LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 42 25 9 8 57 - 32 84
2. Girona 42 20 10 12 65 - 45 70
3. Getafe 42 18 14 10 55 - 43 68
4. Tenerife 42 16 18 8 50 - 37 66
5. Cadiz 42 16 16 10 55 - 40 64
6. Huesca 42 16 15 11 53 - 43 63
7. Valladolid 42 18 9 15 52 - 47 63
8. Real Oviedo 42 17 10 15 47 - 47 61
9. Lugo 42 14 13 15 49 - 52 55
10. Cordoba 42 14 13 15 42 - 52 55
11. Reus 42 13 16 13 31 - 29 55
12. Rayo Vallecano 42 14 11 17 44 - 44 53
13. Sevilla Atletico 42 13 14 15 55 - 56 53
14. Gimnastic 42 12 16 14 47 - 51 52
15. Almeria 42 14 9 19 44 - 49 51
16. Zaragoza 42 12 14 16 50 - 52 50
17. Numancia 42 11 17 14 40 - 49 50
18. Alcorcon 42 13 11 18 32 - 43 50
19. UCAM Murcia 42 11 15 16 42 - 51 48
20. Mallorca 42 9 18 15 42 - 50 45
21. Elche 42 11 10 21 49 - 63 43
22. Mirandes 42 9 14 19 40 - 66 41
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,36 1041 2,25 215 (46,5 %) 146 (31,6 %) 101 (21,9 %)
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 21 17 3 1 34 - 14 54
2. Girona 21 12 6 3 39 - 20 42
3. Getafe 21 13 7 1 34 - 13 46
4. Tenerife 21 10 9 2 25 - 14 39
5. Cadiz 21 10 8 3 28 - 14 38
6. Huesca 21 11 5 5 34 - 20 38
7. Valladolid 21 12 5 4 27 - 16 41
8. Real Oviedo 21 13 5 3 28 - 12 44
9. Lugo 21 11 3 7 27 - 22 36
10. Cordoba 21 10 6 5 24 - 21 36
11. Reus 21 7 9 5 18 - 15 30
12. Rayo Vallecano 21 10 7 4 29 - 16 37
13. Sevilla Atletico 21 9 9 3 38 - 26 36
14. Gimnastic 21 7 9 5 26 - 21 30
15. Almeria 21 11 6 4 33 - 18 39
16. Zaragoza 21 8 6 7 28 - 24 30
17. Numancia 21 8 7 6 19 - 19 31
18. Alcorcon 21 10 5 6 24 - 17 35
19. UCAM Murcia 21 7 6 8 24 - 23 27
20. Mallorca 21 7 11 3 22 - 19 32
21. Elche 21 6 7 8 27 - 33 25
22. Mirandes 21 6 7 8 24 - 32 25
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,36 1041 2,25 215 (46,5 %) 146 (31,6 %) 101 (21,9 %)
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levante 21 8 6 7 23 - 18 30
2. Girona 21 8 4 9 26 - 25 28
3. Getafe 21 5 7 9 21 - 30 22
4. Tenerife 21 6 9 6 25 - 23 27
5. Cadiz 21 6 8 7 27 - 26 26
6. Huesca 21 5 10 6 19 - 23 25
7. Valladolid 21 6 4 11 25 - 31 22
8. Real Oviedo 21 4 5 12 19 - 35 17
9. Lugo 21 3 10 8 22 - 30 19
10. Cordoba 21 4 7 10 18 - 31 19
11. Reus 21 6 7 8 13 - 14 25
12. Rayo Vallecano 21 4 4 13 15 - 28 16
13. Sevilla Atletico 21 4 5 12 17 - 30 17
14. Gimnastic 21 5 7 9 21 - 30 22
15. Almeria 21 3 3 15 11 - 31 12
16. Zaragoza 21 4 8 9 22 - 28 20
17. Numancia 21 3 10 8 21 - 30 19
18. Alcorcon 21 3 6 12 8 - 26 15
19. UCAM Murcia 21 4 9 8 18 - 28 21
20. Mallorca 21 2 7 12 20 - 31 13
21. Elche 21 5 3 13 22 - 30 18
22. Mirandes 21 3 7 11 16 - 34 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,36 1041 2,25 215 (46,5 %) 146 (31,6 %) 101 (21,9 %)
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Levante 19 8 1,36 0,76
2. Girona 15 9 1,55 1,07
3. Getafe 16 10 1,31 1,02
4. Tenerife 15 12 1,19 0,88
5. Cadiz 14 12 1,31 0,95
6. Huesca 15 13 1,26 1,02
7. Valladolid 14 12 1,24 1,12
8. Real Oviedo 18 13 1,12 1,12
9. Lugo 11 9 1,17 1,24
10. Cordoba 10 11 1,00 1,24
11. Reus 17 16 0,74 0,69
12. Rayo Vallecano 15 13 1,05 1,05
13. Sevilla Atletico 9 10 1,31 1,33
14. Gimnastic 10 14 1,12 1,21
15. Almeria 12 21 1,05 1,17
16. Zaragoza 11 11 1,19 1,24
17. Numancia 13 18 0,95 1,17
18. Alcorcon 18 20 0,76 1,02
19. UCAM Murcia 11 14 1,00 1,21
20. Mallorca 13 13 1,00 1,19
21. Elche 6 13 1,17 1,50
22. Mirandes 5 15 0,95 1,57
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,36 1041 2,25 215 (46,5 %) 146 (31,6 %) 101 (21,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Mål    Spiller Klub
23    Joselu Lugo
22    Roger Levante
21    Angel Rodriguez Zaragoza
19    Jorge Molina Getafe
17    Alfredo Ortuno Cadiz
17    Toche Real Oviedo
16    Quique Almeria
15    Jona UCAM Murcia
14    Samuele Longo Girona
14    Ivi Lopez Sevilla Atletico
14    Raul de Tomas Valladolid
13    Marc Gual Sevilla Atletico
12    Nino Elche
12    Samuel Saiz Huesca
12    Brandon Mallorca
12    Amath Tenerife
12    Jose Arnaiz Valladolid
11    David Rodriguez Alcorcon
11    Rodri Cordoba
10    Jason Levante
10    Iker Guarrotxena Mirandes
10    Juan Villar Valladolid
9    Francisco Sandaza Girona
9    Manu del Moral Numancia
9    Javi Guerra Rayo Vallecano
9    Anthony Lozano Tenerife
8    Antonio Rodriguez Almeria
8    Fidel Chaves Almeria
