LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 29 27 2 0 76 - 18 83
2. Aberdeen 29 18 4 7 53 - 24 58
3. Rangers 29 14 8 7 42 - 33 50
4. St. Johnstone 29 12 7 10 39 - 37 43
5. Hearts 29 11 8 10 50 - 37 41
6. Partick Thistle 29 8 10 11 31 - 34 34
7. Kilmarnock 29 7 11 11 28 - 45 32
8. Dundee FC 29 8 6 15 32 - 41 30
9. Ross County 29 6 10 13 31 - 48 28
10. Motherwell 29 7 6 16 33 - 57 27
11. Inverness 29 4 12 13 33 - 53 24
12. Hamilton Academical 29 4 12 13 26 - 47 24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
174 39,50 474 2,72 72 (41,4 %) 48 (27,6 %) 54 (31,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 15 14 1 0 37 - 5 43
2. Aberdeen 15 11 3 1 32 - 8 36
3. Rangers 14 9 4 1 24 - 9 31
4. St. Johnstone 14 5 3 6 20 - 21 18
5. Hearts 15 8 4 3 32 - 11 28
6. Partick Thistle 15 4 5 6 17 - 18 17
7. Kilmarnock 14 3 5 6 15 - 19 14
8. Dundee FC 15 5 4 6 18 - 18 19
9. Ross County 14 3 4 7 17 - 26 13
10. Motherwell 14 3 2 9 18 - 30 11
11. Inverness 15 3 7 5 21 - 26 16
12. Hamilton Academical 14 4 6 4 16 - 16 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
174 39,50 474 2,72 72 (41,4 %) 48 (27,6 %) 54 (31,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 14 13 1 0 39 - 13 40
2. Aberdeen 14 7 1 6 21 - 16 22
3. Rangers 15 5 4 6 18 - 24 19
4. St. Johnstone 15 7 4 4 19 - 16 25
5. Hearts 14 3 4 7 18 - 26 13
6. Partick Thistle 14 4 5 5 14 - 16 17
7. Kilmarnock 15 4 6 5 13 - 26 18
8. Dundee FC 14 3 2 9 14 - 23 11
9. Ross County 15 3 6 6 14 - 22 15
10. Motherwell 15 4 4 7 15 - 27 16
11. Inverness 14 1 5 8 12 - 27 8
12. Hamilton Academical 15 0 6 9 10 - 31 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
174 39,50 474 2,72 72 (41,4 %) 48 (27,6 %) 54 (31,0 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Celtic 16 0 2,62 0,62
2. Aberdeen 12 8 1,83 0,83
3. Rangers 9 2 1,45 1,14
4. St. Johnstone 10 6 1,34 1,28
5. Hearts 8 10 1,72 1,28
6. Partick Thistle 8 8 1,07 1,17
7. Kilmarnock 7 9 0,97 1,55
8. Dundee FC 5 11 1,10 1,41
9. Ross County 5 9 1,07 1,66
10. Motherwell 4 11 1,14 1,97
11. Inverness 2 8 1,14 1,83
12. Hamilton Academical 5 9 0,90 1,62
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
174 39,50 474 2,72 72 (41,4 %) 48 (27,6 %) 54 (31,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
Mål    Spiller Klub
17    Moussa Dembele Celtic
15    Scott Sinclair Celtic
14    Liam Boyce Ross County
12    Jamie Walker Hearts
11    Stuart Armstrong Celtic
11    Louis Moult Motherwell
10    Adam Rooney Aberdeen
9    Niall McGinn Aberdeen
9    Kris Doolan Partick Thistle
8    Leigh Griffiths Celtic
8    Callum Paterson Hearts
8    Souleymane Coulibaly Kilmarnock
8    Scott McDonald Motherwell
8    Steven MacLean St. Johnstone
7    Jonathan Hayes Aberdeen
7    Alistair Crawford Hamilton Academical
7    Kris Boyd Kilmarnock
7    Daniel Swanson St. Johnstone
6    Tom Rogic Celtic
6    Marcus Haber Dundee FC
6    Arnaud Sutchuin Djoum Hearts
6    Liam Lindsay Partick Thistle
6    Martyn Waghorn Rangers
6    Kenny Miller Rangers
5    Jayden Stockley Aberdeen
5    James Forrest Celtic
5    Alexandre D'Acol Hamilton Academical
5    Bjørn Maars Johnsen Hearts
5    Losana Doumbouya Inverness
5    Greg Tansey Inverness
5    Chris Erskine Partick Thistle
5    Alex Schalk Ross County
4    Mark O'Hara Dundee FC
4    Carl Tremarco Inverness
4    Conor Sammon Kilmarnock
