LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >

Fredag 24. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Tyrkiet U21 – Ukraine U21 Venskabskamp U21 1 – 1
18:00 Tyrkiet – Finland VM Kvalifikation UEFA Gruppe I 2 – 0

Lørdag 25. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Denizli Belediyespor – Elaziz Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
12:00 Batman Petrolspor – Dardanelspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Kirikhanspor – Manisa Büyük?ehir Belediyespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Pazarspor – Yomraspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Düzcespor – Halide Edip Adivar Spor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Dersimspor – Tire 1922 Spor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Kemerspor 2003 – Catalcaspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Bodrumspor – Erbaaspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Turk Metal Kirikkalespor – Derince Spor A.S. 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Silivrispor – Yesil Bursa 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
13:00 Afjet Afyonspor – Bayrampasa 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Sultanbeyli Belediyespor – Tarsus 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Bergama Belediyespor – Muglaspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Düzyurtspor – 12 Bingolspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Payas Belediyespor 1975 – Diyarbakirspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Sakaryaspor – Orduspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Darica Genclerbirligi – Orhangazispor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Ankara Adliyespor – Maltepespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
13:00 Besiktas – Astra Giurgiu Træningskamp
13:30 Tyrkiet U17 – Armenien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
14:00 Alanyaspor – Bandirmaspor Træningskamp
15:00 MP Antalyaspor – Giresunspor Træningskamp
17:00 Tyrkiet U19 – Portugal U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4

Søndag 26. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Ümraniyespor – Balikesirspor 1. Lig – Tyrkiet
14:00 Kastamonuspor – Gümüshanespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Tuzlaspor – Bugsasspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Aydinspor – Eyupspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Ankaragucu – Menemen Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Erciyesspor – 1461 Trabzon 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Hatayspor – Etimesgut Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Karsiyaka – Nigde Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Kirklarelispor – Sariyer 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Inegölspor – Tokatspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:00 Fatih Karagümrük – Nazilli Belediyespor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Anadolu Uskudar 1908 – Zonguldak Komurspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Fethiyespor – Istanbulspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Bucaspor – Anadolu Selcukspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Keciorengucu – Tepecikspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Kocaeli Birlik Spor – Kahramanmarasspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Ofspor – Amed Sportif 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 4 Eylül Belediye Sivas – Hacettepe Spor Kulübü 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Erzurum BB – Pendikspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:00 Kütahyaspor – Sancaktepe Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Cizrespor – Tekirdagspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Erzin Belediyespor – Gölcükspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Van Buyuksehir Belediyespor – 24 Erzincanspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Manavgat – Beylerbeyispor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Karacabey Birlikspor – Kozan Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Bayburt Genclikspor – Kizilcabölükspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Kocaelispor – Corum Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:00 Kartalspor – Altay 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
15:00 Trabzonspor – Samsunspor Træningskamp

Mandag 27. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Tyrkiet – Moldova Venskabskamp

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Besiktas – Ümraniyespor Træningskamp
13:30 Tyrkiet U17 – Tyskland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
16:00 Tyrkiet U21 – Aserbajdsjan U21 Venskabskamp U21
17:00 Tyrkiet U19 – Kroatien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Elaziz Belediyespor – Ankara Adliyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Yesil Bursa – Batman Petrolspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Catalcaspor – Silivrispor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Yomraspor – Kemerspor 2003 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Halide Edip Adivar Spor – Dersimspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Derince Spor A.S. – Kirikhanspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Erbaaspor – Pazarspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Manisa Büyük?ehir Belediyespor – Düzcespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Tire 1922 Spor – Bodrumspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Dardanelspor – Turk Metal Kirikkalespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Diyarbakirspor – Sakaryaspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Orhangazispor – Denizli Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Maltepespor – Bergama Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Muglaspor – Düzyurtspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Tarsus – Payas Belediyespor 1975 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Orduspor – Darica Genclerbirligi 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 12 Bingolspor – Afjet Afyonspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:00 Bayrampasa – Sultanbeyli Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >