LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Zagreb 5 4 1 0 12 - 2 13
2. Hajduk Split 5 3 1 1 9 - 7 10
3. Rijeka 5 3 0 2 8 - 4 9
4. Osijek 5 2 3 0 7 - 5 9
5. Slaven 5 3 0 2 4 - 4 9
6. Inter Zapresic 5 2 2 1 9 - 6 8
7. NK Lokomotiva 5 1 1 3 6 - 9 4
8. Cibalia 5 1 0 4 6 - 11 3
9. NK Istra 1961 5 0 2 3 4 - 9 2
10. Rudes 5 0 2 3 3 - 11 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
25 6,90 68 2,72 12 (48,0 %) 6 (24,0 %) 7 (28,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Zagreb 3 3 0 0 9 - 1 9
2. Hajduk Split 1 1 0 0 1 - 0 3
3. Rijeka 4 3 0 1 8 - 3 9
4. Osijek 3 1 2 0 3 - 2 5
5. Slaven 2 2 0 0 3 - 1 6
6. Inter Zapresic 4 1 2 1 7 - 6 5
7. NK Lokomotiva 3 0 1 2 4 - 7 1
8. Cibalia 2 1 0 1 4 - 2 3
9. NK Istra 1961 2 0 1 1 2 - 3 1
10. Rudes 1 0 0 1 0 - 2 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
25 6,90 68 2,72 12 (48,0 %) 6 (24,0 %) 7 (28,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Zagreb 2 1 1 0 3 - 1 4
2. Hajduk Split 4 2 1 1 8 - 7 7
3. Rijeka 1 0 0 1 0 - 1 0
4. Osijek 2 1 1 0 4 - 3 4
5. Slaven 3 1 0 2 1 - 3 3
6. Inter Zapresic 1 1 0 0 2 - 0 3
7. NK Lokomotiva 2 1 0 1 2 - 2 3
8. Cibalia 3 0 0 3 2 - 9 0
9. NK Istra 1961 3 0 1 2 2 - 6 1
10. Rudes 4 0 2 2 3 - 9 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
25 6,90 68 2,72 12 (48,0 %) 6 (24,0 %) 7 (28,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Dinamo Zagreb 3 0 2,40 0,40
2. Hajduk Split 1 0 1,80 1,40
3. Rijeka 2 2 1,60 0,80
4. Osijek 1 0 1,40 1,00
5. Slaven 2 2 0,80 0,80
6. Inter Zapresic 1 1 1,80 1,20
7. NK Lokomotiva 0 1 1,20 1,80
8. Cibalia 1 1 1,20 2,20
9. NK Istra 1961 0 2 0,80 1,80
10. Rudes 0 2 0,60 2,20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
25 6,90 68 2,72 12 (48,0 %) 6 (24,0 %) 7 (28,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
Mål    Spiller Klub
4    Marko Pervan Cibalia
3    Junior Fernandes Dinamo Zagreb
3    Vlatko Blazevic Inter Zapresic
3    Jakov Puljic Inter Zapresic
3    Lovro Majer NK Lokomotiva
3    Mirko Ivanovski Slaven
2    Nikola Moro Dinamo Zagreb
2    Armin Hodzic Dinamo Zagreb
2    Ante Coric Dinamo Zagreb
2    Zoran Nizic Hajduk Split
2    Nikola Vlasic Hajduk Split
2    Frank Ohandza Hajduk Split
2    Alexander Gorgon Rijeka
1    Frane Vitaic Cibalia
1    Filip Benkovic Dinamo Zagreb
1    El-Arbi Hilal Soudani Dinamo Zagreb
1    Daniel Olmo Dinamo Zagreb
1    Ante Erceg Hajduk Split
1    Savvas Gentsoglou Hajduk Split
1    Said Ahmed Said Hajduk Split
1    Tomislav Saric Inter Zapresic
1    Jakov Filipovic Inter Zapresic
1    Nikola Rak Inter Zapresic
1    Tome Kitanovski NK Istra 1961
1    Dejan Maksimovic NK Istra 1961
1    Marin Grujevic NK Istra 1961
1    Ivan Matyazh NK Istra 1961
1    Mario Musa NK Lokomotiva
1    Fran Karacic NK Lokomotiva
1    Luka Capan NK Lokomotiva
1    Petar Bockaj Osijek
