LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Basel 36 26 8 2 92 - 35 86
2. Young Boys 36 20 9 7 72 - 44 69
3. Lugano 36 15 8 13 52 - 61 53
4. Sion 36 15 6 15 60 - 55 51
5. Luzern 36 14 8 14 62 - 66 50
6. Thun 36 11 12 13 58 - 63 45
7. St. Gallen 36 11 8 17 43 - 57 41
8. Grasshoppers 36 10 8 18 47 - 61 38
9. Lausanne 36 9 8 19 51 - 62 35
10. FC Vaduz 36 7 9 20 45 - 78 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 49,80 582 3,23 77 (42,8 %) 42 (23,3 %) 61 (33,9 %)
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Basel 18 13 5 0 50 - 17 44
2. Young Boys 18 13 2 3 52 - 24 41
3. Lugano 18 8 5 5 30 - 24 29
4. Sion 18 9 2 7 32 - 23 29
5. Luzern 18 7 6 5 33 - 26 27
6. Thun 18 7 4 7 33 - 33 25
7. St. Gallen 18 7 3 8 21 - 23 24
8. Grasshoppers 18 7 4 7 28 - 24 25
9. Lausanne 18 3 5 10 25 - 31 14
10. FC Vaduz 18 3 6 9 21 - 32 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 49,80 582 3,23 77 (42,8 %) 42 (23,3 %) 61 (33,9 %)
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Basel 18 13 3 2 42 - 18 42
2. Young Boys 18 7 7 4 20 - 20 28
3. Lugano 18 7 3 8 22 - 37 24
4. Sion 18 6 4 8 28 - 32 22
5. Luzern 18 7 2 9 29 - 40 23
6. Thun 18 4 8 6 25 - 30 20
7. St. Gallen 18 4 5 9 22 - 34 17
8. Grasshoppers 18 3 4 11 19 - 37 13
9. Lausanne 18 6 3 9 26 - 31 21
10. FC Vaduz 18 4 3 11 24 - 46 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 49,80 582 3,23 77 (42,8 %) 42 (23,3 %) 61 (33,9 %)
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Basel 13 0 2,56 0,97
2. Young Boys 12 8 2,00 1,22
3. Lugano 8 7 1,44 1,69
4. Sion 8 6 1,67 1,53
5. Luzern 7 5 1,72 1,83
6. Thun 5 7 1,61 1,75
7. St. Gallen 5 12 1,19 1,58
8. Grasshoppers 5 11 1,31 1,69
9. Lausanne 8 11 1,42 1,72
10. FC Vaduz 6 10 1,25 2,17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
180 49,80 582 3,23 77 (42,8 %) 42 (23,3 %) 61 (33,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
Mål    Spiller Klub
20    Seydou Doumbia Basel
18    Guillaume Hoarau Young Boys
16    Ezgjan Alioski Lugano
15    Chadrac Akolo Sion
15    Dejan Sorgic Thun
14    Caio Grasshoppers
14    Marco Schneuwly Luzern
13    Marc Janko Basel
10    Mohamed Elyounoussi Basel
10    Matias Emilio Delgado Basel
10    Albian Ajeti St. Gallen
10    Christian Fassnacht Thun
9    Nassim Ben Khalifa Lausanne
9    Armando Sadiku Lugano
9    Simone Rapp Thun
8    Francesco Margiotta Lausanne
8    Gabriel Torres Lausanne
8    Benjamin Kololli Lausanne
8    Davide Mariani Lugano
8    Tomi Juric Luzern
8    Reto Ziegler Sion
8    Moussa Konaté Sion
8    Yannis Tafer St. Gallen
8    Michael Frey Young Boys
8    Miralem Sulejmani Young Boys
7    Runar Már Sigurjonsson Grasshoppers
7    Munas Dabbur Grasshoppers
7    Markus Neumayr Luzern
6    Michael Lang Basel
6    Moreno Costanzo FC Vaduz
6    Lucas Andersen Grasshoppers
6    Samuele Campo Lausanne
6    Jahmir Hyka Luzern
6    Francisco Rodriguez Luzern
6    Geoffrey Mujangi Bia Sion
6    Roger Assale Young Boys
6    Yoric Ravet Young Boys
5    Luca Zuffi Basel
5    Renato Steffen Basel
5    Stjepan Kukuruzovic FC Vaduz
5    Roman Buess St. Gallen
5    Joel Geissmann Thun
5    Yuya Kubo Young Boys
4    Marek Suchy Basel
4    Birkir Bjarnason Basel
