LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Guangzhou Evergrande 14 12 1 1 32 - 14 37
2. Shanghai SIPG FC 14 10 3 1 37 - 12 33
3. Hebei CFFC 14 8 4 2 23 - 13 28
4. Shandong Luneng 13 7 3 3 23 - 13 24
5. Guangzhou R&F F.C. 14 6 6 2 20 - 16 24
6. Tianjin Quanjian 14 6 4 4 17 - 15 22
7. Beijing Guoan 14 5 4 5 18 - 21 19
8. Shanghai Shenhua 13 4 4 5 21 - 19 16
9. Chongqing Lifan 14 3 6 5 14 - 18 15
10. Guizhou Hengfeng Zhicheng 14 3 6 5 14 - 19 15
11. Changchun Yatai 14 3 4 7 13 - 20 13
12. Liaoning Hongyun 14 3 4 7 18 - 28 13
13. Tianjin Teda 14 3 4 7 10 - 21 13
14. Henan Jianye 14 2 5 7 14 - 21 11
15. Jiangsu Suning FC 14 1 6 7 13 - 23 9
16. Yanbian 14 1 4 9 9 - 23 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
111 18,69 296 2,67 48 (43,2 %) 34 (30,6 %) 29 (26,1 %)
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Guangzhou Evergrande 8 7 1 0 18 - 9 22
2. Shanghai SIPG FC 8 8 0 0 28 - 5 24
3. Hebei CFFC 6 6 0 0 14 - 3 18
4. Shandong Luneng 8 5 2 1 15 - 8 17
5. Guangzhou R&F F.C. 6 2 3 1 6 - 5 9
6. Tianjin Quanjian 6 3 2 1 9 - 6 11
7. Beijing Guoan 7 3 3 1 9 - 8 12
8. Shanghai Shenhua 4 1 2 1 8 - 6 5
9. Chongqing Lifan 8 2 4 2 8 - 8 10
10. Guizhou Hengfeng Zhicheng 7 1 4 2 6 - 9 7
11. Changchun Yatai 7 1 3 3 6 - 9 6
12. Liaoning Hongyun 7 3 0 4 12 - 16 9
13. Tianjin Teda 7 3 1 3 9 - 9 10
14. Henan Jianye 8 1 5 2 8 - 9 8
15. Jiangsu Suning FC 7 1 2 4 6 - 9 5
16. Yanbian 7 1 2 4 5 - 10 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
111 18,69 296 2,67 48 (43,2 %) 34 (30,6 %) 29 (26,1 %)
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Guangzhou Evergrande 6 5 0 1 14 - 5 15
2. Shanghai SIPG FC 6 2 3 1 9 - 7 9
3. Hebei CFFC 8 2 4 2 9 - 10 10
4. Shandong Luneng 5 2 1 2 8 - 5 7
5. Guangzhou R&F F.C. 8 4 3 1 14 - 11 15
6. Tianjin Quanjian 8 3 2 3 8 - 9 11
7. Beijing Guoan 7 2 1 4 9 - 13 7
8. Shanghai Shenhua 9 3 2 4 13 - 13 11
9. Chongqing Lifan 6 1 2 3 6 - 10 5
10. Guizhou Hengfeng Zhicheng 7 2 2 3 8 - 10 8
11. Changchun Yatai 7 2 1 4 7 - 11 7
12. Liaoning Hongyun 7 0 4 3 6 - 12 4
13. Tianjin Teda 7 0 3 4 1 - 12 3
14. Henan Jianye 6 1 0 5 6 - 12 3
15. Jiangsu Suning FC 7 0 4 3 7 - 14 4
16. Yanbian 7 0 2 5 4 - 13 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
111 18,69 296 2,67 48 (43,2 %) 34 (30,6 %) 29 (26,1 %)
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Guangzhou Evergrande 5 0 2,29 1,00
2. Shanghai SIPG FC 4 0 2,64 0,86
3. Hebei CFFC 5 3 1,64 0,93
4. Shandong Luneng 5 0 1,77 1,00
5. Guangzhou R&F F.C. 4 2 1,43 1,14
6. Tianjin Quanjian 4 2 1,21 1,07
7. Beijing Guoan 3 3 1,29 1,50
8. Shanghai Shenhua 5 2 1,62 1,46
9. Chongqing Lifan 2 4 1,00 1,29
10. Guizhou Hengfeng Zhicheng 2 5 1,00 1,36
11. Changchun Yatai 2 4 0,93 1,43
12. Liaoning Hongyun 0 2 1,29 2,00
13. Tianjin Teda 3 8 0,71 1,50
14. Henan Jianye 2 6 1,00 1,50
15. Jiangsu Suning FC 2 4 0,93 1,64
16. Yanbian 2 5 0,64 1,64
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
111 18,69 296 2,67 48 (43,2 %) 34 (30,6 %) 29 (26,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
Mål    Spiller Klub
11    Ricardo Goulart Guangzhou Evergrande
11    Eran Zahavi Guangzhou R&F F.C.
9    Diego Tardelli Shandong Luneng
9    Lei Wu Shanghai SIPG FC
9    Hulk Shanghai SIPG FC
8    Burak Yilmaz Beijing Guoan
8    Nikica Jelavic Guizhou Hengfeng Zhicheng
7    Aloisio Santos Hebei CFFC
7    Alexandre Pato Tianjin Quanjian
6    Papiss Cisse Shandong Luneng
6    Elkeson Shanghai SIPG FC
5    Alan Guangzhou Evergrande
5    Renatinho Guangzhou R&F F.C.
5    Assani Lukimya-Mulongoti Liaoning Hongyun
5    James Chamanga Liaoning Hongyun
5    Giovanni Andres Moreno Shanghai Shenhua
4    Paulinho Guangzhou Evergrande
