LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
28. marts 2017 – 4. april 2017
Næste uge  >

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Myanmar – Indien Venskabskamp 0 – 1
14:00 Mauritius – Comorerne Venskabskamp 1 – 1
15:30 Sydsudan – Djibouti Venskabskamp 6 – 0
16:00 Georgien – Letland Venskabskamp 5 – 0
17:00 Libanon – Hongkong Venskabskamp 2 – 0
18:00 Egypten – Togo Venskabskamp 3 – 0
18:00 Albanien – Bosnien Venskabskamp 1 – 2
18:00 Makedonien – Hviderusland Venskabskamp 3 – 0
18:00 Estland – Kroatien Venskabskamp 3 – 0
18:00 Rusland – Belgien Venskabskamp 3 – 3
19:15 Sydafrika – Angola Venskabskamp 0 – 0
20:00 Marokko – Tunesien Venskabskamp 1 – 0
20:05 Luxembourg – Kap Verde Venskabskamp 0 – 2
20:05 Cameroun – Guinea Venskabskamp 1 – 2
20:45 Østrig – Finland Venskabskamp 1 – 1
20:45 Irland – Island Venskabskamp 0 – 1
20:45 Portugal – Sverige Venskabskamp 2 – 3
20:50 Holland – Italien Venskabskamp 1 – 2
21:00 Frankrig – Spanien Venskabskamp 0 – 2
22:00 Bolivia – Argentina VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 0
23:05 Ecuador – Colombia VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 2

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:05 Chile – Venezuela VM Kvalifikation CONMEBOL 3 – 1
02:45 Brasilien – Paraguay VM Kvalifikation CONMEBOL 3 – 0
03:00 Nicaragua – Haiti Venskabskamp 3 – 0
04:15 Peru – Uruguay VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 1
19:00 Barcelona (k) – FC Rosengård (k) Champions League Slutspil (k) 2 – 0
20:00 Paris SG (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k) 4 – 0
20:45 Olympique Lyonnais (k) – Wolfsburg (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1

Torsdag 30. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Roskilde – Skive NordicBet Liga 3 – 1
20:00 Manchester City (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 0

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AC Horsens – OB Superligaen Pulje 1
18:30 Aue – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – 1860 München 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Nürnberg – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Guingamp – Nancy Ligue 1 – Frankrig
20:15 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
20:30 Hertha Berlin – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:45 Espanyol – Real Betis La Liga – Spanien
20:45 Derby – Queens Park Rangers Championship – England

Lørdag 1. april 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Odense Q (k) – Næsby (k) 3F Kvalifikation (k)
12:30 Akhisar Belediyespor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
12:30 SønderjyskE (k) – Varde (k) 3F Kvalifikation (k)
13:00 Villarreal – Eibar La Liga – Spanien
13:00 Würzburger Kickers – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Sandhausen – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Hannover 96 – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 IFK Göteborg – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
13:30 Liverpool – Everton Premier League – England
13:30 Barnsley – Sheffield Wednesday Championship – England
15:00 Alanyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
15:15 VSK Aarhus (k) – Sundby BK (k) 3F Kvalifikation (k)
15:30 RB Leipzig – Darmstadt Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Hamburger SV – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Schalke 04 – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayern München – Augsburg Bundesliga – Tyskland
16:00 Silkeborg – AaB Superligaen Pulje 2
16:00 Watford – Sunderland Premier League – England
16:00 Manchester United – West Bromwich Premier League – England
16:00 Leicester – Stoke Premier League – England
16:00 Hull – West Ham Premier League – England
16:00 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Burnley – Tottenham Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Cardiff Championship – England
16:00 Rotherham – Fulham Championship – England
16:00 Preston – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Newcastle – Wigan Championship – England
16:00 Ipswich – Birmingham Championship – England
16:00 Huddersfield – Burton Championship – England
16:00 Brighton – Blackburn Championship – England
16:00 Brentford – Bristol City Championship – England
16:00 Aston Villa – Norwich Championship – England
16:00 Halmstad – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
16:15 Osasuna – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
17:00 Marseille – Dijon Ligue 1 – Frankrig
18:00 Sassuolo – Lazio Serie A – Italien
18:00 MP Antalyaspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
18:00 Karabukspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
18:00 Kristiansund BK – Molde Eliteserien – Norge
18:30 Southampton – Bournemouth Premier League – England
18:30 Eintracht Frankfurt – Gladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 Real Sociedad – Leganes La Liga – Spanien
18:30 AZ Alkmaar – Groningen Æresdivisionen – Holland
18:30 Zwolle – Excelsior Æresdivisionen – Holland
18:30 Reading – Leeds Championship – England
19:00 Bastia – Lille Ligue 1 – Frankrig
19:45 Sparta Rotterdam – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
20:45 Malaga – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:45 Roma – Empoli Serie A – Italien
20:45 Utrecht – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:45 Heracles – Heerenveen Æresdivisionen – Holland

Søndag 2. april 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Sevilla – Sporting Gijon La Liga – Spanien
12:30 Torino – Udinese Serie A – Italien
12:30 Vitesse – Nijmegen Æresdivisionen – Holland
13:00 Esbjerg fB – Randers FC Superligaen Pulje 1
13:30 Stuttgart – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kaiserslautern – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 Vendsyssel – Vejle NordicBet Liga
13:45 Næstved – Nykøbing FC NordicBet Liga
13:45 Fremad Amager – FC Helsingør NordicBet Liga
13:45 FC Fredericia – AB NordicBet Liga
13:45 Hobro – HB Køge NordicBet Liga
14:30 Swansea – Middlesbrough Premier League – England
14:30 ADO Den Haag – Roda Æresdivisionen – Holland
14:30 Ajax – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
15:00 Pescara – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Chievo – Crotone Serie A – Italien
15:00 Palermo – Cagliari Serie A – Italien
15:00 Fiorentina – Bologna Serie A – Italien
15:00 Genoa – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Rennes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
15:00 Rizespor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
15:00 GIF Sundsvall – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
15:00 AIK – Häcken Allsvenskan – Sverige
15:30 Ingolstadt – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Osmanlispor FK – Gaziantepspor Superlig – Tyrkiet
15:30 Lillestrøm – Sandefjord Eliteserien – Norge
16:00 Viborg – AGF Superligaen Pulje 2
16:15 Real Madrid – Alaves La Liga – Spanien
16:45 Twente – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland
17:00 Arsenal – Manchester City Premier League – England
17:00 Lorient – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Montpellier – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
17:00 Nantes – Angers Ligue 1 – Frankrig
17:30 Bayer Leverkusen – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
17:30 Norrköping – Hammarby Allsvenskan – Sverige
18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Konyaspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Besiktas – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
18:00 Strømsgodset – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Sarpsborg 08 – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Brann Eliteserien – Norge
18:30 Valencia – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
20:00 Monaco – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Rosenborg – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
20:45 Granada – Barcelona La Liga – Spanien
20:45 Napoli – Juventus Serie A – Italien
21:00 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig

Mandag 3. april 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 SønderjyskE – FC København Superligaen Mesterskabsspil
19:00 Galatasaray – Adanaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Kalmar FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Örebro – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
19:00 Vålerenga – Viking Eliteserien – Norge
20:45 Celta Vigo – Las Palmas La Liga – Spanien
20:45 Inter – Sampdoria Serie A – Italien

Tirsdag 4. april 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Hannover 96 – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 St. Pauli – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Karlsruhe – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Bielefeld – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland
18:00 Fréjus – Guingamp Coupe De France – Frankrig
18:30 Excelsior – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:30 Athletic Bilbao – Espanyol La Liga – Spanien
20:00 Dortmund – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
20:00 FC Köln – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
20:00 Werder Bremen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
20:00 Hoffenheim – Bayern München Bundesliga – Tyskland
20:45 Watford – West Bromwich Premier League – England
20:45 Leicester – Sunderland Premier League – England
20:45 Burnley – Stoke Premier League – England
20:45 Heerenveen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:45 Wolverhampton – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Preston – Bristol City Championship – England
20:45 Ipswich – Wigan Championship – England
20:45 Derby – Fulham Championship – England
20:45 Brighton – Birmingham Championship – England
20:45 Brentford – Leeds Championship – England
20:45 Barnsley – Cardiff Championship – England
20:45 Aston Villa – Queens Park Rangers Championship – England
20:45 Roma – Lazio Coppa Italia – Italien
21:00 Manchester United – Everton Premier League – England
21:00 Reading – Blackburn Championship – England
21:00 Monaco – Lille Coupe De France – Frankrig
21:30 Atletico Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien
21:30 Real Betis – Villarreal La Liga – Spanien
<  Forrige uge
28. marts 2017 – 4. april 2017
Næste uge  >