4    Manuel Akanji Basel
4    Maurice Brunner FC Vaduz
4    Gonzalo Zarate FC Vaduz
4    Marco Mathys FC Vaduz
4    Ridge Munsy Grasshoppers
4    Kwang-Ryong Pak Lausanne
4    Valerio Rosseti Lugano
4    Carlinhos Lugano
4    Tomislav Puljic Luzern
4    Marco Aratore St. Gallen
4    Thorsten Schick Young Boys
3    Davide Calla Basel
3    Simone Grippo FC Vaduz
3    Albion Avdijaj FC Vaduz
3    Philipp Muntwiler FC Vaduz
3    Franz Burgmeier FC Vaduz
3    Jonathan Sabbatini Lugano
3    Cedric Itten Luzern
3    Pascal Schürpf Luzern
3    Theofanis Gekas Sion
3    Carlitos Sion
3    Danijel Aleksic St. Gallen
3    Albert Bunjaku St. Gallen
3    Matteo Tosetti Thun
3    Enrico Schirinzi Thun
3    Leonardo Bertone Young Boys
2    Dejan Janjatovic FC Vaduz
2    Numa Lavanchy Grasshoppers
2    Xavier Margairaz Lausanne
2    Olivier Custodio Lausanne
2    Marcus Diniz Lausanne
2    Joao De Oliveira Luzern
2    Hekuran Kryeziu Luzern
2    Francois Affolter Luzern
2    Ebenezer Assifuah Sion
2    Vincent Sierro Sion
2    Paulo Ricardo Sion
2    Gregory Karlen Sion
2    Kevin Constant Sion
2    Karim Haggui St. Gallen
2    Andreas Wittwer St. Gallen
2    Dennis Hediger Thun
2    Norman Peyretti Thun
2    Nicolas Schindelholz Thun
2    Sekou Junior Sanogo Young Boys
2    Alexander Gerndt Young Boys
1    Éder Álvarez Basel
1    Serey Die Basel
1    Alexander Fransson Basel
1    Andraz Sporar Basel
1    Axel Borgmann FC Vaduz
1    Mario Bühler FC Vaduz
1    Ali Messaoud FC Vaduz
1    Aldin Turkes FC Vaduz
1    Nicolas Hasler FC Vaduz
1    Jan Bamert Grasshoppers
1    Nicolas Hunziker Grasshoppers
1    Milan Vilotic Grasshoppers
1    Marko Basic Grasshoppers
1    Emil Bergström Grasshoppers
1    Haris Tabakovic Grasshoppers
1    Jordan Lotomba Lausanne
1    Musa Araz Lausanne
1    Assan Ceesay Lugano
1    Ofir Mizrachi Lugano
1    Rodrigo Aguirre Lugano
1    Mario Piccinocchi Lugano
1    Domen Crnigoj Lugano
1    Ricardo Costa Luzern
1    Stefan Knezevic Luzern
1    Christian Schneuwly Luzern
1    Nicolas Haas Luzern
1    Elsad Zverotic Sion
1    Veroljub Salatic Sion
1    Quentin Maceiras Sion
1    Birama Ndoye Sion
1    Leo Itaperuna Sion
1    Freddy Mveng Sion
1    Tranquillo Barnetta St. Gallen
1    Alain Wiss St. Gallen
1    Toko Nzuzi St. Gallen
1    Roy Gelmi St. Gallen
1    Seifeddin Chabbi St. Gallen
1    Sandro Lauper Thun
1    Nicolas Bürgy Thun
1    Marco Bürki Thun
1    Thomas Reinmann Thun
1    Mickael Facchinetti Thun
1    Nelson Ferreira Thun
1    Denis Zakaria Young Boys
1    Kwadwo Duah Young Boys
1    Scott Lee Sutter Young Boys
1    Alain Rochat Young Boys
1    Jan Lecjaks Young Boys
1    Kevin Mbabu Young Boys
1    Michel Aebischer Young Boys
Vis hele listen
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
Klub Fordeling G R T
Young Boys83285
Grasshoppers80282
Lugano76480
St. Gallen76278
Sion72577
Lausanne72476
FC Vaduz70474
Luzern68270
Thun63366
Basel46147
Total70629735
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
2/6-2017 22:39
Schweiz
Super League (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Basel 661.202 18.367 476.947 26.497 184.255 10.236
2. Young Boys 489.526 13.598 313.766 17.431 175.760 9.764