4    Hanchao Yu Guangzhou Evergrande
4    Lin Gao Guangzhou Evergrande
4    Ezequiel Lavezzi Hebei CFFC
4    Christian Bassogog Henan Jianye
4    Alex Teixeira Jiangsu Suning FC
4    Ramires Jiangsu Suning FC
4    Anthony Ujah Liaoning Hongyun
4    Fredy Guarin Shanghai Shenhua
4    Obafemi Martins Shanghai Shenhua
4    Yunding Cao Shanghai Shenhua
4    Brown Ideye Tianjin Teda
4    Bubacarr Trawally Yanbian
3    Renato Augusto Beijing Guoan
3    Szabolcs Huszti Changchun Yatai
3    Long Tan Changchun Yatai
3    Qing Wu Chongqing Lifan
3    Zhi Xiao Guangzhou R&F F.C.
3    Shihao Wei Shanghai SIPG FC
3    Wenjun Lü Shanghai SIPG FC
3    Axel Witsel Tianjin Quanjian
3    Bit-Garam Yoon Yanbian
2    Jonathan Soriano Beijing Guoan
2    Chiming Zhang Beijing Guoan
2    Jie Sun Changchun Yatai
2    Odion Ighalo Changchun Yatai
2    Fernando Conceicao Chongqing Lifan
2    Xinli Peng Chongqing Lifan
2    Alan Kardec Chongqing Lifan
2    Jie Ding Chongqing Lifan
2    Linpeng Zhang Guangzhou Evergrande
2    Festus Baise Guizhou Hengfeng Zhicheng
2    Chengdong Zhang Hebei CFFC
2    Stéphane M'Bia Hebei CFFC
2    Jinbao Zhong Henan Jianye
2    Eddi Gomes Henan Jianye
2    Javi Patino Henan Jianye
2    Xiang Ji Jiangsu Suning FC
2    Yu Yang Liaoning Hongyun
2    Chi Zhang Shandong Luneng
2    Xinghan Wu Shandong Luneng
2    Jianqing Mao Shanghai Shenhua
2    Carlos Tevez Shanghai Shenhua
2    Ke Sun Tianjin Quanjian
2    Dalun Zheng Tianjin Quanjian
2    Rentian Hu Tianjin Teda
1    Dabao Yu Beijing Guoan
1    Lei Li Beijing Guoan
1    Boxuan Song Beijing Guoan
1    Xiaodong Fan Changchun Yatai
1    Zhenyu Du Changchun Yatai
1    Anzur Ismailov Changchun Yatai
1    Huan Liu Chongqing Lifan
1    Song Nan Chongqing Lifan
1    Goran Milovic Chongqing Lifan
1    Bowen Huang Guangzhou Evergrande
1    Junior Urso Guangzhou R&F F.C.
1    Michael Olunga Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Junlin Min Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Yunlong Fan Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Xueming Liang Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Hongbo Yin Hebei CFFC
1    Hang Li Hebei CFFC
1    Zhunyi Gao Hebei CFFC
1    Hang Ren Hebei CFFC
1    Hernanes Hebei CFFC
1    Shiwei Che Hebei CFFC
1    Hong Gui Hebei CFFC
1    Yuhao Zhao Hebei CFFC
1    Ahmad Al Salih Henan Jianye
1    Jinghang Hu Henan Jianye
1    Zhao Ke Henan Jianye
1    Jeong-Ho Hong Jiangsu Suning FC
1    Pengfei Xie Jiangsu Suning FC
1    Song Wang Jiangsu Suning FC
1    Yanjun Zhang Liaoning Hongyun
1    Graziano Pelle Shandong Luneng
1    Gil Shandong Luneng
1    Binbin Liu Shandong Luneng
1    Songyi Li Shandong Luneng
1    Oscar Shanghai SIPG FC
1    Shenchao Wang Shanghai SIPG FC
1    Huan Fu Shanghai SIPG FC
1    Odil Akhmedov Shanghai SIPG FC
1    Guan He Shanghai SIPG FC
1    Xingcan Li Tianjin Quanjian
1    Yiming Liu Tianjin Quanjian
1    Xiuwei Zhang Tianjin Quanjian
1    Tianyi Qiu Tianjin Teda
1    Yuanyi Li Tianjin Teda
1    John Obi Mikel Tianjin Teda
1    Bo Jin Yanbian
1    Seung-Dae Kim Yanbian
Vis hele listen
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
Assists    Spiller Klub
9    Ezequiel Lavezzi Hebei CFFC
7    Oscar Shanghai SIPG FC
5    Ricardo Goulart Guangzhou Evergrande
5    Tjaronn Chery Guizhou Hengfeng Zhicheng
5    Lei Wu Shanghai SIPG FC
5    Hulk Shanghai SIPG FC
4    Szabolcs Huszti Changchun Yatai
4    Xinghan Wu Shandong Luneng
3    Fernando Conceicao Chongqing Lifan
3    Hanchao Yu Guangzhou Evergrande
3    Zhi Xiao Guangzhou R&F F.C.
3    Miao Tang Guangzhou R&F F.C.
3    Mingjian Zhao Hebei CFFC
3    Chengdong Zhang Hebei CFFC
3    Christian Bassogog Henan Jianye
3    Yifei Sang Liaoning Hongyun
3    Junmin Hao Shandong Luneng
3    Carlos Tevez Shanghai Shenhua
3    Fredy Guarin Shanghai Shenhua
2    Lei Li Beijing Guoan
2    Xizhe Zhang Beijing Guoan
2    Chiming Zhang Beijing Guoan
2    Dabao Yu Beijing Guoan
2    Odion Ighalo Changchun Yatai
2    Bowen Huang Guangzhou Evergrande
2    Linpeng Zhang Guangzhou Evergrande
2    Zhipeng Jiang Guangzhou R&F F.C.
2    Renatinho Guangzhou R&F F.C.
2    Zhizhao Chen Guangzhou R&F F.C.
2    Lin Lu Guangzhou R&F F.C.
2    Fan Wang Guizhou Hengfeng Zhicheng
2    Borek Dockal Henan Jianye
2    Jinghang Hu Henan Jianye
2    Ramires Jiangsu Suning FC
2    Pengfei Xie Jiangsu Suning FC
2    Alex Teixeira Jiangsu Suning FC
2    Haiqing Cao Jiangsu Suning FC
2    Assani Lukimya-Mulongoti Liaoning Hongyun
2    Tong Wang Shandong Luneng
2    Lin Dai Shandong Luneng
2    Graziano Pelle Shandong Luneng
2    Yunding Cao Shanghai Shenhua
2    Giovanni Andres Moreno Shanghai Shenhua
2    Huikang Cai Shanghai SIPG FC
2    Wenjun Lü Shanghai SIPG FC
2    Xuri Zhao Tianjin Quanjian
2    Yongpo Wang Tianjin Quanjian
2    Alexandre Pato Tianjin Quanjian
2    Bit-Garam Yoon Yanbian
1    Peng Lu Beijing Guoan
1    Dun Ba Beijing Guoan
1    Long Tan Changchun Yatai
1    Rui Yu Changchun Yatai
1    Marinho Changchun Yatai
1    Yu Liu Chongqing Lifan
1    Huan Liu Chongqing Lifan
1    Qing Wu Chongqing Lifan
1    Xinli Peng Chongqing Lifan
1    Song Nan Chongqing Lifan
1    Alan Guangzhou Evergrande
1    Paulinho Guangzhou Evergrande
1    Lisheng Liao Guangzhou Evergrande
1    Xin Xu Guangzhou Evergrande
1    Lin Gao Guangzhou Evergrande
1    Zhi Zheng Guangzhou Evergrande
1    Eran Zahavi Guangzhou R&F F.C.
1    Hao Liu Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Junlin Min Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Xueming Liang Guizhou Hengfeng Zhicheng
1    Haifeng Ding Hebei CFFC
1    Wenjun Jiang Hebei CFFC
1    Zhuoyi Feng Henan Jianye
1    Zijie Chen Henan Jianye
1    Heng Liu Henan Jianye
1    Jeong-Ho Hong Jiangsu Suning FC
1    Xiaobin Zhang Jiangsu Suning FC
1    Ang Li Jiangsu Suning FC
1    Xiang Ji Jiangsu Suning FC
1    James Chamanga Liaoning Hongyun
1    Xu Yang Liaoning Hongyun
1    Anthony Ujah Liaoning Hongyun
1    Jingdao Jin Shandong Luneng
1    Binbin Liu Shandong Luneng
1    Tianyu Qi Shandong Luneng
1    Zheng Zheng Shandong Luneng
1    Chi Zhang Shandong Luneng
1    Jiajun Bai Shanghai Shenhua
1    Shouting Wang Shanghai Shenhua
1    Junmin Xu Shanghai Shenhua
1    Obafemi Martins Shanghai Shenhua
1    Elkeson Shanghai SIPG FC
1    Wei Zhang Shanghai SIPG FC
1    Huan Fu Shanghai SIPG FC
1    Ke Sun Tianjin Quanjian
1    Xiuwei Zhang Tianjin Quanjian
1    Dalun Zheng Tianjin Quanjian
1    Xingcan Li Tianjin Quanjian
1    Kyung-Won Kwon Tianjin Quanjian
1    Yuanyi Li Tianjin Teda
1    Jiakang Hui Tianjin Teda
1    Muzepper Mirahmetjan Tianjin Teda
1    Yongchi Lei Tianjin Teda
1    Nemanja Gudelj Tianjin Teda
1    Guanghui Han Yanbian
1    Zhongguo Chi Yanbian
1    Bo Jin Yanbian
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Guangzhou Evergrande47350
Shanghai Shenhua38341
Tianjin Quanjian37138
Jiangsu Suning FC37138
Guizhou Hengfeng Zhicheng31536
Liaoning Hongyun33336
Tianjin Teda32234
Beijing Guoan30434
Shandong Luneng32133
Changchun Yatai32032
Hebei CFFC27128
Guangzhou R&F F.C.27128
Henan Jianye21122
Shanghai SIPG FC20121
Yanbian21021
Chongqing Lifan16016
Total48127508
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
26/6-2017 15:27
Kina
Super League (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Guangzhou Evergrande 518.283 37.020 360.120 45.015 158.163 26.361
