LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >

Søndag 23. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Boluspor – Bandirmaspor 1. Lig – Tyrkiet LIVE 1': 0 – 0
12:00 Ümraniyespor – Mersin 1. Lig – Tyrkiet LIVE 2': 0 – 0
12:30 Akhisar Belediyespor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
14:00 Diyarbakirspor – Orduspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Aydinspor – Bugsasspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Inegölspor – Etimesgut Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Nigde Belediyespor – Kastamonuspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Tokatspor – Sariyer 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Erciyesspor – Ankaragucu 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Hatayspor – Tuzlaspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Kirklarelispor – Menemen Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Karsiyaka – 1461 Trabzon 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Gümüshanespor – Eyupspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Pendikspor – Anadolu Selcukspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Bucaspor – Zonguldak Komurspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 4 Eylül Belediye Sivas – Nazilli Belediyespor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Kahramanmarasspor – Erzurum BB 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Fethiyespor – Keciorengucu 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Fatih Karagümrük – Anadolu Uskudar 1908 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Ofspor – Tepecikspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Hacettepe Spor Kulübü – Amed Sportif 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Kocaeli Birlik Spor – Istanbulspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Ankara Demirspor – Kütahyaspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Kozan Belediyespor – Corum Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Sancaktepe Belediyespor – Altay 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Beylerbeyispor – Kartalspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 24 Erzincanspor – Kocaelispor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Gölcükspor – Bayburt Genclikspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Erzin Belediyespor – Van Buyuksehir Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Cizrespor – Manavgat 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Tekirdagspor – Karacabey Birlikspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Manisa Büyük?ehir Belediyespor – Erbaaspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Yesil Bursa – Dersimspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Dardanelspor – Bodrumspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Halide Edip Adivar Spor – Tire 1922 Spor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Batman Petrolspor – Yomraspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Catalcaspor – Düzcespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Derince Spor A.S. – Pazarspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Silivrispor – Turk Metal Kirikkalespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Kemerspor 2003 – Kirikhanspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Bayrampasa – Denizli Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Düzyurtspor – Elaziz Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Bergama Belediyespor – Afjet Afyonspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Ankara Adliyespor – Sultanbeyli Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Muglaspor – Sakaryaspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 12 Bingolspor – Darica Genclerbirligi 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Tarsus – Orhangazispor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Maltepespor – Payas Belediyespor 1975 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
15:00 Elazigspor – Samsunspor 1. Lig – Tyrkiet
15:00 Eskisehirspor – Sivasspor 1. Lig – Tyrkiet
18:00 Galatasaray – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet

Mandag 24. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Balikesirspor – Altinordu 1. Lig – Tyrkiet
17:30 Manisaspor – Denizlispor 1. Lig – Tyrkiet
18:30 Sanliurfaspor – Gaziantep BB 1. Lig – Tyrkiet
19:00 Besiktas – Adanaspor Superlig – Tyrkiet

Onsdag 26. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Istanbul Basaksehir – Fenerbahce Pokal – Tyrkiet

Torsdag 27. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Kasimpasa – Konyaspor Pokal – Tyrkiet

Fredag 28. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Mersin – Eskisehirspor 1. Lig – Tyrkiet
17:00 Samsunspor – Ümraniyespor 1. Lig – Tyrkiet
17:30 Sivasspor – Giresunspor 1. Lig – Tyrkiet
19:00 Gaziantepspor – Karabukspor Superlig – Tyrkiet

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Turk Metal Kirikkalespor – Batman Petrolspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:00 Denizlispor – Elazigspor 1. Lig – Tyrkiet
14:30 Menemen Belediyespor – Karsiyaka 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Eyupspor – Tokatspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Etimesgut Belediyespor – Gümüshanespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 1461 Trabzon – Inegölspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Bugsasspor – Kirklarelispor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Tuzlaspor – Aydinspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Sariyer – Nigde Belediyespor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Kastamonuspor – Erciyesspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Ankaragucu – Hatayspor 2. Lig Rød Gruppe – Tyrkiet
14:30 Anadolu Uskudar 1908 – Bucaspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Amed Sportif – Kahramanmarasspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Erzurum BB – Fethiyespor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Keciorengucu – Fatih Karagümrük 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Anadolu Selcukspor – Hacettepe Spor Kulübü 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Istanbulspor – 4 Eylül Belediye Sivas 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Nazilli Belediyespor – Pendikspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Zonguldak Komurspor – Ofspor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Tepecikspor – Kocaeli Birlik Spor 2. Lig Hvid Gruppe – Tyrkiet
14:30 Kütahyaspor – Cizrespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Manavgat – Erzin Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Karacabey Birlikspor – Ankara Demirspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Bayburt Genclikspor – Tekirdagspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Kocaelispor – Gölcükspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Kartalspor – 24 Erzincanspor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Altay – Beylerbeyispor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Corum Belediyespor – Sancaktepe Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Kizilcabölükspor – Kozan Belediyespor 3. Lig Gruppe 1 – Tyrkiet
14:30 Tire 1922 Spor – Manisa Büyük?ehir Belediyespor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Kirikhanspor – Silivrispor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Düzcespor – Kemerspor 2003 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Dersimspor – Catalcaspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Pazarspor – Dardanelspor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Erbaaspor – Derince Spor A.S. 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Bodrumspor – Yesil Bursa 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Yomraspor – Halide Edip Adivar Spor 3. Lig Gruppe 2 – Tyrkiet
14:30 Elaziz Belediyespor – Diyarbakirspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Orduspor – Tarsus 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Darica Genclerbirligi – Muglaspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Sultanbeyli Belediyespor – Bergama Belediyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Payas Belediyespor 1975 – Ankara Adliyespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Sakaryaspor – Maltepespor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Denizli Belediyespor – 12 Bingolspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Orhangazispor – Bayrampasa 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
14:30 Afjet Afyonspor – Düzyurtspor 3. Lig Gruppe 3 – Tyrkiet
15:00 Kayserispor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 Altinordu – Sanliurfaspor 1. Lig – Tyrkiet
15:00 Yeni Malatyaspor – Göztepe 1. Lig – Tyrkiet
17:30 Adana Demirspor – Bandirmaspor 1. Lig – Tyrkiet
18:00 Trabzonspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyrkiet

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Kasimpasa – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Fenerbahce – Rizespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Balikesirspor – Boluspor 1. Lig – Tyrkiet
17:30 Gaziantep BB – Manisaspor 1. Lig – Tyrkiet
18:00 Adanaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Istanbul Basaksehir – Besiktas Superlig – Tyrkiet
<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >