Tipico Roskilde Festival 2015 Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chaves 35 15 16 4 48 - 34 61
2. Benfica B 36 17 9 10 68 - 49 60
3. Tondela 35 15 15 5 47 - 34 60
4. Sporting CP B 36 17 9 10 49 - 43 60
5. C.F. União 36 16 11 9 50 - 29 59
6. Feirense 36 17 8 11 49 - 39 59
7. Sporting Covilhã 35 16 9 10 52 - 34 57
8. Freamunde 36 15 12 9 37 - 25 57
9. FC Porto B 36 16 7 13 58 - 46 55
10. Vitoria de Guimaraes B 36 16 6 14 60 - 44 54
11. Oliveirense 36 14 10 12 40 - 45 52
12. Portimonense 36 12 13 11 41 - 45 49
13. Oriental 35 11 13 11 35 - 36 46
14. Leixoes 36 13 7 16 42 - 46 46
15. Beira-Mar 35 12 9 14 39 - 40 45
16. Viseu 35 12 9 14 41 - 43 45
17. Farense 35 10 13 12 33 - 43 43
18. Aves 35 8 14 13 38 - 46 38
19. Olhanense 36 8 14 14 38 - 49 38
20. Braga B 36 8 14 14 38 - 50 36
21. Santa Clara 35 6 17 12 26 - 36 35
22. Maritimo B 36 9 8 19 32 - 58 35
23. Atletico 36 7 11 18 44 - 59 32
24. Trofense 35 6 8 21 27 - 59 26
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
427 47,83 1032 2,42 193 (45,2 %) 131 (30,7 %) 103 (24,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chaves 17 9 7 1 23 - 12 34
2. Benfica B 18 10 3 5 41 - 22 33
3. Tondela 17 9 7 1 24 - 11 34
4. Sporting CP B 18 10 5 3 29 - 18 35
5. C.F. União 18 6 7 5 22 - 16 25
6. Feirense 18 9 7 2 29 - 17 34
7. Sporting Covilhã 18 14 3 1 39 - 11 45
8. Freamunde 18 7 6 5 17 - 10 27
9. FC Porto B 18 11 4 3 37 - 17 37
10. Vitoria de Guimaraes B 18 11 2 5 40 - 20 35
11. Oliveirense 18 10 4 4 24 - 17 34
12. Portimonense 18 7 9 2 26 - 21 30
13. Oriental 18 7 7 4 21 - 14 28
14. Leixoes 19 11 3 5 30 - 17 36
15. Beira-Mar 18 7 4 7 20 - 21 25
16. Viseu 17 9 3 5 21 - 12 30
17. Farense 18 8 6 4 19 - 19 30
18. Aves 17 6 8 3 24 - 20 26
19. Olhanense 17 5 8 4 17 - 13 23
20. Braga B 18 7 4 7 25 - 27 25
21. Santa Clara 18 4 10 4 16 - 15 22
22. Maritimo B 18 7 4 7 20 - 24 25
23. Atletico 18 5 5 8 26 - 27 20
24. Trofense 17 4 5 8 16 - 25 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
427 47,83 1032 2,42 193 (45,2 %) 131 (30,7 %) 103 (24,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chaves 18 6 9 3 25 - 22 27
2. Benfica B 18 7 6 5 27 - 27 27
3. Tondela 18 6 8 4 23 - 23 26
4. Sporting CP B 18 7 4 7 20 - 25 25
5. C.F. União 18 10 4 4 28 - 13 34
6. Feirense 18 8 1 9 20 - 22 25
7. Sporting Covilhã 17 2 6 9 13 - 23 12
8. Freamunde 18 8 6 4 20 - 15 30
9. FC Porto B 18 5 3 10 21 - 29 18
10. Vitoria de Guimaraes B 18 5 4 9 20 - 24 19
11. Oliveirense 18 4 6 8 16 - 28 18
12. Portimonense 18 5 4 9 15 - 24 19
13. Oriental 17 4 6 7 14 - 22 18
14. Leixoes 17 2 4 11 12 - 29 10
15. Beira-Mar 17 5 5 7 19 - 19 20
16. Viseu 18 3 6 9 20 - 31 15
17. Farense 17 2 7 8 14 - 24 13
18. Aves 18 2 6 10 14 - 26 12
19. Olhanense 19 3 6 10 21 - 36 15
20. Braga B 18 1 10 7 13 - 23 13
21. Santa Clara 17 2 7 8 10 - 21 13
22. Maritimo B 18 2 4 12 12 - 34 10
23. Atletico 18 2 6 10 18 - 32 12
24. Trofense 18 2 3 13 11 - 34 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
427 47,83 1032 2,42 193 (45,2 %) 131 (30,7 %) 103 (24,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Chaves 12 5 1,37 0,97
2. Benfica B 10 6 1,89 1,36
3. Tondela 14 7 1,34 0,97
4. Sporting CP B 13 14 1,36 1,19
5. C.F. União 16 8 1,39 0,81
6. Feirense 12 9 1,36 1,08
7. Sporting Covilhã 15 7 1,49 0,97
8. Freamunde 19 13 1,03 0,69
9. FC Porto B 10 9 1,61 1,28
10. Vitoria de Guimaraes B 9 10 1,67 1,22
11. Oliveirense 12 11 1,11 1,25
12. Portimonense 9 13 1,14 1,25
13. Oriental 14 14 1,00 1,03
14. Leixoes 9 14 1,17 1,28
15. Beira-Mar 13 13 1,11 1,14
16. Viseu 11 10 1,17 1,23
17. Farense 10 12 0,94 1,23
18. Aves 6 13 1,09 1,31
19. Olhanense 13 13 1,06 1,36
20. Braga B 10 11 1,06 1,39
21. Santa Clara 13 13 0,74 1,03
22. Maritimo B 8 13 0,89 1,61
23. Atletico 3 12 1,22 1,64
24. Trofense 6 17 0,77 1,69
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
427 47,83 1032 2,42 193 (45,2 %) 131 (30,7 %) 103 (24,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Opdateret:
28/3-2015 17:51
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson
Kappa Polo på tilbud 2 stk kun 199,95
SE MERE

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2014 12:15 Olhanense – Leixoes 2 – 0
09.08.2014 17:00 Aves – Maritimo B 2 – 1
09.08.2014 18:00 Santa Clara – Oriental 1 – 1
09.08.2014 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Feirense 3 – 0
09.08.2014 18:00 Portimonense – Sporting Covilhã 1 – 1
09.08.2014 18:00 Tondela – Braga B 1 – 0
09.08.2014 18:00 Freamunde – Atletico 1 – 0
09.08.2014 18:00 Chaves – Viseu 1 – 1
09.08.2014 18:00 Benfica B – Trofense 3 – 2
10.08.2014 19:00 FC Porto B – Oliveirense 1 – 3
10.08.2014 20:00 Farense – Sporting CP B 1 – 0
12.08.2014 17:15 Beira-Mar – C.F. União 1 – 2
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2014 19:00 Braga B – Aves 2 – 0
16.08.2014 19:00 Sporting Covilhã – FC Porto B 2 – 1
17.08.2014 12:15 Feirense – Olhanense 2 – 2
17.08.2014 17:00 Leixoes – Benfica B 2 – 1
17.08.2014 17:00 Oriental – Beira-Mar 1 – 0
17.08.2014 17:00 C.F. União – Farense 3 – 0
17.08.2014 18:00 Maritimo B – Portimonense 1 – 0
17.08.2014 18:00 Atletico – Chaves 2 – 2
17.08.2014 18:00 Viseu – Freamunde 1 – 2
17.08.2014 18:00 Oliveirense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
17.08.2014 18:00 Sporting CP B – Santa Clara 3 – 1
17.08.2014 19:30 Trofense – Tondela 2 – 2
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2014 16:00 FC Porto B – C.F. União 1 – 1
23.08.2014 18:00 Benfica B – Viseu 4 – 0
23.08.2014 18:00 Tondela – Atletico 1 – 1
24.08.2014 12:00 Farense – Santa Clara 0 – 1
24.08.2014 17:00 Aves – Feirense 2 – 1
24.08.2014 17:00 Olhanense – Sporting CP B 0 – 1
24.08.2014 18:00 Portimonense – Oriental 0 – 0
24.08.2014 18:00 Trofense – Oliveirense 0 – 1
24.08.2014 18:00 Chaves – Braga B 2 – 1
24.08.2014 18:00 Freamunde – Maritimo B 0 – 1
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2014 17:00 Sporting Covilhã – Olhanense 3 – 3
27.08.2014 17:00 Sporting CP B – Aves 3 – 0
27.08.2014 17:00 Feirense – FC Porto B 1 – 2
27.08.2014 18:00 Oliveirense – Benfica B 0 – 1
27.08.2014 18:00 Leixoes – Tondela 1 – 1
27.08.2014 18:00 Oriental – Farense 0 – 1
27.08.2014 18:00 Atletico – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
27.08.2014 18:00 Santa Clara – Beira-Mar 2 – 2
27.08.2014 18:15 Maritimo B – Chaves 1 – 1
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2014 19:00 Benfica B – Sporting Covilhã 3 – 1
31.08.2014 12:00 FC Porto B – Santa Clara 0 – 1
31.08.2014 16:00 Olhanense – Maritimo B 3 – 0
31.08.2014 16:30 Beira-Mar – Sporting CP B 2 – 1
31.08.2014 17:00 Portimonense – Feirense 3 – 2
31.08.2014 17:00 Aves – C.F. União 1 – 1
31.08.2014 18:00 Tondela – Viseu 1 – 1
31.08.2014 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Oriental 2 – 2
31.08.2014 18:00 Freamunde – Oliveirense 3 – 0
31.08.2014 18:00 Chaves – Leixoes 1 – 0
31.08.2014 18:00 Farense – Braga B 1 – 1
31.08.2014 18:00 Trofense – Atletico 2 – 0
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2014 18:00 Braga B – Freamunde 0 – 3
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.09.2014 17:00 Tondela – Feirense 1 – 0
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.09.2014 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Leixoes 3 – 3
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.09.2014 18:00 Viseu – Trofense 2 – 0
08.09.2014 17:00 C.F. União – Portimonense 0 – 1
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2014 20:30 Beira-Mar – Sporting Covilhã 1 – 1
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 17:00 Atletico – Viseu 0 – 1
12.09.2014 19:30 Braga B – Trofense 1 – 2
13.09.2014 16:00 Oliveirense – Tondela 1 – 0
13.09.2014 17:00 Sporting CP B – Portimonense 0 – 0
13.09.2014 17:00 C.F. União – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
13.09.2014 17:00 Maritimo B – Beira-Mar 1 – 3
13.09.2014 17:00 Oriental – Benfica B 0 – 0
13.09.2014 17:00 Leixoes – Aves 2 – 1
13.09.2014 18:00 Feirense – Freamunde 0 – 0
13.09.2014 18:00 Santa Clara – Olhanense 0 – 0
13.09.2014 20:00 Farense – FC Porto B 1 – 0
14.09.2014 12:15 Sporting Covilhã – Chaves 0 – 3
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2014 16:00 FC Porto B – Oriental 1 – 0
17.09.2014 16:10 Olhanense – C.F. União 0 – 1
17.09.2014 17:00 Trofense – Maritimo B 0 – 1
17.09.2014 17:00 Viseu – Braga B 1 – 1
17.09.2014 17:00 Aves – Oliveirense 0 – 0
17.09.2014 17:00 Chaves – Sporting CP B 3 – 2
17.09.2014 18:00 Benfica B – Atletico 2 – 2
17.09.2014 18:00 Freamunde – Leixoes 2 – 0
17.09.2014 18:00 Beira-Mar – Farense 1 – 0
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2014 17:15 C.F. União – Benfica B 2 – 3
21.09.2014 12:15 Beira-Mar – FC Porto B 0 – 2
21.09.2014 16:00 Oliveirense – Viseu 3 – 3
21.09.2014 16:30 Maritimo B – Tondela 2 – 3
21.09.2014 17:00 Feirense – Chaves 1 – 1
21.09.2014 17:00 Sporting Covilhã – Aves 1 – 0
21.09.2014 17:00 Braga B – Atletico 4 – 2
21.09.2014 17:00 Oriental – Olhanense 0 – 2
21.09.2014 17:00 Leixoes – Trofense 2 – 1
21.09.2014 17:00 Farense – Portimonense 1 – 0
21.09.2014 17:00 Santa Clara – Vitoria de Guimaraes B 1 – 3
22.09.2014 17:00 Sporting CP B – Freamunde 0 – 2
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2014 12:00 Benfica B – Santa Clara 1 – 1
01.10.2014 17:00 Tondela – Sporting CP B 0 – 0
01.10.2014 17:00 Viseu – Maritimo B 3 – 0
01.10.2014 17:00 Freamunde – Sporting Covilhã 0 – 1
01.10.2014 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Beira-Mar 1 – 2
01.10.2014 17:00 Chaves – C.F. União 0 – 3
01.10.2014 17:00 Atletico – Oliveirense 1 – 2
01.10.2014 19:00 Portimonense – FC Porto B 2 – 0
01.10.2014 21:30 Olhanense – Farense 1 – 3
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2014 12:15 FC Porto B – Olhanense 7 – 0
05.10.2014 12:15 Feirense – Benfica B 2 – 2
05.10.2014 16:00 Oliveirense – Braga B 2 – 1
05.10.2014 16:00 Leixoes – Viseu 1 – 0
05.10.2014 17:00 Sporting CP B – Trofense 2 – 1
05.10.2014 17:00 Beira-Mar – Portimonense 1 – 3
05.10.2014 17:00 Santa Clara – Aves 0 – 0
05.10.2014 17:00 Sporting Covilhã – Tondela 4 – 0
05.10.2014 17:00 Oriental – Chaves 0 – 0
05.10.2014 17:00 C.F. União – Freamunde 1 – 2
05.10.2014 17:00 Maritimo B – Atletico 2 – 5
05.10.2014 20:00 Farense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2014 17:00 Tondela – C.F. União 3 – 1
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2014 12:00 Portimonense – Santa Clara 1 – 1
12.10.2014 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting Covilhã 2 – 1
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2014 17:00 Trofense – Feirense 0 – 3
12.10.2014 17:00 Aves – Oriental 1 – 0
12.10.2014 17:00 Braga B – Leixoes 3 – 0
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2014 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Portimonense 3 – 2
19.10.2014 12:15 Viseu – Sporting CP B 0 – 3
19.10.2014 17:00 Benfica B – Farense 2 – 0
22.10.2014 16:00 Oliveirense – Maritimo B 1 – 1
22.10.2014 17:00 Chaves – Santa Clara 3 – 1
22.10.2014 17:00 Freamunde – Oriental 3 – 0
22.10.2014 17:00 Aves – FC Porto B 0 – 3
22.10.2014 17:00 Atletico – Leixoes 2 – 1
22.10.2014 17:00 Olhanense – Beira-Mar 0 – 0
22.10.2014 17:00 Trofense – Sporting Covilhã 1 – 0
22.10.2014 17:00 Braga B – Feirense 1 – 3
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2014 12:15 Portimonense – Benfica B 2 – 2
26.10.2014 16:00 Sporting Covilhã – Viseu 1 – 1
26.10.2014 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Olhanense 3 – 2
26.10.2014 16:00 Leixoes – Maritimo B 3 – 0
26.10.2014 16:00 Oriental – Trofense 4 – 0
26.10.2014 16:00 Feirense – Atletico 2 – 1
26.10.2014 16:00 Beira-Mar – Aves 1 – 0
26.10.2014 17:00 C.F. União – Braga B 1 – 1
26.10.2014 17:00 Santa Clara – Tondela 2 – 2
26.10.2014 17:00 FC Porto B – Freamunde 2 – 0
26.10.2014 18:45 Farense – Chaves 0 – 1
27.10.2014 16:30 Sporting CP B – Oliveirense 0 – 0
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2014 16:00 Braga B – Santa Clara 0 – 0
01.11.2014 17:00 Maritimo B – Sporting Covilhã 2 – 1
02.11.2014 12:15 Atletico – Sporting CP B 5 – 0
02.11.2014 16:00 Tondela – Oriental 4 – 2
02.11.2014 16:00 Oliveirense – Leixoes 1 – 0
