LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 26 15 4 7 50 - 28 49
2. Legia Warszawa 26 14 6 6 52 - 28 48
3. Lech Poznan 26 14 6 6 43 - 20 48
4. Lechia Gdansk 26 14 4 8 41 - 32 46
5. Zaglebie Lubin 26 10 8 8 33 - 29 38
6. Wisla Krakow 26 11 4 11 40 - 41 37
7. Nieciecza 26 10 6 10 27 - 34 36
8. Korona Kielce 26 11 2 13 38 - 51 35
9. Pogon Szczecin 26 7 12 7 37 - 35 33
10. Wisla Plock 26 8 8 10 34 - 37 32
11. Arka Gdynia 26 8 6 12 32 - 38 30
12. Ruch Chorzow 26 10 3 13 36 - 40 29
13. Slask Wroclaw 26 7 8 11 28 - 41 29
14. Piast Gliwice 26 7 7 12 30 - 46 28
15. Cracovia 26 5 12 9 35 - 37 27
16. Gornik Leczna 26 5 8 13 25 - 44 23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
208 35,50 581 2,79 94 (45,2 %) 52 (25,0 %) 62 (29,8 %)
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 13 8 1 4 30 - 15 25
2. Legia Warszawa 13 5 5 3 21 - 14 20
3. Lech Poznan 13 8 3 2 18 - 7 27
4. Lechia Gdansk 13 10 1 2 31 - 15 31
5. Zaglebie Lubin 13 4 4 5 16 - 16 16
6. Wisla Krakow 13 9 2 2 27 - 15 29
7. Nieciecza 13 5 5 3 14 - 11 20
8. Korona Kielce 13 9 1 3 28 - 15 28
9. Pogon Szczecin 13 5 6 2 23 - 16 21
10. Wisla Plock 13 6 3 4 19 - 16 21
11. Arka Gdynia 13 5 2 6 20 - 19 17
12. Ruch Chorzow 13 5 1 7 16 - 19 16
13. Slask Wroclaw 13 2 5 6 11 - 22 11
14. Piast Gliwice 13 5 4 4 18 - 23 19
15. Cracovia 13 4 6 3 22 - 15 18
16. Gornik Leczna 13 4 3 6 13 - 16 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
208 35,50 581 2,79 94 (45,2 %) 52 (25,0 %) 62 (29,8 %)
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Jagiellonia Bialystok 13 7 3 3 20 - 13 24
2. Legia Warszawa 13 9 1 3 31 - 14 28
3. Lech Poznan 13 6 3 4 25 - 13 21
4. Lechia Gdansk 13 4 3 6 10 - 17 15
5. Zaglebie Lubin 13 6 4 3 17 - 13 22
6. Wisla Krakow 13 2 2 9 13 - 26 8
7. Nieciecza 13 5 1 7 13 - 23 16
8. Korona Kielce 13 2 1 10 10 - 36 7
9. Pogon Szczecin 13 2 6 5 14 - 19 12
10. Wisla Plock 13 2 5 6 15 - 21 11
11. Arka Gdynia 13 3 4 6 12 - 19 13
12. Ruch Chorzow 13 5 2 6 20 - 21 17
13. Slask Wroclaw 13 5 3 5 17 - 19 18
14. Piast Gliwice 13 2 3 8 12 - 23 9
15. Cracovia 13 1 6 6 13 - 22 9
16. Gornik Leczna 13 1 5 7 12 - 28 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
208 35,50 581 2,79 94 (45,2 %) 52 (25,0 %) 62 (29,8 %)
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Jagiellonia Bialystok 8 6 1,92 1,08
2. Legia Warszawa 10 4 2,00 1,08
3. Lech Poznan 14 6 1,65 0,77
4. Lechia Gdansk 6 5 1,58 1,23
5. Zaglebie Lubin 8 4 1,27 1,12
6. Wisla Krakow 5 6 1,54 1,58
7. Nieciecza 7 11 1,04 1,31
8. Korona Kielce 4 7 1,46 1,96
9. Pogon Szczecin 5 6 1,42 1,35
10. Wisla Plock 7 6 1,31 1,42
11. Arka Gdynia 8 8 1,23 1,46
12. Ruch Chorzow 6 6 1,38 1,54
13. Slask Wroclaw 7 11 1,08 1,58
14. Piast Gliwice 4 9 1,15 1,77
15. Cracovia 4 5 1,35 1,42
16. Gornik Leczna 8 11 0,96 1,69
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
208 35,50 581 2,79 94 (45,2 %) 52 (25,0 %) 62 (29,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Mål    Spiller Klub
13    Konstantin Vassiljev Jagiellonia Bialystok
13    Marcin Robak Lech Poznan
13    Nemanja Nikolic Legia Warszawa
12    Fiodor Cernych Jagiellonia Bialystok
10    Flavio Paixao Lechia Gdansk
10    Miroslav Radovic Legia Warszawa
10    Jaroslaw Niezgoda Ruch Chorzow
9    Krzysztof Piatek Cracovia
9    Dawid Kownacki Lech Poznan
9    Marco Paixao Lechia Gdansk
9    Rafal Boguski Wisla Krakow
8    Przemyslaw Frankowski Jagiellonia Bialystok
8    Jacek Kielb Korona Kielce
8    Grzegorz Kuswik Lechia Gdansk
8    Gerard Badia Piast Gliwice
8    Adam Fraczczak Pogon Szczecin
7    Rafal Siemaszko Arka Gdynia
7    Marcus Vinicius Arka Gdynia
7    Marcin Budzinski Cracovia
7    Miroslav Covilo Cracovia
7    Vladislavs Gutkovskis Nieciecza
7    Jose Kante Wisla Plock
6    Miguel Palanca Korona Kielce
6    Darko Jevtic Lech Poznan
6    Patryk Malecki Wisla Krakow
6    Giorgi Merebashvili Wisla Plock
6    Arkadiusz Wozniak Zaglebie Lubin
5    Mateusz Szczepaniak Cracovia
5    Bartosz Spiaczka Gornik Leczna
5    Taras Romanczuk Jagiellonia Bialystok
5    Aleksandar Prijovic Legia Warszawa
5    Lukasz Sekulski Piast Gliwice
5    Ádám Gyurcso Pogon Szczecin
5    Rafal Murawski Pogon Szczecin
5    Mateusz Matras Pogon Szczecin
5    Piotr Cwielong Ruch Chorzow
5    Patryk Lipski Ruch Chorzow
5    Robert Pich Slask Wroclaw
5    Pawel Brozek Wisla Krakow
5    Petar Brlek Wisla Krakow
5    Filip Starzynski Zaglebie Lubin
4    Radoslaw Majewski Lech Poznan
4    Kasper Hämäläinen Legia Warszawa
4    Michal Kucharczyk Legia Warszawa
4    Guilherme Legia Warszawa
4    Patrik Misak Nieciecza
4    Ryota Morioka Slask Wroclaw
4    Piotr Wlazlo Wisla Plock
4    Krzysztof Janus Zaglebie Lubin
3    Piotr Grzelczak Gornik Leczna
3    Grzegorz Bonin Gornik Leczna
3    Nabil Aankour Korona Kielce
3    Ilian Micanski Korona Kielce
3    Maciej Gajos Lech Poznan
3    Slawomir Peszko Lechia Gdansk
3    Samuel Stefanik Nieciecza
3    Vlastimir Jovanovic Nieciecza
3    Maciej Jankowski Piast Gliwice
3    Spas Delev Pogon Szczecin
3    Kamil Drygas Pogon Szczecin
3    Jakub Arak Ruch Chorzow
3    Rafal Grodzicki Ruch Chorzow
3    Mariusz Stepinski Ruch Chorzow
3    Peter Grajciar Slask Wroclaw
3    Kamil Bilinski Slask Wroclaw
3    Adam Kokoszka Slask Wroclaw
3    Mateusz Zachara Wisla Krakow
3    Zdenek Ondrasek Wisla Krakow
3    Jakub Bartosz Wisla Krakow
3    Dominik Furman Wisla Plock
3    Przemyslaw Szyminski Wisla Plock
3    Lukasz Janoszka Zaglebie Lubin
3    Martin Nespor Zaglebie Lubin
2    Dariusz Zjawinski Arka Gdynia
2    Miroslav Bozok Arka Gdynia
2    Michal Marcjanik Arka Gdynia
2    Mateusz Szwoch Arka Gdynia
2    Adam Marciniak Arka Gdynia
2    Dariusz Formella Arka Gdynia
2    Damian Dabrowski Cracovia
2    Szymon Drewniak Gornik Leczna
2    Grzegorz Piesio Gornik Leczna
2    Javi Hernandez Gornik Leczna
2    Dmytro Khomchenovskiy Jagiellonia Bialystok
2    Jacek Goralski Jagiellonia Bialystok
2    Karol Swiderski Jagiellonia Bialystok
2    Vanja Markovic Korona Kielce
2    Maciej Gorski Korona Kielce
2    Rafal Grzelak Korona Kielce
2    Radek Dejmek Korona Kielce
2    Sergei Pylypchuk Korona Kielce
2    Paulus Arajuuri Lech Poznan
2    Rafal Wolski Lechia Gdansk
2    Vadis Odjidja-Ofoe Legia Warszawa