8    Salva Sanchez Cadiz
8    Ikechukwu Uche Gimnastic
8    Cristian Portu Girona
8    Pablo Valcarce Numancia
8    Miguel Linares Real Oviedo
7    Alejandro Alfaro Cordoba
7    Borja Garcia Girona
7    Borja Lazaro Huesca
7    Gonzalo Melero Huesca
7    Alvaro Vadillo Huesca
7    Dejan Lekic Mallorca
7    Adrian Embarba Rayo Vallecano
7    Fran Carbia Reus
7    Mayor Reus
6    Jesus Imaz Cadiz
6    Guillermo Elche
6    Sergio Tejera Gimnastic
6    Ruben Alcaraz Girona
6    Juan Munoz Levante
6    Alfonso Pedraza Lugo
6    Junior Lago Mallorca
6    Maikel Mesa Mirandes
6    Urko Mateos Vera Mirandes
6    Manu Lanzarote Zaragoza
5    Alvaro Garcia Cadiz
5    Aitor Garcia Cadiz
5    Chuli Getafe
5    Manu Barreiro Gimnastic
5    David Ferreiro Huesca
5    Manucho Rayo Vallecano
5    Patrick Ebert Rayo Vallecano
5    Suso Santana Tenerife
5    Jaime Mata Valladolid
4    Ager Aketxe Cadiz
4    Federico Piovaccari Cordoba
4    Borja Valle Elche
4    Pelayo Elche
4    Francisco Portillo Getafe
4    Alejandro Faurlin Getafe
4    Juan Delgado Gimnastic
4    Juan Muniz Gimnastic
4    Achille Emana Gimnastic
4    Pedro Alcala Girona
4    Alexander Gonzalez Huesca
4    Jose Luis Morales Levante
4    Jose Campana Levante
4    Thierry Moutinho Mallorca
4    Julio Alvarez Numancia
4    Alex Moreno Rayo Vallecano
4    Ramon Folch Reus
4    Antonio Cotan Sevilla Atletico
4    Jose Angel Carrillo Sevilla Atletico
4    Aaron Niguez Tenerife
4    Tito UCAM Murcia
3    David Navarro Alcorcon
3    Oscar Plano Alcorcon
3    Rafidine Abdullah Cadiz
3    Khalifa Sankaré Cadiz
3    José Caro Cordoba
3    Juli Cordoba
3    Alex Fernandez Elche
3    Javier Matilla Elche
3    Daniel Pacheco Getafe
3    Stefan Scepovic Getafe
3    Alex Lopez Gimnastic
3    Vinicius Araujo Huesca
3    Chema Levante
3    Antonio Campillo Lugo
3    Juan Emmanuel Culio Mallorca
3    Inigo Eguaras Mirandes
3    Pedro Martin Mirandes
3    Dani Calvo Numancia
3    Marc Mateu Numancia
3    David Costas Real Oviedo
3    Borja Dominguez Real Oviedo
3    David Querol Reus
3    Borja Lasso Sevilla Atletico
3    Alejandro Pozo Sevilla Atletico
3    Omar Perdomo Tenerife
3    Aitor Sanz Tenerife
3    Cristo Gonzalez Tenerife
3    Juan Gongora UCAM Murcia
3    Juan Jose Collantes UCAM Murcia
3    Michel Herrero Valladolid
3    Joan Jordán Valladolid
3    Jean Marie Dongou Zaragoza
2    Lucien Owona Alcorcon
2    Pablo Pérez Alcorcon
2    Alvaro Gimenez Alcorcon
2    Daniel Toribio Alcorcon
2    Kalu Uche Almeria
2    Borja Fernandez Almeria
2    Ximo Navarro Almeria
2    Jorge Garcia Morcillo Almeria
2    Ramon Azeez Almeria
2    Gorka Santamaria Cadiz
2    Aridane Umpierrez Cadiz
2    Daniel Guiza Cadiz
2    Sasa Markovic Cordoba
2    Javi Galan Cordoba
2    Hector Rodas Cordoba
2    Pedro Rios Cordoba
2    Pablo Hervias Elche
2    Sergio Pelegrin Elche
2    Paul Viorel Anton Getafe
2    Emiliano Buendia Getafe
2    Alvaro Jimenez Getafe
2    Cala Getafe
2    Jean-Luc Gbayara Assoubre Gimnastic
2    Stephane Emana Gimnastic
2    Bruno Perone Gimnastic
2    Jonas Ramalho Girona
2    Alex Granell Girona
2    Pere Pons Riera Girona
2    Cristian Herrera Girona
2    Juanpe Girona
2    Juan Nunez Aguilera Huesca
2    Juanjo Camacho Huesca
2    Carlos David Huesca
2    Natxo Insa Levante
2    Sergio Postigo Levante
2    Victor Casadesus Levante
2    Jefferson Lerma Levante
2    Fernando Seoane Lugo
2    Ignasi Miquel Lugo
2    Pablo Nicolas Caballero Lugo
2    Jordi Calavera Lugo
2    Marcelo Djalo Lugo
2    Antonio Raillo Mallorca
2    Ion Ansotegui Mallorca
2    Alvaro Bustos Mirandes
2    Alex Ortiz Mirandes
2    Marco Sangalli Mirandes
2    Nestor Salinas Mirandes
2    Jairo Morillas Numancia
2    Nacho Numancia
2    Inigo Ruiz de Galarreta Numancia
2    Unai Medina Numancia
2    Ernesto Galan Rayo Vallecano
2    Santi Comesana Rayo Vallecano
2    Antonio Amaya Rayo Vallecano
2    Miku Rayo Vallecano
2    Hector Verdes Real Oviedo
2    Jonathan Pereira Real Oviedo
2    Christian Fernandez Real Oviedo
2    Saul Berjon Real Oviedo
2    Nando Garcia Real Oviedo
2    Alberto Benito Reus
2    Edgar Reus
2    Vitor Reus
2    Federico San Emeterio Sevilla Atletico
2    Curro Sanchez Sevilla Atletico
2    Haythem Jouini Tenerife
