LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 38 34 4 0 106 - 25 106
2. Aberdeen 38 24 4 10 74 - 35 76
3. Rangers 38 19 10 9 56 - 44 67
4. St. Johnstone 38 17 7 14 50 - 46 58
5. Hearts 38 12 10 16 55 - 52 46
6. Partick Thistle 38 10 12 16 38 - 54 42
7. Ross County 38 11 13 14 48 - 58 46
8. Kilmarnock 38 9 14 15 36 - 56 41
9. Motherwell 38 10 8 20 46 - 69 38
10. Dundee FC 38 10 7 21 38 - 62 37
11. Hamilton Academical 38 7 14 17 37 - 56 35
12. Inverness 38 7 13 18 44 - 71 34
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
228 52,17 628 2,75 94 (41,2 %) 58 (25,4 %) 76 (33,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 19 17 2 0 47 - 8 53
2. Aberdeen 19 12 3 4 34 - 16 39
3. Rangers 19 11 5 3 31 - 18 38
4. St. Johnstone 19 8 3 8 25 - 25 27
5. Hearts 19 9 5 5 36 - 20 32
6. Partick Thistle 20 6 5 9 21 - 32 23
7. Ross County 18 6 5 7 28 - 31 23
8. Kilmarnock 19 4 7 8 18 - 23 19
9. Motherwell 19 5 3 11 27 - 37 18
10. Dundee FC 19 5 5 9 19 - 30 20
11. Hamilton Academical 19 6 7 6 22 - 20 25
12. Inverness 19 5 8 6 27 - 33 23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
228 52,17 628 2,75 94 (41,2 %) 58 (25,4 %) 76 (33,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Celtic 19 17 2 0 59 - 17 53
2. Aberdeen 19 12 1 6 40 - 19 37
3. Rangers 19 8 5 6 25 - 26 29
4. St. Johnstone 19 9 4 6 25 - 21 31
5. Hearts 19 3 5 11 19 - 32 14
6. Partick Thistle 18 4 7 7 17 - 22 19
7. Ross County 20 5 8 7 20 - 27 23
8. Kilmarnock 19 5 7 7 18 - 33 22
9. Motherwell 19 5 5 9 19 - 32 20
10. Dundee FC 19 5 2 12 19 - 32 17
11. Hamilton Academical 19 1 7 11 15 - 36 10
12. Inverness 19 2 5 12 17 - 38 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
228 52,17 628 2,75 94 (41,2 %) 58 (25,4 %) 76 (33,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Celtic 19 0 2,79 0,66
2. Aberdeen 15 10 1,95 0,92
3. Rangers 12 3 1,47 1,16
4. St. Johnstone 15 7 1,32 1,21
5. Hearts 10 15 1,45 1,37
6. Partick Thistle 9 12 1,00 1,42
7. Ross County 7 9 1,26 1,53
8. Kilmarnock 10 12 0,95 1,47
9. Motherwell 6 14 1,21 1,82
10. Dundee FC 6 16 1,00 1,63
11. Hamilton Academical 9 12 0,97 1,47
12. Inverness 3 11 1,16 1,87
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
228 52,17 628 2,75 94 (41,2 %) 58 (25,4 %) 76 (33,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
Mål    Spiller Klub
23    Liam Boyce Ross County
21    Scott Sinclair Celtic
17    Moussa Dembele Celtic
15    Stuart Armstrong Celtic
15    Louis Moult Motherwell
14    Kris Doolan Partick Thistle
12    Adam Rooney Aberdeen
12    Leigh Griffiths Celtic
12    Jamie Walker Hearts
11    Kenny Miller Rangers
10    Niall McGinn Aberdeen
10    Daniel Swanson St. Johnstone
9    Jonathan Hayes Aberdeen
9    Patrick Roberts Celtic
9    Marcus Haber Dundee FC
9    Scott McDonald Motherwell
9    Steven MacLean St. Johnstone
8    Alistair Crawford Hamilton Academical
8    Callum Paterson Hearts
8    Alex Fisher Inverness
8    Kris Boyd Kilmarnock
8    Souleymane Coulibaly Kilmarnock
7    Ryan Christie Aberdeen
7    Tom Rogic Celtic
7    Alexandre D'Acol Hamilton Academical
7    Esmael Goncalves Hearts
7    Greg Tansey Inverness
7    Joe Garner Rangers
7    Martyn Waghorn Rangers
6    Andrew Considine Aberdeen
6    Callum McGregor Celtic
6    James Forrest Celtic
6    Arnaud Sutchuin Djoum Hearts
6    Conor Sammon Kilmarnock
6    Liam Lindsay Partick Thistle
5    Jayden Stockley Aberdeen
5    Dedryck Boyata Celtic
5    Mark O'Hara Dundee FC
5    Rakish Bingham Hamilton Academical
5    Bjørn Maars Johnsen Hearts
5    Losana Doumbouya Inverness
5    Chris Erskine Partick Thistle
5    Barry McKay Rangers
5    Craig Curran Ross County
5    Alex Schalk Ross County
5    Christopher Kane St. Johnstone
5    Liam Craig St. Johnstone
5    Graham Cummins St. Johnstone
4    Kenny McLean Aberdeen
4    Darren O'Dea Dundee FC
4    Dougie Imrie Hamilton Academical
4    Billy McKay Inverness
4    Carl Tremarco Inverness
4    Rory McKenzie Kilmarnock
4    Lionel Ainsworth Motherwell
4    Emerson Hyndman Rangers
3    Peter Pawlett Aberdeen
3    Ashton Taylor Aberdeen
3    Anthony O'Connor Aberdeen
3    Scott Wright Aberdeen
3    Paul McGowan Dundee FC
3    Kevin Holt Dundee FC
3    Fayssal El-Bakhtaoui Dundee FC
3    Rory Loy Dundee FC
3    Don Cowie Hearts
3    Sam Nicholson Hearts
3    Liam Polworth Inverness
3    Ross Draper Inverness
3    Sean Longstaff Kilmarnock
3    Jordan Jones Kilmarnock
3    Christopher Cadden Motherwell
3    Sean Welsh Partick Thistle
3    Lee Wallace Rangers
3    Joe Dodoo Rangers
3    Andrew Halliday Rangers
3    Harry Forrester Rangers
3    Clint Hill Rangers
3    Christopher Routis Ross County
3    James McEveley Ross County
3    Murray Davidson St. Johnstone
3    Steven Anderson St. Johnstone
2    Shaleum Logan Aberdeen
2    James Maddison Aberdeen
2    Ryan Jack Aberdeen
2    Graeme Shinnie Aberdeen
2    Craig Wighton Dundee FC
2    Kostadin Gadzhalov Dundee FC
2    Eamonn Brophy Hamilton Academical
2    Massimo Donati Hamilton Academical
2    Michael Devlin Hamilton Academical
2    Robbie Muirhead Hearts
2    Gary Warren Inverness
2    James McFadden Motherwell
2    Carl McHugh Motherwell
2    Ryan Bowman Motherwell
2    Adebayo Azeez Partick Thistle
2    Steven Lawless Partick Thistle
2    Jon Toral Rangers
2    Michael Gardyne Ross County
2    David Wotherspoon St. Johnstone
2    Blair Alston St. Johnstone
1    Miles Storey Aberdeen
1    Jozo Simunovic Celtic
1    Scott Brown Celtic
1    Kieran Tierney Celtic
1    Erik Sviatchenko Celtic
1    Nir Bitton Celtic
1    Mikael Lustig Celtic
1    Liam Henderson Celtic
1    Cameron Kerr Dundee FC
1    Nicky Low Dundee FC
1    Lewis Longridge Hamilton Academical
1    Daniel Redmond Hamilton Academical
1    Grant Gillespie Hamilton Academical
1    Greg Docherty Hamilton Academical
1    Giannis Skondras Hamilton Academical
1    David Templeton Hamilton Academical
1    Darren Lyon Hamilton Academical
1    Andraz Struna Hearts
1    Anthony Watt Hearts
1    Krystian Nowak Hearts
1    Faycal Rherras Hearts
1    Prince Buaben Hearts
1    Alexandros Tziolis Hearts
1    Malaury Martin Hearts
1    Iain Vigurs Inverness
1    Billy King Inverness
1    Scott Boden Inverness
1    Josh Meekings Inverness
1    Larnell Cole Inverness
1    Aaron Doran Inverness
1    Brad McKay Inverness
1    David Raven Inverness
1    Gary Dicker Kilmarnock
1    Steven Smith Kilmarnock
1    Adam Frizzell Kilmarnock
1    Martin Smith Kilmarnock
1    Scott Boyd Kilmarnock
1    Marvin Johnson Motherwell
1    Elliott Frear Motherwell
1    Craig Clay Motherwell
1    Stephen Pearson Motherwell
1    Richard Tait Motherwell
1    Zak Jules Motherwell
1    Allan Campbell Motherwell
1    Adam Barton Partick Thistle
1    David Amoo Partick Thistle
1    Ryan Edwards Partick Thistle
1    Abdul Osman Partick Thistle
1    Callum Booth Partick Thistle
1    Robert Kiernan Rangers
1    Lee Hodson Rangers
1    Niko Kranjcar Rangers
1    James Tavernier Rangers
1    Ryan Dow Ross County
1    Andrew Davies Ross County
1    Jonathan Franks Ross County
1    Richard Foster Ross County
1    Martin Woods Ross County
1    Chris Burke Ross County
1    Jim O'Brien Ross County
1    Tim Chow Ross County
1    Paul Paton St. Johnstone
1    Craig Thomson St. Johnstone
1    Keith Watson St. Johnstone
1    Joe Shaughnessy St. Johnstone
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
Assists    Spiller Klub
13    Jonathan Hayes Aberdeen
9    Patrick Roberts Celtic
8    Leigh Griffiths Celtic
8    Greg Tansey Inverness
7    Scott Sinclair Celtic
7    Stuart Armstrong Celtic
7    Kenny Miller Rangers
7    Daniel Swanson St. Johnstone
6    Graeme Shinnie Aberdeen
6    Adam Rooney Aberdeen
6    Moussa Dembele Celtic
6    James Forrest Celtic
6    Kieran Tierney Celtic
5    Shaleum Logan Aberdeen
5    Callum McGregor Celtic
5    Jamie Walker Hearts
5    Richard Tait Motherwell
5    Josh Windass Rangers
5    Lee Wallace Rangers
5    James Tavernier Rangers
4    Niall McGinn Aberdeen
4    James Maddison Aberdeen
4    Tom Hateley Dundee FC
4    Daniel Redmond Hamilton Academical
4    Bjørn Maars Johnsen Hearts
4    Don Cowie Hearts
4    Ross Draper Inverness
4    Liam Polworth Inverness
4    Gary Dicker Kilmarnock
4    Scott McDonald Motherwell
4    Louis Moult Motherwell
4    Elliott Frear Motherwell
4    Chris Erskine Partick Thistle
4    Callum Booth Partick Thistle
4    Martyn Waghorn Rangers
4    Martin Woods Ross County
4    Liam Boyce Ross County
4    Michael Gardyne Ross County
4    Liam Craig St. Johnstone
4    Steven MacLean St. Johnstone
3    Kenny McLean Aberdeen
3    Tom Rogic Celtic
3    Mikael Lustig Celtic
3    Craig Wighton Dundee FC
3    Mark O'Hara Dundee FC
3    Alistair Crawford Hamilton Academical
3    Robbie Muirhead Hearts
3    Liam Smith Hearts
3    Brad McKay Inverness
3    Jordan Jones Kilmarnock
3    Kris Boyd Kilmarnock
3    Rory McKenzie Kilmarnock
3    Conor Sammon Kilmarnock
3    Steven Hammell Motherwell
3    Abdul Osman Partick Thistle
3    Sean Welsh Partick Thistle
3    Barry McKay Rangers
3    Kenny van der Weg Ross County
3    Chris Burke Ross County
3    David Wotherspoon St. Johnstone
3    Graham Cummins St. Johnstone
2    Peter Pawlett Aberdeen
2    Jayden Stockley Aberdeen
2    Ryan Christie Aberdeen
2    Paul McGowan Dundee FC
2    Marcus Haber Dundee FC
2    Danny Williams Dundee FC
2    Henrik Ojamaa Dundee FC
2    Darian MacKinnon Hamilton Academical
2    Grant Gillespie Hamilton Academical
2    Rakish Bingham Hamilton Academical
2    Greg Docherty Hamilton Academical
2    Perry Kitchen Hearts
2    Mohamed El Ouriachi Hearts
2    Sam Nicholson Hearts
2    Billy King Inverness
2    Jake Mulraney Inverness
2    Dean Hawkshaw Kilmarnock
2    Christopher Cadden Motherwell
2    Christie Elliot Partick Thistle
2    Ryan Edwards Partick Thistle
2    Adam Barton Partick Thistle
2    Steven Lawless Partick Thistle
2    Adebayo Azeez Partick Thistle
2    Joe Dodoo Rangers
2    Harry Forrester Rangers
2    Jon Toral Rangers
2    Joe Garner Rangers
2    Andrew Davies Ross County
2    Alex Schalk Ross County
2    Jim O'Brien Ross County
2    Marcus Fraser Ross County
2    Christopher Routis Ross County
2    Ryan Dow Ross County
2    Blair Alston St. Johnstone
2    Brian Easton St. Johnstone
1    Ashton Taylor Aberdeen
1    Joe Lewis Aberdeen
1    Andrew Considine Aberdeen
1    Liam Henderson Celtic
1    Nir Bitton Celtic
1    Jozo Simunovic Celtic
1    Michael Johnston Celtic
1    Cristian Gamboa Celtic
1    Scott Brown Celtic
1    Emilio Izaguirre Celtic
1    Dedryck Boyata Celtic
1    Nick Ross Dundee FC
1    Cameron Kerr Dundee FC
1    James Vincent Dundee FC
1    Darren O'Dea Dundee FC
1    Rory Loy Dundee FC
1    Kevin Holt Dundee FC
1    Dougie Imrie Hamilton Academical
1    Scott McMann Hamilton Academical
1    Massimo Donati Hamilton Academical
1    David Templeton Hamilton Academical
1    Gramoz Kurtaj Hamilton Academical
1    Alexandre D'Acol Hamilton Academical
1    Andraz Struna Hearts
1    Anthony Watt Hearts
1    John Souttar Hearts
1    Scott Boden Inverness
1    Gary Warren Inverness
1    Lewis Horner Inverness
1    Iain Vigurs Inverness
1    Greg Taylor Kilmarnock
1    Adam Frizzell Kilmarnock
1    Steven Smith Kilmarnock
1    Greg Kiltie Kilmarnock
1    Nathan Tyson Kilmarnock
1    Sean Longstaff Kilmarnock
1    Allan Campbell Motherwell
1    Ben Heneghan Motherwell
1    Carl McHugh Motherwell
1    Lionel Ainsworth Motherwell
1    Marvin Johnson Motherwell
1    Stephen McManus Motherwell
1    Ryan Bowman Motherwell
1    Lee Lucas Motherwell
1    Ziggy Gordon Partick Thistle
1    David Amoo Partick Thistle
1    Declan McDaid Partick Thistle
1    Jason Holt Rangers
1    Emerson Hyndman Rangers
1    Clint Hill Rangers
1    Craig Curran Ross County
1    Richard Foster Ross County
1    Chris Millar St. Johnstone
1    Christopher Kane St. Johnstone
1    Greg Hurst St. Johnstone
1    Michael Coulson St. Johnstone
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
Klub Fordeling G R T
Hamilton Academical974101
Ross County91697
Inverness76581
Kilmarnock73275
Rangers71475
Hearts69473
St. Johnstone70171
Partick Thistle66470
Motherwell67370
Dundee FC67370
Aberdeen61465
Celtic56258
Total86442906
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
21/5-2017 15:22
Skotland
Premiership (38 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Celtic 1.318.183 34.689 1.056.173 55.588 262.010 13.790
2. Rangers 1.220.641 32.122 928.974 48.893 291.667 15.351
3. Hearts 606.297 15.955 310.192 16.326 296.105 15.584
4. Aberdeen 541.376 14.247 240.176 12.641 301.200 15.853
5. Partick Thistle 385.599 10.147 85.648 4.282 299.951 16.664
6. Motherwell 378.940 9.972 85.229 4.486 293.711 15.458
7. St. Johnstone 356.755 9.388 83.451 4.392 273.304 14.384
8. Hamilton Academical 347.614 9.148 48.082 2.531 299.532 15.765
9. Ross County 326.938 8.604 73.861 4.103 253.077 12.654
10. Kilmarnock 326.793 8.600 94.310 4.964 232.483 12.236
11. Dundee FC 318.734 8.388 122.200 6.432 196.534 10.344
12. Inverness 278.658 7.333 74.968 3.946 203.690 10.721
Champions League kvalifikation
Europa League
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 13:30 Rangers – Hamilton Academical 1 – 1
06.08.2016 16:00 Kilmarnock – Motherwell 1 – 2
06.08.2016 16:00 Ross County – Dundee FC 1 – 3
06.08.2016 16:05 Partick Thistle – Inverness 2 – 0
07.08.2016 13:15 St. Johnstone – Aberdeen 0 – 0
07.08.2016 15:15 Hearts – Celtic 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:15 Dundee FC – Rangers 1 – 2
13.08.2016 16:00 Inverness – Ross County 2 – 3
13.08.2016 16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock 1 – 2
13.08.2016 16:00 Aberdeen – Hearts 0 – 0
13.08.2016 16:00 Motherwell – St. Johnstone 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:45 Dundee FC – Hamilton Academical 1 – 1
20.08.2016 13:15 St. Johnstone – Celtic 2 – 4
20.08.2016 16:00 Aberdeen – Partick Thistle 2 – 1
20.08.2016 16:00 Hearts – Inverness 5 – 1
20.08.2016 16:00 Rangers – Motherwell 2 – 1
20.08.2016 16:00 Ross County – Kilmarnock 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:45 Kilmarnock – Rangers 1 – 1
27.08.2016 16:00 Partick Thistle – Hearts 1 – 2
27.08.2016 16:00 Motherwell – Dundee FC 0 – 0
27.08.2016 16:00 Inverness – St. Johnstone 2 – 1
27.08.2016 16:00 Hamilton Academical – Ross County 1 – 0
27.08.2016 16:00 Celtic – Aberdeen 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 Celtic – Rangers 5 – 1
10.09.2016 16:00 Ross County – Motherwell 1 – 1
10.09.2016 16:00 Partick Thistle – St. Johnstone 0 – 2
10.09.2016 16:00 Hearts – Hamilton Academical 3 – 1
10.09.2016 16:00 Dundee FC – Kilmarnock 1 – 1
10.09.2016 16:00 Aberdeen – Inverness 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 St. Johnstone – Hearts 1 – 0
17.09.2016 16:00 Rangers – Ross County 0 – 0
17.09.2016 16:00 Motherwell – Hamilton Academical 4 – 2
17.09.2016 16:00 Kilmarnock – Partick Thistle 2 – 2
18.09.2016 13:00 Dundee FC – Aberdeen 1 – 3
18.09.2016 16:00 Inverness – Celtic 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Partick Thistle – Motherwell 1 – 1
24.09.2016 16:00 Inverness – Dundee FC 3 – 1
24.09.2016 16:00 Hearts – Ross County 0 – 0
24.09.2016 16:00 Celtic – Kilmarnock 6 – 1
25.09.2016 14:00 Aberdeen – Rangers 2 – 1
25.09.2016 16:00 Hamilton Academical – St. Johnstone 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:45 Motherwell – Hearts 1 – 3
01.10.2016 13:15 Dundee FC – Celtic 0 – 1
01.10.2016 16:00 Ross County – St. Johnstone 0 – 2
01.10.2016 16:00 Rangers – Partick Thistle 2 – 0
01.10.2016 16:00 Kilmarnock – Aberdeen 0 – 4
01.10.2016 16:00 Hamilton Academical – Inverness 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:45 Inverness – Rangers 0 – 1
15.10.2016 16:00 St. Johnstone – Kilmarnock 0 – 1
15.10.2016 16:00 Partick Thistle – Hamilton Academical 2 – 2
15.10.2016 16:00 Hearts – Dundee FC 2 – 0
15.10.2016 16:00 Celtic – Motherwell 2 – 0
15.10.2016 16:00 Aberdeen – Ross County 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Partick Thistle – Ross County 1 – 1
22.10.2016 16:00 Inverness – Kilmarnock 1 – 1
23.10.2016 13:00 St. Johnstone – Dundee FC 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:45 Hamilton Academical – Aberdeen 1 – 0
26.10.2016 20:45 Kilmarnock – Hearts 2 – 0