1    Gabrijel Boban Osijek
1    Muzafer Ejupi Osijek
1    Borna Barisic Osijek
1    Alen Grgic Osijek
1    Domagoj Pusic Osijek
1    Antonio Perosevic Osijek
1    Mario Gavranovic Rijeka
1    Dario Zuparic Rijeka
1    Zoran Kvrzic Rijeka
1    Marko Vesovic Rijeka
1    Ante Aralica Rudes
1    Karlo Lulic Rudes
1    Karlo Kamenar Rudes
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
Klub Fordeling G R T
Rudes16117
Rijeka13316
NK Lokomotiva14014
Osijek13013
NK Istra 196112012
Slaven10111
Inter Zapresic11011
Dinamo Zagreb9110
Cibalia10010
Hajduk Split808
Total1166122
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
13/8-2017 20:55
Kroatien
1. Division (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Dinamo Zagreb 30.847 6.169 18.972 6.324 11.875 5.938
2. Hajduk Split 28.866 5.773 10.177 10.177 18.689 4.672
3. Rijeka 27.330 5.466 22.175 5.544 5.155 5.155
4. Slaven 16.964 3.393 1.497 749 15.467 5.156
5. Osijek 15.057 3.011 13.021 4.340 2.036 1.018
6. NK Istra 1961 12.627 2.525 2.859 1.430 9.768 3.256
7. Rudes 9.387 1.877 268 268 9.119 2.280
8. Cibalia 8.263 1.653 3.163 1.582 5.100 1.700
9. NK Lokomotiva 5.080 1.016 3.218 1.073 1.862 931
10. Inter Zapresic 4.257 851 3.989 997 268 268
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 20:00 Inter Zapresic – Cibalia 3 – 1
15.07.2017 19:00 Dinamo Zagreb – NK Istra 1961 2 – 0
15.07.2017 21:00 Rijeka – Slaven 2 – 0
16.07.2017 19:00 NK Lokomotiva – Hajduk Split 1 – 3
16.07.2017 21:00 Osijek – Rudes 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 20:00 Dinamo Zagreb – Cibalia 4 – 0
22.07.2017 19:00 Slaven – NK Lokomotiva 1 – 0
22.07.2017 21:00 Rijeka – Rudes 4 – 1
23.07.2017 19:00 Inter Zapresic – Hajduk Split 2 – 2
23.07.2017 21:00 NK Istra 1961 – Osijek 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 20:00 NK Lokomotiva – Rudes 1 – 1
29.07.2017 19:00 Inter Zapresic – Slaven 0 – 1
29.07.2017 21:00 Rijeka – NK Istra 1961 2 – 0
30.07.2017 19:00 Cibalia – Hajduk Split 1 – 2
30.07.2017 21:00 Osijek – Dinamo Zagreb 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 20:00 NK Istra 1961 – NK Lokomotiva 1 – 2
05.08.2017 19:00 Rudes – Inter Zapresic 0 – 2
05.08.2017 21:00 Slaven – Cibalia 2 – 1
06.08.2017 19:00 Dinamo Zagreb – Hajduk Split 3 – 1
07.08.2017 21:00 Osijek – Rijeka 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:00 Rijeka – Dinamo Zagreb 0 – 2
11.08.2017 21:00 Hajduk Split – Slaven 1 – 0
12.08.2017 19:00 NK Lokomotiva – Osijek 2 – 3
12.08.2017 21:00 Inter Zapresic – NK Istra 1961 2 – 2
13.08.2017 19:00 Cibalia – Rudes 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 20:00 NK Istra 1961 – Cibalia
19.08.2017 21:00 Rijeka – NK Lokomotiva
20.08.2017 19:00 Rudes – Hajduk Split
20.08.2017 21:00 Dinamo Zagreb – Slaven
20.08.2017 21:00 Osijek – Inter Zapresic

