LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 32 24 6 2 71 - 26 78
2. Linfield 32 21 8 3 71 - 21 71
3. Coleraine 32 16 9 7 48 - 32 57
4. Cliftonville 32 16 7 9 48 - 34 55
5. Ballymena United 32 16 4 12 66 - 64 52
6. Glenavon 32 11 12 9 47 - 43 45
7. Dungannon Swifts 32 9 10 13 53 - 53 37
8. Glentoran 32 9 9 14 37 - 46 36
9. Ards 32 9 6 17 47 - 62 33
10. Ballinamallard United 32 8 5 19 34 - 61 29
11. Carrick Rangers 32 5 6 21 26 - 64 21
12. Portadown 32 5 4 23 23 - 65 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
192 43,42 571 2,97 83 (43,2 %) 43 (22,4 %) 66 (34,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 16 13 2 1 40 - 14 41
2. Linfield 16 9 5 2 35 - 10 32
3. Coleraine 16 9 6 1 34 - 16 33
4. Cliftonville 16 11 3 2 22 - 9 36
5. Ballymena United 17 10 2 5 42 - 31 32
6. Glenavon 17 8 4 5 30 - 17 28
7. Dungannon Swifts 16 4 6 6 30 - 28 18
8. Glentoran 16 3 5 8 13 - 21 14
9. Ards 16 5 3 8 26 - 32 18
10. Ballinamallard United 15 5 1 9 15 - 21 16
11. Carrick Rangers 16 2 5 9 14 - 30 11
12. Portadown 15 4 1 10 13 - 28 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
192 43,42 571 2,97 83 (43,2 %) 43 (22,4 %) 66 (34,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Crusaders 16 11 4 1 31 - 12 37
2. Linfield 16 12 3 1 36 - 11 39
3. Coleraine 16 7 3 6 14 - 16 24
4. Cliftonville 16 5 4 7 26 - 25 19
5. Ballymena United 15 6 2 7 24 - 33 20
6. Glenavon 15 3 8 4 17 - 26 17
7. Dungannon Swifts 16 5 4 7 23 - 25 19
8. Glentoran 16 6 4 6 24 - 25 22
9. Ards 16 4 3 9 21 - 30 15
10. Ballinamallard United 17 3 4 10 19 - 40 13
11. Carrick Rangers 16 3 1 12 12 - 34 10
12. Portadown 17 1 3 13 10 - 37 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
192 43,42 571 2,97 83 (43,2 %) 43 (22,4 %) 66 (34,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Crusaders 14 2 2,22 0,81
2. Linfield 14 3 2,22 0,66
3. Coleraine 9 8 1,50 1,00
4. Cliftonville 14 6 1,50 1,06
5. Ballymena United 7 4 2,06 2,00
6. Glenavon 11 9 1,47 1,34
7. Dungannon Swifts 5 7 1,66 1,66
8. Glentoran 7 10 1,16 1,44
9. Ards 5 9 1,47 1,94
10. Ballinamallard United 5 8 1,06 1,91
11. Carrick Rangers 6 16 0,81 2,00
12. Portadown 4 19 0,72 2,03
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
192 43,42 571 2,97 83 (43,2 %) 43 (22,4 %) 66 (34,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
Nordirland
Premiership (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Coleraine – Portadown 3 – 0
06.08.2016 16:05 Ards – Cliftonville 2 – 2
06.08.2016 16:05 Ballinamallard United – Linfield 1 – 2
06.08.2016 16:05 Crusaders – Ballymena United 6 – 0
06.08.2016 16:05 Glenavon – Carrick Rangers 4 – 0
06.08.2016 16:05 Glentoran – Dungannon Swifts 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 20:45 Portadown – Ballinamallard United 2 – 1
10.08.2016 20:45 Linfield – Coleraine 1 – 1
10.08.2016 20:45 Dungannon Swifts – Ards 1 – 2
10.08.2016 20:45 Cliftonville – Glentoran 2 – 0
10.08.2016 20:45 Carrick Rangers – Crusaders 1 – 4
10.08.2016 20:45 Ballymena United – Glenavon 3 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Glentoran – Carrick Rangers 0 – 1
13.08.2016 16:00 Glenavon – Cliftonville 3 – 2
13.08.2016 16:00 Dungannon Swifts – Coleraine 4 – 0
13.08.2016 16:00 Crusaders – Linfield 0 – 0
13.08.2016 16:00 Ballinamallard United – Ballymena United 0 – 1
13.08.2016 16:00 Ards – Portadown 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Portadown – Glentoran 0 – 1
20.08.2016 16:00 Linfield – Glenavon 4 – 0
20.08.2016 16:00 Coleraine – Crusaders 1 – 1
20.08.2016 16:00 Cliftonville – Dungannon Swifts 1 – 2
20.08.2016 16:00 Carrick Rangers – Ballinamallard United 3 – 3
20.08.2016 16:00 Ballymena United – Ards 3 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:45 Carrick Rangers – Ballymena United 1 – 4
26.08.2016 20:45 Coleraine – Glentoran 4 – 1
26.08.2016 20:50 Glenavon – Ards 1 – 0
27.08.2016 16:00 Linfield – Dungannon Swifts 1 – 1
27.08.2016 16:00 Crusaders – Portadown 2 – 1
27.08.2016 16:00 Ballinamallard United – Cliftonville 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:00 Portadown – Carrick Rangers 4 – 0
03.09.2016 16:00 Dungannon Swifts – Ballymena United 2 – 2
03.09.2016 16:00 Ballinamallard United – Coleraine 0 – 3
03.09.2016 16:05 Ards – Crusaders 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Linfield – Portadown 4 – 1
10.09.2016 16:00 Glenavon – Ballinamallard United 0 – 1
10.09.2016 16:00 Crusaders – Dungannon Swifts 3 – 1
10.09.2016 16:00 Coleraine – Carrick Rangers 2 – 0
10.09.2016 16:00 Ballymena United – Cliftonville 3 – 2
10.09.2016 16:00 Ards – Glentoran 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Glentoran – Glenavon 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 21:00 Ballinamallard United – Ards 2 – 1
17.09.2016 16:00 Portadown – Ballymena United 0 – 2
17.09.2016 16:00 Glentoran – Crusaders 1 – 3
17.09.2016 16:00 Cliftonville – Coleraine 1 – 0
17.09.2016 16:00 Carrick Rangers – Linfield 0 – 2
17.09.2016 16:05 Dungannon Swifts – Glenavon 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Portadown – Cliftonville 0 – 3
24.09.2016 16:00 Linfield – Ards 4 – 0
24.09.2016 16:00 Crusaders – Ballinamallard United 5 – 1
24.09.2016 16:00 Coleraine – Glenavon 2 – 2
