander B - Siete Villas Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 12:00 Rayo Cantabria - Selaya FC Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 12:00 Pozuelo Alarcon - RCD Carabanchel Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 12:00 Aravaca CF - Inter de Madrid Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 12:00 Alcobendas CF - Atletico Pinto Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 12:00 UD Santa Marta - G. Segoviana Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
17/04 12:00 Xerez - CD Cabecense Tercera Division - Gruppe 10 Spanien #-#
17/04 12:00 Ferriolense - Mercadal Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 12:00 Mallorca B - CF Platges de Calvia Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 12:00 UD Rotlet Molinar - CD Atletico Rafal Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 12:00 Binissalem - Llosetense Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 12:00 Futbol Club Jumilla - Mar Menor Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
17/04 12:00 Ciudad Plasencia - UD Fuente de Cantos Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 12:00 Miajadas - CD Hernan Cortes Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 12:00 Osasuna B - U. Mutilvera Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 12:00 Huarte - UCD Burlades Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 12:00 CD Beti Onak - UDC Chantrea Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 12:00 Berceo - CD Calahorra Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 12:00 CF Ciudad de Alfaro - Club Haro Deportivo Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 12:00 Calasancio - Anguiano Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 12:00 CD Teruel - AD Almudevar Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 12:00 CD Cuarte - CF Illueca Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 12:00 Barbastro - At. Calatayud Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 12:00 Manzanares CF - Quintanar Rey Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 12:00 CDE EF Zona 5 - La Gineta Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 12:15 S.S.Reyes - AD Union Adarve Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
17/04 12:30 Villarrobledo - Club Atlético Ibanes Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 13:00 CD Union Sur Yaiza - Estrella Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:00 Las Zocas - UD Telde Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:00 CD Vera Puerto de la Cruz - San Isidro Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:00 Mensajero - Club Atletico Victoria Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:00 CD El Cotillo - Lanzarote Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:30 Union Viera CF - UD Ibarra Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 13:30 Dep. Marino - Tenisca Tercera Division - Gruppe 12 Spanien #-#
17/04 16:30 At. Valtierrano - CD Erriberri Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 16:30 At. River Ebro - Pena Balsamaiso CF Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 16:45 CDFC La Calzada - CD Alfaro Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 17:00 SD Logrones - Noja Segunda B Gruppe I Spanien #-#
17/04 17:00 Santander - CD Tropezon Segunda B Gruppe I Spanien #-#
17/04 17:00 Sarinena - Fuenlabrada Segunda B Gruppe II Spanien #-#
17/04 17:00 Tudelano - Pena Sport Segunda B Gruppe II Spanien #-#
17/04 17:00 Laracha CF - Cultural Areas Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 17:00 Alondras - CD Choco Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 17:00 UD Barbadas - CD Boiro Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 17:00 Deportivo La Coruna B - UD Somozas Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 17:00 CD Lealtad - UD Gijon Industrial Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 17:00 UP Langreo - Real Tapia CF Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 17:00 SD Gama - Vimenor CF Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 17:00 Santona CF - Buelna Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 17:00 Poblense - Collerense Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 17:00 SD Formentera - San Rafael Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 17:00 Penya Ciutadella Esportiva - Montuiri Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 17:00 Cacereno B - Extremadura Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 17:00 Villanovense - Jerez Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 17:00 CD Azuaga - UP Plasencia Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 17:00 CD Corellano - Valle de Egues Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 17:00 CD Lagun Artea - Atletico Artajones Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 17:00 Naxara - Oyonesa Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 17:00 Pradejon - Agoncillo Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 17:00 Utebo - SD Borja Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 17:00 Socuellamos - Albacete B Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 17:00 Mora - Villarrubia CF Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 17:00 Hellin - CF Talavera de la Reina Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 17:30 Betanzos CF - RC Villalbes Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 17:30 Club Deportivo Colindres - CD Cayon Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
17/04 17:30 Racing Lermeno - Numancia B Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
17/04 17:30 Alcudia - CD Manacor Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 17:30 SD Tarazona - CD Oliver Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 17:30 CF Gimnastico Alcazar - Puertollano Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 17:30 CD Pedroneras - Almansa Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
17/04 18:00 Sestao - Real Sociedad B Segunda B Gruppe II Spanien #-#
17/04 18:00 Elche Ilicitanc - Badalona Segunda B Gruppe III Spanien #-#
17/04 18:00 CD As Pontes - SD Grixoa Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 18:00 Cerceda - Negreira Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 18:00 UC Ceares - CD Cudillero Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 18:00 Atletico de Lugones - CD Tuilla Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 18:00 Pobla Mafumet - UE Vilassar de Mar Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
17/04 18:00 FC Torrevieja - CD Acero Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
17/04 18:00 Huetor Tajar - Atarfe Industrial CF Tercera Division - Gruppe 9 Spanien #-#
17/04 18:00 Pena Dep. Santa Eulalia - Campos Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
17/04 18:00 UCAM Murcia - Olimpico de Totana Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
17/04 18:00 Cartagena FC - CD Bullense Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
17/04 18:00 Atletico San Jose Promesas - Don Benito Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 18:00 Arnedo - San Marcial Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 18:00 At. Vianes - CD Varea Tercera Division - Gruppe 16 Spanien #-#
17/04 18:00 CD Tamarite - Sabinanigo Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
17/04 18:30 Caudal Deportivo - Sporting Gijon B Segunda B Gruppe I Spanien #-#
17/04 18:30 Rapido de Bouzas - CD Dorneda Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
17/04 18:30 RCP Valverdeno - Diter Zafra Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 18:30 Olivenza - CA Pueblonuevo Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 19:00 Santa Amalia - CD Castuera Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
17/04 19:00 Murchante - Cortes Tercera Division - Gruppe 15 Spanien #-#
17/04 19:30 Urraca CF - CD Praviano Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
17/04 19:30 Castelldefels - Palamos Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
17/04 20:00 Espanyol B - Ontinyent Segunda B Gruppe III Spanien #-#
17/04 20:00 Muro CF - Jove Espanol Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
17/04 20:30 AE Prat - Olimpic Xativa Segunda B Gruppe III Spanien #-#
17/04 20:30 Manlleu - Santfeliuenc FC Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#