2    Maciej Dabrowski Legia Warszawa
2    Wojciech Kedziora Nieciecza
2    Kornel Osyra Nieciecza
2    Hebert Piast Gliwice
2    Bartosz Szeliga Piast Gliwice
2    Sasa Aleksander Zivec Piast Gliwice
2    Michal Papadopoulos Piast Gliwice
2    Adam Mojta Piast Gliwice
2    Uros Korun Piast Gliwice
2    Ricardo Nunes Pogon Szczecin
2    Jaroslaw Fojut Pogon Szczecin
2    Dawid Kort Pogon Szczecin
2    Pawel Oleksy Ruch Chorzow
2    Aleksandar Kovacevic Slask Wroclaw
2    Filipe Goncalves Slask Wroclaw
2    Dimitar Iliev Wisla Plock
2    Kamil Sylwestrzak Wisla Plock
2    Arkadiuzs Reca Wisla Plock
2    Adam Buksa Zaglebie Lubin
2    Lukasz Piatek Zaglebie Lubin
1    Dominik Hofbauer Arka Gdynia
1    Josip Barisic Arka Gdynia
1    Yannick Kakoko Arka Gdynia
1    Dawid Soldecki Arka Gdynia
1    Antoni Lukasiewicz Arka Gdynia
1    Adrian Blad Arka Gdynia
1    Marcin Warcholak Arka Gdynia
1    Przemyslaw Trytko Arka Gdynia
1    Mateusz Wdowiak Cracovia
1    Jaroslav Mihalik Cracovia
1    Jakub Wojcicki Cracovia
1    Erik Jendrisek Cracovia
1    Mateusz Cetnarski Cracovia
1    Deleu Cracovia
1    Maciej Szmatiuk Gornik Leczna
1    Vojo Ubiparip Gornik Leczna
1    Krzysztof Danielewicz Gornik Leczna
1    Slaven Jurisa Gornik Leczna
1    Pawel Sasin Gornik Leczna
1    Damian Szymanski Jagiellonia Bialystok
1    Guti Jagiellonia Bialystok
1    Rafal Grzyb Jagiellonia Bialystok
1    Ivan Runje Jagiellonia Bialystok
1    Mateusz Mozdzen Korona Kielce
1    Jakub Zubrowski Korona Kielce
1    Dani Abalo Korona Kielce
1    Elhadji Pape Djibril Diaw Korona Kielce
1    Jan Bednarek Lech Poznan
1    Szymon Pawlowski Lech Poznan
1    Maciej Makuszewski Lech Poznan
1    Abdul Aziz Tetteh Lech Poznan
1    Lasse Nielsen Lech Poznan
1    Mario Maloca Lechia Gdansk
1    Ariel Borysiuk Lechia Gdansk
1    Lukas Haraslin Lechia Gdansk
1    Grzegorz Wojtkowiak Lechia Gdansk
1    Rafal Janicki Lechia Gdansk
1    Milos Krasic Lechia Gdansk
1    Sebastian Szymanski Legia Warszawa
1    Mihail Aleksandrov Legia Warszawa
1    Thibault Moulin Legia Warszawa
1    Igor Lewczuk Legia Warszawa
1    Steeven Langil Legia Warszawa
1    Jakub Czerwinski Legia Warszawa
1    Tomasz Jodlowiec Legia Warszawa
1    Martin Juhar Nieciecza
1    Artem Putivtsev Nieciecza
1    David Guba Nieciecza
1    Mateusz Kupczak Nieciecza
1    Bartlomiej Babiarz Nieciecza
1    Sandro Gotal Piast Gliwice
1    Igor Sapala Piast Gliwice
1    Aleksandar Sedlar Piast Gliwice
1    Radoslaw Murawski Piast Gliwice
1    Patrik Mraz Piast Gliwice
1    Tomasz Mokwa Piast Gliwice
1    Marcin Pietrowski Piast Gliwice
1    Martin Bukata Piast Gliwice
1    Michal Maslowski Piast Gliwice
1    Seiya Kitano Pogon Szczecin
1    Maciej Urbanczyk Ruch Chorzow
1    Adam Pazio Ruch Chorzow
1    Lukasz Moneta Ruch Chorzow
1    Milosz Przybecki Ruch Chorzow
1    Lukasz Zwolinski Slask Wroclaw
1    Piotr Celeban Slask Wroclaw
1    Alvarinho Slask Wroclaw
1    Kamil Dankowski Slask Wroclaw
1    Lasha Dvali Slask Wroclaw
1    Ostoja Stjepanovic Slask Wroclaw
1    Joan Roman Slask Wroclaw
1    Semir Stilic Wisla Krakow
1    Rafal Pietrzak Wisla Krakow
