LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 26 19 4 3 70 - 22 61
2. Slovan Bratislava 27 16 3 8 46 - 29 51
3. Podbrezova 26 11 8 7 30 - 24 41
4. Trencin 27 12 5 10 43 - 42 41
5. Ruzomberok 26 11 7 8 48 - 36 40
6. Dunajská Streda 26 9 10 7 32 - 28 37
7. Spartak Trnava 26 9 7 10 26 - 32 34
8. Zemplin Michalovce 27 8 5 14 34 - 50 29
9. FK Senica 27 6 7 14 21 - 30 25
10. Zlate Moravce 25 5 6 14 24 - 43 21
11. Tatran Presov 25 3 8 14 14 - 52 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
144 36,09 388 2,69 71 (49,3 %) 35 (24,3 %) 38 (26,4 %)
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 13 12 1 0 47 - 10 37
2. Slovan Bratislava 14 10 2 2 26 - 14 32
3. Podbrezova 14 6 5 3 20 - 15 23
4. Trencin 13 8 3 2 25 - 12 27
5. Ruzomberok 14 9 4 1 33 - 14 31
6. Dunajská Streda 13 6 5 2 17 - 13 23
7. Spartak Trnava 14 5 2 7 15 - 16 17
8. Zemplin Michalovce 12 5 3 4 17 - 14 18
9. FK Senica 13 3 4 6 10 - 12 13
10. Zlate Moravce 12 4 3 5 14 - 15 15
11. Tatran Presov 12 3 3 6 9 - 20 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
144 36,09 388 2,69 71 (49,3 %) 35 (24,3 %) 38 (26,4 %)
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zilina 13 7 3 3 23 - 12 24
2. Slovan Bratislava 13 6 1 6 20 - 15 19
3. Podbrezova 12 5 3 4 10 - 9 18
4. Trencin 14 4 2 8 18 - 30 14
5. Ruzomberok 12 2 3 7 15 - 22 9
6. Dunajská Streda 13 3 5 5 15 - 15 14
7. Spartak Trnava 12 4 5 3 11 - 16 17
8. Zemplin Michalovce 15 3 2 10 17 - 36 11
9. FK Senica 14 3 3 8 11 - 18 12
10. Zlate Moravce 13 1 3 9 10 - 28 6
11. Tatran Presov 13 0 5 8 5 - 32 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
144 36,09 388 2,69 71 (49,3 %) 35 (24,3 %) 38 (26,4 %)
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zilina 13 3 2,69 0,85
2. Slovan Bratislava 10 6 1,70 1,07
3. Podbrezova 14 10 1,15 0,92
4. Trencin 6 10 1,59 1,56
5. Ruzomberok 8 4 1,85 1,38
6. Dunajská Streda 12 10 1,23 1,08
7. Spartak Trnava 12 11 1,00 1,23
8. Zemplin Michalovce 8 10 1,26 1,85
9. FK Senica 11 15 0,78 1,11
10. Zlate Moravce 6 12 0,96 1,72
11. Tatran Presov 5 16 0,56 2,08
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
144 36,09 388 2,69 71 (49,3 %) 35 (24,3 %) 38 (26,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Mål    Spiller Klub
17    Filip Hlohovsky Zilina
16    Seydouba Soumah Slovan Bratislava
13    Jakub Mares Ruzomberok
13    Rangelo Janga Trencin
13    Michal Skvarka Zilina
10    Tamas Priskin Slovan Bratislava
9    Yusuf Otubanjo Zilina
8    Pavol Safranko Dunajská Streda
7    Erik Pacinda Dunajská Streda
7    Igor Zofcak Zemplin Michalovce
7    Nikolas Spalek Zilina
6    Endy Opoku Bernadina Podbrezova
6    Jan Maslo Ruzomberok
6    Milos Lacny Ruzomberok
6    Lubos Kolar Spartak Myjava
6    Ndip Tambe Spartak Trnava
6    Jakub Paur Trencin
5    Michal Breznanik Podbrezova
5    Peter Gal-Andrezly Ruzomberok
5    Martin Chrien Ruzomberok
5    Musefiu Ashiru Tatran Presov
5    Emmanuel Mensah Zemplin Michalovce
5    Nermin Haskic Zilina
5    Denis Vavro Zilina
5    Peter Oravik Zlate Moravce
4    Kristopher Vida Dunajská Streda
4    Pirulo FK Senica
4    Pablo Joaquin Podio Podbrezova
4    Miroslav Viazanko Podbrezova
4    Michal Fasko Ruzomberok
4    Mitchell Schet Slovan Bratislava
4    Joeri de Kamps Slovan Bratislava