Fredag 18. april

Tid HoldLiga & LandInfo
18/04 12:00 Villarreal B - UE Olot Segunda B Gruppe III Spanien #-#
18/04 12:00 Ribarroja CF - Alzira Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
18/04 17:00 CF Cullera - La Nucia Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
18/04 17:00 CD Becerril - Valladolid B Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
18/04 17:30 Pinoso CF - CF Torre Levante Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
18/04 20:30 Atletico Madrid - Elche Primera Division Spanien #-#

Lørdag 19. april

Tid HoldLiga & LandInfo
19/04 11:45 Ecija - Atletico Sanluqueno CF Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
19/04 16:00 Osasuna - Valencia Primera Division Spanien #-#
19/04 17:00 Athletic Bilbao B - SD Amorebieta Segunda B Gruppe II Spanien #-#
19/04 17:00 Lucena - Cordoba B Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
19/04 17:00 Murcia B - Deportiva Minera Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
19/04 17:00 Ejea - Altorricón Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
19/04 17:30 UM Escobedo - Castro CF Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
19/04 17:30 La Baneza FC - La Virgen del Camino Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
19/04 17:30 Real Betis B - Recreativo Huelva B Tercera Division - Gruppe 10 Spanien #-#
19/04 18:00 Levante - Getafe Primera Division Spanien #-#
19/04 18:00 Hercules - Cordoba Segunda División Spanien #-#
19/04 18:00 Lugo - Ponferradina Segunda División Spanien #-#
19/04 18:00 Compostela - Burgos CF Segunda B Gruppe I Spanien #-#
19/04 18:00 Atletico Sanguntino - CF Borriol Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
19/04 18:15 Real Madrid Castilla - Eibar Segunda División Spanien #-#
19/04 18:30 Real Aviles CF - Marino Luanco Segunda B Gruppe I Spanien #-#
19/04 19:00 Barcelona B - Girona Segunda División Spanien #-#
19/04 19:00 EL Palo - Linense Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
19/04 19:30 Don Benito - CD Azuaga Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
19/04 20:00 Real Sociedad - Espanyol Primera Division Spanien #-#
19/04 20:00 Mirandes - Las Palmas Segunda División Spanien #-#
19/04 20:00 CD Castuera - Ciudad Plasencia Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#

