LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Viitorul Constanta 26 16 3 7 39 - 22 51
2. Steaua Bukarest 26 13 8 5 34 - 22 47
3. Astra Giurgiu 26 13 5 8 32 - 28 44
4. CFR Cluj 26 14 7 5 42 - 23 43
5. CS Universitatea Craiova 26 13 4 9 36 - 26 43
6. Dinamo Bukarest 26 12 5 9 40 - 33 41
7. Gaz Metan Medias 26 10 9 7 36 - 27 39
8. Botosani 26 9 5 12 30 - 31 32
9. FC Voluntari 26 8 6 12 30 - 37 30
10. CSMS Iasi 26 8 5 13 28 - 31 29
11. Concordia Chiajna 26 6 7 13 17 - 32 25
12. Pandurii 26 6 7 13 24 - 42 19
13. ACS Poli Timisoara 26 7 7 12 25 - 42 14
14. Tirgu Mures 26 5 6 15 20 - 37 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 33,50 433 2,38 84 (46,2 %) 42 (23,1 %) 56 (30,8 %)
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Viitorul Constanta 13 10 2 1 27 - 10 32
2. Steaua Bukarest 13 6 5 2 16 - 10 23
3. Astra Giurgiu 13 7 2 4 17 - 13 23
4. CFR Cluj 13 7 5 1 21 - 6 26
5. CS Universitatea Craiova 13 10 1 2 23 - 9 31
6. Dinamo Bukarest 13 8 2 3 23 - 13 26
7. Gaz Metan Medias 13 6 4 3 20 - 14 22
8. Botosani 13 6 3 4 18 - 14 21
9. FC Voluntari 13 5 2 6 17 - 15 17
10. CSMS Iasi 13 5 2 6 16 - 16 17
11. Concordia Chiajna 13 3 3 7 8 - 18 12
12. Pandurii 13 3 5 5 12 - 17 14
13. ACS Poli Timisoara 13 5 3 5 14 - 18 18
14. Tirgu Mures 13 3 3 7 10 - 18 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 33,50 433 2,38 84 (46,2 %) 42 (23,1 %) 56 (30,8 %)
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Viitorul Constanta 13 6 1 6 12 - 12 19
2. Steaua Bukarest 13 7 3 3 18 - 12 24
3. Astra Giurgiu 13 6 3 4 15 - 15 21
4. CFR Cluj 13 7 2 4 21 - 17 23
5. CS Universitatea Craiova 13 3 3 7 13 - 17 12
6. Dinamo Bukarest 13 4 3 6 17 - 20 15
7. Gaz Metan Medias 13 4 5 4 16 - 13 17
8. Botosani 13 3 2 8 12 - 17 11
9. FC Voluntari 13 3 4 6 13 - 22 13
10. CSMS Iasi 13 3 3 7 12 - 15 12
11. Concordia Chiajna 13 3 4 6 9 - 14 13
12. Pandurii 13 3 2 8 12 - 25 11
13. ACS Poli Timisoara 13 2 4 7 11 - 24 10
14. Tirgu Mures 13 2 3 8 10 - 19 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 33,50 433 2,38 84 (46,2 %) 42 (23,1 %) 56 (30,8 %)
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC Viitorul Constanta 11 7 1,50 0,85
2. Steaua Bukarest 11 6 1,31 0,85
3. Astra Giurgiu 13 8 1,23 1,08
4. CFR Cluj 11 5 1,62 0,88
5. CS Universitatea Craiova 11 7 1,38 1,00
6. Dinamo Bukarest 7 6 1,54 1,27
7. Gaz Metan Medias 8 8 1,38 1,04
8. Botosani 11 13 1,15 1,19
9. FC Voluntari 8 11 1,15 1,42
10. CSMS Iasi 8 12 1,08 1,19
11. Concordia Chiajna 10 12 0,65 1,23
12. Pandurii 7 13 0,92 1,62
13. ACS Poli Timisoara 6 8 0,96 1,62
14. Tirgu Mures 8 14 0,77 1,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 33,50 433 2,38 84 (46,2 %) 42 (23,1 %) 56 (30,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
Mål    Spiller Klub
16    Azdren Llullaku Gaz Metan Medias
11    Cristian Bud CFR Cluj
10    Aurelian Chitu FC Viitorul Constanta
9    Mircea Axente Gaz Metan Medias
8    Andrei Cristea CSMS Iasi
8    Adam Nemec Dinamo Bukarest
8    Petre Ivanovici FC Voluntari
8    Fernando Rick Boldrin Steaua Bukarest
7    Istvan Fulop Botosani
7    Vlad Morar FC Viitorul Constanta
7    Harlem-Eddy Gnohere Steaua Bukarest
6    Constantin Budescu Astra Giurgiu
6    Filipe Nascimento CFR Cluj
6    Andrei Ivan CS Universitatea Craiova
6    Lukacs Bole CSMS Iasi
6    Dorin Rotariu Dinamo Bukarest
6    Valentin Lazar Dinamo Bukarest
6    Adrian Balan FC Voluntari
5    Daniel Niculae Astra Giurgiu
5    Cristian Sapunaru Astra Giurgiu
5    Simon Mazarache CS Universitatea Craiova
5    Nuno Rocha CS Universitatea Craiova
5    Florinel Coman FC Viitorul Constanta
5    Florin Cernat FC Voluntari
5    Alexandru Muntean Gaz Metan Medias
5    Marius George Tucudean Pandurii
5    Denis Alibec Steaua Bukarest
4    Octavian Draghici ACS Poli Timisoara
4    Catalin Petre Doman ACS Poli Timisoara
4    Felipe Teixeira Astra Giurgiu
4    Benjamin Kuku Botosani
4    Catalin Golofca Botosani
4    Cristian Lopez CFR Cluj
4    Billel Omrani CFR Cluj
4    Marian Cristescu Concordia Chiajna
4    Nicolae Ovidiu Herea Concordia Chiajna
4    Alexandru Baluta CS Universitatea Craiova
4    Hristo Zlatinski CS Universitatea Craiova
4    Sergiu Hanca Dinamo Bukarest
4    Razvan Marin FC Viitorul Constanta
4    Gabriel Iancu FC Viitorul Constanta
4    Iannis Alin Zicu Tirgu Mures
3    Pedro Henrique ACS Poli Timisoara
3    Deivydas Matulevicius Botosani
3    Nicusor Bancu CS Universitatea Craiova
3    Gustavo CS Universitatea Craiova
3    Gianmarco Piccioni CSMS Iasi
3    Ionut Nedelcearu Dinamo Bukarest
3    Kevin Boli FC Viitorul Constanta
3    Alex Nimely FC Viitorul Constanta
3    Laurentiu Marinescu FC Voluntari
3    Florin Tanase Steaua Bukarest
3    Adrian Popa Steaua Bukarest
3    Gabriel Enache Steaua Bukarest
2    Andrei Artean ACS Poli Timisoara
2    Alexandru Popovici ACS Poli Timisoara
2    Alin Seroni ACS Poli Timisoara
2    Daniel Constantin Florea Astra Giurgiu
2    Mihai Roman Botosani
2    Robert Elek Botosani
2    Gabriel Vasvari Botosani
2    Willie Botosani
2    Tomislav Sorsa CFR Cluj
2    Ciprian Ioan Deac CFR Cluj
2    Ionut Larie CFR Cluj
2    Alexandru Paun CFR Cluj
2    Davide Petrucci CFR Cluj
2    Raul Costin Concordia Chiajna
2    Nelut Rosu Concordia Chiajna
2    Cristian Ciobanu Concordia Chiajna
2    Bogdan Vatajelu CS Universitatea Craiova
2    Vasile Gheorghe CSMS Iasi
2    Catalin Stefanescu CSMS Iasi
2    Alexandru Ciucur CSMS Iasi
2    Dan Nistor Dinamo Bukarest
2    Luka Maric Dinamo Bukarest
2    Florin Purece FC Viitorul Constanta
2    Mihai Capatana FC Voluntari
2    Daniel Ionut Novac FC Voluntari
2    Hrvoje Spahija FC Voluntari
2    Daniel Sikorski Gaz Metan Medias
2    Liviu Antal Pandurii
2    Lucian Sanmartean Pandurii
2    Valentin Alexandru Pandurii
2    Sergiu Negrut Pandurii
2    Filip Mrzljak Pandurii
2    Mihai Pintilii Steaua Bukarest
2    Marko Momcilovic Steaua Bukarest
2    William Steaua Bukarest
2    Gabriel Matei Tirgu Mures
1    Alin Carstocea ACS Poli Timisoara
1    Cristian Scutaru ACS Poli Timisoara
1    Marius Marian Croitoru ACS Poli Timisoara
1    Josip Soljic ACS Poli Timisoara
1    Cristian Barbut ACS Poli Timisoara
1    Gabriel Canu ACS Poli Timisoara
1    Claudiu Belu Astra Giurgiu
1    Fabricio Astra Giurgiu
1    Viorel Nicoara Astra Giurgiu
1    Alexandru Ionita Astra Giurgiu