02.11.2014 16:00 Viseu – Feirense 0 – 1
02.11.2014 16:00 Freamunde – Farense 0 – 0
02.11.2014 16:00 Trofense – C.F. União 1 – 1
02.11.2014 16:00 Olhanense – Portimonense 2 – 0
02.11.2014 16:00 Aves – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
02.11.2014 17:00 Benfica B – Beira-Mar 1 – 2
02.11.2014 19:00 Chaves – FC Porto B 0 – 0
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2014 16:00 Oriental – Viseu 1 – 1
05.11.2014 16:00 FC Porto B – Tondela 1 – 1
05.11.2014 16:00 Sporting Covilhã – Atletico 1 – 0
05.11.2014 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Chaves 3 – 0
05.11.2014 17:00 C.F. União – Maritimo B 2 – 0
05.11.2014 18:00 Beira-Mar – Trofense 3 – 0
05.11.2014 18:00 Benfica B – Olhanense 5 – 1
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2014 12:15 Chaves – Benfica B 0 – 0
09.11.2014 16:00 Oliveirense – Santa Clara 1 – 0
09.11.2014 16:00 Sporting CP B – Sporting Covilhã 0 – 0
09.11.2014 16:00 Tondela – Vitoria de Guimaraes B 2 – 3
09.11.2014 16:00 Trofense – FC Porto B 2 – 0
09.11.2014 16:00 Viseu – C.F. União 0 – 2
09.11.2014 16:00 Maritimo B – Oriental 2 – 3
09.11.2014 16:00 Freamunde – Olhanense 0 – 2
09.11.2014 16:00 Aves – Portimonense 0 – 0
09.11.2014 16:00 Atletico – Farense 1 – 1
09.11.2014 16:00 Leixoes – Feirense 3 – 1
09.11.2014 17:00 Braga B – Beira-Mar 0 – 3
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2014 16:00 Trofense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 5
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2014 17:00 Portimonense – Braga B 3 – 2
16.11.2014 16:00 Feirense – Oliveirense 2 – 2
16.11.2014 17:00 Santa Clara – Freamunde 0 – 1
16.11.2014 17:05 Farense – Aves 2 – 2
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2014 16:00 Tondela – Farense 1 – 0
23.11.2014 16:00 Viseu – Santa Clara 3 – 0
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2014 16:00 Leixoes – Sporting CP B 0 – 0
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2014 16:00 Olhanense – Aves 2 – 3
29.11.2014 16:00 Portimonense – Chaves 2 – 1
29.11.2014 17:00 Benfica B – Tondela 0 – 2
29.11.2014 17:00 C.F. União – Atletico 2 – 2
29.11.2014 18:00 FC Porto B – Viseu 3 – 2
30.11.2014 12:15 Feirense – Sporting CP B 2 – 0
30.11.2014 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Freamunde 0 – 1
30.11.2014 16:00 Oriental – Braga B 1 – 1
30.11.2014 16:00 Farense – Trofense 1 – 1
30.11.2014 16:00 Sporting Covilhã – Leixoes 3 – 0
30.11.2014 17:00 Santa Clara – Maritimo B 2 – 0
30.11.2014 17:00 Beira-Mar – Oliveirense 2 – 4
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2014 16:00 Oliveirense – Sporting Covilhã 2 – 1
03.12.2014 16:00 Sporting CP B – C.F. União 0 – 1
03.12.2014 16:00 Leixoes – FC Porto B 2 – 3
03.12.2014 16:00 Freamunde – Portimonense 0 – 0
03.12.2014 16:00 Braga B – Olhanense 2 – 0
03.12.2014 16:00 Atletico – Oriental 0 – 1
03.12.2014 17:00 Chaves – Beira-Mar 3 – 0
03.12.2014 21:00 Aves – Benfica B 3 – 3
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.12.2014 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Viseu 1 – 2
07.12.2014 12:15 Oriental – Sporting CP B 3 – 4
07.12.2014 16:00 Portimonense – Tondela 1 – 1
07.12.2014 16:00 Olhanense – Trofense 1 – 0
07.12.2014 16:00 Farense – Maritimo B 1 – 1
07.12.2014 16:00 Beira-Mar – Feirense 1 – 2
07.12.2014 16:00 Aves – Chaves 2 – 3
07.12.2014 17:00 C.F. União – Oliveirense 0 – 0
07.12.2014 17:00 FC Porto B – Atletico 1 – 1
07.12.2014 17:00 Santa Clara – Leixoes 2 – 0
08.12.2014 16:00 Sporting Covilhã – Braga B 4 – 0
08.12.2014 19:00 Benfica B – Freamunde 1 – 1
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2014 16:00 Sporting CP B – FC Porto B 2 – 1
13.12.2014 18:00 Freamunde – Aves 1 – 1
14.12.2014 12:00 Maritimo B – Vitoria de Guimaraes B 3 – 2
14.12.2014 12:15 Oliveirense – Oriental 0 – 1
14.12.2014 16:00 Viseu – Farense 1 – 0
14.12.2014 16:00 Trofense – Portimonense 1 – 2
14.12.2014 16:00 Chaves – Olhanense 1 – 1
14.12.2014 16:00 Feirense – Sporting Covilhã 2 – 1
14.12.2014 16:00 Tondela – Beira-Mar 1 – 0
