Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. januar 2017 – 30. januar 2017
Næste uge  >

Tirsdag 24. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Alaves – Alcorcon Copa Del Rey – Spanien

Onsdag 25. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Eibar – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien
20:00 Olimpic Xativa – Castellon Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
20:30 Orihuela – Bunol Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
21:00 Almoradi C.F. – Alzira Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
21:15 Celta Vigo – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien

Torsdag 26. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:15 Barcelona – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien

Fredag 27. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Elche – Girona Segunda División – Spanien
20:45 Osasuna – Malaga La Liga – Spanien

Lørdag 28. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Villarreal – Granada La Liga – Spanien
16:00 Sevilla Atletico – Tenerife Segunda División – Spanien
16:00 Real Sociedad B – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
16:15 Alaves – Atletico Madrid La Liga – Spanien
16:30 UD Cornella – Mallorca B Segunda B Gruppe III – Spanien
16:45 UD Somozas – Leonesa Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 U. Mutilvera – Burgos CF Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Valencia B – Atletico Saguntino Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Granada B – Merida Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Gimnastic – Huesca Segunda División – Spanien
18:00 Mirandes – Reus Segunda División – Spanien
18:00 Alcorcon – Levante Segunda División – Spanien
18:00 Sestao – Zamudio SD Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Barcelona B – Alcoyano Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Santfeliuenc FC – Manlleu Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
18:30 Eibar – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
18:30 Arenas Getxo – Socuellamos Segunda B Gruppe II – Spanien
18:30 Villarrubia CF – Albacete B Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
19:30 Real Madrid Castilla – SD Gernika Segunda B Gruppe II – Spanien
20:00 Valladolid – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
20:15 Barakaldo – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien
20:45 Leganes – Celta Vigo La Liga – Spanien

