LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zalgiris Wilna 16 12 2 2 29 - 10 38
2. Traku FK 16 7 7 2 21 - 9 28
3. Suduva 16 7 7 2 27 - 18 28
4. Atlantas Klaipeda 16 5 6 5 21 - 19 21
5. FK Utenis Utena 16 4 5 7 11 - 22 17
6. Lietava Jonava 16 4 4 8 19 - 24 16
7. Stumbras Kaunas 16 3 6 7 13 - 21 15
8. FK Kauno Zalgiris 16 2 3 11 10 - 28 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
64 21,50 151 2,36 25 (39,1 %) 20 (31,3 %) 19 (29,7 %)
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zalgiris Wilna 8 6 1 1 15 - 5 19
2. Traku FK 8 7 0 1 16 - 3 21
3. Suduva 9 3 6 0 13 - 8 15
4. Atlantas Klaipeda 7 2 3 2 12 - 9 9
5. FK Utenis Utena 8 2 3 3 5 - 12 9
6. Lietava Jonava 8 2 1 5 9 - 14 7
7. Stumbras Kaunas 9 2 4 3 9 - 9 10
8. FK Kauno Zalgiris 7 1 2 4 4 - 8 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
64 21,50 151 2,36 25 (39,1 %) 20 (31,3 %) 19 (29,7 %)
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zalgiris Wilna 8 6 1 1 14 - 5 19
2. Traku FK 8 0 7 1 5 - 6 7
3. Suduva 7 4 1 2 14 - 10 13
4. Atlantas Klaipeda 9 3 3 3 9 - 10 12
5. FK Utenis Utena 8 2 2 4 6 - 10 8
6. Lietava Jonava 8 2 3 3 10 - 10 9
7. Stumbras Kaunas 7 1 2 4 4 - 12 5
8. FK Kauno Zalgiris 9 1 1 7 6 - 20 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
64 21,50 151 2,36 25 (39,1 %) 20 (31,3 %) 19 (29,7 %)
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zalgiris Wilna 11 7 1,81 0,63
2. Traku FK 11 8 1,31 0,56
3. Suduva 8 7 1,69 1,13
4. Atlantas Klaipeda 8 8 1,31 1,19
5. FK Utenis Utena 10 11 0,69 1,38
6. Lietava Jonava 7 9 1,19 1,50
7. Stumbras Kaunas 9 10 0,81 1,31
8. FK Kauno Zalgiris 4 8 0,63 1,75
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
64 21,50 151 2,36 25 (39,1 %) 20 (31,3 %) 19 (29,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
Mål    Spiller Klub
11    Andrey Panyukov Atlantas Klaipeda
9    Darvydas Sernas Zalgiris Wilna
8    Maksim Maksimov Traku FK
8    Elivelton Zalgiris Wilna
5    Karolis Laukzemis Suduva
4    Oleg Dmitriev Atlantas Klaipeda
4    Rokas Krusnauskas FK Kauno Zalgiris
4    Vaidas Slavickas Suduva
4    Oscar Dorley Traku FK
3    Linas Pilibaitis Atlantas Klaipeda
3    Edvinas Baniulis FK Utenis Utena
3    Laurynas Stonkus Lietava Jonava
3    Tomas Salamanavicius Lietava Jonava
3    Klaudijus Upstas Lietava Jonava
3    Maksim Marusich Lietava Jonava
3    Daniel Romanovskij Stumbras Kaunas
3    Levan Matcharashvili Stumbras Kaunas
3    Andro Svrljuga Suduva
3    Paulius Janusauskas Suduva
3    Povilas Leimonas Suduva
3    Henri Junior Ndong Suduva
3    Bahrudin Atajic Zalgiris Wilna
3    Mantas Kuklys Zalgiris Wilna
2    Ernestas Mickevicius FK Kauno Zalgiris
2    Gabrielius Zagurskas FK Utenis Utena
2    Tadas Eliosius Lietava Jonava
2    Davit Makaradze Lietava Jonava
2    Ernestas Veliulis Suduva
2    Alma Wakili Traku FK
2    Darius Kazubovicius Traku FK
1    Sergey Obivalin Atlantas Klaipeda
1    Rokas Gedminas Atlantas Klaipeda
1    Yuriy Vereshchak Atlantas Klaipeda
1    Mario Gonzalez FK Kauno Zalgiris
1    Edvinas Kloniunas FK Kauno Zalgiris
1    Yohei Iwasaki FK Kauno Zalgiris
1    Aurimas Raginis FK Kauno Zalgiris
1    Kirilas Levsinas FK Utenis Utena
1    Vladislav Nikitin FK Utenis Utena
1    Shakhrom Sulaymonov FK Utenis Utena
1    Aleksandr Kugan FK Utenis Utena
1    Jevgenij Moroz FK Utenis Utena
1    Timotej Dodlek FK Utenis Utena
1    Marius Ganusauskas Lietava Jonava
1    Donatas Konikas Stumbras Kaunas
1    Diogo David Stumbras Kaunas
1    Nasro Bouchareb Stumbras Kaunas
1    Marius Papsys Stumbras Kaunas
1    Alexandre Kore Stumbras Kaunas
1    Benjamin Boateng Stumbras Kaunas
1    Fabio Lopes Stumbras Kaunas
1    Ovidijus Verbickas Suduva
1    Marjan Altiparmakovski Suduva
1    Robertas Vezevicius Suduva
1    Arunas Klimavicius Traku FK
1    Modestas Vorobjovas Traku FK
1    Vaidotas Silenas Traku FK
1    Tadas Labukas Traku FK
1    Aleksandr Bychenok Traku FK
1    Linas Klimavicius Zalgiris Wilna
1    Vytautas Luksa Zalgiris Wilna
1    Komnen Andric Zalgiris Wilna
1    Slavko Blagojevic Zalgiris Wilna
1    Komla Serge Nyuiadzi Zalgiris Wilna
Vis hele listen
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
Opdateret:
21/6-2017 20:48
Litauen
A Lyga (28 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:30 Traku FK – Stumbras Kaunas 1 – 0
04.03.2017 12:00 Atlantas Klaipeda – Zalgiris Wilna 1 – 2
04.03.2017 14:00 Suduva – Lietava Jonava 3 – 3
05.03.2017 12:00 FK Utenis Utena – FK Silas 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.03.2017 17:00 Stumbras Kaunas – Suduva 1 – 2
09.03.2017 19:00 FK Silas – Atlantas Klaipeda 0 – 0
11.03.2017 12:00 FK Kauno Zalgiris – Atlantas Klaipeda 0 – 1
12.03.2017 12:05 Lietava Jonava – Traku FK 0 – 0
12.03.2017 18:30 Zalgiris Wilna – FK Utenis Utena 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – Stumbras Kaunas 4 – 1
16.03.2017 17:00 Suduva – Traku FK 1 – 1
16.03.2017 18:30 Zalgiris Wilna – FK Silas 0 – 0
16.03.2017 18:30 Zalgiris Wilna – FK Kauno Zalgiris 1 – 0
18.03.2017 12:00 FK Utenis Utena – Lietava Jonava 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 17:00 Traku FK – Zalgiris Wilna 0 – 1
30.03.2017 17:00 Stumbras Kaunas – FK Utenis Utena 1 – 1
30.03.2017 19:00 Suduva – Atlantas Klaipeda 0 – 0
01.04.2017 12:00 Lietava Jonava – FK Kauno Zalgiris 5 – 2
01.04.2017 14:00 Lietava Jonava – FK Silas 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – Traku FK 1 – 1
05.04.2017 17:00 FK Silas – Stumbras Kaunas 0 – 0
05.04.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Stumbras Kaunas 0 – 0
05.04.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Lietava Jonava 2 – 1
09.04.2017 12:00 FK Utenis Utena – Suduva 2 – 4

