LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 23 16 5 2 45 - 13 53
2. KF Shkendija 23 14 5 4 44 - 23 47
3. Rabotnicki 23 11 6 6 34 - 21 39
4. Pelister 23 10 6 7 27 - 18 36
5. Renova 23 7 10 6 22 - 20 31
6. FK Sileks 23 7 10 6 28 - 29 31
7. Shkupi Skopje 23 4 10 9 15 - 25 22
8. Pobeda 23 4 8 11 21 - 37 20
9. Makedonija GjP 23 3 7 13 21 - 49 16
10. FK Bregalnica Stip 23 1 9 13 18 - 40 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 30,70 275 2,39 48 (41,7 %) 38 (33,0 %) 29 (25,2 %)
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 12 9 3 0 27 - 7 30
2. KF Shkendija 12 7 3 2 23 - 10 24
3. Rabotnicki 11 7 2 2 19 - 9 23
4. Pelister 11 7 1 3 15 - 5 22
5. Renova 11 5 5 1 14 - 9 20
6. FK Sileks 11 6 3 2 15 - 11 21
7. Shkupi Skopje 11 2 7 2 9 - 10 13
8. Pobeda 12 3 5 4 11 - 14 14
9. Makedonija GjP 12 1 4 7 10 - 30 7
10. FK Bregalnica Stip 12 1 5 6 10 - 17 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 30,70 275 2,39 48 (41,7 %) 38 (33,0 %) 29 (25,2 %)
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FK Vardar Skopje 11 7 2 2 18 - 6 23
2. KF Shkendija 11 7 2 2 21 - 13 23
3. Rabotnicki 12 4 4 4 15 - 12 16
4. Pelister 12 3 5 4 12 - 13 14
5. Renova 12 2 5 5 8 - 11 11
6. FK Sileks 12 1 7 4 13 - 18 10
7. Shkupi Skopje 12 2 3 7 6 - 15 9
8. Pobeda 11 1 3 7 10 - 23 6
9. Makedonija GjP 11 2 3 6 11 - 19 9
10. FK Bregalnica Stip 11 0 4 7 8 - 23 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 30,70 275 2,39 48 (41,7 %) 38 (33,0 %) 29 (25,2 %)
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FK Vardar Skopje 13 3 1,96 0,57
2. KF Shkendija 7 5 1,91 1,00
3. Rabotnicki 9 5 1,48 0,91
4. Pelister 11 7 1,17 0,78
5. Renova 10 7 0,96 0,87
6. FK Sileks 7 5 1,22 1,26
7. Shkupi Skopje 6 11 0,65 1,09
8. Pobeda 2 8 0,91 1,61
9. Makedonija GjP 2 10 0,91 2,13
10. FK Bregalnica Stip 4 10 0,78 1,74
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 30,70 275 2,39 48 (41,7 %) 38 (33,0 %) 29 (25,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
18/3-2017 15:56
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2016 17:30 Pobeda – Pelister 0 – 2
07.08.2016 17:30 FK Bregalnica Stip – Renova 1 – 1
07.08.2016 20:00 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 1 – 1
08.08.2016 17:30 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 1
10.08.2016 17:35 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 17:30 FK Sileks – Pobeda 2 – 1
14.08.2016 17:30 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 0
14.08.2016 17:30 Pelister – FK Bregalnica Stip 3 – 0
14.08.2016 17:30 Shkupi Skopje – Rabotnicki 0 – 1
14.08.2016 17:30 Renova – Makedonija GjP 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 16:30 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 0 – 2
21.08.2016 16:30 Makedonija GjP – Pelister 2 – 2
21.08.2016 16:30 Rabotnicki – Renova 1 – 0
21.08.2016 16:40 Pobeda – FK Vardar Skopje 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Pelister – Rabotnicki 3 – 0
27.08.2016 16:35 Shkupi Skopje – Renova 0 – 0
27.08.2016 16:35 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 5 – 1
27.08.2016 16:35 FK Sileks – Makedonija GjP 1 – 1
28.08.2016 16:30 KF Shkendija – Pobeda 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Rabotnicki – FK Sileks 3 – 1
11.09.2016 16:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 1
11.09.2016 16:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 4
11.09.2016 16:00 Renova – Pelister 2 – 0
11.09.2016 16:00 Pobeda – Shkupi Skopje 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:30 Shkupi Skopje – Pelister 2 – 1
18.09.2016 15:30 KF Shkendija – Makedonija GjP 3 – 0
18.09.2016 15:30 FK Vardar Skopje – Rabotnicki 1 – 0
18.09.2016 15:30 Pobeda – FK Bregalnica Stip 0 – 0
18.09.2016 15:35 FK Sileks – Renova 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:30 Rabotnicki – KF Shkendija 1 – 3
25.09.2016 15:30 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje 1 – 0
25.09.2016 15:30 Renova – FK Vardar Skopje 0 – 0
25.09.2016 15:30 Pelister – FK Sileks 0 – 0
25.09.2016 15:40 Makedonija GjP – Pobeda 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 15:00 FK Vardar Skopje – Pelister 1 – 1
28.09.2016 15:00 KF Shkendija – Renova 1 – 1
28.09.2016 15:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP 1 – 2
28.09.2016 15:00 Shkupi Skopje – FK Sileks 1 – 1
28.09.2016 15:10 Pobeda – Rabotnicki 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip 1 – 1
02.10.2016 15:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje 1 – 3
02.10.2016 15:00 Pelister – KF Shkendija 1 – 2
