LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Peru
Primera División

Gruppespillet

Primera Division AperturaKVUTMP
Academia Cantolao 00000-00
Alianza Atletico 00000-00
Alianza Lima 00000-00
Ayacucho FC 00000-00
CD UT Cajamarca 00000-00
Comerciantes Unidos 00000-00
Deportivo Municipal 00000-00
FBC Melgar 00000-00
Juan Aurich 00000-00
Real Garcilaso 00000-00
Sport Huancayo 00000-00
Sport Rosario 00000-00
Sporting Cristal 00000-00
Unión Comercio 00000-00
Universidad San Martin 00000-00
Universitario de Deportes 00000-00
ClausuraKVUTMP
Academia Cantolao 00000-00
Alianza Atletico 00000-00
Alianza Lima 00000-00
Ayacucho FC 00000-00
CD UT Cajamarca 00000-00
Comerciantes Unidos 00000-00
Deportivo Municipal 00000-00
FBC Melgar 00000-00
Juan Aurich 00000-00
Real Garcilaso 00000-00
Sport Huancayo 00000-00
Sport Rosario 00000-00
Sporting Cristal 00000-00
Unión Comercio 00000-00
Universidad San Martin 00000-00
Universitario de Deportes 00000-00
Primera Division Torneo De Verano - Gruppe BKVUTMP
CD UT Cajamarca 851215-816
Sport Huancayo 842214-1314
Real Garcilaso 842213-1214
Alianza Lima 733116-812
Comerciantes Unidos 831413-1510
Deportivo Municipal 82247-88
Universitario de Deportes 81345-116
Juan Aurich 71249-175
Torneo De Verano - Gruppe AKVUTMP
Sport Rosario 85218-417
FBC Melgar 844012-516
Sporting Cristal 833218-1012
Unión Comercio 823311-129
Universidad San Martin 73049-109
Ayacucho FC 82249-128
Alianza Atletico 72143-137
Academia Cantolao 81347-116
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 19:00 Universidad San Martin – Alianza Atletico 0 – 1
04.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Comerciantes Unidos 2 – 0
04.02.2017 23:45 Sport Rosario – Ayacucho FC 1 – 0
05.02.2017 02:00 FBC Melgar – Academia Cantolao 0 – 0
05.02.2017 17:00 Sporting Cristal – Unión Comercio 0 – 0
05.02.2017 19:30 Real Garcilaso – Deportivo Municipal 1 – 0
05.02.2017 22:00 Universitario de Deportes – Sport Huancayo 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 21:30 Deportivo Municipal – Juan Aurich 2 – 1
11.02.2017 19:00 Ayacucho FC – FBC Melgar 1 – 3
11.02.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Real Garcilaso 2 – 4
12.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Universidad San Martin 0 – 2
12.02.2017 17:00 Sport Huancayo – CD UT Cajamarca 2 – 1
12.02.2017 19:30 Unión Comercio – Sport Rosario 0 – 2
12.02.2017 22:15 Alianza Atletico – Sporting Cristal 0 – 5
13.02.2017 00:15 Alianza Lima – Universitario de Deportes 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Ayacucho FC 1 – 3
18.02.2017 19:00 Real Garcilaso – Sport Huancayo 2 – 0
18.02.2017 21:30 Juan Aurich – Comerciantes Unidos 1 – 1
18.02.2017 23:45 Sport Rosario – Alianza Atletico 1 – 0
19.02.2017 17:00 Sporting Cristal – Universidad San Martin 3 – 0
19.02.2017 19:00 FBC Melgar – Unión Comercio 3 – 0
19.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Universitario de Deportes 2 – 1
20.02.2017 00:00 Alianza Lima – Deportivo Municipal 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 17:00 Unión Comercio – Academia Cantolao 3 – 1
22.02.2017 19:15 Sporting Cristal – Ayacucho FC 4 – 0
22.02.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Alianza Lima 0 – 2
22.02.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Deportivo Municipal 1 – 0
23.02.2017 02:05 Universidad San Martin – Sport Rosario 3 – 1
23.02.2017 19:15 Sport Huancayo – Juan Aurich 3 – 2
23.02.2017 21:30 Alianza Atletico – FBC Melgar 0 – 1
24.02.2017 02:00 Universitario de Deportes – Real Garcilaso 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 18:30 Ayacucho FC – Unión Comercio 1 – 1
25.02.2017 21:30 Deportivo Municipal – Comerciantes Unidos 0 – 1
25.02.2017 23:45 Sport Rosario – Sporting Cristal 2 – 1
26.02.2017 17:00 Real Garcilaso – CD UT Cajamarca 1 – 4
26.02.2017 22:00 Juan Aurich – Universitario de Deportes 0 – 0
27.02.2017 00:15 Alianza Lima – Sport Huancayo 2 – 2
27.02.2017 19:00 FBC Melgar – Universidad San Martin 2 – 1
28.02.2017 01:00 Academia Cantolao – Alianza Atletico 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 02:00 FBC Melgar – Sporting Cristal 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 17:00 Sport Huancayo – Comerciantes Unidos 4 – 2
04.03.2017 19:15 Universidad San Martin – Unión Comercio 3 – 0
04.03.2017 21:30 Alianza Atletico – Ayacucho FC 1 – 1
05.03.2017 02:00 Universitario de Deportes – Deportivo Municipal 1 – 0
05.03.2017 17:00 Sporting Cristal – Academia Cantolao 1 – 4
05.03.2017 19:00 Sport Rosario – FBC Melgar 0 – 0
05.03.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Juan Aurich 3 – 0
05.03.2017 21:30 Real Garcilaso – Alianza Lima 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:30 Ayacucho FC – Universidad San Martin 3 – 0
08.03.2017 17:00 Unión Comercio – Alianza Atletico 5 – 0
08.03.2017 19:15 Juan Aurich – Real Garcilaso 3 – 1
08.03.2017 21:30 Deportivo Municipal – Sport Huancayo 2 – 0
08.03.2017 23:45 Academia Cantolao – Sport Rosario 0 – 0
09.03.2017 02:00 Alianza Lima – CD UT Cajamarca 0 – 0
09.03.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Universitario de Deportes 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:30 Alianza Atletico – Universidad San Martin
11.03.2017 17:00 Ayacucho FC – Sport Rosario 0 – 1
11.03.2017 21:30 Deportivo Municipal – Real Garcilaso 1 – 1
12.03.2017 17:00 Unión Comercio – Sporting Cristal 2 – 2
12.03.2017 19:15 Sport Huancayo – Universitario de Deportes 2 – 1
12.03.2017 22:00 Alianza Lima – Juan Aurich 7 – 2
13.03.2017 21:30 Comerciantes Unidos – CD UT Cajamarca 4 – 2
18.03.2017 21:30 Academia Cantolao – FBC Melgar 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 20:45 Juan Aurich – Alianza Lima