4    Aleksandar Cavric Slovan Bratislava
4    Tomas Kona Slovan Bratislava
4    Ivan Schranz Spartak Trnava
4    Emir Halilovic Spartak Trnava
4    Aliko Bala Trencin
4    David Skutka Zemplin Michalovce
4    Miroslav Kacer Zilina
4    Samuel Mraz Zilina
4    Damian Baris Zlate Moravce
3    Akos Szarka Dunajská Streda
3    Peter Stepanovsky Dunajská Streda
3    Pape Macou Sarr Dunajská Streda
3    Milos Kratochvil FK Senica
3    Tomas Dubek Ruzomberok
3    Anton Sloboda Spartak Trnava
3    Erik Jirka Spartak Trnava
3    Lukas Kubus Tatran Presov
3    Jamie Lawrence Trencin
3    Martin Koscelnik Zemplin Michalovce
3    Stanislav Danko Zemplin Michalovce
3    Kristian Kushta Zemplin Michalovce
3    Filip Kasa Zilina
3    Lukas Janosik Zilina
2    Eric Davis Dunajská Streda
2    Guillermo Andres FK Senica
2    Michael Ranko FK Senica
2    Robert Pillar FK Senica
2    Daniel Turyna FK Senica
2    Kamil Kuzma Podbrezova
2    Erik Daniel Ruzomberok
2    Kristian Kolcak Ruzomberok
2    Filip Orsula Slovan Bratislava
2    Ivan Ostojic Spartak Myjava
2    Peter Sladek Spartak Myjava
2    Vladimir Kukol Spartak Myjava
2    Martin Mikovic Spartak Trnava
2    Boris Godal Spartak Trnava
2    Peter Katona Tatran Presov
2    David Lesko Tatran Presov
2    Giorgi Beridze Trencin
2    Desley Ubbink Trencin
2    Milan Kvocera Trencin
2    Filip Serecin Zemplin Michalovce
2    Dominik Kunca Zemplin Michalovce
2    Ramil Sheydaev Zilina
2    Jakub Holubek Zilina
2    Pepe Guilavogui Zlate Moravce
2    Martin Valovcan Zlate Moravce
2    Martin Boszorad Zlate Moravce
1    Branislav Luptak Dunajská Streda
1    Marko Zivkovic Dunajská Streda
1    Noe Achille Kwin Amban Dunajská Streda
1    Lubomir Michalik Dunajská Streda
1    Marin Ljubicic Dunajská Streda
1    Jakub Kosorin Dunajská Streda
1    Zsolt Nemeth Dunajská Streda
1    Valerijs Sabala Dunajská Streda
1    Zoltan Kontar Dunajská Streda
1    Alan Kovac FK Senica
1    Filip Blazek FK Senica
1    Tomas Brigant FK Senica
1    David Brezina FK Senica
1    Lubos Kupcik Podbrezova
1    Matus Turna Podbrezova
1    Robert Polievka Podbrezova
1    Jan Krivak Podbrezova
1    Matej Kochan Podbrezova
1    Matus Mikus Podbrezova
1    Patrik Vajda Podbrezova
1    Peter Maslo Ruzomberok
1    Martin Nagy Ruzomberok
1    Marek Sapara Ruzomberok
1    Stefan Gerec Ruzomberok
1    Robert Vittek Slovan Bratislava
1    Frantisek Kubik Slovan Bratislava
1    Vukan Savicevic Slovan Bratislava
1    Lesley de Sa Slovan Bratislava
1    Vernon De Marco Slovan Bratislava
1    Richard Lasik Slovan Bratislava
1    Jaroslav Machovec Spartak Myjava
1    Stefan Pekar Spartak Myjava
1    Frederik Bilovsky Spartak Myjava
1    Denis Duga Spartak Myjava
1    Matus Paukner Spartak Trnava
1    Kubilay Yilmaz Spartak Trnava
1    Matus Conka Spartak Trnava
1    Ivan Hladik Spartak Trnava
1    Eder Araujo Spartak Trnava
1    Babatounde Bello Spartak Trnava
1    Jakub Bartek Tatran Presov
1    Erik Streno Tatran Presov
1    Mojmir Trebunak Tatran Presov
1    Ibrahim Rabiu Trencin
1    Lukas Skovajsa Trencin
1    Christopher Udeh Trencin
1    Samuel Kalu Trencin
1    Abdul Zubairu Trencin
1    Reuben Gabriel Trencin
1    Issa Adekunle Trencin
1    Antonio Mance Trencin
1    Oliver Podhorin Zemplin Michalovce