1    Sergiu Bus Astra Giurgiu
1    Takayuki Seto Astra Giurgiu
1    Andrei Andonie Burca Botosani
1    Nicolae Musat Botosani
1    Laurentiu Bus Botosani
1    Mihai Bordeianu Botosani
1    Alexandru Tarnovan Botosani
1    Victor Astafei Botosani
1    Lorand Levente Fülöp Botosani
1    Andrei Muresan CFR Cluj
1    Tiago Lopes CFR Cluj
1    Guima CFR Cluj
1    Juan Carlos CFR Cluj
1    Antonio Jakolis CFR Cluj
1    Andrei Peteleu CFR Cluj
1    Tomislav Gomelt CFR Cluj
1    Tiberiu Serediuc Concordia Chiajna
1    Milano Koenders Concordia Chiajna
1    Marian Constantinescu Concordia Chiajna
1    Razvan Gradinaru Concordia Chiajna
1    Marius George Pena Concordia Chiajna
1    Cristian Albu Concordia Chiajna
1    Apostol Popov CS Universitatea Craiova
1    Marius Ionut Briceag CS Universitatea Craiova
1    Kay CS Universitatea Craiova
1    Alexandru Boiciuc CSMS Iasi
1    Marian Tarsa CSMS Iasi
1    Alexandru Tiganasu CSMS Iasi
1    Bojan Golubovic CSMS Iasi
1    Marius Mihalache CSMS Iasi
1    Antun Palic Dinamo Bukarest
1    Steliano Filip Dinamo Bukarest
1    Romario Benzar FC Viitorul Constanta
1    Bogdan Tiru FC Viitorul Constanta
1    Carlo Casap FC Viitorul Constanta
1    Robert George Hodorogea FC Viitorul Constanta
1    Dragos Nedelcu FC Viitorul Constanta
1    Ionut Balaur FC Voluntari
1    Doru Popadiuc FC Voluntari
1    Eric Gaz Metan Medias
1    Ovidiu Bic Gaz Metan Medias
1    Alexandru Buziuc Gaz Metan Medias
1    Jasmin Trtovac Gaz Metan Medias
1    Ioan Hora Pandurii
1    Christian Obodo Pandurii
1    Valentin Munteanu Pandurii
1    Marian Pleasca Pandurii
1    Gabriel Tamas Steaua Bukarest
1    Wilfred Moke Steaua Bukarest
1    Robert Alexandru Valceanu Steaua Bukarest
1    Jugurtha Hamroun Steaua Bukarest
1    Dennis Man Steaua Bukarest
1    Alexandru Tudorie Steaua Bukarest
1    Vlad Achim Steaua Bukarest
1    Nicolae Stanciu Steaua Bukarest
1    Ciprian Rus Tirgu Mures
1    Andrei Ciolacu Tirgu Mures
1    Dumitru Robert Candrea Tirgu Mures
1    Gabriel Muresan Tirgu Mures
1    Alexandru Ionita Tirgu Mures
1    Marius Marcel Constantin Tirgu Mures
Vis hele listen
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
Opdateret:
6/3-2017 21:23
Rumænien
Liga I (26 runder)
Klub Fordeling G R T
Astra Giurgiu74478
CSMS Iasi71778
ACS Poli Timisoara71374
Botosani66773
Tirgu Mures68472
Concordia Chiajna69372
Steaua Bukarest64569
Gaz Metan Medias64569
FC Voluntari65368
CFR Cluj62567
Dinamo Bukarest60464
CS Universitatea Craiova56157
Pandurii54256
FC Viitorul Constanta54155
Total89854952
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 17:30 FC Voluntari – FC Viitorul Constanta 0 – 1
22.07.2016 20:00 Pandurii – CS Universitatea Craiova 2 – 1
23.07.2016 17:30 Gaz Metan Medias – Tirgu Mures 2 – 1
23.07.2016 20:00 Astra Giurgiu – Dinamo Bukarest 1 – 4
24.07.2016 20:00 CFR Cluj – Concordia Chiajna 2 – 0
25.07.2016 20:00 Rapid Bukarest – Botosani 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 20:00 CSMS Iasi – Gaz Metan Medias 3 – 1
30.07.2016 17:30 Botosani – CFR Cluj 3 – 1
30.07.2016 19:30 Dinamo Bukarest – Rapid Bukarest 0 – 0
30.07.2016 20:00 Dinamo Bukarest – ACS Poli Timisoara 2 – 1