14.12.2014 16:00 Braga B – Benfica B 3 – 2
14.12.2014 16:00 Leixoes – C.F. União 2 – 1
14.12.2014 16:00 Atletico – Santa Clara 2 – 1
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2014 12:30 Maritimo B – Feirense 0 – 1
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2014 12:00 Benfica B – Maritimo B 3 – 0
21.12.2014 12:15 Portimonense – Oliveirense 2 – 1
21.12.2014 16:00 Oriental – Sporting Covilhã 0 – 2
21.12.2014 16:00 Beira-Mar – Atletico 2 – 2
21.12.2014 16:00 Olhanense – Viseu 0 – 0
21.12.2014 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting CP B 1 – 3
21.12.2014 16:00 Farense – Leixoes 3 – 0
21.12.2014 16:00 Chaves – Freamunde 1 – 1
21.12.2014 16:00 Braga B – FC Porto B 2 – 2
21.12.2014 16:00 Aves – Tondela 0 – 1
21.12.2014 17:00 Santa Clara – Trofense 0 – 0
21.12.2014 17:00 C.F. União – Feirense 0 – 2
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2015 12:00 Maritimo B – Braga B 0 – 1
04.01.2015 12:15 Freamunde – Beira-Mar 0 – 0
04.01.2015 16:00 Viseu – Aves 3 – 0
04.01.2015 16:00 Sporting Covilhã – C.F. União 1 – 0
04.01.2015 16:00 Feirense – Santa Clara 2 – 1
04.01.2015 16:00 Tondela – Olhanense 1 – 0
04.01.2015 16:00 Trofense – Chaves 0 – 1
04.01.2015 16:00 Atletico – Portimonense 1 – 2
04.01.2015 16:00 Oliveirense – Farense 2 – 2
04.01.2015 16:00 Leixoes – Oriental 1 – 2
04.01.2015 17:00 FC Porto B – Vitoria de Guimaraes B 3 – 0
05.01.2015 16:00 Sporting CP B – Benfica B 0 – 1
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.01.2015 16:00 Braga B – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
10.01.2015 16:00 Farense – Sporting Covilhã 1 – 0
10.01.2015 17:00 Santa Clara – C.F. União 1 – 2
11.01.2015 12:15 Chaves – Tondela 1 – 1
11.01.2015 16:00 Beira-Mar – Leixoes 0 – 0
11.01.2015 16:00 Freamunde – Trofense 3 – 0
11.01.2015 16:00 Portimonense – Viseu 4 – 2
11.01.2015 16:00 Aves – Atletico 1 – 1
11.01.2015 16:00 Olhanense – Oliveirense 2 – 1
11.01.2015 16:00 Maritimo B – Sporting CP B 2 – 1
11.01.2015 16:00 Oriental – Feirense 2 – 0
11.01.2015 17:00 Benfica B – FC Porto B 3 – 2
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.01.2015 12:00 Sporting CP B – Braga B 0 – 0
18.01.2015 12:15 Tondela – Freamunde 1 – 1
18.01.2015 16:00 Trofense – Aves 2 – 2
18.01.2015 16:00 Atletico – Olhanense 3 – 2
18.01.2015 16:00 Oliveirense – Chaves 2 – 1
18.01.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Benfica B 4 – 1
18.01.2015 16:00 Leixoes – Portimonense 1 – 0
18.01.2015 16:00 Viseu – Beira-Mar 0 – 0
18.01.2015 16:00 Feirense – Farense 1 – 1
18.01.2015 16:00 C.F. União – Oriental 0 – 0
18.01.2015 17:00 FC Porto B – Maritimo B 3 – 1
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2015 12:15 Oliveirense – FC Porto B 1 – 0
25.01.2015 12:00 Maritimo B – Aves 0 – 2
25.01.2015 12:15 Trofense – Benfica B 0 – 2
25.01.2015 15:00 Sporting CP B – Farense 5 – 3
25.01.2015 16:00 Oriental – Santa Clara 1 – 0
25.01.2015 16:00 Sporting Covilhã – Portimonense 4 – 0
25.01.2015 16:00 Leixoes – Olhanense 2 – 1
25.01.2015 16:00 Braga B – Tondela 1 – 2
25.01.2015 16:00 Viseu – Chaves 1 – 1
25.01.2015 16:00 Feirense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 2
25.01.2015 16:00 Atletico – Freamunde 1 – 1
25.01.2015 16:00 C.F. União – Beira-Mar 0 – 0
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2015 16:00 Sporting Covilhã – Santa Clara 1 – 1
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2015 16:00 Aves – Braga B 1 – 1
01.02.2015 16:00 Olhanense – Feirense 0 – 0
01.02.2015 16:00 Tondela – Trofense 4 – 0
01.02.2015 16:00 Freamunde – Viseu 1 – 3
01.02.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Oliveirense 5 – 0
01.02.2015 16:00 Portimonense – Maritimo B 2 – 2
01.02.2015 16:00 Chaves – Atletico 1 – 0
01.02.2015 16:00 Farense – C.F. União 0 – 5
01.02.2015 16:00 FC Porto B – Sporting Covilhã 4 – 0
01.02.2015 17:00 Beira-Mar – Oriental 1 – 0
01.02.2015 17:00 Benfica B – Leixoes 1 – 2
01.02.2015 17:00 Santa Clara – Sporting CP B 0 – 1
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2015 12:15 C.F. União – FC Porto B 5 – 1