Søndag 29. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Trival Valderas – Alcobendas CF Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
11:30 SR Villaverde – CD San Fernando Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
11:30 Parla – Leganes B Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
11:30 Alcobendas CF – Rayo Vallecano B Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
11:30 Deportivo Aragon – Sabinanigo Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
11:30 Illescas – Almansa Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
12:00 Real Betis – Barcelona La Liga – Spanien
12:00 Numancia – Getafe Segunda División – Spanien
12:00 San Sebastian de los Reyes – Rayo Majadahonda Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Atletico Levante UD – CE L'Hospitalet Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Gava – Atlético Baleares Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Melilla – La Hoya Lorca CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 CE Jupiter – Asco CF Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 CF Montanesa – Palamos Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 Pobla Mafumet – La Jonquera Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 UE Vilassar de Mar – FC Vilafranca Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 CE Europa – UE Olot Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 Castelldefels – Sant Andreu Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
12:00 Atletico Pinto – Getafe B Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
12:00 Aravaca CF – Inter de Madrid Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
12:00 Pozuelo Alarcon – CD Mostoles Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
12:30 Mensajero – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien
12:30 Figueres – CF Peralada Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
16:00 Cordoba – UCAM Murcia Segunda División – Spanien
16:00 Real Jaen – Cordoba B Segunda B Gruppe IV – Spanien
16:00 CD Tamarite – CF Epila Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:00 CF Illueca – CD Binéfar Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:00 SD Borja – CD Brea Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:15 Espanyol – Sevilla La Liga – Spanien
16:30 CD Boiro – Tudelano Segunda B Gruppe I – Spanien
16:30 Coruxo F.C. – Ponferradina Segunda B Gruppe I – Spanien
16:30 Navalcarnero – Fuenlabrada Segunda B Gruppe II – Spanien
16:30 CD Teruel – Atletico Escalerillas Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:30 Utebo – Carinena Monte Ducay Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:30 SD Tarazona – Sarinena Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
16:30 CD Pedroneras – Quintanar Rey Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
16:30 CD Madridejos – Marchamalo Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 Arandina CF – Osasuna B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Guijuelo – CD Lealtad Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Racing Santander – Ferrol Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 CD Palencia Balompie – Pontevedra Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Izarra – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Logrones – Toledo Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Albacete – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Lleida Esportiu – AE Prat Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Badalona – Espanyol B Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Eldense – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Llagostera – Hercules Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 San Fernando CD – La Roda Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Cartagena – CD El Ejido 2012 Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Marbella – Atletico Mancha Real Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Atletico Sanluqueno CF – Linares Deportivo Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Extremadura – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Villanovense – Linense Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Murcia – FC Jumilla Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Negreira – Ordenes Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Cerceda – Villalonga CF Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 CD Choco – Rapido de Bouzas Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Deportivo La Coruna B – CD Barco Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Ribadumia CF – Silva SD Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Celtiga CF – Bergantinos CF Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 RC Villalbes – CD As Pontes Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 UD Barbadas – Arosa SC Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Alondras – Compostela Tercera Division - Gruppe 1 – Spanien
17:00 Llanes – SD Lenense Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Real Aviles CF – CD Tineo Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Club Siero – CD Mosconia Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Atletico de Lugones – UP Langreo Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 CD Covadonga – UD Llanera Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Sporting Gijon B – CD Colunga Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 L'Entregu CF – Urraca CF Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 CD Tuilla – Condal CF Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Marino Luanco – UC Ceares Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 Real Oviedo B – CD Praviano Tercera Division - Gruppe 2 – Spanien
17:00 EMF Meruelo – Rayo Cantabria Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 Selaya FC – Barreda Balompie Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 CD Tropezon – UM Escobedo Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 CD Cayon – RS Gimnastica Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 SD Revilla – Racing Santander B Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 CD Bezana – At. Albericia Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 CD Guarnizo – Velarde Camargo Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 Vimenor CF – Siete Villas Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 Textil Escudo – CD Laredo Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 Club Deportivo Colindres – Castro CF Tercera Division - Gruppe 3 – Spanien
17:00 Beasain – SD Deusto Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Amurrio – Lagun Onak Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Alaves B – Cultural De Durango Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 CD Getxo – Balmaseda FC Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Club Bermeo FT – CD Vitoria Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Zalla – CD Aurrera de Ondarroa Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Portugalete – Santutxu FC Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Real Sociedad C – Santurtzi CD Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Pasaia KE – CD Basconia Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Sodupe UC – Tolosa CF Tercera Division - Gruppe 4 – Spanien
17:00 Cerdanyola del Valles FC – Sabadell B Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
17:00 Terrassa – Granollers Tercera Division - Gruppe 5 – Spanien
17:00 Castellon – CD Segorbe Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Novelda – Muro CF Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Ontinyent – Bunol Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Rayo Ibense – FC Torrevieja Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Orihuela – CF Torre Levante Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Villarreal C – Elche Ilicitano Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 CF Borriol – Recambios Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Paterna CF – Crevillente Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Olimpic Xativa – Silla CF Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Almoradi C.F. – Almazora Tercera Division - Gruppe 6 – Spanien
17:00 Alcorcon B – Santa Ana Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
17:00 Atletico Madrid B – AD Union Adarve Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