1    Arkadiusz Glowacki Wisla Krakow
1    Richárd Guzmics Wisla Krakow
1    Sergey Krivets Wisla Plock
1    Tomislav Bozic Wisla Plock
1    Mateusz Piatkowski Wisla Plock
1    Dominik Kun Wisla Plock
1    Lubomir Guldan Zaglebie Lubin
1    Jaroslaw Jach Zaglebie Lubin
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Opdateret:
19/3-2017 19:54
Polen
Ekstraklasa (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Lechia Gdansk69473
Piast Gliwice61566
Korona Kielce63265
Slask Wroclaw55559
Wisla Krakow56157
Zaglebie Lubin54155
Wisla Plock52254
Cracovia51152
Nieciecza48250
Legia Warszawa47350
Gornik Leczna44549
Arka Gdynia46248
Lech Poznan44246
Ruch Chorzow41445
Pogon Szczecin40141
Jagiellonia Bialystok39140
Total81041850
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2016 18:00 Wisla Plock – Lechia Gdansk 2 – 1
15.07.2016 20:30 Slask Wroclaw – Lech Poznan 0 – 0
16.07.2016 15:30 Ruch Chorzow – Gornik Leczna 2 – 1
16.07.2016 18:00 Wisla Krakow – Pogon Szczecin 2 – 1
16.07.2016 20:30 Legia Warszawa – Jagiellonia Bialystok 1 – 1
17.07.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Korona Kielce 4 – 0
17.07.2016 18:00 Cracovia – Piast Gliwice 5 – 1
18.07.2016 18:00 Nieciecza – Arka Gdynia 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 18:00 Pogon Szczecin – Korona Kielce 1 – 1
22.07.2016 20:30 Arka Gdynia – Wisla Krakow 3 – 0
23.07.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Ruch Chorzow 4 – 1
23.07.2016 20:30 Legia Warszawa – Slask Wroclaw 0 – 0
24.07.2016 15:30 Piast Gliwice – Wisla Plock 2 – 1
24.07.2016 15:30 Nieciecza – Cracovia 3 – 2
24.07.2016 18:00 Lech Poznan – Zaglebie Lubin 0 – 2
25.07.2016 18:00 Gornik Leczna – Lechia Gdansk 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:00 Arka Gdynia – Ruch Chorzow 3 – 0
29.07.2016 20:30 Lech Poznan – Jagiellonia Bialystok 0 – 2
30.07.2016 18:00 Lechia Gdansk – Wisla Krakow 3 – 1
30.07.2016 20:30 Wisla Plock – Legia Warszawa 2 – 3
31.07.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Nieciecza 2 – 0
31.07.2016 15:30 Gornik Leczna – Cracovia 0 – 0
31.07.2016 18:00 Korona Kielce – Piast Gliwice 1 – 1
01.08.2016 18:00 Pogon Szczecin – Slask Wroclaw 0 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Arka Gdynia 4 – 1
05.08.2016 20:30 Cracovia – Wisla Krakow 2 – 1
06.08.2016 15:30 Nieciecza – Gornik Leczna 2 – 1
06.08.2016 18:00 Slask Wroclaw – Lechia Gdansk 0 – 0
06.08.2016 20:30 Korona Kielce – Lech Poznan 4 – 1
07.08.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Pogon Szczecin 1 – 1
07.08.2016 18:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice 0 – 0
08.08.2016 18:00 Ruch Chorzow – Wisla Plock 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Lechia Gdansk – Korona Kielce 3 – 2
12.08.2016 20:30 Lech Poznan – Cracovia 2 – 1
13.08.2016 15:30 Arka Gdynia – Slask Wroclaw 2 – 0
13.08.2016 18:00 Gornik Leczna – Legia Warszawa 1 – 0
13.08.2016 20:30 Pogon Szczecin – Nieciecza 5 – 0
14.08.2016 15:30 Piast Gliwice – Zaglebie Lubin 0 – 0
14.08.2016 18:00 Wisla Krakow – Ruch Chorzow 1 – 2
