LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 26 17 5 4 55 - 18 56
2. Altach 26 15 4 7 41 - 31 49
3. Austria Wien 26 15 2 9 49 - 38 47
4. Sturm Graz 26 14 3 9 42 - 26 45
5. Admira 26 9 6 11 24 - 38 33
6. Wolfsberger AC 26 9 5 12 31 - 41 32
7. Rapid Wien 26 7 9 10 36 - 30 30
8. SKN St. Pölten 26 7 6 13 28 - 44 27
9. Mattersburg 26 6 6 14 24 - 41 24
10. Ried 26 7 2 17 21 - 44 23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
130 36,60 351 2,70 67 (51,5 %) 24 (18,5 %) 39 (30,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 13 10 1 2 28 - 7 31
2. Altach 13 10 2 1 25 - 8 32
3. Austria Wien 13 8 1 4 26 - 17 25
4. Sturm Graz 13 7 2 4 22 - 16 23
5. Admira 13 5 3 5 13 - 17 18
6. Wolfsberger AC 13 6 4 3 19 - 15 22
7. Rapid Wien 13 5 4 4 19 - 9 19
8. SKN St. Pölten 13 4 3 6 17 - 26 15
9. Mattersburg 13 6 3 4 15 - 13 21
10. Ried 13 6 1 6 16 - 23 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
130 36,60 351 2,70 67 (51,5 %) 24 (18,5 %) 39 (30,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 13 7 4 2 27 - 11 25
2. Altach 13 5 2 6 16 - 23 17
3. Austria Wien 13 7 1 5 23 - 21 22
4. Sturm Graz 13 7 1 5 20 - 10 22
5. Admira 13 4 3 6 11 - 21 15
6. Wolfsberger AC 13 3 1 9 12 - 26 10
7. Rapid Wien 13 2 5 6 17 - 21 11
8. SKN St. Pölten 13 3 3 7 11 - 18 12
9. Mattersburg 13 0 3 10 9 - 28 3
10. Ried 13 1 1 11 5 - 21 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
130 36,60 351 2,70 67 (51,5 %) 24 (18,5 %) 39 (30,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Salzburg 12 4 2,12 0,69
2. Altach 7 3 1,58 1,19
3. Austria Wien 10 1 1,88 1,46
4. Sturm Graz 8 7 1,62 1,00
5. Admira 8 8 0,92 1,46
6. Wolfsberger AC 8 6 1,19 1,58
7. Rapid Wien 6 6 1,38 1,15
8. SKN St. Pölten 1 7 1,08 1,69
9. Mattersburg 3 9 0,92 1,58
10. Ried 2 14 0,81 1,69
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
130 36,60 351 2,70 67 (51,5 %) 24 (18,5 %) 39 (30,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
14    Deni Alar Sturm Graz
10    Dimitri Oberlin Salzburg
9    Christoph Monschein Admira
9    Nikola Dovedan Altach
9    Olarenwaju Kayode Austria Wien
9    Takumi Minamino Salzburg
8    Alexander Grünwald Austria Wien
8    Jonathan Soriano Salzburg
7    Nicolas Ngamaleu Altach
7    Raphael Holzhauser Austria Wien
7    Hee-Chan Hwang Salzburg
7    Philipp Prosenik Wolfsberger AC
6    Ismael Tajouri-Shradi Austria Wien
6    Venuto Austria Wien
6    Valon Berisha Salzburg
5    Giorgi Kvilitaia Rapid Wien
5    Louis Schaub Rapid Wien
5    Stefan Lainer Salzburg
4    Christoph Knasmüllner Admira
4    Kevin Friesenbichler Austria Wien
4    Thorsten Rocher Mattersburg
4    Joelinton Rapid Wien
4    Stefan Schwab Rapid Wien
4    Daniel Lucas Segovia SKN St. Pölten
4    Bright Edomwonyi Sturm Graz
4    Marc Andre Schmerböck Sturm Graz
4    Stefan Hierländer Sturm Graz
4    Philip Hellquist Wolfsberger AC
3    Maximilian Sax Admira
3    Philipp Netzer Altach
3    Louis Clement Ngwat-Mahop Altach
3    Petar Filipovic Austria Wien
3    Michael Perlak Mattersburg
3    Patrick Bürger Mattersburg
3    Fran Mattersburg
3    Thomas Murg Rapid Wien
3    Tamas Szanto Rapid Wien
3    Christoph Schösswendter Rapid Wien
3    Clemens Walch Ried
3    Patrick Möschl Ried
3    Mathias Honsak Ried
3    Peter Zulj Ried
3    Thomas Reifeltshammer Ried
3    Konrad Laimer Salzburg
3    Manuel Hartl SKN St. Pölten
3    Daniel Schütz SKN St. Pölten
3    Charalambos Lykogiannis Sturm Graz
3    Fabian Koch Sturm Graz
3    Uros Matic Sturm Graz
3    Christopher Wernitznig Wolfsberger AC
3    Gerald Nutz Wolfsberger AC
3    Boris Hüttenbrenner Wolfsberger AC
2    Lukas Grozurek Admira
2    Thomas Ebner Admira
2    Nikola Zivotic Altach
2    Boris Prokopic Altach
2    Patrick Salomon Altach
2    Lukas Rotpuller Austria Wien
2    Jano Mattersburg
2    Florian Templ Mattersburg
2    Srdjan Grahovac Rapid Wien
2    Mario Sonnleitner Rapid Wien
2    Arnor Ingvi Traustason Rapid Wien
2    Paulo Miranda Salzburg
2    Josip Radosevic Salzburg
2    Munas Dabbur Salzburg
2    Fredrik Gulbrandsen Salzburg
2    Andreas Ulmer Salzburg
2    Marcel Holzmann SKN St. Pölten
2    Lukas Thürauer SKN St. Pölten
2    Daniel Petrovic SKN St. Pölten
2    Jeroen Lumu SKN St. Pölten
2    Alhassane Keita SKN St. Pölten
2    Kevin Luckassen SKN St. Pölten
2    Marco Perchtold SKN St. Pölten
2    Lukas Spendlhofer Sturm Graz
2    Christian Schulz Sturm Graz
2    Mihret Topcagic Wolfsberger AC
2    Christian Klem Wolfsberger AC
1    Srdjan Spiridonovic Admira
1    Dominik Starkl Admira
1    Markus Lackner Admira
1    Emanuel Sakic Altach
1    Johannes Aigner Altach
1    Andreas Lienhart Altach
1    Tarkan Serbest Austria Wien
1    Christoph Martschinko Austria Wien
1    Pires Austria Wien
1    Thorsten Mahrer Mattersburg
1    David Atanga Mattersburg
1    Barnabas Varga Mattersburg
1    Markus Pink Mattersburg
1    Mario Grgic Mattersburg
1    Philipp Erhardt Mattersburg
1    Stefan Maierhofer Mattersburg
1    Tomi Correa Rapid Wien
1    Mario Pavelic Rapid Wien
1    Philipp Malicsek Rapid Wien
1    Orhan Ademi Ried
1    Ronny Marcos Ried
1    Stefan Nutz Ried
1    Dieter Elsneg Ried
1    Marvin Egho Ried
1    Bernardo Salzburg
1    Xavier Schlager Salzburg
1    Wanderson Salzburg
1    Valentino Lazaro Salzburg
1    Marc Rzatkowski Salzburg
1    Losana Doumbouya SKN St. Pölten
1    Michael Ambichl SKN St. Pölten
1    Cheikhou Dieng SKN St. Pölten
1    Andreas Dober SKN St. Pölten
1    Christian Schoissengeyr Sturm Graz
1    Baris Atik Sturm Graz
1    Philipp Huspek Sturm Graz
1    Jacobo Ynclan Wolfsberger AC
1    Mario Leitgeb Wolfsberger AC
1    Michael Sollbauer Wolfsberger AC
1    Daniel Drescher Wolfsberger AC
1    Peter Tschernegg Wolfsberger AC
1    Zakaria Sanogo Wolfsberger AC
1    Dever Orgill Wolfsberger AC
