LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 30 22 5 3 59 - 17 71
2. KF Shkendija 30 17 8 5 56 - 29 59
3. Rabotnicki 30 13 9 8 40 - 27 48
4. Pelister 30 12 8 10 33 - 25 44
5. Renova 30 10 12 8 32 - 27 42
6. FK Sileks 30 9 12 9 36 - 37 39
7. Shkupi Skopje 30 7 12 11 21 - 32 33
8. Pobeda 30 5 11 14 22 - 43 26
9. FK Bregalnica Stip 30 3 11 16 26 - 51 20
10. Makedonija GjP 30 3 10 17 25 - 62 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,10 350 2,33 66 (44,0 %) 49 (32,7 %) 35 (23,3 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 15 12 3 0 36 - 8 39
2. KF Shkendija 15 9 4 2 32 - 13 31
3. Rabotnicki 15 9 3 3 24 - 12 30
4. Pelister 15 9 2 4 19 - 7 29
5. Renova 15 7 6 2 20 - 11 27
6. FK Sileks 15 8 4 3 22 - 15 28
7. Shkupi Skopje 15 4 8 3 14 - 14 20
8. Pobeda 15 4 7 4 12 - 14 19
9. FK Bregalnica Stip 15 3 6 6 15 - 18 15
10. Makedonija GjP 15 1 6 8 11 - 33 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,10 350 2,33 66 (44,0 %) 49 (32,7 %) 35 (23,3 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 15 10 2 3 23 - 9 32
2. KF Shkendija 15 8 4 3 24 - 16 28
3. Rabotnicki 15 4 6 5 16 - 15 18
4. Pelister 15 3 6 6 14 - 18 15
5. Renova 15 3 6 6 12 - 16 15
6. FK Sileks 15 1 8 6 14 - 22 11
7. Shkupi Skopje 15 3 4 8 7 - 18 13
8. Pobeda 15 1 4 10 10 - 29 7
9. FK Bregalnica Stip 15 0 5 10 11 - 33 5
10. Makedonija GjP 15 2 4 9 14 - 29 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,10 350 2,33 66 (44,0 %) 49 (32,7 %) 35 (23,3 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FK Vardar Skopje 18 3 1,97 0,57
2. KF Shkendija 8 6 1,87 0,97
3. Rabotnicki 11 8 1,33 0,90
4. Pelister 13 10 1,10 0,83
5. Renova 12 9 1,07 0,90
6. FK Sileks 9 8 1,20 1,23
7. Shkupi Skopje 9 14 0,70 1,07
8. Pobeda 6 14 0,73 1,43
9. FK Bregalnica Stip 7 12 0,87 1,70
10. Makedonija GjP 4 13 0,83 2,07
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,10 350 2,33 66 (44,0 %) 49 (32,7 %) 35 (23,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
30/4-2017 17:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2016 17:30 Pobeda – Pelister 0 – 2
07.08.2016 17:30 FK Bregalnica Stip – Renova 1 – 1
07.08.2016 20:00 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 1 – 1
08.08.2016 17:30 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 1
10.08.2016 17:35 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 17:30 FK Sileks – Pobeda 2 – 1
14.08.2016 17:30 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 0
14.08.2016 17:30 Pelister – FK Bregalnica Stip 3 – 0
14.08.2016 17:30 Shkupi Skopje – Rabotnicki 0 – 1
14.08.2016 17:30 Renova – Makedonija GjP 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 16:30 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 0 – 2
21.08.2016 16:30 Makedonija GjP – Pelister 2 – 2
21.08.2016 16:30 Rabotnicki – Renova 1 – 0
21.08.2016 16:40 Pobeda – FK Vardar Skopje 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Pelister – Rabotnicki 3 – 0
27.08.2016 16:35 Shkupi Skopje – Renova 0 – 0
27.08.2016 16:35 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 5 – 1
27.08.2016 16:35 FK Sileks – Makedonija GjP 1 – 1
28.08.2016 16:30 KF Shkendija – Pobeda 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Rabotnicki – FK Sileks 3 – 1
11.09.2016 16:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 1
11.09.2016 16:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 4
11.09.2016 16:00 Renova – Pelister 2 – 0
11.09.2016 16:00 Pobeda – Shkupi Skopje 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:30 Shkupi Skopje – Pelister 2 – 1
18.09.2016 15:30 KF Shkendija – Makedonija GjP 3 – 0
18.09.2016 15:30 FK Vardar Skopje – Rabotnicki 1 – 0
18.09.2016 15:30 Pobeda – FK Bregalnica Stip 0 – 0
18.09.2016 15:35 FK Sileks – Renova 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:30 Rabotnicki – KF Shkendija 1 – 3
25.09.2016 15:30 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje 1 – 0
25.09.2016 15:30 Renova – FK Vardar Skopje 0 – 0
25.09.2016 15:30 Pelister – FK Sileks 0 – 0
25.09.2016 15:40 Makedonija GjP – Pobeda 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 15:00 FK Vardar Skopje – Pelister 1 – 1
28.09.2016 15:00 KF Shkendija – Renova 1 – 1
28.09.2016 15:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP 1 – 2
28.09.2016 15:00 Shkupi Skopje – FK Sileks 1 – 1
28.09.2016 15:10 Pobeda – Rabotnicki 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip 1 – 1
02.10.2016 15:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje 1 – 3
02.10.2016 15:00 Pelister – KF Shkendija 1 – 2
02.10.2016 15:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje 0 – 1
02.10.2016 15:05 Renova – Pobeda 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Rabotnicki – Makedonija GjP 2 – 1
16.10.2016 14:30 Renova – FK Bregalnica Stip 1 – 0
16.10.2016 14:30 Pelister – Pobeda 2 – 0
16.10.2016 14:30 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje 0 – 0
16.10.2016 14:35 FK Sileks – KF Shkendija 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Pobeda – FK Sileks 1 – 1
23.10.2016 14:30 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 0 – 2
23.10.2016 14:30 FK Bregalnica Stip – Pelister 0 – 0
23.10.2016 14:30 Makedonija GjP – Renova 3 – 1
23.10.2016 14:30 Rabotnicki – Shkupi Skopje 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 14:30 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:30 Renova – Rabotnicki 1 – 1
30.10.2016 13:30 Pelister – Makedonija GjP 1 – 0
30.10.2016 13:30 FK Sileks – FK Bregalnica Stip 1 – 0
