LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 33 24 6 3 71 - 27 78
2. Linfield 33 22 8 3 73 - 22 74
3. Coleraine 33 17 9 7 49 - 32 60
4. Cliftonville 33 17 7 9 50 - 35 58
5. Ballymena United 33 16 4 13 67 - 66 52
6. Glenavon 33 11 12 10 47 - 44 45
7. Dungannon Swifts 33 10 10 13 54 - 53 40
8. Glentoran 33 10 9 14 38 - 46 39
9. Ards 33 10 6 17 48 - 62 36
10. Ballinamallard United 33 8 5 20 35 - 63 29
11. Carrick Rangers 33 5 6 22 26 - 65 21
12. Portadown 33 5 4 24 23 - 66 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 44,92 581 2,93 87 (43,9 %) 43 (21,7 %) 68 (34,3 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 16 13 2 1 40 - 14 41
2. Linfield 16 9 5 2 35 - 10 32
3. Coleraine 17 10 6 1 35 - 16 36
4. Cliftonville 17 12 3 2 24 - 10 39
5. Ballymena United 17 10 2 5 42 - 31 32
6. Glenavon 17 8 4 5 30 - 17 28
7. Dungannon Swifts 16 4 6 6 30 - 28 18
8. Glentoran 17 4 5 8 14 - 21 17
9. Ards 17 6 3 8 27 - 32 21
10. Ballinamallard United 16 5 1 10 16 - 23 16
11. Carrick Rangers 16 2 5 9 14 - 30 11
12. Portadown 16 4 1 11 13 - 29 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 44,92 581 2,93 87 (43,9 %) 43 (21,7 %) 68 (34,3 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 17 11 4 2 31 - 13 37
2. Linfield 17 13 3 1 38 - 12 42
3. Coleraine 16 7 3 6 14 - 16 24
4. Cliftonville 16 5 4 7 26 - 25 19
5. Ballymena United 16 6 2 8 25 - 35 20
6. Glenavon 16 3 8 5 17 - 27 17
7. Dungannon Swifts 17 6 4 7 24 - 25 22
8. Glentoran 16 6 4 6 24 - 25 22
9. Ards 16 4 3 9 21 - 30 15
10. Ballinamallard United 17 3 4 10 19 - 40 13
11. Carrick Rangers 17 3 1 13 12 - 35 10
12. Portadown 17 1 3 13 10 - 37 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 44,92 581 2,93 87 (43,9 %) 43 (21,7 %) 68 (34,3 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Crusaders 14 3 2,15 0,82
2. Linfield 14 3 2,21 0,67
3. Coleraine 10 8 1,48 0,97
4. Cliftonville 14 6 1,52 1,06
5. Ballymena United 7 4 2,03 2,00
6. Glenavon 11 10 1,42 1,33
7. Dungannon Swifts 6 7 1,64 1,61
8. Glentoran 8 10 1,15 1,39
9. Ards 6 9 1,45 1,88
10. Ballinamallard United 5 8 1,06 1,91
11. Carrick Rangers 6 17 0,79 1,97
12. Portadown 4 20 0,70 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 44,92 581 2,93 87 (43,9 %) 43 (21,7 %) 68 (34,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Andrew Mitchell Dungannon Swifts
17    Paul Heatley Crusaders
16    Jordan Owens Crusaders
14    Tony Kane Ballymena United
14    Cathair Friel Ballymena United
14    Curtis Allen Glentoran
14    Andrew Waterworth Linfield
12    Jamie McGonigle Coleraine
11    Adam Lecky Ballinamallard United
10    Jonathan McMurray Ballymena United
10    Gavin Whyte Crusaders
10    Gregory Moorhouse Glenavon
10    Aaron Burns Linfield
9    Michael Ruddy Ards
9    Jay Donnelly Cliftonville
9    David McDaid Cliftonville
9    Eoin Bradley Coleraine
8    James McLaughlin Coleraine
8    Stephen Lowry Linfield
6    Ryan Mayse Ballinamallard United
6    Daniel Hughes Cliftonville
6    Declan Caddell Crusaders
6    David Cushley Crusaders
6    Paul Smyth Linfield
6    Jimmy Callacher Linfield
5    Guillaume Keke Ards
5    Carl McComb Ards
5    Emmet Friars Ards