2    Carlos Ruiz Tenerife
2    Juan Delgado UCAM Murcia
2    Ivan Salvador UCAM Murcia
2    Natalio Lorenzo UCAM Murcia
2    Nono UCAM Murcia
2    Javier Ros Zaragoza
2    Jorge Pombo Zaragoza
2    Edu Garcia Zaragoza
2    Leandro Cabrera Zaragoza
1    Foued Kadir Alcorcon
1    Marko Bakic Alcorcon
1    Carlos Lorens Bellvis Alcorcon
1    Ivi Alcorcon
1    Federico Vega Alcorcon
1    Victor Perez Alcorcon
1    Francisco Velez Almeria
1    Gaspar Panadero Almeria
1    Jon Ander Cadiz
1    Eddy Israfilov Cadiz
1    Nico Hidalgo Cadiz
1    Guillermo Donoso Cordoba
1    Carlos Caballero Cordoba
1    Javi Lara Cordoba
1    Luso Cordoba
1    Armando Lozano Elche
1    Dominique Malonga Elche
1    Albert Dorca Elche
1    Fabián Elche
1    Sory Kaba Elche
1    Hugo Fraile Martinez Elche
1    Jose Angel Elche
1    Roberto Correa Elche
1    Pedro Elche
1    Javier Noblejas Elche
1    Nicolas Ezequiel Gorosito Getafe
1    Mehdi Lacen Getafe
1    Francisco Molinero Getafe
1    Facundo Andres Castillon Getafe
1    Miguel Angel Cordero Gimnastic
1    Daisuke Suzuki Gimnastic
1    Cristian Lobato Gimnastic
1    Moha Gimnastic
1    Luismi Gimnastic
1    Xavi Molina Gimnastic
1    Jose Carlos Gimnastic
1    Kiko Girona
1    Pablo Maffeo Girona
1    Felipe Sanchon Girona
1    Sebastian Coris Girona
1    Nagore Huesca
1    Paco Montanes Levante
1    Rober Suarez Levante
1    Rafael Martins Levante
1    Yelko Pino Lugo
1    Carlos Pita Lugo
1    Igor Martinez Lugo
1    Carlos Hernandez Lugo
1    Fede Vico Lugo
1    Oscar Diaz Mallorca
1    Juan Rodriguez Mallorca
1    Juan Dominguez Lamas Mallorca
1    Fran Cruz Mirandes
1    Fofo Mirandes
1    Alex Garcia Mirandes
1    Carlos Moreno Mirandes
1    Francisco Regalon Numancia
1    Alexander Callens Numancia
1    Alberto Escasi Numancia
1    Inigo Perez Numancia
1    Franco Cristaldo Rayo Vallecano
1    Roberto Trashorras Rayo Vallecano
1    Fran Beltran Rayo Vallecano
1    Alhassane Bangoura Rayo Vallecano
1    José Raul Baena Rayo Vallecano
1    Lucas Torro Real Oviedo
1    Néstor Susaeta Real Oviedo
1    Carlos De Pena Real Oviedo
1    Jon Erice Real Oviedo
1    Varela Real Oviedo
1    Michu Real Oviedo
1    David Haro Reus
1    Jorge Diaz Reus
1    Srdjan Babic Reus
1    Ricardo Vaz Reus
1    Diego Gonzalez Sevilla Atletico
1    Carlos Fernandez Sevilla Atletico
1    Yan Brice Eteki Sevilla Atletico
1    Cristian Gonzalez Sevilla Atletico
1    David Carmona Sevilla Atletico
1    Bernardo Sevilla Atletico
1    Alberto Jimenez Tenerife
1    Tyronne Tenerife
1    Raul Camara Tenerife
1    Gaku Shibasaki Tenerife
1    German Sanchez Tenerife
1    David Morillas UCAM Murcia
1    Fran Perez UCAM Murcia
1    Pere Milla UCAM Murcia
1    Vullnet Basha UCAM Murcia
1    Igor Lichnovsky Valladolid
1    Alex Perez Valladolid
1    Alex Lopez Valladolid
1    Edu Bedia Zaragoza
1    Guti Zaragoza
1    Cani Zaragoza
1    Marcelo Silva Zaragoza
1    Jorge Casado Zaragoza
1    Jose Enrique Zaragoza
Vis hele listen
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Klub Fordeling G R T
Gimnastic13011141
Almeria1185123
Huesca1166122
Getafe1118119
Sevilla Atletico1057112
Mirandes1047111
Real Oviedo1054109
Tenerife1053108
Mallorca1008108
Rayo Vallecano1044108
Alcorcon957102
Girona975102
Lugo983101
UCAM Murcia938101
Cordoba955100
Elche955100
Cadiz92698
Levante91596
Zaragoza88795
Numancia81990
Reus83487
Valladolid75378
Total21811302311
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
11/6-2017 19:50
Spanien
Segunda División (42 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Cadiz 5.180 5.180 0 0 5.180 5.180
2. Gimnastic 5.180 5.180 5.180 5.180 0 0
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Mirandes – Getafe 1 – 1
19.08.2016 22:00 Almeria – Cadiz 1 – 1
20.08.2016 19:00 Alcorcon – Huesca 0 – 0
20.08.2016 19:00 Mallorca – Reus 0 – 1
20.08.2016 19:00 Elche – Rayo Vallecano 2 – 1
20.08.2016 21:00 Cordoba – Tenerife 1 – 0
21.08.2016 19:00 Numancia – Levante 0 – 1
21.08.2016 19:00 Gimnastic – Lugo 2 – 2
21.08.2016 21:00 Sevilla Atletico – Girona 3 – 3
21.08.2016 22:30 Valladolid – Real Oviedo 1 – 0
22.08.2016 20:00 Zaragoza – UCAM Murcia 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Getafe – Numancia 0 – 0
26.08.2016 22:00 Tenerife – Sevilla Atletico 1 – 1
