LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >

Søndag 23. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
08:00 Sangju Sangmu – Gwangju FC K. League Classic – Sydkorea 1 – 0
08:00 Jeonbuk FC – Pohang Steelers K. League Classic – Sydkorea 2 – 0
08:00 Gyeongnam FC – Ansan Greeners K. League Challenge – Sydkorea 3 – 0
10:00 Seoul E-Land FC – Suwon City K. League Challenge – Sydkorea 0 – 0

Tirsdag 25. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Suwon Bluewings – Kawasaki Frontale AFC Champions League Gruppe G
13:35 Jiangsu Suning FC – Jeonbuk FC AFC Champions League Gruppe H Aflyst
13:35 Jiangsu Suning FC – Jeju United AFC Champions League Gruppe H

Onsdag 26. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Daejeon Korail – Gimhae National League – Sydkorea
12:00 Mokpo City – Busan Transport Corp National League – Sydkorea
12:00 Changwon City – Cheonan City National League – Sydkorea
12:00 Gangneung City – Gyeongju H & N National League – Sydkorea
12:30 Ulsan Hyundai – Kashima Antlers AFC Champions League Gruppe E
13:30 Shanghai SIPG FC – FC Seoul AFC Champions League Gruppe F

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
08:00 Jeonnam Dragons – Gangwon FC K. League Classic – Sydkorea
08:00 Pohang Steelers – Sangju Sangmu K. League Classic – Sydkorea
08:00 Ansan Greeners – Seongnam FC K. League Challenge – Sydkorea
08:00 FC Anyang – Busan I'Park K. League Challenge – Sydkorea
08:00 Busan Transport Corp – Gyeongju H & N National League – Sydkorea
08:00 Cheonan City – Gangneung City National League – Sydkorea
12:00 Daejeon Korail – Mokpo City National League – Sydkorea
12:30 Gimhae – Changwon City National League – Sydkorea

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
08:00 Gwangju FC – Jeonbuk FC K. League Classic – Sydkorea
08:00 Jeju United – Suwon Bluewings K. League Classic – Sydkorea
08:00 Daegu FC – FC Seoul K. League Classic – Sydkorea
08:00 Suwon City – Daejeon Citizen K. League Challenge – Sydkorea
08:00 Bucheon FC 1995 – Gyeongnam FC K. League Challenge – Sydkorea
10:00 Incheon United – Ulsan Hyundai K. League Classic – Sydkorea
10:00 Seoul E-Land FC – Asan Mugunghwa K. League Challenge – Sydkorea
<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >