LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 14 10 3 1 31 - 11 33
2. LSK Kvinner (k) 13 10 2 1 34 - 12 32
3. Stabæk (k) 12 8 2 2 27 - 9 26
4. Arna-Bjørnar (k) 12 6 5 1 20 - 13 23
5. Klepp (k) 13 7 2 4 24 - 18 23
6. Røa (k) 14 6 4 4 27 - 17 22
7. Trondheims-Ørn (k) 13 5 3 5 23 - 20 18
8. Vålerenga (k) 12 5 2 5 21 - 17 17
9. Kolbotn (k) 13 2 2 9 9 - 27 8
10. Sandviken (k) 12 1 3 8 11 - 19 6
11. Grand Bodø (k) 13 1 2 10 16 - 48 5
12. Medkila (k) 13 0 2 11 6 - 38 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
77 17,92 249 3,23 34 (44,2 %) 16 (20,8 %) 27 (35,1 %)
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 8 5 2 1 14 - 5 17
2. LSK Kvinner (k) 7 6 1 0 25 - 4 19
3. Stabæk (k) 6 5 0 1 16 - 3 15
4. Arna-Bjørnar (k) 6 3 2 1 10 - 6 11
5. Klepp (k) 6 4 2 0 14 - 6 14
6. Røa (k) 7 3 1 3 19 - 13 10
7. Trondheims-Ørn (k) 7 4 2 1 15 - 10 14
8. Vålerenga (k) 5 3 1 1 6 - 4 10
9. Kolbotn (k) 6 1 0 5 3 - 13 3
10. Sandviken (k) 6 0 2 4 5 - 9 2
11. Grand Bodø (k) 6 0 2 4 8 - 19 2
12. Medkila (k) 7 0 1 6 3 - 19 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
77 17,92 249 3,23 34 (44,2 %) 16 (20,8 %) 27 (35,1 %)
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avaldsnes (k) 6 5 1 0 17 - 6 16
2. LSK Kvinner (k) 6 4 1 1 9 - 8 13
3. Stabæk (k) 6 3 2 1 11 - 6 11
4. Arna-Bjørnar (k) 6 3 3 0 10 - 7 12
5. Klepp (k) 7 3 0 4 10 - 12 9
6. Røa (k) 7 3 3 1 8 - 4 12
7. Trondheims-Ørn (k) 6 1 1 4 8 - 10 4
8. Vålerenga (k) 7 2 1 4 15 - 13 7
9. Kolbotn (k) 7 1 2 4 6 - 14 5
10. Sandviken (k) 6 1 1 4 6 - 10 4
11. Grand Bodø (k) 7 1 0 6 8 - 29 3
12. Medkila (k) 6 0 1 5 3 - 19 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
77 17,92 249 3,23 34 (44,2 %) 16 (20,8 %) 27 (35,1 %)
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Avaldsnes (k) 7 2 2,21 0,79
2. LSK Kvinner (k) 5 1 2,62 0,92
3. Stabæk (k) 5 1 2,25 0,75
4. Arna-Bjørnar (k) 4 1 1,67 1,08
5. Klepp (k) 5 2 1,85 1,38
6. Røa (k) 6 3 1,93 1,21
7. Trondheims-Ørn (k) 2 6 1,77 1,54
8. Vålerenga (k) 4 2 1,75 1,42
9. Kolbotn (k) 2 7 0,69 2,08
10. Sandviken (k) 0 6 0,92 1,58
11. Grand Bodø (k) 0 2 1,23 3,69
12. Medkila (k) 0 7 0,46 2,92
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
77 17,92 249 3,23 34 (44,2 %) 16 (20,8 %) 27 (35,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Mål    Spiller Klub
11    Guro Reiten LSK Kvinner (k)
10    Lisa-Marie Utland Røa (k)
9    Tameka Butt Klepp (k)
8    Melissa Bjånesøy Stabæk (k)
7    Elise Hove Thorsnes Avaldsnes (k)
6    Emily Gielnik Avaldsnes (k)
6    Cecilie Pedersen Avaldsnes (k)
6    Anne Marthe Birkeland Grand Bodø (k)
6    Sophie Haug LSK Kvinner (k)
5    Ina Skaug Røa (k)
5    Victoria Ludvigsen Stabæk (k)
5    Rakel Engesvik Trondheims-Ørn (k)
4    Hege Hansen Klepp (k)
4    Hanne Kogstad Klepp (k)
4    Indgrid Kvernvolden LSK Kvinner (k)
4    Vilde Hasund Røa (k)
4    Oda Fugelsnes Trondheims-Ørn (k)
4    Jennie Nordin Vålerenga (k)
3    Trine Skjelstad Jensen Grand Bodø (k)
3    Kirsty Yallop Klepp (k)
3    Synne Skinnes Hansen LSK Kvinner (k)
3    Sofie Skjelstad Jensen Sandviken (k)
3    Andrea Haugstøyl Trondheims-Ørn (k)
3    Cesilie Andreassen Trondheims-Ørn (k)
3    Gunnhildur Jonsdottir Vålerenga (k)
3    Aivi Luik Vålerenga (k)
3    Maren Eithun Hauge Vålerenga (k)
3    Elise Krieghoff Vålerenga (k)
2    Josee Nahi Arna-Bjørnar (k)
2    Maria Brochmann Arna-Bjørnar (k)
2    Lisa Naalsund Arna-Bjørnar (k)
2    Ine Wedaa Arna-Bjørnar (k)
2    Emma Fletcher Arna-Bjørnar (k)
2    Amalie Eikeland Arna-Bjørnar (k)
2    Ingrid Østervold Stenevik Arna-Bjørnar (k)
2    Emilie Nautnes Arna-Bjørnar (k)
2    Luana Avaldsnes (k)
2    Francielle Avaldsnes (k)
2    Hanna Dahl Avaldsnes (k)
2    Andrine Tomter Avaldsnes (k)
2    Synnøve Rønquist Hafnor Grand Bodø (k)
2    Karina Sævik Kolbotn (k)
2    Juliette Kemppi Kolbotn (k)
2    Isabell Bachor LSK Kvinner (k)
2    Marte Berget LSK Kvinner (k)
2    Ryoko Takara LSK Kvinner (k)
2    Anja Rasmussen Medkila (k)
2    Line Holter Røa (k)
2    Therese Sessy Åsland Røa (k)
2    Gunhild Herregården Røa (k)
2    Marina Heggernes Jensen Sandviken (k)
2    Andrea Wilmann Stabæk (k)
2    Frida Maanum Stabæk (k)
2    Julie Adserø Trondheims-Ørn (k)
2    Tina Fremo Trondheims-Ørn (k)
2    Elen Melhus Trondheims-Ørn (k)
2    Theresa Nielsen Vålerenga (k)
1    Cecilie Kvamme Arna-Bjørnar (k)
1    Ingrid Altermark Arna-Bjørnar (k)
1    Helene Gloppen Arna-Bjørnar (k)
1    Synne Vatnem Avaldsnes (k)
1    Meryll Abrahamsen Avaldsnes (k)
1    Daiane Avaldsnes (k)
1    Line Danielsen Grand Bodø (k)
1    Linda Ruuta Grand Bodø (k)
1    Ingeborg Anette Nordheim Grand Bodø (k)
1    Vilde Fjelldal Grand Bodø (k)
1    Maiken Bakke Grand Bodø (k)
1    Maria Thorisdottir Klepp (k)
1    Gry Tofte Ims Klepp (k)
1    Elisabeth Terland Klepp (k)
1    Marit Lund Kolbotn (k)
1    Antonia Göransson Kolbotn (k)
1    Camilla Ose Kolbotn (k)
1    Maren Johansen Kolbotn (k)
1    Silje Blakstad LSK Kvinner (k)
1    Anja Sønstevold LSK Kvinner (k)
1    Ingrid Moe Wold LSK Kvinner (k)
1    Krystina Iordanou Medkila (k)
1    Martine Olsen Medkila (k)
1    Alexandra Quincey Medkila (k)
1    Kristine Leine Røa (k)
1    Nora Byom-Nilssen Røa (k)
1    Sofie Bloch Jørgensen Sandviken (k)
1    Elida Knudsen Sandviken (k)
1    June Hammersland Sandviken (k)
1    Vilde Øyri Sandviken (k)
1    Marije Brummel Sandviken (k)
1    Stine Hovland Sandviken (k)
1    Siri Nordeide Grønli Stabæk (k)
1    Cecilie Bratteland Liane Stabæk (k)
1    Celine Granli Stabæk (k)
1    Mina Kjørum Stabæk (k)
1    Synne Jensen Stabæk (k)
1    Stine Pettersen Reinås Stabæk (k)
1    Heidi Ellingsen Stabæk (k)
1    Martine Flakk Stabæk (k)
1    Anya De Courcy Trondheims-Ørn (k)
1    Marit Clausen Trondheims-Ørn (k)
1    Frida Lyshoel Vålerenga (k)
1    Anne Lise Olsen Vålerenga (k)
1    Synne Sofie Christiansen Vålerenga (k)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Opdateret:
13/8-2017 14:48
Norge
Toppserien (k) (22 runder)
Klub Fordeling G R T
Klepp (k)022
Medkila (k)022
Vålerenga (k)011
Avaldsnes (k)011
Total066
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:00 Medkila (k) – Sandviken (k) 1 – 1
17.04.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Vålerenga (k) 2 – 1
17.04.2017 15:00 Røa (k) – Stabæk (k) 1 – 2
17.04.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Arna-Bjørnar (k) 2 – 2
17.04.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Kolbotn (k) 3 – 2
17.04.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Klepp (k) 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:00 Vålerenga (k) – Røa (k) 0 – 2
22.04.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – LSK Kvinner (k) 1 – 1
22.04.2017 17:00 Kolbotn (k) – Avaldsnes (k) 1 – 5
23.04.2017 13:00 Sandviken (k) – Trondheims-Ørn (k) 2 – 2
23.04.2017 13:00 Stabæk (k) – Medkila (k) 6 – 1
23.04.2017 15:00 Klepp (k) – Grand Bodø (k) 4 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 17:30 Stabæk (k) – Grand Bodø (k) 5 – 1
29.04.2017 15:05 Vålerenga (k) – Arna-Bjørnar (k) 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Røa (k) 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 15:00 Sandviken (k) – Kolbotn (k) 1 – 2
06.05.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Vålerenga (k) 2 – 2
06.05.2017 17:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) 1 – 2
07.05.2017 13:00 Medkila (k) – Klepp (k) 0 – 5
07.05.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Stabæk (k) 2 – 1
07.05.2017 18:00 LSK Kvinner (k) – Grand Bodø (k) 9 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 Stabæk (k) – Kolbotn (k) 2 – 0
12.05.2017 19:00 Grand Bodø (k) – Avaldsnes (k) 2 – 3
13.05.2017 13:00 Klepp (k) – Røa (k) 1 – 1
13.05.2017 15:00 Vålerenga (k) – Sandviken (k) 1 – 0
13.05.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Trondheims-Ørn (k) 2 – 0
13.05.2017 17:00 LSK Kvinner (k) – Medkila (k) 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 16:00 Trondheims-Ørn (k) – Stabæk (k) 0 – 4
16.05.2017 18:00 Kolbotn (k) – Vålerenga (k) 0 – 2
16.05.2017 18:00 Avaldsnes (k) – Klepp (k) 2 – 0
16.05.2017 18:00 Røa (k) – LSK Kvinner (k) 2 – 3
16.05.2017 18:00 Medkila (k) – Grand Bodø (k) 1 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:30 Klepp (k) – Vålerenga (k) 2 – 0
20.05.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Trondheims-Ørn (k) 3 – 0
20.05.2017 15:00 Stabæk (k) – Sandviken (k) 1 – 0
21.05.2017 17:05 Grand Bodø (k) – Røa (k) 1 – 2
22.05.2017 18:00 Medkila (k) – Avaldsnes (k) 0 – 2
23.05.2017 17:00 Arna-Bjørnar (k) – Kolbotn (k) 3 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 12:00 Trondheims-Ørn (k) – Grand Bodø (k) 3 – 1
27.05.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Arna-Bjørnar (k) 2 – 2
27.05.2017 15:00 Sandviken (k) – LSK Kvinner (k) 1 – 2
27.05.2017 15:00 Kolbotn (k) – Klepp (k) 0 – 2
28.05.2017 14:00 Røa (k) – Medkila (k) 4 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Stabæk (k) 1 – 1
03.06.2017 15:00 Klepp (k) – Trondheims-Ørn (k) 1 – 0
03.06.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Kolbotn (k) 0 – 0
04.06.2017 14:00 Røa (k) – Avaldsnes (k) 3 – 3
04.06.2017 15:00 Medkila (k) – Vålerenga (k) 1 – 6
04.06.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Sandviken (k) 1 – 5