27.08.2016 19:00 Real Oviedo – Almeria 2 – 0
27.08.2016 19:00 Reus – Mirandes 1 – 1
27.08.2016 19:00 Girona – Elche 3 – 1
27.08.2016 21:00 Lugo – Zaragoza 3 – 3
28.08.2016 19:00 Huesca – Gimnastic 1 – 1
28.08.2016 19:00 UCAM Murcia – Cordoba 1 – 1
28.08.2016 19:00 Levante – Alcorcon 2 – 0
28.08.2016 21:00 Rayo Vallecano – Valladolid 0 – 0
28.08.2016 22:30 Cadiz – Mallorca 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 20:00 Sevilla Atletico – UCAM Murcia 1 – 1
02.09.2016 21:00 Cordoba – Lugo 3 – 3
03.09.2016 16:00 Mirandes – Cadiz 3 – 2
03.09.2016 18:00 Valladolid – Girona 2 – 1
03.09.2016 18:00 Almeria – Rayo Vallecano 3 – 0
03.09.2016 18:00 Getafe – Reus 1 – 1
03.09.2016 20:00 Elche – Tenerife 3 – 1
04.09.2016 16:00 Numancia – Alcorcon 1 – 1
04.09.2016 18:00 Gimnastic – Levante 1 – 1
04.09.2016 20:00 Mallorca – Real Oviedo 0 – 0
04.09.2016 20:30 Zaragoza – Huesca 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Lugo – Sevilla Atletico 1 – 0
10.09.2016 18:00 Reus – Numancia 1 – 1
10.09.2016 18:00 Tenerife – Valladolid 1 – 0
10.09.2016 20:00 Levante – Zaragoza 4 – 2
11.09.2016 12:00 Rayo Vallecano – Mallorca 1 – 0
11.09.2016 16:00 Real Oviedo – Mirandes 0 – 0
11.09.2016 18:00 Alcorcon – Gimnastic 1 – 0
11.09.2016 18:00 UCAM Murcia – Elche 1 – 1
11.09.2016 18:00 Huesca – Cordoba 3 – 0
11.09.2016 18:00 Cadiz – Getafe 3 – 0
11.09.2016 20:00 Girona – Almeria 3 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Numancia – Gimnastic 1 – 0
17.09.2016 18:00 Valladolid – UCAM Murcia 0 – 1
17.09.2016 18:00 Elche – Lugo 0 – 3
17.09.2016 18:00 Reus – Cadiz 1 – 0
17.09.2016 18:00 Cordoba – Levante 1 – 0
17.09.2016 20:00 Zaragoza – Alcorcon 2 – 0
18.09.2016 12:00 Almeria – Tenerife 0 – 1
18.09.2016 16:00 Mirandes – Rayo Vallecano 2 – 1
18.09.2016 18:00 Sevilla Atletico – Huesca 2 – 0
18.09.2016 18:00 Getafe – Real Oviedo 2 – 1
18.09.2016 20:00 Mallorca – Girona 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:00 Alcorcon – Cordoba 0 – 1
20.09.2016 20:00 Lugo – Valladolid 1 – 0
20.09.2016 22:00 Cadiz – Numancia 1 – 0
20.09.2016 22:00 Gimnastic – Zaragoza 0 – 0
21.09.2016 20:00 Levante – Sevilla Atletico 1 – 0
21.09.2016 20:00 Huesca – Elche 0 – 3
21.09.2016 22:00 UCAM Murcia – Almeria 4 – 0
22.09.2016 20:00 Girona – Mirandes 1 – 1
22.09.2016 20:00 Rayo Vallecano – Getafe 2 – 0
22.09.2016 20:00 Real Oviedo – Reus 0 – 1
22.09.2016 22:00 Tenerife – Mallorca 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Sevilla Atletico – Alcorcon 1 – 1
24.09.2016 18:00 Almeria – Lugo 0 – 0
24.09.2016 18:00 Valladolid – Huesca 1 – 2
24.09.2016 18:00 Cordoba – Gimnastic 2 – 0
24.09.2016 20:00 Elche – Levante 0 – 1
25.09.2016 12:00 Cadiz – Real Oviedo 0 – 2
25.09.2016 16:00 Mirandes – Tenerife 3 – 2
25.09.2016 18:00 Numancia – Zaragoza 2 – 1
25.09.2016 18:00 Getafe – Girona 0 – 2
25.09.2016 18:00 Mallorca – UCAM Murcia 0 – 0
25.09.2016 20:00 Reus – Rayo Vallecano 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Huesca – Almeria 2 – 0
01.10.2016 18:00 Gimnastic – Sevilla Atletico 1 – 1
01.10.2016 18:00 Alcorcon – Elche 1 – 0
01.10.2016 18:00 Lugo – Mallorca 3 – 1
01.10.2016 19:30 Zaragoza – Cordoba 1 – 1
02.10.2016 12:00 UCAM Murcia – Mirandes 2 – 2
02.10.2016 16:00 Girona – Reus 1 – 0
02.10.2016 17:45 Levante – Valladolid 3 – 2
02.10.2016 18:00 Tenerife – Getafe 0 – 0
02.10.2016 18:00 Real Oviedo – Numancia 2 – 2
02.10.2016 20:00 Rayo Vallecano – Cadiz 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Reus – Tenerife 0 – 0
08.10.2016 18:00 Numancia – Cordoba 1 – 1
08.10.2016 18:00 Getafe – UCAM Murcia 2 – 0
08.10.2016 18:00 Valladolid – Alcorcon 2 – 0
08.10.2016 18:00 Elche – Gimnastic 4 – 4
08.10.2016 20:00 Sevilla Atletico – Zaragoza 2 – 1
09.10.2016 12:00 Real Oviedo – Rayo Vallecano 2 – 0
09.10.2016 16:00 Mirandes – Lugo 2 – 2
09.10.2016 18:00 Almeria – Levante 2 – 2
09.10.2016 18:00 Mallorca – Huesca 3 – 0
09.10.2016 18:00 Cadiz – Girona 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Lugo – Getafe 0 – 1
15.10.2016 18:00 Girona – Real Oviedo 0 – 0
15.10.2016 18:00 Alcorcon – Almeria 0 – 0
15.10.2016 18:00 Huesca – Mirandes 3 – 0
15.10.2016 20:00 Levante – Mallorca 2 – 1
16.10.2016 12:00 Zaragoza – Elche 1 – 3
16.10.2016 16:00 Cordoba – Sevilla Atletico 0 – 1
16.10.2016 18:00 UCAM Murcia – Reus 0 – 2
