LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
14. marts 2017 – 21. marts 2017
Næste uge  >

Tirsdag 14. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sportfreunde Lotte – Dortmund DFB Pokal – Tyskland 0 – 3
20:45 Juventus – FC Porto Champions League Slutspil 1 – 0
20:45 Leicester – Sevilla Champions League Slutspil 2 – 0
20:45 Fulham – Blackburn Championship – England 2 – 2
20:45 Brentford – Wolverhampton Championship – England 1 – 2

Onsdag 15. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AC Horsens – AGF DBU Pokalen 1 – 3
18:00 Randers FC – SønderjyskE DBU Pokalen 1 – 0
20:45 Monaco – Manchester City Champions League Slutspil 3 – 1
20:45 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Slutspil 0 – 0

Torsdag 16. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC Krasnodar – Celta Vigo Europa League Slutspil 0 – 2
19:00 Besiktas – Olympiakos Europa League Slutspil 4 – 1
19:00 Genk – Gent Europa League Slutspil 1 – 1
21:05 Ajax – FC København Europa League Slutspil 2 – 0
21:05 Gladbach – Schalke 04 Europa League Slutspil 2 – 2
21:05 Roma – Lyon Europa League Slutspil 2 – 1
21:05 Manchester United – FK Rostov Europa League Slutspil 1 – 0
21:05 Anderlecht – APOEL Nicosia Europa League Slutspil 1 – 0
22:05 Honduras – Nicaragua Venskabskamp 2 – 0

Fredag 17. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Nicaragua – Puerto Rico Venskabskamp Aflyst
18:00 Fenerbahce – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 3
18:30 Braunschweig – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
18:30 Bielefeld – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
18:30 1860 München – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
19:00 Metz – Bastia Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Roda – Twente Æresdivisionen – Holland 0 – 3
20:30 Dortmund – Ingolstadt Bundesliga – Tyskland 1 – 0
20:45 Las Palmas – Villarreal La Liga – Spanien 1 – 0
20:45 Bristol City – Huddersfield Championship – England 4 – 0
20:45 Sheffield Wednesday – Reading Championship – England 0 – 2
20:50 Lille – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 0

Lørdag 18. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
08:40 Iran – Irak Venskabskamp 0 – 1
11:30 Kasimpasa – Osmanlispor FK Superlig – Tyrkiet 3 – 2
13:00 Eibar – Espanyol La Liga – Spanien 1 – 1
13:00 Greuther Fürth – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:00 St. Pauli – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:30 West Bromwich – Arsenal Premier League – England 3 – 1
14:00 Kayserispor – Gaziantepspor Superlig – Tyrkiet 3 – 4
14:00 Marienlyst – Brabrand 2. Division Oprykningsspil 2 – 2
14:00 Blackburn – Preston Championship – England 2 – 2
14:00 Nottingham Forest – Derby Championship – England 2 – 2
14:30 Kjellerup – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil 2 – 0
15:00 Hvidovre – Aarhus Fremad 2. Division Oprykningsspil 0 – 0
15:00 Kolding IF – Avarta 2. Division Oprykningsspil 3 – 1
15:00 HIK – Jammerbugt FC 2. Division Nedrykningsspil 1 – 1
15:00 FC Svendborg – VSK Aarhus 2. Division Nedrykningsspil 0 – 4
15:00 Vejgaard – Næsby 2. Division Nedrykningsspil 2 – 2
15:00 Odder – Fredensborg BI 2. Division Nedrykningsspil 1 – 0
15:00 Frem – FC Sydvest 2. Division Nedrykningsspil 1 – 1
15:30 Hoffenheim – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Werder Bremen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Augsburg – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 FC Köln – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 4 – 2
15:30 Wolfsburg – Darmstadt Bundesliga – Tyskland 1 – 0
16:00 West Ham – Leicester Premier League – England 2 – 3
16:00 Sunderland – Burnley Premier League – England 0 – 0
16:00 Stoke – Chelsea Premier League – England 1 – 2
16:00 Everton – Hull Premier League – England 4 – 0
16:00 Crystal Palace – Watford Premier League – England 1 – 0
16:00 Wigan – Aston Villa Championship – England 0 – 2
16:00 Queens Park Rangers – Rotherham Championship – England 5 – 1
16:00 Norwich – Barnsley Championship – England 2 – 0
16:00 Fulham – Wolverhampton Championship – England 1 – 3
16:00 Cardiff – Ipswich Championship – England 3 – 1
16:00 Burton – Brentford Championship – England 3 – 5
16:00 Birmingham – Newcastle Championship – England 0 – 0
16:15 Athletic Bilbao – Real Madrid La Liga – Spanien 1 – 2
17:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
17:00 Trabzonspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet 2 – 0
17:00 Adanaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
18:00 Torino – Inter Serie A – Italien 2 – 2
18:30 Bournemouth – Swansea Premier League – England 2 – 0
18:30 Eintracht Frankfurt – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland 0 – 0
18:30 Alaves – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 0
18:30 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland 1 – 1
18:30 Leeds – Brighton Championship – England 2 – 0
19:45 PSV Eindhoven – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 0
19:45 Nijmegen – Utrecht Æresdivisionen – Holland 0 – 3
20:00 Nancy – Lorient Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
20:00 Bordeaux – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 5 – 1
20:00 Toulouse – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Angers – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
20:45 Real Betis – Osasuna La Liga – Spanien 2 – 0
20:45 AC Milan – Genoa Serie A – Italien 1 – 0
20:45 Sparta Rotterdam – Heracles Æresdivisionen – Holland 3 – 1

