LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Zaria 25 18 3 4 47 - 16 57
2. FC Sheriff 25 18 2 5 52 - 13 56
3. FC Milsami Orhei 26 18 2 6 49 - 19 56
4. Chisinau 25 17 3 5 41 - 12 54
5. Zimbru 26 12 4 10 25 - 26 40
6. CS Petrocub 26 8 8 10 30 - 34 32
7. Speranta 25 7 5 13 22 - 29 26
8. FC Academia Chisinau 26 8 1 17 21 - 44 25
9. Dinamo-Auto 25 5 6 14 27 - 49 21
10. CF Ungheni 26 4 5 17 19 - 63 17
11. Saxan Ceadir-Lunga 25 4 3 18 15 - 43 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
140 36,27 348 2,49 67 (47,9 %) 21 (15,0 %) 52 (37,1 %)
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Zaria 13 8 2 3 21 - 8 26
2. FC Sheriff 13 10 0 3 33 - 5 30
3. FC Milsami Orhei 13 11 1 1 30 - 6 34
4. Chisinau 13 9 2 2 25 - 7 29
5. Zimbru 13 7 2 4 14 - 7 23
6. CS Petrocub 13 5 4 4 18 - 15 19
7. Speranta 12 4 1 7 11 - 12 13
8. FC Academia Chisinau 13 4 1 8 12 - 21 13
9. Dinamo-Auto 12 3 3 6 13 - 22 12
10. CF Ungheni 13 2 3 8 12 - 23 9
11. Saxan Ceadir-Lunga 12 4 2 6 13 - 20 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
140 36,27 348 2,49 67 (47,9 %) 21 (15,0 %) 52 (37,1 %)
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Zaria 12 10 1 1 26 - 8 31
2. FC Sheriff 12 8 2 2 19 - 8 26
3. FC Milsami Orhei 13 7 1 5 19 - 13 22
4. Chisinau 12 8 1 3 16 - 5 25
5. Zimbru 13 5 2 6 11 - 19 17
6. CS Petrocub 13 3 4 6 12 - 19 13
7. Speranta 13 3 4 6 11 - 17 13
8. FC Academia Chisinau 13 4 0 9 9 - 23 12
9. Dinamo-Auto 13 2 3 8 14 - 27 9
10. CF Ungheni 13 2 2 9 7 - 40 8
11. Saxan Ceadir-Lunga 13 0 1 12 2 - 23 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
140 36,27 348 2,49 67 (47,9 %) 21 (15,0 %) 52 (37,1 %)
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC Zaria 13 6 1,88 0,64
2. FC Sheriff 17 4 2,08 0,52
3. FC Milsami Orhei 16 5 1,88 0,73
4. Chisinau 14 5 1,64 0,48
5. Zimbru 12 10 0,96 1,00
6. CS Petrocub 9 11 1,15 1,31
7. Speranta 7 14 0,88 1,16
8. FC Academia Chisinau 3 14 0,81 1,69
9. Dinamo-Auto 4 7 1,08 1,96
10. CF Ungheni 4 13 0,73 2,42
11. Saxan Ceadir-Lunga 5 15 0,60 1,72
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
140 36,27 348 2,49 67 (47,9 %) 21 (15,0 %) 52 (37,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
Opdateret:
15/4-2017 16:57
Moldova
National Division (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 17:00 FC Milsami Orhei – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
23.07.2016 17:00 Speranta – Dinamo-Auto 0 – 0
23.07.2016 18:00 FC Sheriff – FC Zaria 1 – 2
24.07.2016 17:00 FC Academia Chisinau – CF Ungheni 4 – 1
25.07.2016 17:00 Chisinau – Zimbru 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 17:00 FC Zaria – CS Petrocub 0 – 0
30.07.2016 17:00 Dinamo-Auto – FC Sheriff 0 – 1
30.07.2016 17:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Academia Chisinau 1 – 0
31.07.2016 17:00 CF Ungheni – Speranta 0 – 0
31.07.2016 18:00 Zimbru – FC Milsami Orhei 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 17:00 CS Petrocub – Dinamo-Auto 3 – 1
05.08.2016 17:00 Speranta – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 1
06.08.2016 17:00 FC Academia Chisinau – Zimbru 0 – 2
