Tipico fodboldrejser Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Atletico 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Aves 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Chaves 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Farense 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Feirense 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Freamunde 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Mafra 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Olhanense 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Oriental 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Portimonense 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
21. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
22. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
23. Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
24. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Atletico 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Aves 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Chaves 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Farense 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Feirense 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Freamunde 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Mafra 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Olhanense 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Oriental 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Portimonense 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
21. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
22. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
23. Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
24. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Atletico 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Aves 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Benfica B 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Braga B 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Chaves 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FC Porto B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Famalicao 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Farense 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Feirense 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Freamunde 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Gil Vicente 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Leixoes 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Mafra 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Olhanense 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Oliveirense 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Oriental 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Penafiel 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Portimonense 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Santa Clara 0 0 0 0 0 - 0 0
20. Sporting CP B 0 0 0 0 0 - 0 0
21. Sporting Covilhã 0 0 0 0 0 - 0 0
22. Varzim 0 0 0 0 0 - 0 0
23. Viseu 0 0 0 0 0 - 0 0
24. Vitoria de Guimaraes B 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Atletico 0 0 - -
2. Aves 0 0 - -
3. Benfica B 0 0 - -
4. Braga B 0 0 - -
5. Chaves 0 0 - -
6. FC Porto B 0 0 - -
7. Famalicao 0 0 - -
8. Farense 0 0 - -
9. Feirense 0 0 - -
10. Freamunde 0 0 - -
11. Gil Vicente 0 0 - -
12. Leixoes 0 0 - -
13. Mafra 0 0 - -
14. Olhanense 0 0 - -
15. Oliveirense 0 0 - -
16. Oriental 0 0 - -
17. Penafiel 0 0 - -
18. Portimonense 0 0 - -
19. Santa Clara 0 0 - -
