LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. KF Shkendija 1 1 0 0 2 - 0 3
2. Pelister 1 1 0 0 2 - 1 3
3. FK Sileks 1 1 0 0 1 - 0 3
4. FC Academy Pandev 1 0 1 0 1 - 1 1
5. Shkupi 1 0 1 0 1 - 1 1
6. Rabotnicki 1 0 1 0 0 - 0 1
7. Renova 1 0 1 0 0 - 0 1
8. Pobeda 1 0 0 1 1 - 2 0
9. FK Skopje 1 0 0 1 0 - 1 0
10. FK Vardar Skopje 1 0 0 1 0 - 2 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,30 8 1,60 2 (40,0 %) 2 (40,0 %) 1 (20,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. KF Shkendija 1 1 0 0 2 - 0 3
2. Pelister 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FK Sileks 1 1 0 0 1 - 0 3
4. FC Academy Pandev 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Shkupi 1 0 1 0 1 - 1 1
6. Rabotnicki 1 0 1 0 0 - 0 1
7. Renova 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Pobeda 1 0 0 1 1 - 2 0
9. FK Skopje 0 0 0 0 0 - 0 0
10. FK Vardar Skopje 0 0 0 0 0 - 0 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,30 8 1,60 2 (40,0 %) 2 (40,0 %) 1 (20,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. KF Shkendija 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Pelister 1 1 0 0 2 - 1 3
3. FK Sileks 0 0 0 0 0 - 0 0
4. FC Academy Pandev 1 0 1 0 1 - 1 1
5. Shkupi 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Rabotnicki 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Renova 1 0 1 0 0 - 0 1
8. Pobeda 0 0 0 0 0 - 0 0
9. FK Skopje 1 0 0 1 0 - 1 0
10. FK Vardar Skopje 1 0 0 1 0 - 2 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,30 8 1,60 2 (40,0 %) 2 (40,0 %) 1 (20,0 %)
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. KF Shkendija 1 0 2,00 0,00
2. Pelister 0 0 2,00 1,00
3. FK Sileks 1 0 1,00 0,00
4. FC Academy Pandev 0 0 1,00 1,00
5. Shkupi 0 0 1,00 1,00
6. Rabotnicki 1 1 0,00 0,00
7. Renova 1 1 0,00 0,00
8. Pobeda 0 0 1,00 2,00
9. FK Skopje 0 1 0,00 1,00
10. FK Vardar Skopje 0 1 0,00 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,30 8 1,60 2 (40,0 %) 2 (40,0 %) 1 (20,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
13/8-2017 18:55
Makedonien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 17:00 Rabotnicki – Renova 0 – 0
12.08.2017 17:00 KF Shkendija – FK Vardar Skopje 2 – 0
13.08.2017 17:00 Pobeda – Pelister 1 – 2
13.08.2017 17:00 Shkupi – FC Academy Pandev 1 – 1
13.08.2017 17:00 FK Sileks – FK Skopje 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 17:00 Shkupi – KF Shkendija
20.08.2017 17:00 FK Vardar Skopje – Pobeda
20.08.2017 17:00 Renova – FK Sileks
20.08.2017 17:00 FC Academy Pandev – FK Skopje
20.08.2017 17:00 Pelister – Rabotnicki

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 16:30 FK Sileks – Pelister
27.08.2017 16:30 Pobeda – Shkupi
27.08.2017 16:30 Rabotnicki – FK Vardar Skopje
27.08.2017 16:30 KF Shkendija – FC Academy Pandev
27.08.2017 16:30 FK Skopje – Renova

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 16:00 KF Shkendija – Pobeda
10.09.2017 16:00 FC Academy Pandev – Renova
10.09.2017 16:00 Shkupi – Rabotnicki
10.09.2017 16:00 FK Vardar Skopje – FK Sileks
10.09.2017 16:00 Pelister – FK Skopje

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:30 Renova – Pelister
17.09.2017 15:30 FK Skopje – FK Vardar Skopje
17.09.2017 15:30 FK Sileks – Shkupi
17.09.2017 15:30 Rabotnicki – KF Shkendija
17.09.2017 15:30 Pobeda – FC Academy Pandev

