LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jeunesse Esch 2 2 0 0 7 - 1 6
2. RM Hamm Benfica 2 2 0 0 4 - 1 6
3. FC Progres Niedercorn 2 2 0 0 5 - 3 6
4. US Hostert 2 2 0 0 4 - 2 6
5. FC Victoria Rosport 2 1 1 0 5 - 2 4
6. FC Rodange 91 2 1 1 0 4 - 3 4
7. Differdang03 2 1 0 1 5 - 3 3
8. Dudelange 2 1 0 1 3 - 2 3
9. Fola 2 0 1 1 2 - 3 1
10. Una Strassen 2 0 1 1 3 - 6 1
11. Racing FC Union Luxembourg 2 0 0 2 3 - 5 0
12. Union Titus Petange 2 0 0 2 1 - 3 0
13. US Mondorf les Bains 2 0 0 2 0 - 6 0
14. Union Esch FC 2 0 0 2 1 - 7 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
14 2,86 47 3,36 8 (57,1 %) 2 (14,3 %) 4 (28,6 %)
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jeunesse Esch 1 1 0 0 3 - 1 3
2. RM Hamm Benfica 1 1 0 0 3 - 1 3
3. FC Progres Niedercorn 1 1 0 0 2 - 1 3
4. US Hostert 2 2 0 0 4 - 2 6
5. FC Victoria Rosport 1 1 0 0 4 - 1 3
6. FC Rodange 91 1 1 0 0 2 - 1 3
7. Differdang03 1 1 0 0 4 - 0 3
8. Dudelange 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Fola 1 0 1 0 1 - 1 1
10. Una Strassen 1 0 1 0 2 - 2 1
11. Racing FC Union Luxembourg 1 0 0 1 2 - 3 0
12. Union Titus Petange 1 0 0 1 0 - 1 0
13. US Mondorf les Bains 1 0 0 1 0 - 2 0
14. Union Esch FC 1 0 0 1 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
14 2,86 47 3,36 8 (57,1 %) 2 (14,3 %) 4 (28,6 %)
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jeunesse Esch 1 1 0 0 4 - 0 3
2. RM Hamm Benfica 1 1 0 0 1 - 0 3
3. FC Progres Niedercorn 1 1 0 0 3 - 2 3
4. US Hostert 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Victoria Rosport 1 0 1 0 1 - 1 1
6. FC Rodange 91 1 0 1 0 2 - 2 1
7. Differdang03 1 0 0 1 1 - 3 0
8. Dudelange 2 1 0 1 3 - 2 3
9. Fola 1 0 0 1 1 - 2 0
10. Una Strassen 1 0 0 1 1 - 4 0
11. Racing FC Union Luxembourg 1 0 0 1 1 - 2 0
12. Union Titus Petange 1 0 0 1 1 - 2 0
13. US Mondorf les Bains 1 0 0 1 0 - 4 0
14. Union Esch FC 1 0 0 1 1 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
14 2,86 47 3,36 8 (57,1 %) 2 (14,3 %) 4 (28,6 %)
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Jeunesse Esch 1 0 3,50 0,50
2. RM Hamm Benfica 1 0 2,00 0,50
3. FC Progres Niedercorn 0 0 2,50 1,50
4. US Hostert 0 0 2,00 1,00
5. FC Victoria Rosport 0 0 2,50 1,00
6. FC Rodange 91 0 0 2,00 1,50
7. Differdang03 1 0 2,50 1,50
8. Dudelange 1 0 1,50 1,00
9. Fola 0 0 1,00 1,50
10. Una Strassen 0 0 1,50 3,00
11. Racing FC Union Luxembourg 0 0 1,50 2,50
12. Union Titus Petange 0 1 0,50 1,50
13. US Mondorf les Bains 0 2 0,00 3,00
14. Union Esch FC 0 1 0,50 3,50
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
14 2,86 47 3,36 8 (57,1 %) 2 (14,3 %) 4 (28,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
Opdateret:
14/8-2017 22:12
Luxembourg
National Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 US Hostert – Dudelange 2 – 1
05.08.2017 17:00 Una Strassen – FC Rodange 91 2 – 2
06.08.2017 15:05 Union Titus Petange – RM Hamm Benfica 0 – 1
06.08.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – FC Progres Niedercorn 2 – 3
06.08.2017 16:00 Union Esch FC – Jeunesse Esch 0 – 4
06.08.2017 18:30 Fola – FC Victoria Rosport 1 – 1
06.08.2017 19:00 Differdang03 – US Mondorf les Bains 4 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 US Hostert – Racing FC Union Luxembourg 2 – 1
13.08.2017 16:00 US Mondorf les Bains – Dudelange 0 – 2
13.08.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Una Strassen 4 – 1
13.08.2017 16:00 RM Hamm Benfica – Union Esch FC 3 – 1
13.08.2017 19:30 Jeunesse Esch – Differdang03 3 – 1
14.08.2017 20:00 FC Rodange 91 – Union Titus Petange 2 – 1
14.08.2017 20:19 FC Progres Niedercorn – Fola 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:30 Differdang03 – RM Hamm Benfica
19.08.2017 17:00 US Mondorf les Bains – US Hostert
19.08.2017 18:00 Una Strassen – FC Progres Niedercorn
20.08.2017 16:00 Dudelange – Jeunesse Esch
20.08.2017 16:00 Union Esch FC – FC Rodange 91
20.08.2017 16:00 Fola – Racing FC Union Luxembourg
20.08.2017 18:00 Union Titus Petange – FC Victoria Rosport

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 16:00 Jeunesse Esch – US Mondorf les Bains
27.08.2017 16:00 RM Hamm Benfica – Dudelange
27.08.2017 16:00 FC Rodange 91 – Differdang03
27.08.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Union Esch FC
27.08.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – Union Titus Petange
27.08.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Una Strassen
27.08.2017 16:00 US Hostert – Fola

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 16:00 Una Strassen – Fola
10.09.2017 16:00 Union Titus Petange – Racing FC Union Luxembourg
10.09.2017 16:00 Union Esch FC – FC Progres Niedercorn
10.09.2017 16:00 Differdang03 – FC Victoria Rosport
10.09.2017 16:00 Dudelange – FC Rodange 91
10.09.2017 16:00 US Mondorf les Bains – RM Hamm Benfica
10.09.2017 16:00 Jeunesse Esch – US Hostert

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 16:00 RM Hamm Benfica – Jeunesse Esch
17.09.2017 16:00 FC Rodange 91 – US Mondorf les Bains
17.09.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Dudelange
17.09.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – Differdang03
17.09.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Union Esch FC
17.09.2017 16:00 Fola – Union Titus Petange
17.09.2017 16:00 US Hostert – Una Strassen

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 18:00 Union Titus Petange – Una Strassen
30.09.2017 18:00 Union Esch FC – Fola
30.09.2017 18:00 Differdang03 – Racing FC Union Luxembourg
30.09.2017 18:00 Dudelange – FC Progres Niedercorn
30.09.2017 18:00 US Mondorf les Bains – FC Victoria Rosport
30.09.2017 18:00 Jeunesse Esch – FC Rodange 91
30.09.2017 18:00 RM Hamm Benfica – US Hostert

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 16:00 FC Rodange 91 – RM Hamm Benfica
15.10.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Jeunesse Esch
15.10.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – US Mondorf les Bains
15.10.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Dudelange
15.10.2017 16:00 Fola – Differdang03
15.10.2017 16:00 Una Strassen – Union Esch FC
15.10.2017 16:00 US Hostert – Union Titus Petange

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 16:00 Union Esch FC – Union Titus Petange
22.10.2017 16:00 Differdang03 – Una Strassen
22.10.2017 16:00 Dudelange – Fola
22.10.2017 16:00 US Mondorf les Bains – Racing FC Union Luxembourg
22.10.2017 16:00 Jeunesse Esch – FC Progres Niedercorn
22.10.2017 16:00 RM Hamm Benfica – FC Victoria Rosport
22.10.2017 16:00 FC Rodange 91 – US Hostert

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 16:00 FC Victoria Rosport – FC Rodange 91
05.11.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – RM Hamm Benfica
05.11.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Jeunesse Esch
05.11.2017 16:00 Fola – US Mondorf les Bains
05.11.2017 16:00 Una Strassen – Dudelange
05.11.2017 16:00 Union Titus Petange – Differdang03
05.11.2017 16:00 US Hostert – Union Esch FC

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2017 16:00 Differdang03 – Union Esch FC
12.11.2017 16:00 Dudelange – Union Titus Petange
12.11.2017 16:00 US Mondorf les Bains – Una Strassen
12.11.2017 16:00 Jeunesse Esch – Fola
12.11.2017 16:00 RM Hamm Benfica – Racing FC Union Luxembourg
12.11.2017 16:00 FC Rodange 91 – FC Progres Niedercorn
12.11.2017 16:00 FC Victoria Rosport – US Hostert

