LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
29. maj 2017 – 5. juni 2017
Næste uge  >

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 0 – 1
19:00 AIK – Malmø FF Allsvenskan – Sverige 0 – 1
19:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige 2 – 1
19:00 Helsingborg – Syrianska Superettan – Sverige 3 – 1
19:00 FC Rosengård – Kristianstad FC 1. Division Syd – Sverige 0 – 1
19:00 Lidköpings FK – IFK Uddevalla 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 FC Linköping City – IF Sylvia 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:00 Tvååkers IF – Dalstorps IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 IFK Berga – Nybro IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:00 Asarums IF FK – Lindsdals IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 Skoftebyns IF – Trollhättan FC 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:30 Strömsbergs IF – Gamla Upsala 2. Division Norra Svealand – Sverige
19:30 Sundbybergs IK – Syrianska IF Kerburan 2. Division Norra Svealand – Sverige
19:30 Eskilstuna City – Håbo FF 2. Division Norra Svealand – Sverige

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Djurgården (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Norrköping – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Åtvidaberg – Varbergs BoIS FC Superettan – Sverige
19:00 Carlstad United – Umeå 1. Division Nord – Sverige

Fredag 2. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Elfsborg – Häcken Allsvenskan – Sverige
19:00 Grebbestads IF – Lidköpings FK 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Härnösands FF – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Gällivare Malmbergets FF – Bodens BK 2. Division Norrland – Sverige
19:00 IFK Kumla – Rynninge IK 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:00 Eskilsminne IF – Halmia 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 Torslanda IK – Assyriska Turabdin IK 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 Hässleholms IF – Torns IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 IFK Aspudden-Tellus – Sundbybergs IK 2. Division Norra Svealand – Sverige

Lørdag 3. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Kvarnsvedens IK (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
13:00 Valbo FF – Morön BK 2. Division Norrland – Sverige
13:00 Lindome GIF – Vinbergs IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
13:30 IFK Malmö FK – IFK Berga 2. Division Östra Götaland – Sverige
14:00 Oskarshamns AIK – FC Rosengård 1. Division Syd – Sverige
14:00 Skellefteå – Bollnäs 2. Division Norrland – Sverige
14:00 IFK Haninge BRB – Huddinge IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 Karlbergs BK – BKV Norrtälje 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Skiljebo SK – IFK Lidingö 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Ullareds IK – Saevedalens IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Lunds BK – Kvarnby IK 2. Division Östra Götaland – Sverige
14:00 Lindsdals IF – KSF Prespa Birlik 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 Vänersborgs FK – Karlstad BK 2. Division Norra Götaland – Sverige
15:00 Söderhamn – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Assyriska IF Norrköping – IK Sleipner 2. Division Södra Svealand – Sverige
15:00 Vimmerby IF – Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland – Sverige
16:00 Kalmar FF – Örebro Allsvenskan – Sverige
16:00 Östersunds FK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
16:00 Brommapojkarna – Degerfors Superettan – Sverige
16:00 Östers IF – Norrby Superettan – Sverige
16:00 IFK Värnamo – IK Frej Täby Superettan – Sverige
16:00 Akropolis IF – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Enskede IK – IK Brage 1. Division Nord – Sverige
16:00 Kristianstad FC – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige
16:00 Assyriska BK – Mjällby 1. Division Syd – Sverige
16:00 FK Karlskrona – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige
16:00 IF Sylvia – Boo FK 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Motala AIF FK – Örebro Syrianska IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Värmbols FC – FC Linköping City 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Gamla Upsala – Karlslunds IF HFK 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 FC Gute – BK Forward 2. Division Norra Svealand – Sverige
18:00 Jönköpings Södra – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
18:00 Syrianska – Dalkurd FF Superettan – Sverige

Søndag 4. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 KIF Örebro (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 IFK Timrå – Piteå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Höganäs BK – Tvååkers IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Österlen FF – IFK Hässleholm 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 AFC Eskilstuna – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Hammarby – Djurgården Allsvenskan – Sverige
15:00 Piteå IF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 FC Rosengård (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Hammarby IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Gefle – Örgryte Superettan – Sverige
15:00 Team TG FF – Sollentuna FF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Hudiksvalls FF – IFK Östersund 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Södertälje FK – Värmdö IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IFK Luleå – Västerås SK 1. Division Nord – Sverige
16:00 Nyköpings BIS – Arameiska-Syrianska IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Landskrona BoIS – Qviding FIF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Vårgårda IK – Vänersborgs IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 Nordvärmland FF – IK Gauthiod 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 FBK Karlstad – Lerums IS 2. Division Norra Götaland – Sverige
17:00 Falkenbergs FF – Helsingborg Superettan – Sverige
17:00 Sandvikens IF – Assyriska FF 1. Division Nord – Sverige
17:00 Husqvarna FF – Ängelholms FF 1. Division Syd – Sverige
17:00 Nybro IF – Räppe GOIF 2. Division Östra Götaland – Sverige
17:30 Norrköping – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
17:30 Sirius – Halmstad Allsvenskan – Sverige

Mandag 5. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 GAIS – Trelleborgs FF Superettan – Sverige
19:00 IK Oddevold – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige
19:00 Trollhättan FC – Stenungsunds IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Syrianska IF Kerburan – Eskilstuna City 2. Division Norra Svealand – Sverige
<  Forrige uge
29. maj 2017 – 5. juni 2017
Næste uge  >