Søndag 20. april

Tid HoldLiga & LandInfo
20/04 10:00 Atletico Madrid C - Real Aranjuez Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 CD Los Yebenes San Bruno - CU Collado Villalba Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 Rayo Vallecano B - CD Vicalvaro Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 Trival Valderas - Pozuelo Alarcon Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 RCD Carabanchel - CD San Fernando Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 Alcorcon B - AD Torrejon CF Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:30 Colmenar Viejo - S.S.Reyes Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 11:45 Condal CF - Univ.Oviedo Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
20/04 12:00 Almeria - Celta Vigo Primera Division Spanien #-#
20/04 12:00 Mallorca - Deportivo La Coruna Segunda División Spanien #-#
20/04 12:00 Las Palmas B - Leganes Segunda B Gruppe II Spanien #-#
20/04 12:00 Getafe B - CD Laudio Segunda B Gruppe II Spanien #-#
20/04 12:00 Atletico Madrid B - Huesca Segunda B Gruppe II Spanien #-#
20/04 12:00 Llagostera - Reus Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 12:00 Sant Andreu - Atlético Baleares Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 12:00 Constancia - Hospitalet Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 12:00 Albacete - Melilla Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 12:00 Pontejos - SD Gama Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 12:00 Castellon - Eldense Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
20/04 12:00 Villarreal C - CD Utiel Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
20/04 12:00 Inter de Madrid - Alcobendas CF Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 12:00 La Palma CF - UB Lebrijana Tercera Division - Gruppe 10 Spanien #-#
20/04 12:00 UD Fuente de Cantos - Villanovense Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 12:00 CD Hernan Cortes - Olivenza Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 12:00 Azuqueca - CD Madridejos Tercera Division - Gruppe 18 Spanien #-#
20/04 12:15 Toledo - CD Puerta Bonita Segunda B Gruppe II Spanien #-#
20/04 16:00 Llosetense - Penya Ciutadella Esportiva Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
20/04 16:30 CD Martos - Union Estepona Tercera Division - Gruppe 9 Spanien Skrivebordssejr
20/04 16:30 Ayamonte - CD San Roque de Cadiz Tercera Division - Gruppe 10 Spanien Skrivebordssejr
20/04 16:30 Xerez - Portuense Tercera Division - Gruppe 10 Spanien Aflyst
20/04 17:00 Rayo Vallecano - Real Betis Primera Division Spanien #-#
20/04 17:00 Recreativo Huelva - Alaves Segunda División Spanien #-#
20/04 17:00 Sporting Gijon - Murcia Segunda División Spanien #-#
20/04 17:00 Ferrol - Oviedo Segunda B Gruppe I Spanien #-#
20/04 17:00 Luarca CF - SD Lenense Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
20/04 17:00 RS Gimnastica - Racing Santander B Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:00 Vimenor CF - Ribamontan Mar Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:00 Selaya FC - Santona CF Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:00 Buelna - Club Deportivo Colindres Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:00 CD Laredo - CD Guarnizo Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:00 Atletico Tordesillas - LA Granja Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
20/04 17:00 Unami CP - CF Salmantino Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
20/04 17:00 San Rafael - Binissalem Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
20/04 17:00 Felanitx - Alcudia Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
20/04 17:00 At. Pulpileno - Fortuna Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
20/04 17:00 Yeclano - Muleno CF Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
20/04 17:00 La Union CF - Plus Ultra Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
20/04 17:00 Huercal Overa CF - Cieza Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
20/04 17:00 EG El Palmar CF - CDA Aguilas FC Tercera Division - Gruppe 13 Spanien #-#
20/04 17:00 UP Plasencia - Miajadas Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 17:00 CD Brea - Zaragoza B Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
20/04 17:00 Atletico Escalerillas - Ebro Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
20/04 17:30 Huracan CF - Alcoyano Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 17:30 CD Cayon - CD Bezana Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:30 Siete Villas - Rayo Cantabria Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:30 At. Albericia - Barreda Balompie Tercera Division - Gruppe 3 Spanien #-#
20/04 17:30 Mercadal - Pena Dep. Santa Eulalia Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
20/04 17:30 Diter Zafra - Atletico San Jose Promesas Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 17:30 At. Monzon - Villanueva Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
20/04 18:00 Tenerife - Numancia Segunda División Spanien #-#
20/04 18:00 Guijuelo - Coruxo F.C. Segunda B Gruppe I Spanien #-#
20/04 18:00 Zamora - Ourense Segunda B Gruppe I Spanien #-#
20/04 18:00 Leonesa - Logrones Segunda B Gruppe I Spanien #-#
20/04 18:00 Levante B - Gimnastic Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 18:00 Guadalajara - Arroyo Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 18:00 Cadiz - Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 18:00 Pontevedra - Ordenes Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
20/04 18:00 Bertamirans FC - Arosa SC Tercera Division - Gruppe 1 Spanien #-#
20/04 18:00 Orihuela - Paterna CF Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#
20/04 18:00 AD Union Adarve - Aravaca CF Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 18:00 Rayo Majadahonda - Alcala Tercera Division - Gruppe 7 Spanien #-#
20/04 18:15 Zaragoza - Real Jaen Segunda División Spanien #-#
20/04 18:30 La Hoya Deportiva - Almeria B Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 18:30 Xerez - Pozoblanco Tercera Division - Gruppe 10 Spanien #-#
20/04 19:00 Sevilla - Granada Primera Division Spanien #-#
20/04 19:00 Lleida Esportiu - Valencia B Segunda B Gruppe III Spanien #-#
20/04 19:00 San Fernando CD - Cartagena Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 19:00 Algeciras - Granada B Segunda B Gruppe IV Spanien #-#
20/04 19:00 Candas - Andes CF Tercera Division - Gruppe 2 Spanien #-#
20/04 19:00 Extremadura - Merida Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 19:00 Jerez - Cacereno B Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 19:00 CD Coria - Santa Amalia Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 19:30 CA Pueblonuevo - UD Badajoz Tercera Division - Gruppe 14 Spanien #-#
20/04 21:00 Barcelona - Athletic Bilbao Primera Division Spanien #-#
20/04 21:00 Alcorcon - Sabadell Segunda División Spanien #-#
20/04 22:00 CD Llosa - Novelda Tercera Division - Gruppe 6 Spanien #-#

