LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 31 21 6 4 66 - 20 69
2. Austria Wien 31 18 2 11 59 - 43 56
3. Altach 31 15 7 9 44 - 42 52
4. Sturm Graz 31 16 3 12 48 - 33 51
5. Admira 31 12 7 12 31 - 42 43
6. Wolfsberger AC 31 9 8 14 34 - 50 35
7. Rapid Wien 31 8 10 13 42 - 39 34
8. Mattersburg 31 9 7 15 32 - 47 34
9. SKN St. Pölten 31 8 8 15 35 - 53 32
10. Ried 31 8 4 19 27 - 49 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
155 43,40 418 2,70 76 (49,0 %) 31 (20,0 %) 48 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 15 11 2 2 30 - 8 35
2. Austria Wien 16 9 1 6 31 - 22 28
3. Altach 15 10 3 2 25 - 13 33
4. Sturm Graz 16 9 2 5 27 - 18 29
5. Admira 16 7 3 6 18 - 21 24
6. Wolfsberger AC 16 6 6 4 21 - 19 24
7. Rapid Wien 15 6 4 5 22 - 11 22
8. Mattersburg 15 7 3 5 17 - 17 24
9. SKN St. Pölten 16 4 5 7 22 - 32 17
10. Ried 15 7 2 6 20 - 24 23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
155 43,40 418 2,70 76 (49,0 %) 31 (20,0 %) 48 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Salzburg 16 10 4 2 36 - 12 34
2. Austria Wien 15 9 1 5 28 - 21 28
3. Altach 16 5 4 7 19 - 29 19
4. Sturm Graz 15 7 1 7 21 - 15 22
5. Admira 15 5 4 6 13 - 21 19
6. Wolfsberger AC 15 3 2 10 13 - 31 11
7. Rapid Wien 16 2 6 8 20 - 28 12
8. Mattersburg 16 2 4 10 15 - 30 10
9. SKN St. Pölten 15 4 3 8 13 - 21 15
10. Ried 16 1 2 13 7 - 25 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
155 43,40 418 2,70 76 (49,0 %) 31 (20,0 %) 48 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Salzburg 15 4 2,13 0,65
2. Austria Wien 12 2 1,90 1,39
3. Altach 9 7 1,42 1,35
4. Sturm Graz 10 9 1,55 1,06
5. Admira 11 10 1,00 1,35
6. Wolfsberger AC 9 9 1,10 1,61
7. Rapid Wien 7 8 1,35 1,26
8. Mattersburg 5 10 1,03 1,52
9. SKN St. Pölten 1 8 1,13 1,71
10. Ried 3 15 0,87 1,58
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
155 43,40 418 2,70 76 (49,0 %) 31 (20,0 %) 48 (31,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Deni Alar Sturm Graz
13    Olarenwaju Kayode Austria Wien
11    Takumi Minamino Salzburg
10    Christoph Monschein Admira
10    Dimitri Oberlin Salzburg
9    Nikola Dovedan Altach
9    Alexander Grünwald Austria Wien
9    Hee-Chan Hwang Salzburg
8    Jonathan Soriano Salzburg
7    Christoph Knasmüllner Admira
7    Nicolas Ngamaleu Altach
7    Raphael Holzhauser Austria Wien
7    Venuto Austria Wien
7    Ismael Tajouri-Shradi Austria Wien
7    Patrick Bürger Mattersburg
7    Valon Berisha Salzburg
7    Philipp Prosenik Wolfsberger AC
6    Thorsten Rocher Mattersburg
6    Joelinton Rapid Wien
6    Stefan Lainer Salzburg
5    Louis Schaub Rapid Wien
5    Giorgi Kvilitaia Rapid Wien
5    Peter Zulj Ried
5    Marc Andre Schmerböck Sturm Graz
4    Maximilian Sax Admira
4    Louis Clement Ngwat-Mahop Altach
4    Kevin Friesenbichler Austria Wien
4    Petar Filipovic Austria Wien
4    Tamas Szanto Rapid Wien
4    Stefan Schwab Rapid Wien
4    Andreas Ulmer Salzburg
4    Kevin Luckassen SKN St. Pölten
4    Daniel Lucas Segovia SKN St. Pölten
4    Stefan Hierländer Sturm Graz
4    Bright Edomwonyi Sturm Graz
4    Philip Hellquist Wolfsberger AC
3    Philipp Netzer Altach
3    Pires Austria Wien
3    Fran Mattersburg
3    Michael Perlak Mattersburg
3    Thomas Murg Rapid Wien
3    Christoph Schösswendter Rapid Wien
3    Patrick Möschl Ried
3    Thomas Reifeltshammer Ried
3    Orhan Ademi Ried
3    Mathias Honsak Ried
3    Clemens Walch Ried
3    Konrad Laimer Salzburg
3    Josip Radosevic Salzburg
3    Lukas Thürauer SKN St. Pölten
3    Manuel Hartl SKN St. Pölten
3    Daniel Schütz SKN St. Pölten
3    Baris Atik Sturm Graz
3    Uros Matic Sturm Graz
3    Fabian Koch Sturm Graz
3    Charalambos Lykogiannis Sturm Graz
3    Boris Hüttenbrenner Wolfsberger AC
3    Christopher Wernitznig Wolfsberger AC
3    Gerald Nutz Wolfsberger AC
2    Dominik Starkl Admira
2    Thomas Ebner Admira
2    Lukas Grozurek Admira
2    Johannes Aigner Altach
2    Patrick Salomon Altach
2    Nikola Zivotic Altach
2    Boris Prokopic Altach
2    Lukas Rotpuller Austria Wien
2    Jano Mattersburg
2    Florian Templ Mattersburg
2    David Atanga Mattersburg
2    Srdjan Grahovac Rapid Wien
2    Mario Sonnleitner Rapid Wien
2    Philipp Malicsek Rapid Wien
2    Arnor Ingvi Traustason Rapid Wien
2    Steffen Hofmann Rapid Wien
2    Dieter Elsneg Ried
2    Paulo Miranda Salzburg
2    Munas Dabbur Salzburg
2    Wanderson Salzburg
2    Fredrik Gulbrandsen Salzburg
2    Daniel Petrovic SKN St. Pölten
2    Losana Doumbouya SKN St. Pölten
2    Marco Perchtold SKN St. Pölten
2    Marcel Holzmann SKN St. Pölten
2    Jeroen Lumu SKN St. Pölten
2    Alhassane Keita SKN St. Pölten
2    Christian Schulz Sturm Graz
2    Lukas Spendlhofer Sturm Graz
2    Christian Klem Wolfsberger AC
2    Daniel Offenbacher Wolfsberger AC
2    Mihret Topcagic Wolfsberger AC
1    Srdjan Spiridonovic Admira
1    Markus Lackner Admira
1    Stephan Zwierschitz Admira
1    Jan Zwischenbrugger Altach
1    Emanuel Sakic Altach
1    Andreas Lienhart Altach
1    Tarkan Serbest Austria Wien
1    Christoph Martschinko Austria Wien
1    Markus Pink Mattersburg
1    Thorsten Mahrer Mattersburg
1    Stefan Maierhofer Mattersburg
1    Barnabas Varga Mattersburg
1    Alois Holler Mattersburg
1    Philipp Erhardt Mattersburg
1    Mario Grgic Mattersburg
1    Mario Pavelic Rapid Wien
1    Tomi Correa Rapid Wien
1    Florian Hart Ried
1    Marvin Egho Ried
1    Ronny Marcos Ried
1    Stefan Nutz Ried
1    Valentino Lazaro Salzburg
1    Bernardo Salzburg
1    Marc Rzatkowski Salzburg
1    Xavier Schlager Salzburg
1    Michael Ambichl SKN St. Pölten
1    Cheikhou Dieng SKN St. Pölten
1    Manuel Martic SKN St. Pölten
1    Andreas Dober SKN St. Pölten
1    Michael Huber SKN St. Pölten
1    Christian Schoissengeyr Sturm Graz
1    Philipp Zulechner Sturm Graz
1    Simon Piesinger Sturm Graz
1    Philipp Huspek Sturm Graz
1    Zakaria Sanogo Wolfsberger AC
1    Michael Sollbauer Wolfsberger AC
1    Mario Leitgeb Wolfsberger AC
