LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 30 20 7 3 58 - 22 67
2. Ol Ljubljana 30 15 7 8 42 - 28 52
3. Domzale 30 15 6 9 57 - 34 51
4. Gorica 30 13 9 8 41 - 35 48
5. NK Celje 30 12 8 10 37 - 33 44
6. Koper 30 10 11 9 32 - 35 41
7. Rudar Velenje 30 9 8 13 41 - 43 35
8. Krsko Posavje 30 6 12 12 33 - 46 30
9. Aluminij 30 7 8 15 29 - 46 29
10. Radomlje 30 1 8 21 21 - 69 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,80 391 2,61 60 (40,0 %) 42 (28,0 %) 48 (32,0 %)
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 15 13 1 1 30 - 5 40
2. Ol Ljubljana 15 7 3 5 20 - 17 24
3. Domzale 15 11 1 3 35 - 16 34
4. Gorica 15 6 6 3 23 - 17 24
5. NK Celje 15 6 6 3 15 - 13 24
6. Koper 15 7 3 5 20 - 18 24
7. Rudar Velenje 15 2 7 6 15 - 20 13
8. Krsko Posavje 15 3 6 6 14 - 17 15
9. Aluminij 15 5 5 5 18 - 22 20
10. Radomlje 15 0 4 11 13 - 43 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,80 391 2,61 60 (40,0 %) 42 (28,0 %) 48 (32,0 %)
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maribor 15 7 6 2 28 - 17 27
2. Ol Ljubljana 15 8 4 3 22 - 11 28
3. Domzale 15 4 5 6 22 - 18 17
4. Gorica 15 7 3 5 18 - 18 24
5. NK Celje 15 6 2 7 22 - 20 20
6. Koper 15 3 8 4 12 - 17 17
7. Rudar Velenje 15 7 1 7 26 - 23 22
8. Krsko Posavje 15 3 6 6 19 - 29 15
9. Aluminij 15 2 3 10 11 - 24 9
10. Radomlje 15 1 4 10 8 - 26 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,80 391 2,61 60 (40,0 %) 42 (28,0 %) 48 (32,0 %)
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Maribor 15 2 1,93 0,73
2. Ol Ljubljana 10 5 1,40 0,93
3. Domzale 10 5 1,90 1,13
4. Gorica 5 9 1,37 1,17
5. NK Celje 8 7 1,23 1,10
6. Koper 11 9 1,07 1,17
7. Rudar Velenje 6 10 1,37 1,43
8. Krsko Posavje 8 7 1,10 1,53
9. Aluminij 8 15 0,97 1,53
10. Radomlje 2 14 0,70 2,30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
150 40,80 391 2,61 60 (40,0 %) 42 (28,0 %) 48 (32,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Luka Zahovic Maribor
15    Dominik Glavina Rudar Velenje
14    Miran Burgic Gorica
13    John Mary Rudar Velenje
11    Filip Dangubic Krsko Posavje
11    Dalibor Volas NK Celje
9    Milivoje Novakovic Maribor
9    Dare Vrsic Maribor
8    Ziga Skoflek Aluminij
8    Marko Alvir Domzale
8    Slobodan Vuk Domzale
8    Tavares Maribor
8    Leon Benko Ol Ljubljana
7    Lovro Bizjak Aluminij
7    Miha Zajc Ol Ljubljana
6    Rifet Kapic Gorica
5    Josip Zeba Aluminij
5    Jure Balkovec Domzale
5    Sandi Arcon Gorica
5    Senijad Ibricic Koper
5    Miljan Skrbic Krsko Posavje
5    Sunny Omoregie Maribor
5    Lovre Cirjak NK Celje
5    Blessing Eleke Ol Ljubljana
5    Marko Nunic Radomlje
4    Amedej Vetrih Domzale
4    Gaber Dobrovoljc Domzale
4    Ivan Firer Domzale
4    Dejan Zigon Gorica
4    Matej Pucko Koper
4    Courage Pekuson Koper
4    Martin Kramaric Krsko Posavje
4    Irfan Hadzic NK Celje
4    Matej Podlogar NK Celje
4    Rok Kronaveter Ol Ljubljana
4    Etien Velikonja Ol Ljubljana
3    Blaz Kramer Aluminij
3    Juninho Domzale
3    Jan Repas Domzale
3    Lucas Mario Horvat Domzale
3    Luka Vekic Koper
3    Ibrahim Arafat Mensah Krsko Posavje
3    Nermin Haljeta Krsko Posavje
3    Aleks Pihler Maribor
3    Marko Suler Maribor
3    Amar Rahmanovic NK Celje
3    Kristijan Sipek Radomlje
3    Bojan Vrucina Rudar Velenje
3    Mitja Lotric Rudar Velenje
2    Antonio Mance Domzale
2    Jure Matjasic Domzale
2    Zan Majer Domzale
2    Benjamin Morel Domzale
2    Denis Halilovic Domzale
2    Andrej Kotnik Gorica
2    Andrija Filipovic Gorica
2    Miha Gregoric Gorica
2    Toni Datkovic Koper
2    Zlatan Muslimovic Koper
2    Jan Andrejasic Koper
2    Sandi Krizman Koper
2    Nikola Gataric Krsko Posavje
2    Nino Pungarsek NK Celje
2    Ricardo Alves Ol Ljubljana
2    Danijel Miskic Ol Ljubljana
2    Dejan Kelhar Ol Ljubljana
2    Andraz Kirm Ol Ljubljana
2    Luka Gajic Radomlje
2    Igor Barukcic Radomlje
2    Tin Karamatic Radomlje
2    Filip Jankovic Radomlje
2    Jean-Claude Billong Rudar Velenje
1    Derrick Mensah Aluminij
1    Robert Kurez Aluminij
1    Francesco Tahiraj Aluminij
1    Matic Vrbanec Aluminij
1    Dejan Krljanovic Aluminij
1    Nemanja Jaksic Aluminij
1    Elvis Bratanovic Domzale
1    Matija Sirok Domzale
1    Alen Ozbolt Domzale
1    Miha Blazic Domzale
1    Tine Kavcic Gorica
1    Tilen Nagode Gorica
1    Matija Boben Gorica
1    Rok Grudina Gorica
1    Jaka Kolenc Gorica
1    In-Hyeok Park Koper
1    Ruben Belima Koper
1    Matic Paljk Koper
1    Kevin Kokorovic Koper
1    Danijel Pranjic Koper
1    Jaka Stromajer Koper
1    Damjan Vuklisevic Krsko Posavje
1    David Bucar Krsko Posavje
1    Klemen Sturm Krsko Posavje
1    Tonci Mujan Krsko Posavje
1    Marwan Kabha Maribor
1    Gregor Bajde Maribor
1    Damjan Bohar Maribor
1    Sintayehu Sallalich Maribor
1    Luka Belic NK Celje
1    Goran Cvijanovic NK Celje
1    Damir Hadzic NK Celje
1    Jucie Lupeta NK Celje
1    Lovro Cvek NK Celje
1    Marin Glavas NK Celje
1    Jure Travner NK Celje
1    Elvedin Dzinic NK Celje
1    Alexandru Cretu Ol Ljubljana
1    Julius Gibrilla Wobay Ol Ljubljana
1    Antonio Mlinar Ol Ljubljana
1    Issah Abass Ol Ljubljana
1    Rok Baskera Ol Ljubljana
1    Marko Kovjenic Radomlje
1    Dusan Stoiljkovic Radomlje
1    Liridon Osmanaj Radomlje
1    Rok Jazbec Radomlje
1    Josip Balic Radomlje
1    Darko Zec Rudar Velenje
1    Anze Pisek Rudar Velenje
1    Stjepan Babic Rudar Velenje
