LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 35 25 3 7 78 - 32 78
2. Alloa Athletic 35 17 11 7 67 - 41 62
3. Airdrieonians 35 15 4 16 58 - 64 49
4. Brechin 35 15 4 16 42 - 48 49
5. East Fife 35 12 10 13 40 - 42 46
6. Queen's Park 35 12 10 13 35 - 48 46
7. Albion Rovers 35 11 9 15 41 - 46 42
8. Stranraer 35 11 8 16 44 - 49 41
9. Stenhousemuir 35 11 5 19 44 - 63 38
10. Peterhead 35 9 10 16 41 - 57 37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 48,80 490 2,80 71 (40,6 %) 37 (21,1 %) 67 (38,3 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 18 13 1 4 43 - 16 40
2. Alloa Athletic 18 8 6 4 35 - 21 30
3. Airdrieonians 17 7 2 8 24 - 30 23
4. Brechin 18 8 3 7 22 - 20 27
5. East Fife 18 7 5 6 22 - 20 26
6. Queen's Park 18 7 4 7 18 - 21 25
7. Albion Rovers 17 6 4 7 21 - 20 22
8. Stranraer 17 7 3 7 27 - 24 24
9. Stenhousemuir 17 5 3 9 22 - 35 18
10. Peterhead 17 3 6 8 22 - 27 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 48,80 490 2,80 71 (40,6 %) 37 (21,1 %) 67 (38,3 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Livingston 17 12 2 3 35 - 16 38
2. Alloa Athletic 17 9 5 3 32 - 20 32
3. Airdrieonians 18 8 2 8 34 - 34 26
4. Brechin 17 7 1 9 20 - 28 22
5. East Fife 17 5 5 7 18 - 22 20
6. Queen's Park 17 5 6 6 17 - 27 21
7. Albion Rovers 18 5 5 8 20 - 26 20
8. Stranraer 18 4 5 9 17 - 25 17
9. Stenhousemuir 18 6 2 10 22 - 28 20
10. Peterhead 18 6 4 8 19 - 30 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 48,80 490 2,80 71 (40,6 %) 37 (21,1 %) 67 (38,3 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Livingston 13 3 2,23 0,91
2. Alloa Athletic 9 3 1,91 1,17
3. Airdrieonians 5 6 1,66 1,83
4. Brechin 8 12 1,20 1,37
5. East Fife 12 9 1,14 1,20
6. Queen's Park 10 12 1,00 1,37
7. Albion Rovers 9 13 1,17 1,31
8. Stranraer 10 13 1,26 1,40
9. Stenhousemuir 8 11 1,26 1,80
10. Peterhead 8 10 1,17 1,63
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
175 48,80 490 2,80 71 (40,6 %) 37 (21,1 %) 67 (38,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Liam Buchanan Livingston
21    Andy Ryan Airdrieonians
16    Iain Russell Airdrieonians
16    Greig Spence Alloa Athletic
15    Rory McAllister Peterhead
14    Jordan Kirkpatrick Alloa Athletic
14    Daniel Mullen Livingston
13    Andy Jackson Brechin
12    Craig Malcolm Stranraer
11    Ryan Wallace Albion Rovers
8    Ally Love Brechin
8    Scott Pittman Livingston
8    Willie Gibson Stranraer
7    Ross Stewart Albion Rovers
7    Iain Flannigan Alloa Athletic
7    Kevin Smith East Fife
7    Ross Millen Queen's Park
7    Colin McMenamin Stenhousemuir
6    Kevin Cawley Alloa Athletic
6    Jamie Insall East Fife
6    Jason Kerr East Fife
6    Nicky Cadden Livingston
6    Oliver Shaw Stenhousemuir
6    Willis Furtado Stenhousemuir
5    Ross Stewart Albion Rovers
5    Steven Boyd Albion Rovers
5    Paul Willis Albion Rovers
5    Ross Caldwell Brechin
5    Chris Duggan East Fife
5    Scott Robinson East Fife
5    Dario Zanatta Queen's Park
5    Alan Cook Stenhousemuir
4    Adam Brown Airdrieonians
4    Andy Graham Alloa Athletic
4    Alan Trouten Brechin
4    Joshua Mullin Livingston
4    Nikolay Todorov Livingston
4    Leighton Mcintosh Peterhead
4    Nicholas Riley Peterhead
4    Jamie Redman Peterhead
4    Anthony Brady Queen's Park
4    Ryan McGeever Queen's Park
4    Ryan Thomson Stranraer
3    Sean McIntosh Airdrieonians
3    Ryan Conroy Airdrieonians
3    Scott Stewart Airdrieonians
3    Dylan Mackin Alloa Athletic
3    Jamie Longworth Alloa Athletic
