LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 26 19 3 4 41 - 24 60
2. CSKA Moskva 26 14 8 4 36 - 15 50
3. Zenit 25 14 7 4 42 - 17 49
4. FC Krasnodar 25 11 11 3 34 - 18 44
5. FK Rostov 26 11 9 6 30 - 12 42
6. Terek Grozny 26 11 6 9 32 - 30 39
7. FC Ufa 26 10 6 10 17 - 21 36
8. Lokomotiv Moskva 26 8 11 7 33 - 24 35
9. Amkar 26 8 10 8 24 - 24 34
10. Rubin Kazan 26 8 8 10 24 - 26 32
11. Ural 26 8 5 13 21 - 37 29
12. Anzhi Makhachkala 25 7 7 11 22 - 30 28
13. FC Orenburg 25 5 7 13 20 - 30 22
14. Arsenal Tula 26 5 6 15 14 - 37 21
15. Krylya Sovetov Samara 25 4 9 12 23 - 31 21
16. Tomsk 25 3 5 17 15 - 52 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
205 34,75 428 2,09 98 (47,8 %) 59 (28,8 %) 48 (23,4 %)
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 13 12 0 1 22 - 6 36
2. CSKA Moskva 13 7 5 1 24 - 6 26
3. Zenit 13 10 3 0 27 - 8 33
4. FC Krasnodar 14 8 5 1 26 - 11 29
5. FK Rostov 14 10 4 0 20 - 2 34
6. Terek Grozny 15 8 2 5 22 - 16 26
7. FC Ufa 13 4 4 5 9 - 13 16
8. Lokomotiv Moskva 13 3 7 3 16 - 12 16
9. Amkar 12 7 4 1 12 - 4 25
10. Rubin Kazan 13 5 4 4 13 - 9 19
11. Ural 12 6 1 5 10 - 10 19
12. Anzhi Makhachkala 13 3 5 5 13 - 16 14
13. FC Orenburg 12 4 4 4 12 - 10 16
14. Arsenal Tula 12 5 3 4 9 - 11 18
15. Krylya Sovetov Samara 12 3 6 3 16 - 13 15
16. Tomsk 11 3 2 6 8 - 22 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
205 34,75 428 2,09 98 (47,8 %) 59 (28,8 %) 48 (23,4 %)
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Spartak Moskva 13 7 3 3 19 - 18 24
2. CSKA Moskva 13 7 3 3 12 - 9 24
3. Zenit 12 4 4 4 15 - 9 16
4. FC Krasnodar 11 3 6 2 8 - 7 15
5. FK Rostov 12 1 5 6 10 - 10 8
6. Terek Grozny 11 3 4 4 10 - 14 13
7. FC Ufa 13 6 2 5 8 - 8 20
8. Lokomotiv Moskva 13 5 4 4 17 - 12 19
9. Amkar 14 1 6 7 12 - 20 9
10. Rubin Kazan 13 3 4 6 11 - 17 13
11. Ural 14 2 4 8 11 - 27 10
12. Anzhi Makhachkala 12 4 2 6 9 - 14 14
13. FC Orenburg 13 1 3 9 8 - 20 6
14. Arsenal Tula 14 0 3 11 5 - 26 3
15. Krylya Sovetov Samara 13 1 3 9 7 - 18 6
16. Tomsk 14 0 3 11 7 - 30 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
205 34,75 428 2,09 98 (47,8 %) 59 (28,8 %) 48 (23,4 %)
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Spartak Moskva 12 3 1,58 0,92
2. CSKA Moskva 16 6 1,38 0,58
3. Zenit 14 5 1,68 0,68
4. FC Krasnodar 13 6 1,36 0,72
5. FK Rostov 18 12 1,15 0,46
6. Terek Grozny 6 11 1,23 1,15
7. FC Ufa 14 11 0,65 0,81
8. Lokomotiv Moskva 10 10 1,27 0,92
9. Amkar 11 11 0,92 0,92
10. Rubin Kazan 10 11 0,92 1,00
11. Ural 8 11 0,81 1,42
12. Anzhi Makhachkala 9 12 0,88 1,20
13. FC Orenburg 6 14 0,80 1,20
14. Arsenal Tula 8 16 0,54 1,42
15. Krylya Sovetov Samara 6 12 0,92 1,24
16. Tomsk 4 14 0,60 2,08
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
205 34,75 428 2,09 98 (47,8 %) 59 (28,8 %) 48 (23,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Fedor Smolov FC Krasnodar
10    Quincy Promes Spartak Moskva
10    Artem Dzyuba Zenit
8    Ari Lokomotiv Moskva
8    Jonathas Rubin Kazan
8    Bekim Balaj Terek Grozny
8    Giuliano Zenit
7    Sergei Kornilenko Krylya Sovetov Samara
6    Aleksandr Bukharov FK Rostov
6    Aleksandr Samedov Spartak Moskva
6    Denis Glushakov Spartak Moskva
6    Yohan Mollo Zenit
5    Darko Bodul Amkar
5    Arsen Khubulov Anzhi Makhachkala
5    Lacina Traore CSKA Moskva
5    Blagoy Georgiev FC Orenburg
5    Dmitry Poloz FK Rostov
5    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
5    Maicon Lokomotiv Moskva
