LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >

Søndag 19. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Genclerbirligi – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
12:00 Real Sociedad – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 1
12:30 Bologna – Inter Serie A – Italien 0 – 1
12:30 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 1 – 1
13:00 Fenerbahce – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 0 – 0
13:30 FC København – Brøndby IF Superligaen LIVE 83': 0 – 0
13:30 Adanaspor – Osmanlispor FK Superlig – Tyrkiet LIVE 86': 1 – 5
13:30 Dynamo Dresden – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 87': 1 – 2
13:30 Bielefeld – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 88': 0 – 1
13:30 Karlsruhe – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 88': 1 – 2
14:30 Sparta Rotterdam – Groningen Æresdivisionen – Holland LIVE 44': 2 – 2
14:30 Vitesse – Ajax Æresdivisionen – Holland LIVE HT: 0 – 1
14:30 Standard Liege – Gent 1. Division A – Belgien LIVE 44': 1 – 0
15:00 Pescara – Genoa Serie A – Italien LIVE 14': 1 – 0
15:00 Sampdoria – Cagliari Serie A – Italien LIVE 13': 0 – 1
15:00 Udinese – Sassuolo Serie A – Italien LIVE 14': 1 – 0
15:00 Chievo – Napoli Serie A – Italien LIVE 14': 0 – 0
15:00 Bordeaux – Guingamp Ligue 1 – Frankrig LIVE 15': 1 – 0
15:00 Fulham – Tottenham FA Cup – England LIVE 14': 0 – 0
15:30 Gladbach – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
16:00 AGF – AaB Superligaen
16:15 Valencia – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
16:45 ADO Den Haag – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
17:00 Montpellier – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
17:00 Besiktas – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
17:15 Blackburn – Manchester United FA Cup – England
17:30 FC Köln – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
18:00 FC Midtjylland – Viborg Superligaen
18:00 Roma – Torino Serie A – Italien
18:00 Oostende – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:30 Celta Vigo – Osasuna La Liga – Spanien
20:00 Genk – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:45 Barcelona – Leganes La Liga – Spanien
20:45 AC Milan – Fiorentina Serie A – Italien
21:00 Paris SG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Mandag 20. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Trabzonspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 OB – Randers FC Superligaen
20:15 1860 München – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Malaga – Las Palmas La Liga – Spanien
20:55 Sutton United – Arsenal FA Cup – England
21:00 Newcastle – Aston Villa Championship – England

Tirsdag 21. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Caen – Nancy Ligue 1 – Frankrig
20:45 Manchester City – Monaco Champions League Slutspil
20:45 Bayer Leverkusen – Atletico Madrid Champions League Slutspil
20:45 Derby – Burton Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Wigan Championship – England
20:45 Sheffield Wednesday – Brentford Championship – England
20:45 Huddersfield – Reading Championship – England

Onsdag 22. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Schalke 04 – PAOK Europa League Slutspil
18:00 Saint Etienne – Manchester United Europa League Slutspil
18:00 Fenerbahce – FC Krasnodar Europa League Slutspil
18:30 San Marino – Andorra Venskabskamp
18:45 Valencia – Real Madrid La Liga – Spanien
20:45 FC Porto – Juventus Champions League Slutspil
20:45 Sevilla – Leicester Champions League Slutspil
21:00 Bristol City – Fulham Championship – England

Torsdag 23. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Ecuador – Honduras Venskabskamp
17:00 Osmanlispor FK – Olympiakos Europa League Slutspil
19:00 Roma – Villarreal Europa League Slutspil
19:00 Ajax – Legia Warszawa Europa League Slutspil
19:00 Besiktas – Hapoel Beer Sheva Europa League Slutspil
19:00 APOEL Nicosia – Athletic Bilbao Europa League Slutspil
19:00 Zenit – Anderlecht Europa League Slutspil
21:05 FC København – Ludogorets Europa League Slutspil
21:05 Sparta Prag – FK Rostov Europa League Slutspil
21:05 Tottenham – Gent Europa League Slutspil
21:05 Shakhtar Donetsk – Celta Vigo Europa League Slutspil
21:05 Fiorentina – Gladbach Europa League Slutspil
21:05 Lyon – AZ Alkmaar Europa League Slutspil
21:05 Genk – Astra Giurgiu Europa League Slutspil