3    Scott Taggart Alloa Athletic
3    Douglas Hill Brechin
3    Kevin O'Hara East Fife
3    Chris Kane East Fife
3    Jackson Longridge Livingston
3    Michael Miller Livingston
3    Dale Carrick Livingston
3    Jordon Brown Peterhead
3    Fiacre Kelleher Peterhead
3    Alistair Roy Stenhousemuir
3    Fraser Kerr Stenhousemuir
3    Mark McGuigan Stranraer
3    Scott Agnew Stranraer
3    Steven Bell Stranraer
3    Craig Thomson Stranraer
2    Jack Leitch Airdrieonians
2    Michael Dunlop Albion Rovers
2    Jason Marr Alloa Athletic
2    Paul McLean Brechin
2    Ross Brown East Fife
2    Shaun Byrne Livingston
2    Raffaele De Vita Livingston
2    Declan Gallagher Livingston
2    Grant Anderson Peterhead
2    Scott Brown Peterhead
2    Adam Cummins Queen's Park
2    David Galt Queen's Park
2    Gregor Fotheringham Queen's Park
2    Ewan MacPherson Queen's Park
2    David Marsh Stenhousemuir
2    Mason Robertson Stenhousemuir
2    Jamie McCormack Stenhousemuir
2    Carlos Mazana Stenhousemuir
2    Mark Gilhaney Stenhousemuir
2    Kyle Turner Stranraer
2    Joseph Nuttall Stranraer
1    Ryan Russell Airdrieonians
1    Joe Gorman Airdrieonians
1    Jack McKay Airdrieonians
1    Kieran MacDonald Airdrieonians
1    Marc Fitzpatrick Airdrieonians
1    Scott McBride Albion Rovers
1    Calum Ferguson Albion Rovers
1    Ross Davidson Albion Rovers
1    Mark Ferry Albion Rovers
1    Isaac Layne Alloa Athletic
1    Luke Donnelly Alloa Athletic
1    Jim Goodwin Alloa Athletic
1    Scott Hynd Alloa Athletic
1    Calum Waters Alloa Athletic
1    Jon Robertson Alloa Athletic
1    Stefan McCluskey Alloa Athletic
1    Darren McCormack Brechin
1    Liam Watt Brechin
1    Connor McLennan Brechin
1    Finn Graham Brechin
1    Willie Dyer Brechin
1    Mark Lamont East Fife
1    Craig Halkett Livingston
1    Sean Crighton Livingston
1    Craig Reid Peterhead
1    Ryan Strachan Peterhead
1    Kevin Dzierzawski Peterhead
1    Ryan Baptie Peterhead
1    Bryan Wharton Queen's Park
1    Darren Miller Queen's Park
1    Aiden Malone Queen's Park
1    Jamie McKernon Queen's Park
1    Paul Woods Queen's Park
1    Josh Watt Queen's Park
1    Kieran Millar Stenhousemuir
1    Thomas Grant Stenhousemuir
1    Stephen Stirling Stenhousemuir
1    Christian Nadé Stranraer
1    Scott Robertson Stranraer
1    Amadou Kassarate Stranraer
1    Liam Dick Stranraer
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
29/4-2017 18:06
Skotland
League 1 (36 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Airdrieonians 26.332 752 13.934 820 12.398 689
2. Livingston 24.791 708 14.344 797 10.447 615
3. Queen's Park 20.907 597 11.605 645 9.302 547
4. East Fife 20.897 597 11.273 626 9.624 566
5. Alloa Athletic 19.070 545 9.561 531 9.509 559
6. Albion Rovers 18.313 523 7.638 449 10.675 593
7. Peterhead 17.396 497 8.400 494 8.996 500
8. Brechin 16.904 483 7.715 429 9.189 541
9. Stenhousemuir 16.493 471 7.158 421 9.335 519
10. Stranraer 15.967 456 6.907 406 9.060 503
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 15:55 East Fife – Albion Rovers 2 – 2
06.08.2016 16:00 Alloa Athletic – Peterhead 4 – 0
06.08.2016 16:00 Brechin – Stenhousemuir 2 – 1
06.08.2016 16:00 Livingston – Stranraer 5 – 1
06.08.2016 16:00 Queen's Park – Airdrieonians 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Stranraer – Alloa Athletic 2 – 5
13.08.2016 16:00 Stenhousemuir – Queen's Park 1 – 2
13.08.2016 16:00 Albion Rovers – Brechin 0 – 2