3. St. Gallen 397.002 11.028 225.592 12.533 171.410 9.523
4. Luzern 376.535 10.459 197.187 10.955 179.348 9.964
5. Sion 344.265 9.563 165.100 9.172 179.165 9.954
6. Thun 285.432 7.929 97.288 5.405 188.144 10.452
7. Grasshoppers 279.996 7.778 90.200 5.011 189.796 10.544
8. Lausanne 257.086 7.141 80.722 4.485 176.364 9.798
9. Lugano 246.047 6.835 72.889 4.049 173.158 9.620
10. FC Vaduz 242.655 6.740 70.182 3.899 172.473 9.582
Champions League
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 17:45 Lugano – Luzern 1 – 2
23.07.2016 20:00 St. Gallen – Young Boys 0 – 2
24.07.2016 13:45 Grasshoppers – Lausanne 2 – 0
24.07.2016 13:45 Thun – FC Vaduz 1 – 1
24.07.2016 16:00 Basel – Sion 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 17:45 Sion – St. Gallen 2 – 1
30.07.2016 20:00 Young Boys – Lugano 1 – 2
31.07.2016 13:45 Lausanne – Thun 4 – 4
31.07.2016 13:45 FC Vaduz – Basel 1 – 5
31.07.2016 16:00 Luzern – Grasshoppers 4 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 17:45 Young Boys – Thun 4 – 1
06.08.2016 20:00 Sion – Lausanne 1 – 3
07.08.2016 13:45 Lugano – FC Vaduz 0 – 2
07.08.2016 13:45 Luzern – Basel 2 – 3
07.08.2016 16:00 St. Gallen – Grasshoppers 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 19:45 Lugano – Sion 3 – 1
10.08.2016 19:45 FC Vaduz – Luzern 1 – 3
10.08.2016 20:30 Basel – Young Boys 3 – 0
11.08.2016 19:45 Lausanne – St. Gallen 1 – 0
11.08.2016 19:45 Thun – Grasshoppers 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 17:45 Young Boys – Lausanne 7 – 2
20.08.2016 20:00 Basel – Lugano 4 – 1
21.08.2016 13:45 Luzern – Thun 3 – 0
21.08.2016 13:45 Grasshoppers – Sion 2 – 1
21.08.2016 16:00 FC Vaduz – St. Gallen 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 17:45 Lugano – Lausanne 1 – 1
27.08.2016 20:00 Sion – FC Vaduz 3 – 1
28.08.2016 13:45 St. Gallen – Luzern 3 – 0
28.08.2016 13:45 Grasshoppers – Young Boys 4 – 1
28.08.2016 16:00 Thun – Basel 0 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 20:00 Basel – Grasshoppers 3 – 1
10.09.2016 20:00 Young Boys – Luzern 2 – 1
11.09.2016 13:45 Lausanne – FC Vaduz 5 – 0
11.09.2016 13:45 Sion – Thun 1 – 0
11.09.2016 16:00 St. Gallen – Lugano 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:45 Thun – St. Gallen 1 – 2
21.09.2016 19:45 Luzern – Sion 2 – 2
21.09.2016 19:45 FC Vaduz – Young Boys 0 – 0
21.09.2016 20:30 Lausanne – Basel 1 – 2
22.09.2016 19:45 Lugano – Grasshoppers 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 17:45 Luzern – Lausanne 1 – 3
24.09.2016 20:00 St. Gallen – Basel 1 – 3
25.09.2016 13:45 Grasshoppers – FC Vaduz 2 – 1
25.09.2016 13:45 Thun – Lugano 2 – 2
25.09.2016 16:00 Sion – Young Boys 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:45 FC Vaduz – Sion 2 – 5
01.10.2016 20:00 Basel – Thun 1 – 1
02.10.2016 13:45 Lausanne – Lugano 4 – 1
02.10.2016 13:45 Young Boys – St. Gallen 2 – 2
02.10.2016 16:00 Grasshoppers – Luzern 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 17:45 Thun – Lausanne 1 – 0
15.10.2016 20:00 Basel – Luzern 3 – 0
16.10.2016 13:45 Sion – Grasshoppers 4 – 2
16.10.2016 13:45 St. Gallen – FC Vaduz 0 – 2
16.10.2016 16:00 Lugano – Young Boys 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 17:45 FC Vaduz – Thun 2 – 3