20. Sporting CP B 0 0 - -
21. Sporting Covilhã 0 0 - -
22. Varzim 0 0 - -
23. Viseu 0 0 - -
24. Vitoria de Guimaraes B 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Opdateret:
5/7-2015 14:41
Portugal
Segunda Liga (46 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2015 21:30 Olhanense – Benfica B
08.08.2015 17:00 Gil Vicente – Mafra
08.08.2015 18:00 Viseu – Farense
08.08.2015 18:00 Aves – Sporting Covilhã
08.08.2015 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Santa Clara
08.08.2015 18:00 Oliveirense – Oriental
08.08.2015 18:00 Penafiel – Leixoes
08.08.2015 18:00 Chaves – Braga B
08.08.2015 18:00 Sporting CP B – Feirense
08.08.2015 19:00 Atletico – Freamunde
09.08.2015 12:15 Varzim – Famalicao
09.08.2015 18:00 FC Porto B – Portimonense
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2015 16:00 Santa Clara – FC Porto B
15.08.2015 17:00 Oriental – Vitoria de Guimaraes B
15.08.2015 17:00 Sporting Covilhã – Chaves
15.08.2015 17:00 Feirense – Aves
15.08.2015 17:00 Leixoes – Atletico
15.08.2015 17:00 Portimonense – Viseu
15.08.2015 17:00 Mafra – Sporting CP B
15.08.2015 17:00 Freamunde – Varzim
15.08.2015 17:00 Farense – Oliveirense
15.08.2015 17:00 Famalicao – Olhanense
15.08.2015 17:00 Braga B – Gil Vicente
15.08.2015 17:00 Benfica B – Penafiel
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2015 17:00 Gil Vicente – Sporting Covilhã
22.08.2015 17:00 Sporting CP B – Farense
22.08.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Freamunde
22.08.2015 17:00 Varzim – Leixoes
22.08.2015 17:00 FC Porto B – Oriental
22.08.2015 17:00 Viseu – Braga B
22.08.2015 17:00 Oliveirense – Santa Clara
22.08.2015 17:00 Olhanense – Penafiel
22.08.2015 17:00 Feirense – Mafra
22.08.2015 17:00 Chaves – Famalicao
22.08.2015 17:00 Aves – Portimonense
22.08.2015 17:00 Atletico – Benfica B
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2015 16:00 Santa Clara – Viseu
26.08.2015 17:00 Portimonense – Mafra
26.08.2015 17:00 Oriental – Chaves
26.08.2015 17:00 Braga B – Aves
26.08.2015 17:00 Olhanense – Atletico
26.08.2015 17:00 Penafiel – Varzim
26.08.2015 17:00 Leixoes – FC Porto B
26.08.2015 17:00 Freamunde – Gil Vicente
26.08.2015 17:00 Farense – Feirense
26.08.2015 17:00 Famalicao – Vitoria de Guimaraes B
26.08.2015 17:00 Sporting Covilhã – Sporting CP B
26.08.2015 17:00 Benfica B – Oliveirense
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2015 17:00 Gil Vicente – Famalicao
30.08.2015 17:00 Mafra – Farense
30.08.2015 17:00 FC Porto B – Freamunde
30.08.2015 17:00 Viseu – Oriental
30.08.2015 17:00 Sporting CP B – Portimonense
30.08.2015 17:00 Feirense – Sporting Covilhã
30.08.2015 17:00 Oliveirense – Braga B
30.08.2015 17:00 Varzim – Benfica B
30.08.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Olhanense
30.08.2015 17:00 Chaves – Leixoes
30.08.2015 17:00 Aves – Santa Clara
30.08.2015 17:00 Atletico – Penafiel
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2015 16:00 Santa Clara – Gil Vicente
12.09.2015 17:00 Penafiel – Oliveirense
12.09.2015 17:00 Leixoes – Vitoria de Guimaraes B
12.09.2015 17:00 Portimonense – Feirense
12.09.2015 17:00 Freamunde – Chaves
12.09.2015 17:00 Olhanense – Aves
12.09.2015 17:00 Oriental – Sporting CP B
12.09.2015 17:00 Famalicao – FC Porto B
12.09.2015 17:00 Sporting Covilhã – Farense
12.09.2015 17:00 Braga B – Mafra
12.09.2015 17:00 Benfica B – Viseu
12.09.2015 17:00 Atletico – Varzim
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2015 17:00 Oliveirense – Famalicao
16.09.2015 17:00 Viseu – Freamunde