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 16:00 Lietava Jonava – Atlantas Klaipeda 0 – 2
12.04.2017 17:00 Stumbras Kaunas – Zalgiris Wilna 1 – 3
13.04.2017 17:00 Suduva – FK Kauno Zalgiris 3 – 1
13.04.2017 17:00 Suduva – FK Silas 0 – 0
13.04.2017 19:00 Traku FK – FK Utenis Utena 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 12:00 FK Utenis Utena – FK Kauno Zalgiris 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 17:00 FK Silas – Traku FK 0 – 0
19.04.2017 17:00 Stumbras Kaunas – Lietava Jonava 1 – 0
19.04.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Suduva 3 – 1
20.04.2017 17:00 FK Utenis Utena – Atlantas Klaipeda 0 – 3
20.04.2017 19:00 FK Kauno Zalgiris – Traku FK 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 17:00 FK Utenis Utena – Zalgiris Wilna 0 – 4
25.04.2017 19:00 Suduva – Stumbras Kaunas 2 – 0
26.04.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – FK Silas 0 – 0
26.04.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – FK Kauno Zalgiris 3 – 1
26.04.2017 19:00 Traku FK – Lietava Jonava 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 12:00 Lietava Jonava – Suduva 1 – 4
29.04.2017 14:00 Stumbras Kaunas – Traku FK 1 – 1
30.04.2017 16:00 FK Silas – FK Utenis Utena 0 – 0
30.04.2017 16:00 FK Kauno Zalgiris – FK Utenis Utena 0 – 1
30.04.2017 17:30 Zalgiris Wilna – Atlantas Klaipeda 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 17:00 FK Utenis Utena – Traku FK 1 – 0
03.05.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Stumbras Kaunas 4 – 1
04.05.2017 17:00 FK Silas – Lietava Jonava 0 – 0
04.05.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Lietava Jonava 1 – 3
04.05.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – Suduva 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 17:00 Lietava Jonava – Zalgiris Wilna 0 – 2
10.05.2017 19:00 Traku FK – Atlantas Klaipeda 4 – 1
11.05.2017 17:00 Suduva – FK Utenis Utena 2 – 1
11.05.2017 19:00 Stumbras Kaunas – FK Kauno Zalgiris 3 – 0
11.05.2017 19:00 Stumbras Kaunas – FK Silas 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Suduva 0 – 2
16.05.2017 17:00 FK Silas – Suduva 0 – 0
16.05.2017 19:05 Zalgiris Wilna – Traku FK 1 – 1
17.05.2017 17:00 FK Utenis Utena – Stumbras Kaunas 0 – 0
17.05.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – Lietava Jonava 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 17:00 Lietava Jonava – FK Utenis Utena 1 – 0
23.05.2017 19:00 Traku FK – FK Silas 0 – 0
23.05.2017 19:00 Traku FK – FK Kauno Zalgiris 4 – 1
24.05.2017 17:00 Suduva – Zalgiris Wilna 0 – 0
24.05.2017 19:00 Stumbras Kaunas – Atlantas Klaipeda 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 17:00 Lietava Jonava – Stumbras Kaunas 1 – 2
31.05.2017 19:00 Traku FK – Suduva 2 – 0
01.06.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Zalgiris Wilna 2 – 0
01.06.2017 17:00 FK Silas – Zalgiris Wilna 0 – 0
01.06.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – FK Utenis Utena 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.06.2017 17:00 Zalgiris Wilna – Atlantas Klaipeda 3 – 0
14.06.2017 19:00 Stumbras Kaunas – Traku FK 0 – 0
15.06.2017 17:00 FK Utenis Utena – FK Silas 0 – 0
15.06.2017 17:00 FK Utenis Utena – FK Kauno Zalgiris 0 – 0
15.06.2017 19:00 Suduva – Lietava Jonava 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 17:00 Lietava Jonava – Zalgiris Wilna 1 – 2
20.06.2017 19:00 Stumbras Kaunas – FK Kauno Zalgiris 0 – 1
20.06.2017 19:00 Stumbras Kaunas – FK Silas 0 – 0
21.06.2017 17:00 Suduva – Atlantas Klaipeda 1 – 1
21.06.2017 19:00 Traku FK – FK Utenis Utena 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 16:00 FK Silas – Lietava Jonava 0 – 0
22.07.2017 16:00 FK Kauno Zalgiris – Lietava Jonava
22.07.2017 18:00 Zalgiris Wilna – Stumbras Kaunas
23.07.2017 17:00 FK Utenis Utena – Suduva
23.07.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – Traku FK