5    Shane McGinty Ballinamallard United
5    Joshua McIlwaine Ballinamallard United
5    Kyle Owens Ballymena United
5    Francis McCaffrey Ballymena United
5    Stephen Garrett Cliftonville
5    Bradley Lyons Coleraine
5    Darren McCauley Coleraine
5    Jordan Allan Coleraine
5    Cormac Burke Dungannon Swifts
5    Joel Cooper Glenavon
5    Jonathan Smith Glentoran
5    Mark Haughey Linfield
5    Mark Stafford Linfield
4    Joseph McKinney Ards
4    Conor McCloskey Ballymena United
4    Martin Murray Carrick Rangers
4    Neil McCafferty Coleraine
4    Ryan Harpur Dungannon Swifts
4    Ciaran Martyn Glenavon
4    Rhys Marshall Glenavon
4    Nacho Novo Glentoran
4    Kirk Millar Linfield
3    Craig McMillen Ards
3    David McAllister Ards
3    Kyle Cherry Ards
3    Allan Jenkins Ballymena United
3    Tiarnan Mcnicholl Carrick Rangers
3    Daniel Kelly Carrick Rangers
3    Thomas Murray Carrick Rangers
3    Chris Curran Cliftonville
3    Aaron Haire Cliftonville
3    Jason McGuinness Cliftonville
3    Colin Coates Crusaders
3    Douglas Wilson Dungannon Swifts
3    Alan Teggart Dungannon Swifts
3    David Elebert Glenavon
3    Steven Gordon Glentoran
3    Ross Gaynor Linfield
3    Jamie Mulgrew Linfield
3    Robert Garrett Portadown
3    Marcio Soares Portadown
3    Mark McAllister Portadown
3    Stephen Hughes Portadown
2    Ross Arthurs Ards
2    Gary Liggett Ards
2    James McKenna Ballinamallard United
2    Willie Faulkner Ballymena United
2    Caolan Loughran Ballymena United
2    Denver Gage Ballymena United
2    Johnny Flynn Ballymena United
2    Miguel Chines Carrick Rangers
2    Patrick McNally Carrick Rangers
2    Steven McCullough Carrick Rangers
2    Levi Ives Cliftonville
2    Ross Lavery Cliftonville
2    Ruairi Harkin Cliftonville
2    James Knowles Cliftonville
2    Jude Winchester Cliftonville
2    Ian Parkhill Coleraine
2    Howard Beverland Crusaders
2    Philip Lowry Crusaders
2    David Armstrong Dungannon Swifts
2    Seanan Clucas Dungannon Swifts
2    Kris Lowe Dungannon Swifts
2    Christopher Hegarty Dungannon Swifts
2    James Gray Glenavon
2    Mark Sykes Glenavon
2    Kevin Braniff Glenavon
2    Andy McGrory Glenavon
2    Guy Bates Glenavon
2    Mark Patton Glenavon
2    Jay Magee Glentoran
2    Ciaran Caldwell Glentoran
2    Stephen O'Flynn Glentoran
2    Josh Carson Linfield
2    Cameron Stewart Linfield
2    Adam Foley Portadown
2    Niall Henderson Portadown
2    Alan Byrne Portadown
1    Jonathan Taylor Ards
1    Matthew Shevlin Ards
1    Stuart McMullan Ards
1    Kevin Bradley Ards
1    Gareth Tommons Ards
1    Niall Owens Ballinamallard United
1    Ryan Morris Ballinamallard United
1    Ryan McConnell Ballinamallard United
1    Ryan Curran Ballinamallard United
1    Ross Taheny Ballinamallard United
1    Jason McCartney Ballinamallard United
1    Leroy Millar Ballymena United
1    Michael Kerr Ballymena United
1    Adam Salley Carrick Rangers
1    Sean Noble Carrick Rangers
1    Gareth McKeown Carrick Rangers
1    Eamon McAllister Carrick Rangers
1    Nathan Hanley Carrick Rangers
1    Declan O'Brien Carrick Rangers
1    Darren Murray Cliftonville
1    Caoimhin Bonner Cliftonville