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
SKN St. Pölten65469
Mattersburg57158
Altach53356
Admira49251
Salzburg42648
Rapid Wien42547
Ried41445
Wolfsberger AC45045
Austria Wien41041
Sturm Graz38139
Total47326499
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
19/3-2017 18:23
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Rapid Wien 395.280 15.203 271.800 20.908 123.480 9.498
2. Sturm Graz 228.064 8.772 141.183 10.860 86.881 6.683
3. Salzburg 198.530 7.636 92.085 7.083 106.445 8.188
4. Austria Wien 189.889 7.303 95.355 7.335 94.534 7.272
5. Altach 139.571 5.368 68.120 5.240 71.451 5.496
6. Ried 129.838 4.994 45.340 3.488 84.498 6.500
7. Mattersburg 126.215 4.854 34.645 2.665 91.570 7.044
8. Wolfsberger AC 121.193 4.661 49.921 3.840 71.272 5.482
9. Admira 118.717 4.566 35.676 2.744 83.041 6.388
10. SKN St. Pölten 115.049 4.425 47.048 3.619 68.001 5.231
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 16:00 Rapid Wien – Ried 5 – 0
23.07.2016 18:30 Sturm Graz – Salzburg 3 – 1
23.07.2016 18:30 Altach – Wolfsberger AC 1 – 0
24.07.2016 16:30 SKN St. Pölten – Austria Wien 1 – 2
24.07.2016 19:00 Mattersburg – Admira 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 16:00 Salzburg – Wolfsberger AC 1 – 1
30.07.2016 18:30 Ried – Sturm Graz 1 – 0
31.07.2016 16:30 Austria Wien – Mattersburg 3 – 1
31.07.2016 16:30 Altach – Rapid Wien 1 – 0
31.07.2016 19:00 SKN St. Pölten – Admira 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Mattersburg – Sturm Graz 0 – 2
06.08.2016 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten 2 – 0
06.08.2016 18:30 Admira – Altach 1 – 2
06.08.2016 18:30 Wolfsberger AC – Ried 1 – 0
07.08.2016 16:30 Austria Wien – Rapid Wien 1 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Ried – Salzburg 0 – 2
13.08.2016 18:30 Rapid Wien – Admira 4 – 0
13.08.2016 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC 3 – 1
13.08.2016 18:30 Altach – SKN St. Pölten 3 – 1
14.08.2016 16:30 Sturm Graz – Austria Wien 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 SKN St. Pölten – Sturm Graz 1 – 3
20.08.2016 18:30 Admira – Ried 1 – 0
20.08.2016 18:30 Salzburg – Mattersburg 3 – 1
21.08.2016 16:30 Wolfsberger AC – Rapid Wien 1 – 1
21.08.2016 19:00 Austria Wien – Altach 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Sturm Graz – Altach 3 – 1
27.08.2016 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten 1 – 1
27.08.2016 18:30 Wolfsberger AC – Admira 5 – 0
28.08.2016 16:30 Rapid Wien – Salzburg 0 – 0
28.08.2016 19:00 Ried – Austria Wien 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Sturm Graz – Rapid Wien 1 – 1
10.09.2016 18:30 SKN St. Pölten – Ried 2 – 3
10.09.2016 18:30 Altach – Mattersburg 2 – 1
10.09.2016 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC 4 – 1
11.09.2016 16:30 Admira – Salzburg 0 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Ried – Altach 2 – 1
17.09.2016 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten 1 – 1
17.09.2016 18:30 Admira – Sturm Graz 0 – 3
18.09.2016 16:30 Salzburg – Austria Wien 4 – 1
18.09.2016 19:00 Rapid Wien – Mattersburg 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 SKN St. Pölten – Rapid Wien 1 – 1
24.09.2016 18:30 Mattersburg – Ried 1 – 1
24.09.2016 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC 3 – 0
24.09.2016 18:30 Austria Wien – Admira 1 – 2
25.09.2016 16:30 Altach – Salzburg 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Wolfsberger AC – Altach 1 – 2
01.10.2016 18:30 Admira – Mattersburg 1 – 0
02.10.2016 16:30 Salzburg – Sturm Graz 0 – 1
02.10.2016 16:30 Ried – Rapid Wien 4 – 2
02.10.2016 19:00 Austria Wien – SKN St. Pölten 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Wolfsberger AC – Salzburg 2 – 2
15.10.2016 18:30 Rapid Wien – Altach 1 – 1
15.10.2016 18:30 Admira – SKN St. Pölten 1 – 1
15.10.2016 18:30 Sturm Graz – Ried 1 – 0
16.10.2016 16:30 Mattersburg – Austria Wien 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Sturm Graz – Mattersburg 2 – 2
22.10.2016 18:30 Ried – Wolfsberger AC 0 – 1
22.10.2016 18:30 Altach – Admira 2 – 0
23.10.2016 14:00 SKN St. Pölten – Salzburg 1 – 5
23.10.2016 16:30 Rapid Wien – Austria Wien 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Admira – Rapid Wien 1 – 2
29.10.2016 18:30 Salzburg – Ried 1 – 0
29.10.2016 18:30 SKN St. Pölten – Altach 0 – 1
29.10.2016 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg 3 – 0
30.10.2016 16:30 Austria Wien – Sturm Graz 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Sturm Graz – SKN St. Pölten 1 – 2
05.11.2016 18:30 Ried – Admira 2 – 1
06.11.2016 14:00 Rapid Wien – Wolfsberger AC 0 – 1
06.11.2016 16:30 Mattersburg – Salzburg 2 – 1
06.11.2016 16:30 Altach – Austria Wien 5 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Altach – Sturm Graz 1 – 1
19.11.2016 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg 2 – 2
19.11.2016 18:30 Austria Wien – Ried 2 – 0
19.11.2016 18:30 Admira – Wolfsberger AC 4 – 1
20.11.2016 16:35 Salzburg – Rapid Wien 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Ried – SKN St. Pölten 1 – 2
26.11.2016 18:30 Mattersburg – Altach 1 – 2
27.11.2016 14:00 Wolfsberger AC – Austria Wien 0 – 3
27.11.2016 16:30 Salzburg – Admira 0 – 1
27.11.2016 16:30 Rapid Wien – Sturm Graz 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 19:00 Altach – Ried 1 – 0
30.11.2016 20:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC 0 – 4
30.11.2016 20:30 Mattersburg – Rapid Wien 1 – 1
30.11.2016 20:30 Sturm Graz – Admira 0 – 2
30.11.2016 20:30 Austria Wien – Salzburg 1 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Rapid Wien – SKN St. Pölten 1 – 0
03.12.2016 18:30 Salzburg – Altach 4 – 1
03.12.2016 18:30 Admira – Austria Wien 0 – 2
03.12.2016 18:30 Ried – Mattersburg 2 – 1
04.12.2016 16:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz 0 – 4