24.09.2016 16:00 Carrick Rangers – Dungannon Swifts 0 – 3
24.09.2016 16:00 Ballymena United – Glentoran 4 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Glentoran – Linfield 1 – 2
01.10.2016 16:00 Glenavon – Portadown 1 – 0
01.10.2016 16:00 Crusaders – Cliftonville 4 – 3
01.10.2016 16:00 Coleraine – Ballymena United 2 – 2
01.10.2016 16:00 Ballinamallard United – Dungannon Swifts 2 – 0
01.10.2016 16:00 Ards – Carrick Rangers 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Glentoran – Ballinamallard United 1 – 1
08.10.2016 16:00 Dungannon Swifts – Portadown 6 – 0
08.10.2016 16:00 Cliftonville – Carrick Rangers 1 – 0
08.10.2016 16:00 Ards – Coleraine 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Cliftonville – Ards 2 – 0
15.10.2016 16:00 Ballymena United – Crusaders 2 – 1
15.10.2016 16:00 Carrick Rangers – Glenavon 0 – 0
15.10.2016 16:00 Dungannon Swifts – Glentoran 0 – 1
15.10.2016 16:00 Linfield – Ballinamallard United 4 – 0
15.10.2016 18:30 Portadown – Coleraine 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 20:45 Cliftonville – Linfield 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Crusaders – Carrick Rangers 3 – 1
22.10.2016 16:00 Glentoran – Cliftonville 2 – 1
22.10.2016 16:00 Glenavon – Ballymena United 5 – 0
22.10.2016 16:00 Coleraine – Linfield 1 – 1
22.10.2016 16:00 Ballinamallard United – Portadown 1 – 2
22.10.2016 16:00 Ards – Dungannon Swifts 3 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 21:00 Coleraine – Dungannon Swifts 2 – 2
29.10.2016 16:00 Portadown – Ards 0 – 3
29.10.2016 16:00 Linfield – Crusaders 0 – 0
29.10.2016 16:00 Cliftonville – Glenavon 3 – 0
29.10.2016 16:00 Carrick Rangers – Glentoran 1 – 2
29.10.2016 16:00 Ballymena United – Ballinamallard United 4 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 21:00 Ballinamallard United – Carrick Rangers 1 – 3
05.11.2016 16:00 Glenavon – Linfield 2 – 2
05.11.2016 16:00 Glentoran – Portadown 0 – 0
05.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Cliftonville 1 – 1
05.11.2016 16:00 Crusaders – Coleraine 1 – 0
05.11.2016 16:00 Ards – Ballymena United 2 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2016 20:45 Ballymena United – Linfield 1 – 4
08.11.2016 20:45 Glenavon – Crusaders 3 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Portadown – Crusaders 0 – 1
12.11.2016 16:00 Glentoran – Coleraine 0 – 1
12.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Linfield 0 – 4
12.11.2016 16:00 Cliftonville – Ballinamallard United 1 – 0
12.11.2016 16:00 Ballymena United – Carrick Rangers 2 – 0
12.11.2016 16:00 Ards – Glenavon 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Linfield – Cliftonville 1 – 2
19.11.2016 16:00 Glenavon – Glentoran 1 – 1
19.11.2016 16:00 Crusaders – Ards 1 – 0
19.11.2016 16:00 Coleraine – Ballinamallard United 3 – 1
19.11.2016 16:00 Carrick Rangers – Portadown 1 – 1
19.11.2016 16:00 Ballymena United – Dungannon Swifts 1 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Portadown – Linfield 0 – 5
26.11.2016 16:00 Glentoran – Ards 1 – 0
26.11.2016 16:00 Dungannon Swifts – Crusaders 0 – 1
26.11.2016 16:00 Cliftonville – Ballymena United 2 – 0
26.11.2016 16:00 Carrick Rangers – Coleraine 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:45 Glenavon – Dungannon Swifts 0 – 1
02.12.2016 20:45 Coleraine – Cliftonville 0 – 1
02.12.2016 21:00 Ards – Ballinamallard United 3 – 3
03.12.2016 16:00 Ballymena United – Portadown 2 – 0
03.12.2016 16:00 Crusaders – Glentoran 2 – 2
03.12.2016 16:00 Linfield – Carrick Rangers 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Glentoran – Ballymena United 2 – 3
10.12.2016 16:00 Glenavon – Coleraine 1 – 0
10.12.2016 16:00 Dungannon Swifts – Carrick Rangers 3 – 1
10.12.2016 16:00 Cliftonville – Portadown 1 – 0
10.12.2016 16:00 Ballinamallard United – Crusaders 0 – 1
10.12.2016 16:00 Ards – Linfield 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Portadown – Dungannon Swifts 2 – 0
17.12.2016 16:00 Linfield – Ballymena United 2 – 1
17.12.2016 16:00 Crusaders – Glenavon 3 – 1
17.12.2016 16:00 Coleraine – Ards 1 – 1
17.12.2016 16:00 Carrick Rangers – Cliftonville 0 – 3
17.12.2016 16:00 Ballinamallard United – Glentoran 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 16:00 Portadown – Glenavon 3 – 0
26.12.2016 16:00 Linfield – Glentoran 1 – 1
26.12.2016 16:00 Dungannon Swifts – Ballinamallard United 3 – 2
26.12.2016 16:00 Cliftonville – Crusaders 0 – 4
26.12.2016 16:00 Carrick Rangers – Ards 1 – 1
26.12.2016 16:00 Ballymena United – Coleraine 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Glenavon – Cliftonville 2 – 2
30.12.2016 21:00 Ballinamallard United – Portadown 1 – 0
31.12.2016 15:00 Ards – Ballymena United 4 – 2
31.12.2016 16:00 Glentoran – Dungannon Swifts 2 – 2
31.12.2016 16:00 Crusaders – Linfield 1 – 2
31.12.2016 16:00 Coleraine – Carrick Rangers 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2017 20:45 Portadown – Glentoran 0 – 5
03.01.2017 20:45 Linfield – Coleraine 0 – 1
03.01.2017 20:45 Dungannon Swifts – Ballinamallard United 2 – 2
03.01.2017 20:45 Cliftonville – Carrick Rangers 0 – 0
03.01.2017 20:45 Ballymena United – Glenavon 3 – 4
03.01.2017 20:45 Ards – Crusaders 2 – 4