15.08.2016 18:00 Wisla Plock – Jagiellonia Bialystok 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:00 Slask Wroclaw – Wisla Plock 0 – 0
19.08.2016 20:30 Nieciecza – Lech Poznan 0 – 0
20.08.2016 15:30 Cracovia – Ruch Chorzow 1 – 1
20.08.2016 18:00 Piast Gliwice – Pogon Szczecin 0 – 2
20.08.2016 20:30 Legia Warszawa – Arka Gdynia 1 – 3
21.08.2016 15:30 Zaglebie Lubin – Gornik Leczna 0 – 0
21.08.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Lechia Gdansk 0 – 1
22.08.2016 18:00 Korona Kielce – Wisla Krakow 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Wisla Plock – Korona Kielce 1 – 2
26.08.2016 20:30 Wisla Krakow – Slask Wroclaw 1 – 5
27.08.2016 15:30 Pogon Szczecin – Cracovia 1 – 1
27.08.2016 18:00 Gornik Leczna – Jagiellonia Bialystok 0 – 2
27.08.2016 20:30 Arka Gdynia – Zaglebie Lubin 1 – 1
28.08.2016 15:30 Lech Poznan – Piast Gliwice 2 – 0
28.08.2016 18:00 Lechia Gdansk – Nieciecza 1 – 2
28.08.2016 18:00 Ruch Chorzow – Legia Warszawa 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Cracovia – Lechia Gdansk 0 – 1
09.09.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Wisla Plock 1 – 2
10.09.2016 15:30 Piast Gliwice – Gornik Leczna 3 – 3
10.09.2016 18:00 Korona Kielce – Arka Gdynia 1 – 0
10.09.2016 20:30 Nieciecza – Legia Warszawa 2 – 1
11.09.2016 15:30 Lech Poznan – Pogon Szczecin 3 – 1
11.09.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Wisla Krakow 2 – 1
12.09.2016 18:00 Slask Wroclaw – Ruch Chorzow 1 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:00 Ruch Chorzow – Nieciecza 0 – 1
16.09.2016 20:30 Slask Wroclaw – Jagiellonia Bialystok 0 – 4
17.09.2016 15:30 Gornik Leczna – Korona Kielce 4 – 0
17.09.2016 18:00 Wisla Plock – Pogon Szczecin 2 – 0
17.09.2016 20:30 Wisla Krakow – Piast Gliwice 1 – 0
18.09.2016 15:30 Lechia Gdansk – Lech Poznan 2 – 1
18.09.2016 18:00 Legia Warszawa – Zaglebie Lubin 2 – 3
19.09.2016 18:00 Arka Gdynia – Cracovia 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Nieciecza – Wisla Plock 0 – 0
23.09.2016 20:30 Wisla Krakow – Legia Warszawa 0 – 0
24.09.2016 15:30 Pogon Szczecin – Gornik Leczna 1 – 1
24.09.2016 18:00 Lechia Gdansk – Ruch Chorzow 2 – 1
24.09.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Cracovia 1 – 1
25.09.2016 15:30 Korona Kielce – Jagiellonia Bialystok 1 – 2
25.09.2016 18:00 Lech Poznan – Arka Gdynia 0 – 0
26.09.2016 18:00 Piast Gliwice – Slask Wroclaw 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Ruch Chorzow – Zaglebie Lubin 1 – 2
30.09.2016 20:30 Gornik Leczna – Lech Poznan 1 – 2
01.10.2016 15:30 Arka Gdynia – Piast Gliwice 1 – 2
01.10.2016 18:00 Wisla Plock – Wisla Krakow 2 – 3
01.10.2016 20:30 Legia Warszawa – Lechia Gdansk 3 – 0
02.10.2016 15:30 Slask Wroclaw – Nieciecza 1 – 2
02.10.2016 15:30 Cracovia – Korona Kielce 6 – 0
02.10.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Pogon Szczecin 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:00 Cracovia – Wisla Plock 1 – 0
14.10.2016 20:30 Pogon Szczecin – Legia Warszawa 3 – 2
15.10.2016 15:30 Gornik Leczna – Arka Gdynia 0 – 0
15.10.2016 18:00 Piast Gliwice – Ruch Chorzow 2 – 1
15.10.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Lechia Gdansk 1 – 2