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 22:30 Universidad San Martin – FBC Melgar

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.03.2017 03:00 Deportivo Municipal – Alianza Lima

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Huancayo
01.04.2017 19:30 Juan Aurich – Deportivo Municipal
01.04.2017 22:00 Universidad San Martin – Academia Cantolao
02.04.2017 00:45 Sport Rosario – Unión Comercio
02.04.2017 03:00 Universitario de Deportes – Alianza Lima
02.04.2017 18:00 Real Garcilaso – Comerciantes Unidos
02.04.2017 20:15 FBC Melgar – Ayacucho FC
02.04.2017 23:00 Sporting Cristal – Alianza Atletico

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 22:30 Alianza Atletico – Sport Rosario
05.04.2017 18:00 Ayacucho FC – Academia Cantolao
05.04.2017 20:15 Sport Huancayo – Real Garcilaso
05.04.2017 22:30 Unión Comercio – FBC Melgar
06.04.2017 03:00 Universitario de Deportes – CD UT Cajamarca
06.04.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Juan Aurich
07.04.2017 03:00 Universidad San Martin – Sporting Cristal

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 19:30 FBC Melgar – Alianza Atletico
08.04.2017 22:00 Deportivo Municipal – CD UT Cajamarca
09.04.2017 02:00 Academia Cantolao – Unión Comercio
09.04.2017 18:00 Ayacucho FC – Sporting Cristal
09.04.2017 20:15 Real Garcilaso – Universitario de Deportes
09.04.2017 22:30 Juan Aurich – Sport Huancayo
09.04.2017 23:00 Alianza Lima – Comerciantes Unidos
10.04.2017 01:15 Sport Rosario – Universidad San Martin

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 22:30 Alianza Atletico – Academia Cantolao
12.04.2017 20:15 Sporting Cristal – Sport Rosario
12.04.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Real Garcilaso
12.04.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Lima
13.04.2017 03:00 Universitario de Deportes – Juan Aurich
13.04.2017 20:15 Unión Comercio – Ayacucho FC
13.04.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Deportivo Municipal