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 14:00 Sandviken (k) – Klepp (k) 0 – 1
17.06.2017 15:00 Kolbotn (k) – Røa (k) 0 – 3
18.06.2017 13:00 Trondheims-Ørn (k) – Medkila (k) 3 – 0
18.06.2017 15:00 Avaldsnes (k) – LSK Kvinner (k) 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 14:00 Røa (k) – Sandviken (k) 4 – 0
24.06.2017 15:00 Klepp (k) – Stabæk (k) 2 – 2
24.06.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Vålerenga (k) 2 – 1
24.06.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Kolbotn (k) 1 – 1
25.06.2017 13:00 Medkila (k) – Arna-Bjørnar (k) 0 – 1
25.06.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Trondheims-Ørn (k) 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.06.2017 20:00 Stabæk (k) – LSK Kvinner (k) 0 – 1
28.06.2017 17:00 Trondheims-Ørn (k) – Røa (k) 0 – 0
28.06.2017 18:00 Arna-Bjørnar (k) – Klepp (k) 3 – 1
28.06.2017 18:00 Vålerenga (k) – Grand Bodø (k) 2 – 0
28.06.2017 18:00 Sandviken (k) – Avaldsnes (k) 0 – 1
28.06.2017 18:00 Kolbotn (k) – Medkila (k) 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 14:00 LSK Kvinner (k) – Sandviken (k) 2 – 0
01.07.2017 15:00 Klepp (k) – Kolbotn (k) 4 – 1
01.07.2017 15:00 Røa (k) – Vålerenga (k) 4 – 3
02.07.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Avaldsnes (k) 0 – 3
02.07.2017 15:00 Medkila (k) – Stabæk (k) 0 – 1
02.07.2017 16:00 Grand Bodø (k) – Trondheims-Ørn (k) 1 – 6

