LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 33 21 7 5 55 - 24 70
2. Aves 33 17 10 6 47 - 31 61
3. Varzim 32 15 9 8 41 - 33 54
4. Santa Clara 32 14 9 9 34 - 33 51
5. Benfica B 33 14 8 11 45 - 42 50
6. C.F. União 33 13 10 10 36 - 35 49
7. Academica 32 13 9 10 32 - 26 48
8. Vitoria de Guimaraes B 33 14 5 14 46 - 40 47
9. Braga B 33 11 13 9 46 - 38 46
10. Penafiel 33 13 7 13 45 - 46 46
11. Gil Vicente 33 10 15 8 35 - 32 45
12. Sporting CP B 33 12 7 14 46 - 50 43
13. Sporting Covilhã 33 9 16 8 35 - 34 43
14. FC Porto B 33 10 11 12 34 - 38 41
15. Famalicao 33 10 9 14 37 - 43 39
16. Cova da Piedade 33 10 9 14 32 - 43 39
17. Viseu 32 9 11 12 33 - 39 38
18. Vizela 33 7 16 10 29 - 37 37
19. Freamunde 33 8 11 14 30 - 37 35
20. AD Fafe 33 8 11 14 42 - 50 35
21. Leixoes 33 7 13 13 32 - 34 34
22. Olhanense 33 5 6 22 34 - 61 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
361 44,18 846 2,34 161 (44,6 %) 111 (30,7 %) 89 (24,7 %)
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 17 14 2 1 32 - 7 44
2. Aves 16 10 4 2 25 - 14 34
3. Varzim 15 7 6 2 18 - 11 27
4. Santa Clara 16 9 4 3 21 - 14 31
5. Benfica B 16 9 4 3 28 - 19 31
6. C.F. União 17 10 5 2 22 - 12 35
7. Academica 17 10 3 4 21 - 11 33
8. Vitoria de Guimaraes B 17 11 2 4 29 - 17 35
9. Braga B 16 7 6 3 29 - 17 27
10. Penafiel 17 11 2 4 26 - 17 35
11. Gil Vicente 16 8 7 1 19 - 11 31
12. Sporting CP B 16 6 3 7 29 - 25 21
13. Sporting Covilhã 17 6 7 4 21 - 18 25
14. FC Porto B 17 6 8 3 18 - 13 26
15. Famalicao 17 7 5 5 23 - 20 26
16. Cova da Piedade 17 6 7 4 18 - 16 25
17. Viseu 15 5 4 6 14 - 15 19
18. Vizela 16 4 9 3 19 - 17 21
19. Freamunde 17 5 6 6 16 - 16 21
20. AD Fafe 16 3 5 8 22 - 28 14
21. Leixoes 16 4 8 4 19 - 14 20
22. Olhanense 17 3 4 10 18 - 27 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
361 44,18 846 2,34 161 (44,6 %) 111 (30,7 %) 89 (24,7 %)
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Portimonense 16 7 5 4 23 - 17 26
2. Aves 17 7 6 4 22 - 17 27
3. Varzim 17 8 3 6 23 - 22 27
4. Santa Clara 16 5 5 6 13 - 19 20
5. Benfica B 17 5 4 8 17 - 23 19
6. C.F. União 16 3 5 8 14 - 23 14
7. Academica 15 3 6 6 11 - 15 15
8. Vitoria de Guimaraes B 16 3 3 10 17 - 23 12
9. Braga B 17 4 7 6 17 - 21 19
10. Penafiel 16 2 5 9 19 - 29 11
11. Gil Vicente 17 2 8 7 16 - 21 14
12. Sporting CP B 17 6 4 7 17 - 25 22
13. Sporting Covilhã 16 3 9 4 14 - 16 18
14. FC Porto B 16 4 3 9 16 - 25 15
15. Famalicao 16 3 4 9 14 - 23 13
16. Cova da Piedade 16 4 2 10 14 - 27 14
17. Viseu 17 4 7 6 19 - 24 19
18. Vizela 17 3 7 7 10 - 20 16
19. Freamunde 16 3 5 8 14 - 21 14
20. AD Fafe 17 5 6 6 20 - 22 21
21. Leixoes 17 3 5 9 13 - 20 14
22. Olhanense 16 2 2 12 16 - 34 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
361 44,18 846 2,34 161 (44,6 %) 111 (30,7 %) 89 (24,7 %)
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Portimonense 16 7 1,67 0,73
2. Aves 13 4 1,42 0,94
3. Varzim 9 7 1,28 1,03
4. Santa Clara 12 9 1,06 1,03
5. Benfica B 5 7 1,36 1,27
6. C.F. União 10 8 1,09 1,06
7. Academica 15 11 1,00 0,81
8. Vitoria de Guimaraes B 10 8 1,39 1,21
9. Braga B 6 8 1,39 1,15
10. Penafiel 8 8 1,36 1,39
11. Gil Vicente 9 12 1,06 0,97
12. Sporting CP B 5 7 1,39 1,52
13. Sporting Covilhã 10 7 1,06 1,03
14. FC Porto B 9 11 1,03 1,15
15. Famalicao 9 11 1,12 1,30
16. Cova da Piedade 8 7 0,97 1,30
17. Viseu 6 9 1,03 1,22
18. Vizela 9 12 0,88 1,12
19. Freamunde 11 13 0,91 1,12
20. AD Fafe 5 9 1,27 1,52
21. Leixoes 9 12 0,97 1,03
22. Olhanense 3 10 1,03 1,85
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
361 44,18 846 2,34 161 (44,6 %) 111 (30,7 %) 89 (24,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Opdateret:
20/3-2017 18:51
Portugal
Segunda Liga (42 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 12:15 Olhanense – Academica 1 – 2
