LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for CSKA Moskva

Om CSKA Moskva

Land: Rusland


Turneringer med deltagelse af CSKA Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #4
har vundet 2 kampe i træk
Champions League Kvalifikation Playoff
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om CSKA Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om CSKA Moskva

06/02 21:04
06/02 17:27
29/01 17:24
05/01 11:23
07/12 22:41
06/12 19:27
22/11 19:51
02/11 22:43
18/10 22:48
27/09 22:41


Spillertrup for CSKA Moskva

Nr. Navn Position
1. Ilya Pomazun (21 år) Målmand
2. Mario Fernandes (26 år) Forsvar
3. Pontus Wernbloom (31 år) Midtbane
4. Sergei Ignashevich (38 år) Forsvar
5. Viktor Vasin (28 år) Forsvar
6. Aleksei Berezutski (35 år) Forsvar
8. Georgi Milanov (25 år) Midtbane
10. Alan Dzagoev (27 år) Midtbane
11. Vitinho (23 år) Angreb
14. Kirill Nababkin (30 år) Forsvar
17. Aleksandr Golovin (21 år) Midtbane
24. Vasili Berezutski (35 år) Forsvar
25. Roman Eremenko (30 år) Midtbane
35. Igor Akinfeev (31 år) Målmand
42. Georgi Shchennikov (26 år) Forsvar
63. Fedor Chalov (19 år) Angreb
66. Bebras Natcho (29 år) Midtbane
72. Astemir Gordyushenko (20 år) Midtbane
75. Timur Zhamaletdinov (20 år) Angreb
80. Hetag Hosonov (19 år) Midtbane
84. Pavel Ovchinnikov (19 år) Målmand
89. Konstantin Kuchaev Midtbane
91. Nikita Chernov (21 år) Forsvar
99. Aaron Samuel Olanare (23 år) Angreb
Dmitriy Efremov (22 år) Midtbane
Alibek Aliev (21 år) Angreb
Sergey Tkachev (28 år) Angreb
Konstantin Bazelyuk (24 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

CSKA Moskva
Wohlen
3 – 0
21. januar 15:30
Færdig
CSKA Moskva
Piast Gliwice
2 – 0
22. januar 12:00
Færdig
CSKA Moskva
AC Horsens
4 – 0
29. januar 15:30
Færdig
Viktoria Plzen
CSKA Moskva
0 – 0
2. februar 16:00
Færdig
Sturm Graz
CSKA Moskva
0 – 0
3. februar 12:00
Aflyst
CSKA Moskva
Esbjerg fB
0 – 0
6. februar 15:30
Færdig
CSKA Moskva
LASK Linz
1 – 0
7. februar 12:00
Færdig
Cartagena
CSKA Moskva
1 – 2
15. februar 18:00
Færdig
CSKA Moskva
Sarpsborg 08
3 – 1
19. februar 16:00
Færdig
CSKA Moskva
FC Ufa
1 – 0
22. februar 15:30
Færdig
CSKA Moskva
Bodø/Glimt
3 – 0
25. februar 16:00
Færdig
CSKA Moskva
Arsenal Tula
2 – 0
26. marts 13:00
Færdig
Sturm Graz
CSKA Moskva
2 – 1
24. juni 18:00
Færdig
CSKA Moskva
FK Vardar Skopje
0 – 0
25. juni 11:00
Aflyst
CSKA Moskva
Partizan Beograd
3 – 0
1. juli 17:10
Færdig
CSKA Moskva
FC Viitorul Constanta
4 – 2
5. juli 17:30
Færdig
CSKA Moskva
FC Krasnodar
1 – 1
9. juli 12:05
Færdig
Anzhi Makhachkala
CSKA Moskva
1 – 3
15. juli 19:00
1. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 3
21. juli 18:35
2. runde
AEK Athen
CSKA Moskva
0 – 2
25. juli 19:30
3. runde
CSKA Moskva
SKA-Khabarovsk
2 – 0
29. juli 14:00
3. runde
CSKA Moskva
AEK Athen
1 – 0
2. august 19:00
3. runde
CSKA Moskva
Rubin Kazan
1 – 2
6. august 16:30
4. runde
Tosno
CSKA Moskva
1 – 2
9. august 19:00
5. runde
CSKA Moskva
Spartak Moskva
2 – 1
12. august 16:30
6. runde
Young Boys
CSKA Moskva
0 – 1
15. august 20:45
Playoff
Ural
CSKA Moskva
vs
19. august 14:00
7. runde
CSKA Moskva
Young Boys
vs
23. august 20:45
Playoff
CSKA Moskva
Akhmat Grozny
vs
27. august 16:30
8. runde
Amkar
CSKA Moskva
vs
10. september 15:00
9. runde
CSKA Moskva
FK Rostov
vs
17. september 15:00
10. runde
Dynamo Moskva
CSKA Moskva
vs
24. september 15:00
11. runde
CSKA Moskva
FC Ufa
vs
1. oktober 15:00
12. runde
FC Krasnodar
CSKA Moskva
vs
15. oktober 15:00
13. runde
CSKA Moskva
Zenit
vs
22. oktober 15:00
14. runde
Arsenal Tula
CSKA Moskva
vs
29. oktober 14:00
15. runde
Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva
vs
5. november 14:00
16. runde
SKA-Khabarovsk
CSKA Moskva
vs
19. november 14:00
17. runde
Rubin Kazan
CSKA Moskva
vs
26. november 14:00
18. runde
CSKA Moskva
Tosno
vs
3. december 14:00
19. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
vs
10. december 14:00
20. runde
CSKA Moskva
Ural
vs
4. marts 14:00
21. runde
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
vs
11. marts 14:00
22. runde
CSKA Moskva
Amkar
vs
18. marts 14:00
23. runde
FK Rostov
CSKA Moskva
vs
1. april 15:00
24. runde
CSKA Moskva
Dynamo Moskva
vs
8. april 15:00
25. runde
FC Ufa
CSKA Moskva
vs
15. april 15:00
26. runde
CSKA Moskva
FC Krasnodar
vs
22. april 15:00
27. runde
Zenit
CSKA Moskva
vs
29. april 15:00
28. runde
CSKA Moskva
Arsenal Tula
vs
6. maj 15:00
29. runde
CSKA Moskva
Anzhi Makhachkala
vs
13. maj 15:00
30. runde