26.10.2016 20:45 Ross County – Celtic 0 – 4
26.10.2016 20:45 Rangers – St. Johnstone 1 – 1
26.10.2016 20:45 Motherwell – Inverness 0 – 3
26.10.2016 20:45 Dundee FC – Partick Thistle 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 Aberdeen – Celtic 0 – 1
29.10.2016 16:00 Motherwell – Ross County 4 – 1
29.10.2016 16:00 Hamilton Academical – Dundee FC 0 – 1
29.10.2016 16:00 Inverness – Hearts 3 – 3
29.10.2016 16:00 Rangers – Kilmarnock 3 – 0
29.10.2016 16:00 St. Johnstone – Partick Thistle 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:45 Partick Thistle – Aberdeen 1 – 2
05.11.2016 16:00 Hearts – St. Johnstone 2 – 2
05.11.2016 16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical 0 – 0
05.11.2016 16:00 Dundee FC – Motherwell 2 – 0
05.11.2016 16:00 Celtic – Inverness 3 – 0
06.11.2016 13:00 Ross County – Rangers 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:45 Kilmarnock – Celtic 0 – 1
19.11.2016 16:00 Motherwell – Partick Thistle 2 – 0
19.11.2016 16:00 St. Johnstone – Ross County 2 – 4
19.11.2016 16:00 Rangers – Dundee FC 1 – 0
19.11.2016 16:00 Inverness – Aberdeen 1 – 3
21.11.2016 20:45 Hamilton Academical – Hearts 3 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 13:15 Partick Thistle – Rangers 1 – 2
26.11.2016 16:00 Ross County – Hamilton Academical 1 – 1
26.11.2016 16:00 Dundee FC – Inverness 2 – 1
26.11.2016 16:00 Hearts – Motherwell 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 20:50 Hearts – Rangers 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 13:15 Motherwell – Celtic 3 – 4
03.12.2016 16:00 St. Johnstone – Inverness 3 – 0
03.12.2016 16:00 Ross County – Hearts 2 – 2
03.12.2016 16:00 Rangers – Aberdeen 2 – 1
03.12.2016 16:00 Kilmarnock – Dundee FC 2 – 0
03.12.2016 16:05 Hamilton Academical – Partick Thistle 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 20:45 Aberdeen – Kilmarnock 5 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:45 Partick Thistle – Celtic 1 – 4
10.12.2016 16:00 Motherwell – Kilmarnock 0 – 0
10.12.2016 16:00 Rangers – Hearts 2 – 0
10.12.2016 16:00 Inverness – Hamilton Academical 1 – 1
10.12.2016 16:00 Dundee FC – Ross County 0 – 0
10.12.2016 16:00 Aberdeen – St. Johnstone 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:45 Aberdeen – Motherwell 0 – 0
13.12.2016 20:45 Celtic – Hamilton Academical 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:45 Hamilton Academical – Rangers 1 – 2
17.12.2016 16:00 St. Johnstone – Motherwell 1 – 1
17.12.2016 16:00 Kilmarnock – Inverness 1 – 1
17.12.2016 16:00 Hearts – Partick Thistle 1 – 1
17.12.2016 16:00 Celtic – Dundee FC 2 – 1
17.12.2016 16:05 Ross County – Aberdeen 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:45 Celtic – Partick Thistle 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 20:45 Ross County – Partick Thistle 1 – 3
23.12.2016 20:45 Dundee FC – Hearts 3 – 2
23.12.2016 20:45 Kilmarnock – St. Johnstone 0 – 1
23.12.2016 20:45 Motherwell – Aberdeen 1 – 3
24.12.2016 13:30 Rangers – Inverness 1 – 0
24.12.2016 13:30 Hamilton Academical – Celtic 0 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.12.2016 16:00 Aberdeen – Hamilton Academical 2 – 1
27.12.2016 20:45 Hearts – Kilmarnock 4 – 0
28.12.2016 20:45 St. Johnstone – Rangers 1 – 1
28.12.2016 20:45 Celtic – Ross County 2 – 0