2. Chongqing Lifan 417.359 29.811 283.106 35.388 134.253 22.376
3. Beijing Guoan 406.852 31.296 199.659 33.277 207.193 29.599
4. Shandong Luneng 382.277 29.406 262.758 32.845 119.519 23.904
5. Shanghai SIPG FC 375.860 26.847 219.628 27.454 156.232 26.039
6. Jiangsu Suning FC 351.843 27.065 211.569 30.224 140.274 23.379
7. Tianjin Quanjian 329.758 23.554 141.914 23.652 187.844 23.481
8. Hebei CFFC 317.213 22.658 98.972 16.495 218.241 27.280
9. Henan Jianye 302.713 21.622 148.888 18.611 153.825 25.638
10. Yanbian 301.425 21.530 147.276 21.039 154.149 22.021
11. Shanghai Shenhua 293.027 22.541 78.916 19.729 214.111 23.790
12. Guizhou Hengfeng Zhicheng 287.537 22.118 138.787 23.131 148.750 21.250
13. Changchun Yatai 268.488 19.178 117.557 16.794 150.931 21.562
14. Tianjin Teda 261.603 18.686 87.195 12.456 174.408 24.915
15. Guangzhou R&F F.C. 249.042 17.789 56.348 9.391 192.694 24.087
16. Liaoning Hongyun 198.864 15.297 78.379 11.197 120.485 20.081
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 12:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Liaoning Hongyun 1 – 1
04.03.2017 08:30 Guangzhou R&F F.C. – Tianjin Quanjian 2 – 0
04.03.2017 12:35 Shanghai SIPG FC – Changchun Yatai 5 – 1
04.03.2017 12:45 Shandong Luneng – Tianjin Teda 2 – 0
05.03.2017 08:30 Chongqing Lifan – Yanbian 0 – 0
05.03.2017 12:35 Shanghai Shenhua – Jiangsu Suning FC 4 – 0
05.03.2017 12:35 Henan Jianye – Hebei CFFC 0 – 0
05.03.2017 12:35 Guangzhou Evergrande – Beijing Guoan 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 12:35 Jiangsu Suning FC – Tianjin Teda 0 – 0
10.03.2017 12:35 Shanghai SIPG FC – Yanbian 2 – 0
10.03.2017 12:35 Shandong Luneng – Guangzhou Evergrande 2 – 1
11.03.2017 08:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Beijing Guoan 1 – 1
11.03.2017 08:30 Chongqing Lifan – Hebei CFFC 1 – 1
11.03.2017 12:35 Shanghai Shenhua – Tianjin Quanjian 1 – 1
12.03.2017 08:30 Guangzhou R&F F.C. – Changchun Yatai 1 – 0
12.03.2017 12:35 Henan Jianye – Liaoning Hongyun 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 09:30 Yanbian – Guangzhou R&F F.C. 0 – 1
01.04.2017 13:35 Hebei CFFC – Guizhou Hengfeng Zhicheng 1 – 0
01.04.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Henan Jianye 1 – 0
01.04.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Shanghai SIPG FC 3 – 2
02.04.2017 09:00 Changchun Yatai – Shandong Luneng 0 – 2
02.04.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Jiangsu Suning FC 3 – 1
02.04.2017 13:35 Beijing Guoan – Shanghai Shenhua 2 – 1
02.04.2017 13:35 Tianjin Teda – Chongqing Lifan 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 13:35 Beijing Guoan – Henan Jianye 1 – 0
07.04.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Chongqing Lifan 1 – 2
07.04.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Shandong Luneng 2 – 1
08.04.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Tianjin Teda 0 – 0
08.04.2017 13:35 Hebei CFFC – Shanghai Shenhua 4 – 2
08.04.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Guangzhou R&F F.C. 2 – 2
09.04.2017 09:00 Changchun Yatai – Liaoning Hongyun 1 – 1
09.04.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Yanbian 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 13:35 Chongqing Lifan – Guizhou Hengfeng Zhicheng 2 – 1
15.04.2017 09:00 Changchun Yatai – Shanghai Shenhua 2 – 3
15.04.2017 13:35 Shandong Luneng – Beijing Guoan 1 – 0
15.04.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Shanghai SIPG FC 1 – 1
15.04.2017 13:35 Henan Jianye – Jiangsu Suning FC 1 – 1
16.04.2017 09:30 Yanbian – Hebei CFFC 1 – 1
16.04.2017 13:35 Tianjin Teda – Guangzhou Evergrande 0 – 3
17.04.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Guangzhou R&F F.C. 1 – 4