1    Klemen Bolha Rudar Velenje
1    Damir Grgic Rudar Velenje
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Opdateret:
23/4-2017 18:45
Slovenien
Prva Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2016 18:15 Rudar Velenje – Krsko Posavje 1 – 1
16.07.2016 20:15 Ol Ljubljana – NK Celje 1 – 0
17.07.2016 18:15 Gorica – Aluminij 2 – 0
17.07.2016 18:15 Domzale – Radomlje 2 – 0
17.07.2016 20:15 Maribor – Koper 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 18:00 NK Celje – Gorica 1 – 0
23.07.2016 18:15 Koper – Aluminij 1 – 0
23.07.2016 20:15 Radomlje – Ol Ljubljana 0 – 2
24.07.2016 18:15 Krsko Posavje – Domzale 1 – 1
24.07.2016 20:15 Maribor – Rudar Velenje 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 20:15 Gorica – Radomlje 2 – 1
30.07.2016 20:15 Rudar Velenje – Koper 2 – 0
31.07.2016 18:15 Aluminij – NK Celje 2 – 4
31.07.2016 20:15 Domzale – Maribor 2 – 2
01.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Krsko Posavje 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 18:15 Krsko Posavje – Gorica 1 – 0
06.08.2016 18:15 Radomlje – Aluminij 2 – 2
06.08.2016 20:15 Koper – NK Celje 2 – 1
07.08.2016 18:15 Rudar Velenje – Domzale 0 – 2
08.08.2016 20:20 Maribor – Ol Ljubljana 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:15 NK Celje – Radomlje 0 – 0
13.08.2016 17:55 Gorica – Maribor 2 – 1
13.08.2016 20:15 Domzale – Koper 2 – 0
14.08.2016 17:30 Aluminij – Krsko Posavje 3 – 0
14.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Rudar Velenje 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 18:15 Koper – Radomlje 3 – 0
20.08.2016 18:15 Rudar Velenje – Gorica 1 – 2
20.08.2016 20:20 Domzale – Ol Ljubljana 1 – 3
21.08.2016 18:15 Krsko Posavje – NK Celje 1 – 0
21.08.2016 20:15 Maribor – Aluminij 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:05 Radomlje – Krsko Posavje 2 – 2
26.08.2016 20:15 Gorica – Domzale 3 – 1
27.08.2016 20:15 Ol Ljubljana – Koper 0 – 1
28.08.2016 17:00 Aluminij – Rudar Velenje 0 – 3
28.08.2016 20:15 NK Celje – Maribor 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:15 Domzale – Aluminij 2 – 0
10.09.2016 18:15 Rudar Velenje – NK Celje 1 – 3
10.09.2016 20:15 Maribor – Radomlje 4 – 0
10.09.2016 20:15 Koper – Krsko Posavje 1 – 0
11.09.2016 16:55 Ol Ljubljana – Gorica 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 NK Celje – Domzale 2 – 1
17.09.2016 18:15 Radomlje – Rudar Velenje 2 – 2
17.09.2016 20:15 Krsko Posavje – Maribor 1 – 2
18.09.2016 16:00 Aluminij – Ol Ljubljana 0 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 16:00 Aluminij – Gorica 0 – 0
21.09.2016 18:15 NK Celje – Ol Ljubljana 0 – 1
21.09.2016 18:15 Radomlje – Domzale 0 – 5
21.09.2016 18:20 Krsko Posavje – Rudar Velenje 1 – 0
21.09.2016 20:20 Koper – Maribor 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 18:15 Gorica – NK Celje 0 – 1
24.09.2016 18:15 Domzale – Krsko Posavje 5 – 0
24.09.2016 20:15 Ol Ljubljana – Radomlje 2 – 0
25.09.2016 15:00 Aluminij – Koper 0 – 0
25.09.2016 16:55 Rudar Velenje – Maribor 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 18:15 Gorica – Koper 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 NK Celje – Aluminij 1 – 0
01.10.2016 18:00 Koper – Rudar Velenje 1 – 4
01.10.2016 20:15 Maribor – Domzale 3 – 1
02.10.2016 16:55 Krsko Posavje – Ol Ljubljana 1 – 2
02.10.2016 19:00 Radomlje – Gorica 2 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Gorica – Krsko Posavje 1 – 1
15.10.2016 15:00 Aluminij – Radomlje 2 – 1
15.10.2016 17:00 Domzale – Rudar Velenje 3 – 1
15.10.2016 20:30 Ol Ljubljana – Maribor 1 – 3
16.10.2016 16:55 NK Celje – Koper 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Radomlje – NK Celje 0 – 3
22.10.2016 16:00 Krsko Posavje – Aluminij 2 – 2
22.10.2016 18:00 Koper – Domzale 1 – 3
22.10.2016 20:20 Maribor – Gorica 1 – 0
23.10.2016 16:55 Rudar Velenje – Ol Ljubljana 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 NK Celje – Krsko Posavje 0 – 3
29.10.2016 20:15 Ol Ljubljana – Domzale 1 – 0
30.10.2016 14:00 Aluminij – Maribor 0 – 0
30.10.2016 16:00 Radomlje – Koper 1 – 3
30.10.2016 18:00 Gorica – Rudar Velenje 1 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Rudar Velenje – Aluminij 0 – 0
05.11.2016 18:00 Domzale – Gorica 5 – 0
05.11.2016 20:15 Maribor – NK Celje 2 – 0
06.11.2016 15:00 Krsko Posavje – Radomlje 1 – 1
06.11.2016 16:55 Koper – Ol Ljubljana 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 NK Celje – Rudar Velenje 4 – 0
19.11.2016 16:00 Krsko Posavje – Koper 0 – 0
19.11.2016 20:15 Gorica – Ol Ljubljana 1 – 1
20.11.2016 14:00 Aluminij – Domzale 0 – 4
20.11.2016 16:55 Radomlje – Maribor 0 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 17:00 Rudar Velenje – Radomlje 2 – 0
26.11.2016 16:00 Domzale – NK Celje 2 – 1
26.11.2016 18:00 Koper – Gorica 0 – 0
26.11.2016 20:15 Maribor – Krsko Posavje 4 – 0
27.11.2016 16:55 Ol Ljubljana – Aluminij 3 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2016 16:00 Rudar Velenje – Krsko Posavje 2 – 2
30.11.2016 16:00 Gorica – Aluminij 3 – 0
30.11.2016 18:00 Domzale – Radomlje 0 – 2
30.11.2016 18:00 Ol Ljubljana – NK Celje 2 – 1
30.11.2016 20:15 Maribor – Koper 4 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 NK Celje – Gorica 1 – 1
03.12.2016 16:00 Koper – Aluminij 1 – 0
03.12.2016 20:15 Maribor – Rudar Velenje 1 – 0
04.12.2016 14:00 Krsko Posavje – Domzale 0 – 0
04.12.2016 16:55 Radomlje – Ol Ljubljana 1 – 4