16.09.2015 17:00 Sporting CP B – Leixoes
16.09.2015 17:00 Varzim – Olhanense
16.09.2015 17:00 Mafra – Sporting Covilhã
16.09.2015 17:00 Farense – Braga B
16.09.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Atletico
16.09.2015 17:00 Gil Vicente – Portimonense
16.09.2015 17:00 Feirense – Oriental
16.09.2015 17:00 Chaves – Santa Clara
16.09.2015 17:00 Aves – Benfica B
16.09.2015 17:00 FC Porto B – Penafiel
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2015 16:00 Santa Clara – Farense
20.09.2015 17:00 Atletico – FC Porto B
20.09.2015 17:00 Varzim – Vitoria de Guimaraes B
20.09.2015 17:00 Portimonense – Sporting Covilhã
20.09.2015 17:00 Penafiel – Chaves
20.09.2015 17:00 Oriental – Aves
20.09.2015 17:00 Olhanense – Oliveirense
20.09.2015 17:00 Leixoes – Mafra
20.09.2015 17:00 Freamunde – Sporting CP B
20.09.2015 17:00 Famalicao – Viseu
20.09.2015 17:00 Braga B – Feirense
20.09.2015 17:00 Benfica B – Gil Vicente
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2015 17:00 Chaves – Benfica B
30.09.2015 17:00 Sporting Covilhã – Braga B
30.09.2015 17:00 Feirense – Famalicao
30.09.2015 17:00 Oliveirense – Freamunde
30.09.2015 17:00 Sporting CP B – Olhanense
30.09.2015 17:00 Viseu – Atletico
30.09.2015 17:00 FC Porto B – Varzim
30.09.2015 17:00 Mafra – Santa Clara
30.09.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Penafiel
30.09.2015 17:00 Gil Vicente – Oriental
30.09.2015 17:00 Farense – Portimonense
30.09.2015 17:00 Aves – Leixoes
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2015 16:00 Santa Clara – Sporting Covilhã
03.10.2015 17:00 Varzim – Oliveirense
03.10.2015 17:00 Leixoes – Gil Vicente
03.10.2015 17:00 Oriental – Farense
03.10.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Chaves
03.10.2015 17:00 Freamunde – Aves
03.10.2015 17:00 Penafiel – Viseu
03.10.2015 17:00 Olhanense – FC Porto B
03.10.2015 17:00 Famalicao – Sporting CP B
03.10.2015 17:00 Braga B – Portimonense
03.10.2015 17:00 Benfica B – Mafra
03.10.2015 17:00 Atletico – Feirense
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2015 17:00 Sporting CP B – Atletico
21.10.2015 17:00 Sporting Covilhã – Benfica B
21.10.2015 17:00 Mafra – Famalicao
21.10.2015 17:00 Oliveirense – Vitoria de Guimaraes B
21.10.2015 17:00 Viseu – Varzim
21.10.2015 17:00 Portimonense – Santa Clara
21.10.2015 17:00 Gil Vicente – Penafiel
21.10.2015 17:00 Feirense – Leixoes
21.10.2015 17:00 Farense – Freamunde
21.10.2015 17:00 Chaves – Olhanense
21.10.2015 17:00 Braga B – Oriental
21.10.2015 17:00 Aves – FC Porto B
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2015 16:00 Santa Clara – Sporting CP B
25.10.2015 17:00 FC Porto B – Oliveirense
25.10.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Gil Vicente
25.10.2015 17:00 Penafiel – Sporting Covilhã
25.10.2015 17:00 Varzim – Chaves
25.10.2015 17:00 Leixoes – Braga B
25.10.2015 17:00 Oriental – Portimonense
25.10.2015 17:00 Olhanense – Viseu
25.10.2015 17:00 Freamunde – Mafra
25.10.2015 17:00 Famalicao – Farense
25.10.2015 17:00 Benfica B – Feirense
25.10.2015 17:00 Atletico – Aves
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2015 17:00 Sporting CP B – Varzim
31.10.2015 17:00 Oliveirense – Atletico
31.10.2015 17:00 Farense – Benfica B
31.10.2015 17:00 Portimonense – Famalicao
31.10.2015 17:00 Viseu – Leixoes
31.10.2015 17:00 Mafra – Oriental
31.10.2015 17:00 Gil Vicente – Olhanense
31.10.2015 17:00 Feirense – Santa Clara
31.10.2015 17:00 Sporting Covilhã – Freamunde
31.10.2015 17:00 Chaves – FC Porto B
31.10.2015 17:00 Braga B – Penafiel