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 21:00 Carrick Rangers – Ballinamallard United 1 – 2
14.01.2017 16:00 Glentoran – Crusaders 0 – 3
14.01.2017 16:00 Glenavon – Linfield 1 – 2
14.01.2017 16:00 Coleraine – Portadown 4 – 2
14.01.2017 16:00 Cliftonville – Ards 2 – 1
14.01.2017 16:00 Ballymena United – Dungannon Swifts 3 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.01.2017 20:45 Ballinamallard United – Glenavon 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Ards – Glentoran 1 – 3
21.01.2017 16:00 Portadown – Glenavon 1 – 2
21.01.2017 16:00 Linfield – Ballymena United 2 – 0
21.01.2017 16:00 Crusaders – Cliftonville 1 – 0
21.01.2017 16:00 Carrick Rangers – Dungannon Swifts 0 – 1
21.01.2017 16:00 Ballinamallard United – Coleraine 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Glentoran – Ballinamallard United 0 – 1
28.01.2017 16:00 Glenavon – Crusaders 0 – 1
28.01.2017 16:00 Dungannon Swifts – Linfield 1 – 4
28.01.2017 16:00 Coleraine – Ards 3 – 1
28.01.2017 16:00 Cliftonville – Portadown 3 – 0
28.01.2017 16:00 Ballymena United – Carrick Rangers 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Ards – Carrick Rangers 0 – 4