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Altach – Wolfsberger AC 2 – 1
10.12.2016 18:30 Mattersburg – Admira 2 – 0
11.12.2016 14:00 Rapid Wien – Ried 3 – 1
11.12.2016 16:30 Sturm Graz – Salzburg 0 – 1
11.12.2016 16:30 SKN St. Pölten – Austria Wien 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Ried – Sturm Graz 0 – 3
17.12.2016 18:30 Austria Wien – Mattersburg 2 – 0
17.12.2016 18:30 Salzburg – Wolfsberger AC 3 – 0
17.12.2016 18:30 SKN St. Pölten – Admira 2 – 2
18.12.2016 16:30 Altach – Rapid Wien 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Admira – Altach 1 – 1
11.02.2017 18:30 Mattersburg – Sturm Graz 1 – 0
11.02.2017 18:30 Wolfsberger AC – Ried 1 – 0
11.02.2017 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten 2 – 0
12.02.2017 16:30 Austria Wien – Rapid Wien 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Sturm Graz – Austria Wien 0 – 4
18.02.2017 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC 2 – 1
18.02.2017 18:30 Altach – SKN St. Pölten 1 – 2
18.02.2017 18:30 Rapid Wien – Admira 0 – 0
19.02.2017 16:30 Ried – Salzburg 1 – 6