Søndag 19. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Genclerbirligi – Rizespor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
12:00 Leganes – Malaga La Liga – Spanien 0 – 0
12:30 Empoli – Napoli Serie A – Italien 2 – 3
12:30 Heerenveen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 1 – 2
13:00 Middlesbrough – Manchester United Premier League – England 1 – 3
13:00 Thisted – Dalum 2. Division Oprykningsspil 1 – 1
13:00 B93 – Greve 2. Division Oprykningsspil 2 – 1
13:30 Dynamo Dresden – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:30 Karlsruhe – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
13:30 Bochum – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:45 AB – Vejle NordicBet Liga 1 – 2
13:45 FC Fredericia – HB Køge NordicBet Liga 0 – 0
13:45 Nykøbing FC – Skive NordicBet Liga 2 – 3
13:45 Næstved – Fremad Amager NordicBet Liga 1 – 1
14:00 Bursaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 3
14:00 Istanbul Basaksehir – Karabukspor Superlig – Tyrkiet 3 – 3
14:30 Excelsior – Ajax Æresdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 Go Ahead Eagles – Zwolle Æresdivisionen – Holland 1 – 3
15:00 Bologna – Chievo Serie A – Italien 4 – 1
15:00 Crotone – Fiorentina Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Sampdoria – Juventus Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Cagliari – Lazio Serie A – Italien 0 – 0
15:00 Atalanta – Pescara Serie A – Italien 3 – 0
15:00 Caen – Monaco Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
15:00 Holbæk – Middelfart 2. Division Nedrykningsspil 4 – 1
15:15 Tottenham – Southampton Premier League – England 2 – 1
15:30 Mainz 05 – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 0 – 1
16:15 Atletico Madrid – Sevilla La Liga – Spanien 3 – 1
16:45 AZ Alkmaar – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 4 – 0
17:00 SønderjyskE – Randers FC Superligaen Grundspil 1 – 0
17:00 Silkeborg – FC København Superligaen Grundspil 1 – 3
17:00 Viborg – AaB Superligaen Grundspil 2 – 1
17:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil 1 – 2
17:00 Esbjerg fB – AC Horsens Superligaen Grundspil 1 – 1
17:00 Brøndby IF – Lyngby Superligaen Grundspil 3 – 2
17:00 AGF – OB Superligaen Grundspil 1 – 2
17:00 Dijon – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
17:00 MP Antalyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet 0 – 0
17:30 Manchester City – Liverpool Premier League – England 1 – 1
17:30 Gladbach – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 1
18:00 San Marino – Moldova Venskabskamp 0 – 2
18:00 Udinese – Palermo Serie A – Italien 4 – 1
18:30 Deportivo La Coruna – Celta Vigo La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Sporting Gijon – Granada La Liga – Spanien 3 – 1
20:45 Barcelona – Valencia La Liga – Spanien 4 – 2
20:45 Roma – Sassuolo Serie A – Italien 3 – 1
21:00 Paris SG – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 1

Mandag 20. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Vendsyssel – FC Helsingør NordicBet Liga 1 – 2
20:00 FC Roskilde – Hobro NordicBet Liga 1 – 2
20:15 Union Berlin – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0

Tirsdag 21. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Indonesien – Myanmar Venskabskamp 1 – 3
<  Forrige uge
14. marts 2017 – 21. marts 2017
Næste uge  >