1    Peter Tschernegg Wolfsberger AC
1    Jacobo Ynclan Wolfsberger AC
1    Daniel Drescher Wolfsberger AC
1    Dever Orgill Wolfsberger AC
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
SKN St. Pölten79483
Mattersburg69170
Altach64468
Admira57461
Salzburg53659
Wolfsberger AC57259
Rapid Wien50555
Ried49554
Austria Wien47148
Sturm Graz45348
Total57035605
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
30/4-2017 18:22
Østrig
Bundesliga (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Rapid Wien 460.490 14.855 318.100 21.207 142.390 8.899
2. Sturm Graz 278.688 8.990 168.304 10.519 110.384 7.359
3. Austria Wien 242.852 7.834 116.118 7.257 126.734 8.449
4. Salzburg 235.356 7.592 116.316 7.754 119.040 7.440
5. Altach 175.865 5.673 77.876 5.192 97.989 6.124
6. Ried 164.306 5.300 55.499 3.700 108.807 6.800
7. Mattersburg 152.677 4.925 46.345 3.090 106.332 6.646
8. Wolfsberger AC 145.882 4.706 60.886 3.805 84.996 5.666
9. Admira 138.466 4.467 45.204 2.825 93.262 6.217
10. SKN St. Pölten 136.160 4.392 60.723 3.795 75.437 5.029
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 16:00 Rapid Wien – Ried 5 – 0
23.07.2016 18:30 Sturm Graz – Salzburg 3 – 1
23.07.2016 18:30 Altach – Wolfsberger AC 1 – 0
24.07.2016 16:30 SKN St. Pölten – Austria Wien 1 – 2
24.07.2016 19:00 Mattersburg – Admira 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 16:00 Salzburg – Wolfsberger AC 1 – 1
30.07.2016 18:30 Ried – Sturm Graz 1 – 0
31.07.2016 16:30 Austria Wien – Mattersburg 3 – 1
31.07.2016 16:30 Altach – Rapid Wien 1 – 0
31.07.2016 19:00 SKN St. Pölten – Admira 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Mattersburg – Sturm Graz 0 – 2
06.08.2016 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten 2 – 0
06.08.2016 18:30 Admira – Altach 1 – 2
06.08.2016 18:30 Wolfsberger AC – Ried 1 – 0
07.08.2016 16:30 Austria Wien – Rapid Wien 1 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Ried – Salzburg 0 – 2
13.08.2016 18:30 Rapid Wien – Admira 4 – 0
13.08.2016 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC 3 – 1
13.08.2016 18:30 Altach – SKN St. Pölten 3 – 1
14.08.2016 16:30 Sturm Graz – Austria Wien 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 SKN St. Pölten – Sturm Graz 1 – 3
20.08.2016 18:30 Admira – Ried 1 – 0
20.08.2016 18:30 Salzburg – Mattersburg 3 – 1
21.08.2016 16:30 Wolfsberger AC – Rapid Wien 1 – 1
21.08.2016 19:00 Austria Wien – Altach 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Sturm Graz – Altach 3 – 1
27.08.2016 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten 1 – 1
27.08.2016 18:30 Wolfsberger AC – Admira 5 – 0
28.08.2016 16:30 Rapid Wien – Salzburg 0 – 0
28.08.2016 19:00 Ried – Austria Wien 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Sturm Graz – Rapid Wien 1 – 1
10.09.2016 18:30 SKN St. Pölten – Ried 2 – 3
10.09.2016 18:30 Altach – Mattersburg 2 – 1
10.09.2016 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC 4 – 1
11.09.2016 16:30 Admira – Salzburg 0 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Ried – Altach 2 – 1
17.09.2016 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten 1 – 1
17.09.2016 18:30 Admira – Sturm Graz 0 – 3
18.09.2016 16:30 Salzburg – Austria Wien 4 – 1
18.09.2016 19:00 Rapid Wien – Mattersburg 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 SKN St. Pölten – Rapid Wien 1 – 1
24.09.2016 18:30 Mattersburg – Ried 1 – 1
24.09.2016 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC 3 – 0
24.09.2016 18:30 Austria Wien – Admira 1 – 2
25.09.2016 16:30 Altach – Salzburg 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Wolfsberger AC – Altach 1 – 2
01.10.2016 18:30 Admira – Mattersburg 1 – 0
02.10.2016 16:30 Salzburg – Sturm Graz 0 – 1
02.10.2016 16:30 Ried – Rapid Wien 4 – 2
02.10.2016 19:00 Austria Wien – SKN St. Pölten 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Wolfsberger AC – Salzburg 2 – 2
15.10.2016 18:30 Rapid Wien – Altach 1 – 1
15.10.2016 18:30 Admira – SKN St. Pölten 1 – 1
15.10.2016 18:30 Sturm Graz – Ried 1 – 0
16.10.2016 16:30 Mattersburg – Austria Wien 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Sturm Graz – Mattersburg 2 – 2
22.10.2016 18:30 Ried – Wolfsberger AC 0 – 1
22.10.2016 18:30 Altach – Admira 2 – 0
23.10.2016 14:00 SKN St. Pölten – Salzburg 1 – 5
23.10.2016 16:30 Rapid Wien – Austria Wien 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Admira – Rapid Wien 1 – 2
29.10.2016 18:30 Salzburg – Ried 1 – 0
29.10.2016 18:30 SKN St. Pölten – Altach 0 – 1
29.10.2016 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg 3 – 0
30.10.2016 16:30 Austria Wien – Sturm Graz 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Sturm Graz – SKN St. Pölten 1 – 2
05.11.2016 18:30 Ried – Admira 2 – 1
06.11.2016 14:00 Rapid Wien – Wolfsberger AC 0 – 1
06.11.2016 16:30 Mattersburg – Salzburg 2 – 1
06.11.2016 16:30 Altach – Austria Wien 5 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Altach – Sturm Graz 1 – 1
19.11.2016 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg 2 – 2
19.11.2016 18:30 Austria Wien – Ried 2 – 0
19.11.2016 18:30 Admira – Wolfsberger AC 4 – 1
20.11.2016 16:35 Salzburg – Rapid Wien 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Ried – SKN St. Pölten 1 – 2
26.11.2016 18:30 Mattersburg – Altach 1 – 2
27.11.2016 14:00 Wolfsberger AC – Austria Wien 0 – 3
27.11.2016 16:30 Salzburg – Admira 0 – 1
27.11.2016 16:30 Rapid Wien – Sturm Graz 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 19:00 Altach – Ried 1 – 0
30.11.2016 20:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC 0 – 4
30.11.2016 20:30 Mattersburg – Rapid Wien 1 – 1
30.11.2016 20:30 Sturm Graz – Admira 0 – 2
30.11.2016 20:30 Austria Wien – Salzburg 1 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Rapid Wien – SKN St. Pölten 1 – 0
03.12.2016 18:30 Salzburg – Altach 4 – 1
03.12.2016 18:30 Admira – Austria Wien 0 – 2
03.12.2016 18:30 Ried – Mattersburg 2 – 1
04.12.2016 16:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz 0 – 4