31.07.2016 16:30 Pandurii – Astra Giurgiu 0 – 0
31.07.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – Steaua Bukarest 1 – 3
01.08.2016 17:30 CS Universitatea Craiova – Tirgu Mures 2 – 1
01.08.2016 20:00 Concordia Chiajna – FC Voluntari 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 17:30 FC Voluntari – Botosani 4 – 2
05.08.2016 20:00 Tirgu Mures – CSMS Iasi 0 – 3
06.08.2016 18:00 Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova 1 – 2
06.08.2016 19:30 Rapid Bukarest – Pandurii 0 – 0
06.08.2016 20:30 Steaua Bukarest – Concordia Chiajna 1 – 0
07.08.2016 17:30 Gaz Metan Medias – FC Viitorul Constanta 2 – 1
07.08.2016 20:00 ACS Poli Timisoara – Pandurii 1 – 3
08.08.2016 20:00 CFR Cluj – Dinamo Bukarest 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Botosani – Steaua Bukarest 0 – 2
13.08.2016 17:30 Concordia Chiajna – Gaz Metan Medias 1 – 0
13.08.2016 19:30 Astra Giurgiu – Rapid Bukarest 0 – 0
13.08.2016 20:00 Astra Giurgiu – ACS Poli Timisoara 3 – 1
14.08.2016 17:30 Pandurii – CFR Cluj 1 – 1
14.08.2016 20:00 FC Viitorul Constanta – Tirgu Mures 3 – 1
15.08.2016 17:30 CS Universitatea Craiova – CSMS Iasi 2 – 0
15.08.2016 20:00 Dinamo Bukarest – FC Voluntari 3 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2016 17:30 ACS Poli Timisoara – Botosani 0 – 5

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 CSMS Iasi – FC Viitorul Constanta 0 – 0
20.08.2016 17:00 Tirgu Mures – Concordia Chiajna 0 – 1
20.08.2016 19:30 Rapid Bukarest – CS Universitatea Craiova 0 – 0
20.08.2016 20:00 Steaua Bukarest – Dinamo Bukarest 1 – 1
21.08.2016 17:00 FC Voluntari – Pandurii 0 – 0
21.08.2016 19:30 CFR Cluj – Astra Giurgiu 5 – 1
22.08.2016 17:30 Gaz Metan Medias – Botosani 0 – 0
22.08.2016 20:00 ACS Poli Timisoara – CS Universitatea Craiova 3 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 17:30 Concordia Chiajna – CSMS Iasi 0 – 0
26.08.2016 20:00 Dinamo Bukarest – Gaz Metan Medias 1 – 1
27.08.2016 17:30 ACS Poli Timisoara – CFR Cluj 1 – 1
27.08.2016 19:30 Rapid Bukarest – CFR Cluj 0 – 0
27.08.2016 20:00 Pandurii – Steaua Bukarest 0 – 1
28.08.2016 17:00 CS Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanta 2 – 1
28.08.2016 20:00 Astra Giurgiu – FC Voluntari 1 – 1
29.08.2016 20:00 Botosani – Tirgu Mures 4 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2016 20:00 Steaua Bukarest – CSMS Iasi 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:30 Gaz Metan Medias – Pandurii 1 – 3
10.09.2016 16:30 FC Voluntari – ACS Poli Timisoara 4 – 1
10.09.2016 19:30 CFR Cluj – CS Universitatea Craiova 0 – 0
10.09.2016 19:30 FC Voluntari – Rapid Bukarest 0 – 0
11.09.2016 17:00 CSMS Iasi – Botosani 0 – 1
11.09.2016 19:30 Steaua Bukarest – Astra Giurgiu 1 – 0
12.09.2016 17:00 FC Viitorul Constanta – Concordia Chiajna 2 – 1
12.09.2016 19:30 Tirgu Mures – Dinamo Bukarest 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 17:00 Botosani – FC Viitorul Constanta 1 – 2
16.09.2016 19:30 Pandurii – Tirgu Mures 1 – 0
17.09.2016 17:00 CFR Cluj – FC Voluntari 5 – 0
17.09.2016 19:30 Rapid Bukarest – Steaua Bukarest 0 – 0
17.09.2016 19:30 Dinamo Bukarest – CSMS Iasi 3 – 1