1    Jakub Gric Zemplin Michalovce
1    Ivan Kotora Zemplin Michalovce
1    Milan Simcak Zemplin Michalovce
1    Martin Regali Zemplin Michalovce
1    Ivan Santiago Diaz Zilina
1    Jozef Rejdovian Zlate Moravce
1    Jesus Konsimbal Zlate Moravce
1    Ewerton Zlate Moravce
1    Miroslav Sedlak Zlate Moravce
1    Tihomir Kostadinov Zlate Moravce
1    Milovan Kapor Zlate Moravce
1    Kouakou Privat Yao Zlate Moravce
1    Marek Kuzma Zlate Moravce
1    Karol Karlik Zlate Moravce
Vis hele listen
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Opdateret:
28/4-2017 19:51
Slovakiet
Super Liga (33 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2016 19:00 Ruzomberok – Tatran Presov 1 – 0
16.07.2016 19:00 Zlate Moravce – Spartak Myjava 1 – 2
16.07.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Trencin 2 – 1
17.07.2016 19:00 Podbrezova – Spartak Trnava 1 – 1
17.07.2016 19:00 FK Senica – Slovan Bratislava 0 – 1
17.07.2016 19:30 Zilina – Dunajská Streda 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 19:00 Zilina – Ruzomberok 3 – 2
23.07.2016 19:00 Podbrezova – Spartak Myjava 0 – 0
23.07.2016 19:00 Trencin – FK Senica 3 – 0
24.07.2016 19:00 Slovan Bratislava – Zlate Moravce 3 – 2
24.07.2016 19:00 Spartak Trnava – Dunajská Streda 2 – 1
24.07.2016 20:20 Tatran Presov – Zemplin Michalovce 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 19:00 Zilina – Tatran Presov 4 – 0
30.07.2016 19:00 Zlate Moravce – Trencin 3 – 0
30.07.2016 19:00 FK Senica – Zemplin Michalovce 2 – 0
31.07.2016 17:00 Podbrezova – Slovan Bratislava 2 – 0
31.07.2016 19:00 Ruzomberok – Spartak Trnava 1 – 1
02.08.2016 19:00 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Ruzomberok 1 – 3
06.08.2016 19:00 Slovan Bratislava – Dunajská Streda 3 – 2
06.08.2016 19:00 Trencin – Podbrezova 0 – 1
06.08.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Zlate Moravce 0 – 0
06.08.2016 19:00 Tatran Presov – FK Senica 0 – 4
07.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Zilina 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 19:00 Zlate Moravce – FK Senica 0 – 1
13.08.2016 19:00 Podbrezova – Zemplin Michalovce 1 – 0
13.08.2016 19:00 Dunajská Streda – Trencin 2 – 3
13.08.2016 19:00 Ruzomberok – Slovan Bratislava 3 – 2
13.08.2016 19:00 Zilina – Spartak Myjava 1 – 0
13.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Tatran Presov 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 19:00 Tatran Presov – Zlate Moravce 1 – 0
20.08.2016 19:00 FK Senica – Podbrezova 0 – 1
20.08.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Dunajská Streda 1 – 0
20.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Spartak Trnava 1 – 1
20.08.2016 19:00 Slovan Bratislava – Zilina 1 – 0
21.08.2016 19:00 Trencin – Ruzomberok 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2016 19:00 Dunajská Streda – FK Senica 0 – 0
27.08.2016 19:00 Podbrezova – Zlate Moravce 1 – 1
27.08.2016 19:00 Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0 – 0
27.08.2016 19:00 Ruzomberok – Zemplin Michalovce 4 – 0
28.08.2016 19:00 Zilina – Trencin 4 – 0
28.08.2016 19:00 Spartak Myjava – Tatran Presov 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 Trencin – Spartak Trnava 3 – 3
10.09.2016 19:00 Slovan Bratislava – Spartak Myjava 1 – 2