1    David Ogilby Coleraine
1    Jordan Forsythe Crusaders
1    Craig McClean Crusaders
1    Michael Carvill Crusaders
1    Richard Clarke Crusaders
1    Billy Joe Burns Crusaders
1    Andrew Burns Dungannon Swifts
1    Jamie Glackin Dungannon Swifts
1    Terry Fitzpatrick Dungannon Swifts
1    Stefan Lavery Dungannon Swifts
1    Paul McElroy Dungannon Swifts
1    Jarlath O'Rourke Dungannon Swifts
1    Peter McMahon Dungannon Swifts
1    Gary Hamilton Glenavon
1    Andrew Hall Glenavon
1    Paddy McCourt Glenavon
1    Chris Lavery Glentoran
1    James Ferrin Glentoran
1    Aaron Harmon Glentoran
1    Stephen McAlorum Glentoran
1    Jonathan Addis Glentoran
1    Niall Quinn Linfield
1    Sean Ward Linfield
1    Sammy Clingan Linfield
1    Garry Breen Portadown
1    Mark Carson Portadown
1    Brandon Shannon Portadown
1    Eoin Kirwan Portadown
Vis hele listen
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
Nordirland
Premiership (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Coleraine – Portadown 3 – 0
06.08.2016 16:05 Ards – Cliftonville 2 – 2
06.08.2016 16:05 Ballinamallard United – Linfield 1 – 2
06.08.2016 16:05 Crusaders – Ballymena United 6 – 0
06.08.2016 16:05 Glenavon – Carrick Rangers 4 – 0
06.08.2016 16:05 Glentoran – Dungannon Swifts 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 20:45 Portadown – Ballinamallard United 2 – 1
10.08.2016 20:45 Linfield – Coleraine 1 – 1
10.08.2016 20:45 Dungannon Swifts – Ards 1 – 2
10.08.2016 20:45 Cliftonville – Glentoran 2 – 0
10.08.2016 20:45 Carrick Rangers – Crusaders 1 – 4
10.08.2016 20:45 Ballymena United – Glenavon 3 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Glentoran – Carrick Rangers 0 – 1
13.08.2016 16:00 Glenavon – Cliftonville 3 – 2
13.08.2016 16:00 Dungannon Swifts – Coleraine 4 – 0
13.08.2016 16:00 Crusaders – Linfield 0 – 0
13.08.2016 16:00 Ballinamallard United – Ballymena United 0 – 1
13.08.2016 16:00 Ards – Portadown 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Portadown – Glentoran 0 – 1
20.08.2016 16:00 Linfield – Glenavon 4 – 0
20.08.2016 16:00 Coleraine – Crusaders 1 – 1
20.08.2016 16:00 Cliftonville – Dungannon Swifts 1 – 2
20.08.2016 16:00 Carrick Rangers – Ballinamallard United 3 – 3
20.08.2016 16:00 Ballymena United – Ards 3 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:45 Carrick Rangers – Ballymena United 1 – 4
26.08.2016 20:45 Coleraine – Glentoran 4 – 1
26.08.2016 20:50 Glenavon – Ards 1 – 0
27.08.2016 16:00 Linfield – Dungannon Swifts 1 – 1
27.08.2016 16:00 Crusaders – Portadown 2 – 1
27.08.2016 16:00 Ballinamallard United – Cliftonville 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:00 Portadown – Carrick Rangers 4 – 0
03.09.2016 16:00 Dungannon Swifts – Ballymena United 2 – 2
03.09.2016 16:00 Ballinamallard United – Coleraine 0 – 3
03.09.2016 16:05 Ards – Crusaders 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Linfield – Portadown 4 – 1
10.09.2016 16:00 Glenavon – Ballinamallard United 0 – 1
10.09.2016 16:00 Crusaders – Dungannon Swifts 3 – 1
10.09.2016 16:00 Coleraine – Carrick Rangers 2 – 0
10.09.2016 16:00 Ballymena United – Cliftonville 3 – 2