18.09.2016 16:00 CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna 1 – 1
18.09.2016 19:00 ACS Poli Timisoara – Steaua Bukarest 0 – 1
19.09.2016 19:30 Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 17:00 CSMS Iasi – Pandurii 3 – 2
20.09.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – Dinamo Bukarest 1 – 1
21.09.2016 16:00 FC Voluntari – CS Universitatea Craiova 0 – 1
21.09.2016 19:30 Concordia Chiajna – Botosani 0 – 2
21.09.2016 19:30 Gaz Metan Medias – Rapid Bukarest 0 – 0
22.09.2016 15:00 Gaz Metan Medias – ACS Poli Timisoara 1 – 1
22.09.2016 17:30 Tirgu Mures – Astra Giurgiu 0 – 2
22.09.2016 20:00 Steaua Bukarest – CFR Cluj 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 Pandurii – FC Viitorul Constanta 0 – 1
24.09.2016 14:00 CS Universitatea Craiova – Botosani 1 – 0
24.09.2016 19:30 Rapid Bukarest – Tirgu Mures 0 – 0
24.09.2016 19:30 Dinamo Bukarest – Concordia Chiajna 0 – 1
25.09.2016 17:00 ACS Poli Timisoara – Tirgu Mures 0 – 1
25.09.2016 19:30 FC Voluntari – Steaua Bukarest 2 – 3
26.09.2016 17:00 CFR Cluj – Gaz Metan Medias 1 – 1
26.09.2016 19:30 Astra Giurgiu – CSMS Iasi 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 17:00 CSMS Iasi – ACS Poli Timisoara 0 – 1
30.09.2016 19:30 Tirgu Mures – CFR Cluj 1 – 3
01.10.2016 17:00 Gaz Metan Medias – FC Voluntari 1 – 0
01.10.2016 19:30 Botosani – Dinamo Bukarest 2 – 1
01.10.2016 19:30 CSMS Iasi – Rapid Bukarest 0 – 0
02.10.2016 17:00 FC Viitorul Constanta – Astra Giurgiu 1 – 0
02.10.2016 19:30 Steaua Bukarest – CS Universitatea Craiova 2 – 1
03.10.2016 19:30 Concordia Chiajna – Pandurii 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:30 CFR Cluj – CSMS Iasi 1 – 0
15.10.2016 17:00 Pandurii – Botosani 2 – 1
15.10.2016 19:30 Astra Giurgiu – Concordia Chiajna 1 – 1
15.10.2016 19:30 Rapid Bukarest – FC Viitorul Constanta 0 – 0
16.10.2016 14:30 FC Voluntari – Tirgu Mures 1 – 1
16.10.2016 19:30 Steaua Bukarest – Gaz Metan Medias 0 – 1
17.10.2016 17:00 ACS Poli Timisoara – FC Viitorul Constanta 1 – 0
17.10.2016 19:30 CS Universitatea Craiova – Dinamo Bukarest 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 17:00 Concordia Chiajna – ACS Poli Timisoara 0 – 2
21.10.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – CFR Cluj 2 – 1
22.10.2016 17:00 Gaz Metan Medias – CS Universitatea Craiova 2 – 2
22.10.2016 19:30 Concordia Chiajna – Rapid Bukarest 0 – 0
22.10.2016 19:35 Dinamo Bukarest – Pandurii 4 – 0
23.10.2016 17:00 CSMS Iasi – FC Voluntari 1 – 2
23.10.2016 19:30 Tirgu Mures – Steaua Bukarest 1 – 1
24.10.2016 19:30 Botosani – Astra Giurgiu 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:30 Concordia Chiajna – CFR Cluj 1 – 2
29.10.2016 13:10 CS Universitatea Craiova – Pandurii 2 – 1
29.10.2016 19:30 Botosani – Rapid Bukarest 0 – 0
29.10.2016 19:35 Dinamo Bukarest – Astra Giurgiu 2 – 2
30.10.2016 17:00 Tirgu Mures – Gaz Metan Medias 1 – 3
30.10.2016 19:35 CSMS Iasi – Steaua Bukarest 0 – 2
31.10.2016 17:00 FC Viitorul Constanta – FC Voluntari 2 – 1
31.10.2016 19:30 Botosani – ACS Poli Timisoara 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 16:30 Gaz Metan Medias – CSMS Iasi 2 – 1
05.11.2016 13:00 FC Voluntari – Concordia Chiajna 1 – 0