5    Maxim Kanunnikov Rubin Kazan
5    Ze Luis Spartak Moskva
5    Gheorghe Grozav Terek Grozny
5    Eric Cosmin Bicfalvi Ural
4    Federico Rasic Arsenal Tula
4    Bebras Natcho CSKA Moskva
4    Pavel Nekhaychik FC Orenburg
4    Kehinde Fatai FC Ufa
4    Aleksandr Yerokhin FK Rostov
4    Serdar Azmoun FK Rostov
4    Cristian Pasquato Krylya Sovetov Samara
4    Jano Ananidze Spartak Moskva
4    Ablaye Vieux M'Bengue Terek Grozny
4    Bernard Berisha Terek Grozny
4    Aleksey Pugin Tomsk
4    Roman Pavlyuchenko Ural
4    Robert Mak Zenit
4    Domenico Criscito Zenit
4    Aleksandr Kokorin Zenit
3    Roland Gigolaev Amkar
3    Pylyp Budkivsky Anzhi Makhachkala
3    Felicio Brown Forbes Anzhi Makhachkala
3    Sergei Ignashevich CSKA Moskva
3    Vitinho CSKA Moskva
3    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
3    Aleksey Ionov CSKA Moskva
3    Roman Eremenko CSKA Moskva
3    Wanderson FC Krasnodar
3    Sylvester Igboun FC Ufa
3    Aleksandru Gatcan FK Rostov
3    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
3    Maxime Lestienne Rubin Kazan
3    Fernando Spartak Moskva
3    Magomed Mitrishev Terek Grozny
3    Chisamba Lungu Ural
3    Vladimir Iljin Ural
2    Mikhail Kostyukov Amkar
2    Nikolay Zaytsev Amkar
2    Janusz Gol Amkar
2    Stanislav Prokofyev Amkar
2    Yannick Boli Anzhi Makhachkala
2    Ivo Ilicevic Anzhi Makhachkala
2    Aleksandr Prudnikov Anzhi Makhachkala
2    Georgi Milanov CSKA Moskva
2    Fedor Chalov CSKA Moskva
2    Carlos Strandberg CSKA Moskva
2    Alan Dzagoev CSKA Moskva
2    Yuri Gazinskiy FC Krasnodar
2    Vladimir Poluyakhtov FC Orenburg
2    Denis Popovic FC Orenburg
2    Ondrej Vanek FC Ufa
2    Aleksandr Sukhov FC Ufa
2    Marko Devic FK Rostov
2    Sergey Tkachev Krylya Sovetov Samara
2    Vladislav Ignatiev Lokomotiv Moskva
2    Petar Skuletic Lokomotiv Moskva
2    Aleksandr Kolomeytsev Lokomotiv Moskva
2    Rubén Rochina Rubin Kazan
2    Denis Tkachuk Rubin Kazan
2    Lorenzo Melgarejo Spartak Moskva
2    Roman Zobnin Spartak Moskva
2    Ivelin Popov Spartak Moskva
2    Luiz Adriano Spartak Moskva
2    Igor Lebedenko Terek Grozny
2    Zaur Sadaev Terek Grozny
2    Aleksandr Sobolev Tomsk
2    Edgar Manucharyan Ural
2    Giorgi Chanturia Ural
2    Danny Zenit
2    Ivan Novoseltsev Zenit
1    Brian Idowu Amkar
1    Aleksandar Miljkovic Amkar
1    Aleksandr Salugin Amkar
1    Chuma Anene Amkar
1    Petar Zanev Amkar
1    Lorenzo Ebecilio Anzhi Makhachkala
1    Pavel Yakovlev Anzhi Makhachkala
1    Ivan Maewski Anzhi Makhachkala
1    Gabriel Obertan Anzhi Makhachkala
1    Saeid Ezzatollahi Anzhi Makhachkala
1    Mihail Aleksandrov Arsenal Tula
1    Moussa Doumbia Arsenal Tula
1    Giya Grigalava Arsenal Tula
1    Nikita Burmistrov Arsenal Tula
1    Igor Shevchenko Arsenal Tula
1    Oleg Vlasov Arsenal Tula
1    Kirill Kombarov Arsenal Tula
1    Maksim Belyaev Arsenal Tula
1    Vasili Berezutski CSKA Moskva
1    Aleksei Berezutski CSKA Moskva
1    Zoran Tosic CSKA Moskva
1    Pontus Wernbloom CSKA Moskva
1    Pavel Mamaev FC Krasnodar
1    Charles Kabore FC Krasnodar
1    Naldo FC Krasnodar
1    Marat Izmailov FC Krasnodar
1    Tornike Okriashvili FC Krasnodar
1    Joaozinho FC Krasnodar
1    Aleksandr Martynovich FC Krasnodar
1    Mauricio Pereira FC Krasnodar
1    Michal Duris FC Orenburg
1    Artem Deljkin FC Orenburg
1    Sergey Breev FC Orenburg
1    Roman Vorobiev FC Orenburg
1    Adessoye Oyevole FC Orenburg
