LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 12 8 3 1 23 - 11 27
2. Olimpia 13 6 5 2 21 - 14 23
3. Guarani 12 7 2 3 22 - 19 23
4. Cerro Porteno 12 7 1 4 19 - 14 22
5. Sol de America 13 5 5 3 23 - 9 20
6. Independiente CG 13 4 5 4 14 - 13 17
7. General Diaz 13 5 2 6 16 - 22 17
8. Rubio Nu 13 3 5 5 15 - 22 14
9. Deportivo Capiata 12 4 1 7 11 - 14 13
10. Nacional 13 3 4 6 16 - 21 13
11. Luqueno 13 3 3 7 14 - 19 12
12. Sportivo Trinidense 13 0 6 7 13 - 29 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
76 17,25 207 2,72 26 (34,2 %) 21 (27,6 %) 29 (38,2 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 6 4 2 0 14 - 8 14
2. Olimpia 7 3 3 1 9 - 7 12
3. Guarani 5 3 1 1 11 - 10 10
4. Cerro Porteno 6 4 1 1 11 - 7 13
5. Sol de America 7 2 3 2 10 - 6 9
6. Independiente CG 6 2 2 2 2 - 3 8
7. General Diaz 7 3 1 3 10 - 12 10
8. Rubio Nu 6 0 3 3 5 - 10 3
9. Deportivo Capiata 6 2 0 4 6 - 7 6
10. Nacional 7 1 2 4 8 - 13 5
11. Luqueno 6 2 1 3 5 - 7 7
12. Sportivo Trinidense 7 0 2 5 8 - 18 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
76 17,25 207 2,72 26 (34,2 %) 21 (27,6 %) 29 (38,2 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Libertad 6 4 1 1 9 - 3 13
2. Olimpia 6 3 2 1 12 - 7 11
3. Guarani 7 4 1 2 11 - 9 13
4. Cerro Porteno 6 3 0 3 8 - 7 9
5. Sol de America 6 3 2 1 13 - 3 11
6. Independiente CG 7 2 3 2 12 - 10 9
7. General Diaz 6 2 1 3 6 - 10 7
8. Rubio Nu 7 3 2 2 10 - 12 11
9. Deportivo Capiata 6 2 1 3 5 - 7 7
10. Nacional 6 2 2 2 8 - 8 8
11. Luqueno 7 1 2 4 9 - 12 5
12. Sportivo Trinidense 6 0 4 2 5 - 11 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
76 17,25 207 2,72 26 (34,2 %) 21 (27,6 %) 29 (38,2 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Libertad 5 1 1,92 0,92
2. Olimpia 5 2 1,62 1,08
3. Guarani 1 1 1,83 1,58
4. Cerro Porteno 3 3 1,58 1,17
5. Sol de America 6 3 1,77 0,69
6. Independiente CG 4 4 1,08 1,00
7. General Diaz 2 4 1,23 1,69
8. Rubio Nu 3 4 1,15 1,69
9. Deportivo Capiata 3 3 0,92 1,17
10. Nacional 1 2 1,23 1,62
11. Luqueno 3 4 1,08 1,46
12. Sportivo Trinidense 0 5 1,00 2,23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
76 17,25 207 2,72 26 (34,2 %) 21 (27,6 %) 29 (38,2 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
9    Santiago Salcedo Libertad
6    Alfio Oviedo Independiente CG
6    Martin Gimenez Sol de America
5    Gustavo David Noguera Deportivo Capiata
5    Julio Aguilar General Diaz
5    Isaac Diaz Sol de America
4    Marcelo Palau Guarani
4    Pablo Zeballos Luqueno
4    Juan Salgueiro Nacional
4    Brian Montenegro Olimpia
4    Richard Franco Sol de America
3    Oscar Ruiz Cerro Porteno
3    Alfredo Cano General Diaz
3    Nestor Abraham Camacho Guarani
3    Antonio Marin Guarani
3    Rodrigo Lopez Guarani
3    Jesus Medina Libertad
3    Guido Di Vanni Luqueno
3    Julián Alfonso Benitez Olimpia
3    Junior Britez Olimpia
3    Pablo Nicolas Mouche Olimpia
3    Jorge Ortega Rubio Nu
3    Diego Arrua Rubio Nu
3    Pedro Arce Sportivo Trinidense
3    Nicolás Martinez Sportivo Trinidense
2    Marcos Caceres Cerro Porteno
2    Jorge Rojas Cerro Porteno
2    Rodrigo Rojas Cerro Porteno
2    Julio Villalba Cerro Porteno
2    Jose Ortigoza Cerro Porteno
2    Julio Doldan General Diaz
2    Edgar Catalino Zaracho General Diaz
2    Epifanio Garcia Guarani
2    Carlos Rolon Guarani
2    Wilson Ayala Independiente CG
2    Richard Martinez Independiente CG
2    Antonio Bareiro Libertad
2    Angel Lucena Libertad
2    Jonathan Valiente Libertad
