LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Lokomotiv Moskva

Om Lokomotiv Moskva

Land: Rusland


Turneringer med deltagelse af Lokomotiv Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #3
har ikke vundet 2 kampe i træk
Europa League Gruppe F #3
har spillet uafgjort seneste kamp
Pokal 1/16-finale Lokomotiv Moskva har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om Lokomotiv Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Lokomotiv Moskva

15/09 07:45
14/09 20:49
13/09 18:56
12/09 14:49
11/09 15:50
25/08 15:21
25/08 13:37
23/08 10:52
20/07 22:53
17/02 15:22


Spillertrup for Lokomotiv Moskva

Nr. Navn Position
1. Guilherme (31 år) Målmand
4. Manuel Fernandes (31 år) Midtbane
5. Nemanja Pejcinovic (29 år) Forsvar
8. Jefferson Farfán (32 år) Angreb
9. Ari (31 år) Angreb
10. Dmitri Loskov (43 år) Midtbane
11. Alan Kasaev (31 år) Midtbane
13. Arshak Koryan (22 år) Angreb
14. Vedran Corluka (31 år) Forsvar
17. Taras Mikhalik (33 år) Forsvar
18. Aleksandr Kolomeytsev (28 år) Midtbane
20. Vladislav Ignatiev (30 år) Midtbane
21. Amir Natcho (21 år) Midtbane
23. Dmitri Tarasov (30 år) Midtbane
24. Éder (29 år) Angreb
27. Igor Denisov (33 år) Midtbane
28. Boris Rotenberg (31 år) Forsvar
29. Vitali Denisov (30 år) Forsvar
30. Nikita Medvedev (22 år) Målmand
31. Maciej Rybus (28 år) Forsvar
33. Solomon Kverkveliya (25 år) Forsvar
34. Timofey Margasov (25 år) Midtbane
36. Dmitri Barinov (21 år) Midtbane
41. Miroslav Lobantsev (22 år) Målmand
42. Ivan Lapshov (18 år) Forsvar
57. Artem Galadzhan (19 år) Angreb
59. Aleksey Miranchuk (21 år) Midtbane
60. Anton Miranchuk (21 år) Midtbane
65. Innokentiy Samokhvalov (19 år) Forsvar
77. Anton Kochenkov (30 år) Målmand
84. Mikhail Lysov (19 år) Angreb
Igor Portnyagin (28 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotiv Moskva
Werder Bremen II
2 – 0
16. januar 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Basel
1 – 2
19. januar 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
PFC CSKA-Sofia
1 – 2
22. januar 16:05
Færdig
Osijek
Lokomotiv Moskva
1 – 2
29. januar 16:05
Færdig
Lokomotiv Moskva
Admira
0 – 0
2. februar 16:00
Aflyst
Lokomotiv Moskva
Videoton FC
2 – 0
3. februar 14:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Shonan Bellmare
0 – 2
5. februar 15:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
SønderjyskE
1 – 0
6. februar 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Linense
0 – 0
14. februar 17:00
Aflyst
Lokomotiv Moskva
Beijing Guoan
1 – 1
18. februar 15:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Hebei CFFC
1 – 0
18. februar 17:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Strømsgodset
0 – 1
22. februar 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Rudar Velenje
1 – 1
22. juni 17:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Radnicki Nic
0 – 0
26. juni 17:30
Aflyst
Ankaran Hrvatini
Lokomotiv Moskva
0 – 10
26. juni 18:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Rijeka
0 – 1
30. juni 18:05
Færdig
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
2 – 1
14. juli 20:35
Finale
Lokomotiv Moskva
Arsenal Tula
1 – 0
18. juli 18:30
1. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 3
21. juli 18:35
2. runde
Lokomotiv Moskva
Anzhi Makhachkala
1 – 0
30. juli 16:30
3. runde
Lokomotiv Moskva
SKA-Khabarovsk
1 – 0
5. august 19:00
4. runde
Rubin Kazan
Lokomotiv Moskva
1 – 1
9. august 19:00
5. runde
Lokomotiv Moskva
Tosno
0 – 2
13. august 16:30
6. runde
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
3 – 4
19. august 16:30
7. runde
Lokomotiv Moskva
Ural
2 – 1
26. august 19:00
8. runde
Lokomotiv Moskva
Ankaran Hrvatini
4 – 1
5. september 16:20
Færdig
Akhmat Grozny
Lokomotiv Moskva
1 – 1
10. september 18:00
9. runde
FC København
Lokomotiv Moskva
0 – 0
14. september 19:00
1. runde
Lokomotiv Moskva
Amkar
0 – 1
18. september 18:30
10. runde
Krylya Sovetov Samara
Lokomotiv Moskva
vs
21. september 17:30
1/16-finaler
FK Rostov
Lokomotiv Moskva
vs
24. september 15:30
11. runde
Lokomotiv Moskva
Zlin
vs
28. september 21:05
2. runde
Lokomotiv Moskva
Dynamo Moskva
vs
1. oktober 15:30
12. runde
FC Ufa
Lokomotiv Moskva
vs
15. oktober 13:00
13. runde
FC Sheriff
Lokomotiv Moskva
vs
19. oktober 21:05
3. runde
Lokomotiv Moskva
FC Krasnodar
vs
23. oktober 18:30
14. runde
Zenit
Lokomotiv Moskva
vs
29. oktober 15:30
15. runde
Lokomotiv Moskva
FC Sheriff
vs
2. november 19:00
4. runde
Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva
vs
5. november 15:30
16. runde
Anzhi Makhachkala
Lokomotiv Moskva
vs
19. november 13:00
17. runde
Lokomotiv Moskva
FC København
vs
23. november 19:00
5. runde
SKA-Khabarovsk
Lokomotiv Moskva
vs
27. november 11:00
18. runde
Lokomotiv Moskva
Rubin Kazan
vs
2. december 15:30
19. runde
Zlin
Lokomotiv Moskva
vs
7. december 19:00
6. runde
Tosno
Lokomotiv Moskva
vs
11. december 17:00
20. runde
Lokomotiv Moskva
Spartak Moskva
vs
4. marts 14:00
21. runde
Ural
Lokomotiv Moskva
vs
11. marts 14:00
22. runde
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
vs
18. marts 14:00
23. runde
Amkar
Lokomotiv Moskva
vs
1. april 15:00
24. runde
Lokomotiv Moskva
FK Rostov
vs
8. april 15:00
25. runde
Dynamo Moskva
Lokomotiv Moskva
vs
15. april 15:00
26. runde
Lokomotiv Moskva
FC Ufa
vs
22. april 15:00
27. runde
FC Krasnodar
Lokomotiv Moskva
vs
29. april 15:00
28. runde
Lokomotiv Moskva
Zenit
vs
6. maj 15:00
29. runde
Arsenal Tula
Lokomotiv Moskva
vs
13. maj 15:00
30. runde