16.10.2016 18:00 Gimnastic – Valladolid 1 – 2
16.10.2016 18:00 Rayo Vallecano – Numancia 3 – 3
16.10.2016 20:00 Tenerife – Cadiz 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Elche – Cordoba 1 – 1
22.10.2016 18:00 Numancia – Sevilla Atletico 1 – 2
22.10.2016 18:00 Reus – Lugo 2 – 1
22.10.2016 18:00 Getafe – Huesca 1 – 1
22.10.2016 20:00 Rayo Vallecano – Girona 1 – 0
23.10.2016 12:00 Mallorca – Alcorcon 1 – 0
23.10.2016 12:00 Valladolid – Zaragoza 0 – 0
23.10.2016 16:00 Almeria – Gimnastic 3 – 0
23.10.2016 18:00 Mirandes – Levante 0 – 3
23.10.2016 18:00 Cadiz – UCAM Murcia 2 – 2
23.10.2016 20:00 Real Oviedo – Tenerife 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Huesca – Reus 2 – 1
29.10.2016 18:00 Zaragoza – Almeria 2 – 1
29.10.2016 18:00 Tenerife – Rayo Vallecano 3 – 2
29.10.2016 20:00 Cordoba – Valladolid 1 – 1
30.10.2016 12:00 Girona – Numancia 3 – 0
30.10.2016 12:00 Sevilla Atletico – Elche 2 – 0
30.10.2016 16:00 Lugo – Cadiz 0 – 1
30.10.2016 18:00 UCAM Murcia – Real Oviedo 0 – 1
30.10.2016 18:00 Alcorcon – Mirandes 1 – 0
30.10.2016 18:00 Gimnastic – Mallorca 2 – 2
30.10.2016 20:00 Levante – Getafe 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Cadiz – Huesca 1 – 0
05.11.2016 18:00 Valladolid – Sevilla Atletico 2 – 0
05.11.2016 18:00 Rayo Vallecano – UCAM Murcia 0 – 1
05.11.2016 18:00 Girona – Tenerife 1 – 1
05.11.2016 20:00 Mallorca – Zaragoza 2 – 2
06.11.2016 12:00 Mirandes – Gimnastic 0 – 1
06.11.2016 16:00 Numancia – Elche 2 – 2
06.11.2016 18:00 Almeria – Cordoba 3 – 1
06.11.2016 18:00 Real Oviedo – Lugo 1 – 1
06.11.2016 18:00 Getafe – Alcorcon 1 – 0
06.11.2016 20:00 Reus – Levante 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 20:00 Cordoba – Mallorca 0 – 2
12.11.2016 13:00 Elche – Valladolid 2 – 0
12.11.2016 16:00 Huesca – Real Oviedo 4 – 0
12.11.2016 16:00 Gimnastic – Getafe 1 – 0
12.11.2016 18:00 Alcorcon – Reus 1 – 0
12.11.2016 18:00 Tenerife – Numancia 1 – 1
12.11.2016 18:30 Levante – Cadiz 0 – 0
13.11.2016 12:00 Lugo – Rayo Vallecano 1 – 0
13.11.2016 16:00 Sevilla Atletico – Almeria 1 – 0
13.11.2016 18:00 UCAM Murcia – Girona 0 – 1
13.11.2016 20:00 Zaragoza – Mirandes 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Almeria – Elche 2 – 1
19.11.2016 16:00 Numancia – Valladolid 2 – 1
19.11.2016 18:00 Mallorca – Sevilla Atletico 2 – 2
19.11.2016 18:00 Real Oviedo – Levante 2 – 0
19.11.2016 20:00 Girona – Lugo 3 – 1
20.11.2016 12:00 Reus – Gimnastic 1 – 0
20.11.2016 16:00 Getafe – Zaragoza 1 – 0
20.11.2016 18:00 Rayo Vallecano – Huesca 2 – 2
20.11.2016 18:00 Cadiz – Alcorcon 4 – 1
20.11.2016 18:00 Tenerife – UCAM Murcia 2 – 1
20.11.2016 20:00 Mirandes – Cordoba 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 Gimnastic – Cadiz 1 – 0
26.11.2016 16:00 Lugo – Tenerife 1 – 3
26.11.2016 18:00 UCAM Murcia – Numancia 3 – 2
26.11.2016 18:00 Alcorcon – Real Oviedo 5 – 1
26.11.2016 18:00 Valladolid – Almeria 0 – 0
26.11.2016 20:00 Zaragoza – Reus 2 – 2
27.11.2016 12:00 Elche – Mallorca 1 – 0
27.11.2016 16:00 Huesca – Girona 1 – 2
27.11.2016 18:00 Sevilla Atletico – Mirandes 1 – 0
27.11.2016 18:00 Cordoba – Getafe 1 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:00 Getafe – Sevilla Atletico 2 – 0
03.12.2016 18:15 UCAM Murcia – Lugo 1 – 2
03.12.2016 18:15 Numancia – Almeria 1 – 0
03.12.2016 18:15 Mirandes – Elche 1 – 0
03.12.2016 20:00 Cadiz – Zaragoza 3 – 0
04.12.2016 12:00 Girona – Levante 2 – 1
04.12.2016 12:00 Rayo Vallecano – Alcorcon 2 – 0
04.12.2016 16:00 Real Oviedo – Gimnastic 1 – 0
04.12.2016 18:00 Tenerife – Huesca 1 – 1
04.12.2016 18:00 Mallorca – Valladolid 0 – 3
04.12.2016 20:00 Reus – Cordoba 1 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 Sevilla Atletico – Reus 0 – 1
10.12.2016 16:00 Gimnastic – Rayo Vallecano 0 – 1
10.12.2016 18:00 Huesca – UCAM Murcia 5 – 2
10.12.2016 18:00 Elche – Getafe 2 – 2
10.12.2016 20:00 Levante – Tenerife 1 – 0
11.12.2016 12:00 Almeria – Mallorca 2 – 1
11.12.2016 16:00 Cordoba – Cadiz 1 – 3
11.12.2016 18:00 Alcorcon – Girona 2 – 1
11.12.2016 18:00 Valladolid – Mirandes 5 – 0
11.12.2016 18:00 Lugo – Numancia 3 – 1
11.12.2016 20:00 Zaragoza – Real Oviedo 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 20:45 Levante – Rayo Vallecano 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Reus – Elche 0 – 1