10.09.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Zilina 0 – 2
10.09.2016 19:00 FK Senica – Ruzomberok 1 – 1
10.09.2016 19:00 Zlate Moravce – Dunajská Streda 1 – 1
10.09.2016 19:00 Tatran Presov – Podbrezova 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 17:00 Zilina – FK Senica 4 – 2
17.09.2016 19:00 Dunajská Streda – Podbrezova 0 – 0
17.09.2016 19:00 Ruzomberok – Zlate Moravce 6 – 1
17.09.2016 19:00 Spartak Trnava – Zemplin Michalovce 2 – 3
17.09.2016 19:00 Spartak Myjava – Trencin 1 – 0
17.09.2016 20:00 Slovan Bratislava – Tatran Presov 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 17:00 Trencin – Slovan Bratislava 2 – 1
24.09.2016 19:00 Zemplin Michalovce – Spartak Myjava 3 – 2
24.09.2016 19:00 FK Senica – Spartak Trnava 0 – 1
24.09.2016 19:00 Zlate Moravce – Zilina 0 – 2
24.09.2016 19:00 Podbrezova – Ruzomberok 3 – 1
24.09.2016 19:00 Tatran Presov – Dunajská Streda 0 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:00 Ruzomberok – Dunajská Streda 2 – 2
01.10.2016 17:00 Zilina – Podbrezova 1 – 0
01.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Zlate Moravce 1 – 0
01.10.2016 17:00 Spartak Myjava – FK Senica 2 – 0
01.10.2016 17:00 Slovan Bratislava – Zemplin Michalovce 3 – 1
02.10.2016 17:35 Trencin – Tatran Presov 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Trencin 2 – 0
15.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Zlate Moravce 2 – 0
15.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Podbrezova 0 – 2
15.10.2016 17:00 Tatran Presov – Ruzomberok 2 – 1
15.10.2016 20:30 Dunajská Streda – Zilina 0 – 6
16.10.2016 17:30 Slovan Bratislava – FK Senica 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 17:00 Ruzomberok – Zilina 0 – 2
22.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Podbrezova 0 – 2
22.10.2016 17:00 Zlate Moravce – Slovan Bratislava 1 – 5
22.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Tatran Presov 2 – 2
22.10.2016 20:30 FK Senica – Trencin 1 – 2
23.10.2016 17:30 Spartak Trnava – Dunajská Streda 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 17:00 Zemplin Michalovce – FK Senica 0 – 0
29.10.2016 17:00 Spartak Trnava – Ruzomberok 0 – 1
29.10.2016 17:00 Spartak Myjava – Dunajská Streda 1 – 2
29.10.2016 17:00 Trencin – Zlate Moravce 2 – 0
30.10.2016 15:20 Slovan Bratislava – Podbrezova 2 – 0
30.10.2016 17:30 Tatran Presov – Zilina 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 17:00 Podbrezova – Trencin 2 – 1
05.11.2016 17:00 FK Senica – Tatran Presov 0 – 0
05.11.2016 17:00 Ruzomberok – Spartak Myjava 0 – 0
05.11.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Zlate Moravce 5 – 1
06.11.2016 15:20 Slovan Bratislava – Dunajská Streda 1 – 0
06.11.2016 17:30 Zilina – Spartak Trnava 7 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 17:00 FK Senica – Zlate Moravce 1 – 3
19.11.2016 17:00 Zemplin Michalovce – Podbrezova 1 – 3
19.11.2016 17:00 Tatran Presov – Spartak Trnava 1 – 3
19.11.2016 17:00 Dunajská Streda – Trencin 2 – 0
20.11.2016 15:25 Spartak Myjava – Zilina 1 – 2
20.11.2016 17:30 Slovan Bratislava – Ruzomberok 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 17:00 Zlate Moravce – Tatran Presov 3 – 0
26.11.2016 17:00 Podbrezova – FK Senica 2 – 0