4    Rory McKenzie Kilmarnock
4    Emerson Hyndman Rangers
4    Joe Garner Rangers
4    Liam Craig St. Johnstone
4    Christopher Kane St. Johnstone
3    Andrew Considine Aberdeen
3    Kenny McLean Aberdeen
3    Peter Pawlett Aberdeen
3    Ryan Christie Aberdeen
3    Patrick Roberts Celtic
3    Callum McGregor Celtic
3    Fayssal El-Bakhtaoui Dundee FC
3    Paul McGowan Dundee FC
3    Kevin Holt Dundee FC
3    Rory Loy Dundee FC
3    Rakish Bingham Hamilton Academical
3    Dougie Imrie Hamilton Academical
3    Sam Nicholson Hearts
3    Don Cowie Hearts
3    Esmael Goncalves Hearts
3    Ross Draper Inverness
3    Liam Polworth Inverness
3    Lionel Ainsworth Motherwell
3    Sean Welsh Partick Thistle
3    Lee Wallace Rangers
3    Andrew Halliday Rangers
3    Clint Hill Rangers
3    Barry McKay Rangers
3    Harry Forrester Rangers
3    James McEveley Ross County
3    Craig Curran Ross County
3    Murray Davidson St. Johnstone
3    Graham Cummins St. Johnstone
3    Steven Anderson St. Johnstone
2    James Maddison Aberdeen
2    Anthony O'Connor Aberdeen
2    Shaleum Logan Aberdeen
2    Ashton Taylor Aberdeen
2    Dedryck Boyata Celtic
2    Darren O'Dea Dundee FC
2    Craig Wighton Dundee FC
2    Kostadin Gadzhalov Dundee FC
2    Eamonn Brophy Hamilton Academical
2    Robbie Muirhead Hearts
2    Gary Warren Inverness
2    Billy McKay Inverness
2    Alex Fisher Inverness
2    Sean Longstaff Kilmarnock
2    Joe Dodoo Rangers
2    Christopher Routis Ross County
2    Blair Alston St. Johnstone
2    David Wotherspoon St. Johnstone
1    Graeme Shinnie Aberdeen
1    Ryan Jack Aberdeen
1    Miles Storey Aberdeen
1    Jozo Simunovic Celtic
1    Nir Bitton Celtic
1    Erik Sviatchenko Celtic
1    Liam Henderson Celtic
1    Scott Brown Celtic
1    Nicky Low Dundee FC
1    Cameron Kerr Dundee FC
1    Lewis Longridge Hamilton Academical
1    Greg Docherty Hamilton Academical
1    Grant Gillespie Hamilton Academical
1    Massimo Donati Hamilton Academical
1    Darren Lyon Hamilton Academical
1    Michael Devlin Hamilton Academical
1    Alexandros Tziolis Hearts
1    Krystian Nowak Hearts
1    Prince Buaben Hearts
1    Anthony Watt Hearts
1    Faycal Rherras Hearts
1    Malaury Martin Hearts
1    Billy King Inverness
1    Scott Boden Inverness
1    Iain Vigurs Inverness
1    Larnell Cole Inverness
1    Josh Meekings Inverness
1    Aaron Doran Inverness
1    David Raven Inverness
1    Martin Smith Kilmarnock
1    Steven Smith Kilmarnock
1    Scott Boyd Kilmarnock
1    Gary Dicker Kilmarnock
1    Stephen Pearson Motherwell
1    Zak Jules Motherwell
1    James McFadden Motherwell
1    Christopher Cadden Motherwell
1    Ryan Bowman Motherwell
1    Marvin Johnson Motherwell
1    Craig Clay Motherwell
1    Richard Tait Motherwell
1    Carl McHugh Motherwell
1    Ryan Edwards Partick Thistle
1    Steven Lawless Partick Thistle
1    Abdul Osman Partick Thistle
1    David Amoo Partick Thistle
1    Adebayo Azeez Partick Thistle
1    Callum Booth Partick Thistle
1    Adam Barton Partick Thistle
1    James Tavernier Rangers
1    Niko Kranjcar Rangers
1    Robert Kiernan Rangers
1    Lee Hodson Rangers
1    Martin Woods Ross County
1    Chris Burke Ross County
1    Andrew Davies Ross County
1    Ryan Dow Ross County
1    Keith Watson St. Johnstone
1    Richard Foster St. Johnstone
1    Paul Paton St. Johnstone