06.08.2016 17:00 Sporting CP B – Portimonense 1 – 2
06.08.2016 17:00 Viseu – Vizela 0 – 1
06.08.2016 18:00 Leixoes – Famalicao 0 – 0
06.08.2016 18:00 Penafiel – Sporting Covilhã 1 – 0
06.08.2016 18:00 Santa Clara – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
06.08.2016 18:00 Freamunde – C.F. União 0 – 1
06.08.2016 18:00 Braga B – AD Fafe 1 – 1
06.08.2016 19:00 Gil Vicente – Varzim 1 – 0
06.08.2016 19:00 Benfica B – Cova da Piedade 1 – 1
07.08.2016 12:15 Aves – FC Porto B 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 Vitoria de Guimaraes B – Aves 1 – 1
13.08.2016 12:15 Varzim – Benfica B 2 – 0
13.08.2016 17:00 Vizela – Gil Vicente 2 – 2
13.08.2016 17:00 C.F. União – Braga B 1 – 1
13.08.2016 18:00 Famalicao – Olhanense 4 – 2
14.08.2016 12:15 Sporting Covilhã – Sporting CP B 1 – 2
14.08.2016 17:00 Academica – Santa Clara 0 – 1
14.08.2016 18:00 FC Porto B – Viseu 1 – 0
14.08.2016 18:00 Portimonense – Penafiel 3 – 2
14.08.2016 18:00 Cova da Piedade – Leixoes 1 – 0
14.08.2016 18:00 AD Fafe – Freamunde 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 19:00 Benfica B – Gil Vicente 1 – 1
20.08.2016 17:00 Olhanense – Sporting Covilhã 0 – 0
20.08.2016 17:00 Sporting CP B – AD Fafe 2 – 4
20.08.2016 17:00 Portimonense – C.F. União 2 – 0
20.08.2016 18:00 Viseu – Varzim 2 – 2
20.08.2016 18:00 Aves – Vizela 2 – 2
20.08.2016 18:00 Leixoes – FC Porto B 1 – 2
20.08.2016 18:00 Freamunde – Vitoria de Guimaraes B 0 – 1
20.08.2016 18:00 Braga B – Cova da Piedade 0 – 1
20.08.2016 18:00 Santa Clara – Famalicao 2 – 1
21.08.2016 12:15 Penafiel – Academica 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2016 16:30 C.F. União – Penafiel 0 – 0
24.08.2016 17:00 Academica – Portimonense 0 – 0
24.08.2016 18:00 Vizela – Benfica B 1 – 2
24.08.2016 18:00 Gil Vicente – Viseu 0 – 0
24.08.2016 18:00 FC Porto B – Olhanense 2 – 1
24.08.2016 18:30 Sporting Covilhã – Braga B 1 – 3
24.08.2016 19:00 Famalicao – Sporting CP B 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 12:15 Aves – Benfica B 1 – 2
28.08.2016 17:00 Academica – C.F. União 1 – 0
28.08.2016 17:00 Portimonense – Sporting Covilhã 2 – 1
28.08.2016 17:00 Olhanense – AD Fafe 2 – 3
28.08.2016 17:00 Viseu – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
28.08.2016 17:00 Freamunde – FC Porto B 3 – 1
28.08.2016 18:00 Penafiel – Cova da Piedade 2 – 1
28.08.2016 18:00 Leixoes – Varzim 3 – 0
28.08.2016 18:05 Braga B – Famalicao 3 – 0
28.08.2016 20:00 Santa Clara – Gil Vicente 1 – 0
29.08.2016 17:00 Sporting CP B – Vizela 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 18:00 Cova da Piedade – Freamunde 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 17:00 Academica – Vizela 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 17:00 AD Fafe – Santa Clara 0 – 2
04.09.2016 18:00 Vitoria de Guimaraes B – Leixoes 2 – 1
04.09.2016 18:00 Varzim – Aves 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 Famalicao – Freamunde 3 – 2
10.09.2016 17:00 C.F. União – Olhanense 3 – 2
10.09.2016 17:00 Vizela – Braga B 0 – 0
11.09.2016 17:00 Varzim – Sporting CP B 3 – 0
11.09.2016 17:00 Gil Vicente – Aves 0 – 0
11.09.2016 17:00 Cova da Piedade – Santa Clara 1 – 1
11.09.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Portimonense 1 – 5
11.09.2016 17:00 AD Fafe – Leixoes 0 – 0
11.09.2016 18:00 Benfica B – Viseu 2 – 1
11.09.2016 18:00 FC Porto B – Penafiel 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:30 Academica – Famalicao 3 – 0
17.09.2016 12:15 Freamunde – Benfica B 0 – 0
17.09.2016 17:00 Sporting CP B – Gil Vicente 2 – 2
17.09.2016 17:00 Penafiel – AD Fafe 1 – 1
17.09.2016 17:00 Leixoes – Vizela 0 – 0
17.09.2016 17:00 Sporting Covilhã – C.F. União 1 – 1
17.09.2016 17:00 Braga B – Varzim 1 – 1
17.09.2016 17:00 Aves – Viseu 3 – 2
17.09.2016 17:00 Portimonense – Cova da Piedade 1 – 1
