LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. maj 2017 – 30. maj 2017
Næste uge  >

Onsdag 24. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Uruguay

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Nacional – Lanus Copa Libertadores Gruppe 7
13:00 Uruguay U20 – Japan U20 VM U20 Gruppe D
20:00 Central Espanol – Miramar Misiones Segunda Division – Uruguay
20:00 Cerro Largo – Club Atletico Torque Segunda Division – Uruguay
20:00 Rentistas – Cerrito Segunda Division – Uruguay
20:00 Atenas – Canadian SC Segunda Division – Uruguay
20:00 Tacuarembo FC – Deportivo Maldonado Segunda Division – Uruguay
20:00 Club Atletico Progreso – Oriental Segunda Division – Uruguay
20:00 Huracan FC – Villa Teresa Segunda Division – Uruguay

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Uruguay

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:45 Club Atletico Penarol – Jorge Wilstermann Copa Libertadores Gruppe 5

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Uruguay

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Uruguay U20 – Sydafrika U20 VM U20 Gruppe D
15:05 Miramar Misiones – Villa Espanola Segunda Division – Uruguay
20:00 Club Atletico Torque – Rentistas Segunda Division – Uruguay
20:00 Canadian SC – Cerro Largo Segunda Division – Uruguay
20:00 Cerrito – Tacuarembo FC Segunda Division – Uruguay
20:00 Oriental – Atenas Segunda Division – Uruguay
20:00 Deportivo Maldonado – Central Espanol Segunda Division – Uruguay
20:00 Villa Teresa – Club Atletico Progreso Segunda Division – Uruguay
20:30 Defensor Sporting – El Tanque Sisley Primera Division Intermedio – Uruguay
20:30 Liverpool FC – Boston River Primera Division Intermedio – Uruguay
20:30 Plaza Colonia – Rampla Juniors Primera Division Intermedio – Uruguay

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Uruguay

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Club Atletico Penarol – Fenix Primera Division Intermedio – Uruguay
20:00 Cerrito – Cerro Largo Segunda Division – Uruguay
20:00 Club Atletico Torque – Atenas Segunda Division – Uruguay
20:00 Deportivo Maldonado – Rentistas Segunda Division – Uruguay
20:00 Canadian SC – Club Atletico Progreso Segunda Division – Uruguay
20:00 Miramar Misiones – Tacuarembo FC Segunda Division – Uruguay
20:00 Oriental – Huracan FC Segunda Division – Uruguay
20:00 Villa Espanola – Central Espanol Segunda Division – Uruguay
20:30 Sud America – Danubio Primera Division Intermedio – Uruguay
20:30 Cerro – Racing Primera Division Intermedio – Uruguay
20:30 Juventud de las Piedras – Montevideo Wanderers Primera Division Intermedio – Uruguay

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Uruguay

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Nacional – River Plate Primera Division Intermedio – Uruguay
<  Forrige uge
23. maj 2017 – 30. maj 2017
Næste uge  >