1    Dmitriy Efremov FC Orenburg
1    Dmitri Sysuev FC Ufa
1    Dmitri Stotskiy FC Ufa
1    Ivan Paurevic FC Ufa
1    Ivan Oblyakov FC Ufa
1    Andrei Prepelita FK Rostov
1    Christian Noboa FK Rostov
1    César Navas FK Rostov
1    Dmitri Yatchenko Krylya Sovetov Samara
1    Gianni Bruno Krylya Sovetov Samara
1    Georgi Zotov Krylya Sovetov Samara
1    Milan Rodic Krylya Sovetov Samara
1    Jefferson Farfán Lokomotiv Moskva
1    Ezekiel Henty Lokomotiv Moskva
1    Nemanja Pejcinovic Lokomotiv Moskva
1    Igor Denisov Lokomotiv Moskva
1    Dmitri Tarasov Lokomotiv Moskva
1    Alan Kasaev Lokomotiv Moskva
1    Elmir Nabiullin Rubin Kazan
1    Ruslan Kambolov Rubin Kazan
1    Andrei Eshchenko Spartak Moskva
1    Salvatore Bocchetti Spartak Moskva
1    Georgiy Dzhikiya Spartak Moskva
1    Mauricio Spartak Moskva
1    Odise Roshi Terek Grozny
1    Rodolfo Terek Grozny
1    Oleg Ivanov Terek Grozny
1    Milad Mohammadi Terek Grozny
1    Facundo Piriz Terek Grozny
1    Wilker Angel Terek Grozny
1    Vitaliy Dyakov Tomsk
1    Nikita Gvineysky Tomsk
1    Sergei Kuznetsov Tomsk
1    Sergei Samodin Tomsk
1    Daniil Bolshunov Tomsk
1    Ognjen Vranjes Tomsk
1    Roman Yemelyanov Ural
1    Artyom Fidler Ural
1    Dmitriy Korobov Ural
1    Pablo Fontanello Ural
1    Luka Djordjevic Zenit
1    Alexandr Kerzhakov Zenit
1    Branislav Ivanovic Zenit
1    Artur Yusupov Zenit
1    Yuri Zhirkov Zenit
1    Axel Witsel Zenit
1    Oleg Shatov Zenit
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
Assists    Spiller Klub
9    Quincy Promes Spartak Moskva
8    Timofei Kalachev FK Rostov
6    Manuel Fernandes Lokomotiv Moskva
5    Dmitry Poloz FK Rostov
5    Ze Luis Spartak Moskva
5    Giuliano Zenit
5    Oleg Shatov Zenit
4    Alan Dzagoev CSKA Moskva
4    Mauricio Pereira FC Krasnodar
4    Cristian Pasquato Krylya Sovetov Samara
4    Ari Lokomotiv Moskva
4    Aleksey Miranchuk Lokomotiv Moskva
4    Rubén Rochina Rubin Kazan
4    Dmitri Kombarov Spartak Moskva
4    Milad Mohammadi Terek Grozny
4    Chisamba Lungu Ural
3    Janusz Gol Amkar
3    Aleksandar Miljkovic Amkar
3    Bebras Natcho CSKA Moskva
3    Zoran Tosic CSKA Moskva
3    Aleksey Ionov CSKA Moskva
3    Mario Fernandes CSKA Moskva
3    Yuri Gazinskiy FC Krasnodar
3    Dmitri Stotskiy FC Ufa
3    César Navas FK Rostov
3    Gianni Bruno Krylya Sovetov Samara
3    Moritz Bauer Rubin Kazan
3    Roman Zobnin Spartak Moskva
3    Ivelin Popov Spartak Moskva
3    Oleg Ivanov Terek Grozny
3    Odise Roshi Terek Grozny
3    Pavel Golyshev Tomsk
3    Domenico Criscito Zenit
3    Artem Dzyuba Zenit
3    Yohan Mollo Zenit
3    Aleksandr Kokorin Zenit
2    Sergey Balanovich Amkar
2    Roland Gigolaev Amkar
2    Darko Bodul Amkar
2    Svyatoslav Georgievski Anzhi Makhachkala
2    Lorenzo Ebecilio Anzhi Makhachkala
2    Nikita Burmistrov Arsenal Tula
2    Pontus Wernbloom CSKA Moskva
2    Vitinho CSKA Moskva
2    Roman Eremenko CSKA Moskva
2    Joaozinho FC Krasnodar
2    Vitali Kaleshin FC Krasnodar
2    Pavel Mamaev FC Krasnodar
2    Roman Vorobiev FC Orenburg
2    Maksim Bordachev FC Orenburg
2    Dmitri Sysuev FC Ufa
2    Vyacheslav Krotov FC Ufa
2    Aleksandr Sukhov FC Ufa
2    Miha Mevlja FK Rostov
2    Christian Noboa FK Rostov
2    Aleksandr Bukharov FK Rostov
2    Dmitri Yatchenko Krylya Sovetov Samara
2    Aleksandr Zuev Krylya Sovetov Samara
2    Igor Denisov Lokomotiv Moskva
2    Vladislav Ignatiev Lokomotiv Moskva
2    Alan Kasaev Lokomotiv Moskva