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:00 Trondheims-Ørn (k) – LSK Kvinner (k) 4 – 1
11.08.2017 18:00 Avaldsnes (k) – Grand Bodø (k) 5 – 0
12.08.2017 13:00 Kolbotn (k) – Arna-Bjørnar (k) 0 – 1
12.08.2017 15:00 Vålerenga (k) – Klepp (k) 1 – 0
12.08.2017 15:00 Stabæk (k) – Røa (k) 2 – 0
13.08.2017 13:00 Sandviken (k) – Medkila (k) 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.08.2017 19:35 LSK Kvinner (k) – Avaldsnes (k)
19.08.2017 15:00 Røa (k) – Kolbotn (k)
19.08.2017 15:30 Arna-Bjørnar (k) – Vålerenga (k)
19.08.2017 16:00 Klepp (k) – Sandviken (k)
20.08.2017 13:00 Medkila (k) – Trondheims-Ørn (k)
20.08.2017 18:00 Grand Bodø (k) – Stabæk (k)

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:00 Sandviken (k) – Arna-Bjørnar (k)

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 Grand Bodø (k) – LSK Kvinner (k)
26.08.2017 15:00 Stabæk (k) – Klepp (k)
26.08.2017 15:00 Kolbotn (k) – Sandviken (k)
27.08.2017 13:00 Vålerenga (k) – Medkila (k)
27.08.2017 15:00 Trondheims-Ørn (k) – Arna-Bjørnar (k)

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 Røa (k) – Trondheims-Ørn (k)
02.09.2017 15:00 Medkila (k) – LSK Kvinner (k)
02.09.2017 15:00 Kolbotn (k) – Stabæk (k)
03.09.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Grand Bodø (k)
03.09.2017 15:00 Sandviken (k) – Vålerenga (k)