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 13:35 Beijing Guoan – Tianjin Quanjian 1 – 1
21.04.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Liaoning Hongyun 2 – 1
21.04.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Hebei CFFC 3 – 0
21.04.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Guangzhou R&F F.C. 1 – 2
22.04.2017 09:30 Tianjin Teda – Yanbian 3 – 1
22.04.2017 13:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Shanghai Shenhua 0 – 2
23.04.2017 09:00 Changchun Yatai – Henan Jianye 1 – 0
23.04.2017 13:35 Shandong Luneng – Chongqing Lifan 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Guizhou Hengfeng Zhicheng 1 – 3
29.04.2017 09:30 Tianjin Quanjian – Jiangsu Suning FC 2 – 2
29.04.2017 09:30 Yanbian – Changchun Yatai 1 – 0
29.04.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Beijing Guoan 2 – 4
29.04.2017 13:35 Hebei CFFC – Tianjin Teda 4 – 0
29.04.2017 13:35 Henan Jianye – Guangzhou Evergrande 2 – 4
30.04.2017 13:35 Chongqing Lifan – Shanghai SIPG FC 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Shanghai Shenhua 3 – 2
05.05.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Yanbian 1 – 1
06.05.2017 09:30 Tianjin Quanjian – Changchun Yatai 1 – 3
06.05.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Guizhou Hengfeng Zhicheng 3 – 0
06.05.2017 13:35 Chongqing Lifan – Henan Jianye 2 – 3
07.05.2017 09:30 Tianjin Teda – Liaoning Hongyun 1 – 1
07.05.2017 13:35 Beijing Guoan – Hebei CFFC 1 – 4
07.05.2017 13:35 Shandong Luneng – Guangzhou R&F F.C. 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Hebei CFFC 1 – 1
13.05.2017 09:30 Yanbian – Beijing Guoan 1 – 2
13.05.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Chongqing Lifan 2 – 1
13.05.2017 13:35 Henan Jianye – Shanghai Shenhua 0 – 0
13.05.2017 13:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Tianjin Quanjian 2 – 1
14.05.2017 09:00 Changchun Yatai – Guangzhou Evergrande 0 – 1
14.05.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Shandong Luneng 2 – 1
14.05.2017 13:35 Tianjin Teda – Shanghai SIPG FC 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 12:00 Beijing Guoan – Guangzhou R&F F.C. 2 – 2
19.05.2017 14:00 Guangzhou Evergrande – Jiangsu Suning FC 2 – 1
20.05.2017 09:30 Yanbian – Shandong Luneng 1 – 1
20.05.2017 09:30 Shanghai Shenhua – Shanghai SIPG FC 1 – 3
20.05.2017 13:35 Hebei CFFC – Liaoning Hongyun 2 – 0
20.05.2017 13:35 Chongqing Lifan – Tianjin Quanjian 0 – 1
21.05.2017 09:30 Changchun Yatai – Tianjin Teda 1 – 1
21.05.2017 13:35 Henan Jianye – Guizhou Hengfeng Zhicheng 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 12:00 Guangzhou Evergrande – Chongqing Lifan 2 – 0
26.05.2017 14:00 Guangzhou R&F F.C. – Shanghai Shenhua 0 – 0
27.05.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Yanbian 3 – 1
27.05.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Jiangsu Suning FC 2 – 2
27.05.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Beijing Guoan 5 – 1
27.05.2017 13:35 Hebei CFFC – Changchun Yatai 2 – 1
27.05.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Tianjin Teda 3 – 0
28.05.2017 13:35 Shandong Luneng – Henan Jianye 3 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 13:35 Chongqing Lifan – Beijing Guoan 1 – 0
02.06.2017 13:35 Tianjin Teda – Shanghai Shenhua 2 – 1
02.06.2017 13:35 Henan Jianye – Guangzhou R&F F.C. 1 – 1
03.06.2017 09:30 Yanbian – Guangzhou Evergrande 1 – 3
03.06.2017 13:35 Shandong Luneng – Tianjin Quanjian 1 – 2
03.06.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Liaoning Hongyun 4 – 1
03.06.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Hebei CFFC 1 – 2
04.06.2017 09:30 Changchun Yatai – Guizhou Hengfeng Zhicheng 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Guangzhou Evergrande 0 – 2
17.06.2017 13:35 Hebei CFFC – Tianjin Quanjian 1 – 0
17.06.2017 13:35 Henan Jianye – Yanbian 3 – 1
17.06.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Chongqing Lifan 2 – 2
18.06.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Shanghai SIPG FC 1 – 1
18.06.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Shandong Luneng 0 – 3
18.06.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Changchun Yatai 0 – 1
18.06.2017 13:35 Beijing Guoan – Tianjin Teda 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 09:30 Yanbian – Shanghai Shenhua 0 – 2
24.06.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Tianjin Quanjian 1 – 2
24.06.2017 13:35 Shandong Luneng – Guizhou Hengfeng Zhicheng 2 – 2
24.06.2017 13:35 Chongqing Lifan – Changchun Yatai 1 – 1
24.06.2017 13:35 Tianjin Teda – Guangzhou R&F F.C. 1 – 2
25.06.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Hebei CFFC 2 – 0
25.06.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Henan Jianye 4 – 1
26.06.2017 13:35 Beijing Guoan – Jiangsu Suning FC 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.06.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Liaoning Hongyun
01.07.2017 09:30 Changchun Yatai – Beijing Guoan
01.07.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Chongqing Lifan
01.07.2017 13:35 Hebei CFFC – Shandong Luneng
01.07.2017 13:35 Henan Jianye – Tianjin Teda
01.07.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Shanghai SIPG FC
02.07.2017 13:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Yanbian
02.07.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Guangzhou Evergrande