16.10.2016 15:30 Nieciecza – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
16.10.2016 18:00 Lech Poznan – Wisla Krakow 1 – 1
17.10.2016 18:00 Korona Kielce – Slask Wroclaw 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:00 Arka Gdynia – Pogon Szczecin 0 – 3
21.10.2016 20:30 Wisla Krakow – Nieciecza 2 – 0
22.10.2016 15:30 Wisla Plock – Gornik Leczna 1 – 2
22.10.2016 18:00 Slask Wroclaw – Cracovia 2 – 2
22.10.2016 20:30 Legia Warszawa – Lech Poznan 2 – 1
23.10.2016 15:30 Lechia Gdansk – Piast Gliwice 3 – 2
23.10.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Zaglebie Lubin 1 – 2
24.10.2016 18:00 Ruch Chorzow – Korona Kielce 4 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:00 Piast Gliwice – Nieciecza 2 – 1
28.10.2016 20:30 Korona Kielce – Legia Warszawa 2 – 4
29.10.2016 15:30 Gornik Leczna – Slask Wroclaw 0 – 3
29.10.2016 18:00 Pogon Szczecin – Ruch Chorzow 2 – 1
29.10.2016 20:30 Lech Poznan – Wisla Plock 2 – 0
30.10.2016 15:30 Cracovia – Jagiellonia Bialystok 1 – 3
30.10.2016 18:00 Arka Gdynia – Lechia Gdansk 1 – 1
31.10.2016 18:00 Zaglebie Lubin – Wisla Krakow 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Wisla Plock – Arka Gdynia 0 – 0
04.11.2016 20:30 Ruch Chorzow – Lech Poznan 0 – 5
05.11.2016 15:30 Nieciecza – Korona Kielce 1 – 3
05.11.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Piast Gliwice 2 – 0
05.11.2016 20:30 Lechia Gdansk – Pogon Szczecin 1 – 1
06.11.2016 15:30 Wisla Krakow – Gornik Leczna 3 – 2
06.11.2016 15:30 Slask Wroclaw – Zaglebie Lubin 2 – 1
06.11.2016 18:00 Legia Warszawa – Cracovia 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 18:00 Piast Gliwice – Cracovia 2 – 2
18.11.2016 20:30 Jagiellonia Bialystok – Legia Warszawa 1 – 4
19.11.2016 15:30 Gornik Leczna – Ruch Chorzow 0 – 4
19.11.2016 18:00 Pogon Szczecin – Wisla Krakow 6 – 2
19.11.2016 20:30 Lechia Gdansk – Wisla Plock 2 – 1
20.11.2016 15:30 Arka Gdynia – Nieciecza 1 – 3
20.11.2016 18:00 Lech Poznan – Slask Wroclaw 3 – 0
21.11.2016 18:00 Korona Kielce – Zaglebie Lubin 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:00 Cracovia – Nieciecza 1 – 3
25.11.2016 20:30 Zaglebie Lubin – Lech Poznan 0 – 3
26.11.2016 15:30 Korona Kielce – Pogon Szczecin 4 – 1
26.11.2016 18:00 Ruch Chorzow – Jagiellonia Bialystok 1 – 2
26.11.2016 20:30 Wisla Krakow – Arka Gdynia 5 – 1
27.11.2016 15:30 Wisla Plock – Piast Gliwice 0 – 0
27.11.2016 18:00 Slask Wroclaw – Legia Warszawa 0 – 4
28.11.2016 18:00 Lechia Gdansk – Gornik Leczna 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 18:00 Nieciecza – Zaglebie Lubin 0 – 1
02.12.2016 20:30 Legia Warszawa – Wisla Plock 2 – 2
03.12.2016 15:30 Piast Gliwice – Korona Kielce 1 – 0
03.12.2016 18:00 Slask Wroclaw – Pogon Szczecin 1 – 1
03.12.2016 20:30 Wisla Krakow – Lechia Gdansk 3 – 0
04.12.2016 15:30 Cracovia – Gornik Leczna 1 – 1
04.12.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Lech Poznan 2 – 1
05.12.2016 18:00 Ruch Chorzow – Arka Gdynia 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 Pogon Szczecin – Zaglebie Lubin 1 – 1
09.12.2016 20:30 Lechia Gdansk – Slask Wroclaw 3 – 0
