LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Young Boys

Om Young Boys

Land: Schweiz


Turneringer med deltagelse af Young Boys

Turnering Placering Form
Super League #2
har tabt seneste kamp
Uhren Cup #2
har vundet seneste kamp
Schweiz Pokal 1/16-finale
har vundet seneste kamp
Champions League Kvalifikation Playoff
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Young Boys fra nyhedsarkivet

Nyheder om Young Boys

09/06 12:09
02/06 22:47
08/12 20:57
24/11 23:00
03/11 20:55
20/10 22:59
29/09 18:52
15/09 21:07
24/08 22:44
16/08 22:45


Spillertrup for Young Boys

Nr. Navn Position
1. Marco Wölfli (35 år) Målmand
4. Marco Bürki (24 år) Forsvar
5. Steve von Bergen (34 år) Forsvar
6. Leonardo Bertone (23 år) Midtbane
7. Miralem Sulejmani (28 år) Midtbane
8. Djibril Sow (20 år) Midtbane
10. Yoric Ravet (27 år) Angreb
16. Christian Fassnacht (23 år) Angreb
17. Roger Assale (23 år) Angreb
18. Jean Pierre Nsame (24 år) Angreb
19. Thorsten Schick (27 år) Midtbane
20. Michel Aebischer (20 år) Midtbane
22. Gregory Wüthrich (22 år) Forsvar
23. Loris Benito (25 år) Forsvar
24. Kasim Nuhu (22 år) Forsvar
26. David von Ballmoos (22 år) Målmand
27. Thomas Fekete (21 år) Forsvar
29. Jordan Lotomba (18 år) Midtbane
35. Sekou Junior Sanogo (28 år) Midtbane
39. Sven Joss (23 år) Forsvar
40. Dario Marzino (20 år) Målmand
43. Kevin Mbabu (22 år) Forsvar
77. Taulan Seferi Sulejmanov (20 år) Angreb
99. Guillaume Hoarau (33 år) Angreb
Nicolas Bürgy (22 år) Forsvar
Linus Obexer (20 år) Forsvar
Elia Alessandrini (20 år) Forsvar
Miguel Castroman (22 år) Midtbane
Kwadwo Duah (20 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Young Boys
Schaffhausen
3 – 4
10. januar 17:05
Færdig
Young Boys
Hannover 96
1 – 2
15. januar 15:00
Færdig
Young Boys
Würzburger Kickers
2 – 0
18. januar 15:00
Færdig
Young Boys
Xamax
1 – 1
28. januar 15:00
Færdig
Breitenrain
Young Boys
1 – 0
23. juni 17:30
Færdig
Young Boys
Kriens
0 – 1
23. juni 19:30
Færdig
Young Boys
FC Wacker Innsbruck
3 – 0
30. juni 18:30
Færdig
Akhmat Grozny
Young Boys
4 – 1
5. juli 18:20
Færdig
Young Boys
Stoke
5 – 6
12. juli 20:00
1. runde
Benfica
Young Boys
1 – 5
15. juli 17:00
1. runde
Young Boys
Basel
2 – 0
22. juli 19:00
1. runde
Dynamo Kiev
Young Boys
3 – 1
26. juli 18:30
3. runde
Grasshoppers
Young Boys
0 – 4
29. juli 19:00
2. runde
Young Boys
Dynamo Kiev
2 – 0
2. august 20:15
3. runde
Young Boys
Lausanne
3 – 0
6. august 16:00
3. runde
Young Boys
Thun
0 – 4
9. august 20:00
4. runde
Breitenrain
Young Boys
0 – 3
12. august 17:00
1/32-finaler
Young Boys
CSKA Moskva
0 – 1
15. august 20:45
Playoff
FC Zürich
Young Boys
vs
19. august 19:00
5. runde
CSKA Moskva
Young Boys
vs
23. august 20:45
Playoff
St. Gallen
Young Boys
vs
27. august 16:00
6. runde
Young Boys
Lugano
vs
10. september 16:00
7. runde
Old Boys
Young Boys
vs
16. september 19:00
1/16-finaler
Young Boys
Luzern
vs
20. september 20:00
8. runde
Sion
Young Boys
vs
24. september 16:00
9. runde
Young Boys
St. Gallen
vs
30. september 15:00
10. runde
Young Boys
Grasshoppers
vs
9. oktober 15:00
11. runde
Lausanne
Young Boys
vs
14. oktober 15:00
12. runde
Luzern
Young Boys
vs
21. oktober 15:00
13. runde
Young Boys
Sion
vs
28. oktober 15:00
14. runde
Basel
Young Boys
vs
4. november 15:00
15. runde
Young Boys
FC Zürich
vs
19. november 15:00
16. runde
Lugano
Young Boys
vs
25. november 15:00
17. runde
Thun
Young Boys
vs
2. december 15:00
18. runde
Luzern
Young Boys
vs
16. december 15:00
19. runde
Young Boys
St. Gallen
vs
3. februar 15:00
20. runde
Lausanne
Young Boys
vs
10. februar 15:00
21. runde
Young Boys
Thun
vs
17. februar 15:00
22. runde
Young Boys
Sion
vs
24. februar 15:00
23. runde
Lugano
Young Boys
vs
3. marts 15:00
24. runde
Young Boys
Grasshoppers
vs
10. marts 15:00
25. runde
FC Zürich
Young Boys
vs
17. marts 15:00
26. runde
Young Boys
Basel
vs
31. marts 15:00
27. runde
St. Gallen
Young Boys
vs
7. april 15:00
28. runde
Young Boys
FC Zürich
vs
14. april 15:00
29. runde
Thun
Young Boys
vs
18. april 15:00
30. runde
Young Boys
Lausanne
vs
21. april 15:00
31. runde
Young Boys
Luzern
vs
28. april 15:00
32. runde
Sion
Young Boys
vs
5. maj 15:00
33. runde
Basel
Young Boys
vs
9. maj 15:00
34. runde
Young Boys
Lugano
vs
13. maj 15:00
35. runde
Grasshoppers
Young Boys
vs
19. maj 15:00
36. runde