07.02.2015 16:00 Leixoes – Vitoria de Guimaraes B 0 – 1
07.02.2015 16:00 Sporting CP B – Olhanense 2 – 1
07.02.2015 16:00 Oriental – Portimonense 2 – 2
07.02.2015 16:00 Oliveirense – Trofense 3 – 1
07.02.2015 16:00 Feirense – Aves 1 – 0
07.02.2015 16:00 Sporting Covilhã – Beira-Mar 2 – 0
07.02.2015 16:00 Atletico – Tondela 0 – 1
07.02.2015 17:00 Maritimo B – Freamunde 1 – 0
08.02.2015 12:15 Viseu – Benfica B 2 – 0
08.02.2015 17:00 Santa Clara – Farense 1 – 1
08.02.2015 17:00 Braga B – Chaves 2 – 3
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2015 16:00 Farense – Oriental 1 – 0
14.02.2015 16:00 Freamunde – Braga B 1 – 0
14.02.2015 16:00 Portimonense – C.F. União 1 – 0
14.02.2015 16:00 Beira-Mar – Santa Clara 0 – 0
14.02.2015 16:00 Tondela – Leixoes 0 – 0
14.02.2015 16:00 Trofense – Viseu 2 – 1
14.02.2015 16:00 Chaves – Maritimo B 2 – 0
14.02.2015 16:00 Olhanense – Sporting Covilhã 0 – 0
14.02.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Atletico 4 – 0
14.02.2015 17:00 Benfica B – Oliveirense 4 – 1
14.02.2015 17:00 FC Porto B – Feirense 1 – 0
15.02.2015 12:15 Aves – Sporting CP B 4 – 0
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2015 16:00 Viseu – Tondela 1 – 0
18.02.2015 16:00 Oliveirense – Freamunde 1 – 2
18.02.2015 16:00 Braga B – Farense 0 – 0
18.02.2015 16:00 Leixoes – Chaves 1 – 2
18.02.2015 16:00 C.F. União – Aves 1 – 1
18.02.2015 16:00 Atletico – Trofense 0 – 3
18.02.2015 16:00 Oriental – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
18.02.2015 16:00 Sporting Covilhã – Benfica B 3 – 0
18.02.2015 16:00 Feirense – Portimonense 2 – 1
18.02.2015 16:00 Sporting CP B – Beira-Mar 3 – 2
18.02.2015 17:00 Maritimo B – Olhanense 1 – 0
18.02.2015 18:00 Santa Clara – FC Porto B 1 – 0
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2015 12:15 Portimonense – Sporting CP B 0 – 1
22.02.2015 16:00 Chaves – Sporting Covilhã 1 – 0
22.02.2015 16:00 Aves – Leixoes 3 – 2
22.02.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – C.F. União 0 – 1
22.02.2015 16:00 Freamunde – Feirense 2 – 0
22.02.2015 16:00 Viseu – Atletico 0 – 1
22.02.2015 16:00 Beira-Mar – Maritimo B 2 – 1
22.02.2015 16:00 Tondela – Oliveirense 0 – 0
22.02.2015 16:00 Trofense – Braga B 1 – 1
22.02.2015 16:00 Olhanense – Santa Clara 0 – 0
22.02.2015 17:00 FC Porto B – Farense 2 – 1
22.02.2015 17:00 Benfica B – Oriental 3 – 0
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2015 16:00 Sporting CP B – Chaves 1 – 1
25.02.2015 16:00 Maritimo B – Trofense 0 – 0
25.02.2015 16:00 Braga B – Viseu 2 – 1
25.02.2015 16:00 C.F. União – Olhanense 1 – 0
25.02.2015 16:00 Farense – Beira-Mar 1 – 0
25.02.2015 16:00 Atletico – Benfica B 2 – 3
25.02.2015 16:00 Leixoes – Freamunde 0 – 1
25.02.2015 16:00 Oriental – FC Porto B 3 – 0
25.02.2015 16:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
25.02.2015 16:00 Oliveirense – Aves 1 – 1
25.02.2015 17:00 Santa Clara – Portimonense 1 – 0
25.02.2015 19:00 Feirense – Tondela 0 – 0
31. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2015 12:15 Freamunde – Sporting CP B 0 – 0
01.03.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Santa Clara 2 – 0
01.03.2015 16:00 FC Porto B – Beira-Mar 3 – 2
01.03.2015 16:00 Tondela – Maritimo B 1 – 0
01.03.2015 16:00 Olhanense – Oriental 1 – 1
01.03.2015 16:00 Trofense – Leixoes 0 – 2
01.03.2015 16:00 Atletico – Braga B 1 – 1
01.03.2015 16:00 Chaves – Feirense 2 – 0
01.03.2015 16:00 Portimonense – Farense 1 – 1
01.03.2015 16:00 Viseu – Oliveirense 1 – 0
01.03.2015 17:00 Benfica B – C.F. União 1 – 3
01.03.2015 17:00 Aves – Sporting Covilhã 1 – 1
32. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2015 14:30 Maritimo B – Viseu 1 – 0
07.03.2015 16:00 Oriental – Aves 1 – 0
07.03.2015 16:00 Sporting Covilhã – Freamunde 3 – 1
07.03.2015 16:00 Leixoes – Braga B 0 – 0
07.03.2015 16:00 Oliveirense – Atletico 1 – 0
07.03.2015 16:00 Feirense – Trofense 2 – 0
07.03.2015 16:00 Sporting CP B – Tondela 4 – 3
07.03.2015 17:00 Beira-Mar – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
