LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 26 17 5 4 47 - 23 56
2. Balzan FC 26 16 6 4 54 - 29 54
3. Valletta 26 15 8 3 43 - 17 53
4. Floriana 26 13 7 6 42 - 26 46
5. Birkirkara 26 13 6 7 48 - 24 45
6. Sliema W. 26 10 5 11 32 - 33 35
7. Tarxien Rainbows 26 7 8 11 31 - 33 29
8. Saint Andrews 26 6 10 10 29 - 37 28
9. Gzira United 26 8 4 14 31 - 40 28
10. Hamrun Spartans 26 8 4 14 37 - 50 28
11. Mosta 26 4 4 18 18 - 59 16
12. Pembroke Athleta F.C. 26 3 5 18 22 - 63 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
156 36,00 434 2,78 65 (41,7 %) 36 (23,1 %) 55 (35,3 %)
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 13 6 4 3 22 - 16 22
2. Balzan FC 13 7 3 3 32 - 17 24
3. Valletta 13 7 5 1 22 - 9 26
4. Floriana 13 7 3 3 23 - 11 24
5. Birkirkara 13 8 1 4 25 - 11 25
6. Sliema W. 13 4 5 4 16 - 15 17
7. Tarxien Rainbows 13 5 4 4 18 - 15 19
8. Saint Andrews 13 6 4 3 17 - 10 22
9. Gzira United 13 6 1 6 19 - 24 19
10. Hamrun Spartans 13 4 3 6 17 - 22 15
11. Mosta 13 3 0 10 8 - 27 9
12. Pembroke Athleta F.C. 13 2 3 8 12 - 26 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
156 36,00 434 2,78 65 (41,7 %) 36 (23,1 %) 55 (35,3 %)
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hibernians 13 11 1 1 25 - 7 34
2. Balzan FC 13 9 3 1 22 - 12 30
3. Valletta 13 8 3 2 21 - 8 27
4. Floriana 13 6 4 3 19 - 15 22
5. Birkirkara 13 5 5 3 23 - 13 20
6. Sliema W. 13 6 0 7 16 - 18 18
7. Tarxien Rainbows 13 2 4 7 13 - 18 10
8. Saint Andrews 13 0 6 7 12 - 27 6
9. Gzira United 13 2 3 8 12 - 16 9
10. Hamrun Spartans 13 4 1 8 20 - 28 13
11. Mosta 13 1 4 8 10 - 32 7
12. Pembroke Athleta F.C. 13 1 2 10 10 - 37 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
156 36,00 434 2,78 65 (41,7 %) 36 (23,1 %) 55 (35,3 %)
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hibernians 11 2 1,81 0,88
2. Balzan FC 8 2 2,08 1,12
3. Valletta 13 6 1,65 0,65
4. Floriana 9 6 1,62 1,00
5. Birkirkara 8 3 1,85 0,92
6. Sliema W. 4 4 1,23 1,27
7. Tarxien Rainbows 4 8 1,19 1,27
8. Saint Andrews 6 7 1,12 1,42
9. Gzira United 5 9 1,19 1,54
10. Hamrun Spartans 3 6 1,42 1,92
11. Mosta 3 14 0,69 2,27
12. Pembroke Athleta F.C. 3 10 0,85 2,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
156 36,00 434 2,78 65 (41,7 %) 36 (23,1 %) 55 (35,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
Opdateret:
18/3-2017 18:12
Malta
Premier League (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Birkirkara – Saint Andrews 4 – 0
19.08.2016 18:30 Gzira United – Tarxien Rainbows 1 – 1
19.08.2016 20:30 Hibernians – Hamrun Spartans 1 – 3
19.08.2016 20:45 Valletta – Sliema W. 2 – 1
20.08.2016 18:30 Floriana – Pembroke Athleta F.C. 2 – 1
20.08.2016 20:30 Balzan FC – Mosta 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:30 Pembroke Athleta F.C. – Balzan FC 1 – 2
26.08.2016 18:30 Tarxien Rainbows – Birkirkara 0 – 4
26.08.2016 20:30 Mosta – Valletta 0 – 1
26.08.2016 20:45 Sliema W. – Hibernians 0 – 1
27.08.2016 18:30 Saint Andrews – Floriana 1 – 3
27.08.2016 20:30 Hamrun Spartans – Gzira United 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 18:00 Floriana – Balzan FC 0 – 1
10.09.2016 18:00 Gzira United – Sliema W. 1 – 0
10.09.2016 20:00 Hibernians – Mosta 3 – 1
10.09.2016 20:00 Valletta – Pembroke Athleta F.C. 5 – 1
11.09.2016 18:00 Saint Andrews – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.09.2016 20:00 Birkirkara – Hamrun Spartans 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 18:00 Pembroke Athleta F.C. – Hibernians 1 – 2
17.09.2016 18:00 Mosta – Gzira United 2 – 1
17.09.2016 20:00 Tarxien Rainbows – Floriana 1 – 0
17.09.2016 20:00 Balzan FC – Valletta 2 – 2
18.09.2016 18:00 Hamrun Spartans – Saint Andrews 3 – 1
18.09.2016 20:00 Sliema W. – Birkirkara 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 18:00 Saint Andrews – Sliema W. 3 – 0
21.09.2016 20:00 Floriana – Valletta 2 – 0
22.09.2016 18:00 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans 2 – 1
22.09.2016 18:00 Gzira United – Pembroke Athleta F.C. 3 – 0
22.09.2016 20:00 Hibernians – Balzan FC 0 – 2
22.09.2016 20:15 Birkirkara – Mosta 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 18:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows 2 – 1
25.09.2016 20:00 Valletta – Hibernians 0 – 2
26.09.2016 18:00 Balzan FC – Gzira United 3 – 1
26.09.2016 18:00 Mosta – Saint Andrews 1 – 0
26.09.2016 20:00 Hamrun Spartans – Floriana 1 – 1
26.09.2016 20:15 Pembroke Athleta F.C. – Birkirkara 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Mosta – Hamrun Spartans 2 – 5
30.09.2016 18:00 Balzan FC – Saint Andrews 3 – 0
30.09.2016 20:00 Hibernians – Gzira United 1 – 1
30.09.2016 20:00 Valletta – Birkirkara 1 – 1
01.10.2016 15:00 Pembroke Athleta F.C. – Tarxien Rainbows 2 – 2
01.10.2016 17:00 Sliema W. – Floriana 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 15:00 Tarxien Rainbows – Mosta 1 – 1
15.10.2016 15:00 Hamrun Spartans – Sliema W. 0 – 3
15.10.2016 17:00 Floriana – Hibernians 0 – 0
15.10.2016 17:15 Gzira United – Valletta 1 – 3
16.10.2016 15:00 Saint Andrews – Pembroke Athleta F.C. 4 – 1