2    Alex Song Rubin Kazan
2    Jonathas Rubin Kazan
2    Denis Tkachuk Rubin Kazan
2    Denis Glushakov Spartak Moskva
2    Aleksandr Samedov Spartak Moskva
2    Romulo Spartak Moskva
2    Bernard Berisha Terek Grozny
2    Daler Kuzyaev Terek Grozny
2    Gheorghe Grozav Terek Grozny
2    Rizvan Utsiev Terek Grozny
2    Ablaye Vieux M'Bengue Terek Grozny
2    Eric Cosmin Bicfalvi Ural
2    Aleksandr Dantsev Ural
2    Nikolay Dimitrov Ural
2    Robert Mak Zenit
2    Ibrahim Tsallagov Zenit
2    Alexandr Kerzhakov Zenit
1    Chuma Anene Amkar
1    Stanislav Prokofyev Amkar
1    Mikhail Kostyukov Amkar
1    Aleksei Gasilin Amkar
1    Ayaz Guliev Anzhi Makhachkala
1    Sergey Parshivlyuk Anzhi Makhachkala
1    Thomas Phibel Anzhi Makhachkala
1    Ivo Ilicevic Anzhi Makhachkala
1    Adlan Katsaev Anzhi Makhachkala
1    Ivan Maewski Anzhi Makhachkala
1    Aslan Dudiev Anzhi Makhachkala
1    Aleksandr Prudnikov Anzhi Makhachkala
1    Ilya Maksimov Arsenal Tula
1    Ivan Ivanov Arsenal Tula
1    Igor Gorbatenko Arsenal Tula
1    Lukás Tesák Arsenal Tula
1    Kantemir Berhamov Arsenal Tula
1    Vladislav Ryzhkov Arsenal Tula
1    Aleksandr Golovin CSKA Moskva
1    Fedor Chalov CSKA Moskva
1    Georgi Milanov CSKA Moskva
1    Sergei Ignashevich CSKA Moskva
1    Charles Kabore FC Krasnodar
1    Viktor Claesson FC Krasnodar
1    Wanderson FC Krasnodar
1    Artur Jedrzejczyk FC Krasnodar
1    Andreas Granqvist FC Krasnodar
1    Odil Akhmedov FC Krasnodar
1    Pavel Nekhaychik FC Orenburg
1    Michal Duris FC Orenburg
1    Aleksandr Katsalapov FC Orenburg
1    Igor Koronov FC Orenburg
1    Adessoye Oyevole FC Orenburg
1    Sergey Breev FC Orenburg
1    Blagoy Georgiev FC Orenburg
1    Ivan Oblyakov FC Ufa
1    Azamat Zaseev FC Ufa
1    Ondrej Vanek FC Ufa
1    Andrei Prepelita FK Rostov
1    Aleksandru Gatcan FK Rostov
1    Serdar Azmoun FK Rostov
1    Aleksandr Yerokhin FK Rostov
1    Pavel Mogilevets FK Rostov
1    Sergei Kornilenko Krylya Sovetov Samara
1    Maicon Lokomotiv Moskva
1    Artem Galadzhan Lokomotiv Moskva
1    Vedran Corluka Lokomotiv Moskva
1    Carlos Zambrano Rubin Kazan
1    Emil Bergström Rubin Kazan
1    Elmir Nabiullin Rubin Kazan
1    Yann M'Vila Rubin Kazan
1    Maxime Lestienne Rubin Kazan
1    Mijo Caktas Rubin Kazan
1    Maxim Kanunnikov Rubin Kazan
1    Andrei Eshchenko Spartak Moskva
1    Georgiy Dzhikiya Spartak Moskva
1    Jano Ananidze Spartak Moskva
1    Fernando Spartak Moskva
1    Magomed Mitrishev Terek Grozny
1    Evgeniy Gorodov Terek Grozny
1    Zaur Sadaev Terek Grozny
1    Evgeni Balyajkin Tomsk
1    Valeriu Ciuperca Tomsk
1    Aleksandr Sobolev Tomsk
1    Aleksey Pugin Tomsk
1    Sergei Samodin Tomsk
1    Dmitriy Korobov Ural
1    Pablo Fontanello Ural
1    Roman Pavlyuchenko Ural
1    Vladimir Iljin Ural
1    Giorgi Chanturia Ural
1    Denys Kulakov Ural
1    Luka Djordjevic Zenit
1    Axel Witsel Zenit
1    Yuri Zhirkov Zenit
1    Evgeny Chernov Zenit
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Anzhi Makhachkala62365
FC Ufa56359
Zenit55358
FC Orenburg53457
Tomsk53356
FK Rostov47754
Rubin Kazan48452
Spartak Moskva48351
Amkar49251
Arsenal Tula50151
Terek Grozny47249
Ural44448
Lokomotiv Moskva44246
Krylya Sovetov Samara43245
CSKA Moskva37138
FC Krasnodar29231
Total76546811
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
30/4-2017 20:23
Rusland
Premier League (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. FC Orenburg 5.350 5.350 0 0 5.350 5.350