10.12.2016 15:30 Gornik Leczna – Nieciecza 3 – 0
10.12.2016 18:00 Wisla Plock – Ruch Chorzow 4 – 3
10.12.2016 20:30 Wisla Krakow – Cracovia 1 – 1
11.12.2016 15:30 Lech Poznan – Korona Kielce 1 – 0
11.12.2016 18:00 Piast Gliwice – Legia Warszawa 1 – 5
12.12.2016 18:00 Arka Gdynia – Jagiellonia Bialystok 2 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:05 Nieciecza – Pogon Szczecin 2 – 0
16.12.2016 20:30 Ruch Chorzow – Wisla Krakow 1 – 0
17.12.2016 15:30 Korona Kielce – Lechia Gdansk 2 – 0
17.12.2016 18:00 Jagiellonia Bialystok – Wisla Plock 1 – 2
17.12.2016 20:30 Cracovia – Lech Poznan 1 – 1
18.12.2016 15:30 Slask Wroclaw – Arka Gdynia 0 – 2
18.12.2016 18:00 Legia Warszawa – Gornik Leczna 5 – 0
19.12.2016 18:00 Zaglebie Lubin – Piast Gliwice 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 18:00 Ruch Chorzow – Cracovia 0 – 1
10.02.2017 20:30 Lech Poznan – Nieciecza 3 – 0
11.02.2017 18:00 Wisla Krakow – Korona Kielce 2 – 0
11.02.2017 20:30 Arka Gdynia – Legia Warszawa 0 – 1
12.02.2017 15:30 Wisla Plock – Slask Wroclaw 1 – 1
12.02.2017 18:00 Lechia Gdansk – Jagiellonia Bialystok 3 – 0
13.02.2017 18:00 Pogon Szczecin – Piast Gliwice 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 18:00 Jagiellonia Bialystok – Gornik Leczna 5 – 0
17.02.2017 20:30 Nieciecza – Lechia Gdansk 1 – 1
18.02.2017 15:30 Korona Kielce – Wisla Plock 4 – 2
18.02.2017 18:00 Slask Wroclaw – Wisla Krakow 1 – 0
18.02.2017 20:30 Piast Gliwice – Lech Poznan 0 – 3
19.02.2017 15:30 Cracovia – Pogon Szczecin 1 – 1
19.02.2017 18:00 Legia Warszawa – Ruch Chorzow 1 – 3
20.02.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Arka Gdynia 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Arka Gdynia – Korona Kielce 4 – 1
24.02.2017 20:30 Pogon Szczecin – Lech Poznan 0 – 3
25.02.2017 15:30 Wisla Plock – Zaglebie Lubin 2 – 1
25.02.2017 18:00 Lechia Gdansk – Cracovia 4 – 2
25.02.2017 20:30 Wisla Krakow – Jagiellonia Bialystok 3 – 1
26.02.2017 15:30 Gornik Leczna – Piast Gliwice 1 – 0
26.02.2017 18:00 Legia Warszawa – Nieciecza 1 – 1
27.02.2017 18:00 Ruch Chorzow – Slask Wroclaw 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:00 Korona Kielce – Gornik Leczna 2 – 1
03.03.2017 20:30 Zaglebie Lubin – Legia Warszawa 1 – 3
04.03.2017 15:30 Cracovia – Arka Gdynia 1 – 1
04.03.2017 18:00 Nieciecza – Ruch Chorzow 0 – 0
04.03.2017 20:30 Piast Gliwice – Wisla Krakow 1 – 2
05.03.2017 15:30 Jagiellonia Bialystok – Slask Wroclaw 4 – 1
05.03.2017 18:00 Lech Poznan – Lechia Gdansk 1 – 0
06.03.2017 18:00 Pogon Szczecin – Wisla Plock 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 18:00 Gornik Leczna – Zaglebie Lubin 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:10 Slask Wroclaw – Piast Gliwice 3 – 4
10.03.2017 20:30 Arka Gdynia – Lech Poznan 1 – 4
11.03.2017 15:30 Wisla Plock – Nieciecza 1 – 0
11.03.2017 18:00 Ruch Chorzow – Lechia Gdansk 2 – 1
11.03.2017 20:30 Jagiellonia Bialystok – Korona Kielce 4 – 1
12.03.2017 15:30 Gornik Leczna – Pogon Szczecin 2 – 2
12.03.2017 18:05 Legia Warszawa – Wisla Krakow 1 – 0
13.03.2017 18:00 Cracovia – Zaglebie Lubin 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:00 Nieciecza – Slask Wroclaw 1 – 2