17.09.2016 20:00 Santa Clara – FC Porto B 2 – 0
18.09.2016 12:15 Olhanense – Vitoria de Guimaraes B 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 17:00 Varzim – Olhanense 1 – 0
21.09.2016 17:00 AD Fafe – Portimonense 0 – 2
21.09.2016 17:00 Gil Vicente – Freamunde 0 – 0
21.09.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – C.F. União 0 – 2
21.09.2016 17:00 Cova da Piedade – Academica 1 – 1
21.09.2016 18:00 Viseu – Braga B 1 – 1
21.09.2016 18:00 FC Porto B – Sporting Covilhã 1 – 0
21.09.2016 19:00 Benfica B – Leixoes 1 – 0
21.09.2016 21:30 Famalicao – Penafiel 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 17:00 Sporting CP B – Cova da Piedade 5 – 1
28.09.2016 17:00 Olhanense – Benfica B 1 – 2
28.09.2016 17:00 Leixoes – Gil Vicente 0 – 0
28.09.2016 17:00 C.F. União – AD Fafe 0 – 0
28.09.2016 18:00 Penafiel – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
28.09.2016 18:00 Santa Clara – Varzim 2 – 1
28.09.2016 18:00 Braga B – Aves 2 – 2
28.09.2016 19:00 Portimonense – FC Porto B 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 12:15 Benfica B – Santa Clara 3 – 1
02.10.2016 12:15 Famalicao – Portimonense 2 – 3
02.10.2016 12:15 AD Fafe – Academica 1 – 2
02.10.2016 17:00 Viseu – Sporting CP B 0 – 1
02.10.2016 17:00 Varzim – Freamunde 0 – 0
02.10.2016 17:00 Cova da Piedade – Olhanense 3 – 2
02.10.2016 17:00 Aves – Leixoes 1 – 1
02.10.2016 17:00 Vizela – Penafiel 1 – 0
02.10.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting Covilhã 1 – 2
02.10.2016 17:00 Gil Vicente – Braga B 2 – 1
02.10.2016 18:00 FC Porto B – C.F. União 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 16:30 Sporting Covilhã – Academica 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 12:15 Gil Vicente – Olhanense 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 17:00 Freamunde – Viseu 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 12:15 C.F. União – Cova da Piedade 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 16:00 Aves – Sporting CP B 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 17:00 Sporting Covilhã – Famalicao 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 17:00 Vizela – Santa Clara 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2016 20:30 Academica – Varzim 3 – 2
19.10.2016 17:00 Penafiel – Gil Vicente 1 – 0
19.10.2016 17:00 FC Porto B – Famalicao 1 – 1
19.10.2016 17:00 Vitoria de Guimaraes B – AD Fafe 1 – 3
19.10.2016 17:00 Leixoes – Braga B 2 – 2
19.10.2016 17:00 Portimonense – Benfica B 3 – 0
19.10.2016 17:00 Olhanense – Aves 1 – 2
19.10.2016 17:00 Freamunde – Sporting CP B 2 – 3
19.10.2016 17:00 Sporting Covilhã – Vizela 1 – 1
19.10.2016 18:00 Santa Clara – Viseu 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 12:15 Varzim – Portimonense 2 – 2
23.10.2016 16:00 Vizela – FC Porto B 1 – 1
23.10.2016 17:00 Sporting CP B – Leixoes 2 – 1
23.10.2016 17:00 Cova da Piedade – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
23.10.2016 17:00 AD Fafe – Sporting Covilhã 1 – 1
23.10.2016 17:00 Viseu – Academica 0 – 0
23.10.2016 17:00 Famalicao – C.F. União 2 – 0
23.10.2016 17:00 Benfica B – Penafiel 2 – 0
23.10.2016 17:00 Aves – Freamunde 2 – 1
23.10.2016 17:05 Braga B – Santa Clara 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 FC Porto B – AD Fafe 4 – 0
29.10.2016 12:15 Olhanense – Sporting CP B 2 – 2
29.10.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Famalicao 1 – 0
29.10.2016 17:00 Freamunde – Braga B 0 – 0
30.10.2016 12:15 C.F. União – Benfica B 1 – 0
30.10.2016 16:00 Leixoes – Viseu 0 – 1
30.10.2016 16:00 Sporting Covilhã – Cova da Piedade 1 – 0
30.10.2016 16:00 Academica – Gil Vicente 0 – 0
30.10.2016 17:00 Penafiel – Varzim 2 – 1
30.10.2016 17:00 Portimonense – Vizela 2 – 1