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Wolfsberger AC – Rapid Wien 2 – 1
25.02.2017 18:30 Salzburg – Mattersburg 1 – 0
25.02.2017 18:30 Austria Wien – Altach 1 – 3
25.02.2017 18:30 Admira – Ried 1 – 0
26.02.2017 16:30 SKN St. Pölten – Sturm Graz 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Sturm Graz – Altach 3 – 0
04.03.2017 18:30 Wolfsberger AC – Admira 1 – 1
04.03.2017 18:30 Ried – Austria Wien 0 – 3
04.03.2017 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten 1 – 0
05.03.2017 16:30 Rapid Wien – Salzburg 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 SKN St. Pölten – Ried 1 – 0
11.03.2017 18:30 Altach – Mattersburg 3 – 0
11.03.2017 18:30 Admira – Salzburg 1 – 1
11.03.2017 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC 3 – 0
12.03.2017 16:30 Sturm Graz – Rapid Wien 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Rapid Wien – Mattersburg 1 – 1
18.03.2017 18:30 Admira – Sturm Graz 1 – 0
18.03.2017 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten 1 – 0
18.03.2017 18:30 Ried – Altach 2 – 0
19.03.2017 16:30 Salzburg – Austria Wien 5 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 SKN St. Pölten – Rapid Wien
01.04.2017 18:30 Mattersburg – Ried
01.04.2017 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC
01.04.2017 18:30 Austria Wien – Admira
02.04.2017 16:30 Altach – Salzburg

