LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Dinamo Zagreb

Om Dinamo Zagreb

Land: Kroatien


Turneringer med deltagelse af Dinamo Zagreb

Turnering Placering Form
1. Division #2
er ubesejret 16 kampe i træk
Pokal Finale
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 20 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dinamo Zagreb fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dinamo Zagreb

07/12 22:39
22/11 22:40
02/11 22:38
18/10 22:46
27/09 22:38
14/09 23:06
29/08 17:56
25/08 18:14
24/08 23:18
16/08 22:45


Blog-indlæg om Dinamo Zagreb

11/11 21:17


Spillertrup for Dinamo Zagreb

Nr. Navn Position
1. Daniel Zagorac (30 år) Målmand
2. El-Arbi Hilal Soudani (29 år) Angreb
6. Vinko Soldo (19 år) Forsvar
7. Mario Situm (24 år) Midtbane
8. Domagoj Antolic (26 år) Midtbane
9. Angelo Henriquez (22 år) Angreb
10. Paulo Machado (31 år) Midtbane
13. Goncalo Santos (30 år) Midtbane
14. Amer Gojak (20 år) Midtbane
15. Armin Hodzic (22 år) Angreb
16. Arijan Ademi (25 år) Midtbane
18. Domagoj Pavicic (23 år) Midtbane
19. Josip Pivaric (28 år) Midtbane
20. Sammir (29 år) Midtbane
21. Daniel Olmo (18 år) Angreb
22. Leonardo German Sigali (29 år) Forsvar
23. Gordon Schildenfeld (32 år) Forsvar
24. Ante Coric (19 år) Midtbane
25. Bojan Knezevic (20 år) Midtbane
26. Filip Benkovic (19 år) Forsvar
27. Nikola Moro (19 år) Midtbane
28. Zvonko Pamic (26 år) Midtbane
29. Ivan Fiolic (20 år) Midtbane
31. Marko Leskovic (25 år) Forsvar
33. Marko Mikulic (23 år) Målmand
35. Borna Sosa (19 år) Forsvar
37. Petar Stojanovic (21 år) Forsvar
40. Dominik Livakovic (22 år) Målmand
55. Dino Peric (22 år) Forsvar
77. Alexandru Matel (27 år) Forsvar
95. Marcos Guilherme (21 år) Midtbane
Adrian Semper (19 år) Målmand
Filip Uremovic (20 år) Forsvar
Amir Rrahmani (23 år) Forsvar
Ante Majstorovic (23 år) Forsvar
Josip Calusic (23 år) Forsvar
Mario Musa (26 år) Midtbane
Ali Karimi (23 år) Midtbane
Junior Fernandes (28 år) Angreb
Endri Cekici (20 år) Angreb
Dejan Radonjic (26 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FK Vardar Skopje
Dinamo Zagreb
1 – 2
12. juli 20:45
2. runde
Dinamo Zagreb
NK Lokomotiva
3 – 1
17. juli 19:00
1. runde
Dinamo Zagreb
FK Vardar Skopje
3 – 2
20. juli 20:45
2. runde
Dinamo Zagreb
Dinamo Tbilisi
2 – 0
26. juli 20:45
3. runde
Dinamo Zagreb
Slaven
1 – 1
29. juli 20:00
3. runde
Dinamo Tbilisi
Dinamo Zagreb
0 – 1
2. august 19:00
3. runde
Cibalia
Dinamo Zagreb
0 – 2
6. august 19:00
4. runde
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
0 – 4
10. august 19:00
2. runde
Dinamo Zagreb
Inter Zapresic
2 – 1
13. august 19:05
5. runde
Dinamo Zagreb
Salzburg
1 – 1
16. august 20:45
Playoff
Dinamo Zagreb
RNK Split
1 – 0
19. august 20:00
6. runde
Salzburg
Dinamo Zagreb
1 – 2
24. august 20:45
Playoff
NK Istra 1961
Dinamo Zagreb
1 – 2
28. august 21:00
7. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
0 – 1
10. september 19:00
8. runde
Lyon
Dinamo Zagreb
3 – 0
14. september 20:45
1. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
5 – 2
18. september 19:05
9. runde
NK Lokomotiva
Dinamo Zagreb
0 – 1
23. september 18:00
10. runde
Dinamo Zagreb
Juventus
0 – 4
27. september 20:45
2. runde
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
0 – 0
2. oktober 17:05
11. runde
Slaven
Dinamo Zagreb
0 – 1
14. oktober 18:00
12. runde
Dinamo Zagreb
Sevilla
0 – 1
18. oktober 20:45
3. runde
Dinamo Zagreb
Cibalia
3 – 0
22. oktober 17:00
13. runde
Bjelovar
Dinamo Zagreb
1 – 2
25. oktober 14:00
1/8-finaler
Inter Zapresic
Dinamo Zagreb
0 – 1
29. oktober 15:00
14. runde
Sevilla
Dinamo Zagreb
4 – 0
2. november 20:45
4. runde
RNK Split
Dinamo Zagreb
0 – 1
6. november 17:00
15. runde
Dinamo Zagreb
NK Istra 1961
1 – 1
18. november 18:05
16. runde
Dinamo Zagreb
Lyon
0 – 1
22. november 20:45
5. runde
Osijek
Dinamo Zagreb
0 – 2
27. november 15:00
17. runde
Inter Zapresic
Dinamo Zagreb
0 – 1
30. november 16:00
Kvartfinaler
Dinamo Zagreb
Rijeka
1 – 1
3. december 15:00
18. runde
Juventus
Dinamo Zagreb
2 – 0
7. december 20:45
6. runde
Dinamo Zagreb
NK Lokomotiva
3 – 1
11. december 15:00
19. runde
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
0 – 1
17. december 15:00
20. runde
Dinamo Zagreb
Slaven
1 – 0
18. februar 17:00
21. runde
Cibalia
Dinamo Zagreb
1 – 2
26. februar 15:00
22. runde
Dinamo Zagreb
RNK Split
6 – 0
1. marts 16:45
Semifinaler
Dinamo Zagreb
Inter Zapresic
2 – 0
4. marts 15:00
23. runde
Dinamo Zagreb
RNK Split
4 – 0
11. marts 15:00
24. runde
RNK Split
Dinamo Zagreb
0 – 0
14. marts 17:00
Semifinaler
NK Istra 1961
Dinamo Zagreb
0 – 3
19. marts 15:00
25. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
vs
1. april 19:00
26. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
vs
8. april 19:00
27. runde
NK Lokomotiva
Dinamo Zagreb
vs
14. april 20:00
28. runde
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
vs
22. april 17:00
29. runde
Slaven
Dinamo Zagreb
vs
26. april 17:00
30. runde
Dinamo Zagreb
Cibalia
vs
29. april 17:00
31. runde
Inter Zapresic
Dinamo Zagreb
vs
6. maj 17:00
32. runde
RNK Split
Dinamo Zagreb
vs
13. maj 17:00
33. runde
Dinamo Zagreb
NK Istra 1961
vs
17. maj 17:00
34. runde
Osijek
Dinamo Zagreb
vs
20. maj 19:00
35. runde
Dinamo Zagreb
Rijeka
vs
27. maj 19:00
36. runde
Dinamo Zagreb
Rijeka
vs
31. maj 18:00
Finale