17:00 Alcala – FC Villanueva del Pardillo Tercera Division - Gruppe 7 – Spanien
17:00 Atletico Tordesillas – Bembibre Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 CD San Jose Soria – CD Mirandes B Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 CD Beroil Bupolsa – CF Cristo Atletico Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 Zamora – La Baneza FC Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 Atletico Astorga – Burgos Promesas Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 CD Villamuriel – La Virgen del Camino Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 Unionistas de Salamanca – Numancia B Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 CD Cebrerena – Sporting Uxama Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 Gimnastica Segoviana – CD Villaralbo Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 SD Almazan – Real Avila Tercera Division - Gruppe 8 – Spanien
17:00 Motril – CD Loja Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 UD Maracena – Almeria B Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 CD Rincon – CD Alhaurino Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Velez CF – Huetor Vega Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Dos Hermanas San Andres – Atletico Malagueno Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 River Melilla – Antequera Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Huetor Tajar – UD San Pedro Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 EL Palo – Atarfe Industrial CF Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Alhaurin de la Torre – CD Martos Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Ciudad Torredonjimeno – Guadix Tercera Division - Gruppe 9 – Spanien
17:00 Real Betis B – CA Antoniano Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 Algeciras – CD San Roque de Lepe Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 CD Cabecense – Sevilla C Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 Arcos CF – Utrera Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 Ecija – Coria CF Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 UB Lebrijana – CD Alcala Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 AD Ceuta FC – Los Barrios Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 Recreativo Huelva B – Castilleja Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 CD San Roque de Cadiz – Atletico Espeleno Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 CD Guadalcacin – CD Gerena Tercera Division - Gruppe 10 – Spanien
17:00 Felanitx – CD Son Cladera Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Campos – Mercadal Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Ferriolense – San Rafael Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Ciudad de Ibiza – CE Esporles Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Collerense – UD Rotlet Molinar Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Club Santa Catalina Atletico – Alcudia Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 CF Platges de Calvia – Binissalem Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Penya Ciutadella Esportiva – Llosetense Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 SD Formentera – Constancia Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 Poblense – Pena Dep. Santa Eulalia Tercera Division - Gruppe 11 – Spanien
17:00 CD Marino – CD Vera Puerto de la Cruz Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Arucas CF – CD Buzanada Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Lanzarote – UD Telde Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Las Palmas B – UD Ibarra Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 CD El Cotillo – Estrella Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 UD San Fernando – CD La Cuadra-Union Puerto Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Union Viera CF – Panaderia Pulido Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Las Zocas – CD Union Sur Yaiza Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 CD Santa Ursula – Tenerife B Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Santa Brigida – Tenisca Tercera Division - Gruppe 12 – Spanien
17:00 Cieza – Deportiva Minera Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 Lorca Deportiva – Huercal Overa CF Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 CA Pulpileno – CAP Ciudad de Murcia Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 La Hoya Lorca B – Murcia B Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 UCAM Murcia B – EG El Palmar CF Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 Olimpico de Totana – Yeclano Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 Muleno CF – CD Algar Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 La Union CF – Mar Menor Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 Pinatar – CDA Aguilas FC Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 NV Estudiantes de Murcia CF – EDMF Churra Tercera Division - Gruppe 13 – Spanien
17:00 CD Badajoz – Jerez Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 CA Pueblonuevo – Cacereno Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 CD Coria – Moralo Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 Arroyo – UP Plasencia Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 Olivenza – Santa Amalia Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 Amanecer – Diter Zafra Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 CP Valdivia – Don Benito Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 UC La Estrella – Calamonte Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 UD Fuente de Cantos – CD Azuaga Tercera Division - Gruppe 14 – Spanien
17:00 Lourdes – CD Ardoi Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 CD Corellano – CA Cirbonero Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 River Ega – CD Idoya Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 UDC Txantrea – Oberena Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 Pamplona – CD Subiza Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 Valle de Egues – CA Valtierrano Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 Huarte – Cortes Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 San Juan – CD Erriberri Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 Pena Sport – CD Cantolagua Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 UCD Burlades – Iruna Tercera Division - Gruppe 15 – Spanien
17:00 CD Alfaro – CF Rapid de Murillo Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Calasancio – CD Calahorra Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Club Haro Deportivo – San Marcial Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Anguiano – SD Logrones Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Arnedo – UD Logrones B Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 CA Vianes – CA River Ebro Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Villegas – Oyonesa Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 CD Varea – Naxara Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Agoncillo – Casalarreina CF Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 CDFC La Calzada – CD Tedeon Tercera Division - Gruppe 16 – Spanien
17:00 Andorra CF – CD Robres Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
17:00 AD Almudevar – Belchite 97 Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
17:00 Ejea – CD Cuarte Tercera Division - Gruppe 17 – Spanien
17:00 Mora – Tomelloso Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 Guadalajara – Villarrobledo Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 Toledo B – Conquense Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 Azuqueca – CD Ciudad Real Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 CF Talavera de la Reina – UD Carrion Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
17:00 Almagro CF – CD Yuncos Tercera Division - Gruppe 18 – Spanien
18:00 Mallorca – Cadiz Segunda División – Spanien
18:00 Almeria – Real Oviedo Segunda División – Spanien
18:30 Athletic Bilbao – Sporting Gijon La Liga – Spanien
18:30 Caudal Deportivo – Valladolid B Segunda B Gruppe I – Spanien
19:00 Sabadell – Villarreal B Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Zaragoza – Lugo Segunda División – Spanien
20:45 Real Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien

Mandag 30. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Las Palmas – Valencia La Liga – Spanien
<  Forrige uge
23. januar 2017 – 30. januar 2017
Næste uge  >