2    Adrian Fernandez Luqueno
2    Vladimir Marin Luqueno
2    Juan Ignacio Vieyra Nacional
2    Leonardo Villagra Nacional
2    Fredy Bareiro Nacional
2    Gustavo Viera Rubio Nu
2    Marcos Dure Sol de America
2    Christian Gustavo Sosa Sol de America
2    Rodrigo Teixeira Sportivo Trinidense
1    Willian Candia Cerro Porteno
1    Silvio Gabriel Torales Cerro Porteno
1    Raul Caceres Cerro Porteno
1    Jorge Daniel Gonzalez Cerro Porteno
1    Guillermo Beltran Cerro Porteno
1    Nelson Valdez Cerro Porteno
1    Nestor Gonzalez Deportivo Capiata
1    Cristian Lopez Deportivo Capiata
1    Silvio Borjas Deportivo Capiata
1    Dionisio Perez Deportivo Capiata
1    Roberto Gamarra Deportivo Capiata
1    Hernesto Caballero General Diaz
1    Walter Cabrera General Diaz
1    Wilson Omar Pittoni Guarani
1    Nery Bareiro Guarani
1    Rodrigo Bogarin Guarani
1    Luis Alberto Cabral Guarani
1    Hernan Novick Guarani
1    Michel Romero Independiente CG
1    Ramon Cardozo Independiente CG
1    Ricardo Ortiz Independiente CG
1    Pablo Martin Gavilan Independiente CG
1    Marcelo Canete Libertad
1    Antolin Alcaraz Libertad
1    Oscar Gimenez Libertad
1    Ivan Ramirez Libertad
1    Blas Armoa Luqueno
1    Juan Isidro Nunez Luqueno
1    Derlis Alegre Luqueno
1    Miguel Jacquet Nacional
1    Herminio Miranda Nacional
1    Juan Argüello Nacional
1    Fernando Romero Nacional
1    Edgar Orzuza Nacional
1    Roque Santa Cruz Olimpia
1    Cristian Riveros Olimpia
1    Richard Sanchez Olimpia
1    Jorge Mendoza Olimpia
1    Hernán Pellerano Olimpia
1    Richard Ortiz Olimpia
1    Fernando Fernandez Olimpia
1    Emanuel Biancucchi Rubio Nu
1    Lorenzo Frutos Rubio Nu
1    Miller Mareco Rubio Nu
1    Angel David Martinez Rubio Nu
1    Santiago Irala Rubio Nu
1    Alvaro Campuzano Rubio Nu
1    Jorge Achucarro Rubio Nu
1    Rodrigo Ruiz Diaz Sol de America
1    Cesar Villagra Sol de America
1    Gustavo Velazquez Sol de America
1    Tomas Rojas Sol de America
1    Ariel Schuartzman Sportivo Trinidense
1    Ricardo Martinez Sportivo Trinidense
1    David Bernardo Mendoza Sportivo Trinidense
1    Fabio Escobar Sportivo Trinidense
Vis hele listen
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 23:10 Libertad – Guarani 3 – 2
04.02.2017 22:00 General Diaz – Luqueno 2 – 1
05.02.2017 00:10 Sol de America – Independiente CG 1 – 1
05.02.2017 22:00 Rubio Nu – Cerro Porteno 0 – 3
06.02.2017 00:10 Nacional – Deportivo Capiata 1 – 2
06.02.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Olimpia 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 23:10 Independiente CG – General Diaz 0 – 0
11.02.2017 22:00 Rubio Nu – Sportivo Trinidense 1 – 1
12.02.2017 00:10 Guarani – Sol de America 2 – 1
12.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Nacional 2 – 1
13.02.2017 00:10 Deportivo Capiata – Libertad 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Luqueno 3 – 3
18.02.2017 00:10 General Diaz – Guarani 1 – 2
18.02.2017 22:00 Sol de America – Deportivo Capiata 1 – 1
19.02.2017 00:10 Libertad – Cerro Porteno 2 – 1
19.02.2017 22:00 Olimpia – Independiente CG 1 – 1
20.02.2017 00:10 Nacional – Rubio Nu 0 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 22:00 Independiente CG – Luqueno 1 – 0
25.02.2017 00:10 Rubio Nu – Libertad 0 – 0
25.02.2017 22:00 Cerro Porteno – Sol de America 0 – 3
26.02.2017 00:10 Nacional – Sportivo Trinidense 1 – 1
26.02.2017 22:00 Guarani – Olimpia 3 – 3