10.09.2016 16:00 Ards – Glentoran 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Glentoran – Glenavon 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 21:00 Ballinamallard United – Ards 2 – 1
17.09.2016 16:00 Portadown – Ballymena United 0 – 2
17.09.2016 16:00 Glentoran – Crusaders 1 – 3
17.09.2016 16:00 Cliftonville – Coleraine 1 – 0
17.09.2016 16:00 Carrick Rangers – Linfield 0 – 2
17.09.2016 16:05 Dungannon Swifts – Glenavon 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Portadown – Cliftonville 0 – 3
24.09.2016 16:00 Linfield – Ards 4 – 0
24.09.2016 16:00 Crusaders – Ballinamallard United 5 – 1
24.09.2016 16:00 Coleraine – Glenavon 2 – 2
24.09.2016 16:00 Carrick Rangers – Dungannon Swifts 0 – 3
24.09.2016 16:00 Ballymena United – Glentoran 4 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Glentoran – Linfield 1 – 2
01.10.2016 16:00 Glenavon – Portadown 1 – 0
01.10.2016 16:00 Crusaders – Cliftonville 4 – 3
01.10.2016 16:00 Coleraine – Ballymena United 2 – 2
01.10.2016 16:00 Ballinamallard United – Dungannon Swifts 2 – 0
01.10.2016 16:00 Ards – Carrick Rangers 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Glentoran – Ballinamallard United 1 – 1
08.10.2016 16:00 Dungannon Swifts – Portadown 6 – 0
08.10.2016 16:00 Cliftonville – Carrick Rangers 1 – 0
08.10.2016 16:00 Ards – Coleraine 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Cliftonville – Ards 2 – 0
15.10.2016 16:00 Ballymena United – Crusaders 2 – 1
15.10.2016 16:00 Carrick Rangers – Glenavon 0 – 0
15.10.2016 16:00 Dungannon Swifts – Glentoran 0 – 1
15.10.2016 16:00 Linfield – Ballinamallard United 4 – 0
15.10.2016 18:30 Portadown – Coleraine 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 20:45 Cliftonville – Linfield 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Crusaders – Carrick Rangers 3 – 1
22.10.2016 16:00 Glentoran – Cliftonville 2 – 1
22.10.2016 16:00 Glenavon – Ballymena United 5 – 0
22.10.2016 16:00 Coleraine – Linfield 1 – 1
22.10.2016 16:00 Ballinamallard United – Portadown 1 – 2
22.10.2016 16:00 Ards – Dungannon Swifts 3 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 21:00 Coleraine – Dungannon Swifts 2 – 2
29.10.2016 16:00 Portadown – Ards 0 – 3
29.10.2016 16:00 Linfield – Crusaders 0 – 0
29.10.2016 16:00 Cliftonville – Glenavon 3 – 0
29.10.2016 16:00 Carrick Rangers – Glentoran 1 – 2
29.10.2016 16:00 Ballymena United – Ballinamallard United 4 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 21:00 Ballinamallard United – Carrick Rangers 1 – 3
05.11.2016 16:00 Glenavon – Linfield 2 – 2
05.11.2016 16:00 Glentoran – Portadown 0 – 0
05.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Cliftonville 1 – 1
05.11.2016 16:00 Crusaders – Coleraine 1 – 0
05.11.2016 16:00 Ards – Ballymena United 2 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2016 20:45 Ballymena United – Linfield 1 – 4
08.11.2016 20:45 Glenavon – Crusaders 3 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Portadown – Crusaders 0 – 1
12.11.2016 16:00 Glentoran – Coleraine 0 – 1
12.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Linfield 0 – 4
12.11.2016 16:00 Cliftonville – Ballinamallard United 1 – 0