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Ried – Rapid Wien
08.04.2017 18:30 Wolfsberger AC – Altach
08.04.2017 18:30 Admira – Mattersburg
08.04.2017 18:30 Austria Wien – SKN St. Pölten
09.04.2017 16:30 Salzburg – Sturm Graz

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Wolfsberger AC – Salzburg
15.04.2017 18:30 Rapid Wien – Altach
15.04.2017 18:30 Admira – SKN St. Pölten
15.04.2017 18:30 Sturm Graz – Ried
16.04.2017 15:00 Mattersburg – Austria Wien

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 18:30 SKN St. Pölten – Salzburg
22.04.2017 18:30 Altach – Admira
22.04.2017 18:30 Ried – Wolfsberger AC
22.04.2017 18:30 Sturm Graz – Mattersburg
22.04.2017 18:30 Rapid Wien – Austria Wien

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 18:30 Salzburg – Ried
29.04.2017 18:30 Austria Wien – Sturm Graz
29.04.2017 18:30 Admira – Rapid Wien
29.04.2017 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg
29.04.2017 18:30 SKN St. Pölten – Altach

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 18:30 Mattersburg – Salzburg
06.05.2017 18:30 Altach – Austria Wien
06.05.2017 18:30 Ried – Admira
06.05.2017 18:30 Sturm Graz – SKN St. Pölten
06.05.2017 18:30 Rapid Wien – Wolfsberger AC

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 18:30 Salzburg – Rapid Wien
13.05.2017 18:30 Austria Wien – Ried
13.05.2017 18:30 Admira – Wolfsberger AC
13.05.2017 18:30 Altach – Sturm Graz
13.05.2017 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 18:30 Mattersburg – Altach
20.05.2017 18:30 Ried – SKN St. Pölten
20.05.2017 18:30 Wolfsberger AC – Austria Wien
20.05.2017 18:30 Rapid Wien – Sturm Graz
20.05.2017 18:30 Salzburg – Admira

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 18:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC
25.05.2017 18:30 Mattersburg – Rapid Wien
25.05.2017 18:30 Altach – Ried
25.05.2017 18:30 Sturm Graz – Admira
25.05.2017 18:30 Austria Wien – Salzburg

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 18:30 Salzburg – Altach
28.05.2017 18:30 Rapid Wien – SKN St. Pölten
28.05.2017 18:30 Admira – Austria Wien
28.05.2017 18:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz
28.05.2017 18:30 Ried – Mattersburg
Advertisement

Seneste kampe

Salzburg
Austria Wien
5 – 0
19. marts 16:30
Færdig
Ried
Altach
2 – 0
18. marts 18:30
Færdig
Wolfsberger AC
SKN St. Pölten
1 – 0
18. marts 18:30
Færdig
Admira
Sturm Graz
1 – 0
18. marts 18:30
Færdig
Rapid Wien
Mattersburg
1 – 1
18. marts 16:00
Færdig

Kommende kampe

SKN St. Pölten
Rapid Wien
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Austria Wien
Admira
vs
1. april 18:30
Ikke startet
Sturm Graz
Wolfsberger AC
vs
1. april 18:30
Ikke startet
Mattersburg
Ried
vs
1. april 18:30
Ikke startet
Altach
Salzburg
vs
2. april 16:30
Ikke startet

Turneringer i Østrig