LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Koper

Om Koper

Land: Slovenien


Turneringer med deltagelse af Koper

Turnering Placering Form
Prva Liga #6
er ubesejret 4 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Koper fra nyhedsarkivet

Nyheder om Koper

28/01 17:00
28/01 14:49
18/07 13:47


Spillertrup for Koper

Nr. Navn Position
1. Marijan Antolovic (27 år) Målmand
2. Jan Andrejasic (21 år) Forsvar
4. Toni Datkovic (23 år) Forsvar
7. Ruben Belima (25 år) Midtbane
8. Nermin Hodzic (22 år) Midtbane
9. Darko Lukanovic (32 år) Angreb
10. Joel Valencia (22 år) Midtbane
11. Courage Pekuson (22 år) Midtbane
12. David Adam (23 år) Målmand
14. In-Hyeok Park (21 år) Angreb
15. Haris Dedic (19 år) Midtbane
16. Ziga Kljun (19 år) Angreb
17. Senijad Ibricic (31 år) Midtbane
18. Adnan Ahmetovic
21. Matej Pucko (23 år) Midtbane
22. Patrik Posavac (22 år) Midtbane
23. Marko Krivicic (21 år) Angreb
24. Anel Topuzovic (20 år) Midtbane
25. Leandro Teijo (25 år) Midtbane
26. Sime Gregov (27 år) Midtbane
29. Kevin Kokorovic (22 år) Midtbane
30. Jaka Stromajer (33 år) Angreb
32. Ivor Horvat (25 år) Forsvar
33. Theofanis Tsandaris (23 år) Midtbane
39. Ivan Blatancic (19 år) Forsvar
40. Igor Nenezic (33 år) Målmand
45. Matic Paljk (19 år) Midtbane
50. Sandi Krizman (27 år) Angreb
52. Luka Vekic (22 år) Angreb
55. Danijel Pranjic (35 år) Forsvar
99. Marin Jurina (23 år) Angreb
Gasper Zelko Målmand
Nick Bicic (18 år) Målmand
Vasja Simcic (33 år) Målmand
Frane Ikic (22 år) Forsvar
David Vidakovic (20 år) Midtbane
Ziga Opara Midtbane
Tilen Ketis Midtbane
Leon Sever Midtbane
Rok Pozrl Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Maribor
Koper
1 – 0
17. juli 20:15
1. runde
Koper
Aluminij
1 – 0
23. juli 18:15
2. runde
Rudar Velenje
Koper
2 – 0
30. juli 20:15
3. runde
Koper
NK Celje
2 – 1
6. august 20:15
4. runde
Domzale
Koper
2 – 0
13. august 20:15
5. runde
Koper
Radomlje
3 – 0
20. august 18:15
6. runde
Ol Ljubljana
Koper
0 – 1
27. august 20:15
7. runde
Koper
Krsko Posavje
1 – 0
10. september 20:15
8. runde
Koper
Aluminij
3 – 4
14. september 18:00
1/8-finaler
Koper
Maribor
1 – 2
21. september 20:20
10. runde
Aluminij
Koper
0 – 0
25. september 15:00
11. runde
Gorica
Koper
1 – 1
28. september 18:15
9. runde
Koper
Rudar Velenje
1 – 4
1. oktober 18:00
12. runde
NK Celje
Koper
1 – 1
16. oktober 16:55
13. runde
Koper
Domzale
1 – 3
22. oktober 18:00
14. runde
Radomlje
Koper
1 – 3
30. oktober 16:00
15. runde
Koper
Ol Ljubljana
1 – 2
6. november 16:55
16. runde
Krsko Posavje
Koper
0 – 0
19. november 16:00
17. runde
Koper
Gorica
0 – 0
26. november 18:00
18. runde
Maribor
Koper
4 – 0
30. november 20:15
19. runde
Koper
Aluminij
1 – 0
3. december 16:00
20. runde
Rudar Velenje
Koper
2 – 2
10. december 16:05
21. runde
Koper
NK Celje
1 – 1
26. februar 16:55
22. runde
Domzale
Koper
0 – 1
4. marts 17:00
23. runde
Koper
Radomlje
4 – 1
11. marts 18:00
24. runde
Ol Ljubljana
Koper
1 – 1
19. marts 16:55
25. runde
Koper
Krsko Posavje
0 – 2
28. marts 18:00
26. runde
Gorica
Koper
0 – 0
1. april 18:00
27. runde
Koper
Maribor
2 – 2
8. april 20:20
28. runde
Aluminij
Koper
2 – 2
17. april 16:00
29. runde
Koper
Rudar Velenje
1 – 0
22. april 18:00
30. runde
NK Celje
Koper
vs
30. april 16:55
31. runde
Koper
Domzale
vs
6. maj 18:00
32. runde
Radomlje
Koper
vs
12. maj 17:00
33. runde
Koper
Ol Ljubljana
vs
16. maj 20:15
34. runde
Krsko Posavje
Koper
vs
20. maj 17:00
35. runde
Koper
Gorica
vs
27. maj 17:00
36. runde