27.02.2017 00:15 Deportivo Capiata – General Diaz 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Independiente CG 1 – 4
04.03.2017 00:10 Libertad – Nacional 1 – 1
05.03.2017 00:10 Olimpia – Deportivo Capiata 2 – 0
05.03.2017 22:00 Sol de America – Rubio Nu 3 – 0
06.03.2017 00:10 General Diaz – Cerro Porteno 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 23:00 Luqueno – Olimpia 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Rubio Nu – General Diaz 2 – 3
11.03.2017 22:00 Guarani – Independiente CG 3 – 2
12.03.2017 00:10 Nacional – Sol de America 1 – 1
12.03.2017 22:00 Cerro Porteno – Olimpia 2 – 1
13.03.2017 00:25 Deportivo Capiata – Luqueno 0 – 1
13.03.2017 23:00 Libertad – Sportivo Trinidense 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:10 Luqueno – Guarani 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:00 Independiente CG – Deportivo Capiata 1 – 0
18.03.2017 00:10 General Diaz – Nacional 1 – 1
18.03.2017 22:00 Olimpia – Rubio Nu 1 – 1
19.03.2017 00:10 Sol de America – Libertad 0 – 1
19.03.2017 22:00 Luqueno – Cerro Porteno 2 – 0
20.03.2017 00:10 Sportivo Trinidense – Guarani 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 22:00 Sol de America – Sportivo Trinidense 3 – 0
25.03.2017 00:10 Rubio Nu – Luqueno 1 – 1
25.03.2017 22:00 Nacional – Olimpia 2 – 4
26.03.2017 00:10 Libertad – General Diaz 3 – 0
27.03.2017 01:10 Deportivo Capiata – Guarani 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 23:00 Luqueno – Nacional 1 – 2
30.03.2017 00:10 Independiente CG – Rubio Nu 0 – 1
30.03.2017 01:00 Sportivo Trinidense – Deportivo Capiata 0 – 1
30.03.2017 01:10 Olimpia – Libertad 0 – 3
31.03.2017 01:10 General Diaz – Sol de America 0 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 23:00 Nacional – Independiente CG 1 – 2
02.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Deportivo Capiata 2 – 1
02.04.2017 23:00 Rubio Nu – Guarani 1 – 2
03.04.2017 01:10 Sol de America – Olimpia 0 – 1
03.04.2017 23:00 General Diaz – Sportivo Trinidense 3 – 0
04.04.2017 01:10 Libertad – Luqueno 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 23:00 Independiente CG – Libertad 0 – 2
08.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Rubio Nu 1 – 2
08.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Cerro Porteno 0 – 2
09.04.2017 01:10 Guarani – Nacional 1 – 3
09.04.2017 23:00 Olimpia – General Diaz 2 – 0
10.04.2017 01:10 Luqueno – Sol de America 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 23:00 Independiente CG – Sol de America 0 – 0
15.04.2017 23:00 Luqueno – General Diaz 2 – 1
16.04.2017 01:10 Cerro Porteno – Rubio Nu 4 – 0
16.04.2017 23:00 Guarani – Libertad 2 – 1
17.04.2017 01:10 Olimpia – Sportivo Trinidense 1 – 1
18.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Nacional 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:45 Cerro Porteno – Independiente CG 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense – Rubio Nu 3 – 3
23.04.2017 16:00 Olimpia – Luqueno 2 – 1
23.04.2017 22:00 Libertad – Deportivo Capiata
23.04.2017 23:00 Nacional – Cerro Porteno 2 – 0
24.04.2017 01:10 Sol de America – Guarani 2 – 2
25.04.2017 01:10 General Diaz – Independiente CG 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 23:00 Rubio Nu – Nacional
29.04.2017 01:10 Deportivo Capiata – Sol de America
29.04.2017 23:00 Luqueno – Sportivo Trinidense
30.04.2017 16:00 Independiente CG – Olimpia
30.04.2017 23:00 Cerro Porteno – Libertad
01.05.2017 01:10 Guarani – General Diaz