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
Assists    Spiller Klub
10    Jonathan Hayes Aberdeen
6    James Forrest Celtic
6    Stuart Armstrong Celtic
6    Scott Sinclair Celtic
6    Moussa Dembele Celtic
5    Kieran Tierney Celtic
5    Richard Tait Motherwell
5    Lee Wallace Rangers
5    Daniel Swanson St. Johnstone
4    Niall McGinn Aberdeen
4    Adam Rooney Aberdeen
4    James Maddison Aberdeen
4    Leigh Griffiths Celtic
4    Tom Hateley Dundee FC
4    Jamie Walker Hearts
4    Greg Tansey Inverness
4    Gary Dicker Kilmarnock
4    Callum Booth Partick Thistle
4    Josh Windass Rangers
4    Kenny Miller Rangers
4    Steven MacLean St. Johnstone
3    Shaleum Logan Aberdeen
3    Graeme Shinnie Aberdeen
3    Callum McGregor Celtic
3    Mikael Lustig Celtic
3    Patrick Roberts Celtic
3    Craig Wighton Dundee FC
3    Mark O'Hara Dundee FC
3    Alistair Crawford Hamilton Academical
3    Don Cowie Hearts
3    Robbie Muirhead Hearts
3    Bjørn Maars Johnsen Hearts
3    Brad McKay Inverness
3    Jordan Jones Kilmarnock
3    Rory McKenzie Kilmarnock
3    Steven Hammell Motherwell
3    Louis Moult Motherwell
3    Scott McDonald Motherwell
3    Sean Welsh Partick Thistle
3    Abdul Osman Partick Thistle
3    Barry McKay Rangers
3    James Tavernier Rangers
3    Martyn Waghorn Rangers
3    Martin Woods Ross County
3    Kenny van der Weg Ross County
3    Michael Gardyne Ross County
3    Chris Burke Ross County
3    Blair Alston St. Johnstone
3    David Wotherspoon St. Johnstone
3    Graham Cummins St. Johnstone
3    Liam Craig St. Johnstone
2    Kenny McLean Aberdeen
2    Jayden Stockley Aberdeen
2    Tom Rogic Celtic
2    Henrik Ojamaa Dundee FC
2    Marcus Haber Dundee FC
2    Danny Williams Dundee FC
2    Darian MacKinnon Hamilton Academical
2    Daniel Redmond Hamilton Academical
2    Rakish Bingham Hamilton Academical
2    Grant Gillespie Hamilton Academical
2    Sam Nicholson Hearts
2    Mohamed El Ouriachi Hearts
2    Liam Smith Hearts
2    Perry Kitchen Hearts
2    Jake Mulraney Inverness
2    Liam Polworth Inverness
2    Billy King Inverness
2    Ross Draper Inverness
2    Dean Hawkshaw Kilmarnock
2    Kris Boyd Kilmarnock
2    Conor Sammon Kilmarnock
2    Ryan Edwards Partick Thistle
2    Adebayo Azeez Partick Thistle
2    Chris Erskine Partick Thistle
2    Harry Forrester Rangers
2    Jon Toral Rangers
2    Jim O'Brien Ross County
2    Marcus Fraser Ross County
2    Andrew Davies Ross County
2    Liam Boyce Ross County
2    Alex Schalk Ross County
2    Brian Easton St. Johnstone
1    Peter Pawlett Aberdeen
1    Ashton Taylor Aberdeen
1    Joe Lewis Aberdeen
1    Nir Bitton Celtic
1    Jozo Simunovic Celtic
1    Scott Brown Celtic
1    Emilio Izaguirre Celtic
1    Liam Henderson Celtic
1    Rory Loy Dundee FC
1    Cameron Kerr Dundee FC
1    Paul McGowan Dundee FC
1    Darren O'Dea Dundee FC
1    James Vincent Dundee FC
1    Kevin Holt Dundee FC
1    Nick Ross Dundee FC
1    Greg Docherty Hamilton Academical
1    Massimo Donati Hamilton Academical
1    Alexandre D'Acol Hamilton Academical
1    Gramoz Kurtaj Hamilton Academical
1    John Souttar Hearts
1    Andraz Struna Hearts
1    Anthony Watt Hearts
1    Scott Boden Inverness
1    Lewis Horner Inverness
1    Gary Warren Inverness
1    Sean Longstaff Kilmarnock
1    Nathan Tyson Kilmarnock
1    Greg Taylor Kilmarnock
1    Steven Smith Kilmarnock