17.12.2016 16:00 Getafe – Valladolid 3 – 1
17.12.2016 18:00 Tenerife – Alcorcon 2 – 0
17.12.2016 18:00 Real Oviedo – Cordoba 1 – 2
17.12.2016 18:00 Lugo – Huesca 1 – 1
17.12.2016 20:00 Girona – Gimnastic 4 – 2
18.12.2016 18:00 Mirandes – Almeria 2 – 1
18.12.2016 18:00 Rayo Vallecano – Zaragoza 1 – 2
18.12.2016 18:00 Numancia – Mallorca 3 – 1
18.12.2016 20:00 Cadiz – Sevilla Atletico 4 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.01.2017 16:00 Valladolid – Reus 1 – 0
06.01.2017 16:00 Almeria – Getafe 0 – 1
06.01.2017 18:00 Numancia – Huesca 0 – 0
06.01.2017 18:00 Mallorca – Mirandes 2 – 0
07.01.2017 18:00 Levante – Lugo 1 – 0
07.01.2017 20:00 Cordoba – Rayo Vallecano 0 – 0
08.01.2017 12:00 Alcorcon – UCAM Murcia 0 – 0
08.01.2017 16:00 Gimnastic – Tenerife 1 – 1
08.01.2017 18:00 Zaragoza – Girona 0 – 2
08.01.2017 18:00 Elche – Cadiz 2 – 3
08.01.2017 20:00 Sevilla Atletico – Real Oviedo 5 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.01.2017 20:00 UCAM Murcia – Levante 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Cadiz – Valladolid 0 – 1
14.01.2017 16:00 Rayo Vallecano – Sevilla Atletico 1 – 1
14.01.2017 18:00 UCAM Murcia – Gimnastic 1 – 1
14.01.2017 18:00 Mirandes – Numancia 0 – 3
14.01.2017 18:00 Real Oviedo – Elche 2 – 1
14.01.2017 20:00 Tenerife – Zaragoza 1 – 0
15.01.2017 12:00 Getafe – Mallorca 1 – 1
15.01.2017 16:00 Reus – Almeria 1 – 0
15.01.2017 18:00 Huesca – Levante 0 – 2
15.01.2017 18:00 Lugo – Alcorcon 1 – 0
15.01.2017 20:00 Girona – Cordoba 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Real Oviedo – Valladolid 1 – 0
21.01.2017 18:00 Huesca – Alcorcon 0 – 1
21.01.2017 18:00 Lugo – Gimnastic 2 – 3
21.01.2017 18:00 Tenerife – Cordoba 2 – 0
21.01.2017 18:00 Rayo Vallecano – Elche 1 – 1
21.01.2017 20:00 UCAM Murcia – Zaragoza 1 – 0
22.01.2017 12:00 Levante – Numancia 1 – 0
22.01.2017 16:00 Reus – Mallorca 1 – 1
22.01.2017 18:00 Getafe – Mirandes 1 – 1
22.01.2017 18:05 Girona – Sevilla Atletico 2 – 0
22.01.2017 20:00 Cadiz – Almeria 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 Elche – Girona 1 – 0
28.01.2017 16:00 Sevilla Atletico – Tenerife 0 – 0
28.01.2017 18:00 Mirandes – Reus 1 – 1
28.01.2017 18:00 Alcorcon – Levante 2 – 0
28.01.2017 18:00 Gimnastic – Huesca 0 – 0
28.01.2017 20:00 Valladolid – Rayo Vallecano 2 – 1
29.01.2017 12:00 Numancia – Getafe 2 – 0
29.01.2017 16:00 Cordoba – UCAM Murcia 1 – 1
29.01.2017 18:00 Mallorca – Cadiz 0 – 0
29.01.2017 18:00 Almeria – Real Oviedo 3 – 0
29.01.2017 20:00 Zaragoza – Lugo 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 UCAM Murcia – Sevilla Atletico 1 – 0
04.02.2017 16:00 Alcorcon – Numancia 2 – 3
04.02.2017 18:00 Tenerife – Elche 2 – 0
04.02.2017 18:00 Lugo – Cordoba 1 – 0
04.02.2017 18:00 Cadiz – Mirandes 2 – 1
04.02.2017 20:00 Huesca – Zaragoza 2 – 3
05.02.2017 12:00 Real Oviedo – Mallorca 2 – 1
05.02.2017 16:00 Rayo Vallecano – Almeria 1 – 0
05.02.2017 18:00 Levante – Gimnastic 2 – 1
05.02.2017 18:00 Reus – Getafe 1 – 1
05.02.2017 20:00 Girona – Valladolid 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 Sevilla Atletico – Lugo 1 – 1
11.02.2017 16:00 Almeria – Girona 0 – 0
11.02.2017 18:00 Gimnastic – Alcorcon 1 – 1
11.02.2017 18:00 Zaragoza – Levante 0 – 1
11.02.2017 20:00 Getafe – Cadiz 3 – 2
12.02.2017 12:00 Cordoba – Huesca 0 – 2
12.02.2017 16:00 Valladolid – Tenerife 0 – 0
12.02.2017 18:00 Elche – UCAM Murcia 1 – 1
12.02.2017 18:00 Mirandes – Real Oviedo 0 – 2
12.02.2017 18:00 Numancia – Reus 1 – 0
12.02.2017 20:00 Mallorca – Rayo Vallecano 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Lugo – Elche 1 – 2
18.02.2017 16:00 UCAM Murcia – Valladolid 1 – 3
18.02.2017 18:00 Levante – Cordoba 3 – 1
18.02.2017 18:00 Tenerife – Almeria 1 – 0
18.02.2017 18:00 Gimnastic – Numancia 2 – 0
18.02.2017 20:00 Girona – Mallorca 1 – 0
19.02.2017 12:00 Huesca – Sevilla Atletico 2 – 1
19.02.2017 16:00 Cadiz – Reus 0 – 0
19.02.2017 18:00 Real Oviedo – Getafe 2 – 1
19.02.2017 18:00 Rayo Vallecano – Mirandes 1 – 2
19.02.2017 20:00 Alcorcon – Zaragoza 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Reus – Real Oviedo 1 – 1
25.02.2017 16:00 Cordoba – Alcorcon 1 – 0
25.02.2017 18:00 Elche – Huesca 1 – 1
25.02.2017 18:00 Mirandes – Girona 0 – 2