05.11.2016 17:00 Tirgu Mures – CS Universitatea Craiova 0 – 2
05.11.2016 19:30 Rapid Bukarest – Dinamo Bukarest 0 – 0
05.11.2016 19:30 ACS Poli Timisoara – Dinamo Bukarest 1 – 2
06.11.2016 17:00 Astra Giurgiu – Pandurii 2 – 0
06.11.2016 19:30 Steaua Bukarest – FC Viitorul Constanta 2 – 0
07.11.2016 19:30 CFR Cluj – Botosani 1 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 17:00 Botosani – FC Voluntari 0 – 1
18.11.2016 19:30 Pandurii – ACS Poli Timisoara 2 – 2
19.11.2016 15:30 CSMS Iasi – Tirgu Mures 0 – 0
19.11.2016 18:00 Concordia Chiajna – Steaua Bukarest 1 – 0
19.11.2016 19:30 Pandurii – Rapid Bukarest 0 – 0
20.11.2016 16:35 CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu 0 – 1
21.11.2016 17:00 FC Viitorul Constanta – Gaz Metan Medias 1 – 1
21.11.2016 19:30 Dinamo Bukarest – CFR Cluj 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 17:00 Tirgu Mures – FC Viitorul Constanta 0 – 2
25.11.2016 19:30 CSMS Iasi – CS Universitatea Craiova 2 – 1
26.11.2016 17:00 Gaz Metan Medias – Concordia Chiajna 3 – 1
26.11.2016 19:30 FC Voluntari – Dinamo Bukarest 1 – 2
26.11.2016 19:30 Rapid Bukarest – Astra Giurgiu 0 – 0
27.11.2016 17:00 ACS Poli Timisoara – Astra Giurgiu 2 – 0
27.11.2016 19:30 Steaua Bukarest – Botosani 0 – 0
28.11.2016 19:30 CFR Cluj – Pandurii 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 17:00 Concordia Chiajna – Tirgu Mures 1 – 2
29.11.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – CSMS Iasi 1 – 0
30.11.2016 13:00 CS Universitatea Craiova – ACS Poli Timisoara 2 – 0
30.11.2016 16:30 Botosani – Gaz Metan Medias 0 – 0
30.11.2016 19:30 CS Universitatea Craiova – Rapid Bukarest 0 – 0
30.11.2016 19:40 Dinamo Bukarest – Steaua Bukarest 3 – 1
01.12.2016 17:00 Pandurii – FC Voluntari 1 – 1
01.12.2016 19:30 Astra Giurgiu – CFR Cluj 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:30 CSMS Iasi – Concordia Chiajna 1 – 0
03.12.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – CS Universitatea Craiova 2 – 0
03.12.2016 19:30 CFR Cluj – Rapid Bukarest 0 – 0
04.12.2016 13:00 FC Voluntari – Astra Giurgiu 1 – 2
04.12.2016 17:05 Tirgu Mures – Botosani 2 – 0
04.12.2016 19:30 Steaua Bukarest – Pandurii 3 – 1
05.12.2016 17:05 CFR Cluj – ACS Poli Timisoara 2 – 2
05.12.2016 19:30 Gaz Metan Medias – Dinamo Bukarest 4 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 16:00 ACS Poli Timisoara – FC Voluntari 1 – 0
09.12.2016 19:30 CS Universitatea Craiova – CFR Cluj 2 – 1
10.12.2016 15:00 Pandurii – Gaz Metan Medias 2 – 5
10.12.2016 17:00 Botosani – CSMS Iasi 1 – 3
10.12.2016 19:30 Rapid Bukarest – FC Voluntari 0 – 0
10.12.2016 19:30 Dinamo Bukarest – Tirgu Mures 1 – 0
11.12.2016 18:00 Astra Giurgiu – Steaua Bukarest 1 – 0
12.12.2016 19:30 Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanta 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 19:30 Concordia Chiajna – CS Universitatea Craiova 0 – 0
17.12.2016 13:00 FC Voluntari – CFR Cluj 2 – 1
17.12.2016 19:30 Steaua Bukarest – ACS Poli Timisoara 1 – 0
17.12.2016 19:30 Steaua Bukarest – Rapid Bukarest 0 – 0
18.12.2016 17:00 Tirgu Mures – Pandurii 3 – 0
18.12.2016 19:30 CSMS Iasi – Dinamo Bukarest 3 – 1