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Guangzhou R&F F.C.
08.07.2017 09:30 Yanbian – Chongqing Lifan
08.07.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Shanghai Shenhua
08.07.2017 13:35 Beijing Guoan – Guangzhou Evergrande
08.07.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Guizhou Hengfeng Zhicheng
08.07.2017 13:35 Hebei CFFC – Henan Jianye
09.07.2017 09:30 Changchun Yatai – Shanghai SIPG FC
09.07.2017 13:35 Tianjin Teda – Shandong Luneng

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 13:35 Tianjin Teda – Jiangsu Suning FC
15.07.2017 09:30 Yanbian – Shanghai SIPG FC
15.07.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Shandong Luneng
15.07.2017 13:35 Hebei CFFC – Chongqing Lifan
15.07.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Henan Jianye
15.07.2017 13:35 Beijing Guoan – Guizhou Hengfeng Zhicheng
16.07.2017 09:30 Changchun Yatai – Guangzhou R&F F.C.
16.07.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Shanghai Shenhua

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Hebei CFFC
22.07.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Guangzhou Evergrande
22.07.2017 13:35 Shandong Luneng – Changchun Yatai
22.07.2017 13:35 Chongqing Lifan – Tianjin Teda
22.07.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Liaoning Hongyun
23.07.2017 13:35 Henan Jianye – Tianjin Quanjian
23.07.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Yanbian
23.07.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Beijing Guoan