28.12.2016 20:45 Inverness – Motherwell 1 – 2
28.12.2016 20:45 Partick Thistle – Dundee FC 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Hearts – Aberdeen 0 – 1
31.12.2016 13:15 Rangers – Celtic 1 – 2
31.12.2016 14:00 Hamilton Academical – Motherwell 1 – 1
31.12.2016 15:00 Dundee FC – St. Johnstone 3 – 0
31.12.2016 15:00 Partick Thistle – Kilmarnock 0 – 0
31.12.2016 16:00 Ross County – Inverness 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.01.2017 20:45 Celtic – St. Johnstone 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:45 Aberdeen – Dundee FC 3 – 0
28.01.2017 13:30 Motherwell – Rangers 0 – 2
28.01.2017 16:00 St. Johnstone – Hamilton Academical 3 – 0
28.01.2017 16:00 Kilmarnock – Ross County 3 – 2
28.01.2017 16:00 Inverness – Partick Thistle 0 – 0
29.01.2017 14:00 Celtic – Hearts 4 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Ross County – Motherwell 1 – 2
31.01.2017 20:45 Hamilton Academical – Inverness 3 – 0
01.02.2017 20:45 Partick Thistle – St. Johnstone 0 – 1
01.02.2017 20:45 Hearts – Rangers 4 – 1
01.02.2017 20:45 Celtic – Aberdeen 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 13:15 Motherwell – Hearts 0 – 3
04.02.2017 16:00 Aberdeen – Partick Thistle 2 – 0
04.02.2017 16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock 1 – 1
04.02.2017 16:00 Inverness – Dundee FC 2 – 2
04.02.2017 16:00 Rangers – Ross County 1 – 1
05.02.2017 13:30 St. Johnstone – Celtic 2 – 5

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Dundee FC – Kilmarnock 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 20:45 Aberdeen – Motherwell 7 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Hearts – Inverness 1 – 1
18.02.2017 16:00 Partick Thistle – Hamilton Academical 2 – 0
18.02.2017 16:00 Ross County – St. Johnstone 1 – 2
18.02.2017 16:00 Celtic – Motherwell 2 – 0
19.02.2017 14:00 Kilmarnock – Aberdeen 1 – 2
19.02.2017 16:15 Dundee FC – Rangers 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:45 Inverness – Rangers 2 – 1
25.02.2017 16:00 St. Johnstone – Kilmarnock 0 – 2
25.02.2017 16:00 Partick Thistle – Hearts 2 – 0
25.02.2017 16:00 Motherwell – Dundee FC 1 – 5
25.02.2017 16:00 Celtic – Hamilton Academical 2 – 0
25.02.2017 16:00 Aberdeen – Ross County 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Hamilton Academical – Aberdeen 1 – 0
01.03.2017 20:45 Hearts – Ross County 0 – 1
01.03.2017 20:45 Inverness – Celtic 0 – 4
01.03.2017 20:45 Rangers – St. Johnstone 3 – 2
01.03.2017 20:45 Dundee FC – Partick Thistle 0 – 1
04.03.2017 16:00 Kilmarnock – Motherwell 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 St. Johnstone – Dundee FC 2 – 0
11.03.2017 16:00 Ross County – Kilmarnock 1 – 2
11.03.2017 16:00 Partick Thistle – Inverness 1 – 1
11.03.2017 16:00 Hearts – Hamilton Academical 4 – 0
11.03.2017 16:00 Aberdeen – Motherwell 1 – 0
12.03.2017 13:00 Celtic – Rangers 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 13:15 Aberdeen – Hearts 2 – 0
18.03.2017 16:00 Rangers – Hamilton Academical 4 – 0
18.03.2017 16:00 Motherwell – St. Johnstone 1 – 2
18.03.2017 16:00 Kilmarnock – Partick Thistle 1 – 1
18.03.2017 16:00 Inverness – Ross County 1 – 1
19.03.2017 13:30 Dundee FC – Celtic 1 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:45 Dundee FC – Aberdeen 0 – 7