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Altach – Wolfsberger AC 2 – 1
10.12.2016 18:30 Mattersburg – Admira 2 – 0
11.12.2016 14:00 Rapid Wien – Ried 3 – 1
11.12.2016 16:30 Sturm Graz – Salzburg 0 – 1
11.12.2016 16:30 SKN St. Pölten – Austria Wien 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Ried – Sturm Graz 0 – 3
17.12.2016 18:30 Austria Wien – Mattersburg 2 – 0
17.12.2016 18:30 Salzburg – Wolfsberger AC 3 – 0
17.12.2016 18:30 SKN St. Pölten – Admira 2 – 2
18.12.2016 16:30 Altach – Rapid Wien 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Admira – Altach 1 – 1
11.02.2017 18:30 Mattersburg – Sturm Graz 1 – 0
11.02.2017 18:30 Wolfsberger AC – Ried 1 – 0
11.02.2017 18:30 Salzburg – SKN St. Pölten 2 – 0
12.02.2017 16:30 Austria Wien – Rapid Wien 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Sturm Graz – Austria Wien 0 – 4
18.02.2017 18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC 2 – 1
18.02.2017 18:30 Altach – SKN St. Pölten 1 – 2
18.02.2017 18:30 Rapid Wien – Admira 0 – 0
19.02.2017 16:30 Ried – Salzburg 1 – 6