16.10.2016 17:15 Birkirkara – Balzan FC 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 Balzan FC – Hamrun Spartans 3 – 1
22.10.2016 15:00 Gzira United – Birkirkara 1 – 7
22.10.2016 17:00 Valletta – Tarxien Rainbows 1 – 0
22.10.2016 17:15 Mosta – Floriana 0 – 1
23.10.2016 15:00 Pembroke Athleta F.C. – Sliema W. 0 – 1
23.10.2016 17:15 Hibernians – Saint Andrews 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:00 Floriana – Gzira United 1 – 0
28.10.2016 20:15 Saint Andrews – Valletta 0 – 0
29.10.2016 15:00 Hamrun Spartans – Pembroke Athleta F.C. 2 – 1
29.10.2016 17:15 Tarxien Rainbows – Balzan FC 2 – 2
30.10.2016 15:00 Sliema W. – Mosta 1 – 1
30.10.2016 17:00 Birkirkara – Hibernians 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Sliema W. – Balzan FC 1 – 1
04.11.2016 20:00 Floriana – Birkirkara 1 – 1
05.11.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Hibernians 1 – 2
05.11.2016 14:00 Saint Andrews – Gzira United 1 – 0
05.11.2016 16:00 Hamrun Spartans – Valletta 0 – 3
05.11.2016 16:15 Mosta – Pembroke Athleta F.C. 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Saint Andrews – Birkirkara 1 – 1
19.11.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Gzira United 1 – 0
19.11.2016 16:00 Sliema W. – Valletta 1 – 2
19.11.2016 16:15 Mosta – Balzan FC 0 – 1
20.11.2016 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Floriana 1 – 2
20.11.2016 16:15 Hamrun Spartans – Hibernians 1 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 Gzira United – Hamrun Spartans 0 – 2
26.11.2016 14:00 Floriana – Saint Andrews 4 – 1
26.11.2016 16:00 Hibernians – Sliema W. 3 – 1
26.11.2016 16:15 Birkirkara – Tarxien Rainbows 3 – 1
27.11.2016 14:00 Balzan FC – Pembroke Athleta F.C. 4 – 0
27.11.2016 16:15 Valletta – Mosta 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 Tarxien Rainbows – Saint Andrews 1 – 1
03.12.2016 16:15 Pembroke Athleta F.C. – Valletta 0 – 3
04.12.2016 14:00 Sliema W. – Gzira United 1 – 0
04.12.2016 14:00 Hamrun Spartans – Birkirkara 2 – 0
04.12.2016 16:00 Balzan FC – Floriana 1 – 3
04.12.2016 16:15 Mosta – Hibernians 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Floriana – Tarxien Rainbows 1 – 1
10.12.2016 14:00 Gzira United – Mosta 3 – 0
10.12.2016 16:00 Hibernians – Pembroke Athleta F.C. 1 – 1
10.12.2016 16:15 Saint Andrews – Hamrun Spartans 3 – 1
11.12.2016 14:00 Birkirkara – Sliema W. 1 – 2
11.12.2016 16:00 Valletta – Balzan FC 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:00 Balzan FC – Hibernians 2 – 1
17.12.2016 16:00 Valletta – Floriana 0 – 0
18.12.2016 14:00 Sliema W. – Saint Andrews 1 – 1
18.12.2016 16:15 Hamrun Spartans – Tarxien Rainbows 2 – 3
18.12.2016 18:30 Pembroke Athleta F.C. – Gzira United 0 – 0
04.01.2017 19:30 Mosta – Birkirkara 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 14:00 Saint Andrews – Mosta 1 – 1
07.01.2017 16:15 Floriana – Hamrun Spartans 5 – 1
08.01.2017 14:00 Birkirkara – Pembroke Athleta F.C. 2 – 0
08.01.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Sliema W. 1 – 0
08.01.2017 16:00 Gzira United – Balzan FC 1 – 2
08.01.2017 16:00 Hibernians – Valletta 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Saint Andrews 2 – 2
14.01.2017 14:00 Sliema W. – Hamrun Spartans 1 – 2
14.01.2017 16:00 Valletta – Gzira United 1 – 0
14.01.2017 16:15 Mosta – Tarxien Rainbows 0 – 2
15.01.2017 14:00 Balzan FC – Birkirkara 1 – 1
15.01.2017 16:00 Hibernians – Floriana 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:00 Saint Andrews – Balzan FC 0 – 1
21.01.2017 16:00 Birkirkara – Valletta 0 – 1
22.01.2017 14:00 Gzira United – Hibernians 0 – 3
22.01.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Pembroke Athleta F.C. 7 – 1
22.01.2017 16:00 Floriana – Sliema W. 1 – 3
22.01.2017 16:15 Hamrun Spartans – Mosta 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:00 Mosta – Sliema W. 2 – 1
28.01.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Hamrun Spartans 1 – 0
28.01.2017 16:00 Balzan FC – Tarxien Rainbows 2 – 2
28.01.2017 16:15 Valletta – Saint Andrews 1 – 1
29.01.2017 14:00 Gzira United – Floriana 4 – 3
29.01.2017 16:00 Hibernians – Birkirkara 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:00 Sliema W. – Pembroke Athleta F.C. 1 – 1
04.02.2017 14:00 Saint Andrews – Hibernians 1 – 2
04.02.2017 16:00 Hamrun Spartans – Balzan FC 0 – 1
04.02.2017 16:15 Floriana – Mosta 4 – 0
05.02.2017 14:00 Birkirkara – Gzira United 2 – 1
05.02.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Valletta 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 Hibernians – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.02.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Mosta 0 – 3
11.02.2017 16:00 Birkirkara – Floriana 1 – 2
11.02.2017 16:00 Gzira United – Saint Andrews 3 – 2
12.02.2017 14:00 Balzan FC – Sliema W. 1 – 2
12.02.2017 16:00 Valletta – Hamrun Spartans 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Balzan FC – Mosta 7 – 1
24.02.2017 20:00 Valletta – Sliema W. 3 – 1
25.02.2017 14:00 Birkirkara – Saint Andrews 2 – 2
25.02.2017 14:00 Gzira United – Tarxien Rainbows 1 – 0
25.02.2017 16:00 Floriana – Pembroke Athleta F.C. 2 – 0
25.02.2017 16:00 Hibernians – Hamrun Spartans 3 – 3