30.10.2016 17:00 Santa Clara – Aves 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 12:15 Aves – Academica 2 – 0
05.11.2016 16:00 Sporting CP B – Santa Clara 3 – 1
05.11.2016 16:00 Braga B – Penafiel 2 – 1
05.11.2016 17:00 Benfica B – Sporting Covilhã 2 – 2
06.11.2016 12:15 Gil Vicente – Portimonense 0 – 1
06.11.2016 12:15 Cova da Piedade – FC Porto B 1 – 0
06.11.2016 16:00 Varzim – C.F. União 2 – 1
06.11.2016 16:00 Vizela – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
06.11.2016 16:00 Viseu – Olhanense 0 – 1
06.11.2016 16:00 Freamunde – Leixoes 0 – 1
06.11.2016 16:05 Famalicao – AD Fafe 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 C.F. União – Viseu 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 20:00 Santa Clara – Freamunde 0 – 0
13.11.2016 16:00 Academica – Leixoes 1 – 0
13.11.2016 16:00 AD Fafe – Cova da Piedade 1 – 3
13.11.2016 17:00 Olhanense – Vizela 1 – 0
20.11.2016 16:00 Portimonense – Braga B 1 – 0
23.11.2016 15:45 FC Porto B – Varzim 1 – 1
23.11.2016 16:00 Sporting Covilhã – Aves 0 – 2
23.11.2016 16:00 Famalicao – Benfica B 0 – 0
23.11.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Gil Vicente 2 – 0
23.11.2016 16:00 C.F. União – Sporting CP B 0 – 1
23.11.2016 17:00 Penafiel – Viseu 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 12:20 Aves – Portimonense 1 – 0
27.11.2016 16:00 Vizela – C.F. União 1 – 1
27.11.2016 16:00 Sporting CP B – Penafiel 1 – 2
27.11.2016 16:00 Varzim – Vitoria de Guimaraes B 1 – 1
27.11.2016 16:00 Cova da Piedade – Famalicao 1 – 2
27.11.2016 16:00 Viseu – Sporting Covilhã 0 – 1
27.11.2016 16:00 Freamunde – Academica 0 – 0
27.11.2016 16:00 Leixoes – Santa Clara 1 – 1
27.11.2016 16:00 Gil Vicente – FC Porto B 1 – 0
27.11.2016 16:00 Braga B – Olhanense 2 – 2
28.11.2016 19:00 Benfica B – AD Fafe 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:15 Portimonense – Viseu 3 – 0
04.12.2016 12:15 Famalicao – Aves 0 – 0
04.12.2016 16:00 Cova da Piedade – Gil Vicente 1 – 0
04.12.2016 16:00 Penafiel – Freamunde 0 – 2
04.12.2016 16:00 Academica – Braga B 1 – 0
04.12.2016 16:00 Sporting Covilhã – Varzim 2 – 0
04.12.2016 17:00 Olhanense – Leixoes 3 – 1
04.12.2016 17:00 C.F. União – Santa Clara 1 – 0
04.12.2016 18:00 FC Porto B – Benfica B 1 – 1
05.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Sporting CP B 2 – 0
05.12.2016 21:30 AD Fafe – Vizela 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Gil Vicente – Sporting Covilhã 0 – 0
10.12.2016 16:00 Sporting CP B – FC Porto B 1 – 2
10.12.2016 16:00 Aves – C.F. União 3 – 1
10.12.2016 16:00 Braga B – Vitoria de Guimaraes B 2 – 0
10.12.2016 16:00 Freamunde – Olhanense 1 – 1
10.12.2016 16:00 Viseu – AD Fafe 1 – 0
10.12.2016 17:00 Varzim – Cova da Piedade 2 – 1
10.12.2016 17:00 Academica – Benfica B 2 – 1
10.12.2016 20:00 Santa Clara – Penafiel 2 – 1
11.12.2016 12:15 Leixoes – Portimonense 0 – 0
11.12.2016 16:00 Vizela – Famalicao 3 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 19:00 Benfica B – Sporting CP B 0 – 0
17.12.2016 12:15 Portimonense – Freamunde 3 – 0
17.12.2016 16:00 Cova da Piedade – Vizela 0 – 0
17.12.2016 17:00 Famalicao – Varzim 0 – 2
17.12.2016 21:00 FC Porto B – Braga B 1 – 3
18.12.2016 12:15 Olhanense – Santa Clara 1 – 2
18.12.2016 15:15 Sporting Covilhã – Leixoes 1 – 0
18.12.2016 16:00 Penafiel – Aves 1 – 3
18.12.2016 16:00 AD Fafe – Gil Vicente 2 – 1
19.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Academica 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 16:00 Viseu – Famalicao 1 – 1
21.12.2016 16:00 Varzim – AD Fafe 2 – 1
21.12.2016 16:00 Braga B – Benfica B 2 – 1
21.12.2016 16:00 Leixoes – Penafiel 2 – 1
21.12.2016 16:00 Gil Vicente – C.F. União 2 – 1
21.12.2016 16:00 Aves – Cova da Piedade 1 – 0
21.12.2016 18:00 Santa Clara – Sporting Covilhã 1 – 1
21.12.2016 21:15 Olhanense – Portimonense 0 – 1