1    Greg Kiltie Kilmarnock
1    Carl McHugh Motherwell
1    Stephen McManus Motherwell
1    Ryan Bowman Motherwell
1    Lee Lucas Motherwell
1    Marvin Johnson Motherwell
1    Ben Heneghan Motherwell
1    Christopher Cadden Motherwell
1    Adam Barton Partick Thistle
1    David Amoo Partick Thistle
1    Declan McDaid Partick Thistle
1    Ziggy Gordon Partick Thistle
1    Steven Lawless Partick Thistle
1    Jason Holt Rangers
1    Joe Dodoo Rangers
1    Joe Garner Rangers
1    Clint Hill Rangers
1    Craig Curran Ross County
1    Richard Foster St. Johnstone
1    Michael Coulson St. Johnstone
1    Christopher Kane St. Johnstone
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
Klub Fordeling G R T
Hamilton Academical76278
Ross County65469
Inverness63366
Rangers56460
St. Johnstone59059
Kilmarnock55257
Dundee FC55257
Motherwell52355
Hearts53154
Partick Thistle48351
Aberdeen46349
Celtic44145
Total67228700
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
19/3-2017 15:24
Skotland
Premiership (33 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Celtic 998.266 34.423 832.684 55.512 165.582 11.827
2. Rangers 933.297 32.183 684.108 48.865 249.189 16.613
3. Hearts 422.778 14.579 244.897 16.326 177.881 12.706
4. Aberdeen 402.735 13.887 182.716 12.181 220.019 15.716
5. Hamilton Academical 316.651 10.919 35.601 2.543 281.050 18.737
6. Motherwell 293.923 10.135 62.854 4.490 231.069 15.405
7. Ross County 288.785 9.958 55.038 3.931 233.747 15.583
8. St. Johnstone 265.831 9.167 60.552 4.325 205.279 13.685
9. Dundee FC 261.847 9.029 96.011 6.401 165.836 11.845
10. Partick Thistle 236.605 8.159 60.009 4.001 176.596 12.614
11. Inverness 236.246 8.146 61.398 4.093 174.848 12.489
12. Kilmarnock 233.820 8.063 69.524 4.966 164.296 10.953
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 13:30 Rangers – Hamilton Academical 1 – 1
06.08.2016 16:00 Kilmarnock – Motherwell 1 – 2
06.08.2016 16:00 Ross County – Dundee FC 1 – 3
06.08.2016 16:05 Partick Thistle – Inverness 2 – 0
07.08.2016 13:15 St. Johnstone – Aberdeen 0 – 0
07.08.2016 15:15 Hearts – Celtic 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:15 Dundee FC – Rangers 1 – 2
13.08.2016 16:00 Inverness – Ross County 2 – 3
13.08.2016 16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock 1 – 2
13.08.2016 16:00 Aberdeen – Hearts 0 – 0
13.08.2016 16:00 Motherwell – St. Johnstone 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:45 Dundee FC – Hamilton Academical 1 – 1
20.08.2016 13:15 St. Johnstone – Celtic 2 – 4
20.08.2016 16:00 Ross County – Kilmarnock 2 – 0
20.08.2016 16:00 Rangers – Motherwell 2 – 1
20.08.2016 16:00 Hearts – Inverness 5 – 1
20.08.2016 16:00 Aberdeen – Partick Thistle 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:45 Kilmarnock – Rangers 1 – 1
27.08.2016 16:00 Celtic – Aberdeen 4 – 1
27.08.2016 16:00 Hamilton Academical – Ross County 1 – 0
27.08.2016 16:00 Inverness – St. Johnstone 2 – 1
27.08.2016 16:00 Motherwell – Dundee FC 0 – 0
27.08.2016 16:00 Partick Thistle – Hearts 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 Celtic – Rangers 5 – 1
10.09.2016 16:00 Aberdeen – Inverness 1 – 1
10.09.2016 16:00 Ross County – Motherwell 1 – 1
10.09.2016 16:00 Partick Thistle – St. Johnstone 0 – 2
10.09.2016 16:00 Hearts – Hamilton Academical 3 – 1
