Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
22. januar 2017 – 29. januar 2017
Næste uge  >

Søndag 22. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Gaziantepspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
11:30 Osmanlispor FK – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
12:00 Osasuna – Sevilla La Liga – Spanien
12:30 Juventus – Lazio Serie A – Italien
12:30 Utrecht – Ajax Æresdivisionen – Holland
13:00 Southampton – Leicester Premier League – England
14:00 Kasimpasa – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
14:30 Nijmegen – Roda Æresdivisionen – Holland
14:30 Excelsior – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland
14:30 Standard Liege – Club Brugge 1. Division A – Belgien
15:00 Empoli – Udinese Serie A – Italien
15:00 Genoa – Crotone Serie A – Italien
15:00 Palermo – Inter Serie A – Italien
15:00 Pescara – Sassuolo Serie A – Italien
15:00 Bologna – Torino Serie A – Italien
15:00 Monaco – Lorient Ligue 1 – Frankrig
15:15 Arsenal – Burnley Premier League – England
15:30 Bayer Leverkusen – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
16:15 Athletic Bilbao – Atletico Madrid La Liga – Spanien
16:45 PSV Eindhoven – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
17:00 Saint Etienne – Angers Ligue 1 – Frankrig
17:00 Fenerbahce – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
17:30 Chelsea – Hull Premier League – England
17:30 Mainz 05 – FC Köln Bundesliga – Tyskland
18:00 Atalanta – Sampdoria Serie A – Italien
18:00 Anderlecht – St.Truiden 1. Division A – Belgien
18:30 Real Betis – Sporting Gijon La Liga – Spanien
18:30 Real Sociedad – Celta Vigo La Liga – Spanien
20:00 Bermuda – Canada Venskabskamp
20:00 Mechelen – Westerlo 1. Division A – Belgien
20:00 Cameroun – Gabon Africa Cup Of Nations Gruppe A
20:00 Guinea-Bissau – Burkina Faso Africa Cup Of Nations Gruppe A
20:45 Eibar – Barcelona La Liga – Spanien
20:45 Roma – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Lyon – Marseille Ligue 1 – Frankrig

Mandag 23. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Usbekistan – Georgien Venskabskamp
18:00 Alanyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet
20:00 Senegal – Algeriet Africa Cup Of Nations Gruppe B
20:00 Zimbabwe – Tunesien Africa Cup Of Nations Gruppe B

Tirsdag 24. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Alaves – Alcorcon Copa Del Rey – Spanien
20:00 Togo – DR Congo Africa Cup Of Nations Gruppe C
20:00 Marokko – Elfenbenskysten Africa Cup Of Nations Gruppe C
20:30 Genk – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:30 Oostende – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Zulte-Waregem – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:45 Brighton – Cardiff Championship – England
20:45 Napoli – Fiorentina Coppa Italia – Italien
21:00 Reading – Fulham Championship – England

Onsdag 25. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Georgien – Jordan Venskabskamp
19:15 Eibar – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien
20:00 Uganda – Mali Africa Cup Of Nations Gruppe D
20:00 Egypten – Ghana Africa Cup Of Nations Gruppe D
20:30 Club Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:30 Lokeren – Gent 1. Division A – Belgien
20:30 Westerlo – Anderlecht 1. Division A – Belgien
20:30 St.Truiden – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:45 Leeds – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Juventus – AC Milan Coppa Italia – Italien
21:00 Liverpool – Southampton EFL Cup – England
21:15 Celta Vigo – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien

Torsdag 26. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:45 Brasilien – Colombia Venskabskamp
20:30 Eupen – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:45 Hull – Manchester United EFL Cup – England
21:15 Barcelona – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien

Fredag 27. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 1860 München – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Union Berlin – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
20:00 Willem II – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:30 Schalke 04 – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
20:30 Charleroi – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:45 Osasuna – Malaga La Liga – Spanien
20:45 Marseille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
20:55 Derby – Leicester FA Cup – England