13.08.2016 16:00 Airdrieonians – Livingston 2 – 4
13.08.2016 16:05 Peterhead – East Fife 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Peterhead – Albion Rovers 2 – 2
20.08.2016 16:00 Livingston – Stenhousemuir 4 – 1
20.08.2016 16:00 Brechin – Queen's Park 0 – 0
20.08.2016 16:00 Alloa Athletic – East Fife 2 – 1
20.08.2016 16:00 Airdrieonians – Stranraer 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Albion Rovers – Alloa Athletic 0 – 4
27.08.2016 16:00 East Fife – Brechin 1 – 2
27.08.2016 16:00 Queen's Park – Livingston 1 – 0
27.08.2016 16:00 Stenhousemuir – Airdrieonians 2 – 2
27.08.2016 16:00 Stranraer – Peterhead 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Peterhead – Queen's Park 2 – 0
10.09.2016 16:00 East Fife – Stranraer 2 – 0
10.09.2016 16:00 Brechin – Airdrieonians 3 – 2
10.09.2016 16:00 Alloa Athletic – Livingston 1 – 3
10.09.2016 16:00 Albion Rovers – Stenhousemuir 4 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Airdrieonians – East Fife 1 – 1
17.09.2016 16:00 Livingston – Brechin 2 – 1
17.09.2016 16:00 Queen's Park – Alloa Athletic 1 – 2
17.09.2016 16:00 Stenhousemuir – Peterhead 2 – 2
17.09.2016 16:00 Stranraer – Albion Rovers 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Stenhousemuir – Alloa Athletic 2 – 2
24.09.2016 16:00 Queen's Park – Stranraer 0 – 2
24.09.2016 16:00 East Fife – Livingston 3 – 1
24.09.2016 16:00 Brechin – Peterhead 2 – 1
24.09.2016 16:00 Airdrieonians – Albion Rovers 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Stranraer – Brechin 0 – 1
01.10.2016 16:00 Peterhead – Livingston 1 – 2
01.10.2016 16:00 East Fife – Stenhousemuir 0 – 1
01.10.2016 16:00 Alloa Athletic – Airdrieonians 1 – 2
01.10.2016 16:00 Albion Rovers – Queen's Park 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Brechin – Alloa Athletic 0 – 1
15.10.2016 16:00 Livingston – Albion Rovers 1 – 2
15.10.2016 16:00 Queen's Park – East Fife 1 – 0
15.10.2016 16:00 Stenhousemuir – Stranraer 0 – 5
15.10.2016 18:15 Airdrieonians – Peterhead 1 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Stenhousemuir – Brechin 1 – 3
22.10.2016 16:00 Livingston – Alloa Athletic 3 – 1
22.10.2016 16:00 Albion Rovers – Peterhead 0 – 1
22.10.2016 16:00 Airdrieonians – Queen's Park 4 – 1
22.10.2016 16:05 Stranraer – East Fife 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Queen's Park – Stenhousemuir 0 – 3
29.10.2016 16:00 Peterhead – Stranraer 2 – 0
29.10.2016 16:00 East Fife – Airdrieonians 0 – 1
29.10.2016 16:00 Brechin – Livingston 0 – 3
29.10.2016 16:00 Alloa Athletic – Albion Rovers 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Stranraer – Queen's Park 0 – 2
05.11.2016 16:00 Peterhead – Brechin 1 – 3
05.11.2016 16:00 Livingston – East Fife 3 – 1
05.11.2016 16:00 Alloa Athletic – Stenhousemuir 4 – 1
05.11.2016 16:00 Albion Rovers – Airdrieonians 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Albion Rovers – Stranraer 3 – 2
12.11.2016 16:00 Queen's Park – Peterhead 0 – 0
12.11.2016 16:05 Airdrieonians – Brechin 1 – 0
15.11.2016 20:45 East Fife – Alloa Athletic 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Stranraer – Stenhousemuir 3 – 1
19.11.2016 16:00 Livingston – Peterhead 1 – 2
19.11.2016 16:00 East Fife – Queen's Park 1 – 2
19.11.2016 16:00 Airdrieonians – Alloa Athletic 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Albion Rovers – Livingston 0 – 1
03.12.2016 16:00 Peterhead – Airdrieonians 2 – 4