22.10.2016 20:00 Lugano – Basel 2 – 2
23.10.2016 13:45 Young Boys – Grasshoppers 4 – 0
23.10.2016 16:00 Luzern – St. Gallen 3 – 0
23.10.2016 16:00 Lausanne – Sion 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 17:45 Sion – Lugano 5 – 1
29.10.2016 20:00 Grasshoppers – Basel 0 – 2
30.10.2016 13:45 Lausanne – Luzern 2 – 3
30.10.2016 13:45 Young Boys – FC Vaduz 5 – 0
30.10.2016 16:00 St. Gallen – Thun 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 17:45 Thun – Sion 2 – 3
05.11.2016 20:00 Basel – Lausanne 2 – 1
06.11.2016 13:45 Lugano – St. Gallen 2 – 3
06.11.2016 13:45 FC Vaduz – Grasshoppers 0 – 0
06.11.2016 16:00 Luzern – Young Boys 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 17:45 Grasshoppers – Thun 1 – 1
19.11.2016 20:00 Basel – FC Vaduz 6 – 0
20.11.2016 13:45 St. Gallen – Lausanne 2 – 0
20.11.2016 13:45 Young Boys – Sion 4 – 3
20.11.2016 16:00 Luzern – Lugano 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 17:45 Thun – Luzern 1 – 2
26.11.2016 20:00 Grasshoppers – St. Gallen 2 – 2
27.11.2016 13:45 Lausanne – Young Boys 1 – 2
27.11.2016 13:45 FC Vaduz – Lugano 5 – 1
27.11.2016 16:00 Sion – Basel 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 17:45 Luzern – FC Vaduz 3 – 0
03.12.2016 20:00 Young Boys – Basel 3 – 1
04.12.2016 13:45 Lausanne – Grasshoppers 1 – 2
04.12.2016 13:45 Lugano – Thun 1 – 1
04.12.2016 16:00 St. Gallen – Sion 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 17:45 FC Vaduz – Lausanne 1 – 1
10.12.2016 20:00 Basel – St. Gallen 1 – 0
11.12.2016 13:45 Grasshoppers – Lugano 0 – 0
11.12.2016 13:45 Sion – Luzern 3 – 1
11.12.2016 16:00 Thun – Young Boys 2 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 17:45 Grasshoppers – Thun 0 – 1
04.02.2017 20:00 Basel – Lugano 4 – 0
05.02.2017 13:45 Lausanne – Luzern 4 – 4
05.02.2017 13:45 FC Vaduz – St. Gallen 1 – 1
05.02.2017 16:00 Young Boys – Sion 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 17:45 Thun – Basel 0 – 2
11.02.2017 20:00 Lugano – Grasshoppers 3 – 0
12.02.2017 13:45 Sion – FC Vaduz 4 – 2
12.02.2017 13:45 St. Gallen – Lausanne 2 – 1
12.02.2017 16:00 Luzern – Young Boys 4 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 17:45 Luzern – Thun 1 – 1
18.02.2017 20:00 Young Boys – St. Gallen 2 – 2
19.02.2017 13:45 Basel – Lausanne 4 – 3
19.02.2017 13:45 FC Vaduz – Lugano 1 – 1
19.02.2017 16:00 Grasshoppers – Sion 0 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 17:45 Thun – FC Vaduz 4 – 3
25.02.2017 20:00 Grasshoppers – Young Boys 2 – 3
26.02.2017 13:45 Lausanne – Sion 0 – 1
26.02.2017 13:45 Basel – Luzern 3 – 1
26.02.2017 16:00 St. Gallen – Lugano 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 17:45 Lugano – Lausanne 2 – 1
04.03.2017 17:45 Young Boys – Thun 3 – 2
05.03.2017 13:45 FC Vaduz – Basel 1 – 1
05.03.2017 13:45 Sion – St. Gallen 1 – 2
05.03.2017 16:00 Luzern – Grasshoppers 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 17:45 Grasshoppers – FC Vaduz 1 – 2
11.03.2017 20:00 St. Gallen – Luzern 1 – 1
12.03.2017 13:45 Lausanne – Young Boys 0 – 0
12.03.2017 13:45 Thun – Lugano 5 – 2
12.03.2017 16:00 Sion – Basel 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 17:45 Luzern – Sion 0 – 0