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 13:35 Henan Jianye – Beijing Guoan
28.07.2017 13:35 Tianjin Teda – Guizhou Hengfeng Zhicheng
29.07.2017 10:00 Yanbian – Tianjin Quanjian
29.07.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Guangzhou Evergrande
29.07.2017 13:35 Chongqing Lifan – Jiangsu Suning FC
29.07.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Hebei CFFC
30.07.2017 13:35 Shandong Luneng – Shanghai SIPG FC
30.07.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Changchun Yatai

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Chongqing Lifan
05.08.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Henan Jianye
05.08.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Tianjin Teda
05.08.2017 13:35 Hebei CFFC – Yanbian
05.08.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Changchun Yatai
05.08.2017 13:35 Beijing Guoan – Shandong Luneng
06.08.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Tianjin Quanjian
06.08.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Liaoning Hongyun

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 10:00 Yanbian – Tianjin Teda
09.08.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Jiangsu Suning FC
09.08.2017 13:35 Henan Jianye – Changchun Yatai
09.08.2017 13:35 Chongqing Lifan – Shandong Luneng
09.08.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Guizhou Hengfeng Zhicheng
10.08.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Guangzhou Evergrande
10.08.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Beijing Guoan
10.08.2017 13:35 Hebei CFFC – Shanghai SIPG FC

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 13:35 Shandong Luneng – Shanghai Shenhua
13.08.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Guangzhou R&F F.C.
13.08.2017 13:35 Changchun Yatai – Yanbian
13.08.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Chongqing Lifan
13.08.2017 13:35 Beijing Guoan – Liaoning Hongyun
13.08.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Henan Jianye
13.08.2017 13:35 Tianjin Teda – Hebei CFFC
13.08.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Tianjin Quanjian

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 10:00 Yanbian – Jiangsu Suning FC
19.08.2017 13:35 Hebei CFFC – Beijing Guoan
19.08.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Tianjin Teda
19.08.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Guangzhou Evergrande
20.08.2017 09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Shanghai SIPG FC
20.08.2017 13:35 Henan Jianye – Chongqing Lifan
20.08.2017 13:35 Changchun Yatai – Tianjin Quanjian
20.08.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Shandong Luneng

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Changchun Yatai
09.09.2017 13:35 Shandong Luneng – Jiangsu Suning FC
09.09.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Tianjin Teda
10.09.2017 13:35 Beijing Guoan – Yanbian
10.09.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Henan Jianye
10.09.2017 13:35 Chongqing Lifan – Liaoning Hongyun
10.09.2017 13:35 Hebei CFFC – Guangzhou R&F F.C.
10.09.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Guizhou Hengfeng Zhicheng

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 13:35 Tianjin Teda – Changchun Yatai
16.09.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Shanghai Shenhua
16.09.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Chongqing Lifan
16.09.2017 13:35 Shandong Luneng – Yanbian
16.09.2017 13:35 Liaoning Hongyun – Hebei CFFC
16.09.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Beijing Guoan
17.09.2017 13:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Henan Jianye
17.09.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Guangzhou Evergrande