12.11.2016 16:00 Ballymena United – Carrick Rangers 2 – 0
12.11.2016 16:00 Ards – Glenavon 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Linfield – Cliftonville 1 – 2
19.11.2016 16:00 Glenavon – Glentoran 1 – 1
19.11.2016 16:00 Crusaders – Ards 1 – 0
19.11.2016 16:00 Coleraine – Ballinamallard United 3 – 1
19.11.2016 16:00 Carrick Rangers – Portadown 1 – 1
19.11.2016 16:00 Ballymena United – Dungannon Swifts 1 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Portadown – Linfield 0 – 5
26.11.2016 16:00 Glentoran – Ards 1 – 0
26.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Crusaders 0 – 1
26.11.2016 16:00 Cliftonville – Ballymena United 2 – 0
26.11.2016 16:00 Carrick Rangers – Coleraine 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:45 Glenavon – Dungannon Swifts 0 – 1
02.12.2016 20:45 Coleraine – Cliftonville 0 – 1
02.12.2016 21:00 Ards – Ballinamallard United 3 – 3
03.12.2016 16:00 Ballymena United – Portadown 2 – 0
03.12.2016 16:00 Crusaders – Glentoran 2 – 2
03.12.2016 16:00 Linfield – Carrick Rangers 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Glentoran – Ballymena United 2 – 3
10.12.2016 16:00 Glenavon – Coleraine 1 – 0
10.12.2016 16:00 Dungannon Swifts – Carrick Rangers 3 – 1
10.12.2016 16:00 Cliftonville – Portadown 1 – 0
10.12.2016 16:00 Ballinamallard United – Crusaders 0 – 1
10.12.2016 16:00 Ards – Linfield 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Portadown – Dungannon Swifts 2 – 0
17.12.2016 16:00 Linfield – Ballymena United 2 – 1
17.12.2016 16:00 Crusaders – Glenavon 3 – 1
17.12.2016 16:00 Coleraine – Ards 1 – 1
17.12.2016 16:00 Carrick Rangers – Cliftonville 0 – 3
17.12.2016 16:00 Ballinamallard United – Glentoran 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 16:00 Portadown – Glenavon 3 – 0
26.12.2016 16:00 Linfield – Glentoran 1 – 1
26.12.2016 16:00 Dungannon Swifts – Ballinamallard United 3 – 2
26.12.2016 16:00 Cliftonville – Crusaders 0 – 4
26.12.2016 16:00 Carrick Rangers – Ards 1 – 1
26.12.2016 16:00 Ballymena United – Coleraine 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Glenavon – Cliftonville 2 – 2
30.12.2016 21:00 Ballinamallard United – Portadown 1 – 0
31.12.2016 15:00 Ards – Ballymena United 4 – 2
31.12.2016 16:00 Glentoran – Dungannon Swifts 2 – 2
31.12.2016 16:00 Crusaders – Linfield 1 – 2
31.12.2016 16:00 Coleraine – Carrick Rangers 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2017 20:45 Portadown – Glentoran 0 – 5
03.01.2017 20:45 Linfield – Coleraine 0 – 1
03.01.2017 20:45 Dungannon Swifts – Ballinamallard United 2 – 2
03.01.2017 20:45 Cliftonville – Carrick Rangers 0 – 0
03.01.2017 20:45 Ballymena United – Glenavon 3 – 4
03.01.2017 20:45 Ards – Crusaders 2 – 4

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 21:00 Carrick Rangers – Ballinamallard United 1 – 2
14.01.2017 16:00 Glentoran – Crusaders 0 – 3
14.01.2017 16:00 Glenavon – Linfield 1 – 2
14.01.2017 16:00 Coleraine – Portadown 4 – 2
14.01.2017 16:00 Cliftonville – Ards 2 – 1
14.01.2017 16:00 Ballymena United – Dungannon Swifts 3 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.01.2017 20:45 Ballinamallard United – Glenavon 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Ards – Glentoran 1 – 3
21.01.2017 16:00 Portadown – Glenavon 1 – 2
21.01.2017 16:00 Linfield – Ballymena United 2 – 0
21.01.2017 16:00 Crusaders – Cliftonville 1 – 0
21.01.2017 16:00 Carrick Rangers – Dungannon Swifts 0 – 1
21.01.2017 16:00 Ballinamallard United – Coleraine 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Glentoran – Ballinamallard United 0 – 1
28.01.2017 16:00 Glenavon – Crusaders 0 – 1
28.01.2017 16:00 Dungannon Swifts – Linfield 1 – 4
28.01.2017 16:00 Coleraine – Ards 3 – 1
28.01.2017 16:00 Cliftonville – Portadown 3 – 0
28.01.2017 16:00 Ballymena United – Carrick Rangers 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Ards – Carrick Rangers 0 – 4

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Portadown – Ards 0 – 3
11.02.2017 16:00 Glentoran – Glenavon 0 – 0
11.02.2017 16:00 Crusaders – Ballymena United 2 – 1
11.02.2017 16:00 Coleraine – Dungannon Swifts 2 – 1
11.02.2017 16:00 Carrick Rangers – Linfield 0 – 2
11.02.2017 16:00 Ballinamallard United – Cliftonville 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:45 Linfield – Portadown 1 – 1
17.02.2017 20:45 Glenavon – Ballinamallard United 3 – 0
17.02.2017 20:45 Dungannon Swifts – Crusaders 1 – 2
17.02.2017 20:45 Cliftonville – Glentoran 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Glentoran – Linfield 0 – 1
25.02.2017 16:00 Dungannon Swifts – Ards 3 – 3
25.02.2017 16:00 Cliftonville – Coleraine 0 – 0
25.02.2017 16:00 Carrick Rangers – Glenavon 0 – 0
25.02.2017 16:00 Ballinamallard United – Ballymena United 1 – 2
25.02.2017 18:30 Portadown – Crusaders 1 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:00 Ards – Ballinamallard United 2 – 0
11.03.2017 16:00 Ballymena United – Portadown 3 – 0
11.03.2017 16:00 Coleraine – Glentoran 2 – 0
11.03.2017 16:00 Crusaders – Carrick Rangers 3 – 0
11.03.2017 16:00 Glenavon – Dungannon Swifts 2 – 0
13.03.2017 20:45 Linfield – Cliftonville 2 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Ballymena United – Glentoran 2 – 4
18.03.2017 16:00 Dungannon Swifts – Cliftonville 2 – 2
18.03.2017 16:00 Glenavon – Coleraine 1 – 2
18.03.2017 16:05 Linfield – Ards 5 – 1
18.03.2017 16:05 Carrick Rangers – Portadown 3 – 2
20.03.2017 20:45 Crusaders – Ballinamallard United 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Ballymena United – Coleraine 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 20:45 Glentoran – Carrick Rangers 1 – 0
25.03.2017 16:00 Ards – Glenavon 1 – 0
25.03.2017 16:00 Ballinamallard United – Linfield 1 – 2
25.03.2017 16:00 Cliftonville – Ballymena United 2 – 1
25.03.2017 16:00 Coleraine – Crusaders 1 – 0
25.03.2017 16:00 Portadown – Dungannon Swifts 0 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Ards
Glenavon
1 – 0
25. marts 16:00
Færdig
Coleraine
Crusaders
1 – 0
25. marts 16:00
Færdig
Cliftonville
Ballymena United
2 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Ballinamallard United
Linfield
1 – 2
25. marts 16:00
Færdig
Portadown
Dungannon Swifts
0 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Glentoran
Carrick Rangers
1 – 0
24. marts 20:45
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Nordirland