30.10.2016 13:30 Shkupi Skopje – KF Shkendija 0 – 0
30.10.2016 17:30 FK Vardar Skopje – Pobeda 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:30 Pobeda – KF Shkendija 1 – 2
05.11.2016 13:30 Renova – Shkupi Skopje 1 – 0
05.11.2016 13:30 Rabotnicki – Pelister 0 – 1
05.11.2016 13:30 Makedonija GjP – FK Sileks 1 – 1
05.11.2016 13:30 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2016 13:00 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip 5 – 2
16.11.2016 13:00 FK Sileks – Rabotnicki 2 – 1
16.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – Pobeda 1 – 1
16.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP 4 – 1
16.11.2016 13:00 Pelister – Renova 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 13:00 Renova – FK Sileks 2 – 2
20.11.2016 13:00 Pelister – Shkupi Skopje 2 – 0
20.11.2016 13:00 Rabotnicki – FK Vardar Skopje 3 – 0
20.11.2016 13:00 Makedonija GjP – KF Shkendija 0 – 4
20.11.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Pobeda 2 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip 1 – 1
27.11.2016 13:00 KF Shkendija – Rabotnicki 2 – 2
27.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Renova 1 – 0
27.11.2016 13:00 FK Sileks – Pelister 0 – 0
27.11.2016 13:00 Pobeda – Makedonija GjP 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 13:00 FK Sileks – Shkupi Skopje 1 – 0
30.11.2016 13:00 Rabotnicki – Pobeda 3 – 1
30.11.2016 13:00 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip 2 – 2
30.11.2016 13:05 Renova – KF Shkendija 1 – 2
30.11.2016 13:30 Pelister – FK Vardar Skopje 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 13:00 Pobeda – Renova 0 – 2
04.12.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki 0 – 0
04.12.2016 13:00 FK Vardar Skopje – FK Sileks 1 – 1
04.12.2016 13:00 Shkupi Skopje – Makedonija GjP 0 – 2
04.12.2016 13:00 KF Shkendija – Pelister 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 3
19.02.2017 14:00 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 0
19.02.2017 14:00 Pobeda – Pelister 2 – 2
19.02.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – Renova 0 – 1
19.02.2017 14:10 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Pelister – FK Bregalnica Stip 2 – 1
26.02.2017 14:00 Renova – Makedonija GjP 2 – 2
26.02.2017 14:00 Shkupi Skopje – Rabotnicki 1 – 1
26.02.2017 14:00 FK Sileks – Pobeda 2 – 0
26.02.2017 14:00 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Rabotnicki – Renova 0 – 0
05.03.2017 14:00 Makedonija GjP – Pelister 1 – 2
05.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 3 – 3
05.03.2017 14:00 Pobeda – FK Vardar Skopje 2 – 1
05.03.2017 14:00 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:00 Pelister – Rabotnicki 0 – 1
12.03.2017 14:00 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 2 – 0
12.03.2017 14:00 KF Shkendija – Pobeda 4 – 0
12.03.2017 14:05 Shkupi Skopje – Renova 3 – 2
12.03.2017 14:05 FK Sileks – Makedonija GjP 4 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Renova – Pelister 2 – 1
18.03.2017 14:00 Rabotnicki – FK Sileks 2 – 0
18.03.2017 14:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 5
18.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 3
18.03.2017 14:00 Pobeda – Shkupi Skopje 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 15:00 Shkupi Skopje – Pelister 1 – 0
02.04.2017 15:00 FK Vardar Skopje – Rabotnicki 2 – 0
02.04.2017 15:00 KF Shkendija – Makedonija GjP 5 – 1
02.04.2017 15:00 Pobeda – FK Bregalnica Stip 0 – 0
02.04.2017 15:05 FK Sileks – Renova 3 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 16:00 Pelister – FK Sileks 0 – 0
05.04.2017 16:00 Renova – FK Vardar Skopje 0 – 1
05.04.2017 16:00 Rabotnicki – KF Shkendija 1 – 0
05.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje 3 – 0
05.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Pobeda 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP 1 – 0
09.04.2017 16:00 Pobeda – Rabotnicki 0 – 0
09.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Sileks 3 – 1
09.04.2017 16:00 KF Shkendija – Renova 1 – 1
09.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pelister 3 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip 3 – 1
15.04.2017 16:00 Renova – Pobeda 1 – 0
15.04.2017 16:00 Pelister – KF Shkendija 0 – 1
15.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje 0 – 0
15.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Rabotnicki – Makedonija GjP 1 – 1
23.04.2017 16:00 Renova – FK Bregalnica Stip 4 – 0
23.04.2017 16:00 Pelister – Pobeda 1 – 0
23.04.2017 16:00 FK Sileks – KF Shkendija 1 – 1
23.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Renova 1 – 3
26.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Pelister 1 – 1
26.04.2017 16:00 Pobeda – FK Sileks 1 – 0
26.04.2017 16:00 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 3 – 1
27.04.2017 16:00 Rabotnicki – Shkupi Skopje 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 16:00 Renova – Rabotnicki 1 – 1
30.04.2017 16:00 Pelister – Makedonija GjP 3 – 1
30.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pobeda 4 – 0
30.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Bregalnica Stip 3 – 2
30.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – KF Shkendija 1 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 16:00 Rabotnicki – Pelister
03.05.2017 16:00 Makedonija GjP – FK Sileks
03.05.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje
03.05.2017 16:00 Renova – Shkupi Skopje
03.05.2017 16:00 Pobeda – KF Shkendija