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 19:30 Juan Aurich – CD UT Cajamarca
15.04.2017 22:00 Academia Cantolao – Sporting Cristal
16.04.2017 03:00 Alianza Lima – Real Garcilaso
16.04.2017 18:00 Unión Comercio – Universidad San Martin
16.04.2017 20:15 FBC Melgar – Sport Rosario
16.04.2017 23:00 Deportivo Municipal – Universitario de Deportes
17.04.2017 20:15 Ayacucho FC – Alianza Atletico
17.04.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sport Huancayo

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 05:00 Sport Huancayo – Deportivo Municipal
23.04.2017 05:00 Real Garcilaso – Juan Aurich
23.04.2017 05:00 CD UT Cajamarca – Alianza Lima
23.04.2017 05:00 Universitario de Deportes – Comerciantes Unidos
23.04.2017 05:00 Sport Rosario – Academia Cantolao
23.04.2017 05:00 Sporting Cristal – FBC Melgar
23.04.2017 05:00 Universidad San Martin – Ayacucho FC
23.04.2017 05:00 Alianza Atletico – Unión Comercio

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Juan Aurich
06.05.2017 19:30 Ayacucho FC – Comerciantes Unidos
06.05.2017 22:00 FBC Melgar – Universidad San Martin
07.05.2017 00:45 Sport Rosario – Deportivo Municipal
07.05.2017 03:00 Academia Cantolao – Alianza Atletico
07.05.2017 20:30 Unión Comercio – Universitario de Deportes
07.05.2017 23:00 Alianza Lima – Real Garcilaso

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:15 Sport Huancayo – Sport Rosario
12.05.2017 22:30 Universidad San Martin – Ayacucho FC
13.05.2017 19:30 Alianza Atletico – Unión Comercio
13.05.2017 22:00 Comerciantes Unidos – Sporting Cristal
14.05.2017 03:00 Universitario de Deportes – Alianza Lima
14.05.2017 18:00 Juan Aurich – Academia Cantolao
14.05.2017 20:30 Real Garcilaso – FBC Melgar
14.05.2017 23:00 Deportivo Municipal – CD UT Cajamarca

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Huancayo
20.05.2017 19:30 Ayacucho FC – Real Garcilaso
20.05.2017 22:00 Sporting Cristal – Universidad San Martin
21.05.2017 00:45 Sport Rosario – Comerciantes Unidos
21.05.2017 03:00 Academia Cantolao – Deportivo Municipal
21.05.2017 18:00 Unión Comercio – Juan Aurich
21.05.2017 20:30 FBC Melgar – Alianza Lima
21.05.2017 23:00 Universitario de Deportes – Alianza Atletico

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 22:30 Universidad San Martin – Sport Rosario
24.05.2017 03:00 Sport Huancayo – Academia Cantolao
24.05.2017 20:15 Juan Aurich – Universitario de Deportes
24.05.2017 22:30 Deportivo Municipal – Unión Comercio
25.05.2017 03:00 Alianza Lima – Ayacucho FC
25.05.2017 22:30 Comerciantes Unidos – CD UT Cajamarca

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 19:30 Unión Comercio – Sport Huancayo
27.05.2017 22:00 Sport Rosario – Real Garcilaso
28.05.2017 03:00 Universitario de Deportes – Deportivo Municipal
28.05.2017 18:00 Ayacucho FC – FBC Melgar
28.05.2017 20:30 Alianza Atletico – Juan Aurich
28.05.2017 23:00 Sporting Cristal – Alianza Lima
29.05.2017 01:15 Academia Cantolao – Comerciantes Unidos
29.05.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Universidad San Martin

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 20:15 Alianza Atletico – FBC Melgar

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 22:30 Sporting Cristal – Sport Huancayo

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 20:15 Universidad San Martin – Academia Cantolao
03.06.2017 19:30 Ayacucho FC – Juan Aurich
03.06.2017 22:00 Deportivo Municipal – Alianza Atletico
04.06.2017 03:00 FBC Melgar – Sporting Cristal
04.06.2017 18:00 Real Garcilaso – CD UT Cajamarca
04.06.2017 20:30 Sport Huancayo – Universitario de Deportes
04.06.2017 23:00 Alianza Lima – Sport Rosario
05.06.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Unión Comercio