10.09.2016 16:00 Dundee FC – Kilmarnock 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 St. Johnstone – Hearts 1 – 0
17.09.2016 16:00 Rangers – Ross County 0 – 0
17.09.2016 16:00 Kilmarnock – Partick Thistle 2 – 2
17.09.2016 16:00 Motherwell – Hamilton Academical 4 – 2
18.09.2016 13:00 Dundee FC – Aberdeen 1 – 3
18.09.2016 16:00 Inverness – Celtic 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Partick Thistle – Motherwell 1 – 1
24.09.2016 16:00 Inverness – Dundee FC 3 – 1
24.09.2016 16:00 Hearts – Ross County 0 – 0
24.09.2016 16:00 Celtic – Kilmarnock 6 – 1
25.09.2016 14:00 Aberdeen – Rangers 2 – 1
25.09.2016 16:00 Hamilton Academical – St. Johnstone 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:45 Motherwell – Hearts 1 – 3
01.10.2016 13:15 Dundee FC – Celtic 0 – 1
01.10.2016 16:00 Ross County – St. Johnstone 0 – 2
01.10.2016 16:00 Rangers – Partick Thistle 2 – 0
01.10.2016 16:00 Kilmarnock – Aberdeen 0 – 4
01.10.2016 16:00 Hamilton Academical – Inverness 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:45 Inverness – Rangers 0 – 1
15.10.2016 16:00 St. Johnstone – Kilmarnock 0 – 1
15.10.2016 16:00 Partick Thistle – Hamilton Academical 2 – 2
15.10.2016 16:00 Hearts – Dundee FC 2 – 0
15.10.2016 16:00 Celtic – Motherwell 2 – 0
15.10.2016 16:00 Aberdeen – Ross County 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Partick Thistle – Ross County 1 – 1
22.10.2016 16:00 Inverness – Kilmarnock 1 – 1
23.10.2016 13:00 St. Johnstone – Dundee FC 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:45 Hamilton Academical – Aberdeen 1 – 0
26.10.2016 20:45 Ross County – Celtic 0 – 4
26.10.2016 20:45 Rangers – St. Johnstone 1 – 1
26.10.2016 20:45 Motherwell – Inverness 0 – 3
26.10.2016 20:45 Dundee FC – Partick Thistle 0 – 2
26.10.2016 20:45 Kilmarnock – Hearts 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 Aberdeen – Celtic 0 – 1
29.10.2016 16:00 Rangers – Kilmarnock 3 – 0
29.10.2016 16:00 Motherwell – Ross County 4 – 1
29.10.2016 16:00 Inverness – Hearts 3 – 3
29.10.2016 16:00 Hamilton Academical – Dundee FC 0 – 1
29.10.2016 16:00 St. Johnstone – Partick Thistle 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:45 Partick Thistle – Aberdeen 1 – 2
05.11.2016 16:00 Hearts – St. Johnstone 2 – 2
05.11.2016 16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical 0 – 0
05.11.2016 16:00 Dundee FC – Motherwell 2 – 0
05.11.2016 16:00 Celtic – Inverness 3 – 0
06.11.2016 13:00 Ross County – Rangers 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:45 Kilmarnock – Celtic 0 – 1
19.11.2016 16:00 St. Johnstone – Ross County 2 – 4
19.11.2016 16:00 Rangers – Dundee FC 1 – 0
19.11.2016 16:00 Motherwell – Partick Thistle 2 – 0
19.11.2016 16:00 Inverness – Aberdeen 1 – 3
21.11.2016 20:45 Hamilton Academical – Hearts 3 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 13:15 Partick Thistle – Rangers 1 – 2
26.11.2016 16:00 Hearts – Motherwell 3 – 0
26.11.2016 16:00 Ross County – Hamilton Academical 1 – 1
26.11.2016 16:00 Dundee FC – Inverness 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 20:50 Hearts – Rangers 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 13:15 Motherwell – Celtic 3 – 4
03.12.2016 16:00 Rangers – Aberdeen 2 – 1
03.12.2016 16:00 Ross County – Hearts 2 – 2
03.12.2016 16:00 St. Johnstone – Inverness 3 – 0
03.12.2016 16:00 Kilmarnock – Dundee FC 2 – 0