31.10.2015 17:00 Aves – Vitoria de Guimaraes B
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2015 17:00 Famalicao – Sporting Covilhã
04.11.2015 17:00 Leixoes – Farense
04.11.2015 17:00 Freamunde – Feirense
04.11.2015 17:00 FC Porto B – Gil Vicente
04.11.2015 17:00 Olhanense – Mafra
04.11.2015 17:00 Varzim – Braga B
04.11.2015 17:00 Penafiel – Aves
04.11.2015 17:00 Oriental – Santa Clara
04.11.2015 17:00 Oliveirense – Sporting CP B
04.11.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Viseu
04.11.2015 17:00 Benfica B – Portimonense
04.11.2015 17:00 Atletico – Chaves
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2015 16:00 Santa Clara – Benfica B
08.11.2015 17:00 Viseu – FC Porto B
08.11.2015 17:00 Sporting CP B – Penafiel
08.11.2015 17:00 Portimonense – Leixoes
08.11.2015 17:00 Mafra – Atletico
08.11.2015 17:00 Gil Vicente – Varzim
08.11.2015 17:00 Feirense – Olhanense
08.11.2015 17:00 Farense – Vitoria de Guimaraes B
08.11.2015 17:00 Sporting Covilhã – Oriental
08.11.2015 17:00 Chaves – Oliveirense
08.11.2015 17:00 Braga B – Freamunde
08.11.2015 17:00 Aves – Famalicao
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2015 17:00 Olhanense – Braga B
25.11.2015 17:00 Leixoes – Sporting Covilhã
25.11.2015 17:00 Penafiel – Farense
25.11.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Feirense
25.11.2015 17:00 Varzim – Aves
25.11.2015 17:00 Oliveirense – Viseu
25.11.2015 17:00 Freamunde – Portimonense
25.11.2015 17:00 Famalicao – Santa Clara
25.11.2015 17:00 Chaves – Sporting CP B
25.11.2015 17:00 Benfica B – Oriental
25.11.2015 17:00 Atletico – Gil Vicente
25.11.2015 17:00 FC Porto B – Mafra
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2015 16:00 Santa Clara – Leixoes
29.11.2015 17:00 Aves – Oliveirense
29.11.2015 17:00 Portimonense – Olhanense
29.11.2015 17:00 Mafra – Vitoria de Guimaraes B
29.11.2015 17:00 Oriental – Freamunde
29.11.2015 17:00 Viseu – Chaves
29.11.2015 17:00 Braga B – Atletico
29.11.2015 17:00 Gil Vicente – Sporting CP B
29.11.2015 17:00 Feirense – Penafiel
29.11.2015 17:00 Farense – Varzim
29.11.2015 17:00 Sporting Covilhã – FC Porto B
29.11.2015 17:00 Benfica B – Famalicao
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2015 17:00 Famalicao – Braga B
02.12.2015 17:00 FC Porto B – Farense
02.12.2015 17:00 Varzim – Feirense
02.12.2015 17:00 Oliveirense – Gil Vicente
02.12.2015 17:00 Penafiel – Mafra
02.12.2015 17:00 Leixoes – Benfica B
02.12.2015 17:00 Chaves – Aves
02.12.2015 17:00 Sporting CP B – Viseu
02.12.2015 17:00 Olhanense – Oriental
02.12.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Portimonense
02.12.2015 17:00 Freamunde – Santa Clara
02.12.2015 17:00 Atletico – Sporting Covilhã
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2015 16:00 Santa Clara – Penafiel
06.12.2015 17:00 Oriental – Famalicao
06.12.2015 17:00 Gil Vicente – Chaves
06.12.2015 17:00 Portimonense – Atletico
06.12.2015 17:00 Mafra – Oliveirense
06.12.2015 17:00 Freamunde – Leixoes
06.12.2015 17:00 Feirense – FC Porto B
06.12.2015 17:00 Farense – Olhanense
06.12.2015 17:00 Sporting Covilhã – Varzim
06.12.2015 17:00 Aves – Viseu
06.12.2015 17:00 Braga B – Vitoria de Guimaraes B
06.12.2015 17:00 Benfica B – Sporting CP B
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2015 17:00 Sporting CP B – Aves
09.12.2015 17:00 Olhanense – Sporting Covilhã
09.12.2015 17:00 Oliveirense – Feirense
09.12.2015 17:00 Viseu – Gil Vicente
09.12.2015 17:00 Varzim – Santa Clara
09.12.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Benfica B