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 Sol de America – Cerro Porteno
07.05.2017 22:00 General Diaz – Deportivo Capiata
07.05.2017 22:00 Libertad – Rubio Nu
07.05.2017 22:00 Olimpia – Guarani
07.05.2017 22:00 Luqueno – Independiente CG
07.05.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Nacional

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 Rubio Nu – Sol de America
14.05.2017 22:00 Cerro Porteno – General Diaz
14.05.2017 22:00 Guarani – Luqueno
14.05.2017 22:00 Nacional – Libertad
14.05.2017 22:00 Deportivo Capiata – Olimpia
14.05.2017 22:00 Independiente CG – Sportivo Trinidense

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 00:45 Guarani – Cerro Porteno

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 General Diaz – Rubio Nu
21.05.2017 22:00 Luqueno – Deportivo Capiata
21.05.2017 22:00 Independiente CG – Guarani
21.05.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Libertad
21.05.2017 22:00 Sol de America – Nacional
21.05.2017 22:00 Olimpia – Cerro Porteno

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 22:00 Guarani – Sportivo Trinidense
28.05.2017 22:00 Libertad – Sol de America
28.05.2017 22:00 Cerro Porteno – Luqueno
28.05.2017 22:00 Rubio Nu – Olimpia
28.05.2017 22:00 Deportivo Capiata – Independiente CG
28.05.2017 22:00 Nacional – General Diaz

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 22:00 Olimpia – Nacional
04.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – Sol de America
04.06.2017 22:00 Luqueno – Rubio Nu
04.06.2017 22:00 General Diaz – Libertad
04.06.2017 22:00 Independiente CG – Cerro Porteno
04.06.2017 22:00 Guarani – Deportivo Capiata

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2017 22:00 Cerro Porteno – Guarani
11.06.2017 22:00 Deportivo Capiata – Sportivo Trinidense
11.06.2017 22:00 Nacional – Luqueno
11.06.2017 22:00 Libertad – Olimpia
11.06.2017 22:00 Sol de America – General Diaz
11.06.2017 22:00 Rubio Nu – Independiente CG

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 22:00 Olimpia – Sol de America
18.06.2017 22:00 Luqueno – Libertad
18.06.2017 22:00 Guarani – Rubio Nu
18.06.2017 22:00 Deportivo Capiata – Cerro Porteno
18.06.2017 22:00 Independiente CG – Nacional
18.06.2017 22:00 Sportivo Trinidense – General Diaz

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 22:00 General Diaz – Olimpia
25.06.2017 22:00 Sol de America – Luqueno
25.06.2017 22:00 Nacional – Guarani
25.06.2017 22:00 Cerro Porteno – Sportivo Trinidense
25.06.2017 22:00 Rubio Nu – Deportivo Capiata
25.06.2017 22:00 Libertad – Independiente CG
Advertisement

Turneringer i Paraguay