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 12:00 Aluminij – NK Celje 2 – 1
10.12.2016 14:00 Gorica – Radomlje 1 – 1
10.12.2016 16:05 Rudar Velenje – Koper 2 – 2
10.12.2016 16:55 Domzale – Maribor 3 – 2
11.12.2016 16:55 Ol Ljubljana – Krsko Posavje 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 15:00 Radomlje – Aluminij 0 – 3
25.02.2017 16:00 Rudar Velenje – Domzale 1 – 1
25.02.2017 20:20 Maribor – Ol Ljubljana 1 – 0
26.02.2017 15:00 Krsko Posavje – Gorica 1 – 2
26.02.2017 16:55 Koper – NK Celje 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 NK Celje – Radomlje 1 – 0
04.03.2017 17:00 Domzale – Koper 0 – 1
05.03.2017 15:00 Aluminij – Krsko Posavje 1 – 1
05.03.2017 16:55 Ol Ljubljana – Rudar Velenje 2 – 4
07.03.2017 16:00 Gorica – Maribor 2 – 4

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Rudar Velenje – Gorica 1 – 3
11.03.2017 18:00 Koper – Radomlje 4 – 1
11.03.2017 20:15 Maribor – Aluminij 4 – 1
12.03.2017 15:00 Krsko Posavje – NK Celje 2 – 3
12.03.2017 16:55 Domzale – Ol Ljubljana 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Gorica – Domzale 3 – 1
18.03.2017 18:00 Radomlje – Krsko Posavje 0 – 2
18.03.2017 20:15 NK Celje – Maribor 1 – 1
19.03.2017 15:00 Aluminij – Rudar Velenje 3 – 0
19.03.2017 16:55 Ol Ljubljana – Koper 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 18:00 Koper – Krsko Posavje 0 – 2
29.03.2017 17:00 Rudar Velenje – NK Celje 1 – 2
29.03.2017 18:00 Domzale – Aluminij 2 – 1
29.03.2017 19:30 Maribor – Radomlje 1 – 0
29.03.2017 20:15 Ol Ljubljana – Gorica 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 NK Celje – Domzale 1 – 1
01.04.2017 18:00 Gorica – Koper 0 – 0
01.04.2017 20:20 Krsko Posavje – Maribor 1 – 1
02.04.2017 16:00 Aluminij – Ol Ljubljana 2 – 1
02.04.2017 18:00 Radomlje – Rudar Velenje 1 – 5

