LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Dundee United

Om Dundee United

Land: Skotland
Grundlagt: 1909
Stadion: Tannadice Park
Kapacitet: 14.223 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Dundee United

Turnering Placering Form
Championship #4
har tabt seneste kamp
Scottish League Cup 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Challenge Cup Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Dundee United fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dundee United

28/05 18:00
25/05 22:43
22/04 18:05
11/04 22:38
01/04 18:29
28/03 19:34
26/03 18:10
25/03 16:17
04/02 20:11
06/01 22:38


Spillertrup for Dundee United

Nr. Navn Position
2. Stewart Murdoch (26 år) Midtbane
3. Thomas Scobbie (29 år) Forsvar
4. Mark Durnan (24 år) Forsvar
5. Paul Quinn (32 år) Forsvar
6. Lewis Toshney (25 år) Midtbane
7. Paul McMullan (21 år) Angreb
8. Scott McDonald (34 år) Angreb
9. Patrick Nkoyi (27 år) Angreb
10. Scott Fraser (22 år) Midtbane
11. Billy King (23 år) Angreb
12. Samuel Stanton (23 år) Midtbane
14. William Edjenguele (30 år) Forsvar
16. Willo Flood (32 år) Midtbane
17. Jamie Robson (19 år) Forsvar
18. Scott Allardice (19 år) Midtbane
19. James Keatings (25 år) Angreb
20. Jordy Briels (25 år) Forsvar
21. Deniz Dogan Mehmet (25 år) Målmand
23. Fraser Fyvie (24 år) Midtbane
25. Harry Lewis (19 år) Målmand
28. Matthew Smith (20 år) Angreb
33. Harvey Dailly (18 år) Forsvar
38. Logan Chalmers (17 år) Angreb
42. Jake Davidson (17 år) Forsvar
44. Archie Thomas (18 år) Midtbane
Cameron Ballantyne (20 år) Forsvar
Som Brøndby fan kan du få en næsten gratis billet til kampen mod FC Helsingør

Klik her, opret dig, spil min. 25 kr. på en valgfri Superligakamp, send mail til FCH@nordicbet.dk med dit navn og mailadresse, så du får billet til udebaneafsnittet samt 5 øl/vand.

*Begrænset antal **18 år+ ***Maks et tilbud pr. kunde ****Kun nye kunder

Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dundee United
Raith Rovers
2 – 0
15. juli 16:00
1. runde
Buckie Thistle
Dundee United
0 – 3
19. juli 21:00
2. runde
Dundee United
Cowdenbeath
4 – 1
23. juli 16:00
3. runde
Dundee FC
Dundee United
4 – 5
30. juli 16:00
5. runde
Inverness
Dundee United
0 – 1
5. august 16:00
1. runde
Dundee FC
Dundee United
2 – 1
9. august 20:45
1/8-finaler
Dundee United
Queen of South
2 – 1
12. august 16:00
2. runde
Dundee United
Cowdenbeath
2 – 0
15. august 20:45
1. runde
Dundee United
Brechin
1 – 0
19. august 16:00
3. runde
St. Mirren
Dundee United
3 – 0
26. august 16:00
4. runde
Dundee United
Alloa Athletic
3 – 1
2. september 16:00
2. runde
Dundee United
Dumbarton
1 – 1
9. september 16:00
5. runde
Falkirk
Dundee United
0 – 0
16. september 16:00
6. runde
Dundee United
Greenock Morton
2 – 1
23. september 16:00
7. runde
Dunfermline
Dundee United
1 – 3
30. september 16:00
8. runde
Dundee United
Linfield
1 – 0
7. oktober 18:15
3. runde
Livingston
Dundee United
2 – 0
14. oktober 16:00
9. runde
Dundee United
Inverness
vs
21. oktober 16:00
10. runde
Dumbarton
Dundee United
vs
28. oktober 16:00
11. runde
Dundee United
St. Mirren
vs
4. november 16:00
12. runde
Dundee United
Crusaders
vs
11. november 14:00
Kvartfinaler
Dundee United
Falkirk
vs
19. november 16:00
13. runde
Brechin
Dundee United
vs
25. november 16:00
14. runde
Dundee United
Dunfermline
vs
2. december 16:00
15. runde
Greenock Morton
Dundee United
vs
9. december 16:00
16. runde
Queen of South
Dundee United
vs
16. december 16:00
17. runde
Dundee United
Livingston
vs
23. december 16:00
18. runde
St. Mirren
Dundee United
vs
29. december 20:45
19. runde
Dundee United
Brechin
vs
2. januar 16:00
20. runde
Falkirk
Dundee United
vs
6. januar 16:00
21. runde
Dunfermline
Dundee United
vs
13. januar 16:00
22. runde
Dundee United
Greenock Morton
vs
27. januar 16:00
23. runde
Inverness
Dundee United
vs
3. februar 16:00
24. runde
Dundee United
Dumbarton
vs
17. februar 16:00
25. runde
Livingston
Dundee United
vs
24. februar 16:00
26. runde
Dundee United
Queen of South
vs
27. februar 20:45
27. runde
Dundee United
St. Mirren
vs
3. marts 16:00
28. runde
Brechin
Dundee United
vs
10. marts 16:00
29. runde
Dundee United
Inverness
vs
17. marts 16:00
30. runde
Dundee United
Dunfermline
vs
24. marts 16:00
31. runde
Greenock Morton
Dundee United
vs
31. marts 16:00
32. runde
Dumbarton
Dundee United
vs
7. april 16:00
33. runde
Dundee United
Falkirk
vs
14. april 16:00
34. runde
Queen of South
Dundee United
vs
21. april 16:00
35. runde
Dundee United
Livingston
vs
28. april 16:00
36. runde