19.12.2016 17:05 Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu 0 – 1
19.12.2016 19:30 FC Viitorul Constanta – Botosani 3 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 16:30 Pandurii – CSMS Iasi 1 – 1
03.02.2017 19:05 Astra Giurgiu – Tirgu Mures 1 – 0
04.02.2017 13:00 CS Universitatea Craiova – FC Voluntari 5 – 0
04.02.2017 19:00 Dinamo Bukarest – FC Viitorul Constanta 1 – 2
04.02.2017 19:30 Rapid Bukarest – Gaz Metan Medias 0 – 0
05.02.2017 16:30 Botosani – Concordia Chiajna 1 – 1
05.02.2017 19:00 CFR Cluj – Steaua Bukarest 1 – 1
06.02.2017 19:00 ACS Poli Timisoara – Gaz Metan Medias 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Tirgu Mures – ACS Poli Timisoara 0 – 0
11.02.2017 17:00 Botosani – CS Universitatea Craiova 1 – 0
11.02.2017 19:30 Gaz Metan Medias – CFR Cluj 1 – 2
11.02.2017 19:30 Tirgu Mures – Rapid Bukarest 0 – 0
12.02.2017 19:30 Steaua Bukarest – FC Voluntari 2 – 2
13.02.2017 16:30 FC Viitorul Constanta – Pandurii 3 – 0
13.02.2017 19:00 Concordia Chiajna – Dinamo Bukarest 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:00 CFR Cluj – Tirgu Mures 2 – 0
18.02.2017 13:00 FC Voluntari – Gaz Metan Medias 1 – 0
18.02.2017 19:00 CS Universitatea Craiova – Steaua Bukarest 1 – 2
18.02.2017 19:30 Rapid Bukarest – CSMS Iasi 0 – 0
19.02.2017 16:30 Pandurii – Concordia Chiajna 0 – 1
19.02.2017 19:00 Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanta 1 – 0
20.02.2017 17:05 ACS Poli Timisoara – CSMS Iasi 2 – 1
20.02.2017 19:30 Dinamo Bukarest – Botosani 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:30 Tirgu Mures – FC Voluntari 0 – 0
25.02.2017 14:00 FC Viitorul Constanta – ACS Poli Timisoara 5 – 0
25.02.2017 19:30 FC Viitorul Constanta – Rapid Bukarest 0 – 0
25.02.2017 19:30 Dinamo Bukarest – CS Universitatea Craiova 2 – 1
26.02.2017 12:30 Botosani – Pandurii 3 – 1
26.02.2017 19:30 Gaz Metan Medias – Steaua Bukarest 1 – 1
27.02.2017 17:00 Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 1 – 3
27.02.2017 19:30 CSMS Iasi – CFR Cluj 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.03.2017 19:00 CSMS Iasi – Astra Giurgiu 2 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 17:00 ACS Poli Timisoara – Concordia Chiajna 1 – 1
04.03.2017 19:30 Steaua Bukarest – Tirgu Mures 1 – 1
04.03.2017 19:30 Rapid Bukarest – Concordia Chiajna 0 – 0
05.03.2017 19:30 CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Medias 1 – 0
05.03.2017 19:30 CFR Cluj – FC Viitorul Constanta 1 – 0
05.03.2017 19:30 Pandurii – Dinamo Bukarest 0 – 2
06.03.2017 17:00 FC Voluntari – CSMS Iasi 0 – 1
06.03.2017 19:30 Astra Giurgiu – Botosani 3 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Astra Giurgiu
Botosani
3 – 0
6. marts 19:30
Færdig
FC Voluntari
CSMS Iasi
0 – 1
6. marts 17:00
Færdig
Pandurii
Dinamo Bukarest
0 – 2
5. marts 19:30
Færdig
CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Medias
1 – 0
5. marts 19:30
Færdig
CFR Cluj
FC Viitorul Constanta
1 – 0
5. marts 19:30
Færdig
Steaua Bukarest
Tirgu Mures
1 – 1
4. marts 19:30
Færdig
Rapid Bukarest
Concordia Chiajna
0 – 0
4. marts 19:30
Aflyst

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Rumænien