22.12.2016 16:00 Vitoria de Guimaraes B – FC Porto B 3 – 0
23.12.2016 16:00 Freamunde – Vizela 1 – 0
30.12.2016 16:00 Academica – Sporting CP B 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Sporting CP B – Braga B 1 – 2
07.01.2017 16:00 Penafiel – Olhanense 4 – 0
07.01.2017 16:00 Sporting Covilhã – Freamunde 1 – 1
07.01.2017 21:15 Vizela – Varzim 1 – 2
08.01.2017 12:15 Portimonense – Santa Clara 1 – 0
08.01.2017 16:00 Cova da Piedade – Viseu 1 – 2
08.01.2017 16:00 FC Porto B – Academica 2 – 1
08.01.2017 16:00 AD Fafe – Aves 1 – 2
08.01.2017 16:00 C.F. União – Leixoes 2 – 0
08.01.2017 17:00 Famalicao – Gil Vicente 1 – 0
08.01.2017 17:00 Benfica B – Vitoria de Guimaraes B 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.01.2017 21:30 Academica – Olhanense 2 – 0
14.01.2017 12:15 Cova da Piedade – Benfica B 1 – 2
14.01.2017 12:15 Sporting Covilhã – Penafiel 2 – 3
14.01.2017 16:00 Famalicao – Leixoes 0 – 2
14.01.2017 16:00 Vizela – Viseu 1 – 1
14.01.2017 16:00 C.F. União – Freamunde 2 – 1
14.01.2017 16:00 FC Porto B – Aves 0 – 0
15.01.2017 12:15 Portimonense – Sporting CP B 4 – 0
15.01.2017 16:00 Varzim – Gil Vicente 1 – 1
15.01.2017 16:00 AD Fafe – Braga B 4 – 1
15.01.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Santa Clara 5 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 12:15 Penafiel – Portimonense 2 – 2
21.01.2017 16:00 Braga B – C.F. União 3 – 1
22.01.2017 12:15 Viseu – FC Porto B 2 – 1
22.01.2017 16:00 Freamunde – AD Fafe 1 – 0
22.01.2017 16:00 Leixoes – Cova da Piedade 4 – 0
22.01.2017 16:00 Gil Vicente – Vizela 1 – 0
22.01.2017 16:00 Aves – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
22.01.2017 16:00 Olhanense – Famalicao 0 – 1
22.01.2017 17:00 Santa Clara – Academica 1 – 1
23.01.2017 17:00 Sporting CP B – Sporting Covilhã 1 – 1
23.01.2017 19:00 Benfica B – Varzim 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 AD Fafe – Sporting CP B 2 – 0
28.01.2017 16:00 Sporting Covilhã – Olhanense 3 – 0
28.01.2017 16:00 Academica – Penafiel 3 – 2
28.01.2017 16:00 C.F. União – Portimonense 3 – 1
28.01.2017 16:00 FC Porto B – Leixoes 1 – 2
28.01.2017 16:00 Cova da Piedade – Braga B 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gil Vicente – Benfica B 1 – 1
28.01.2017 16:00 Vizela – Aves 3 – 1
28.01.2017 16:00 Famalicao – Santa Clara 0 – 1
28.01.2017 17:00 Varzim – Viseu 1 – 1
30.01.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Freamunde 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 19:00 Benfica B – Vizela 2 – 1
04.02.2017 12:15 Portimonense – Academica 0 – 0
04.02.2017 16:30 Braga B – Sporting Covilhã 0 – 1
04.02.2017 20:00 Santa Clara – AD Fafe 1 – 3
05.02.2017 12:15 Olhanense – FC Porto B 2 – 2
05.02.2017 16:00 Penafiel – C.F. União 3 – 1
05.02.2017 16:00 Freamunde – Cova da Piedade 3 – 1
05.02.2017 16:00 Aves – Varzim 1 – 2
05.02.2017 16:00 Leixoes – Vitoria de Guimaraes B 2 – 1
05.02.2017 16:00 Viseu – Gil Vicente 1 – 2
05.02.2017 16:00 Sporting CP B – Famalicao 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.02.2017 21:15 Vizela – Sporting CP B 2 – 1
11.02.2017 16:00 FC Porto B – Freamunde 0 – 1
11.02.2017 16:00 Famalicao – Braga B 2 – 0
11.02.2017 16:00 AD Fafe – Olhanense 1 – 2
11.02.2017 16:00 C.F. União – Academica 2 – 1
11.02.2017 16:00 Cova da Piedade – Penafiel 1 – 1
11.02.2017 17:00 Varzim – Leixoes 1 – 0
11.02.2017 17:00 Benfica B – Aves 4 – 2
12.02.2017 12:15 Gil Vicente – Santa Clara 2 – 1
12.02.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Viseu 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 16:00 Sporting CP B – Varzim 1 – 2
15.02.2017 16:00 Penafiel – FC Porto B 0 – 2
15.02.2017 16:00 Olhanense – C.F. União 1 – 1
15.02.2017 16:00 Aves – Gil Vicente 1 – 1
15.02.2017 16:00 Portimonense – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