03.12.2016 16:00 Queen's Park – Brechin 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 20:45 Brechin – Albion Rovers 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Stranraer – Livingston 1 – 2
10.12.2016 16:00 Queen's Park – Albion Rovers 2 – 1
10.12.2016 16:00 Peterhead – Alloa Athletic 1 – 1
10.12.2016 16:00 Airdrieonians – Stenhousemuir 0 – 5
10.12.2016 18:15 Brechin – East Fife 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:30 Stenhousemuir – Livingston 0 – 4

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:45 Alloa Athletic – Stranraer 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Stenhousemuir – Albion Rovers 1 – 0
17.12.2016 16:00 Livingston – Airdrieonians 2 – 0
17.12.2016 16:00 East Fife – Peterhead 2 – 0
17.12.2016 16:00 Brechin – Stranraer 2 – 0
17.12.2016 16:00 Alloa Athletic – Queen's Park 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:30 Stenhousemuir – East Fife 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.12.2016 14:00 Alloa Athletic – Brechin 1 – 2
24.12.2016 14:00 Stranraer – Airdrieonians 1 – 2
24.12.2016 15:00 Livingston – Queen's Park 1 – 2
26.12.2016 16:00 Peterhead – Stenhousemuir 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.12.2016 14:00 Stenhousemuir – Alloa Athletic 2 – 4
31.12.2016 15:00 East Fife – Livingston 2 – 1
31.12.2016 16:00 Queen's Park – Stranraer 0 – 1
02.01.2017 16:00 Airdrieonians – Albion Rovers 1 – 2
02.01.2017 16:00 Brechin – Peterhead 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Stranraer – Alloa Athletic 1 – 2
07.01.2017 16:00 Queen's Park – Airdrieonians 2 – 1
07.01.2017 16:00 Peterhead – Livingston 2 – 3
07.01.2017 16:00 East Fife – Stenhousemuir 1 – 0
07.01.2017 16:00 Albion Rovers – Brechin 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Stenhousemuir – Stranraer 1 – 0
14.01.2017 16:00 Alloa Athletic – Peterhead 0 – 1
14.01.2017 16:05 Airdrieonians – East Fife 2 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Albion Rovers – Alloa Athletic 1 – 1
28.01.2017 16:00 East Fife – Stranraer 0 – 0
28.01.2017 16:00 Livingston – Brechin 3 – 0
28.01.2017 16:00 Peterhead – Queen's Park 4 – 0
28.01.2017 16:00 Stenhousemuir – Airdrieonians 4 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Alloa Athletic – Livingston 2 – 2
04.02.2017 16:00 Airdrieonians – Peterhead 4 – 1
04.02.2017 16:00 Brechin – Stenhousemuir 2 – 2
04.02.2017 16:00 Queen's Park – East Fife 2 – 2
04.02.2017 16:00 Stranraer – Albion Rovers 3 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Livingston – Stranraer 0 – 0
11.02.2017 16:00 Stenhousemuir – Queen's Park 0 – 2
11.02.2017 16:00 Peterhead – Albion Rovers 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Stranraer – Peterhead 3 – 3
18.02.2017 16:00 Queen's Park – Alloa Athletic 0 – 2
18.02.2017 16:00 East Fife – Brechin 3 – 2
18.02.2017 16:00 Airdrieonians – Livingston 0 – 4
18.02.2017 16:05 Albion Rovers – Stenhousemuir 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Peterhead – East Fife 1 – 1
25.02.2017 16:00 Alloa Athletic – Airdrieonians 2 – 1
25.02.2017 16:05 Stranraer – Brechin 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Brechin – Queen's Park 3 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Alloa Athletic – East Fife 3 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Stenhousemuir – Peterhead 3 – 1
04.03.2017 16:00 East Fife – Albion Rovers 2 – 0
04.03.2017 16:00 Queen's Park – Livingston 1 – 1
04.03.2017 16:00 Airdrieonians – Stranraer 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Livingston – Albion Rovers 3 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Albion Rovers – Airdrieonians 3 – 4