09.12.2015 17:00 Penafiel – Portimonense
09.12.2015 17:00 Leixoes – Oriental
09.12.2015 17:00 Famalicao – Freamunde
09.12.2015 17:00 Chaves – Mafra
09.12.2015 17:00 Atletico – Farense
09.12.2015 17:00 Braga B – FC Porto B
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2015 16:00 Santa Clara – Atletico
13.12.2015 17:00 Portimonense – Oliveirense
13.12.2015 17:00 Farense – Chaves
13.12.2015 17:00 Gil Vicente – Aves
13.12.2015 17:00 Oriental – Penafiel
13.12.2015 17:00 Mafra – Varzim
13.12.2015 17:00 Freamunde – Olhanense
13.12.2015 17:00 Feirense – Viseu
13.12.2015 17:00 Famalicao – Leixoes
13.12.2015 17:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Guimaraes B
13.12.2015 17:00 FC Porto B – Sporting CP B
13.12.2015 17:00 Benfica B – Braga B
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2015 17:00 Gil Vicente – Feirense
20.12.2015 17:00 Penafiel – Freamunde
20.12.2015 17:00 Olhanense – Leixoes
20.12.2015 17:00 Viseu – Mafra
20.12.2015 17:00 Varzim – Oriental
20.12.2015 17:00 Oliveirense – Sporting Covilhã
20.12.2015 17:00 Chaves – Portimonense
20.12.2015 17:00 Braga B – Santa Clara
20.12.2015 17:00 Aves – Farense
20.12.2015 17:00 Atletico – Famalicao
20.12.2015 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting CP B
20.12.2015 17:00 Benfica B – FC Porto B
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2016 16:00 Santa Clara – Olhanense
03.01.2016 17:00 Freamunde – Benfica B
03.01.2016 17:00 Mafra – Aves
03.01.2016 17:00 Oriental – Atletico
03.01.2016 17:00 FC Porto B – Vitoria de Guimaraes B
03.01.2016 17:00 Sporting CP B – Braga B
03.01.2016 17:00 Portimonense – Varzim
03.01.2016 17:00 Leixoes – Oliveirense
03.01.2016 17:00 Farense – Gil Vicente
03.01.2016 17:00 Famalicao – Penafiel
03.01.2016 17:00 Sporting Covilhã – Viseu
03.01.2016 17:00 Feirense – Chaves
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2016 16:00 Santa Clara – Vitoria de Guimaraes B
10.01.2016 17:00 Freamunde – Atletico
10.01.2016 17:00 Leixoes – Penafiel
10.01.2016 17:00 Feirense – Sporting CP B
10.01.2016 17:00 Farense – Viseu
10.01.2016 17:00 Famalicao – Varzim
10.01.2016 17:00 Braga B – Chaves
10.01.2016 17:00 Benfica B – Olhanense
10.01.2016 17:00 Portimonense – FC Porto B
10.01.2016 17:00 Oriental – Oliveirense
10.01.2016 17:00 Mafra – Gil Vicente
10.01.2016 17:00 Sporting Covilhã – Aves
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.01.2016 17:00 Atletico – Leixoes
17.01.2016 17:00 Aves – Feirense
17.01.2016 17:00 Chaves – Sporting Covilhã
17.01.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Oriental
17.01.2016 17:00 FC Porto B – Santa Clara
17.01.2016 17:00 Viseu – Portimonense
17.01.2016 17:00 Sporting CP B – Mafra
17.01.2016 17:00 Varzim – Freamunde
17.01.2016 17:00 Oliveirense – Farense
17.01.2016 17:00 Olhanense – Famalicao
17.01.2016 17:00 Gil Vicente – Braga B
17.01.2016 17:00 Penafiel – Benfica B
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2016 16:00 Santa Clara – Oliveirense
24.01.2016 17:00 Oriental – FC Porto B
24.01.2016 17:00 Leixoes – Varzim
24.01.2016 17:00 Freamunde – Vitoria de Guimaraes B
24.01.2016 17:00 Farense – Sporting CP B
24.01.2016 17:00 Sporting Covilhã – Gil Vicente
24.01.2016 17:00 Braga B – Viseu
24.01.2016 17:00 Penafiel – Olhanense
24.01.2016 17:00 Mafra – Feirense
24.01.2016 17:00 Famalicao – Chaves
24.01.2016 17:00 Portimonense – Aves
24.01.2016 17:00 Benfica B – Atletico
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2016 17:00 Viseu – Santa Clara