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – FC Victoria Rosport
19.11.2017 16:00 Racing FC Union Luxembourg – FC Rodange 91
19.11.2017 16:00 Fola – RM Hamm Benfica
19.11.2017 16:00 Una Strassen – Jeunesse Esch
19.11.2017 16:00 Union Titus Petange – US Mondorf les Bains
19.11.2017 16:00 Union Esch FC – Dudelange
19.11.2017 16:00 US Hostert – Differdang03

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 16:00 Dudelange – Differdang03
26.11.2017 16:00 US Mondorf les Bains – Union Esch FC
26.11.2017 16:00 Jeunesse Esch – Union Titus Petange
26.11.2017 16:00 RM Hamm Benfica – Una Strassen
26.11.2017 16:00 FC Rodange 91 – Fola
26.11.2017 16:00 FC Victoria Rosport – Racing FC Union Luxembourg
26.11.2017 16:00 FC Progres Niedercorn – US Hostert

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – US Hostert
18.02.2018 16:00 Differdang03 – Jeunesse Esch
18.02.2018 16:00 Union Esch FC – RM Hamm Benfica
18.02.2018 16:00 Union Titus Petange – FC Rodange 91
18.02.2018 16:00 Fola – FC Progres Niedercorn
18.02.2018 16:00 Dudelange – US Mondorf les Bains
18.02.2018 16:00 Una Strassen – FC Victoria Rosport

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2018 16:00 US Hostert – US Mondorf les Bains
25.02.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Fola
25.02.2018 16:00 FC Progres Niedercorn – Una Strassen
25.02.2018 16:00 FC Victoria Rosport – Union Titus Petange
25.02.2018 16:00 FC Rodange 91 – Union Esch FC
25.02.2018 16:00 RM Hamm Benfica – Differdang03
25.02.2018 16:00 Jeunesse Esch – Dudelange

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 16:00 Union Esch FC – FC Victoria Rosport
04.03.2018 16:00 Differdang03 – FC Rodange 91
04.03.2018 16:00 Una Strassen – Racing FC Union Luxembourg
04.03.2018 16:00 US Mondorf les Bains – Jeunesse Esch
04.03.2018 16:00 Dudelange – RM Hamm Benfica
04.03.2018 16:00 Union Titus Petange – FC Progres Niedercorn
04.03.2018 16:00 Fola – US Hostert

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2018 16:00 FC Victoria Rosport – Differdang03
11.03.2018 16:00 Fola – Una Strassen
11.03.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – Union Titus Petange
11.03.2018 16:00 FC Progres Niedercorn – Union Esch FC
11.03.2018 16:00 FC Rodange 91 – Dudelange
11.03.2018 16:00 RM Hamm Benfica – US Mondorf les Bains
11.03.2018 16:00 US Hostert – Jeunesse Esch

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 16:00 Jeunesse Esch – RM Hamm Benfica
18.03.2018 16:00 Differdang03 – FC Progres Niedercorn
18.03.2018 16:00 Union Esch FC – Racing FC Union Luxembourg
18.03.2018 16:00 Union Titus Petange – Fola
18.03.2018 16:00 US Mondorf les Bains – FC Rodange 91
18.03.2018 16:00 Dudelange – FC Victoria Rosport
18.03.2018 16:00 Una Strassen – US Hostert

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 18:00 Fola – Union Esch FC
31.03.2018 18:00 Racing FC Union Luxembourg – Differdang03
31.03.2018 18:00 FC Victoria Rosport – US Mondorf les Bains
31.03.2018 18:00 FC Rodange 91 – Jeunesse Esch
31.03.2018 18:00 Una Strassen – Union Titus Petange
31.03.2018 18:00 FC Progres Niedercorn – Dudelange
31.03.2018 18:00 US Hostert – RM Hamm Benfica

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2018 16:00 RM Hamm Benfica – FC Rodange 91
08.04.2018 16:00 Jeunesse Esch – FC Victoria Rosport
08.04.2018 16:00 US Mondorf les Bains – FC Progres Niedercorn
08.04.2018 16:00 Dudelange – Racing FC Union Luxembourg
08.04.2018 16:00 Differdang03 – Fola
08.04.2018 16:00 Union Esch FC – Una Strassen
08.04.2018 16:00 Union Titus Petange – US Hostert

