LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. juni 2017 – 2. juli 2017
Næste uge  >

Søndag 25. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 The Villages SC – South Florida Surf PDL – USA
00:00 FC Boston – Westchester Flames PDL – USA
00:10 Vancouver Whitecaps II – Oklahoma City Energy FC USL – USA LIVE 6': 0 – 0
01:00 Washington Spirit (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA
01:00 Atlanta United – Colorado Rapids Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 Philadelphia Union – DC United Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 Harrisburg City Islanders – Louisville City FC USL – USA
01:00 Richmond Kickers – Charlotte Independence USL – USA
01:00 Charleston Battery – Toronto FC II USL – USA
01:00 FC Cincinnati – Saint Louis FC USL – USA
01:00 Tobacco Road FC – Wilmington Hammerheads PDL – USA
01:00 SC United Bantams – Peachtree City MOBA PDL – USA
01:30 Columbus Crew – Montreal Impact Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:30 North Carolina FC – Indy Eleven NASL Forår Season – USA
01:30 Miami FC – New York Cosmos NASL Forår Season – USA
01:35 Lakeland Tropics – FC Miami City Champions PDL – USA
01:45 Evergreen FC – New York Red Bulls U23 PDL – USA
02:00 Minnesota United – Vancouver Whitecaps Major League Soccer Samlet Tabel – USA
02:00 Orange County SC – Seattle Sounders FC II USL – USA
02:00 South Georgia Tormenta FC – Tri-Cities Otters PDL – USA
02:00 Nashville SC U23 – Derby City Rovers PDL – USA
02:30 Chicago Fire – Orlando City Major League Soccer Samlet Tabel – USA
02:30 Des Moines Menace – Chicago FC United PDL – USA
02:30 Brazos Valley – Texas United PDL – USA
03:00 FC Edmonton – San Francisco Deltas NASL Forår Season – USA
03:00 Colorado Springs Switchbacks FC – San Antonio FC USL – USA
04:00 Seattle Reign FC (k) – FC Kansas City (k) NWSL (k) – USA
04:00 Portland Timbers II – Reno 1868 FC USL – USA
04:00 Ventura County Fusion – San Diego Zest FC PDL – USA
04:00 FC Tucson – Albuquerque Sol FC PDL – USA
04:00 Portland Timbers U23 – Lane United FC PDL – USA
04:30 L.A. Galaxy – Sporting Kansas City Major League Soccer Samlet Tabel – USA
04:30 San Jose Earthquakes – Real Salt Lake Major League Soccer Samlet Tabel – USA
05:00 Phoenix Rising FC – Real Monarchs SLC USL – USA
21:00 St. Louis Lions – Cincinnati Dutch Lions PDL – USA
21:00 Long Island Rough Riders – A.C. Connecticut PDL – USA
22:00 San Francisco City FC – FC Golden State Force PDL – USA
22:00 Calgary Foothills FC – Seattle Sounders FC U23 PDL – USA
23:00 Jersey Express – FC Lehigh Valley United Sonic PDL – USA

Mandag 26. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Chicago Red Stars (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA
00:00 Jacksonville Armada FC – Puerto Rico FC NASL Forår Season – USA
00:00 Seacoast United Phantoms – GPS Portland Phoenix PDL – USA
01:00 Ocean City Nor'easters – F.A. Euro PDL – USA
03:00 Southern California Surf – Fresno Fuego PDL – USA
03:30 L.A. Galaxy II – Sacramento Republic FC USL – USA
04:00 Portland Timbers – Seattle Sounders FC Major League Soccer Samlet Tabel – USA
04:00 TSS FC Rovers – Victoria Highlanders FC PDL – USA

Onsdag 28. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Academy Bradenton – South Florida Surf PDL – USA
00:30 Saint Louis FC U23 – Chicago FC United PDL – USA
01:00 Myrtle Beach Mutiny – Charlotte Eagles PDL – USA
01:00 SC United Bantams – South Georgia Tormenta FC PDL – USA
01:30 Colorado Rapids U23 – FC Boulder U23 PDL – USA
01:30 F.A. Euro – Reading United A.C. PDL – USA
01:30 Tampa Bay Rowdies U23 – FC Miami City Champions PDL – USA
01:30 Denver – FC Boulder U23 PDL – USA Aflyst
01:30 Peachtree City MOBA – Tri-Cities Otters PDL – USA
02:00 FC Dallas – Colorado Rapids US Open Cup – USA
02:30 Tulsa Roughnecks FC – Swope Park Rangers USL – USA

Torsdag 29. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Houston Dynamo – Sporting Kansas City US Open Cup – USA
01:00 Sky Blue FC (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA
01:00 Weston FC – Palm Beach Suns PDL – USA
01:00 Wilmington Hammerheads – Carolina Dynamo PDL – USA
01:30 Miami FC – Atlanta United US Open Cup – USA
01:30 New England Rev. – DC United US Open Cup – USA
01:30 Seacoast United Phantoms – FC Boston PDL – USA
01:30 Michigan Bucks – Dayton Dutch Lions PDL – USA
01:30 K-W United FC – West Virginia Chaos PDL – USA
02:00 New York Red Bulls – Philadelphia Union US Open Cup – USA
02:00 FC Cincinnati – Chicago Fire US Open Cup – USA
02:00 Jersey Express – New York Red Bulls U23 PDL – USA
02:30 Brazos Valley – FC Cleburne PDL – USA
03:00 Houston Dash (k) – Boston Breakers (k) NWSL (k) – USA
04:00 Portland Thorns (k) – FC Kansas City (k) NWSL (k) – USA
04:30 Seattle Reign FC (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA
04:30 San Jose Earthquakes – Seattle Sounders FC US Open Cup – USA
04:30 L.A. Galaxy – Sacramento Republic FC US Open Cup – USA