31.01.2016 17:00 Atletico – Olhanense
31.01.2016 17:00 Aves – Braga B
31.01.2016 17:00 Chaves – Oriental
31.01.2016 17:00 Varzim – Penafiel
31.01.2016 17:00 FC Porto B – Leixoes
31.01.2016 17:00 Gil Vicente – Freamunde
31.01.2016 17:00 Feirense – Farense
31.01.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Famalicao
31.01.2016 17:00 Sporting CP B – Sporting Covilhã
31.01.2016 17:00 Oliveirense – Benfica B
31.01.2016 17:00 Mafra – Portimonense
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2016 16:00 Santa Clara – Aves
07.02.2016 17:00 Penafiel – Atletico
07.02.2016 17:00 Portimonense – Sporting CP B
07.02.2016 17:00 Oriental – Viseu
07.02.2016 17:00 Freamunde – FC Porto B
07.02.2016 17:00 Farense – Mafra
07.02.2016 17:00 Famalicao – Gil Vicente
07.02.2016 17:00 Sporting Covilhã – Feirense
07.02.2016 17:00 Braga B – Oliveirense
07.02.2016 17:00 Benfica B – Varzim
07.02.2016 17:00 Olhanense – Vitoria de Guimaraes B
07.02.2016 17:00 Leixoes – Chaves
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2016 17:00 Chaves – Freamunde
13.02.2016 17:00 Feirense – Portimonense
13.02.2016 17:00 Gil Vicente – Santa Clara
13.02.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Leixoes
13.02.2016 17:00 Oliveirense – Penafiel
13.02.2016 17:00 Aves – Olhanense
13.02.2016 17:00 Sporting CP B – Oriental
13.02.2016 17:00 FC Porto B – Famalicao
13.02.2016 17:00 Farense – Sporting Covilhã
13.02.2016 17:00 Mafra – Braga B
13.02.2016 17:00 Viseu – Benfica B
13.02.2016 17:00 Varzim – Atletico
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2016 16:00 Santa Clara – Chaves
17.02.2016 17:00 Penafiel – FC Porto B
17.02.2016 17:00 Olhanense – Varzim
17.02.2016 17:00 Leixoes – Sporting CP B
17.02.2016 17:00 Freamunde – Viseu
17.02.2016 17:00 Famalicao – Oliveirense
17.02.2016 17:00 Sporting Covilhã – Mafra
17.02.2016 17:00 Braga B – Farense
17.02.2016 17:00 Atletico – Vitoria de Guimaraes B
17.02.2016 17:00 Portimonense – Gil Vicente
17.02.2016 17:00 Oriental – Feirense
17.02.2016 17:00 Benfica B – Aves
31. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2016 17:00 Aves – Oriental
21.02.2016 17:00 Chaves – Penafiel
21.02.2016 17:00 Sporting Covilhã – Portimonense
21.02.2016 17:00 Farense – Santa Clara
21.02.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Varzim
21.02.2016 17:00 Oliveirense – Olhanense
21.02.2016 17:00 Mafra – Leixoes
21.02.2016 17:00 Sporting CP B – Freamunde
21.02.2016 17:00 Viseu – Famalicao
21.02.2016 17:00 Feirense – Braga B
21.02.2016 17:00 Gil Vicente – Benfica B
21.02.2016 17:00 FC Porto B – Atletico
32. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
27.02.2016 16:00 Santa Clara – Mafra
27.02.2016 17:00 Olhanense – Sporting CP B
27.02.2016 17:00 Freamunde – Oliveirense
27.02.2016 17:00 Famalicao – Feirense
27.02.2016 17:00 Braga B – Sporting Covilhã
27.02.2016 17:00 Benfica B – Chaves
27.02.2016 17:00 Atletico – Viseu
27.02.2016 17:00 Varzim – FC Porto B
27.02.2016 17:00 Penafiel – Vitoria de Guimaraes B
27.02.2016 17:00 Oriental – Gil Vicente
27.02.2016 17:00 Portimonense – Farense
27.02.2016 17:00 Leixoes – Aves
33. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2016 17:00 Chaves – Vitoria de Guimaraes B
05.03.2016 17:00 Sporting Covilhã – Santa Clara
05.03.2016 17:00 Farense – Oriental
05.03.2016 17:00 Gil Vicente – Leixoes
05.03.2016 17:00 Aves – Freamunde
05.03.2016 17:00 Viseu – Penafiel
05.03.2016 17:00 FC Porto B – Olhanense
05.03.2016 17:00 Sporting CP B – Famalicao
05.03.2016 17:00 Portimonense – Braga B