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Kolbotn (k)
06.09.2017 18:00 LSK Kvinner (k) – Arna-Bjørnar (k)

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:00 Stabæk (k) – Arna-Bjørnar (k)
09.09.2017 15:00 Vålerenga (k) – Kolbotn (k)
09.09.2017 15:00 LSK Kvinner (k) – Røa (k)
09.09.2017 15:00 Grand Bodø (k) – Medkila (k)
10.09.2017 15:00 Avaldsnes (k) – Sandviken (k)
10.09.2017 16:00 Trondheims-Ørn (k) – Klepp (k)

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Vålerenga (k) – Avaldsnes (k)
23.09.2017 15:00 Kolbotn (k) – Trondheims-Ørn (k)
23.09.2017 17:00 Klepp (k) – LSK Kvinner (k)
24.09.2017 15:00 Røa (k) – Grand Bodø (k)

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 18:00 Klepp (k) – Avaldsnes (k)

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2017 19:00 Vålerenga (k) – Stabæk (k)

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 13:00 Arna-Bjørnar (k) – Medkila (k)
03.10.2017 16:30 Sandviken (k) – Stabæk (k)

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 15:00 Stabæk (k) – Vålerenga (k)
08.10.2017 14:30 Grand Bodø (k) – Klepp (k)
08.10.2017 15:00 Medkila (k) – Røa (k)
08.10.2017 15:30 Trondheims-Ørn (k) – Sandviken (k)

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 15:00 Arna-Bjørnar (k) – Røa (k)
14.10.2017 15:00 Klepp (k) – Medkila (k)
14.10.2017 15:00 Kolbotn (k) – LSK Kvinner (k)
14.10.2017 15:00 Sandviken (k) – Grand Bodø (k)
14.10.2017 15:00 Vålerenga (k) – Trondheims-Ørn (k)
15.10.2017 16:30 Stabæk (k) – Avaldsnes (k)

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Røa (k) – Klepp (k)
28.10.2017 13:00 Trondheims-Ørn (k) – Avaldsnes (k)
28.10.2017 13:00 LSK Kvinner (k) – Stabæk (k)
28.10.2017 13:00 Medkila (k) – Kolbotn (k)
28.10.2017 13:00 Grand Bodø (k) – Vålerenga (k)
28.10.2017 13:00 Arna-Bjørnar (k) – Sandviken (k)

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 Kolbotn (k) – Grand Bodø (k)
04.11.2017 14:00 Vålerenga (k) – LSK Kvinner (k)
04.11.2017 14:00 Sandviken (k) – Røa (k)
04.11.2017 14:00 Klepp (k) – Arna-Bjørnar (k)
04.11.2017 14:00 Stabæk (k) – Trondheims-Ørn (k)
04.11.2017 14:00 Avaldsnes (k) – Medkila (k)
Advertisement

Seneste kampe

Sandviken (k)
Medkila (k)
1 – 1
13. august 13:00
Færdig
Vålerenga (k)
Klepp (k)
1 – 0
12. august 15:00
Færdig
Stabæk (k)
Røa (k)
2 – 0
12. august 15:00
Færdig
Kolbotn (k)
Arna-Bjørnar (k)
0 – 1
12. august 13:00
Færdig
Trondheims-Ørn (k)
LSK Kvinner (k)
4 – 1
11. august 18:00
Færdig
Avaldsnes (k)
Grand Bodø (k)
5 – 0
11. august 18:00
Færdig

Kommende kampe

LSK Kvinner (k)
Avaldsnes (k)
vs
17. august 19:35
Ikke startet
Røa (k)
Kolbotn (k)
vs
19. august 15:00
Ikke startet
Arna-Bjørnar (k)
Vålerenga (k)
vs
19. august 15:30
Ikke startet
Klepp (k)
Sandviken (k)
vs
19. august 16:00
Ikke startet
Medkila (k)
Trondheims-Ørn (k)
vs
20. august 13:00
Ikke startet
Grand Bodø (k)
Stabæk (k)
vs
20. august 18:00
Ikke startet

Turneringer i Norge