25.02.2017 18:00 Mallorca – Tenerife 1 – 4
25.02.2017 20:00 Getafe – Rayo Vallecano 1 – 0
26.02.2017 12:00 Numancia – Cadiz 0 – 3
26.02.2017 16:00 Almeria – UCAM Murcia 2 – 3
26.02.2017 18:00 Valladolid – Lugo 1 – 1
26.02.2017 18:00 Sevilla Atletico – Levante 1 – 1
26.02.2017 20:00 Zaragoza – Gimnastic 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 21:00 Tenerife – Mirandes 1 – 1
04.03.2017 16:00 Alcorcon – Sevilla Atletico 0 – 0
04.03.2017 18:00 Rayo Vallecano – Reus 0 – 0
04.03.2017 18:00 Girona – Getafe 5 – 1
04.03.2017 20:00 Real Oviedo – Cadiz 2 – 1
05.03.2017 12:00 UCAM Murcia – Mallorca 1 – 1
05.03.2017 16:00 Huesca – Valladolid 1 – 0
05.03.2017 18:00 Lugo – Almeria 1 – 2
05.03.2017 18:00 Levante – Elche 2 – 1
05.03.2017 18:00 Gimnastic – Cordoba 2 – 1
05.03.2017 20:00 Zaragoza – Numancia 3 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 Elche – Alcorcon 0 – 0
11.03.2017 16:00 Mallorca – Lugo 1 – 1
11.03.2017 18:00 Mirandes – UCAM Murcia 1 – 1
11.03.2017 18:00 Valladolid – Levante 0 – 4
11.03.2017 18:00 Numancia – Real Oviedo 0 – 0
11.03.2017 20:30 Cordoba – Zaragoza 2 – 1
12.03.2017 12:00 Almeria – Huesca 0 – 0
12.03.2017 16:00 Sevilla Atletico – Gimnastic 2 – 2
12.03.2017 18:00 Reus – Girona 1 – 2
12.03.2017 18:00 Cadiz – Rayo Vallecano 1 – 0
12.03.2017 20:30 Getafe – Tenerife 2 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Gimnastic – Elche 1 – 3
18.03.2017 16:00 Cordoba – Numancia 0 – 0
18.03.2017 18:00 UCAM Murcia – Getafe 2 – 0
18.03.2017 18:00 Lugo – Mirandes 2 – 1
18.03.2017 18:00 Huesca – Mallorca 2 – 1
18.03.2017 20:30 Zaragoza – Sevilla Atletico 1 – 2
19.03.2017 12:00 Levante – Almeria 1 – 0
19.03.2017 16:00 Alcorcon – Valladolid 1 – 2
19.03.2017 17:00 Tenerife – Reus 0 – 1
19.03.2017 18:00 Girona – Cadiz 1 – 2
19.03.2017 20:30 Rayo Vallecano – Real Oviedo 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Valladolid – Gimnastic 1 – 2
25.03.2017 18:00 Almeria – Alcorcon 3 – 1
25.03.2017 18:00 Numancia – Rayo Vallecano 0 – 0
25.03.2017 20:30 Mallorca – Levante 1 – 1
25.03.2017 20:45 Real Oviedo – Girona 2 – 0
26.03.2017 12:00 Getafe – Lugo 2 – 0
26.03.2017 16:00 Cadiz – Tenerife 0 – 1
26.03.2017 18:00 Mirandes – Huesca 1 – 3
26.03.2017 18:00 Reus – UCAM Murcia 0 – 0
26.03.2017 18:00 Sevilla Atletico – Cordoba 1 – 0
26.03.2017 20:30 Elche – Zaragoza 0 – 3

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 Alcorcon – Mallorca 1 – 0
01.04.2017 16:00 Levante – Mirandes 2 – 1
01.04.2017 18:00 Huesca – Getafe 0 – 0
01.04.2017 18:00 UCAM Murcia – Cadiz 1 – 1
01.04.2017 20:30 Girona – Rayo Vallecano 1 – 3
02.04.2017 12:00 Gimnastic – Almeria 0 – 1
02.04.2017 16:00 Lugo – Reus 1 – 0
02.04.2017 18:00 Tenerife – Real Oviedo 1 – 0
02.04.2017 18:00 Cordoba – Elche 1 – 0
02.04.2017 20:30 Zaragoza – Valladolid 1 – 1
03.04.2017 20:00 Sevilla Atletico – Numancia 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Mirandes – Alcorcon 2 – 0
08.04.2017 16:00 Mallorca – Gimnastic 0 – 0
08.04.2017 18:00 Getafe – Levante 2 – 0
08.04.2017 18:00 Cadiz – Lugo 1 – 1
08.04.2017 20:30 Rayo Vallecano – Tenerife 1 – 1
09.04.2017 12:00 Valladolid – Cordoba 2 – 1
09.04.2017 16:00 Elche – Sevilla Atletico 3 – 2
09.04.2017 18:00 Reus – Huesca 0 – 1
09.04.2017 18:00 Real Oviedo – UCAM Murcia 2 – 0
09.04.2017 18:00 Numancia – Girona 0 – 2
09.04.2017 20:30 Almeria – Zaragoza 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 16:00 Elche – Numancia 1 – 3
15.04.2017 18:00 Tenerife – Girona 3 – 3
15.04.2017 18:00 Gimnastic – Mirandes 4 – 1
15.04.2017 20:30 Huesca – Cadiz 1 – 1
16.04.2017 12:00 Sevilla Atletico – Valladolid 6 – 2
16.04.2017 16:00 Alcorcon – Getafe 0 – 3
16.04.2017 18:00 UCAM Murcia – Rayo Vallecano 0 – 1
16.04.2017 18:00 Cordoba – Almeria 1 – 0
16.04.2017 18:00 Lugo – Real Oviedo 2 – 1
16.04.2017 20:30 Zaragoza – Mallorca 1 – 0
17.04.2017 20:00 Levante – Reus 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Real Oviedo – Huesca 1 – 1
22.04.2017 16:00 Valladolid – Elche 2 – 1
22.04.2017 18:00 Getafe – Gimnastic 1 – 1
22.04.2017 18:00 Rayo Vallecano – Lugo 2 – 0
22.04.2017 18:00 Cadiz – Levante 1 – 1
22.04.2017 20:30 Girona – UCAM Murcia 1 – 2
23.04.2017 12:00 Numancia – Tenerife 1 – 1
23.04.2017 16:00 Mirandes – Zaragoza 0 – 1
23.04.2017 16:00 Mallorca – Cordoba 1 – 1