03.12.2016 16:05 Hamilton Academical – Partick Thistle 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 20:45 Aberdeen – Kilmarnock 5 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:45 Partick Thistle – Celtic 1 – 4
10.12.2016 16:00 Inverness – Hamilton Academical 1 – 1
10.12.2016 16:00 Rangers – Hearts 2 – 0
10.12.2016 16:00 Motherwell – Kilmarnock 0 – 0
10.12.2016 16:00 Dundee FC – Ross County 0 – 0
10.12.2016 16:00 Aberdeen – St. Johnstone 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:45 Celtic – Hamilton Academical 1 – 0
13.12.2016 20:45 Aberdeen – Motherwell 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:45 Hamilton Academical – Rangers 1 – 2
17.12.2016 16:00 Celtic – Dundee FC 2 – 1
17.12.2016 16:00 Hearts – Partick Thistle 1 – 1
17.12.2016 16:00 Kilmarnock – Inverness 1 – 1
17.12.2016 16:00 St. Johnstone – Motherwell 1 – 1
17.12.2016 16:05 Ross County – Aberdeen 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:45 Celtic – Partick Thistle 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 20:45 Ross County – Partick Thistle 1 – 3
23.12.2016 20:45 Motherwell – Aberdeen 1 – 3
23.12.2016 20:45 Kilmarnock – St. Johnstone 0 – 1
23.12.2016 20:45 Dundee FC – Hearts 3 – 2
24.12.2016 13:30 Hamilton Academical – Celtic 0 – 3
24.12.2016 13:30 Rangers – Inverness 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.12.2016 16:00 Aberdeen – Hamilton Academical 2 – 1
27.12.2016 20:45 Hearts – Kilmarnock 4 – 0
28.12.2016 20:45 Partick Thistle – Dundee FC 2 – 0
28.12.2016 20:45 Inverness – Motherwell 1 – 2
28.12.2016 20:45 Celtic – Ross County 2 – 0
28.12.2016 20:45 St. Johnstone – Rangers 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Hearts – Aberdeen 0 – 1
31.12.2016 13:15 Rangers – Celtic 1 – 2
31.12.2016 14:00 Hamilton Academical – Motherwell 1 – 1
31.12.2016 15:00 Dundee FC – St. Johnstone 3 – 0
31.12.2016 15:00 Partick Thistle – Kilmarnock 0 – 0
31.12.2016 16:00 Ross County – Inverness 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.01.2017 20:45 Celtic – St. Johnstone 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:45 Aberdeen – Dundee FC 3 – 0
28.01.2017 13:30 Motherwell – Rangers 0 – 2
28.01.2017 16:00 St. Johnstone – Hamilton Academical 3 – 0
28.01.2017 16:00 Kilmarnock – Ross County 3 – 2
28.01.2017 16:00 Inverness – Partick Thistle 0 – 0
29.01.2017 14:00 Celtic – Hearts 4 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Ross County – Motherwell 1 – 2
31.01.2017 20:45 Hamilton Academical – Inverness 3 – 0
01.02.2017 20:45 Partick Thistle – St. Johnstone 0 – 1
01.02.2017 20:45 Hearts – Rangers 4 – 1
01.02.2017 20:45 Celtic – Aberdeen 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 13:15 Motherwell – Hearts 0 – 3
04.02.2017 16:00 Aberdeen – Partick Thistle 2 – 0
04.02.2017 16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock 1 – 1
04.02.2017 16:00 Inverness – Dundee FC 2 – 2
04.02.2017 16:00 Rangers – Ross County 1 – 1
05.02.2017 13:30 St. Johnstone – Celtic 2 – 5

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Dundee FC – Kilmarnock 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 20:45 Aberdeen – Motherwell 7 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Ross County – St. Johnstone 1 – 2
18.02.2017 16:00 Partick Thistle – Hamilton Academical 2 – 0
18.02.2017 16:00 Hearts – Inverness 1 – 1
18.02.2017 16:00 Celtic – Motherwell 2 – 0