15.02.2017 16:00 Freamunde – Famalicao 1 – 0
15.02.2017 16:00 Leixoes – AD Fafe 1 – 1
15.02.2017 16:00 Viseu – Benfica B 2 – 1
15.02.2017 16:05 Braga B – Vizela 5 – 0
15.02.2017 17:00 Santa Clara – Cova da Piedade 2 – 0
15.02.2017 20:00 Academica – Sporting Covilhã 2 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 12:15 Cova da Piedade – Portimonense 1 – 1
19.02.2017 16:00 Famalicao – Academica 2 – 1
19.02.2017 16:00 Gil Vicente – Sporting CP B 2 – 2
19.02.2017 16:00 FC Porto B – Santa Clara 0 – 0
19.02.2017 16:00 Vizela – Leixoes 1 – 1
19.02.2017 16:00 C.F. União – Sporting Covilhã 1 – 1
19.02.2017 16:00 Varzim – Braga B 0 – 1
19.02.2017 16:00 Viseu – Aves 1 – 0
19.02.2017 16:05 AD Fafe – Penafiel 3 – 3
19.02.2017 17:00 Benfica B – Freamunde 2 – 1
20.02.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Olhanense 3 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 16:00 Sporting Covilhã – Portimonense 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 12:15 Academica – Cova da Piedade 1 – 2
25.02.2017 16:00 Braga B – Viseu 2 – 2
26.02.2017 12:15 Leixoes – Benfica B 1 – 2
26.02.2017 13:15 Santa Clara – Vizela 0 – 0
26.02.2017 16:00 Olhanense – Varzim 0 – 1
26.02.2017 16:00 Freamunde – Gil Vicente 2 – 2
26.02.2017 16:00 Sporting Covilhã – FC Porto B 1 – 1
26.02.2017 16:00 C.F. União – Vitoria de Guimaraes B 1 – 0
26.02.2017 16:00 Penafiel – Famalicao 0 – 2
26.02.2017 16:00 Portimonense – AD Fafe 1 – 0
26.02.2017 16:00 Sporting CP B – Aves 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.03.2017 21:15 Aves – Braga B 1 – 1
03.03.2017 19:00 Benfica B – Olhanense 2 – 1
04.03.2017 12:15 Cova da Piedade – Sporting CP B 0 – 2
05.03.2017 16:00 Gil Vicente – Leixoes 2 – 2
05.03.2017 16:00 AD Fafe – C.F. União 1 – 2
05.03.2017 16:00 Vitoria de Guimaraes B – Penafiel 2 – 0
05.03.2017 16:00 Varzim – Santa Clara 0 – 0
05.03.2017 16:00 Viseu – Freamunde 1 – 2
05.03.2017 16:00 Vizela – Academica 0 – 1
05.03.2017 17:00 Famalicao – Sporting Covilhã 2 – 2
05.03.2017 18:00 FC Porto B – Portimonense 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 12:15 Braga B – Gil Vicente 2 – 1
11.03.2017 12:15 Portimonense – Famalicao 2 – 1
11.03.2017 16:00 Penafiel – Vizela 3 – 0
11.03.2017 16:00 C.F. União – FC Porto B 1 – 0
11.03.2017 16:00 Academica – AD Fafe 0 – 0
11.03.2017 16:00 Sporting CP B – Viseu 3 – 1
11.03.2017 16:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Guimaraes B 2 – 2
11.03.2017 16:00 Freamunde – Varzim 1 – 3
11.03.2017 16:00 Olhanense – Cova da Piedade 2 – 1
11.03.2017 18:00 Santa Clara – Benfica B 2 – 1
12.03.2017 12:15 Leixoes – Aves 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 16:00 Cova da Piedade – C.F. União 1 – 1
15.03.2017 16:00 Gil Vicente – Penafiel 3 – 1
15.03.2017 16:00 Famalicao – FC Porto B 1 – 3
15.03.2017 16:00 AD Fafe – Vitoria de Guimaraes B 2 – 4
15.03.2017 16:00 Aves – Olhanense 1 – 0
15.03.2017 16:00 Sporting CP B – Freamunde 2 – 0
15.03.2017 16:00 Vizela – Sporting Covilhã 1 – 1
15.03.2017 16:05 Braga B – Leixoes 1 – 1
15.03.2017 18:00 Benfica B – Portimonense 2 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 12:15 Penafiel – Benfica B 2 – 1
19.03.2017 12:15 FC Porto B – Vizela 0 – 0
19.03.2017 13:20 Santa Clara – Braga B 2 – 0
19.03.2017 16:00 Leixoes – Sporting CP B 1 – 2
19.03.2017 16:00 Portimonense – Varzim 0 – 1
19.03.2017 16:00 Sporting Covilhã – AD Fafe 1 – 1
19.03.2017 16:00 Olhanense – Gil Vicente 1 – 3
19.03.2017 16:00 Freamunde – Aves 0 – 1
19.03.2017 17:00 Academica – Viseu 1 – 2
19.03.2017 17:00 C.F. União – Famalicao 2 – 1
20.03.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Cova da Piedade 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 16:00 Varzim – Academica
26.03.2017 17:00 Viseu – Santa Clara