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Zalgiris Wilna
26.07.2017 17:00 FK Utenis Utena – Atlantas Klaipeda
26.07.2017 17:00 FK Silas – Zalgiris Wilna 0 – 0
27.07.2017 17:00 Stumbras Kaunas – Lietava Jonava
27.07.2017 19:00 Traku FK – Suduva

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 17:00 Lietava Jonava – Traku FK
02.08.2017 19:00 Zalgiris Wilna – FK Utenis Utena
03.08.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – FK Silas 0 – 0
03.08.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – FK Kauno Zalgiris
03.08.2017 19:00 Suduva – Stumbras Kaunas

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 17:00 FK Silas – Traku FK 0 – 0
08.08.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Traku FK
08.08.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – Lietava Jonava
09.08.2017 17:00 FK Utenis Utena – Stumbras Kaunas
09.08.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Suduva

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 Stumbras Kaunas – Atlantas Klaipeda
12.08.2017 18:00 Traku FK – Zalgiris Wilna
13.08.2017 16:00 Lietava Jonava – FK Utenis Utena
13.08.2017 18:00 Suduva – FK Silas 0 – 0
13.08.2017 18:00 Suduva – FK Kauno Zalgiris

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 17:00 FK Utenis Utena – Traku FK
16.08.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Lietava Jonava
17.08.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Stumbras Kaunas
17.08.2017 17:00 FK Silas – Stumbras Kaunas 0 – 0
17.08.2017 19:00 Atlantas Klaipeda – Suduva

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 17:00 FK Silas – FK Utenis Utena 0 – 0
22.08.2017 19:00 Traku FK – Atlantas Klaipeda
23.08.2017 17:00 Lietava Jonava – Suduva
23.08.2017 19:00 Stumbras Kaunas – Zalgiris Wilna
24.08.2017 19:00 FK Kauno Zalgiris – FK Utenis Utena

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 16:00 Lietava Jonava – Stumbras Kaunas
13.09.2017 17:00 Suduva – Traku FK
14.09.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – FK Utenis Utena
14.09.2017 19:00 Zalgiris Wilna – FK Kauno Zalgiris
14.09.2017 19:00 Zalgiris Wilna – FK Silas 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 16:00 FK Silas – Atlantas Klaipeda 0 – 0
19.09.2017 17:00 FK Kauno Zalgiris – Atlantas Klaipeda
19.09.2017 19:00 Traku FK – Lietava Jonava
20.09.2017 16:00 FK Utenis Utena – Zalgiris Wilna
21.09.2017 17:00 Stumbras Kaunas – Suduva

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – Zalgiris Wilna
27.09.2017 19:00 Traku FK – Stumbras Kaunas
28.09.2017 15:30 Lietava Jonava – FK Kauno Zalgiris
28.09.2017 15:30 Lietava Jonava – FK Silas 0 – 0
28.09.2017 17:00 Suduva – FK Utenis Utena

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2017 17:00 Atlantas Klaipeda – Stumbras Kaunas
12.10.2017 19:00 Zalgiris Wilna – Traku FK
14.10.2017 12:00 FK Utenis Utena – Lietava Jonava
14.10.2017 14:00 FK Silas – Suduva 0 – 0
14.10.2017 14:00 FK Kauno Zalgiris – Suduva

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 13:00 Stumbras Kaunas – FK Utenis Utena
22.10.2017 13:00 Suduva – Zalgiris Wilna
22.10.2017 13:00 Traku FK – FK Silas 0 – 0
22.10.2017 13:00 Lietava Jonava – Atlantas Klaipeda
22.10.2017 13:00 Traku FK – FK Kauno Zalgiris
Advertisement

Seneste kampe

Traku FK
FK Utenis Utena
3 – 0
21. juni 19:00
Færdig
Suduva
Atlantas Klaipeda
1 – 1
21. juni 17:00
Færdig
Stumbras Kaunas
FK Kauno Zalgiris
0 – 1
20. juni 19:00
Færdig
Stumbras Kaunas
FK Silas
0 – 0
20. juni 19:00
Aflyst
Lietava Jonava
Zalgiris Wilna
1 – 2
20. juni 17:00
Færdig

Kommende kampe

FK Kauno Zalgiris
Lietava Jonava
vs
22. juli 16:00
Ikke startet
Zalgiris Wilna
Stumbras Kaunas
vs
22. juli 18:00
Ikke startet
FK Utenis Utena
Suduva
vs
23. juli 17:00
Ikke startet
Atlantas Klaipeda
Traku FK
vs
23. juli 19:00
Ikke startet
FK Kauno Zalgiris
Zalgiris Wilna
vs
25. juli 17:00
Ikke startet

Turneringer i Litauen