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Krsko Posavje – Rudar Velenje 1 – 2
08.04.2017 18:00 Radomlje – Domzale 1 – 1
08.04.2017 20:20 Koper – Maribor 2 – 2
09.04.2017 15:00 Aluminij – Gorica 1 – 2
09.04.2017 16:55 NK Celje – Ol Ljubljana 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 18:00 Gorica – NK Celje 1 – 1
15.04.2017 20:15 Rudar Velenje – Maribor 0 – 1
17.04.2017 16:00 Aluminij – Koper 2 – 2
17.04.2017 18:00 Domzale – Krsko Posavje 5 – 3
17.04.2017 20:15 Ol Ljubljana – Radomlje 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Radomlje – Gorica 1 – 2
22.04.2017 17:00 NK Celje – Aluminij 1 – 0
22.04.2017 18:00 Koper – Rudar Velenje 1 – 0
22.04.2017 20:15 Maribor – Domzale 1 – 0
23.04.2017 16:55 Krsko Posavje – Ol Ljubljana 0 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Domzale – Rudar Velenje
29.04.2017 18:00 Gorica – Krsko Posavje
29.04.2017 20:30 Ol Ljubljana – Maribor
30.04.2017 15:00 Aluminij – Radomlje
30.04.2017 16:55 NK Celje – Koper