05.03.2016 17:00 Mafra – Benfica B
05.03.2016 17:00 Feirense – Atletico
05.03.2016 17:00 Oliveirense – Varzim
34. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.03.2016 16:00 Santa Clara – Portimonense
09.03.2016 17:00 FC Porto B – Aves
09.03.2016 17:00 Varzim – Viseu
09.03.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Oliveirense
09.03.2016 17:00 Famalicao – Mafra
09.03.2016 17:00 Benfica B – Sporting Covilhã
09.03.2016 17:00 Atletico – Sporting CP B
09.03.2016 17:00 Penafiel – Gil Vicente
09.03.2016 17:00 Leixoes – Feirense
09.03.2016 17:00 Freamunde – Farense
09.03.2016 17:00 Olhanense – Chaves
09.03.2016 17:00 Oriental – Braga B
35. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2016 17:00 Braga B – Leixoes
13.03.2016 17:00 Chaves – Varzim
13.03.2016 17:00 Sporting Covilhã – Penafiel
13.03.2016 17:00 Gil Vicente – Vitoria de Guimaraes B
13.03.2016 17:00 Oliveirense – FC Porto B
13.03.2016 17:00 Sporting CP B – Santa Clara
13.03.2016 17:00 Portimonense – Oriental
13.03.2016 17:00 Viseu – Olhanense
13.03.2016 17:00 Mafra – Freamunde
13.03.2016 17:00 Farense – Famalicao
13.03.2016 17:00 Feirense – Benfica B
13.03.2016 17:00 Aves – Atletico
36. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2016 16:00 Santa Clara – Feirense
16.03.2016 17:00 Famalicao – Portimonense
16.03.2016 17:00 Benfica B – Farense
16.03.2016 17:00 Atletico – Oliveirense
16.03.2016 17:00 Varzim – Sporting CP B
16.03.2016 17:00 Oriental – Mafra
16.03.2016 17:00 Olhanense – Gil Vicente
16.03.2016 17:00 Freamunde – Sporting Covilhã
16.03.2016 17:00 FC Porto B – Chaves
16.03.2016 17:00 Penafiel – Braga B
16.03.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Aves
16.03.2016 17:00 Leixoes – Viseu
37. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.03.2016 16:00 Santa Clara – Oriental
20.03.2016 17:00 Chaves – Atletico
20.03.2016 17:00 Mafra – Olhanense
20.03.2016 17:00 Gil Vicente – FC Porto B
20.03.2016 17:00 Feirense – Freamunde
20.03.2016 17:00 Farense – Leixoes
20.03.2016 17:00 Sporting Covilhã – Famalicao
20.03.2016 17:00 Braga B – Varzim
20.03.2016 17:00 Aves – Penafiel
20.03.2016 17:00 Sporting CP B – Oliveirense
20.03.2016 17:00 Viseu – Vitoria de Guimaraes B
20.03.2016 17:00 Portimonense – Benfica B
38. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2016 17:00 Atletico – Mafra
02.04.2016 17:00 Benfica B – Santa Clara
02.04.2016 17:00 Leixoes – Portimonense
02.04.2016 17:00 Penafiel – Sporting CP B
02.04.2016 17:00 FC Porto B – Viseu
02.04.2016 17:00 Varzim – Gil Vicente
02.04.2016 17:00 Olhanense – Feirense
02.04.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Farense
02.04.2016 17:00 Oriental – Sporting Covilhã
02.04.2016 17:00 Oliveirense – Chaves
02.04.2016 17:00 Freamunde – Braga B
02.04.2016 17:00 Famalicao – Aves
39. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2016 16:00 Santa Clara – Famalicao
06.04.2016 17:00 Mafra – FC Porto B
06.04.2016 17:00 Feirense – Vitoria de Guimaraes B
06.04.2016 17:00 Farense – Penafiel
06.04.2016 17:00 Sporting Covilhã – Leixoes
06.04.2016 17:00 Braga B – Olhanense
06.04.2016 17:00 Aves – Varzim
06.04.2016 17:00 Viseu – Oliveirense
06.04.2016 17:00 Portimonense – Freamunde
06.04.2016 17:00 Sporting CP B – Chaves
06.04.2016 17:00 Oriental – Benfica B
06.04.2016 17:00 Gil Vicente – Atletico
40. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.04.2016 17:00 Chaves – Viseu
10.04.2016 17:00 Freamunde – Oriental
10.04.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Mafra
10.04.2016 17:00 Leixoes – Santa Clara