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Pobeda
07.05.2017 16:30 Pelister – Renova
07.05.2017 16:30 FK Sileks – Rabotnicki
07.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP
07.05.2017 16:30 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:30 Renova – FK Sileks
14.05.2017 16:30 Pelister – Shkupi Skopje
14.05.2017 16:30 Rabotnicki – FK Vardar Skopje
14.05.2017 16:30 Makedonija GjP – KF Shkendija
14.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Pobeda

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 16:30 FK Sileks – Pelister
21.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – Renova
21.05.2017 16:30 KF Shkendija – Rabotnicki
21.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip
21.05.2017 16:30 Pobeda – Makedonija GjP

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:30 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip
28.05.2017 16:30 Rabotnicki – Pobeda
28.05.2017 16:30 FK Sileks – Shkupi Skopje
28.05.2017 16:30 Renova – KF Shkendija
28.05.2017 16:30 Pelister – FK Vardar Skopje

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki
31.05.2017 16:30 Pobeda – Renova
31.05.2017 16:30 KF Shkendija – Pelister
31.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Makedonija GjP
31.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – FK Sileks
Advertisement

Seneste kampe

Renova
Rabotnicki
1 – 1
30. april 16:00
Færdig
Pelister
Makedonija GjP
3 – 1
30. april 16:00
Færdig
FK Vardar Skopje
Pobeda
4 – 0
30. april 16:00
Færdig
FK Sileks
FK Bregalnica Stip
3 – 2
30. april 16:00
Færdig
Shkupi Skopje
KF Shkendija
1 – 1
30. april 16:00
Færdig

Kommende kampe

Rabotnicki
Pelister
vs
3. maj 16:00
Ikke startet
Makedonija GjP
FK Sileks
vs
3. maj 16:00
Ikke startet
FK Bregalnica Stip
FK Vardar Skopje
vs
3. maj 16:00
Ikke startet
Renova
Shkupi Skopje
vs
3. maj 16:00
Ikke startet
Pobeda
KF Shkendija
vs
3. maj 16:00
Ikke startet

Turneringer i Makedonien