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Saint Andrews – Floriana 0 – 0
04.03.2017 14:00 Hamrun Spartans – Gzira United 1 – 3
04.03.2017 16:00 Sliema W. – Hibernians 1 – 2
04.03.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Birkirkara 0 – 1
05.03.2017 14:00 Pembroke Athleta F.C. – Balzan FC 2 – 5
05.03.2017 16:00 Mosta – Valletta 0 – 4

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Gzira United – Sliema W. 0 – 1
11.03.2017 14:00 Valletta – Pembroke Athleta F.C. 4 – 0
11.03.2017 16:00 Saint Andrews – Tarxien Rainbows 1 – 0
11.03.2017 16:00 Hibernians – Mosta 4 – 0
12.03.2017 14:00 Floriana – Balzan FC 0 – 2
12.03.2017 16:00 Birkirkara – Hamrun Spartans 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:00 Hamrun Spartans – Saint Andrews 1 – 1
17.03.2017 18:00 Mosta – Gzira United 1 – 4
17.03.2017 20:00 Pembroke Athleta F.C. – Hibernians 0 – 3
17.03.2017 20:00 Balzan FC – Valletta 0 – 1
18.03.2017 14:00 Tarxien Rainbows – Floriana 0 – 1
18.03.2017 16:00 Sliema W. – Birkirkara 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Gzira United – Pembroke Athleta F.C.
01.04.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans
01.04.2017 18:00 Saint Andrews – Sliema W.
01.04.2017 18:00 Birkirkara – Mosta
02.04.2017 16:00 Hibernians – Balzan FC
02.04.2017 18:00 Floriana – Valletta