Fredag 24. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Rizespor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
18:00 Lyngby – Esbjerg fB Superligaen
18:00 Kasimpasa – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:30 Union Berlin – 1860 München 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Sandhausen – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Würzburger Kickers – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Nantes – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 ADO Den Haag – Twente Æresdivisionen – Holland
20:15 Randers FC – FC Midtjylland Superligaen
20:30 Wolfsburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
20:30 Club Brugge – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:45 Las Palmas – Real Sociedad La Liga – Spanien
20:45 Nice – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
20:45 Burton – Blackburn Championship – England
20:45 Wolverhampton – Birmingham Championship – England

Lørdag 25. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Alaves – Valencia La Liga – Spanien
13:00 Alanyaspor – Adanaspor Superlig – Tyrkiet
13:00 Fortuna Düsseldorf – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Hannover 96 – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Leeds – Sheffield Wednesday Championship – England
14:00 Akhisar Belediyespor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
15:30 RB Leipzig – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Darmstadt – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayer Leverkusen – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayern München – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
16:00 AC Horsens – OB Superligaen
16:00 West Bromwich – Bournemouth Premier League – England
16:00 Southampton – Arsenal Premier League – England Udsat
16:00 Hull – Burnley Premier League – England
16:00 Everton – Sunderland Premier League – England
16:00 Crystal Palace – Middlesbrough Premier League – England
16:00 Chelsea – Swansea Premier League – England
16:00 Wigan – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Preston – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Newcastle – Bristol City Championship – England
16:00 Cardiff – Fulham Championship – England
16:00 Brentford – Rotherham Championship – England
16:00 Barnsley – Huddersfield Championship – England
16:00 Aston Villa – Derby Championship – England
16:15 Real Betis – Sevilla La Liga – Spanien
17:00 Guingamp – Monaco Ligue 1 – Frankrig
17:00 Konyaspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Napoli – Atalanta Serie A – Italien
18:00 Charleroi – St.Truiden 1. Division A – Belgien
18:30 Watford – West Ham Premier League – England
18:30 Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
18:30 Leganes – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
18:30 Groningen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
18:30 Brighton – Reading Championship – England
19:45 Excelsior – Willem II Æresdivisionen – Holland
19:45 Nijmegen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:00 Rennes – Lorient Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Bastia Ligue 1 – Frankrig
20:00 Lille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nancy – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Kortrijk – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:00 Lokeren – Eupen 1. Division A – Belgien
20:30 Westerlo – Oostende 1. Division A – Belgien
20:45 Eibar – Malaga La Liga – Spanien
20:45 Juventus – Empoli Serie A – Italien
20:45 Heerenveen – Roda Æresdivisionen – Holland

Søndag 26. februar 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Karabukspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
12:00 Espanyol – Osasuna La Liga – Spanien
12:30 Palermo – Sampdoria Serie A – Italien
12:30 Go Ahead Eagles – Vitesse Æresdivisionen – Holland
13:00 AaB – Silkeborg Superligaen
13:00 Norwich – Ipswich Championship – England
13:30 Stuttgart – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 Osmanlispor FK – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
14:30 Tottenham – Stoke Premier League – England
14:30 AZ Alkmaar – Zwolle Æresdivisionen – Holland
14:30 Feyenoord – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Standard Liege – Mechelen 1. Division A – Belgien
15:00 Chievo – Pescara Serie A – Italien
15:00 Sassuolo – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Crotone – Cagliari Serie A – Italien
15:00 Genoa – Bologna Serie A – Italien
15:00 Lazio – Udinese Serie A – Italien
15:00 Saint Etienne – Caen Ligue 1 – Frankrig
15:15 Manchester City – Manchester United Premier League – England Udsat
15:30 Ingolstadt – Gladbach Bundesliga – Tyskland
16:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen
16:15 Atletico Madrid – Barcelona La Liga – Spanien
16:45 Ajax – Heracles Æresdivisionen – Holland
17:00 Lyon – Metz Ligue 1 – Frankrig
17:00 Gaziantepspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
17:30 Schalke 04 – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
17:30 Manchester United – Southampton EFL Cup – England
18:00 SønderjyskE – Brøndby IF Superligaen
18:00 Anderlecht – Genk 1. Division A – Belgien
18:30 Athletic Bilbao – Granada La Liga – Spanien
18:30 Sporting Gijon – Celta Vigo La Liga – Spanien
20:00 Gent – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:45 Villarreal – Real Madrid La Liga – Spanien
20:45 Inter – Roma Serie A – Italien
21:00 Marseille – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >