Tipico bold.rejser bold.odds bold.shoppen

fodboldkampe i Sverige

Kampprogram - 24. april 2014 til 1. maj 2014


Torsdag 24. april

Tid HoldLiga & LandInfo
24/04 19:00 Lärje-Angereds - Stenungsunds IF 2. Division Norra Götaland Sverige #-#

Fredag 25. april

Tid HoldLiga & LandInfo
25/04 19:00 Örebro - Åtvidaberg Allsvenskan Sverige #-#
25/04 19:00 IFK Göteborg - Falkenbergs FF Allsvenskan Sverige #-#
25/04 19:20 Syrianska - Östersunds FK Superettan Sverige #-#

Lørdag 26. april

Tid HoldLiga & LandInfo
26/04 13:00 Raslatts SK - Assyriska BK 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
26/04 14:00 Selånger FK - Mariehem SK 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 14:00 Tegs SK - Anundsjö IF 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 14:00 Hudiksvalls FF - Bodens BK 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 14:00 Strömsbergs IF - Konyaspor KIF 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 14:00 Skiljebo SK - Sollentuna Utd 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 14:00 Värmdö IF - Gamla Upsala 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 14:00 IFK Aspudden-Tellus - Syrianska IF Kerbura 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 14:00 Lindsdals IF - Ljungby IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 14:00 Hässleholms IF - Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 14:00 FC Rosengård - KSF Prespa Birlik 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 14:00 Karlskrona AIF - Nosaby IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 14:00 Eskilsminne IF - Höganäs BK 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
26/04 14:30 BKV Norrtalje - Akropolis IF 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 15:00 IK Oddevold - Motala AIF FK 1. Division Syd Sverige #-#
26/04 15:00 Qviding FIF - Oskarshamns AIK 1. Division Syd Sverige #-#
26/04 15:00 Halmia - Örgryte 1. Division Syd Sverige #-#
26/04 15:00 Lerums IS - Grebbestads IF 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Carlstad United - IFK Ölme 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 IFK Åmål - IK Gauthiod 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Torslanda IK - Tibro AIK FK 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Linköpings FF - Ytterby 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Sandviks IK - Ange IF 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 15:00 Piteå - Sandvikens IF 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 15:00 IFK Harnosand - Moron BK 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 15:00 IK Sleipner - Smedby AIS 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
26/04 15:00 FC Linkoping City - Nacka FF 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
26/04 15:00 Spårvägen FF - Kvarnsvedens IK 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 15:00 FC Höllviken - IFK Berga 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Vimmerby IF - Kvarnby IK 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Dalstorps IF - Tenhults IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 Sävedalens IF - Torns IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
26/04 15:00 GIF Nike - Lindome GIF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
26/04 16:00 Varbergs BoIS FC - Landskrona Superettan Sverige #-#
26/04 16:00 Husqvarna FF - Gais Superettan Sverige #-#
26/04 16:00 IK Frej Täby - Huddinge IF 1. Division Nord Sverige #-#
26/04 16:00 Dalkurd FF - Nyköpings BIS 1. Division Nord Sverige #-#
26/04 16:00 Skövde AIK - Norrby 1. Division Syd Sverige #-#
26/04 16:00 Nordvarmland FF - Karlstad BK 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
26/04 16:00 IFK Ostersund - Söderhamn 2. Division Norrland Sverige #-#
26/04 16:00 Karlslunds IF HFK - Arameisk-Syrianska IF 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
26/04 16:00 Västerås IK - Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
26/04 16:00 Limhamn Bunkeflo IF - BW 90 IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
26/04 16:30 Betnahrin Suryoye IK - Enskede IK 2. Division Södra Svealand Sverige #-#

Søndag 27. april

Tid HoldLiga & LandInfo
27/04 12:00 Akademi Helsingborgs IF - Högaborgs BK 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
27/04 14:00 FC Gute - Eskilstuna C 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
27/04 15:00 Djurgården - Brommapojkarna Allsvenskan Sverige #-#
27/04 15:00 Helsingborg - Mjällby Allsvenskan Sverige #-#
27/04 15:00 Västerås SK - IFK Luleå 1. Division Nord Sverige #-#
27/04 15:00 Ekero IK - Rynninge IK 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
27/04 16:00 Skellefteå - Vasalunds IF 1. Division Nord Sverige #-#
27/04 16:00 Valsta Syrianska - Umeå 1. Division Nord Sverige #-#
27/04 16:00 Tvaakers IF - Jonsereds IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
27/04 17:00 Ljungskile - Jönköpings Södra Superettan Sverige #-#
27/04 17:00 Sylvia - IK Brage 1. Division Nord Sverige #-#
27/04 17:00 AFC United - BK Forward 1. Division Nord Sverige #-#
27/04 17:00 Trelleborgs FF - IFK Uddevalla 1. Division Syd Sverige #-#
27/04 17:00 Värmbols FC - KB Karlskoga FF 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
27/04 17:30 Häcken - AIK Allsvenskan Sverige #-#
27/04 18:15 IFK Värnamo - Östers IF Superettan Sverige #-#

Mandag 28. april

Tid HoldLiga & LandInfo
28/04 19:00 Elfsborg - Halmstad Allsvenskan Sverige #-#
28/04 19:00 Gefle - Kalmar FF Allsvenskan Sverige #-#
28/04 19:00 Utsiktens BK - Trollhättan FC 1. Division Syd Sverige #-#
28/04 19:05 Norrköping - Malmø FF Allsvenskan Sverige #-#
28/04 19:20 Degerfors - Sirius Superettan Sverige #-#

Tirsdag 29. april

Tid HoldLiga & LandInfo
29/04 18:30 Lunds BK - Kristianstad 1. Division Syd Sverige #-#
29/04 18:30 Torns IF - GIF Nike 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
29/04 19:00 Anundsjö IF - Sandviks IK 2. Division Norrland Sverige #-#
29/04 19:00 Karlskrona AIF - Hässleholms IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
29/04 19:20 Ängelholm - Assyriska FF Superettan Sverige #-#

Onsdag 30. april

Tid HoldLiga & LandInfo
30/04 15:15 GIF Sundsvall - Hammarby Superettan Sverige #-#
30/04 19:00 IK Gauthiod - Linköpings FF 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
30/04 19:00 Jonsereds IF - Dalstorps IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
30/04 20:00 Arameisk-Syrianska IF - Ekero IK 2. Division Södra Svealand Sverige #-#

Torsdag 1. maj

Tid HoldLiga & LandInfo
01/05 13:00 Lindome GIF - Eskilsminne IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
01/05 13:30 Sirius - Elfsborg Svenska Cupen Sverige #-#
01/05 13:30 Malmø FF - Helsingborg Svenska Cupen Sverige #-#
01/05 14:00 Mariehem SK - Piteå 2. Division Norrland Sverige #-#
01/05 14:00 Eskilstuna C - Värmbols FC 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 14:00 KB Karlskoga FF - IK Sleipner 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 14:00 Karlbergs BK - BKV Norrtalje 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 14:00 Nosaby IF - FC Höllviken 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 14:00 KSF Prespa Birlik - Vimmerby IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 14:00 Kvarnby IK - Lindsdals IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 14:00 Ljungby IF - Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 14:00 Tenhults IF - Akademi Helsingborgs IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
01/05 14:00 Högaborgs BK - Sävedalens IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
01/05 14:30 Gamla Upsala - Spårvägen FF 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 15:00 Ytterby - Carlstad United 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 15:00 Tibro AIK FK - Nordvarmland FF 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 15:00 IFK Ölme - Lerums IS 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 15:00 Grebbestads IF - Lärje-Angereds 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 15:00 Karlstad BK - IFK Åmål 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 15:00 Ange IF - Selånger FK 2. Division Norrland Sverige #-#
01/05 15:00 Bodens BK - Tegs SK 2. Division Norrland Sverige #-#
01/05 15:00 Moron BK - IFK Ostersund 2. Division Norrland Sverige #-#
01/05 15:00 Nacka FF - FC Gute 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 15:00 Rynninge IK - FC Linkoping City 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 15:00 Kvarnsvedens IK - Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 15:00 IFK Berga - Limhamn Bunkeflo IF 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 15:30 Stenungsunds IF - Torslanda IK 2. Division Norra Götaland Sverige #-#
01/05 16:00 Konyaspor KIF - IFK Aspudden-Tellus 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 16:00 Sollentuna Utd - Västerås IK 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 16:00 Akropolis IF - Strömsbergs IF 2. Division Norra Svealand Sverige #-#
01/05 16:00 Assyriska BK - Tvaakers IF 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
01/05 16:00 Höganäs BK - Raslatts SK 2. Division Västra Götaland Sverige #-#
01/05 17:00 Sandvikens IF - IFK Harnosand 2. Division Norrland Sverige #-#
01/05 17:00 Smedby AIS - Betnahrin Suryoye IK 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 17:00 BW 90 IF - FC Rosengård 2. Division Östra Götaland Sverige #-#
01/05 18:00 Enskede IK - Karlslunds IF HFK 2. Division Södra Svealand Sverige #-#
01/05 19:00 Syrianska IF Kerbura - Värmdö IF 2. Division Norra Svealand Sverige #-#