18.03.2017 20:00 Basel – Grasshoppers 1 – 0
19.03.2017 13:45 Lugano – Young Boys 0 – 2
19.03.2017 13:45 Thun – St. Gallen 2 – 2
19.03.2017 16:00 FC Vaduz – Lausanne 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 17:45 Sion – Thun 2 – 1
01.04.2017 20:00 St. Gallen – Basel 0 – 3
02.04.2017 13:45 Luzern – Lugano 0 – 2
02.04.2017 13:45 Young Boys – FC Vaduz 3 – 2
02.04.2017 16:00 Lausanne – Grasshoppers 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 17:45 Thun – Lausanne 2 – 4
08.04.2017 20:00 Grasshoppers – St. Gallen 3 – 1
09.04.2017 13:45 FC Vaduz – Luzern 0 – 2
09.04.2017 13:45 Lugano – Sion 4 – 2
09.04.2017 16:00 Basel – Young Boys 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 17:45 FC Vaduz – Sion 0 – 1
15.04.2017 20:00 Lausanne – Basel 0 – 4
17.04.2017 13:45 Lugano – Thun 2 – 1
17.04.2017 13:45 Young Boys – Grasshoppers 0 – 1
17.04.2017 16:00 Luzern – St. Gallen 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 17:45 Grasshoppers – Luzern 4 – 1
22.04.2017 20:00 Basel – FC Vaduz 2 – 2
23.04.2017 13:45 St. Gallen – Thun 1 – 2
23.04.2017 13:45 Young Boys – Lugano 1 – 2
23.04.2017 16:00 Sion – Lausanne 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 19:45 Luzern – Basel 1 – 2
29.04.2017 17:45 Lausanne – FC Vaduz 1 – 3
30.04.2017 13:45 St. Gallen – Young Boys 0 – 2
30.04.2017 13:45 Thun – Sion 2 – 1
30.04.2017 16:00 Grasshoppers – Lugano 0 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 17:45 Thun – Luzern 3 – 1
06.05.2017 20:00 FC Vaduz – Grasshoppers 2 – 4
07.05.2017 13:45 Lausanne – St. Gallen 0 – 1
07.05.2017 13:45 Lugano – Basel 2 – 2
07.05.2017 16:00 Sion – Young Boys 0 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 17:45 Sion – Lugano 2 – 0
13.05.2017 20:00 St. Gallen – FC Vaduz 2 – 0
14.05.2017 13:45 Grasshoppers – Lausanne 1 – 1
14.05.2017 13:45 Basel – Thun 3 – 3
14.05.2017 16:00 Young Boys – Luzern 4 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 19:45 Lugano – St. Gallen 3 – 2
17.05.2017 19:45 FC Vaduz – Young Boys 1 – 0
17.05.2017 19:45 Luzern – Lausanne 0 – 3
17.05.2017 20:30 Thun – Grasshoppers 3 – 1
18.05.2017 19:45 Basel – Sion 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:45 Lausanne – Thun 0 – 0
20.05.2017 20:00 Lugano – FC Vaduz 2 – 1
21.05.2017 13:45 St. Gallen – Grasshoppers 4 – 1
21.05.2017 13:45 Sion – Luzern 2 – 3
21.05.2017 16:00 Young Boys – Basel 2 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:00 Thun – Young Boys 0 – 0
28.05.2017 16:00 St. Gallen – Sion 1 – 1
28.05.2017 16:00 Luzern – FC Vaduz 2 – 2
28.05.2017 16:00 Lausanne – Lugano 1 – 2
28.05.2017 16:00 Grasshoppers – Basel 1 – 3

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 20:30 Basel – St. Gallen 4 – 1
02.06.2017 20:30 Lugano – Luzern 0 – 1
02.06.2017 20:30 Sion – Grasshoppers 1 – 1
02.06.2017 20:30 FC Vaduz – Thun 1 – 3
02.06.2017 20:30 Young Boys – Lausanne 2 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Young Boys
Lausanne
2 – 0
2. juni 20:30
Færdig
FC Vaduz
Thun
1 – 3
2. juni 20:30
Færdig
Sion
Grasshoppers
1 – 1
2. juni 20:30
Færdig
Lugano
Luzern
0 – 1
2. juni 20:30
Færdig
Basel
St. Gallen
4 – 1
2. juni 20:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Schweiz