19.02.2017 14:00 Kilmarnock – Aberdeen 1 – 2
19.02.2017 16:15 Dundee FC – Rangers 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:45 Inverness – Rangers 2 – 1
25.02.2017 16:00 Aberdeen – Ross County 1 – 0
25.02.2017 16:00 St. Johnstone – Kilmarnock 0 – 2
25.02.2017 16:00 Partick Thistle – Hearts 2 – 0
25.02.2017 16:00 Motherwell – Dundee FC 1 – 5
25.02.2017 16:00 Celtic – Hamilton Academical 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Hamilton Academical – Aberdeen 1 – 0
01.03.2017 20:45 Rangers – St. Johnstone 3 – 2
01.03.2017 20:45 Inverness – Celtic 0 – 4
01.03.2017 20:45 Hearts – Ross County 0 – 1
01.03.2017 20:45 Dundee FC – Partick Thistle 0 – 1
04.03.2017 16:00 Kilmarnock – Motherwell 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 St. Johnstone – Dundee FC 2 – 0
11.03.2017 16:00 Ross County – Kilmarnock 1 – 2
11.03.2017 16:00 Partick Thistle – Inverness 1 – 1
11.03.2017 16:00 Hearts – Hamilton Academical 4 – 0
11.03.2017 16:00 Aberdeen – Motherwell 1 – 0
12.03.2017 13:00 Celtic – Rangers 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 13:15 Aberdeen – Hearts 2 – 0
18.03.2017 16:00 Rangers – Hamilton Academical 4 – 0
18.03.2017 16:00 Motherwell – St. Johnstone 1 – 2
18.03.2017 16:00 Kilmarnock – Partick Thistle 1 – 1
18.03.2017 16:00 Inverness – Ross County 1 – 1
19.03.2017 13:30 Dundee FC – Celtic 1 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:45 Dundee FC – Aberdeen
01.04.2017 16:00 Rangers – Motherwell
01.04.2017 16:00 Partick Thistle – Ross County
01.04.2017 16:00 Inverness – Kilmarnock
01.04.2017 16:00 Hamilton Academical – St. Johnstone
02.04.2017 13:30 Hearts – Celtic

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Aberdeen – Inverness
04.04.2017 20:45 Ross County – Dundee FC
05.04.2017 20:45 St. Johnstone – Hearts
05.04.2017 20:45 Motherwell – Hamilton Academical
05.04.2017 20:45 Kilmarnock – Rangers
05.04.2017 20:45 Celtic – Partick Thistle

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Partick Thistle – Motherwell
08.04.2017 16:00 Inverness – St. Johnstone
08.04.2017 16:00 Hearts – Dundee FC
08.04.2017 16:00 Hamilton Academical – Ross County
08.04.2017 16:00 Celtic – Kilmarnock
09.04.2017 13:30 Aberdeen – Rangers

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:45 Kilmarnock – Hearts
15.04.2017 16:00 Motherwell – Inverness
15.04.2017 16:00 Rangers – Partick Thistle
15.04.2017 16:00 St. Johnstone – Aberdeen
15.04.2017 16:00 Dundee FC – Hamilton Academical
16.04.2017 13:30 Ross County – Celtic
Advertisement

Seneste kampe

Dundee FC
Celtic
1 – 2
19. marts 13:30
Færdig
Rangers
Hamilton Academical
4 – 0
18. marts 16:00
Færdig
Motherwell
St. Johnstone
1 – 2
18. marts 16:00
Færdig
Kilmarnock
Partick Thistle
1 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Inverness
Ross County
1 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Aberdeen
Hearts
2 – 0
18. marts 13:15
Færdig

Kommende kampe

Dundee FC
Aberdeen
vs
31. marts 20:45
Ikke startet
Hamilton Academical
St. Johnstone
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Inverness
Kilmarnock
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Partick Thistle
Ross County
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Rangers
Motherwell
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Hearts
Celtic
vs
2. april 13:30
Ikke startet

Turneringer i Skotland