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Wolfsberger AC – Rapid Wien 2 – 1
25.02.2017 18:30 Austria Wien – Altach 1 – 3
25.02.2017 18:30 Admira – Ried 1 – 0
25.02.2017 18:30 Salzburg – Mattersburg 1 – 0
26.02.2017 16:30 SKN St. Pölten – Sturm Graz 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Sturm Graz – Altach 3 – 0
04.03.2017 18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten 1 – 0
04.03.2017 18:30 Wolfsberger AC – Admira 1 – 1
04.03.2017 18:30 Ried – Austria Wien 0 – 3
05.03.2017 16:30 Rapid Wien – Salzburg 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 SKN St. Pölten – Ried 1 – 0
11.03.2017 18:30 Austria Wien – Wolfsberger AC 3 – 0
11.03.2017 18:30 Admira – Salzburg 1 – 1
11.03.2017 18:30 Altach – Mattersburg 3 – 0
12.03.2017 16:30 Sturm Graz – Rapid Wien 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Rapid Wien – Mattersburg 1 – 1
18.03.2017 18:30 Ried – Altach 2 – 0
18.03.2017 18:30 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten 1 – 0
18.03.2017 18:30 Admira – Sturm Graz 1 – 0
19.03.2017 16:30 Salzburg – Austria Wien 5 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 SKN St. Pölten – Rapid Wien 1 – 1
01.04.2017 18:30 Mattersburg – Ried 2 – 1
01.04.2017 18:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC 4 – 0
01.04.2017 18:30 Austria Wien – Admira 0 – 2
02.04.2017 16:30 Altach – Salzburg 0 – 5