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 19:00 Slaven – Rudes
26.08.2017 21:00 Inter Zapresic – Rijeka
27.08.2017 19:00 NK Lokomotiva – Dinamo Zagreb
27.08.2017 21:00 Cibalia – Osijek
27.08.2017 21:00 Hajduk Split – NK Istra 1961

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 19:00 NK Lokomotiva – Inter Zapresic
09.09.2017 19:00 Rijeka – Cibalia
09.09.2017 19:00 Osijek – Hajduk Split
09.09.2017 19:00 NK Istra 1961 – Slaven
09.09.2017 19:00 Dinamo Zagreb – Rudes

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 19:00 Slaven – Osijek
16.09.2017 19:00 Inter Zapresic – Dinamo Zagreb
16.09.2017 19:00 Cibalia – NK Lokomotiva
16.09.2017 19:00 Hajduk Split – Rijeka
16.09.2017 19:00 Rudes – NK Istra 1961

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 19:00 Cibalia – Inter Zapresic
23.09.2017 19:00 Hajduk Split – NK Lokomotiva
23.09.2017 19:00 Slaven – Rijeka
23.09.2017 19:00 Rudes – Osijek
23.09.2017 19:00 NK Istra 1961 – Dinamo Zagreb

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 19:00 Cibalia – Dinamo Zagreb
30.09.2017 19:00 Rudes – Rijeka
30.09.2017 19:00 NK Lokomotiva – Slaven
30.09.2017 19:00 Hajduk Split – Inter Zapresic
30.09.2017 19:00 Osijek – NK Istra 1961

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 17:00 Hajduk Split – Cibalia
14.10.2017 17:00 Slaven – Inter Zapresic
14.10.2017 17:00 Rudes – NK Lokomotiva
14.10.2017 17:00 NK Istra 1961 – Rijeka
14.10.2017 17:00 Dinamo Zagreb – Osijek

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 17:00 Rijeka – Osijek
21.10.2017 17:00 NK Lokomotiva – NK Istra 1961
21.10.2017 17:00 Inter Zapresic – Rudes
21.10.2017 17:00 Cibalia – Slaven
21.10.2017 17:00 Hajduk Split – Dinamo Zagreb

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 17:00 Dinamo Zagreb – Rijeka
28.10.2017 17:00 Osijek – NK Lokomotiva
28.10.2017 17:00 NK Istra 1961 – Inter Zapresic
28.10.2017 17:00 Rudes – Cibalia
28.10.2017 17:00 Slaven – Hajduk Split

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 17:00 NK Lokomotiva – Rijeka
04.11.2017 17:00 Inter Zapresic – Osijek
04.11.2017 17:00 Cibalia – NK Istra 1961
04.11.2017 17:00 Hajduk Split – Rudes
04.11.2017 17:00 Slaven – Dinamo Zagreb

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 17:00 Dinamo Zagreb – NK Lokomotiva
18.11.2017 17:00 Rijeka – Inter Zapresic
18.11.2017 17:00 Osijek – Cibalia
18.11.2017 17:00 NK Istra 1961 – Hajduk Split
18.11.2017 17:00 Rudes – Slaven

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 17:00 Inter Zapresic – NK Lokomotiva
25.11.2017 17:00 Cibalia – Rijeka
25.11.2017 17:00 Hajduk Split – Osijek
25.11.2017 17:00 Slaven – NK Istra 1961
25.11.2017 17:00 Rudes – Dinamo Zagreb

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 17:00 Dinamo Zagreb – Inter Zapresic
02.12.2017 17:00 NK Lokomotiva – Cibalia
02.12.2017 17:00 Rijeka – Hajduk Split
02.12.2017 17:00 Osijek – Slaven
02.12.2017 17:00 NK Istra 1961 – Rudes

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 17:00 Inter Zapresic – Cibalia
09.12.2017 17:00 NK Lokomotiva – Hajduk Split
09.12.2017 17:00 Rijeka – Slaven
09.12.2017 17:00 Osijek – Rudes
09.12.2017 17:00 Dinamo Zagreb – NK Istra 1961

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 17:00 Dinamo Zagreb – Cibalia
16.12.2017 17:00 Hajduk Split – Inter Zapresic
16.12.2017 17:00 Slaven – NK Lokomotiva

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 17:00 Rijeka – Rudes

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 17:00 NK Istra 1961 – Osijek

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 17:00 Cibalia – Hajduk Split
10.02.2018 17:00 Inter Zapresic – Slaven
10.02.2018 17:00 NK Lokomotiva – Rudes
10.02.2018 17:00 Rijeka – NK Istra 1961
10.02.2018 17:00 Osijek – Dinamo Zagreb

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 17:00 Osijek – Rijeka
17.02.2018 17:00 NK Istra 1961 – NK Lokomotiva
17.02.2018 17:00 Rudes – Inter Zapresic
17.02.2018 17:00 Slaven – Cibalia
17.02.2018 17:00 Dinamo Zagreb – Hajduk Split

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 17:00 Rijeka – Dinamo Zagreb
24.02.2018 17:00 NK Lokomotiva – Osijek
24.02.2018 17:00 Inter Zapresic – NK Istra 1961
24.02.2018 17:00 Cibalia – Rudes
24.02.2018 17:00 Hajduk Split – Slaven

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 17:00 Rijeka – NK Lokomotiva
03.03.2018 17:00 Osijek – Inter Zapresic
03.03.2018 17:00 NK Istra 1961 – Cibalia
03.03.2018 17:00 Rudes – Hajduk Split
03.03.2018 17:00 Dinamo Zagreb – Slaven

