LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Young Boys

Om Young Boys

Land: Schweiz


Turneringer med deltagelse af Young Boys

Turnering Placering Form
Super League #2
er ubesejret 5 kampe i træk
Schweiz Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Young Boys fra nyhedsarkivet

Nyheder om Young Boys

08/12 20:57
24/11 23:00
03/11 20:55
20/10 22:59
29/09 18:52
15/09 21:07
24/08 22:44
16/08 22:45
03/08 22:57
20/08 21:57


Blog-indlæg om Young Boys

Der findes desværre ingen blogindlæg om Young Boys.

Vil du være den første der blogger om Young Boys? Så besøg bold.blog!


Spillertrup for Young Boys

Nr. Navn Position
1. Marco Wölfli (34 år) Målmand
5. Steve von Bergen (33 år) Forsvar
6. Leonardo Bertone (23 år) Midtbane
7. Miralem Sulejmani (28 år) Midtbane
8. Jan Lecjaks (26 år) Forsvar
9. Alexander Gerndt (30 år) Angreb
10. Yoric Ravet (27 år) Angreb
11. Michael Frey (22 år) Angreb
14. Milan Gajic (30 år) Midtbane
16. Taulan Seferi Sulejmanov (20 år) Angreb
17. Roger Assale (23 år) Angreb
18. Yvon Mvogo (22 år) Målmand
19. Thorsten Schick (26 år) Midtbane
21. Alain Rochat (34 år) Forsvar
22. Gregory Wüthrich (22 år) Forsvar
24. Kasim Nuhu (21 år) Forsvar
27. Thomas Fekete (21 år) Forsvar
28. Denis Zakaria (20 år) Midtbane
32. Linus Obexer (19 år) Forsvar
34. Kwadwo Duah (20 år) Angreb
35. Sekou Junior Sanogo (27 år) Midtbane
39. Sven Joss (22 år) Forsvar
40. Dario Marzino (20 år) Målmand
43. Kevin Mbabu (21 år) Forsvar
51. Michel Aebischer (20 år) Midtbane
80. Loris Benito (25 år) Forsvar
99. Guillaume Hoarau (33 år) Angreb
David von Ballmoos (22 år) Målmand
Marco Bürki (23 år) Forsvar
Nicolas Bürgy (21 år) Forsvar
Elia Alessandrini (20 år) Forsvar
Miguel Castroman (22 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

St. Gallen
Young Boys
0 – 2
23. juli 20:00
1. runde
Shakhtar Donetsk
Young Boys
2 – 0
26. juli 20:45
3. runde
Young Boys
Lugano
1 – 2
30. juli 20:00
2. runde
Young Boys
Shakhtar Donetsk
6 – 2
3. august 20:15
3. runde
Young Boys
Thun
4 – 1
6. august 17:45
3. runde
Basel
Young Boys
3 – 0
10. august 20:30
4. runde
SC Veltheim
Young Boys
0 – 6
13. august 18:00
1/32-finaler
Young Boys
Gladbach
1 – 3
16. august 20:45
Playoff
Young Boys
Lausanne
7 – 2
20. august 17:45
5. runde
Gladbach
Young Boys
6 – 1
24. august 20:45
Playoff
Grasshoppers
Young Boys
4 – 1
28. august 13:45
6. runde
Young Boys
Luzern
2 – 1
10. september 20:00
7. runde
Young Boys
Olympiakos
0 – 1
15. september 19:00
1. runde
FC Bazenheid
Young Boys
1 – 7
18. september 15:00
1/16-finaler
FC Vaduz
Young Boys
0 – 0
21. september 19:45
8. runde
Sion
Young Boys
0 – 0
25. september 16:00
9. runde
FC Astana
Young Boys
0 – 0
29. september 17:00
2. runde
Young Boys
St. Gallen
2 – 2
2. oktober 13:45
10. runde
Lugano
Young Boys
0 – 0
16. oktober 16:00
11. runde
Young Boys
APOEL Nicosia
3 – 1
20. oktober 21:05
3. runde
Young Boys
Grasshoppers
4 – 0
23. oktober 13:45
12. runde
Young Boys
Grasshoppers
5 – 0
26. oktober 20:30
1/8-finaler
Young Boys
FC Vaduz
5 – 0
30. oktober 13:45
13. runde
APOEL Nicosia
Young Boys
1 – 0
3. november 19:00
4. runde
Luzern
Young Boys
2 – 2
6. november 16:00
14. runde
Young Boys
Sion
4 – 3
20. november 13:45
15. runde
Olympiakos
Young Boys
1 – 1
24. november 21:05
5. runde
Lausanne
Young Boys
1 – 2
27. november 13:45
16. runde
Young Boys
Basel
3 – 1
3. december 20:00
17. runde
Young Boys
FC Astana
3 – 0
8. december 19:00
6. runde
Thun
Young Boys
2 – 3
11. december 16:00
18. runde
Young Boys
Schaffhausen
3 – 4
10. januar 17:05
Færdig
Young Boys
Hannover 96
1 – 2
15. januar 15:00
Færdig
Young Boys
Würzburger Kickers
2 – 0
18. januar 15:00
Færdig
Young Boys
Xamax
1 – 1
28. januar 15:00
Færdig
Young Boys
Sion
3 – 1
5. februar 16:00
19. runde
Luzern
Young Boys
4 – 1
12. februar 16:00
20. runde
Young Boys
St. Gallen
2 – 2
18. februar 20:00
21. runde
Grasshoppers
Young Boys
2 – 3
25. februar 20:00
22. runde
Young Boys
Winterthur
5 – 7
1. marts 19:30
Kvartfinaler
Young Boys
Thun
3 – 2
4. marts 17:45
23. runde
Lausanne
Young Boys
0 – 0
12. marts 13:45
24. runde
Lugano
Young Boys
0 – 2
19. marts 13:45
25. runde
Young Boys
FC Vaduz
vs
2. april 13:45
26. runde
Basel
Young Boys
vs
9. april 16:00
27. runde
Young Boys
Grasshoppers
vs
17. april 13:45
28. runde
Young Boys
Lugano
vs
23. april 13:45
29. runde
St. Gallen
Young Boys
vs
30. april 13:45
30. runde
Sion
Young Boys
vs
7. maj 16:00
31. runde
Young Boys
Luzern
vs
14. maj 16:00
32. runde
FC Vaduz
Young Boys
vs
17. maj 19:45
33. runde
Young Boys
Basel
vs
21. maj 16:00
34. runde
Thun
Young Boys
vs
28. maj 16:00
35. runde
Young Boys
Lausanne
vs
2. juni 20:30
36. runde