06.08.2016 17:00 FC Milsami Orhei – Chisinau 1 – 0
06.08.2016 18:00 FC Sheriff – CF Ungheni 7 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:30 Chisinau – FC Academia Chisinau 2 – 0
13.08.2016 16:30 CF Ungheni – CS Petrocub 0 – 2
14.08.2016 16:30 Dinamo-Auto – FC Zaria 1 – 3
14.08.2016 17:00 FC Sheriff – Saxan Ceadir-Lunga 3 – 0
14.08.2016 18:00 Zimbru – Speranta 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Speranta – Chisinau 1 – 2
20.08.2016 16:00 FC Academia Chisinau – FC Milsami Orhei 0 – 4
20.08.2016 17:00 FC Sheriff – Zimbru 3 – 0
21.08.2016 16:00 CS Petrocub – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 1
21.08.2016 16:00 FC Zaria – CF Ungheni 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 CF Ungheni – Dinamo-Auto 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:00 Dinamo-Auto – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
10.09.2016 15:00 CS Petrocub – Chisinau 0 – 4
10.09.2016 17:05 FC Sheriff – FC Milsami Orhei 2 – 0
11.09.2016 15:05 Speranta – FC Academia Chisinau 0 – 1
11.09.2016 15:05 FC Zaria – Zimbru 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 15:00 Saxan Ceadir-Lunga – CF Ungheni 2 – 2
16.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – CS Petrocub 5 – 0
17.09.2016 15:00 Chisinau – FC Zaria 1 – 2
17.09.2016 15:00 FC Academia Chisinau – FC Sheriff 0 – 1
17.09.2016 18:05 Zimbru – Dinamo-Auto 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 15:00 Chisinau – FC Sheriff 3 – 0
21.09.2016 15:00 Zimbru – CS Petrocub 0 – 0
21.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – Speranta 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 15:00 Dinamo-Auto – Chisinau 0 – 3
25.09.2016 15:00 CF Ungheni – Zimbru 1 – 1
25.09.2016 15:00 FC Zaria – FC Milsami Orhei 0 – 2
25.09.2016 15:00 CS Petrocub – FC Academia Chisinau 0 – 1
25.09.2016 15:00 FC Sheriff – Speranta 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 15:00 FC Milsami Orhei – Dinamo-Auto 4 – 1
30.09.2016 15:00 FC Academia Chisinau – FC Zaria 0 – 2
30.09.2016 15:00 Speranta – CS Petrocub 1 – 0
01.10.2016 15:00 Chisinau – CF Ungheni 3 – 0
01.10.2016 15:00 Zimbru – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 Saxan Ceadir-Lunga – Chisinau 0 – 2
15.10.2016 14:00 Dinamo-Auto – FC Academia Chisinau 3 – 1
16.10.2016 14:00 FC Milsami Orhei – CF Ungheni 4 – 0
16.10.2016 14:00 FC Zaria – Speranta 0 – 2
16.10.2016 14:00 CS Petrocub – FC Sheriff 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 14:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Milsami Orhei 0 – 1
21.10.2016 14:00 CF Ungheni – FC Academia Chisinau 1 – 2
21.10.2016 14:00 Dinamo-Auto – Speranta 1 – 4
21.10.2016 14:00 FC Zaria – FC Sheriff 0 – 0
21.10.2016 18:00 Zimbru – Chisinau 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 FC Academia Chisinau – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
29.10.2016 14:00 Speranta – CF Ungheni 3 – 0
30.10.2016 13:00 FC Milsami Orhei – Zimbru 1 – 0
30.10.2016 13:00 CS Petrocub – FC Zaria 2 – 2
30.10.2016 14:00 FC Sheriff – Dinamo-Auto 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Zaria 1 – 4