01.04.2017 16:00 Rangers – Motherwell 1 – 1
01.04.2017 16:00 Partick Thistle – Ross County 2 – 1
01.04.2017 16:00 Inverness – Kilmarnock 1 – 1
01.04.2017 16:05 Hamilton Academical – St. Johnstone 1 – 0
02.04.2017 13:30 Hearts – Celtic 0 – 5

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Aberdeen – Inverness 1 – 0
04.04.2017 20:45 Ross County – Dundee FC 2 – 1
05.04.2017 20:45 St. Johnstone – Hearts 1 – 0
05.04.2017 20:45 Motherwell – Hamilton Academical 0 – 0
05.04.2017 20:45 Kilmarnock – Rangers 0 – 0
05.04.2017 20:45 Celtic – Partick Thistle 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Celtic – Kilmarnock 3 – 1
08.04.2017 16:00 Hamilton Academical – Ross County 1 – 1
08.04.2017 16:00 Hearts – Dundee FC 1 – 0
08.04.2017 16:00 Inverness – St. Johnstone 0 – 3
08.04.2017 16:00 Partick Thistle – Motherwell 1 – 0
09.04.2017 13:30 Aberdeen – Rangers 0 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:45 Kilmarnock – Hearts 0 – 0
15.04.2017 16:00 Dundee FC – Hamilton Academical 0 – 2
15.04.2017 16:00 Motherwell – Inverness 4 – 2
15.04.2017 16:00 Rangers – Partick Thistle 2 – 0
15.04.2017 16:00 St. Johnstone – Aberdeen 1 – 2
16.04.2017 13:30 Ross County – Celtic 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 21:00 Ross County – Inverness 4 – 0
29.04.2017 13:00 Rangers – Celtic 1 – 5
29.04.2017 16:00 Motherwell – Dundee FC 2 – 3
29.04.2017 16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock 0 – 2
29.04.2017 16:00 Aberdeen – St. Johnstone 0 – 2
29.04.2017 16:00 Hearts – Partick Thistle 2 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:15 Inverness – Hamilton Academical 2 – 1
06.05.2017 16:00 Motherwell – Ross County 0 – 1
06.05.2017 16:00 Kilmarnock – Dundee FC 0 – 1
06.05.2017 16:00 Celtic – St. Johnstone 4 – 1
07.05.2017 13:15 Partick Thistle – Rangers 1 – 2
07.05.2017 16:00 Hearts – Aberdeen 1 – 2

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:45 Aberdeen – Celtic 1 – 3
13.05.2017 13:15 Rangers – Hearts 2 – 1
13.05.2017 16:00 Dundee FC – Ross County 1 – 1
13.05.2017 16:00 Kilmarnock – Inverness 2 – 1
13.05.2017 16:00 St. Johnstone – Partick Thistle 1 – 0
13.05.2017 16:00 Hamilton Academical – Motherwell 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 20:45 Ross County – Hamilton Academical 3 – 2
16.05.2017 20:50 Motherwell – Kilmarnock 3 – 1
17.05.2017 20:45 St. Johnstone – Hearts 1 – 0
17.05.2017 20:45 Dundee FC – Inverness 0 – 2
17.05.2017 20:45 Rangers – Aberdeen 1 – 2
18.05.2017 20:45 Partick Thistle – Celtic 0 – 5

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 Hamilton Academical – Dundee FC 4 – 0
20.05.2017 16:00 Inverness – Motherwell 3 – 2
20.05.2017 16:00 Kilmarnock – Ross County 1 – 2
21.05.2017 13:30 St. Johnstone – Rangers 1 – 2
21.05.2017 13:30 Celtic – Hearts 2 – 0
21.05.2017 13:35 Partick Thistle – Aberdeen 0 – 6
Advertisement

Seneste kampe

Partick Thistle
Aberdeen
0 – 6
21. maj 13:35
Færdig
Celtic
Hearts
2 – 0
21. maj 13:30
Færdig
St. Johnstone
Rangers
1 – 2
21. maj 13:30
Færdig
Kilmarnock
Ross County
1 – 2
20. maj 16:00
Færdig
Hamilton Academical
Dundee FC
4 – 0
20. maj 16:00
Færdig
Inverness
Motherwell
3 – 2
20. maj 16:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Skotland