LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
18. august 2017 – 25. august 2017
Næste uge  >

Fredag 18. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Sand – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 Braunschweig – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Darmstadt – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II Regionalliga Nord – Tyskland
18:30 SV Schalding-Heining – SV Seligenporten Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Bremer SV – VfL Bremen Oberliga Bremen – Tyskland
18:30 SG Aumund-Vegesack – Habenhauser FV Oberliga Bremen – Tyskland
18:30 TSV Lehnerz – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland
18:30 SV Merseburg 99 – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
18:30 Bischofswerdaer FV – Einheit Kamenz Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
19:00 Meppen – FSV Zwickau 3. Liga – Tyskland
19:00 Fortuna Köln – Karlsruhe 3. Liga – Tyskland
19:00 Hoffenheim II – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 FCA Walldorf – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 Koblenz – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 Stuttgart II – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 TSV Buchbach – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 1860 Rosenheim – Ingolstadt II Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Germania Halberstadt – Oberlausitz Neugersdorf Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 Oberneuland – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland
19:00 Neckarsulmer Sport Union – Freiberg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
19:30 FC Wegberg-Beeck – KFC Uerdingen Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 FC Memmingen – FC Unterföhring Regionalliga Bayern – Tyskland
19:30 Condor Hamburg – SV Curslack-Neuengamme Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 TuS Osdorf – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 SpVgg Weiden – Viktoria Aschaffenburg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:30 FC Ederbergland – SC Hessen Dreieich Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 SV Victoria Seelow – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
19:30 FC Eilenburg – SV Schott Jena Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
20:00 FC Suederelbe – Teutonia Ottensen Oberliga Hamborg – Tyskland
20:00 Hamburger SV III – FC Türkiye Wilhelmsburg Oberliga Hamborg – Tyskland
20:00 FC Strausberg – FC Anker Wismar Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
20:30 Bayern München – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:30 Malchower SV – 1. FC Frankfurt Oberliga NOFV-Nord – Tyskland

Lørdag 19. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Wolfsburg II – Lübeck Regionalliga Nord – Tyskland
13:00 Dynamo Dresden – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 FC Heidenheim – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Fortuna Düsseldorf – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Luckenwalde Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 SV Pullach – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
13:30 SC Weiche Flensburg II – Heider SV Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Preußen Münster – Magdeburg 3. Liga – Tyskland
14:00 Hallescher FC – Unterhaching 3. Liga – Tyskland
14:00 Chemnitz – Osnabruck 3. Liga – Tyskland
14:00 Sonnenhof Großaspach – Aalen 3. Liga – Tyskland
14:00 RW Erfurt – Paderborn 3. Liga – Tyskland
14:00 Werder Bremen II – Wehen 3. Liga – Tyskland
14:00 SC Verl – TuS Erndtebrück Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Westfalia Rhynern – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Bonner SC – SC Wiedenbrück Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Gladbach II – Fortuna Düsseldorf II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Viktoria Køln 1904 – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 SV Rödinghausen – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Eintracht Stadtallendorf – St.Kickers Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Saarbrücken – SV Röchling Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSV Schott Mainz – Ulm Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Nürnberg II – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Bayern München II – FC Pipinsried Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SpVgg Bayreuth – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Burghausen – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 BCF Wolfratshausen – FC Sonthofen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 Würzburger Kickers II – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Homburg – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Eintracht Trier – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Brandenburger SC Süd – Tennis Borussia Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Einheit Rudolstadt – VfB Krieschow Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena II – FSV Barleben 1911 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Plauen – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Union Neumünster – SV Frisia 03 RL Oberliga Flens – Tyskland
15:00 Eutin 08 – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 Leher – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 TuS Holzkirchen – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 DJK Vilzing – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 SV Kirchanschoring – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 VFB Ginsheim – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 OSC Vellmar – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FSC Lohfelden – Bayern Alzenau Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 TSV Schilksee – FC Dornbreite Luebeck Oberliga Flens – Tyskland
15:00 TSB Flensburg – Inter Türkspor Kiel Oberliga Flens – Tyskland
15:30 Wolfsburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Mainz 05 – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
15:30 Hamburger SV – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Bahlinger SC – FC 08 Villingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 FV Ravensburg – TSG Weinheim Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 FSV 08 Bissingen – Reutlingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 SV Sandhausen ll – TSG Balingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 FCA Walldorf II – Karlsruher SC II Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 TSG Backnang – Göppinger SV Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 TuS Mechtersheim – FV Eppelborn Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hertha Wiesbach – FSV Salmrohr Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Pirmasens – TuS RW Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Pfeddersheim – FSV Jaegersburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 BSV Rehden – Altonaer FC 93 Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 Delmenhorst – MTV Eintracht Celle Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 TB Uphusen – TuS Bersenbrück Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 TSV Kornburg – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 FC Schweinfurt II – FC Amberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 SV Erlenbach – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 TSV Grossbardorf – Wurzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 DJK Gebenbach – Jahn Forchheim Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 SV Eichede – TSV Wankendorf Oberliga Flens – Tyskland
16:30 SV Morlautern – SC Idar-Oberstein Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
17:00 1. CfR Pforzheim – SV Oberachern Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
17:00 TSV Rain/Lech – SV Heimstetten Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 FV Engers – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
17:30 RW Frankfurt – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland
18:00 SV Spielberg – Nöttingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 Schalke 04 – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland

Søndag 20. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Geestemuende – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 Hamburger SV II – SSV Jeddeloh Regionalliga Nord – Tyskland
13:00 Hannover 96 II – FC Germania Egestorf-Langreder Regionalliga Nord – Tyskland
13:30 Holstein Kiel – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Ingolstadt – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Budissa Bautzen – BSG Chemie Leipzig Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 VfB Auerbach – Cottbus Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 BFC Dynamo – VSG Altglienicke Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Askania Bernburg – 1. FC Lok Stendal Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Sportfreunde Lotte – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland
14:00 Würzburger Kickers – Hansa Rostock 3. Liga – Tyskland
14:00 RW Essen – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Waldhof Mannheim – Freiburg II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Kickers Offenbach – Hessen Kassel Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 CFC Hertha 06 – Staaken Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Hertha Zehlendorf – SV Altluedersdorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Hansa Rostock II – SV Lichtenberg 47 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Grün-Weiß Brieselang – Optik Rathenow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC International Leipzig – BSG Wismut Gera Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 SV Todesfelde – NTSV Strand Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Holstein Kiel II – Neumünster Oberliga Flens – Tyskland
14:00 TSV Lägerdorf – TSV Friedrichsberg-Busdorf Oberliga Flens – Tyskland
14:30 TuS Schwachhausen – Vatan Sport Bremen Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 FC Hansa Lüneburg – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 TSV Concordia – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 TSV Sasel – Vorwarts-Wacker Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 TSV Grolland – OSC Bremerhaven Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 BSC Hastedt – Brinkumer SV Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 SVG Göttingen – FC Wunstorf Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Spelle-Venhaus – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – VfL Oldenburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Cloppenburg – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 SV Gonsenheim – Saar 05 Saarbrücken Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 FC Bocholt – DSC 99 Duesseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Sportfreunde Baumberg – SC Düsseldorf West Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Homberg – VfR Krefeld Fischeln Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Hilden – Ratinger SV Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Speldorf – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SpVg Schonnebeck – Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TuRU Düsseldorf – FC Monheim Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FSV Vohwinkel – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SV Straelen – TV Jahn Hiesfeld Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Gütersloh – TuS Haltern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TSV Marl-Hüls – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Schalke 04 II – Lippstadt Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 RW Ahlen – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – SC Paderborn 07 II Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Arminia Bielefeld II – FC Brünninghausen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 ASC Dortmund – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SC Westfalia Herne – SC Hassel Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 Freiburg – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
15:30 SV Rugenbergen – VfL Pinneberg Oberliga Hamborg – Tyskland
16:00 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Niendorfer TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
16:00 Arminia Hannover – SSV Vorsfelde Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 1860 München II – ASV Neumarkt Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 MTV Gifhorn – TuS Sulingen Oberliga Niedersachsen – Tyskland
17:30 Wedeler TSV – TuS Dassendorf Oberliga Hamborg – Tyskland
18:00 Gladbach – FC Köln Bundesliga – Tyskland

Mandag 21. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:15 Wattenscheid – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland
20:30 Bielefeld – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 22. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Ulm – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland
18:30 FSV Salmrohr – Homburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 Mainz 05 II – Eintracht Stadtallendorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 Bayern München II – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Würzburger Kickers II – Wurzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:00 FSV Jaegersburg – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 Wormatia Worms – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland

Onsdag 23. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Freiburg II – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
18:00 SV Kirchanschoring – TuS Holzkirchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 TSV Rain/Lech – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 SV Röchling – Stuttgart II Regionalliga Sydvest – Tyskland
18:30 Bahlinger SC – FV Ravensburg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 Freiberg – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 TSG Balingen – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 Göppinger SV – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 Karlsruher SC II – SV Spielberg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 TSG Weinheim – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 FC 08 Villingen – SV Oberachern Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 FC Karbach – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
18:45 TuS RW Koblenz – FV Engers Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
18:45 Union Neumünster – Holstein Kiel II Oberliga Flens – Tyskland
19:00 FSV Frankfurt – Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 Elversberg – Kickers Offenbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 Nöttingen – TSG Backnang Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
19:00 FC Sonthofen – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
19:00 Kaiserslautern II – SV Morlautern Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 FV Diefflen – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 Hessen Kassel – TSV Schott Mainz Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:30 St.Kickers – Waldhof Mannheim Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:30 Reutlingen – FCA Walldorf II Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
19:30 FV Dudenhofen – Pirmasens Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 Saar 05 Saarbrücken – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 FV Eppelborn – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
20:45 Liverpool – Hoffenheim Champions League Kvalifikation

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 FC Huerth – TSC Euskirchen Oberliga Mittelrhein – Tyskland

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 1. FC Frankfurt – SV Victoria Seelow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
18:30 Duisburg – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Greuther Fürth – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Augsburg II – Bayern München II Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Blumenthaler SV – Brinkumer SV Oberliga Bremen – Tyskland
18:30 Werder Bremen III – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland
18:30 Union Sandersdorf – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
19:00 Paderborn – Meppen 3. Liga – Tyskland
19:00 Wuppertal – Westfalia Rhynern Regionalliga Vest – Tyskland
19:00 Ingolstadt II – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FV Illertissen – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FC Schweinfurt – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 TSG Neustrelitz – Germania Halberstadt Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 Wacker Nordhausen – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 Vatan Sport Bremen – Leher Oberliga Bremen – Tyskland
19:00 Oberneuland – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland
19:00 FC International Leipzig – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
19:30 Oberhausen – Viktoria Køln 1904 Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 SV Drochtersen/Assel – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 VfL Oldenburg – Cloppenburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland
19:30 SV Rot-Weiss Hadamar – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland
20:30 FC Köln – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
<  Forrige uge
18. august 2017 – 25. august 2017
Næste uge  >