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Portadown – Ards 0 – 3
11.02.2017 16:00 Glentoran – Glenavon 0 – 0
11.02.2017 16:00 Crusaders – Ballymena United 2 – 1
11.02.2017 16:00 Coleraine – Dungannon Swifts 2 – 1
11.02.2017 16:00 Carrick Rangers – Linfield 0 – 2
11.02.2017 16:00 Ballinamallard United – Cliftonville 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:45 Linfield – Portadown 1 – 1
17.02.2017 20:45 Glenavon – Ballinamallard United 3 – 0
17.02.2017 20:45 Dungannon Swifts – Crusaders 1 – 2
17.02.2017 20:45 Cliftonville – Glentoran 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Glentoran – Linfield 0 – 1
25.02.2017 16:00 Dungannon Swifts – Ards 3 – 3
25.02.2017 16:00 Cliftonville – Coleraine 0 – 0
25.02.2017 16:00 Carrick Rangers – Glenavon 0 – 0
25.02.2017 16:00 Ballinamallard United – Ballymena United 1 – 2
25.02.2017 18:30 Portadown – Crusaders 1 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:00 Ards – Ballinamallard United 2 – 0
11.03.2017 16:00 Ballymena United – Portadown 3 – 0
11.03.2017 16:00 Coleraine – Glentoran 2 – 0
11.03.2017 16:00 Crusaders – Carrick Rangers 3 – 0
11.03.2017 16:00 Glenavon – Dungannon Swifts 2 – 0
13.03.2017 20:45 Linfield – Cliftonville 2 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Ballymena United – Glentoran 2 – 4
18.03.2017 16:00 Dungannon Swifts – Cliftonville 2 – 2
18.03.2017 16:00 Glenavon – Coleraine 1 – 2
18.03.2017 16:05 Linfield – Ards 5 – 1
18.03.2017 16:05 Carrick Rangers – Portadown 3 – 2
20.03.2017 20:45 Crusaders – Ballinamallard United 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Ballymena United – Coleraine 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 20:45 Glentoran – Carrick Rangers
25.03.2017 16:00 Ards – Glenavon
25.03.2017 16:00 Ballinamallard United – Linfield
25.03.2017 16:00 Cliftonville – Ballymena United
25.03.2017 16:00 Coleraine – Crusaders
25.03.2017 16:00 Portadown – Dungannon Swifts
Advertisement

Seneste kampe

Ballymena United
Coleraine
1 – 1
21. marts 20:45
Færdig
Crusaders
Ballinamallard United
3 – 1
20. marts 20:45
Færdig
Linfield
Ards
5 – 1
18. marts 16:05
Færdig
Carrick Rangers
Portadown
3 – 2
18. marts 16:05
Færdig
Glenavon
Coleraine
1 – 2
18. marts 16:00
Færdig
Dungannon Swifts
Cliftonville
2 – 2
18. marts 16:00
Færdig

Kommende kampe

Glentoran
Carrick Rangers
vs
24. marts 20:45
Ikke startet
Ards
Glenavon
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Ballinamallard United
Linfield
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Cliftonville
Ballymena United
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Coleraine
Crusaders
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Portadown
Dungannon Swifts
vs
25. marts 16:00
Ikke startet

Turneringer i Nordirland