23.04.2017 18:00 Almeria – Sevilla Atletico 2 – 1
23.04.2017 18:00 Reus – Alcorcon 0 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Elche – Almeria 2 – 3
29.04.2017 16:00 UCAM Murcia – Tenerife 1 – 0
29.04.2017 18:00 Valladolid – Numancia 1 – 1
29.04.2017 18:00 Levante – Real Oviedo 1 – 0
29.04.2017 20:30 Zaragoza – Getafe 1 – 2
30.04.2017 12:00 Alcorcon – Cadiz 0 – 2
30.04.2017 16:00 Lugo – Girona 1 – 2
30.04.2017 18:00 Cordoba – Mirandes 1 – 1
30.04.2017 20:00 Sevilla Atletico – Mallorca 2 – 3
01.05.2017 17:00 Huesca – Rayo Vallecano 2 – 0
01.05.2017 19:00 Gimnastic – Reus 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Real Oviedo – Alcorcon 0 – 1
06.05.2017 16:00 Mallorca – Elche 1 – 0
06.05.2017 18:00 Numancia – UCAM Murcia 1 – 0
06.05.2017 18:00 Rayo Vallecano – Levante 2 – 1
06.05.2017 20:30 Girona – Huesca 3 – 1
07.05.2017 13:00 Tenerife – Lugo 2 – 1
07.05.2017 16:00 Mirandes – Sevilla Atletico 0 – 1
07.05.2017 18:00 Cadiz – Gimnastic 0 – 0
07.05.2017 18:00 Getafe – Cordoba 2 – 0
07.05.2017 18:00 Almeria – Valladolid 0 – 3
07.05.2017 20:30 Reus – Zaragoza 1 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:00 Sevilla Atletico – Getafe 2 – 1
12.05.2017 21:00 Zaragoza – Cadiz 1 – 1
13.05.2017 13:00 Valladolid – Mallorca 2 – 1
13.05.2017 16:15 Elche – Mirandes 0 – 1
13.05.2017 16:15 Huesca – Tenerife 2 – 2
13.05.2017 18:00 Levante – Girona 2 – 1
13.05.2017 18:30 Almeria – Numancia 2 – 0
13.05.2017 18:30 Alcorcon – Rayo Vallecano 2 – 0
13.05.2017 18:30 Cordoba – Reus 1 – 0
13.05.2017 20:45 Gimnastic – Real Oviedo 2 – 2
14.05.2017 12:00 Lugo – UCAM Murcia 0 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 20:00 Rayo Vallecano – Gimnastic 2 – 0
19.05.2017 21:00 Getafe – Elche 2 – 0
20.05.2017 19:00 Girona – Alcorcon 0 – 0
20.05.2017 19:00 Reus – Sevilla Atletico 2 – 1
20.05.2017 19:00 UCAM Murcia – Huesca 3 – 1
20.05.2017 19:00 Mallorca – Almeria 1 – 0
20.05.2017 19:00 Tenerife – Levante 0 – 0
20.05.2017 21:00 Cadiz – Cordoba 1 – 1
20.05.2017 21:00 Real Oviedo – Zaragoza 0 – 0
21.05.2017 12:00 Mirandes – Valladolid 2 – 2
21.05.2017 17:05 Numancia – Lugo 0 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 20:00 Levante – UCAM Murcia 3 – 1
27.05.2017 16:00 Huesca – Lugo 1 – 0
27.05.2017 18:00 Almeria – Mirandes 2 – 0
27.05.2017 18:00 Valladolid – Getafe 1 – 0
27.05.2017 18:00 Sevilla Atletico – Cadiz 3 – 3
28.05.2017 12:00 Alcorcon – Tenerife 1 – 3
28.05.2017 16:00 Zaragoza – Rayo Vallecano 1 – 1
28.05.2017 18:00 Mallorca – Numancia 0 – 0
28.05.2017 18:00 Gimnastic – Girona 3 – 1
28.05.2017 18:00 Elche – Reus 1 – 1
28.05.2017 20:30 Cordoba – Real Oviedo 4 – 2

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 21:00 Lugo – Levante 1 – 0
04.06.2017 20:00 Getafe – Almeria 4 – 0
04.06.2017 20:00 Mirandes – Mallorca 2 – 2
04.06.2017 20:00 Huesca – Numancia 0 – 0
04.06.2017 20:00 UCAM Murcia – Alcorcon 0 – 1
04.06.2017 20:00 Tenerife – Gimnastic 0 – 1
04.06.2017 20:00 Girona – Zaragoza 0 – 0
04.06.2017 20:00 Rayo Vallecano – Cordoba 1 – 2
04.06.2017 20:00 Real Oviedo – Sevilla Atletico 1 – 0
04.06.2017 20:00 Cadiz – Elche 2 – 1
04.06.2017 20:00 Reus – Valladolid 2 – 0

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 21:00 Sevilla Atletico – Rayo Vallecano 1 – 2
10.06.2017 20:30 Alcorcon – Lugo 3 – 0
10.06.2017 20:30 Gimnastic – UCAM Murcia 1 – 0
10.06.2017 20:30 Zaragoza – Tenerife 1 – 2
10.06.2017 20:30 Cordoba – Girona 2 – 1
10.06.2017 20:30 Elche – Real Oviedo 0 – 2
10.06.2017 20:30 Valladolid – Cadiz 1 – 0
10.06.2017 20:30 Almeria – Reus 1 – 0
10.06.2017 20:30 Mallorca – Getafe 3 – 3
10.06.2017 20:30 Levante – Huesca 1 – 2
11.06.2017 18:00 Numancia – Mirandes 0 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Numancia
Mirandes
0 – 2
11. juni 18:00
Færdig
Valladolid
Cadiz
1 – 0
10. juni 20:30
Færdig
Levante
Huesca
1 – 2
10. juni 20:30
Færdig
Mallorca
Getafe
3 – 3
10. juni 20:30
Færdig
Almeria
Reus
1 – 0
10. juni 20:30
Færdig
Elche
Real Oviedo
0 – 2
10. juni 20:30
Færdig
Cordoba
Girona
2 – 1
10. juni 20:30
Færdig
Zaragoza
Tenerife
1 – 2
10. juni 20:30
Færdig
Gimnastic
UCAM Murcia
1 – 0
10. juni 20:30
Færdig
Alcorcon
Lugo
3 – 0
10. juni 20:30
Færdig
Sevilla Atletico
Rayo Vallecano
1 – 2
9. juni 21:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Spanien