10.04.2016 17:00 Olhanense – Portimonense
10.04.2016 17:00 Atletico – Braga B
10.04.2016 17:00 Sporting CP B – Gil Vicente
10.04.2016 17:00 Penafiel – Feirense
10.04.2016 17:00 Varzim – Farense
10.04.2016 17:00 FC Porto B – Sporting Covilhã
10.04.2016 17:00 Famalicao – Benfica B
10.04.2016 17:00 Oliveirense – Aves
41. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2016 16:00 Santa Clara – Freamunde
13.04.2016 17:00 Mafra – Penafiel
13.04.2016 17:00 Gil Vicente – Oliveirense
13.04.2016 17:00 Feirense – Varzim
13.04.2016 17:00 Farense – FC Porto B
13.04.2016 17:00 Braga B – Famalicao
13.04.2016 17:00 Benfica B – Leixoes
13.04.2016 17:00 Aves – Chaves
13.04.2016 17:00 Viseu – Sporting CP B
13.04.2016 17:00 Oriental – Olhanense
13.04.2016 17:00 Portimonense – Vitoria de Guimaraes B
13.04.2016 17:00 Sporting Covilhã – Atletico
42. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2016 17:00 Oliveirense – Mafra
17.04.2016 17:00 Atletico – Portimonense
17.04.2016 17:00 Chaves – Gil Vicente
17.04.2016 17:00 Famalicao – Oriental
17.04.2016 17:00 Leixoes – Freamunde
17.04.2016 17:00 FC Porto B – Feirense
17.04.2016 17:00 Olhanense – Farense
17.04.2016 17:00 Varzim – Sporting Covilhã
17.04.2016 17:00 Viseu – Aves
17.04.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Braga B
17.04.2016 17:00 Sporting CP B – Benfica B
17.04.2016 17:00 Penafiel – Santa Clara
43. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2016 16:00 Santa Clara – Varzim
24.04.2016 17:00 FC Porto B – Braga B
24.04.2016 17:00 Gil Vicente – Viseu
24.04.2016 17:00 Feirense – Oliveirense
24.04.2016 17:00 Sporting Covilhã – Olhanense
24.04.2016 17:00 Aves – Sporting CP B
24.04.2016 17:00 Benfica B – Vitoria de Guimaraes B
24.04.2016 17:00 Portimonense – Penafiel
24.04.2016 17:00 Oriental – Leixoes
24.04.2016 17:00 Freamunde – Famalicao
24.04.2016 17:00 Mafra – Chaves
24.04.2016 17:00 Farense – Atletico
44. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2016 17:00 Penafiel – Oriental
30.04.2016 17:00 Atletico – Santa Clara
30.04.2016 17:00 Aves – Gil Vicente
30.04.2016 17:00 Chaves – Farense
30.04.2016 17:00 Oliveirense – Portimonense
30.04.2016 17:00 Varzim – Mafra
30.04.2016 17:00 Olhanense – Freamunde
30.04.2016 17:00 Viseu – Feirense
30.04.2016 17:00 Leixoes – Famalicao
30.04.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting Covilhã
30.04.2016 17:00 Sporting CP B – FC Porto B
30.04.2016 17:00 Braga B – Benfica B
45. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2016 16:00 Santa Clara – Braga B
08.05.2016 17:00 Oriental – Varzim
08.05.2016 17:00 Mafra – Viseu
08.05.2016 17:00 Leixoes – Olhanense
08.05.2016 17:00 Freamunde – Penafiel
08.05.2016 17:00 Feirense – Gil Vicente
08.05.2016 17:00 Sporting Covilhã – Oliveirense
08.05.2016 17:00 Portimonense – Chaves
08.05.2016 17:00 Farense – Aves
08.05.2016 17:00 Famalicao – Atletico
08.05.2016 17:00 Sporting CP B – Vitoria de Guimaraes B
08.05.2016 17:00 FC Porto B – Benfica B
46. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2016 17:00 Atletico – Oriental
14.05.2016 17:00 Aves – Mafra
14.05.2016 17:00 Benfica B – Freamunde
14.05.2016 17:00 Chaves – Feirense
14.05.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – FC Porto B
14.05.2016 17:00 Braga B – Sporting CP B
14.05.2016 17:00 Varzim – Portimonense
14.05.2016 17:00 Oliveirense – Leixoes
14.05.2016 17:00 Gil Vicente – Farense
14.05.2016 17:00 Penafiel – Famalicao
14.05.2016 17:00 Viseu – Sporting Covilhã
14.05.2016 17:00 Olhanense – Santa Clara