Fredag 30. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Saint Louis FC U23 – Thunder Bay Chill PDL – USA
01:00 North Carolina FC U23 – Tobacco Road FC PDL – USA
01:30 New York City FC – Minnesota United Major League Soccer Samlet Tabel – USA
02:00 Mississippi Brilla – Houston FC PDL – USA
04:30 Lane United FC – Victoria Highlanders FC PDL – USA

Lørdag 1. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Tri-Cities Otters – South Georgia Tormenta FC PDL – USA
01:30 Western Mass. Pioneers – A.C. Connecticut PDL – USA
01:30 Long Island Rough Riders – GPS Portland Phoenix PDL – USA
01:30 Derby City Rovers – Cincinnati Dutch Lions PDL – USA
03:00 BYU Cougars – Denver PDL – USA Aflyst
03:00 BYU Cougars – Colorado Rapids U23 PDL – USA
03:30 Real Salt Lake – Orlando City Major League Soccer Samlet Tabel – USA
04:00 Ventura County Fusion – Burlingame Dragons FC PDL – USA
04:30 L.A. Galaxy II – Swope Park Rangers USL – USA
04:30 Reno 1868 FC – Phoenix Rising FC USL – USA
21:30 North Carolina Courage (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA
21:30 Lane United FC – Victoria Highlanders FC PDL – USA
22:00 Boston Breakers (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
22:00 New York Red Bulls II – Saint Louis FC USL – USA
22:45 USA – Ghana Venskabskamp
23:00 Orlando Pride (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA
23:00 Bethlehem Steel FC – Richmond Kickers USL – USA
23:00 Toronto FC II – Harrisburg City Islanders USL – USA
23:00 Weston FC – Academy Bradenton PDL – USA

Søndag 2. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i USA

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Vancouver Whitecaps II – Seattle Sounders FC II USL – USA
00:00 St. Louis Lions – Thunder Bay Chill PDL – USA
00:00 South Florida Surf – The Villages SC PDL – USA
00:00 Palm Beach Suns – Tampa Bay Rowdies U23 PDL – USA
01:00 Chicago Fire – Vancouver Whitecaps Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 Sporting Kansas City – Portland Timbers Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 Montreal Impact – DC United Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 FC Dallas – Toronto FC Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:00 Jacksonville Armada FC – FC Edmonton NASL Forår Season – USA
01:00 Charlotte Independence – Rochester Rhinos USL – USA
01:00 Charleston Battery – Tampa Bay Rowdies USL – USA
01:00 Jersey Express – Evergreen FC PDL – USA
01:00 Ocean City Nor'easters – Reading United A.C. PDL – USA
01:00 Wilmington Hammerheads – Myrtle Beach Mutiny PDL – USA
01:00 Tobacco Road FC – Charlotte Eagles PDL – USA
01:30 Columbus Crew – Atlanta United Major League Soccer Samlet Tabel – USA
01:30 Louisville City FC – Ottawa Fury USL – USA
01:30 Fresno Fuego – San Francisco City FC PDL – USA
01:30 FC Lehigh Valley United Sonic – F.A. Euro PDL – USA
01:30 Westchester Flames – GPS Portland Phoenix PDL – USA
01:35 Lakeland Tropics – SIMA Aguilas PDL – USA
02:00 Orange County SC – Portland Timbers II USL – USA
02:00 Mississippi Brilla – Peachtree City MOBA PDL – USA
02:00 Houston FC – Brazos Valley PDL – USA
02:00 Nashville SC U23 – SC United Bantams PDL – USA
02:00 Texas United – OKC Energy FC U23 PDL – USA
02:30 Tulsa Roughnecks FC – Real Monarchs SLC USL – USA
02:30 Orlando City B – FC Cincinnati USL – USA
02:30 Des Moines Menace – Saint Louis FC U23 PDL – USA
03:00 Colorado Rapids – Houston Dynamo Major League Soccer Samlet Tabel – USA
03:00 Colorado Springs Switchbacks FC – Rio Grande Valley FC USL – USA
03:00 BYU Cougars – Colorado Rapids U23 PDL – USA
03:00 BYU Cougars – Denver PDL – USA Aflyst
03:30 Albuquerque Sol FC – FC Tucson PDL – USA
04:00 Southern California Seahorses – Burlingame Dragons FC PDL – USA
04:00 FC Golden State Force – Southern California Surf PDL – USA
04:30 Seattle Reign FC (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA
04:30 San Jose Earthquakes – L.A. Galaxy Major League Soccer Samlet Tabel – USA
04:30 Seattle Sounders FC U23 – TSS FC Rovers PDL – USA
05:00 Sacramento Republic FC – San Antonio FC USL – USA
21:00 St. Louis Lions – Thunder Bay Chill PDL – USA
21:30 Portland Timbers U23 – Victoria Highlanders FC PDL – USA
22:00 K-W United FC – Michigan Bucks PDL – USA
22:00 Western Mass. Pioneers – FC Boston PDL – USA
23:00 Philadelphia Union – New England Rev. Major League Soccer Samlet Tabel – USA
<  Forrige uge
25. juni 2017 – 2. juli 2017
Næste uge  >