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Krsko Posavje – Aluminij
06.05.2017 16:00 Radomlje – NK Celje
06.05.2017 18:00 Koper – Domzale
06.05.2017 20:15 Maribor – Gorica
07.05.2017 16:55 Rudar Velenje – Ol Ljubljana

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 17:00 Radomlje – Koper
12.05.2017 19:00 NK Celje – Krsko Posavje
13.05.2017 18:00 Gorica – Rudar Velenje
13.05.2017 20:15 Ol Ljubljana – Domzale
14.05.2017 16:55 Aluminij – Maribor

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 18:00 Krsko Posavje – Radomlje
16.05.2017 20:15 Koper – Ol Ljubljana
17.05.2017 17:00 Domzale – Gorica
17.05.2017 18:00 Rudar Velenje – Aluminij
17.05.2017 20:15 Maribor – NK Celje

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:00 Krsko Posavje – Koper
20.05.2017 17:00 Aluminij – Domzale
20.05.2017 17:00 Radomlje – Maribor
20.05.2017 17:00 NK Celje – Rudar Velenje
20.05.2017 17:00 Gorica – Ol Ljubljana

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 17:00 Koper – Gorica
27.05.2017 17:00 Maribor – Krsko Posavje
27.05.2017 17:00 Rudar Velenje – Radomlje
27.05.2017 17:00 Domzale – NK Celje
27.05.2017 17:00 Ol Ljubljana – Aluminij
Advertisement

Seneste kampe

Krsko Posavje
Ol Ljubljana
0 – 1
23. april 16:55
Færdig
Maribor
Domzale
1 – 0
22. april 20:15
Færdig
Koper
Rudar Velenje
1 – 0
22. april 18:00
Færdig
NK Celje
Aluminij
1 – 0
22. april 17:00
Færdig
Radomlje
Gorica
1 – 2
21. april 20:00
Færdig

Kommende kampe

Domzale
Rudar Velenje
vs
28. april 20:00
Ikke startet
Gorica
Krsko Posavje
vs
29. april 18:00
Ikke startet
Ol Ljubljana
Maribor
vs
29. april 20:30
Ikke startet
Aluminij
Radomlje
vs
30. april 15:00
Ikke startet
NK Celje
Koper
vs
30. april 16:55
Ikke startet

Turneringer i Slovenien