26.11.2016 17:00 Dunajská Streda – Zemplin Michalovce 2 – 1
26.11.2016 17:05 Zilina – Slovan Bratislava 2 – 1
27.11.2016 15:20 Ruzomberok – Trencin 3 – 3
27.11.2016 17:30 Spartak Trnava – Spartak Myjava 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 17:00 Zilina – Trencin 3 – 0
03.12.2016 17:00 Zlate Moravce – Podbrezova 2 – 0
03.12.2016 17:00 FK Senica – Dunajská Streda 1 – 1
03.12.2016 17:00 Tatran Presov – Spartak Myjava 1 – 1
04.12.2016 15:25 Slovan Bratislava – Spartak Trnava 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Podbrezova – Tatran Presov 1 – 1
10.12.2016 17:00 Dunajská Streda – Zlate Moravce 1 – 0
10.12.2016 17:00 Ruzomberok – FK Senica 2 – 1
10.12.2016 17:00 Spartak Myjava – Slovan Bratislava 1 – 1
11.12.2016 15:20 Zilina – Zemplin Michalovce 7 – 1
11.12.2016 17:30 Spartak Trnava – Trencin 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 17:00 Trencin – Spartak Myjava 0 – 0
18.02.2017 17:00 FK Senica – Zilina 2 – 0
18.02.2017 17:00 Podbrezova – Dunajská Streda 0 – 0
19.02.2017 15:20 Tatran Presov – Slovan Bratislava 0 – 2
19.02.2017 17:35 Zlate Moravce – Ruzomberok 1 – 1
21.02.2017 17:00 Zemplin Michalovce – Spartak Trnava 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Dunajská Streda – Tatran Presov 5 – 0
25.02.2017 17:00 Slovan Bratislava – Trencin 4 – 3
25.02.2017 17:00 Spartak Myjava – Zemplin Michalovce 0 – 0
25.02.2017 17:05 Spartak Trnava – FK Senica 0 – 1
26.02.2017 15:20 Ruzomberok – Podbrezova 0 – 0
26.02.2017 17:30 Zilina – Zlate Moravce 4 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 17:00 Zemplin Michalovce – Ruzomberok 1 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Dunajská Streda – Ruzomberok 1 – 1
04.03.2017 17:00 Zlate Moravce – Spartak Trnava 0 – 0
04.03.2017 17:00 FK Senica – Spartak Myjava 0 – 0
04.03.2017 17:00 Tatran Presov – Trencin 1 – 2
05.03.2017 15:20 Podbrezova – Zilina 2 – 2
05.03.2017 17:30 Slovan Bratislava – Zemplin Michalovce 3 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:30 Dunajská Streda – Zilina 2 – 2
11.03.2017 17:00 FK Senica – Slovan Bratislava 0 – 1
11.03.2017 17:00 Zlate Moravce – Spartak Myjava 0 – 0
11.03.2017 17:00 Ruzomberok – Tatran Presov 5 – 0
12.03.2017 15:20 Trencin – Zemplin Michalovce 4 – 1
12.03.2017 17:30 Podbrezova – Spartak Trnava 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 15:00 Zilina – Ruzomberok 3 – 1
18.03.2017 17:00 Tatran Presov – Zemplin Michalovce 2 – 2
18.03.2017 17:00 Spartak Myjava – Podbrezova 0 – 0
18.03.2017 17:05 Slovan Bratislava – Zlate Moravce 1 – 1
19.03.2017 15:20 Dunajská Streda – Spartak Trnava 0 – 0
19.03.2017 17:30 Trencin – FK Senica 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 15:30 Podbrezova – Slovan Bratislava 2 – 3
01.04.2017 17:00 FK Senica – Zemplin Michalovce 1 – 0
01.04.2017 17:00 Zlate Moravce – Trencin 0 – 2
01.04.2017 17:00 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0 – 0
02.04.2017 15:20 Ruzomberok – Spartak Trnava 1 – 0
02.04.2017 17:30 Zilina – Tatran Presov 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 17:00 Tatran Presov – FK Senica 1 – 0
08.04.2017 15:30 Dunajská Streda – Slovan Bratislava 1 – 0
08.04.2017 17:00 Zlate Moravce – Zemplin Michalovce 1 – 2
08.04.2017 17:00 Spartak Myjava – Ruzomberok 0 – 0