17.03.2017 20:30 Wisla Krakow – Wisla Plock 3 – 2
18.03.2017 15:30 Piast Gliwice – Arka Gdynia 3 – 2
18.03.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Ruch Chorzow 0 – 1
18.03.2017 20:30 Pogon Szczecin – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
19.03.2017 15:30 Korona Kielce – Cracovia 3 – 0
19.03.2017 15:30 Lech Poznan – Gornik Leczna 0 – 0
19.03.2017 18:00 Lechia Gdansk – Legia Warszawa 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:00 Slask Wroclaw – Korona Kielce
31.03.2017 20:30 Wisla Krakow – Lech Poznan
01.04.2017 15:30 Arka Gdynia – Gornik Leczna
01.04.2017 18:00 Wisla Plock – Cracovia
01.04.2017 20:30 Legia Warszawa – Pogon Szczecin
02.04.2017 15:30 Jagiellonia Bialystok – Nieciecza
02.04.2017 18:00 Lechia Gdansk – Zaglebie Lubin
03.04.2017 18:00 Ruch Chorzow – Piast Gliwice

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Cracovia – Slask Wroclaw
07.04.2017 20:30 Zaglebie Lubin – Jagiellonia Bialystok
08.04.2017 15:30 Gornik Leczna – Wisla Plock
08.04.2017 18:00 Pogon Szczecin – Arka Gdynia
08.04.2017 20:30 Nieciecza – Wisla Krakow
09.04.2017 15:30 Piast Gliwice – Lechia Gdansk
09.04.2017 18:00 Lech Poznan – Legia Warszawa
10.04.2017 18:00 Korona Kielce – Ruch Chorzow

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 15:30 Slask Wroclaw – Gornik Leczna
15.04.2017 15:30 Ruch Chorzow – Pogon Szczecin
15.04.2017 18:00 Jagiellonia Bialystok – Cracovia
15.04.2017 20:30 Wisla Plock – Lech Poznan
17.04.2017 15:30 Legia Warszawa – Korona Kielce
17.04.2017 15:30 Nieciecza – Piast Gliwice
17.04.2017 18:00 Lechia Gdansk – Arka Gdynia
17.04.2017 18:00 Wisla Krakow – Zaglebie Lubin

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 18:00 Cracovia – Legia Warszawa
22.04.2017 18:00 Arka Gdynia – Wisla Plock
22.04.2017 18:00 Piast Gliwice – Jagiellonia Bialystok
22.04.2017 18:00 Korona Kielce – Nieciecza
22.04.2017 18:00 Gornik Leczna – Wisla Krakow
22.04.2017 18:00 Lech Poznan – Ruch Chorzow
22.04.2017 18:00 Zaglebie Lubin – Slask Wroclaw
22.04.2017 18:00 Pogon Szczecin – Lechia Gdansk
Advertisement

Seneste kampe

Lechia Gdansk
Legia Warszawa
1 – 2
19. marts 18:00
Færdig
Lech Poznan
Gornik Leczna
0 – 0
19. marts 15:30
Færdig
Korona Kielce
Cracovia
3 – 0
19. marts 15:30
Færdig
Pogon Szczecin
Jagiellonia Bialystok
0 – 0
18. marts 20:30
Færdig
Zaglebie Lubin
Ruch Chorzow
0 – 1
18. marts 18:00
Færdig
Piast Gliwice
Arka Gdynia
3 – 2
18. marts 15:30
Færdig
Wisla Krakow
Wisla Plock
3 – 2
17. marts 20:30
Færdig
Nieciecza
Slask Wroclaw
1 – 2
17. marts 18:00
Færdig

Kommende kampe

Slask Wroclaw
Korona Kielce
vs
31. marts 18:00
Ikke startet
Wisla Krakow
Lech Poznan
vs
31. marts 20:30
Ikke startet
Arka Gdynia
Gornik Leczna
vs
1. april 15:30
Ikke startet
Wisla Plock
Cracovia
vs
1. april 18:00
Ikke startet
Legia Warszawa
Pogon Szczecin
vs
1. april 20:30
Ikke startet
Jagiellonia Bialystok
Nieciecza
vs
2. april 15:30
Ikke startet
Lechia Gdansk
Zaglebie Lubin
vs
2. april 18:00
Ikke startet
Ruch Chorzow
Piast Gliwice
vs
3. april 18:00
Ikke startet

Turneringer i Polen