LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Salzburg

Om Salzburg

Land: Østrig


Turneringer med deltagelse af Salzburg

Turnering Placering Form
Bundesliga #1
er ubesejret 14 kampe i træk
Pokal Finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 16 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Salzburg fra nyhedsarkivet

Nyheder om Salzburg

21/04 16:00
27/02 09:19
22/02 12:26
08/12 23:00
24/11 21:01
03/11 22:58
20/10 21:00
29/09 20:54
21/09 21:11
15/09 22:59


Spillertrup for Salzburg

Nr. Navn Position
1. Cican Stankovic (24 år) Målmand
3. Paulo Miranda (28 år) Forsvar
4. Amadou Haidara (19 år) Midtbane
5. Duje Caleta-Car (20 år) Forsvar
6. Christian Schwegler (32 år) Forsvar
8. Diadie Samassekou (21 år) Midtbane
10. Valentino Lazaro (21 år) Midtbane
11. Marc Rzatkowski (27 år) Midtbane
14. Valon Berisha (24 år) Midtbane
17. Andreas Ulmer (31 år) Forsvar
18. Takumi Minamino (22 år) Midtbane
19. Hee-Chan Hwang (21 år) Angreb
20. Smail Prevljak (21 år) Angreb
22. Stefan Lainer (24 år) Forsvar
23. Stefan Stangl (25 år) Forsvar
24. Christoph Leitgeb (32 år) Midtbane
25. Josip Radosevic (23 år) Midtbane
27. Konrad Laimer (19 år) Midtbane
28. Asger Sørensen (20 år) Forsvar
31. Airton (22 år) Målmand
33. Alexander Walke (33 år) Målmand
37. Mergim Berisha (18 år) Angreb
42. Xavier Schlager (19 år) Midtbane
47. Andre Wisdom (23 år) Forsvar
77. Dimitri Oberlin (19 år) Midtbane
94. Wanderson (22 år) Angreb
Carlos Miguel (20 år) Målmand
Reinhold Yabo (25 år) Midtbane
Ante Roguljic (21 år) Midtbane
Michael Brandner (22 år) Midtbane
David Atanga (20 år) Midtbane
Munas Dabbur (24 år) Angreb
Fredrik Gulbrandsen (24 år) Angreb
Samuel Tetteh (20 år) Angreb
Marco Djuricin (24 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Salzburg
Liepajas Metalurgs
1 – 0
12. juli 20:30
2. runde
Vorwärts Steyr
Salzburg
1 – 3
15. juli 20:30
1. runde
Liepajas Metalurgs
Salzburg
0 – 2
19. juli 18:00
2. runde
Sturm Graz
Salzburg
3 – 1
23. juli 18:30
1. runde
Partizani
Salzburg
0 – 1
26. juli 20:15
3. runde
Salzburg
Wolfsberger AC
1 – 1
30. juli 16:00
2. runde
Salzburg
Partizani
2 – 0
3. august 20:30
3. runde
Salzburg
SKN St. Pölten
2 – 0
6. august 18:30
3. runde
Ried
Salzburg
0 – 2
13. august 16:00
4. runde
Dinamo Zagreb
Salzburg
1 – 1
16. august 20:45
Playoff
Salzburg
Mattersburg
3 – 1
20. august 18:30
5. runde
Salzburg
Dinamo Zagreb
1 – 2
24. august 20:45
Playoff
Rapid Wien
Salzburg
0 – 0
28. august 16:30
6. runde
Admira
Salzburg
0 – 4
11. september 16:30
7. runde
Salzburg
FC Krasnodar
0 – 1
15. september 21:05
1. runde
Salzburg
Austria Wien
4 – 1
18. september 16:30
8. runde
SC Mannsdorf
Salzburg
1 – 7
21. september 19:00
2. runde
Altach
Salzburg
0 – 0
25. september 16:30
9. runde
Schalke 04
Salzburg
3 – 1
29. september 19:00
2. runde
Salzburg
Sturm Graz
0 – 1
2. oktober 16:30
10. runde
Wolfsberger AC
Salzburg
2 – 2
15. oktober 16:00
11. runde
Salzburg
Nice
0 – 1
20. oktober 19:00
3. runde
SKN St. Pölten
Salzburg
1 – 5
23. oktober 14:00
12. runde
Salzburg
Floridsdorfer AC
2 – 0
26. oktober 16:00
1/8-finaler
Salzburg
Ried
1 – 0
29. oktober 18:30
13. runde
Nice
Salzburg
0 – 2
3. november 21:05
4. runde
Mattersburg
Salzburg
2 – 1
6. november 16:30
14. runde
Salzburg
Rapid Wien
2 – 1
20. november 16:35
15. runde
FC Krasnodar
Salzburg
1 – 1
24. november 19:00
5. runde
Salzburg
Admira
0 – 1
27. november 16:30
16. runde
Austria Wien
Salzburg
1 – 3
30. november 20:30
17. runde
Salzburg
Altach
4 – 1
3. december 18:30
18. runde
Salzburg
Schalke 04
2 – 0
8. december 21:05
6. runde
Sturm Graz
Salzburg
0 – 1
11. december 16:30
19. runde
Salzburg
Wolfsberger AC
3 – 0
17. december 18:30
20. runde
Salzburg
LASK Linz
3 – 1
19. januar 14:00
Færdig
Salzburg
FK Riga
1 – 0
25. januar 12:30
Færdig
Salzburg
Pakhtakor Tashkent
0 – 0
27. januar 13:05
Færdig
Salzburg
Rosenborg
2 – 0
5. februar 14:05
Færdig
Salzburg
SKN St. Pölten
2 – 0
11. februar 18:30
21. runde
Ried
Salzburg
1 – 6
19. februar 16:30
22. runde
Salzburg
Mattersburg
1 – 0
25. februar 18:30
23. runde
Rapid Wien
Salzburg
0 – 1
5. marts 16:30
24. runde
Admira
Salzburg
1 – 1
11. marts 18:30
25. runde
Salzburg
Austria Wien
5 – 0
19. marts 16:30
26. runde
Altach
Salzburg
0 – 5
2. april 16:30
27. runde
Salzburg
Kapfenberger SV
2 – 1
5. april 19:00
Kvartfinaler
Salzburg
Sturm Graz
1 – 0
9. april 16:30
28. runde
Wolfsberger AC
Salzburg
0 – 2
15. april 16:00
29. runde
SKN St. Pölten
Salzburg
1 – 2
22. april 18:30
30. runde
Admira
Salzburg
0 – 5
26. april 18:00
Semifinaler
Salzburg
Ried
vs
29. april 18:30
31. runde
Mattersburg
Salzburg
vs
6. maj 16:00
32. runde
Salzburg
Rapid Wien
vs
13. maj 16:00
33. runde
Salzburg
Admira
vs
20. maj 18:30
34. runde
Austria Wien
Salzburg
vs
25. maj 16:30
35. runde
Salzburg
Altach
vs
28. maj 16:30
36. runde
Rapid Wien
Salzburg
vs
1. juni 20:30
Finale