Lørdag 28. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Villarreal – Granada La Liga – Spanien
13:00 Aue – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Würzburger Kickers – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Liverpool – Wolverhampton FA Cup – England
14:00 Rizespor – Karabukspor Superlig – Tyrkiet
15:30 RB Leipzig – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
15:30 Darmstadt – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Werder Bremen – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 Ingolstadt – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
15:30 Wolfsburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland
16:00 Crystal Palace – Manchester City FA Cup – England
16:00 Blackburn – Blackpool FA Cup – England
16:00 Burnley – Bristol City FA Cup – England
16:00 Lincoln – Brighton FA Cup – England
16:00 Oxford – Newcastle FA Cup – England
16:00 Middlesbrough – Accrington FA Cup – England
16:00 Rochdale – Huddersfield FA Cup – England
16:00 Chelsea – Brentford FA Cup – England
16:00 Tottenham – Wycombe FA Cup – England
16:00 Norwich – Birmingham Championship – England
16:00 Preston – Ipswich Championship – England
16:00 Reading – Cardiff Championship – England
16:00 Rotherham – Barnsley Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Burton Championship – England
16:15 Alaves – Atletico Madrid La Liga – Spanien
17:00 Lyon – Lille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Galatasaray – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
17:00 MP Antalyaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
17:00 1A – 2B Africa Cup Of Nations Kvartfinaler
18:00 Lazio – Chievo Serie A – Italien
18:00 Kortrijk – Lokeren 1. Division A – Belgien
18:30 Bayer Leverkusen – Gladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 Eibar – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
18:30 Southampton – Arsenal FA Cup – England
18:30 Go Ahead Eagles – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:45 Heracles – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
19:45 Roda – Excelsior Æresdivisionen – Holland
20:00 Rennes – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Metz Ligue 1 – Frankrig
20:00 Bastia – Caen Ligue 1 – Frankrig
20:00 Lorient – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nancy – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Waasland-Beveren – Westerlo 1. Division A – Belgien
20:00 St.Truiden – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Senegal – 2A Africa Cup Of Nations Kvartfinaler
20:30 Mechelen – Genk 1. Division A – Belgien
20:45 Leganes – Celta Vigo La Liga – Spanien
20:45 Inter – Pescara Serie A – Italien

Søndag 29. januar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Genclerbirligi – Osmanlispor FK Superlig – Tyrkiet
12:00 Real Betis – Barcelona La Liga – Spanien
12:30 Torino – Atalanta Serie A – Italien
12:30 Heerenveen – Groningen Æresdivisionen – Holland
13:00 Millwall – Watford FA Cup – England
13:00 Istanbul Basaksehir – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
13:30 Fulham – Hull FA Cup – England
13:30 St. Pauli – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Karlsruhe – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 Trabzonspor – Gaziantepspor Superlig – Tyrkiet
14:30 Zwolle – Twente Æresdivisionen – Holland
14:30 Ajax – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
14:30 Vitesse – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
14:30 Gent – Club Brugge 1. Division A – Belgien
15:00 Sampdoria – Roma Serie A – Italien
15:00 Udinese – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Sassuolo – Juventus Serie A – Italien
15:00 Fiorentina – Genoa Serie A – Italien
15:00 Crotone – Empoli Serie A – Italien
15:00 Cagliari – Bologna Serie A – Italien
15:00 Nice – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
15:00 Sutton United – Leeds FA Cup – England
15:30 Freiburg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
16:15 Espanyol – Sevilla La Liga – Spanien
16:45 Feyenoord – Nijmegen Æresdivisionen – Holland
17:00 Toulouse – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Manchester United – Wigan FA Cup – England
17:00 Kayserispor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
17:00 1C – 2D Africa Cup Of Nations Kvartfinaler
17:30 Mainz 05 – Dortmund Bundesliga – Tyskland
18:00 Anderlecht – Standard Liege 1. Division A – Belgien
18:30 Athletic Bilbao – Sporting Gijon La Liga – Spanien
20:00 Royal Excel Mouscron – Eupen 1. Division A – Belgien
20:00 1D – 2C Africa Cup Of Nations Kvartfinaler
20:45 Real Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien
20:45 Napoli – Palermo Serie A – Italien
21:00 Paris SG – Monaco Ligue 1 – Frankrig
22:00 USA – Serbien Venskabskamp
<  Forrige uge
22. januar 2017 – 29. januar 2017
Næste uge  >