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2018 16:00 US Hostert – FC Rodange 91
15.04.2018 16:00 Fola – Dudelange
15.04.2018 16:00 Union Titus Petange – Union Esch FC
15.04.2018 16:00 Una Strassen – Differdang03
15.04.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – US Mondorf les Bains
15.04.2018 16:00 FC Progres Niedercorn – Jeunesse Esch
15.04.2018 16:00 FC Victoria Rosport – RM Hamm Benfica

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2018 16:00 Jeunesse Esch – Racing FC Union Luxembourg
22.04.2018 16:00 Differdang03 – Union Titus Petange
22.04.2018 16:00 RM Hamm Benfica – FC Progres Niedercorn
22.04.2018 16:00 US Mondorf les Bains – Fola
22.04.2018 16:00 FC Rodange 91 – FC Victoria Rosport
22.04.2018 16:00 Dudelange – Una Strassen
22.04.2018 16:00 Union Esch FC – US Hostert

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2018 16:00 Union Titus Petange – Dudelange
29.04.2018 16:00 Una Strassen – US Mondorf les Bains
29.04.2018 16:00 FC Progres Niedercorn – FC Rodange 91
29.04.2018 16:00 Union Esch FC – Differdang03
29.04.2018 16:00 Fola – Jeunesse Esch
29.04.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – RM Hamm Benfica
29.04.2018 16:00 US Hostert – FC Victoria Rosport

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2018 16:00 FC Rodange 91 – Racing FC Union Luxembourg
06.05.2018 16:00 US Mondorf les Bains – Union Titus Petange
06.05.2018 16:00 FC Victoria Rosport – FC Progres Niedercorn
06.05.2018 16:00 RM Hamm Benfica – Fola
06.05.2018 16:00 Jeunesse Esch – Una Strassen
06.05.2018 16:00 Dudelange – Union Esch FC
06.05.2018 16:00 Differdang03 – US Hostert

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2018 16:00 Una Strassen – RM Hamm Benfica
13.05.2018 16:00 Racing FC Union Luxembourg – FC Victoria Rosport
13.05.2018 16:00 Fola – FC Rodange 91
13.05.2018 16:00 US Hostert – FC Progres Niedercorn
13.05.2018 16:00 Differdang03 – Dudelange
13.05.2018 16:00 Union Esch FC – US Mondorf les Bains
13.05.2018 16:00 Union Titus Petange – Jeunesse Esch

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2018 18:00 FC Progres Niedercorn – Racing FC Union Luxembourg
19.05.2018 18:00 FC Rodange 91 – Una Strassen
19.05.2018 18:00 RM Hamm Benfica – Union Titus Petange
19.05.2018 18:00 Jeunesse Esch – Union Esch FC
19.05.2018 18:00 US Mondorf les Bains – Differdang03
19.05.2018 18:00 Dudelange – US Hostert
19.05.2018 18:00 FC Victoria Rosport – Fola
Advertisement

Seneste kampe

FC Progres Niedercorn
Fola
2 – 1
14. august 20:19
Færdig
FC Rodange 91
Union Titus Petange
2 – 1
14. august 20:00
Færdig
Jeunesse Esch
Differdang03
3 – 1
13. august 19:30
Færdig
US Mondorf les Bains
Dudelange
0 – 2
13. august 16:00
Færdig
RM Hamm Benfica
Union Esch FC
3 – 1
13. august 16:00
Færdig
FC Victoria Rosport
Una Strassen
4 – 1
13. august 16:00
Færdig
US Hostert
Racing FC Union Luxembourg
2 – 1
12. august 16:00
Færdig

Kommende kampe

Differdang03
RM Hamm Benfica
vs
18. august 19:30
Ikke startet
US Mondorf les Bains
US Hostert
vs
19. august 17:00
Ikke startet
Una Strassen
FC Progres Niedercorn
vs
19. august 18:00
Ikke startet
Union Esch FC
FC Rodange 91
vs
20. august 16:00
Ikke startet
Dudelange
Jeunesse Esch
vs
20. august 16:00
Ikke startet
Fola
Racing FC Union Luxembourg
vs
20. august 16:00
Ikke startet
Union Titus Petange
FC Victoria Rosport
vs
20. august 18:00
Ikke startet

Turneringer i Luxembourg