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.06.2017 22:30 Real Garcilaso – Sporting Cristal

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 02:00 Academia Cantolao – Real Garcilaso
17.06.2017 19:30 Unión Comercio – Universidad San Martin
17.06.2017 22:00 Juan Aurich – Deportivo Municipal
18.06.2017 00:45 Sport Rosario – FBC Melgar
18.06.2017 03:00 Universitario de Deportes – Comerciantes Unidos
18.06.2017 18:00 Sporting Cristal – Ayacucho FC
18.06.2017 20:00 Alianza Atletico – Sport Huancayo
18.06.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Alianza Lima

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 22:30 Real Garcilaso – Unión Comercio
21.06.2017 03:00 Universidad San Martin – Universitario de Deportes
21.06.2017 18:00 Sport Huancayo – Juan Aurich
21.06.2017 20:15 FBC Melgar – CD UT Cajamarca
21.06.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Alianza Atletico
21.06.2017 22:30 Sporting Cristal – Deportivo Municipal
22.06.2017 03:00 Alianza Lima – Academia Cantolao
22.06.2017 20:15 Ayacucho FC – Sport Rosario

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 19:30 Alianza Atletico – Universidad San Martin
24.06.2017 22:00 Deportivo Municipal – Sport Huancayo
25.06.2017 03:00 Academia Cantolao – FBC Melgar
25.06.2017 18:15 Juan Aurich – Comerciantes Unidos
25.06.2017 20:30 Unión Comercio – Alianza Lima
25.06.2017 23:00 Universitario de Deportes – Real Garcilaso
26.06.2017 01:15 Sport Rosario – Sporting Cristal
26.06.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Ayacucho FC

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.06.2017 20:15 Real Garcilaso – Alianza Atletico
30.06.2017 22:30 Universidad San Martin – Juan Aurich
01.07.2017 19:30 Ayacucho FC – Academia Cantolao
01.07.2017 22:00 Comerciantes Unidos – Deportivo Municipal
02.07.2017 03:00 Sport Rosario – Universitario de Deportes
02.07.2017 18:00 Sporting Cristal – CD UT Cajamarca
02.07.2017 20:15 FBC Melgar – Unión Comercio
02.07.2017 23:00 Alianza Lima – Sport Huancayo

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 20:15 Sport Huancayo – Comerciantes Unidos
07.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sport Rosario
08.07.2017 19:30 Unión Comercio – Ayacucho FC
08.07.2017 22:00 Deportivo Municipal – Universidad San Martin
09.07.2017 03:00 Academia Cantolao – Sporting Cristal
09.07.2017 18:00 Juan Aurich – Real Garcilaso
09.07.2017 20:30 Alianza Atletico – Alianza Lima
09.07.2017 23:00 Universitario de Deportes – FBC Melgar

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Unión Comercio
12.07.2017 20:15 Ayacucho FC – Alianza Atletico
12.07.2017 22:30 FBC Melgar – Comerciantes Unidos
13.07.2017 00:45 Sport Rosario – Academia Cantolao
13.07.2017 03:00 Sporting Cristal – Universitario de Deportes
13.07.2017 20:15 Real Garcilaso – Deportivo Municipal
13.07.2017 22:30 Universidad San Martin – Sport Huancayo
14.07.2017 03:00 Alianza Lima – Juan Aurich

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2017 19:30 Unión Comercio – Sport Rosario
15.07.2017 22:00 Alianza Atletico – Sporting Cristal
16.07.2017 00:45 Academia Cantolao – CD UT Cajamarca
16.07.2017 03:00 Universitario de Deportes – Ayacucho FC
16.07.2017 18:00 Juan Aurich – FBC Melgar
16.07.2017 20:15 Sport Huancayo – Real Garcilaso
16.07.2017 23:00 Deportivo Municipal – Alianza Lima
17.07.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Universidad San Martin

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 19:30 Ayacucho FC – Sport Huancayo
22.07.2017 22:00 FBC Melgar – Deportivo Municipal
23.07.2017 00:45 Academia Cantolao – Unión Comercio
23.07.2017 03:00 Alianza Lima – Universidad San Martin
23.07.2017 18:00 Sporting Cristal – Juan Aurich
23.07.2017 20:15 Real Garcilaso – Comerciantes Unidos
23.07.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Universitario de Deportes
24.07.2017 01:00 Sport Rosario – Alianza Atletico