Mandag 21. april

Tid HoldLiga & LandInfo
21/04 12:00 CF Platges de Calvia - CD Manacor Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 12:00 Collerense - SD Formentera Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 18:00 Montuiri - Ferriolense Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 19:00 CD Atletico Rafal - Mallorca B Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 20:00 Campos - UD Rotlet Molinar Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 20:15 Santanyi - Poblense Tercera Division - Gruppe 11 Spanien #-#
21/04 22:00 Malaga - Villarreal Primera Division Spanien #-#

Tirsdag 22. april

Tid HoldLiga & LandInfo
22/04 20:45 Atletico Madrid - Chelsea Champions League Slutspil International #-#

Onsdag 23. april

Tid HoldLiga & LandInfo
23/04 11:30 Zaragoza B - Ejea Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 12:00 CD Oliver - Barbastro Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 16:30 CF Salmantino - CD Cebrerena Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 CD Becerril - CD Estructuras Tino Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 Valladolid B - Racing Lermeno Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 Numancia B - Unami CP Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 Real Avila - La Baneza FC Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 La Virgen del Camino - Bembibre Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 Atletico Astorga - UD Santa Marta Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 G. Segoviana - Atletico Tordesillas Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 LA Granja - SD Almazan Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 16:30 Arandina CF - CF Cristo Atletico Tercera Division - Gruppe 8 Spanien #-#
23/04 17:00 CF Illueca - CD Brea Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 17:00 Sabinanigo - CD Cuarte Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 17:00 At. Calatayud - CD Tamarite Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 17:30 Andorra CF - Atletico Escalerillas Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 17:30 AD Almudevar - Utebo Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 17:30 SD Borja - At. Monzon Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 18:00 Villanueva - Ebro Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 18:00 Altorricón - CD Teruel Tercera Division - Gruppe 17 Spanien #-#
23/04 18:30 Figueres - UE Rubi Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
23/04 19:00 FC Santboia - Terrassa Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
23/04 20:00 CE Europa - FC Vilafranca Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
23/04 20:00 Asco CF - CF Montanesa Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
23/04 20:00 Cerdanyola del Valles FC - Gramanet Tercera Division - Gruppe 5 Spanien #-#
23/04 20:45 Real Madrid - Bayern München Champions League Slutspil International #-#