2. FC Ufa 5.350 5.350 5.350 5.350 0 0
Champions League
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 16:35 Zenit – Lokomotiv Moskva 0 – 0
30.07.2016 19:00 Anzhi Makhachkala – CSKA Moskva 0 – 0
30.07.2016 20:30 FK Rostov – FC Orenburg 1 – 0
31.07.2016 14:30 Ural – FC Ufa 2 – 0
31.07.2016 17:05 Spartak Moskva – Arsenal Tula 4 – 0
31.07.2016 19:35 Terek Grozny – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
01.08.2016 18:30 FC Krasnodar – Tomsk 3 – 0
01.08.2016 18:35 Rubin Kazan – Amkar 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 FC Ufa – Zenit 0 – 0
06.08.2016 18:30 Arsenal Tula – Rubin Kazan 1 – 0
07.08.2016 15:00 FC Orenburg – CSKA Moskva 0 – 1
07.08.2016 15:30 Amkar – Anzhi Makhachkala 2 – 0
07.08.2016 18:05 Lokomotiv Moskva – Tomsk 2 – 2
07.08.2016 20:30 FK Rostov – Ural 0 – 0
08.08.2016 18:30 Spartak Moskva – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
08.08.2016 18:30 FC Krasnodar – Terek Grozny 4 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 Zenit – FK Rostov 3 – 2
13.08.2016 14:30 Ural – CSKA Moskva 0 – 1
13.08.2016 17:05 Krylya Sovetov Samara – FC Krasnodar 1 – 1
13.08.2016 19:30 Rubin Kazan – Spartak Moskva 1 – 1
14.08.2016 14:30 Tomsk – FC Ufa 1 – 0
14.08.2016 19:00 Anzhi Makhachkala – Arsenal Tula 1 – 0
14.08.2016 19:30 Terek Grozny – Lokomotiv Moskva 1 – 1
15.08.2016 16:30 FC Orenburg – Amkar 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Rubin Kazan – Anzhi Makhachkala 1 – 2
20.08.2016 13:30 FC Ufa – Terek Grozny 1 – 3
20.08.2016 16:00 Zenit – CSKA Moskva 1 – 1
20.08.2016 20:30 FK Rostov – Tomsk 3 – 0
21.08.2016 14:30 Amkar – Ural 1 – 0
21.08.2016 17:00 Spartak Moskva – FC Krasnodar 2 – 0
21.08.2016 19:30 Lokomotiv Moskva – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
22.08.2016 18:30 Arsenal Tula – FC Orenburg 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 17:30 Krylya Sovetov Samara – FC Ufa 0 – 1
27.08.2016 12:00 FC Orenburg – Rubin Kazan 1 – 1
27.08.2016 14:30 Tomsk – CSKA Moskva 0 – 1
27.08.2016 17:00 Zenit – Amkar 3 – 0
28.08.2016 16:00 Ural – Arsenal Tula 1 – 1
28.08.2016 18:15 Terek Grozny – FK Rostov 2 – 1
28.08.2016 18:15 FC Krasnodar – Lokomotiv Moskva 1 – 2
28.08.2016 20:30 Anzhi Makhachkala – Spartak Moskva 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 FK Rostov – Krylya Sovetov Samara 2 – 1
10.09.2016 14:30 Amkar – Tomsk 1 – 0
10.09.2016 17:00 FC Orenburg – Anzhi Makhachkala 0 – 0
10.09.2016 19:45 CSKA Moskva – Terek Grozny 3 – 0
11.09.2016 13:00 FC Ufa – FC Krasnodar 0 – 0
11.09.2016 15:30 Spartak Moskva – Lokomotiv Moskva 1 – 0
11.09.2016 18:00 Arsenal Tula – Zenit 0 – 5
12.09.2016 18:30 Rubin Kazan – Ural 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 16:00 FC Orenburg – Spartak Moskva 1 – 3
17.09.2016 13:00 Tomsk – Arsenal Tula 1 – 0
17.09.2016 15:30 Ural – Anzhi Makhachkala 0 – 1
17.09.2016 18:00 Terek Grozny – Amkar 1 – 3
17.09.2016 18:00 Lokomotiv Moskva – FC Ufa 0 – 1
18.09.2016 16:15 Krylya Sovetov Samara – CSKA Moskva 1 – 2
18.09.2016 19:00 FC Krasnodar – FK Rostov 2 – 1
19.09.2016 18:30 Zenit – Rubin Kazan 4 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 CSKA Moskva – FC Krasnodar 1 – 1
24.09.2016 20:30 FK Rostov – Lokomotiv Moskva 1 – 0
25.09.2016 11:00 FC Orenburg – Ural 0 – 1
25.09.2016 13:30 Arsenal Tula – Terek Grozny 0 – 0
25.09.2016 16:00 Spartak Moskva – FC Ufa 0 – 1
25.09.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Zenit 2 – 2