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 22:00 Universitario de Deportes – Academia Cantolao
30.07.2017 22:00 Unión Comercio – Sporting Cristal
30.07.2017 22:00 Universidad San Martin – Real Garcilaso
30.07.2017 22:00 Sport Huancayo – FBC Melgar
30.07.2017 22:00 Juan Aurich – Sport Rosario
30.07.2017 22:00 Deportivo Municipal – Ayacucho FC
30.07.2017 22:00 Comerciantes Unidos – Alianza Lima
30.07.2017 22:00 Alianza Atletico – CD UT Cajamarca

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 20:15 Alianza Atletico – Academia Cantolao
04.08.2017 22:30 Juan Aurich – CD UT Cajamarca
05.08.2017 19:30 Universidad San Martin – FBC Melgar
05.08.2017 22:00 Deportivo Municipal – Sport Rosario
06.08.2017 18:15 Sport Huancayo – Sporting Cristal
06.08.2017 20:30 Real Garcilaso – Alianza Lima
06.08.2017 23:00 Universitario de Deportes – Unión Comercio
07.08.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Ayacucho FC

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 03:00 Alianza Lima – Universitario de Deportes
12.08.2017 19:30 Ayacucho FC – Universidad San Martin
12.08.2017 22:00 CD UT Cajamarca – Deportivo Municipal
13.08.2017 00:45 Sport Rosario – Sport Huancayo
13.08.2017 03:00 Academia Cantolao – Juan Aurich
13.08.2017 18:15 Unión Comercio – Alianza Atletico
13.08.2017 20:30 FBC Melgar – Real Garcilaso
13.08.2017 23:00 Sporting Cristal – Comerciantes Unidos

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 03:00 Deportivo Municipal – Academia Cantolao
16.08.2017 18:00 Real Garcilaso – Ayacucho FC
16.08.2017 20:15 Universidad San Martin – Sporting Cristal
16.08.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sport Rosario
16.08.2017 22:30 Alianza Atletico – Universitario de Deportes
17.08.2017 03:00 Alianza Lima – FBC Melgar
17.08.2017 20:15 Juan Aurich – Unión Comercio
17.08.2017 22:30 Sport Huancayo – CD UT Cajamarca

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 19:30 FBC Melgar – Alianza Atletico
19.08.2017 22:00 Sporting Cristal – Real Garcilaso
20.08.2017 00:45 Sport Rosario – Universidad San Martin
20.08.2017 18:00 Unión Comercio – Deportivo Municipal
20.08.2017 18:30 Ayacucho FC – Alianza Lima
20.08.2017 23:00 Universitario de Deportes – Juan Aurich
21.08.2017 01:15 Academia Cantolao – Sport Huancayo
21.08.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Comerciantes Unidos

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 20:15 Universidad San Martin – CD UT Cajamarca
08.09.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Academia Cantolao
09.09.2017 19:30 Juan Aurich – Alianza Atletico
09.09.2017 22:00 FBC Melgar – Ayacucho FC
10.09.2017 03:00 Deportivo Municipal – Universitario de Deportes
10.09.2017 18:15 Sport Huancayo – Unión Comercio
10.09.2017 20:30 Real Garcilaso – Sport Rosario
10.09.2017 23:00 Alianza Lima – Sporting Cristal

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2017 20:15 Alianza Atletico – Deportivo Municipal
12.09.2017 22:30 Juan Aurich – Ayacucho FC
13.09.2017 03:00 Academia Cantolao – Universidad San Martin
13.09.2017 20:15 Unión Comercio – Comerciantes Unidos
13.09.2017 22:30 Sporting Cristal – FBC Melgar
14.09.2017 03:00 Universitario de Deportes – Sport Huancayo
14.09.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Real Garcilaso
15.09.2017 03:00 Sport Rosario – Alianza Lima

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 19:30 Ayacucho FC – Sporting Cristal
16.09.2017 22:00 Deportivo Municipal – Juan Aurich
17.09.2017 18:00 Real Garcilaso – Academia Cantolao
17.09.2017 20:00 FBC Melgar – Sport Rosario
17.09.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Universitario de Deportes
18.09.2017 01:00 Alianza Lima – CD UT Cajamarca
18.09.2017 20:15 Universidad San Martin – Unión Comercio
18.09.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Atletico