07.03.2015 17:00 Santa Clara – Benfica B 1 – 1
07.03.2015 17:00 Farense – Olhanense 2 – 2
08.03.2015 12:15 FC Porto B – Portimonense 0 – 1
08.03.2015 12:15 C.F. União – Chaves 1 – 1
33. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2015 16:00 Portimonense – Beira-Mar 0 – 3
11.03.2015 16:00 Viseu – Leixoes 2 – 1
11.03.2015 16:00 Aves – Santa Clara 1 – 1
11.03.2015 16:00 Chaves – Oriental 1 – 1
11.03.2015 16:00 Trofense – Sporting CP B 1 – 1
11.03.2015 16:00 Tondela – Sporting Covilhã 2 – 2
11.03.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Farense 2 – 0
11.03.2015 16:00 Olhanense – FC Porto B 2 – 2
11.03.2015 16:00 Braga B – Oliveirense 1 – 0
11.03.2015 16:00 Atletico – Maritimo B 2 – 2
11.03.2015 17:00 Freamunde – C.F. União 0 – 0
11.03.2015 18:00 Benfica B – Feirense 0 – 1
34. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2015 12:00 Maritimo B – Oliveirense 0 – 0
15.03.2015 12:15 Oriental – Freamunde 0 – 0
15.03.2015 16:00 Sporting CP B – Viseu 2 – 1
15.03.2015 16:00 FC Porto B – Aves 2 – 1
15.03.2015 16:00 Sporting Covilhã – Trofense 2 – 0
15.03.2015 16:00 Portimonense – Vitoria de Guimaraes B 0 – 0
15.03.2015 16:00 Feirense – Braga B 3 – 1
15.03.2015 16:00 Leixoes – Atletico 3 – 0
15.03.2015 16:30 Farense – Benfica B 0 – 3
15.03.2015 17:00 Beira-Mar – Olhanense 0 – 1
15.03.2015 17:00 C.F. União – Tondela 1 – 2
15.03.2015 17:00 Santa Clara – Chaves 1 – 1
35. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2015 16:00 Olhanense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
18.03.2015 16:00 Oliveirense – Sporting CP B 1 – 2
18.03.2015 17:00 Maritimo B – Leixoes 1 – 1
18.03.2015 18:00 Benfica B – Portimonense 4 – 1
18.03.2015 20:00 Freamunde – FC Porto B 0 – 2
36. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2015 12:00 Sporting CP B – Atletico 2 – 0
22.03.2015 12:15 Beira-Mar – Benfica B 1 – 2
22.03.2015 16:00 Sporting Covilhã – Maritimo B 2 – 1
22.03.2015 16:00 FC Porto B – Chaves 2 – 2
22.03.2015 16:00 Feirense – Viseu 3 – 0
22.03.2015 16:00 Leixoes – Oliveirense 4 – 1
22.03.2015 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Aves 1 – 0
22.03.2015 16:00 Oriental – Tondela 1 – 1
22.03.2015 16:00 Farense – Freamunde 2 – 1
22.03.2015 17:00 Portimonense – Olhanense 1 – 1
22.03.2015 17:00 Santa Clara – Braga B 0 – 0
22.03.2015 17:00 C.F. União – Trofense 1 – 0
35. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2015 16:00 Braga B – C.F. União 0 – 3
28.03.2015 16:00 Atletico – Feirense 1 – 3
28.03.2015 17:00 Trofense – Oriental
29.03.2015 16:00 Chaves – Farense
29.03.2015 16:00 Tondela – Santa Clara
29.03.2015 17:00 Viseu – Sporting Covilhã
29.03.2015 17:00 Aves – Beira-Mar
39. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2015 17:00 Freamunde – Vitoria de Guimaraes B
37. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2015 12:15 Tondela – FC Porto B
04.04.2015 17:00 Aves – Farense
04.04.2015 17:00 Freamunde – Santa Clara
04.04.2015 17:00 Trofense – Beira-Mar
04.04.2015 17:00 Viseu – Oriental
04.04.2015 17:00 Maritimo B – C.F. União
04.04.2015 17:00 Braga B – Portimonense
04.04.2015 17:00 Oliveirense – Feirense
04.04.2015 17:00 Chaves – Vitoria de Guimaraes B
04.04.2015 17:00 Atletico – Sporting Covilhã
04.04.2015 17:00 Sporting CP B – Leixoes
04.04.2015 21:30 Olhanense – Benfica B
38. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2015 17:00 Beira-Mar – Braga B
11.04.2015 17:00 Oriental – Maritimo B
11.04.2015 17:00 Farense – Atletico
11.04.2015 17:00 C.F. União – Viseu
11.04.2015 17:00 Feirense – Leixoes
11.04.2015 17:00 Benfica B – Chaves
11.04.2015 17:00 Olhanense – Freamunde
11.04.2015 17:00 Portimonense – Aves
11.04.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Tondela
11.04.2015 17:00 Santa Clara – Oliveirense
11.04.2015 17:00 Sporting Covilhã – Sporting CP B
11.04.2015 17:00 FC Porto B – Trofense
39. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2015 17:00 Maritimo B – Santa Clara
15.04.2015 17:00 Trofense – Farense
15.04.2015 17:00 Tondela – Benfica B
15.04.2015 17:00 Chaves – Portimonense