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 13:00 Dinamo-Auto – CS Petrocub 0 – 1
05.11.2016 13:00 Chisinau – FC Milsami Orhei 1 – 1
05.11.2016 13:00 Zimbru – FC Academia Chisinau 2 – 0
05.11.2016 13:00 CF Ungheni – FC Sheriff 1 – 2
09.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – Speranta 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 12:00 FC Academia Chisinau – Chisinau 0 – 1
19.11.2016 12:00 Speranta – Zimbru 0 – 1
19.11.2016 12:00 CS Petrocub – CF Ungheni 5 – 0
20.11.2016 12:00 FC Zaria – Dinamo-Auto 2 – 1
20.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Sheriff 1 – 5

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 12:00 FC Milsami Orhei – FC Academia Chisinau 2 – 0
25.11.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – CS Petrocub 2 – 0
25.11.2016 12:00 CF Ungheni – FC Zaria 0 – 3
26.11.2016 12:00 Chisinau – Speranta 1 – 0
26.11.2016 12:00 Zimbru – FC Sheriff 1 – 4

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 12:00 Dinamo-Auto – CF Ungheni 2 – 2
29.11.2016 12:00 FC Zaria – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
30.11.2016 12:00 CS Petrocub – Zimbru 1 – 2
30.11.2016 12:00 FC Sheriff – Chisinau 1 – 0
30.11.2016 12:00 Speranta – FC Milsami Orhei 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:00 Saxan Ceadir-Lunga – Dinamo-Auto 0 – 3
04.12.2016 12:00 Zimbru – FC Zaria 0 – 1
04.12.2016 12:00 Chisinau – CS Petrocub 1 – 1
04.12.2016 12:00 FC Milsami Orhei – FC Sheriff 2 – 1
04.12.2016 12:00 FC Academia Chisinau – Speranta 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 12:00 CS Petrocub – FC Milsami Orhei 0 – 2
09.12.2016 12:00 CF Ungheni – Saxan Ceadir-Lunga 3 – 0
10.12.2016 12:00 Dinamo-Auto – Zimbru 1 – 1
10.12.2016 12:00 FC Zaria – Chisinau 1 – 0
10.12.2016 16:00 FC Sheriff – FC Academia Chisinau 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 12:00 Speranta – FC Sheriff 0 – 2
24.02.2017 12:00 FC Academia Chisinau – CS Petrocub 2 – 1
24.02.2017 12:00 FC Milsami Orhei – FC Zaria 1 – 2
25.02.2017 12:00 Zimbru – CF Ungheni 4 – 0
25.02.2017 12:00 Chisinau – Dinamo-Auto 4 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 13:00 CS Petrocub – Speranta 1 – 1
28.02.2017 13:00 FC Zaria – FC Academia Chisinau 6 – 0
01.03.2017 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – Zimbru 3 – 0
01.03.2017 13:00 CF Ungheni – Chisinau 1 – 2
01.03.2017 13:00 Dinamo-Auto – FC Milsami Orhei 0 – 4

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:05 Speranta – FC Zaria 0 – 1
04.03.2017 15:00 FC Sheriff – CS Petrocub 4 – 0
05.03.2017 13:00 Chisinau – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
05.03.2017 13:00 CF Ungheni – FC Milsami Orhei 0 – 2
06.03.2017 13:00 FC Academia Chisinau – Dinamo-Auto 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 13:00 Chisinau – CF Ungheni 3 – 0
11.03.2017 13:00 Zimbru – Saxan Ceadir-Lunga 0 – 0
11.03.2017 15:00 FC Sheriff – FC Milsami Orhei 5 – 0
12.03.2017 13:00 FC Academia Chisinau – Dinamo-Auto 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 13:00 CF Ungheni – Zimbru 1 – 2
16.03.2017 13:00 FC Milsami Orhei – Chisinau 0 – 0
16.03.2017 13:00 FC Zaria – FC Sheriff 0 – 2
16.03.2017 13:00 Dinamo-Auto – CS Petrocub 2 – 2
17.03.2017 13:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Academia Chisinau 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.03.2017 13:00 CS Petrocub – Speranta 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 15:00 FC Academia Chisinau – CF Ungheni 0 – 1
31.03.2017 15:00 CS Petrocub – Saxan Ceadir-Lunga 1 – 0
31.03.2017 15:00 Speranta – Dinamo-Auto 4 – 1
01.04.2017 15:00 Chisinau – FC Zaria 1 – 0
01.04.2017 16:00 Zimbru – FC Milsami Orhei 1 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 15:00 Saxan Ceadir-Lunga – Speranta 0 – 1
04.04.2017 15:00 CF Ungheni – CS Petrocub 0 – 4
05.04.2017 15:00 FC Milsami Orhei – FC Academia Chisinau 3 – 2
05.04.2017 15:00 FC Zaria – Zimbru 2 – 0
05.04.2017 17:00 FC Sheriff – Chisinau 0 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 15:00 Speranta – CF Ungheni 0 – 1
09.04.2017 15:00 CS Petrocub – FC Milsami Orhei 3 – 1
09.04.2017 15:00 FC Academia Chisinau – FC Zaria 0 – 4
09.04.2017 15:00 Dinamo-Auto – Saxan Ceadir-Lunga 2 – 0
09.04.2017 16:00 Zimbru – FC Sheriff 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 15:00 CF Ungheni – Dinamo-Auto 2 – 2
14.04.2017 15:00 FC Milsami Orhei – Speranta 1 – 0
14.04.2017 17:00 FC Sheriff – FC Academia Chisinau 1 – 2
15.04.2017 15:00 Chisinau – Zimbru 3 – 1
15.04.2017 15:00 FC Zaria – CS Petrocub 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 16:00 Chisinau – CS Petrocub
30.04.2017 16:00 FC Sheriff – Speranta
30.04.2017 16:00 FC Zaria – Dinamo-Auto
30.04.2017 16:00 FC Milsami Orhei – Saxan Ceadir-Lunga
30.04.2017 16:00 Zimbru – FC Academia Chisinau

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 16:00 Dinamo-Auto – FC Milsami Orhei
03.05.2017 16:00 CS Petrocub – FC Sheriff
03.05.2017 16:00 Speranta – FC Zaria
03.05.2017 16:00 FC Academia Chisinau – Chisinau
03.05.2017 16:00 Saxan Ceadir-Lunga – CF Ungheni

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 16:00 CF Ungheni – FC Milsami Orhei
07.05.2017 16:00 Saxan Ceadir-Lunga – FC Zaria
07.05.2017 16:00 Dinamo-Auto – FC Sheriff
07.05.2017 16:00 Speranta – Chisinau
07.05.2017 16:00 CS Petrocub – Zimbru

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 17:00 FC Academia Chisinau – CS Petrocub
12.05.2017 17:00 Zimbru – Speranta
12.05.2017 17:00 Chisinau – Dinamo-Auto
12.05.2017 17:00 FC Sheriff – Saxan Ceadir-Lunga
12.05.2017 17:00 FC Zaria – CF Ungheni

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 17:00 Speranta – FC Academia Chisinau
21.05.2017 17:00 Dinamo-Auto – Zimbru
21.05.2017 17:00 Saxan Ceadir-Lunga – Chisinau
21.05.2017 17:00 CF Ungheni – FC Sheriff
21.05.2017 17:00 FC Milsami Orhei – FC Zaria
Advertisement

Seneste kampe

Chisinau
Zimbru
3 – 1
15. april 15:00
Færdig
FC Zaria
CS Petrocub
2 – 1
15. april 15:00
Færdig
FC Sheriff
FC Academia Chisinau
1 – 2
14. april 17:00
Færdig
CF Ungheni
Dinamo-Auto
2 – 2
14. april 15:00
Færdig
FC Milsami Orhei
Speranta
1 – 0
14. april 15:00
Færdig
Zimbru
FC Sheriff
0 – 1
9. april 16:00
Færdig

Kommende kampe

FC Zaria
Dinamo-Auto
vs
30. april 16:00
Ikke startet
Zimbru
FC Academia Chisinau
vs
30. april 16:00
Ikke startet
Chisinau
CS Petrocub
vs
30. april 16:00
Ikke startet
FC Sheriff
Speranta
vs
30. april 16:00
Ikke startet
FC Milsami Orhei
Saxan Ceadir-Lunga
vs
30. april 16:00
Ikke startet
FC Academia Chisinau
Chisinau
vs
3. maj 16:00
Ikke startet

Turneringer i Moldova