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Shandong Luneng

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 13:35 Chongqing Lifan – Guangzhou Evergrande
22.09.2017 13:35 Beijing Guoan – Shanghai SIPG FC
23.09.2017 09:30 Yanbian – Liaoning Hongyun
23.09.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Guangzhou R&F F.C.
23.09.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Guizhou Hengfeng Zhicheng
23.09.2017 13:35 Tianjin Teda – Tianjin Quanjian
24.09.2017 09:30 Changchun Yatai – Hebei CFFC
24.09.2017 13:35 Henan Jianye – Shandong Luneng

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Yanbian
14.10.2017 09:30 Tianjin Quanjian – Shandong Luneng
14.10.2017 09:30 Liaoning Hongyun – Shanghai SIPG FC
14.10.2017 13:35 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Changchun Yatai
14.10.2017 13:35 Hebei CFFC – Jiangsu Suning FC
15.10.2017 13:35 Shanghai Shenhua – Tianjin Teda
15.10.2017 13:35 Guangzhou R&F F.C. – Henan Jianye
15.10.2017 13:35 Beijing Guoan – Chongqing Lifan

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 13:35 Shandong Luneng – Liaoning Hongyun
21.10.2017 09:30 Yanbian – Henan Jianye
21.10.2017 13:35 Tianjin Quanjian – Hebei CFFC
21.10.2017 13:35 Shanghai SIPG FC – Guangzhou R&F F.C.
22.10.2017 09:30 Changchun Yatai – Jiangsu Suning FC
22.10.2017 13:35 Guangzhou Evergrande – Guizhou Hengfeng Zhicheng
22.10.2017 13:35 Chongqing Lifan – Shanghai Shenhua
22.10.2017 13:35 Tianjin Teda – Beijing Guoan

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 08:00 Hebei CFFC – Guangzhou Evergrande
29.10.2017 08:00 Changchun Yatai – Chongqing Lifan
29.10.2017 08:00 Shanghai Shenhua – Yanbian
29.10.2017 08:00 Guangzhou R&F F.C. – Tianjin Teda
29.10.2017 08:00 Henan Jianye – Shanghai SIPG FC
29.10.2017 08:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng – Shandong Luneng
29.10.2017 08:00 Tianjin Quanjian – Liaoning Hongyun
29.10.2017 08:00 Jiangsu Suning FC – Beijing Guoan

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 08:00 Beijing Guoan – Changchun Yatai
04.11.2017 08:00 Guangzhou Evergrande – Tianjin Quanjian
04.11.2017 08:00 Liaoning Hongyun – Shanghai Shenhua
04.11.2017 08:00 Tianjin Teda – Henan Jianye
04.11.2017 08:00 Shandong Luneng – Hebei CFFC
04.11.2017 08:00 Yanbian – Guizhou Hengfeng Zhicheng
04.11.2017 08:00 Chongqing Lifan – Guangzhou R&F F.C.
04.11.2017 08:00 Shanghai SIPG FC – Jiangsu Suning FC
Advertisement

Seneste kampe

Beijing Guoan
Jiangsu Suning FC
0 – 0
26. juni 13:35
Færdig
Shanghai SIPG FC
Henan Jianye
4 – 1
25. juni 13:35
Færdig
Guangzhou Evergrande
Hebei CFFC
2 – 0
25. juni 13:35
Færdig
Shandong Luneng
Guizhou Hengfeng Zhicheng
2 – 2
24. juni 13:35
Færdig
Chongqing Lifan
Changchun Yatai
1 – 1
24. juni 13:35
Færdig
Tianjin Teda
Guangzhou R&F F.C.
1 – 2
24. juni 13:35
Færdig
Yanbian
Shanghai Shenhua
0 – 2
24. juni 09:30
Færdig
Liaoning Hongyun
Tianjin Quanjian
1 – 2
24. juni 09:30
Færdig

Kommende kampe

Shanghai Shenhua
Liaoning Hongyun
vs
30. juni 13:35
Ikke startet
Changchun Yatai
Beijing Guoan
vs
1. juli 09:30
Ikke startet
Hebei CFFC
Shandong Luneng
vs
1. juli 13:35
Ikke startet
Jiangsu Suning FC
Shanghai SIPG FC
vs
1. juli 13:35
Ikke startet
Henan Jianye
Tianjin Teda
vs
1. juli 13:35
Ikke startet
Guangzhou R&F F.C.
Chongqing Lifan
vs
1. juli 13:35
Ikke startet
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Yanbian
vs
2. juli 13:35
Ikke startet
Tianjin Quanjian
Guangzhou Evergrande
vs
2. juli 13:35
Ikke startet

Turneringer i Kina