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 18:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows
04.04.2017 20:00 Pembroke Athleta F.C. – Birkirkara
05.04.2017 18:00 Mosta – Saint Andrews
05.04.2017 18:00 Balzan FC – Gzira United
05.04.2017 20:00 Valletta – Hibernians
05.04.2017 20:15 Hamrun Spartans – Floriana

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Gzira United – Valletta
08.04.2017 18:00 Birkirkara – Balzan FC
09.04.2017 16:00 Saint Andrews – Pembroke Athleta F.C.
09.04.2017 16:00 Hamrun Spartans – Sliema W.
09.04.2017 18:00 Floriana – Hibernians
09.04.2017 18:00 Tarxien Rainbows – Mosta

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Balzan FC – Saint Andrews
15.04.2017 16:00 Pembroke Athleta F.C. – Tarxien Rainbows
15.04.2017 18:00 Hibernians – Gzira United
15.04.2017 18:00 Valletta – Birkirkara
17.04.2017 18:00 Mosta – Hamrun Spartans
17.04.2017 20:00 Sliema W. – Floriana

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Floriana – Gzira United
22.04.2017 16:00 Tarxien Rainbows – Balzan FC
22.04.2017 18:00 Saint Andrews – Valletta
22.04.2017 18:15 Hamrun Spartans – Pembroke Athleta F.C.
23.04.2017 16:00 Sliema W. – Mosta
23.04.2017 18:00 Birkirkara – Hibernians

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Mosta – Floriana
29.04.2017 16:00 Valletta – Tarxien Rainbows
29.04.2017 18:00 Pembroke Athleta F.C. – Sliema W.
29.04.2017 18:00 Balzan FC – Hamrun Spartans
30.04.2017 16:00 Hibernians – Saint Andrews
30.04.2017 17:00 Gzira United – Birkirkara

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 18:00 Saint Andrews – Gzira United
06.05.2017 18:00 Hamrun Spartans – Valletta
06.05.2017 18:00 Tarxien Rainbows – Hibernians
06.05.2017 18:00 Floriana – Birkirkara
06.05.2017 18:00 Sliema W. – Balzan FC
06.05.2017 18:00 Mosta – Pembroke Athleta F.C.
Advertisement

Seneste kampe

Sliema W.
Birkirkara
1 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Tarxien Rainbows
Floriana
0 – 1
18. marts 14:00
Færdig
Balzan FC
Valletta
0 – 1
17. marts 20:00
Færdig
Pembroke Athleta F.C.
Hibernians
0 – 3
17. marts 20:00
Færdig
Mosta
Gzira United
1 – 4
17. marts 18:00
Færdig
Hamrun Spartans
Saint Andrews
1 – 1
17. marts 18:00
Færdig

Kommende kampe

Gzira United
Pembroke Athleta F.C.
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Tarxien Rainbows
Hamrun Spartans
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Saint Andrews
Sliema W.
vs
1. april 18:00
Ikke startet
Birkirkara
Mosta
vs
1. april 18:00
Ikke startet
Hibernians
Balzan FC
vs
2. april 16:00
Ikke startet
Floriana
Valletta
vs
2. april 18:00
Ikke startet

Turneringer i Malta