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 17:00 C.F. União – Vizela

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:15 Aves – Santa Clara
01.04.2017 17:00 Braga B – Freamunde
02.04.2017 12:15 Gil Vicente – Academica
02.04.2017 17:00 Sporting CP B – Olhanense
02.04.2017 17:00 Famalicao – Vitoria de Guimaraes B
02.04.2017 17:00 Cova da Piedade – Sporting Covilhã
02.04.2017 17:00 Benfica B – C.F. União
02.04.2017 17:00 Viseu – Leixoes
02.04.2017 17:00 Vizela – Portimonense
02.04.2017 17:00 Varzim – Penafiel
03.04.2017 21:00 AD Fafe – FC Porto B

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 21:15 Academica – Aves
08.04.2017 12:15 Sporting Covilhã – Benfica B
09.04.2017 12:15 Portimonense – Gil Vicente
09.04.2017 16:00 FC Porto B – Cova da Piedade
09.04.2017 17:00 Olhanense – Viseu
09.04.2017 17:00 C.F. União – Varzim
09.04.2017 17:00 AD Fafe – Famalicao
09.04.2017 17:00 Leixoes – Freamunde
09.04.2017 17:00 Penafiel – Braga B
09.04.2017 18:00 Santa Clara – Sporting CP B
10.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Vizela

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 17:00 Leixoes – Academica
15.04.2017 12:15 Varzim – FC Porto B
15.04.2017 17:00 Sporting CP B – C.F. União
15.04.2017 17:00 Gil Vicente – Vitoria de Guimaraes B
15.04.2017 17:00 Freamunde – Santa Clara
15.04.2017 17:00 Braga B – Portimonense
15.04.2017 17:00 Benfica B – Famalicao
15.04.2017 17:00 Aves – Sporting Covilhã
15.04.2017 17:00 Viseu – Penafiel
15.04.2017 17:00 Vizela – Olhanense
15.04.2017 17:00 Cova da Piedade – AD Fafe

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 16:00 FC Porto B – Gil Vicente
19.04.2017 17:00 Famalicao – Cova da Piedade
19.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Varzim
19.04.2017 17:00 Penafiel – Sporting CP B
19.04.2017 17:00 Sporting Covilhã – Viseu
19.04.2017 17:00 Olhanense – Braga B
19.04.2017 17:00 Portimonense – Aves
19.04.2017 18:00 Santa Clara – Leixoes
19.04.2017 19:00 AD Fafe – Benfica B
19.04.2017 21:00 Academica – Freamunde