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 15:30 Pobeda – Rabotnicki
20.09.2017 15:30 KF Shkendija – FK Sileks
20.09.2017 15:30 Shkupi – FK Skopje
20.09.2017 15:30 FC Academy Pandev – Pelister
20.09.2017 15:30 FK Vardar Skopje – Renova

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:30 FK Sileks – Pobeda
24.09.2017 15:30 Rabotnicki – FC Academy Pandev
24.09.2017 15:30 FK Skopje – KF Shkendija
24.09.2017 15:30 Renova – Shkupi
24.09.2017 15:30 Pelister – FK Vardar Skopje

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 15:30 Rabotnicki – FK Sileks
27.09.2017 15:30 Pobeda – FK Skopje
27.09.2017 15:30 FC Academy Pandev – FK Vardar Skopje
27.09.2017 15:30 KF Shkendija – Renova
27.09.2017 15:30 Shkupi – Pelister

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 15:00 FK Skopje – Rabotnicki
01.10.2017 15:00 Renova – Pobeda
01.10.2017 15:00 Pelister – KF Shkendija
01.10.2017 15:00 FK Sileks – FC Academy Pandev
01.10.2017 15:00 FK Vardar Skopje – Shkupi

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 14:30 FK Skopje – FK Sileks
15.10.2017 14:30 Renova – Rabotnicki
15.10.2017 14:30 Pelister – Pobeda
15.10.2017 14:30 FK Vardar Skopje – KF Shkendija
15.10.2017 14:30 FC Academy Pandev – Shkupi

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 14:30 FK Skopje – FC Academy Pandev
22.10.2017 14:30 Rabotnicki – Pelister
22.10.2017 14:30 Pobeda – FK Vardar Skopje
22.10.2017 14:30 KF Shkendija – Shkupi
22.10.2017 14:30 FK Sileks – Renova

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2017 14:30 FK Vardar Skopje – Rabotnicki
25.10.2017 14:30 FC Academy Pandev – KF Shkendija
25.10.2017 14:30 Shkupi – Pobeda
25.10.2017 14:30 Pelister – FK Sileks
25.10.2017 14:30 Renova – FK Skopje

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 13:30 Pobeda – KF Shkendija
29.10.2017 13:30 Renova – FC Academy Pandev
29.10.2017 13:30 Rabotnicki – Shkupi
29.10.2017 13:30 FK Sileks – FK Vardar Skopje
29.10.2017 13:30 FK Skopje – Pelister

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 13:30 FC Academy Pandev – Pobeda
05.11.2017 13:30 KF Shkendija – Rabotnicki
05.11.2017 13:30 Shkupi – FK Sileks
05.11.2017 13:30 FK Vardar Skopje – FK Skopje
05.11.2017 13:30 Pelister – Renova

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2017 13:00 Renova – FK Vardar Skopje
16.11.2017 13:00 Pelister – FC Academy Pandev
16.11.2017 13:00 FK Skopje – Shkupi
16.11.2017 13:00 FK Sileks – KF Shkendija
16.11.2017 13:00 Rabotnicki – Pobeda
Advertisement

Seneste kampe

Pobeda
Pelister
1 – 2
13. august 17:00
Færdig
Shkupi
FC Academy Pandev
1 – 1
13. august 17:00
Færdig
FK Sileks
FK Skopje
1 – 0
13. august 17:00
Færdig
Rabotnicki
Renova
0 – 0
12. august 17:00
Færdig
KF Shkendija
FK Vardar Skopje
2 – 0
12. august 17:00
Færdig

Kommende kampe

Pelister
Rabotnicki
vs
20. august 17:00
Ikke startet
FC Academy Pandev
FK Skopje
vs
20. august 17:00
Ikke startet
Renova
FK Sileks
vs
20. august 17:00
Ikke startet
FK Vardar Skopje
Pobeda
vs
20. august 17:00
Ikke startet
Shkupi
KF Shkendija
vs
20. august 17:00
Ikke startet

Turneringer i Makedonien