26.09.2016 16:00 Amkar – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
26.09.2016 18:30 Rubin Kazan – Tomsk 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 11:05 Tomsk – Ural 1 – 1
01.10.2016 13:30 Krylya Sovetov Samara – Anzhi Makhachkala 2 – 1
01.10.2016 16:00 Lokomotiv Moskva – Arsenal Tula 1 – 1
01.10.2016 18:30 Terek Grozny – FC Orenburg 2 – 1
02.10.2016 13:00 FC Ufa – Amkar 1 – 1
02.10.2016 15:30 Zenit – Spartak Moskva 4 – 2
02.10.2016 18:00 FC Krasnodar – Rubin Kazan 1 – 0
02.10.2016 18:00 FK Rostov – CSKA Moskva 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:30 CSKA Moskva – FC Ufa 1 – 0
15.10.2016 13:30 Amkar – Lokomotiv Moskva 0 – 0
15.10.2016 16:00 Rubin Kazan – Krylya Sovetov Samara 3 – 0
15.10.2016 18:30 Spartak Moskva – FK Rostov 1 – 0
16.10.2016 13:00 Ural – Zenit 0 – 2
16.10.2016 15:30 FC Orenburg – Tomsk 3 – 1
16.10.2016 18:00 Arsenal Tula – FC Krasnodar 0 – 0
17.10.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Terek Grozny 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 17:00 Krylya Sovetov Samara – Arsenal Tula 1 – 1
22.10.2016 11:05 Tomsk – Anzhi Makhachkala 0 – 3
22.10.2016 13:30 FC Ufa – FK Rostov 0 – 0
22.10.2016 16:00 Ural – Spartak Moskva 0 – 1
22.10.2016 18:30 Terek Grozny – Rubin Kazan 3 – 1
23.10.2016 15:30 Lokomotiv Moskva – CSKA Moskva 1 – 0
23.10.2016 18:00 FC Krasnodar – Amkar 1 – 0
24.10.2016 18:30 Zenit – FC Orenburg 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:30 Amkar – FK Rostov 1 – 0
29.10.2016 17:00 Spartak Moskva – CSKA Moskva 3 – 1
30.10.2016 10:00 Ural – Terek Grozny 1 – 4
30.10.2016 12:30 Arsenal Tula – FC Ufa 0 – 2
30.10.2016 15:00 Zenit – Tomsk 1 – 0
30.10.2016 17:30 Anzhi Makhachkala – FC Krasnodar 0 – 0
31.10.2016 15:00 FC Orenburg – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
31.10.2016 17:30 Rubin Kazan – Lokomotiv Moskva 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 09:00 Tomsk – Spartak Moskva 0 – 1
05.11.2016 11:30 FC Ufa – Rubin Kazan 2 – 3
05.11.2016 14:00 Krylya Sovetov Samara – Ural 2 – 2
05.11.2016 16:30 Lokomotiv Moskva – Anzhi Makhachkala 4 – 0
06.11.2016 15:00 Terek Grozny – Zenit 2 – 1
06.11.2016 15:00 FK Rostov – Arsenal Tula 4 – 1
06.11.2016 17:05 CSKA Moskva – Amkar 2 – 2
06.11.2016 17:30 FC Krasnodar – FC Orenburg 3 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 17:00 Arsenal Tula – CSKA Moskva 0 – 1
18.11.2016 17:30 Rubin Kazan – FK Rostov 0 – 0
19.11.2016 12:30 FC Orenburg – Lokomotiv Moskva 1 – 1
19.11.2016 15:00 Anzhi Makhachkala – FC Ufa 0 – 1
20.11.2016 12:30 FC Krasnodar – Ural 3 – 0
20.11.2016 15:05 Spartak Moskva – Amkar 1 – 0
20.11.2016 17:30 Zenit – Krylya Sovetov Samara 3 – 1
21.11.2016 17:00 Terek Grozny – Tomsk 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 15:00 FC Ufa – FC Orenburg 1 – 0
26.11.2016 09:30 Amkar – Arsenal Tula 1 – 0
26.11.2016 12:00 CSKA Moskva – Rubin Kazan 0 – 0
26.11.2016 15:00 Lokomotiv Moskva – Ural 1 – 1
26.11.2016 16:00 Terek Grozny – Spartak Moskva 0 – 1
27.11.2016 12:00 Krylya Sovetov Samara – Tomsk 3 – 0
27.11.2016 14:30 FK Rostov – Anzhi Makhachkala 2 – 0
27.11.2016 17:00 FC Krasnodar – Zenit 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 15:00 Ural – FK Rostov 1 – 0
30.11.2016 17:00 Rubin Kazan – Arsenal Tula 1 – 0
30.11.2016 17:30 Zenit – FC Ufa 2 – 0
30.11.2016 17:30 CSKA Moskva – FC Orenburg 2 – 0
01.12.2016 16:00 Terek Grozny – FC Krasnodar 2 – 1