15.04.2015 17:00 Atletico – C.F. União
15.04.2015 17:00 Aves – Olhanense
15.04.2015 17:00 Sporting CP B – Feirense
15.04.2015 17:00 Oliveirense – Beira-Mar
15.04.2015 17:00 Braga B – Oriental
15.04.2015 17:00 Viseu – FC Porto B
15.04.2015 17:00 Leixoes – Sporting Covilhã
40. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2015 17:00 Benfica B – Aves
19.04.2015 17:00 Feirense – Maritimo B
19.04.2015 17:00 FC Porto B – Leixoes
19.04.2015 17:00 Sporting Covilhã – Oliveirense
19.04.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Trofense
19.04.2015 17:00 Beira-Mar – Chaves
19.04.2015 17:00 Portimonense – Freamunde
19.04.2015 17:00 Oriental – Atletico
19.04.2015 17:00 Santa Clara – Viseu
19.04.2015 17:00 Farense – Tondela
19.04.2015 17:00 C.F. União – Sporting CP B
19.04.2015 17:00 Olhanense – Braga B
41. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2015 17:00 Trofense – Olhanense
26.04.2015 17:00 Atletico – FC Porto B
26.04.2015 17:00 Oliveirense – C.F. União
26.04.2015 17:00 Tondela – Portimonense
26.04.2015 17:00 Leixoes – Santa Clara
26.04.2015 17:00 Feirense – Beira-Mar
26.04.2015 17:00 Braga B – Sporting Covilhã
26.04.2015 17:00 Sporting CP B – Oriental
26.04.2015 17:00 Maritimo B – Farense
26.04.2015 17:00 Chaves – Aves
26.04.2015 17:00 Viseu – Vitoria de Guimaraes B
26.04.2015 17:00 Freamunde – Benfica B
42. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2015 17:00 Portimonense – Trofense
02.05.2015 17:00 Santa Clara – Atletico
02.05.2015 17:00 Oriental – Oliveirense
02.05.2015 17:00 Beira-Mar – Tondela
02.05.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Maritimo B
02.05.2015 17:00 Farense – Viseu
02.05.2015 17:00 Benfica B – Braga B
02.05.2015 17:00 FC Porto B – Sporting CP B
02.05.2015 17:00 C.F. União – Leixoes
02.05.2015 17:00 Sporting Covilhã – Feirense
02.05.2015 17:00 Aves – Freamunde
02.05.2015 17:00 Olhanense – Chaves
43. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2015 17:00 Trofense – Santa Clara
06.05.2015 17:00 Feirense – C.F. União
06.05.2015 17:00 Freamunde – Chaves
06.05.2015 17:00 Viseu – Olhanense
06.05.2015 17:00 Sporting Covilhã – Oriental
06.05.2015 17:00 Leixoes – Farense
06.05.2015 17:00 Maritimo B – Benfica B
06.05.2015 17:00 Sporting CP B – Vitoria de Guimaraes B
06.05.2015 17:00 FC Porto B – Braga B
06.05.2015 17:00 Oliveirense – Portimonense
06.05.2015 17:00 Atletico – Beira-Mar
06.05.2015 17:00 Tondela – Aves
44. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2015 17:00 Braga B – Maritimo B
10.05.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – FC Porto B
10.05.2015 17:00 Santa Clara – Feirense
10.05.2015 17:00 Benfica B – Sporting CP B
10.05.2015 17:00 Chaves – Trofense
10.05.2015 17:00 Aves – Viseu
10.05.2015 17:00 C.F. União – Sporting Covilhã
10.05.2015 17:00 Farense – Oliveirense
10.05.2015 17:00 Beira-Mar – Freamunde
10.05.2015 17:00 Olhanense – Tondela
10.05.2015 17:00 Oriental – Leixoes
10.05.2015 17:00 Portimonense – Atletico
45. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2015 17:00 Atletico – Aves
17.05.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Braga B
17.05.2015 17:00 Sporting CP B – Maritimo B
17.05.2015 17:00 C.F. União – Santa Clara
17.05.2015 17:00 Feirense – Oriental
17.05.2015 17:00 Oliveirense – Olhanense
17.05.2015 17:00 Tondela – Chaves
17.05.2015 17:00 Viseu – Portimonense
17.05.2015 17:00 Sporting Covilhã – Farense
17.05.2015 17:00 Leixoes – Beira-Mar
17.05.2015 17:00 Trofense – Freamunde
17.05.2015 17:00 FC Porto B – Benfica B
46. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2015 17:00 Benfica B – Vitoria de Guimaraes B
24.05.2015 17:00 Santa Clara – Sporting Covilhã
24.05.2015 17:00 Freamunde – Tondela
24.05.2015 17:00 Braga B – Sporting CP B
24.05.2015 17:00 Aves – Trofense
24.05.2015 17:00 Olhanense – Atletico
24.05.2015 17:00 Oriental – C.F. União
24.05.2015 17:00 Farense – Feirense
24.05.2015 17:00 Beira-Mar – Viseu
24.05.2015 17:00 Maritimo B – FC Porto B
24.05.2015 17:00 Portimonense – Leixoes
24.05.2015 17:00 Chaves – Oliveirense