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 03:00 Deportivo Municipal – Sporting Cristal
23.09.2017 19:30 Juan Aurich – Sport Huancayo
23.09.2017 22:00 CD UT Cajamarca – FBC Melgar
24.09.2017 00:45 Sport Rosario – Ayacucho FC
24.09.2017 03:00 Academia Cantolao – Alianza Lima
24.09.2017 18:15 Unión Comercio – Real Garcilaso
24.09.2017 20:30 Alianza Atletico – Comerciantes Unidos
24.09.2017 23:00 Universitario de Deportes – Universidad San Martin

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 20:15 Sport Huancayo – Deportivo Municipal
13.10.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Juan Aurich
14.10.2017 19:30 Ayacucho FC – CD UT Cajamarca
14.10.2017 22:00 Universidad San Martin – Alianza Atletico
15.10.2017 03:00 FBC Melgar – Academia Cantolao
15.10.2017 18:15 Sporting Cristal – Sport Rosario
15.10.2017 20:30 Real Garcilaso – Universitario de Deportes
15.10.2017 23:00 Alianza Lima – Unión Comercio

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2017 22:30 Juan Aurich – Universidad San Martin
18.10.2017 00:45 Academia Cantolao – Ayacucho FC
18.10.2017 03:00 Deportivo Municipal – Comerciantes Unidos
18.10.2017 20:15 Unión Comercio – FBC Melgar
18.10.2017 22:30 CD UT Cajamarca – Sporting Cristal
19.10.2017 03:00 Universitario de Deportes – Sport Rosario
19.10.2017 20:15 Alianza Atletico – Real Garcilaso
19.10.2017 22:30 Sport Huancayo – Alianza Lima

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 19:30 Ayacucho FC – Unión Comercio
21.10.2017 22:00 Universidad San Martin – Deportivo Municipal
22.10.2017 00:45 Sport Rosario – CD UT Cajamarca
22.10.2017 03:00 FBC Melgar – Universitario de Deportes
22.10.2017 18:15 Sporting Cristal – Academia Cantolao
22.10.2017 20:30 Real Garcilaso – Juan Aurich
22.10.2017 23:00 Alianza Lima – Alianza Atletico
23.10.2017 22:30 Comerciantes Unidos – Sport Huancayo

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 22:30 Comerciantes Unidos – FBC Melgar
28.10.2017 19:30 Alianza Atletico – Ayacucho FC
28.10.2017 22:00 Sport Huancayo – Universidad San Martin
29.10.2017 00:45 Academia Cantolao – Sport Rosario
29.10.2017 02:00 Deportivo Municipal – Real Garcilaso
29.10.2017 17:15 Unión Comercio – CD UT Cajamarca
29.10.2017 19:30 Juan Aurich – Alianza Lima
29.10.2017 22:00 Universitario de Deportes – Sporting Cristal

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 19:15 Universidad San Martin – Comerciantes Unidos
03.11.2017 21:30 CD UT Cajamarca – Academia Cantolao
04.11.2017 18:30 Real Garcilaso – Sport Huancayo
04.11.2017 21:00 FBC Melgar – Juan Aurich
04.11.2017 23:45 Sport Rosario – Unión Comercio
05.11.2017 17:15 Sporting Cristal – Alianza Atletico
05.11.2017 19:30 Ayacucho FC – Universitario de Deportes
05.11.2017 22:00 Alianza Lima – Deportivo Municipal

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 21:30 Comerciantes Unidos – Real Garcilaso
18.11.2017 18:30 Sport Huancayo – Ayacucho FC
18.11.2017 21:00 Juan Aurich – Sporting Cristal
19.11.2017 02:00 Universidad San Martin – Alianza Lima
19.11.2017 17:15 Unión Comercio – Academia Cantolao
19.11.2017 19:30 Alianza Atletico – Sport Rosario
19.11.2017 22:00 Universitario de Deportes – CD UT Cajamarca
20.11.2017 00:15 Deportivo Municipal – FBC Melgar

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 21:00 Academia Cantolao – Universitario de Deportes
26.11.2017 21:00 Alianza Lima – Comerciantes Unidos
26.11.2017 21:00 Ayacucho FC – Deportivo Municipal
26.11.2017 21:00 FBC Melgar – Sport Huancayo
26.11.2017 21:00 Real Garcilaso – Universidad San Martin
26.11.2017 21:00 Sport Rosario – Juan Aurich
26.11.2017 21:00 Sporting Cristal – Unión Comercio
26.11.2017 21:00 CD UT Cajamarca – Alianza Atletico
Advertisement

Turneringer i Peru