11.03.2017 16:00 Alloa Athletic – Stenhousemuir 2 – 1
11.03.2017 16:00 Livingston – East Fife 0 – 1
11.03.2017 16:00 Peterhead – Brechin 0 – 1
11.03.2017 16:00 Stranraer – Queen's Park 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 21:50 Brechin – Airdrieonians 3 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Airdrieonians – Stenhousemuir 1 – 0
18.03.2017 16:00 Stranraer – Livingston 0 – 1
18.03.2017 16:00 Queen's Park – Brechin 1 – 1
18.03.2017 16:00 East Fife – Alloa Athletic 0 – 0
18.03.2017 16:00 Albion Rovers – Peterhead 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Brechin – Alloa Athletic 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Livingston – Stenhousemuir 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Peterhead – Stranraer 2 – 2
25.03.2017 16:00 Stenhousemuir – Albion Rovers 0 – 3
25.03.2017 16:00 Livingston – Airdrieonians 4 – 2
25.03.2017 16:00 Brechin – East Fife 2 – 1
25.03.2017 16:00 Alloa Athletic – Queen's Park 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Albion Rovers – East Fife 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Stranraer – Stenhousemuir 3 – 0
01.04.2017 16:00 Peterhead – Airdrieonians 1 – 1
01.04.2017 16:00 East Fife – Queen's Park 0 – 0
01.04.2017 16:00 Brechin – Livingston 0 – 2
01.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Albion Rovers 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Albion Rovers – Queen's Park 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Stenhousemuir – East Fife 3 – 1
08.04.2017 16:00 Queen's Park – Peterhead 2 – 0
08.04.2017 16:00 Livingston – Alloa Athletic 2 – 1
08.04.2017 16:00 Albion Rovers – Stranraer 3 – 0
08.04.2017 16:00 Airdrieonians – Brechin 3 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Brechin 6 – 1
15.04.2017 16:00 East Fife – Peterhead 1 – 2
15.04.2017 16:00 Queen's Park – Albion Rovers 2 – 0
15.04.2017 16:00 Stenhousemuir – Livingston 0 – 1
15.04.2017 16:00 Stranraer – Airdrieonians 2 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Peterhead – Stenhousemuir 0 – 1
22.04.2017 16:00 Livingston – Queen's Park 4 – 0
22.04.2017 16:00 Brechin – Stranraer 0 – 0
22.04.2017 16:00 Albion Rovers – East Fife 0 – 1
22.04.2017 16:00 Airdrieonians – Alloa Athletic 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Queen's Park – Stenhousemuir 0 – 2
29.04.2017 16:00 Livingston – Peterhead 4 – 1
29.04.2017 16:00 East Fife – Airdrieonians 0 – 4
29.04.2017 16:00 Brechin – Albion Rovers 1 – 0
29.04.2017 16:00 Alloa Athletic – Stranraer 1 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 16:00 Airdrieonians – Queen's Park
06.05.2017 16:00 Albion Rovers – Livingston
06.05.2017 16:00 Peterhead – Alloa Athletic
06.05.2017 16:00 Stenhousemuir – Brechin
06.05.2017 16:00 Stranraer – East Fife
Advertisement

Seneste kampe

Queen's Park
Stenhousemuir
0 – 2
29. april 16:00
Færdig
Livingston
Peterhead
4 – 1
29. april 16:00
Færdig
East Fife
Airdrieonians
0 – 4
29. april 16:00
Færdig
Brechin
Albion Rovers
1 – 0
29. april 16:00
Færdig
Alloa Athletic
Stranraer
1 – 0
29. april 16:00
Færdig

Kommende kampe

Airdrieonians
Queen's Park
vs
6. maj 16:00
Ikke startet
Albion Rovers
Livingston
vs
6. maj 16:00
Ikke startet
Peterhead
Alloa Athletic
vs
6. maj 16:00
Ikke startet
Stenhousemuir
Brechin
vs
6. maj 16:00
Ikke startet
Stranraer
East Fife
vs
6. maj 16:00
Ikke startet

Turneringer i Skotland