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Ried – Rapid Wien 3 – 0
08.04.2017 18:30 Wolfsberger AC – Altach 0 – 0
08.04.2017 18:30 Admira – Mattersburg 0 – 2
08.04.2017 18:35 Austria Wien – SKN St. Pölten 1 – 2
09.04.2017 16:30 Salzburg – Sturm Graz 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Wolfsberger AC – Salzburg 0 – 2
15.04.2017 18:30 Admira – SKN St. Pölten 2 – 0
15.04.2017 18:30 Sturm Graz – Ried 1 – 0
15.04.2017 18:30 Rapid Wien – Altach 3 – 0
16.04.2017 15:00 Mattersburg – Austria Wien 0 – 3

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Sturm Graz – Mattersburg 0 – 2
22.04.2017 18:30 SKN St. Pölten – Salzburg 1 – 2
22.04.2017 18:30 Altach – Admira 0 – 0
22.04.2017 18:30 Ried – Wolfsberger AC 1 – 1
23.04.2017 16:30 Rapid Wien – Austria Wien 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Austria Wien – Sturm Graz 4 – 1
29.04.2017 18:30 Salzburg – Ried 1 – 1
29.04.2017 18:30 Wolfsberger AC – Mattersburg 2 – 2
29.04.2017 18:30 SKN St. Pölten – Altach 3 – 3
30.04.2017 16:30 Admira – Rapid Wien 3 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 16:00 Mattersburg – Salzburg
06.05.2017 18:30 Sturm Graz – SKN St. Pölten
06.05.2017 18:30 Ried – Admira
06.05.2017 18:30 Rapid Wien – Wolfsberger AC
07.05.2017 16:30 Altach – Austria Wien

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 16:00 Salzburg – Rapid Wien
13.05.2017 18:30 SKN St. Pölten – Mattersburg
13.05.2017 18:30 Admira – Wolfsberger AC
13.05.2017 18:30 Austria Wien – Ried
14.05.2017 16:30 Altach – Sturm Graz

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 Ried – SKN St. Pölten
20.05.2017 18:30 Wolfsberger AC – Austria Wien
20.05.2017 18:30 Salzburg – Admira
20.05.2017 18:30 Mattersburg – Altach
21.05.2017 16:30 Rapid Wien – Sturm Graz

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 16:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC
25.05.2017 16:30 Mattersburg – Rapid Wien
25.05.2017 16:30 Altach – Ried
25.05.2017 16:30 Sturm Graz – Admira
25.05.2017 16:30 Austria Wien – Salzburg

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:30 Salzburg – Altach
28.05.2017 16:30 Rapid Wien – SKN St. Pölten
28.05.2017 16:30 Admira – Austria Wien
28.05.2017 16:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz
28.05.2017 16:30 Ried – Mattersburg
Advertisement

Seneste kampe

Admira
Rapid Wien
3 – 2
30. april 16:30
Færdig
SKN St. Pölten
Altach
3 – 3
29. april 18:30
Færdig
Wolfsberger AC
Mattersburg
2 – 2
29. april 18:30
Færdig
Salzburg
Ried
1 – 1
29. april 18:30
Færdig
Austria Wien
Sturm Graz
4 – 1
29. april 16:00
Færdig

Kommende kampe

Mattersburg
Salzburg
vs
6. maj 16:00
Ikke startet
Rapid Wien
Wolfsberger AC
vs
6. maj 18:30
Ikke startet
Sturm Graz
SKN St. Pölten
vs
6. maj 18:30
Ikke startet
Ried
Admira
vs
6. maj 18:30
Ikke startet
Altach
Austria Wien
vs
7. maj 16:30
Ikke startet

Turneringer i Østrig