02.10.2016 15:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje 0 – 1
02.10.2016 15:05 Renova – Pobeda 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Rabotnicki – Makedonija GjP 2 – 1
16.10.2016 14:30 Renova – FK Bregalnica Stip 1 – 0
16.10.2016 14:30 Pelister – Pobeda 2 – 0
16.10.2016 14:30 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje 0 – 0
16.10.2016 14:35 FK Sileks – KF Shkendija 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Pobeda – FK Sileks 1 – 1
23.10.2016 14:30 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 0 – 2
23.10.2016 14:30 FK Bregalnica Stip – Pelister 0 – 0
23.10.2016 14:30 Makedonija GjP – Renova 3 – 1
23.10.2016 14:30 Rabotnicki – Shkupi Skopje 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 14:30 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:30 Renova – Rabotnicki 1 – 1
30.10.2016 13:30 Pelister – Makedonija GjP 1 – 0
30.10.2016 13:30 FK Sileks – FK Bregalnica Stip 1 – 0
30.10.2016 13:30 Shkupi Skopje – KF Shkendija 0 – 0
30.10.2016 17:30 FK Vardar Skopje – Pobeda 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:30 Pobeda – KF Shkendija 1 – 2
05.11.2016 13:30 Renova – Shkupi Skopje 1 – 0
05.11.2016 13:30 Rabotnicki – Pelister 0 – 1
05.11.2016 13:30 Makedonija GjP – FK Sileks 1 – 1
05.11.2016 13:30 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2016 13:00 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip 5 – 2
16.11.2016 13:00 FK Sileks – Rabotnicki 2 – 1
16.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – Pobeda 1 – 1
16.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP 4 – 1
16.11.2016 13:00 Pelister – Renova 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 13:00 Renova – FK Sileks 2 – 2
20.11.2016 13:00 Pelister – Shkupi Skopje 2 – 0
20.11.2016 13:00 Rabotnicki – FK Vardar Skopje 3 – 0
20.11.2016 13:00 Makedonija GjP – KF Shkendija 0 – 4
20.11.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Pobeda 2 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 13:00 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip 1 – 1
27.11.2016 13:00 KF Shkendija – Rabotnicki 2 – 2
27.11.2016 13:00 FK Vardar Skopje – Renova 1 – 0
27.11.2016 13:00 FK Sileks – Pelister 0 – 0
27.11.2016 13:00 Pobeda – Makedonija GjP 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 13:00 FK Sileks – Shkupi Skopje 1 – 0
30.11.2016 13:00 Rabotnicki – Pobeda 3 – 1
30.11.2016 13:00 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip 2 – 2
30.11.2016 13:05 Renova – KF Shkendija 1 – 2
30.11.2016 13:30 Pelister – FK Vardar Skopje 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 13:00 Pobeda – Renova 0 – 2
04.12.2016 13:00 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki 0 – 0
04.12.2016 13:00 FK Vardar Skopje – FK Sileks 1 – 1
04.12.2016 13:00 Shkupi Skopje – Makedonija GjP 0 – 2
04.12.2016 13:00 KF Shkendija – Pelister 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Makedonija GjP – Rabotnicki 0 – 3
19.02.2017 14:00 KF Shkendija – FK Sileks 2 – 0
19.02.2017 14:00 Pobeda – Pelister 2 – 2
19.02.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – Renova 0 – 1
19.02.2017 14:10 FK Vardar Skopje – Shkupi Skopje 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Pelister – FK Bregalnica Stip 2 – 1
26.02.2017 14:00 Renova – Makedonija GjP 2 – 2
26.02.2017 14:00 Shkupi Skopje – Rabotnicki 1 – 1
26.02.2017 14:00 FK Sileks – Pobeda 2 – 0
26.02.2017 14:00 FK Vardar Skopje – KF Shkendija 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Rabotnicki – Renova 0 – 0
05.03.2017 14:00 Makedonija GjP – Pelister 1 – 2
05.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – FK Sileks 3 – 3
05.03.2017 14:00 Pobeda – FK Vardar Skopje 2 – 1
05.03.2017 14:00 KF Shkendija – Shkupi Skopje 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:00 Pelister – Rabotnicki 0 – 1
12.03.2017 14:00 FK Vardar Skopje – FK Bregalnica Stip 2 – 0
12.03.2017 14:00 KF Shkendija – Pobeda 4 – 0
12.03.2017 14:05 Shkupi Skopje – Renova 3 – 2
12.03.2017 14:05 FK Sileks – Makedonija GjP 4 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Renova – Pelister 2 – 1
18.03.2017 14:00 Rabotnicki – FK Sileks 2 – 0
18.03.2017 14:00 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje 0 – 5
18.03.2017 14:00 FK Bregalnica Stip – KF Shkendija 1 – 3
18.03.2017 14:00 Pobeda – Shkupi Skopje 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 15:00 FK Sileks – Renova
02.04.2017 15:00 Shkupi Skopje – Pelister
02.04.2017 15:00 FK Vardar Skopje – Rabotnicki
02.04.2017 15:00 KF Shkendija – Makedonija GjP
02.04.2017 15:00 Pobeda – FK Bregalnica Stip