01.12.2016 16:05 Krylya Sovetov Samara – Spartak Moskva 4 – 0
01.12.2016 17:30 Tomsk – Lokomotiv Moskva 1 – 6
01.12.2016 18:30 Anzhi Makhachkala – Amkar 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 12:00 CSKA Moskva – Ural 4 – 0
03.12.2016 17:00 FK Rostov – Zenit 0 – 0
04.12.2016 14:05 Lokomotiv Moskva – Terek Grozny 2 – 0
05.12.2016 11:00 FC Ufa – Tomsk 1 – 0
05.12.2016 12:00 Amkar – FC Orenburg 3 – 0
05.12.2016 17:00 FC Krasnodar – Krylya Sovetov Samara 1 – 1
05.12.2016 17:30 Arsenal Tula – Anzhi Makhachkala 1 – 0
05.12.2016 17:35 Spartak Moskva – Rubin Kazan 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 17:00 Tomsk – FK Rostov 0 – 6
04.03.2017 12:00 FC Orenburg – Arsenal Tula 3 – 0
04.03.2017 14:30 CSKA Moskva – Zenit 0 – 0
05.03.2017 09:30 Ural – Amkar 1 – 0
05.03.2017 12:00 Krylya Sovetov Samara – Lokomotiv Moskva 0 – 3
05.03.2017 14:30 FC Krasnodar – Spartak Moskva 2 – 2
05.03.2017 17:00 Terek Grozny – FC Ufa 0 – 1
06.03.2017 17:30 Anzhi Makhachkala – Rubin Kazan 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 17:00 Arsenal Tula – Ural 2 – 0
11.03.2017 09:30 FC Ufa – Krylya Sovetov Samara 1 – 0
11.03.2017 12:00 CSKA Moskva – Tomsk 4 – 0
11.03.2017 14:30 Rubin Kazan – FC Orenburg 0 – 0
12.03.2017 09:30 Amkar – Zenit 1 – 0
12.03.2017 14:30 Spartak Moskva – Anzhi Makhachkala 1 – 0
12.03.2017 17:00 FK Rostov – Terek Grozny 0 – 0
13.03.2017 17:30 Lokomotiv Moskva – FC Krasnodar 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 17:00 Anzhi Makhachkala – FC Orenburg 1 – 0
18.03.2017 09:30 Tomsk – Amkar 1 – 0
18.03.2017 12:00 Ural – Rubin Kazan 1 – 0
18.03.2017 14:30 Lokomotiv Moskva – Spartak Moskva 1 – 1
19.03.2017 12:00 Krylya Sovetov Samara – FK Rostov 0 – 0
19.03.2017 14:30 FC Krasnodar – FC Ufa 0 – 0
19.03.2017 14:30 Terek Grozny – CSKA Moskva 0 – 1
19.03.2017 17:30 Zenit – Arsenal Tula 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – Ural 2 – 3
01.04.2017 14:00 FC Ufa – Lokomotiv Moskva 0 – 1
01.04.2017 16:30 Arsenal Tula – Tomsk 3 – 0
02.04.2017 12:30 Amkar – Terek Grozny 1 – 1
02.04.2017 13:00 Rubin Kazan – Zenit 0 – 2
02.04.2017 15:30 CSKA Moskva – Krylya Sovetov Samara 2 – 1
03.04.2017 18:30 FK Rostov – FC Krasnodar 0 – 0
03.04.2017 18:35 Spartak Moskva – FC Orenburg 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Krylya Sovetov Samara – Amkar 2 – 2
08.04.2017 15:30 Terek Grozny – Arsenal Tula 3 – 1
08.04.2017 18:00 Zenit – Anzhi Makhachkala 1 – 1
09.04.2017 13:00 FC Ufa – Spartak Moskva 1 – 3
09.04.2017 15:30 FC Krasnodar – CSKA Moskva 1 – 1
09.04.2017 18:00 Lokomotiv Moskva – FK Rostov 0 – 0
10.04.2017 14:00 Tomsk – Rubin Kazan 2 – 2
10.04.2017 16:30 Ural – FC Orenburg 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 11:00 Amkar – FC Ufa 1 – 1
15.04.2017 13:30 CSKA Moskva – FK Rostov 0 – 0
15.04.2017 16:00 Anzhi Makhachkala – Krylya Sovetov Samara 1 – 3
15.04.2017 18:30 Rubin Kazan – FC Krasnodar 0 – 1
16.04.2017 11:30 FC Orenburg – Terek Grozny 2 – 1
16.04.2017 14:00 Ural – Tomsk 1 – 0
16.04.2017 16:30 Arsenal Tula – Lokomotiv Moskva 0 – 3
16.04.2017 19:00 Spartak Moskva – Zenit 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 16:00 FC Ufa – CSKA Moskva 0 – 2
22.04.2017 13:00 Zenit – Ural 2 – 0
22.04.2017 15:30 Lokomotiv Moskva – Amkar 3 – 3
22.04.2017 15:30 FK Rostov – Spartak Moskva 3 – 0
22.04.2017 18:00 Terek Grozny – Anzhi Makhachkala 0 – 1
23.04.2017 11:00 Tomsk – FC Orenburg 1 – 2