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 17:00 NK Lokomotiva – Dinamo Zagreb
10.03.2018 17:00 Inter Zapresic – Rijeka
10.03.2018 17:00 Cibalia – Osijek
10.03.2018 17:00 Hajduk Split – NK Istra 1961
10.03.2018 17:00 Slaven – Rudes

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 17:00 NK Lokomotiva – Inter Zapresic
17.03.2018 17:00 Rijeka – Cibalia
17.03.2018 17:00 Osijek – Hajduk Split
17.03.2018 17:00 NK Istra 1961 – Slaven
17.03.2018 17:00 Dinamo Zagreb – Rudes

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 17:00 Inter Zapresic – Dinamo Zagreb
31.03.2018 17:00 Cibalia – NK Lokomotiva
31.03.2018 17:00 Hajduk Split – Rijeka
31.03.2018 17:00 Slaven – Osijek
31.03.2018 17:00 Rudes – NK Istra 1961

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 19:00 Cibalia – Inter Zapresic
07.04.2018 19:00 Hajduk Split – NK Lokomotiva
07.04.2018 19:00 Slaven – Rijeka
07.04.2018 19:00 Rudes – Osijek
07.04.2018 19:00 NK Istra 1961 – Dinamo Zagreb

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 19:00 Cibalia – Dinamo Zagreb
14.04.2018 19:00 Inter Zapresic – Hajduk Split
14.04.2018 19:00 NK Lokomotiva – Slaven

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 19:00 Rudes – Rijeka

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 19:00 Osijek – NK Istra 1961

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2018 19:00 Hajduk Split – Cibalia
18.04.2018 19:00 Slaven – Inter Zapresic
18.04.2018 19:00 Rudes – NK Lokomotiva
18.04.2018 19:00 NK Istra 1961 – Rijeka
18.04.2018 19:00 Dinamo Zagreb – Osijek

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 19:00 Hajduk Split – Dinamo Zagreb
21.04.2018 19:00 Cibalia – Slaven
21.04.2018 19:00 Inter Zapresic – Rudes
21.04.2018 19:00 NK Lokomotiva – NK Istra 1961
21.04.2018 19:00 Rijeka – Osijek

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 19:00 Slaven – Hajduk Split
28.04.2018 19:00 Rudes – Cibalia
28.04.2018 19:00 NK Istra 1961 – Inter Zapresic
28.04.2018 19:00 Osijek – NK Lokomotiva
28.04.2018 19:00 Dinamo Zagreb – Rijeka

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 19:00 Slaven – Dinamo Zagreb
05.05.2018 19:00 Hajduk Split – Rudes
05.05.2018 19:00 Cibalia – NK Istra 1961
05.05.2018 19:00 Inter Zapresic – Osijek
05.05.2018 19:00 NK Lokomotiva – Rijeka

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2018 19:00 Rudes – Slaven
09.05.2018 19:00 NK Istra 1961 – Hajduk Split
09.05.2018 19:00 Osijek – Cibalia
09.05.2018 19:00 Rijeka – Inter Zapresic
09.05.2018 19:00 Dinamo Zagreb – NK Lokomotiva

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 19:00 Inter Zapresic – NK Lokomotiva
12.05.2018 19:00 Cibalia – Rijeka
12.05.2018 19:00 Hajduk Split – Osijek
12.05.2018 19:00 Slaven – NK Istra 1961
12.05.2018 19:00 Rudes – Dinamo Zagreb

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2018 19:00 Dinamo Zagreb – Inter Zapresic
19.05.2018 19:00 NK Lokomotiva – Cibalia
19.05.2018 19:00 Rijeka – Hajduk Split
19.05.2018 19:00 Osijek – Slaven
19.05.2018 19:00 NK Istra 1961 – Rudes
Advertisement

Seneste kampe

Cibalia
Rudes
3 – 0
13. august 19:00
Færdig
Inter Zapresic
NK Istra 1961
2 – 2
12. august 21:00
Færdig
NK Lokomotiva
Osijek
2 – 3
12. august 19:00
Færdig
Hajduk Split
Slaven
1 – 0
11. august 21:00
Færdig
Rijeka
Dinamo Zagreb
0 – 2
11. august 19:00
Færdig

Kommende kampe

NK Istra 1961
Cibalia
vs
18. august 20:00
Ikke startet
Rijeka
NK Lokomotiva
vs
19. august 21:00
Ikke startet
Rudes
Hajduk Split
vs
20. august 19:00
Ikke startet
Osijek
Inter Zapresic
vs
20. august 21:00
Ikke startet
Dinamo Zagreb
Slaven
vs
20. august 21:00
Ikke startet

Turneringer i Kroatien