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 16:00 Pelister – FK Sileks
05.04.2017 16:00 Renova – FK Vardar Skopje
05.04.2017 16:00 Rabotnicki – KF Shkendija
05.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje
05.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Pobeda

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Makedonija GjP
09.04.2017 16:00 Pobeda – Rabotnicki
09.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Sileks
09.04.2017 16:00 KF Shkendija – Renova
09.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pelister

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 16:00 Rabotnicki – FK Bregalnica Stip
16.04.2017 16:00 Renova – Pobeda
16.04.2017 16:00 Pelister – KF Shkendija
16.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Shkupi Skopje
16.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Vardar Skopje

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 16:00 Rabotnicki – Makedonija GjP
23.04.2017 16:00 Renova – FK Bregalnica Stip
23.04.2017 16:00 Pelister – Pobeda
23.04.2017 16:00 FK Sileks – KF Shkendija
23.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – FK Vardar Skopje

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 16:00 Makedonija GjP – Renova
26.04.2017 16:00 Rabotnicki – Shkupi Skopje
26.04.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – Pelister
26.04.2017 16:00 Pobeda – FK Sileks
26.04.2017 16:00 KF Shkendija – FK Vardar Skopje

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 16:00 Renova – Rabotnicki
30.04.2017 16:00 Pelister – Makedonija GjP
30.04.2017 16:00 FK Vardar Skopje – Pobeda
30.04.2017 16:00 FK Sileks – FK Bregalnica Stip
30.04.2017 16:00 Shkupi Skopje – KF Shkendija

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 16:00 Rabotnicki – Pelister
03.05.2017 16:00 Makedonija GjP – FK Sileks
03.05.2017 16:00 FK Bregalnica Stip – FK Vardar Skopje
03.05.2017 16:00 Renova – Shkupi Skopje
03.05.2017 16:00 Pobeda – KF Shkendija

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Pobeda
07.05.2017 16:30 Pelister – Renova
07.05.2017 16:30 FK Sileks – Rabotnicki
07.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP
07.05.2017 16:30 KF Shkendija – FK Bregalnica Stip

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:30 Renova – FK Sileks
14.05.2017 16:30 Pelister – Shkupi Skopje
14.05.2017 16:30 Rabotnicki – FK Vardar Skopje
14.05.2017 16:30 Makedonija GjP – KF Shkendija
14.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Pobeda

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 16:30 FK Sileks – Pelister
21.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – Renova
21.05.2017 16:30 KF Shkendija – Rabotnicki
21.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – FK Bregalnica Stip
21.05.2017 16:30 Pobeda – Makedonija GjP

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:30 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip
28.05.2017 16:30 Rabotnicki – Pobeda
28.05.2017 16:30 FK Sileks – Shkupi Skopje
28.05.2017 16:30 Renova – KF Shkendija
28.05.2017 16:30 Pelister – FK Vardar Skopje

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 16:30 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki
31.05.2017 16:30 Pobeda – Renova
31.05.2017 16:30 KF Shkendija – Pelister
31.05.2017 16:30 Shkupi Skopje – Makedonija GjP
31.05.2017 16:30 FK Vardar Skopje – FK Sileks
Advertisement

Seneste kampe

Rabotnicki
FK Sileks
2 – 0
18. marts 14:00
Færdig
Makedonija GjP
FK Vardar Skopje
0 – 5
18. marts 14:00
Færdig
FK Bregalnica Stip
KF Shkendija
1 – 3
18. marts 14:00
Færdig
Pobeda
Shkupi Skopje
1 – 1
18. marts 14:00
Færdig
Renova
Pelister
2 – 1
18. marts 14:00
Færdig

Kommende kampe

FK Sileks
Renova
vs
2. april 15:00
Ikke startet
Shkupi Skopje
Pelister
vs
2. april 15:00
Ikke startet
FK Vardar Skopje
Rabotnicki
vs
2. april 15:00
Ikke startet
KF Shkendija
Makedonija GjP
vs
2. april 15:00
Ikke startet
Pobeda
FK Bregalnica Stip
vs
2. april 15:00
Ikke startet

Turneringer i Makedonien