23.04.2017 13:30 Krylya Sovetov Samara – Rubin Kazan 0 – 0
23.04.2017 16:00 FC Krasnodar – Arsenal Tula 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 18:30 Spartak Moskva – Ural 1 – 0
25.04.2017 18:30 FK Rostov – FC Ufa 1 – 0
26.04.2017 16:00 FC Orenburg – Zenit 0 – 1
26.04.2017 18:30 Arsenal Tula – Krylya Sovetov Samara 2 – 0
26.04.2017 18:30 Rubin Kazan – Terek Grozny 0 – 1
26.04.2017 18:30 CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 4 – 0
27.04.2017 16:00 Amkar – FC Krasnodar 0 – 2
27.04.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – Tomsk 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 15:30 Lokomotiv Moskva – Rubin Kazan 0 – 1
29.04.2017 18:00 Terek Grozny – Ural 5 – 2
30.04.2017 13:30 FC Ufa – Arsenal Tula 1 – 0
30.04.2017 16:15 CSKA Moskva – Spartak Moskva 1 – 2
30.04.2017 18:30 FK Rostov – Amkar 1 – 0
01.05.2017 12:00 Tomsk – Zenit
01.05.2017 14:30 Krylya Sovetov Samara – FC Orenburg
01.05.2017 17:00 FC Krasnodar – Anzhi Makhachkala

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:00 Amkar – CSKA Moskva
06.05.2017 15:30 Arsenal Tula – FK Rostov
06.05.2017 18:00 Spartak Moskva – Tomsk
07.05.2017 13:00 FC Orenburg – FC Krasnodar
07.05.2017 15:30 Rubin Kazan – FC Ufa
07.05.2017 18:00 Zenit – Terek Grozny
08.05.2017 13:30 Ural – Krylya Sovetov Samara
08.05.2017 16:00 Anzhi Makhachkala – Lokomotiv Moskva

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:30 CSKA Moskva – Arsenal Tula
13.05.2017 11:00 Ural – FC Krasnodar
13.05.2017 13:30 Amkar – Spartak Moskva
13.05.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – Zenit
13.05.2017 18:30 Lokomotiv Moskva – FC Orenburg
14.05.2017 11:00 Tomsk – Terek Grozny
14.05.2017 15:30 FC Ufa – Anzhi Makhachkala
14.05.2017 18:00 FK Rostov – Rubin Kazan

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 14:00 Tomsk – Krylya Sovetov Samara
17.05.2017 16:30 Ural – Lokomotiv Moskva
17.05.2017 16:30 FC Orenburg – FC Ufa
17.05.2017 18:30 Spartak Moskva – Terek Grozny
17.05.2017 18:30 Rubin Kazan – CSKA Moskva
17.05.2017 18:30 Anzhi Makhachkala – FK Rostov
17.05.2017 18:30 Zenit – FC Krasnodar
17.05.2017 18:30 Arsenal Tula – Amkar

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 18:00 FC Ufa – Ural
21.05.2017 18:00 CSKA Moskva – Anzhi Makhachkala
21.05.2017 18:00 FC Orenburg – FK Rostov
21.05.2017 18:00 Amkar – Rubin Kazan
21.05.2017 18:00 Krylya Sovetov Samara – Terek Grozny
21.05.2017 18:00 Tomsk – FC Krasnodar
21.05.2017 18:00 Lokomotiv Moskva – Zenit
21.05.2017 18:00 Arsenal Tula – Spartak Moskva
Advertisement

Seneste kampe

FK Rostov
Amkar
1 – 0
30. april 18:30
Færdig
CSKA Moskva
Spartak Moskva
1 – 2
30. april 16:15
Færdig
FC Ufa
Arsenal Tula
1 – 0
30. april 13:30
Færdig
Terek Grozny
Ural
5 – 2
29. april 18:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Rubin Kazan
0 – 1
29. april 15:30
Færdig
Anzhi Makhachkala
Tomsk
3 – 3
27. april 18:30
Færdig
Amkar
FC Krasnodar
0 – 2
27. april 16:00
Færdig
Rubin Kazan
Terek Grozny
0 – 1
26. april 18:30
Færdig

Kommende kampe

Tomsk
Zenit
vs
1. maj 12:00
Ikke startet
Krylya Sovetov Samara
FC Orenburg
vs
1. maj 14:30
Ikke startet
FC Krasnodar
Anzhi Makhachkala
vs
1. maj 17:00
Ikke startet
Amkar
CSKA Moskva
vs
6. maj 13:00
Ikke startet
Arsenal Tula
FK Rostov
vs
6. maj 15:30
Ikke startet
Spartak Moskva
Tomsk
vs
6. maj 18:00
Ikke startet
FC Orenburg
FC Krasnodar
vs
7. maj 13:00
Ikke startet
Rubin Kazan
FC Ufa
vs
7. maj 15:30
Ikke startet

Turneringer i Rusland