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 12:15 Viseu – Portimonense
23.04.2017 17:00 Gil Vicente – Cova da Piedade
23.04.2017 17:00 Freamunde – Penafiel
23.04.2017 17:00 Benfica B – FC Porto B
23.04.2017 17:00 Aves – Famalicao
23.04.2017 17:00 Leixoes – Olhanense
23.04.2017 17:00 Sporting CP B – Vitoria de Guimaraes B
23.04.2017 17:00 Vizela – AD Fafe
23.04.2017 17:00 Varzim – Sporting Covilhã
23.04.2017 17:00 Braga B – Academica
23.04.2017 18:00 Santa Clara – C.F. União

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 12:15 Portimonense – Leixoes
29.04.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Braga B
30.04.2017 12:15 C.F. União – Aves
30.04.2017 16:00 FC Porto B – Sporting CP B
30.04.2017 17:00 Cova da Piedade – Varzim
30.04.2017 17:00 Penafiel – Santa Clara
30.04.2017 17:00 Famalicao – Vizela
30.04.2017 17:00 AD Fafe – Viseu
30.04.2017 17:00 Sporting Covilhã – Gil Vicente
30.04.2017 17:00 Benfica B – Academica
30.04.2017 17:00 Olhanense – Freamunde

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 12:15 Academica – Vitoria de Guimaraes B
07.05.2017 12:15 Freamunde – Portimonense
07.05.2017 17:00 Leixoes – Sporting Covilhã
07.05.2017 17:00 Gil Vicente – AD Fafe
07.05.2017 17:00 Braga B – FC Porto B
07.05.2017 17:00 Aves – Penafiel
07.05.2017 17:00 Viseu – C.F. União
07.05.2017 17:00 Vizela – Cova da Piedade
07.05.2017 17:00 Varzim – Famalicao
07.05.2017 17:00 Sporting CP B – Benfica B
07.05.2017 18:00 Santa Clara – Olhanense

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 12:15 Cova da Piedade – Aves
13.05.2017 16:00 FC Porto B – Vitoria de Guimaraes B
14.05.2017 12:15 Portimonense – Olhanense
14.05.2017 16:00 Sporting Covilhã – Santa Clara
14.05.2017 17:00 C.F. União – Gil Vicente
14.05.2017 17:00 Famalicao – Viseu
14.05.2017 17:00 AD Fafe – Varzim
14.05.2017 17:00 Benfica B – Braga B
14.05.2017 17:00 Sporting CP B – Academica
14.05.2017 17:00 Penafiel – Leixoes
14.05.2017 17:00 Vizela – Freamunde

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 17:00 Olhanense – Penafiel
21.05.2017 17:00 Leixoes – C.F. União
21.05.2017 17:00 Braga B – Sporting CP B
21.05.2017 17:00 Aves – AD Fafe
21.05.2017 17:00 Academica – FC Porto B
21.05.2017 17:00 Viseu – Cova da Piedade
21.05.2017 17:00 Gil Vicente – Famalicao
21.05.2017 17:00 Freamunde – Sporting Covilhã
21.05.2017 17:00 Vitoria de Guimaraes B – Benfica B
21.05.2017 17:00 Varzim – Vizela
21.05.2017 18:00 Santa Clara – Portimonense
Advertisement

Seneste kampe

Vitoria de Guimaraes B
Cova da Piedade
1 – 0
20. marts 17:00
Færdig
Academica
Viseu
1 – 2
19. marts 17:00
Færdig
C.F. União
Famalicao
2 – 1
19. marts 17:00
Færdig
Olhanense
Gil Vicente
1 – 3
19. marts 16:00
Færdig
Leixoes
Sporting CP B
1 – 2
19. marts 16:00
Færdig
Sporting Covilhã
AD Fafe
1 – 1
19. marts 16:00
Færdig
Portimonense
Varzim
0 – 1
19. marts 16:00
Færdig
Freamunde
Aves
0 – 1
19. marts 16:00
Færdig
Santa Clara
Braga B
2 – 0
19. marts 13:20
Færdig
Penafiel
Benfica B
2 – 1
19. marts 12:15
Færdig
FC Porto B
Vizela
0 – 0
19. marts 12:15
Færdig

Kommende kampe

Varzim
Academica
vs
26. marts 16:00
Ikke startet
Viseu
Santa Clara
vs
26. marts 17:00
Ikke startet
C.F. União
Vizela
vs
26. marts 17:00
Ikke startet
Aves
Santa Clara
vs
1. april 12:15
Ikke startet
Braga B
Freamunde
vs
1. april 17:00
Ikke startet
Gil Vicente
Academica
vs
2. april 12:15
Ikke startet
Sporting CP B
Olhanense
vs
2. april 17:00
Ikke startet
Famalicao
Vitoria de Guimaraes B
vs
2. april 17:00
Ikke startet
Cova da Piedade
Sporting Covilhã
vs
2. april 17:00
Ikke startet
Benfica B
C.F. União
vs
2. april 17:00
Ikke startet
Viseu
Leixoes
vs
2. april 17:00
Ikke startet

Turneringer i Portugal