LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Steaua Bukarest

Om Steaua Bukarest

Land: Rumænien


Turneringer med deltagelse af Steaua Bukarest

Turnering Placering Form
Liga I #2
er ubesejret 7 kampe i træk
Liga I Mesterskabsgruppe #2
har tabt seneste kamp
League Cup Semifinale
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Steaua Bukarest fra nyhedsarkivet

Nyheder om Steaua Bukarest

08/12 18:55
24/11 21:01
03/11 22:59
20/10 20:58
29/09 21:04
15/09 23:03
24/08 22:38
16/08 22:39
16/08 15:22
15/08 15:40


Blog-indlæg om Steaua Bukarest

Der findes desværre ingen blogindlæg om Steaua Bukarest.

Vil du være den første der blogger om Steaua Bukarest? Så besøg bold.blog!


Spillertrup for Steaua Bukarest

Nr. Navn Position
1. Florin Nita (29 år) Målmand
2. Gabriel Simon (18 år) Forsvar
4. Gabriel Tamas (33 år) Forsvar
6. Mihai Pintilii (32 år) Midtbane
8. Lucian Ionut Filip (26 år) Midtbane
9. Alexandru Tudorie (21 år) Angreb
10. Florin Tanase (22 år) Forsvar
11. Sulley Muniru (24 år) Midtbane
15. Marko Momcilovic (29 år) Forsvar
16. Robert Alexandru Valceanu (19 år) Midtbane
17. Mario Mihai (18 år) Midtbane
18. Vlad Mihalcea (18 år) Midtbane
20. Vlad Achim (27 år) Midtbane
21. Wilfred Moke (29 år) Midtbane
23. Ovidiu Popescu (23 år) Midtbane
24. Daniel Popescu (29 år) Forsvar
25. Rares Enceanu (22 år) Midtbane
26. Catalin Stefanescu (22 år) Midtbane
27. Cristian Ontel (18 år) Midtbane
28. Sebastian Chitosca (24 år) Midtbane
29. Theodor Bota (19 år) Angreb
33. Eduard Cornel Stancioiu (36 år) Målmand
44. Gabriel Enache (26 år) Midtbane
Valentin Cojocaru (21 år) Målmand
Mihai Balasa (22 år) Forsvar
Catalin Aldea (22 år) Midtbane
Jugurtha Hamroun (28 år) Midtbane
Andrei Robert Gavrila (19 år) Midtbane
Dennis Man (18 år) Angreb
Denis Alibec (26 år) Angreb
Harlem-Eddy Gnohere (29 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sparta Prag
Steaua Bukarest
1 – 1
26. juli 20:00
3. runde
FC Viitorul Constanta
Steaua Bukarest
1 – 3
31. juli 19:30
2. runde
Steaua Bukarest
Sparta Prag
2 – 0
3. august 19:45
3. runde
Steaua Bukarest
Concordia Chiajna
1 – 0
6. august 20:30
3. runde
Botosani
Steaua Bukarest
0 – 2
12. august 20:00
4. runde
Steaua Bukarest
Manchester City
0 – 5
16. august 20:45
Playoff
Steaua Bukarest
Dinamo Bukarest
1 – 1
20. august 20:00
5. runde
Manchester City
Steaua Bukarest
1 – 0
24. august 20:45
Playoff
Pandurii
Steaua Bukarest
0 – 1
27. august 20:00
6. runde
Steaua Bukarest
CSMS Iasi
1 – 1
31. august 20:00
1. runde
Botosani
Steaua Bukarest
0 – 2
8. september 19:30
Kvartfinaler
Steaua Bukarest
Astra Giurgiu
1 – 0
11. september 19:30
7. runde
Osmanlispor FK
Steaua Bukarest
2 – 0
15. september 21:05
1. runde
Rapid Bukarest
Steaua Bukarest
0 – 0
17. september 19:30
8. runde
ACS Poli Timisoara
Steaua Bukarest
0 – 1
18. september 19:00
8. runde
Steaua Bukarest
CFR Cluj
1 – 2
22. september 20:00
9. runde
FC Voluntari
Steaua Bukarest
2 – 3
25. september 19:30
10. runde
Steaua Bukarest
Villarreal
1 – 1
29. september 19:00
2. runde
Steaua Bukarest
CS Universitatea Craiova
2 – 1
2. oktober 19:30
11. runde
Steaua Bukarest
Gaz Metan Medias
0 – 1
16. oktober 19:30
12. runde
Steaua Bukarest
FC Zürich
1 – 1
20. oktober 19:00
3. runde
Tirgu Mures
Steaua Bukarest
1 – 1
23. oktober 19:30
13. runde
CSMS Iasi
Steaua Bukarest
0 – 2
30. oktober 19:35
14. runde
FC Zürich
Steaua Bukarest
0 – 0
3. november 21:05
4. runde
Steaua Bukarest
FC Viitorul Constanta
2 – 0
6. november 19:30
15. runde
Concordia Chiajna
Steaua Bukarest
1 – 0
19. november 18:00
16. runde
Steaua Bukarest
Osmanlispor FK
2 – 1
24. november 19:00
5. runde
Steaua Bukarest
Botosani
0 – 0
27. november 19:30
17. runde
Dinamo Bukarest
Steaua Bukarest
3 – 1
30. november 19:40
18. runde
Steaua Bukarest
Pandurii
3 – 1
4. december 19:30
19. runde
Villarreal
Steaua Bukarest
2 – 1
8. december 17:00
6. runde
Astra Giurgiu
Steaua Bukarest
1 – 0
11. december 18:00
20. runde
Steaua Bukarest
Rapid Bukarest
0 – 0
17. december 19:30
21. runde
Steaua Bukarest
ACS Poli Timisoara
1 – 0
17. december 19:30
21. runde
Dinamo Bukarest
Steaua Bukarest
4 – 1
22. december 19:35
Semifinaler
Steaua Bukarest
Terek Grozny
1 – 1
26. januar 15:35
Færdig
CFR Cluj
Steaua Bukarest
1 – 1
5. februar 19:00
22. runde
Steaua Bukarest
FC Voluntari
2 – 2
12. februar 19:30
23. runde
CS Universitatea Craiova
Steaua Bukarest
1 – 2
18. februar 19:00
24. runde
Gaz Metan Medias
Steaua Bukarest
1 – 1
26. februar 19:30
25. runde
Steaua Bukarest
Dinamo Bukarest
1 – 3
1. marts 19:00
Semifinaler
Steaua Bukarest
Tirgu Mures
1 – 1
4. marts 19:30
26. runde
Steaua Bukarest
CFR Cluj
2 – 0
12. marts 19:30
1. runde
FC Viitorul Constanta
Steaua Bukarest
3 – 1
18. marts 19:30
2. runde
Steaua Bukarest
Dinamo Bukarest
vs
2. april 19:30
3. runde
Steaua Bukarest
Astra Giurgiu
vs
6. april 19:30
4. runde
CS Universitatea Craiova
Steaua Bukarest
vs
9. april 19:30
5. runde
CFR Cluj
Steaua Bukarest
vs
14. april 19:30
6. runde
Steaua Bukarest
FC Viitorul Constanta
vs
21. april 19:30
7. runde
Dinamo Bukarest
Steaua Bukarest
vs
28. april 19:30
8. runde
Astra Giurgiu
Steaua Bukarest
vs
5. maj 19:30
9. runde
Steaua Bukarest
CS Universitatea Craiova
vs
12. maj 19:30
10. runde