09.04.2017 15:20 Spartak Trnava – Zilina 1 – 2
09.04.2017 17:30 Trencin – Podbrezova 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:30 Trencin – Dunajská Streda 0 – 1
15.04.2017 15:00 Podbrezova – Zemplin Michalovce 1 – 4
15.04.2017 15:05 Zlate Moravce – FK Senica 2 – 1
15.04.2017 17:00 Zilina – Spartak Myjava 0 – 0
16.04.2017 15:20 Ruzomberok – Slovan Bratislava 2 – 1
16.04.2017 17:30 Spartak Trnava – Tatran Presov 4 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:30 Trencin – Ruzomberok 2 – 1
22.04.2017 19:00 Spartak Myjava – Spartak Trnava 0 – 0
22.04.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Dunajská Streda 1 – 2
23.04.2017 15:20 Slovan Bratislava – Zilina 0 – 1
23.04.2017 17:30 FK Senica – Podbrezova 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 17:20 Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0 – 3
26.04.2017 19:00 Podbrezova – Zlate Moravce 2 – 0
26.04.2017 19:00 Ruzomberok – Zemplin Michalovce 3 – 1
26.04.2017 19:00 Spartak Myjava – Tatran Presov 0 – 0
27.04.2017 18:00 Dunajská Streda – FK Senica 1 – 0
28.04.2017 18:00 Trencin – Zilina 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 18:00 Tatran Presov – Zlate Moravce

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 19:00 Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0 – 0
06.05.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Zilina
06.05.2017 19:00 FK Senica – Ruzomberok
06.05.2017 19:00 Tatran Presov – Podbrezova
07.05.2017 15:20 Trencin – Spartak Trnava
07.05.2017 17:30 Zlate Moravce – Dunajská Streda

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 Slovan Bratislava – Tatran Presov
13.05.2017 19:00 Ruzomberok – Zlate Moravce
13.05.2017 19:00 Zilina – FK Senica
13.05.2017 19:00 Spartak Trnava – Zemplin Michalovce
13.05.2017 19:00 Spartak Myjava – Trencin 0 – 0
14.05.2017 14:20 Dunajská Streda – Podbrezova

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 17:30 Trencin – Slovan Bratislava
19.05.2017 17:30 FK Senica – Spartak Trnava
19.05.2017 17:30 Zlate Moravce – Zilina
19.05.2017 17:30 Podbrezova – Ruzomberok
19.05.2017 17:30 Tatran Presov – Dunajská Streda
19.05.2017 19:00 Zemplin Michalovce – Spartak Myjava 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 17:30 Trencin – Tatran Presov
27.05.2017 17:30 Zemplin Michalovce – Slovan Bratislava
27.05.2017 17:30 Spartak Trnava – Zlate Moravce
27.05.2017 17:30 Zilina – Podbrezova
27.05.2017 17:30 Ruzomberok – Dunajská Streda
27.05.2017 19:00 Spartak Myjava – FK Senica 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Trencin
Zilina
2 – 1
28. april 18:00
Færdig
Dunajská Streda
FK Senica
1 – 0
27. april 18:00
Færdig
Spartak Myjava
Tatran Presov
0 – 0
26. april 19:00
Aflyst
Ruzomberok
Zemplin Michalovce
3 – 1
26. april 19:00
Færdig
Podbrezova
Zlate Moravce
2 – 0
26. april 19:00
Færdig
Spartak Trnava
Slovan Bratislava
0 – 3
26. april 17:20
Færdig

Kommende kampe

Tatran Presov
Zlate Moravce
vs
3. maj 18:00
Ikke startet
Tatran Presov
Podbrezova
vs
6. maj 19:00
Ikke startet
FK Senica
Ruzomberok
vs
6. maj 19:00
Ikke startet
Zemplin Michalovce
Zilina
vs
6. maj 19:00
Ikke startet
Trencin
Spartak Trnava
vs
7. maj 15:20
Ikke startet
Zlate Moravce
Dunajská Streda
vs
7. maj 17:30
Ikke startet

Turneringer i Slovakiet