LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Gimnastic

Om Gimnastic

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af Gimnastic

Turnering Placering Form
Segunda División #18
har ikke vundet 2 kampe i træk
Copa Del Rey 4. Runde
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Gimnastic fra nyhedsarkivet

Nyheder om Gimnastic

04/01 16:40
22/12 21:52
01/12 22:55
18/06 10:21
10/10 08:38
11/08 14:07
29/07 13:59
11/07 15:38
09/06 10:32
13/12 07:59


Blog-indlæg om Gimnastic

Der findes desværre ingen blogindlæg om Gimnastic.

Vil du være den første der blogger om Gimnastic? Så besøg bold.blog!


Spillertrup for Gimnastic

Nr. Navn Position
1. Manolo Reina (31 år) Målmand
2. Gerard Valentin (23 år) Forsvar
3. Jose Mossa (28 år) Forsvar
4. Xavi Molina (30 år) Midtbane
5. Iago Bouzon (33 år) Forsvar
6. Wilfried Zahibo (23 år) Midtbane
7. Jose Carlos (29 år) Midtbane
8. Lévy Madinda (24 år) Midtbane
9. Cristian Lobato (28 år) Angreb
10. Juan Muniz (25 år) Midtbane
11. Alex Lopez (23 år) Angreb
12. Jean-Luc Gbayara Assoubre (24 år) Midtbane
14. Ikechukwu Uche (33 år) Angreb
15. Juan Delgado (24 år) Midtbane
16. Bruno Perone (29 år) Forsvar
17. Luismi (24 år) Forsvar
18. Daisuke Suzuki (27 år) Forsvar
19. Amadou Boiro (21 år) Forsvar
20. Miguel Angel Cordero (29 år) Midtbane
21. Ferran Giner (28 år) Midtbane
22. Manu Barreiro (30 år) Angreb
23. Sergio Tejera (26 år) Midtbane
24. Muhammed Djetei (22 år) Forsvar
25. Achille Emana (34 år) Midtbane
27. Stole Dimitrievski (23 år) Målmand
30. Stephane Emana (22 år) Angreb
31. Alberto Varo (24 år) Målmand
33. Jose Perales (23 år) Målmand
36. Marc Vadillo (23 år) Forsvar
37. Roger Bonet (22 år) Forsvar
Fabrice Ondoa (21 år) Målmand
Otar Kakabadze (21 år) Forsvar
Moussa Bandeh Kandeh (25 år) Forsvar
Manolo Martinez (36 år) Midtbane
Carlos Garcia (23 år) Midtbane
Elvir Maloku (20 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Gimnastic
Lugo
2 – 2
21. august 19:00
1. runde
Huesca
Gimnastic
1 – 1
28. august 19:00
2. runde
Gimnastic
Levante
1 – 1
4. september 18:00
3. runde
Gimnastic
Numancia
1 – 0
7. september 19:00
2. runde
Alcorcon
Gimnastic
1 – 0
11. september 18:00
4. runde
Numancia
Gimnastic
1 – 0
17. september 16:00
5. runde
Gimnastic
Zaragoza
0 – 0
20. september 22:00
6. runde
Cordoba
Gimnastic
2 – 0
24. september 18:00
7. runde
Gimnastic
Sevilla Atletico
1 – 1
1. oktober 18:00
8. runde
Elche
Gimnastic
4 – 4
8. oktober 18:00
9. runde
Rayo Vallecano
Gimnastic
5 – 6
12. oktober 17:00
3. runde
Gimnastic
Valladolid
1 – 2
16. oktober 18:00
10. runde
Almeria
Gimnastic
3 – 0
23. oktober 16:00
11. runde
Gimnastic
Mallorca
2 – 2
30. oktober 18:00
12. runde
Mirandes
Gimnastic
0 – 1
6. november 12:00
13. runde
Gimnastic
Getafe
1 – 0
12. november 16:00
14. runde
Reus
Gimnastic
1 – 0
20. november 12:00
15. runde
Gimnastic
Cadiz
1 – 0
25. november 20:00
16. runde
Gimnastic
Alaves
0 – 3
1. december 21:00
4. runde
Real Oviedo
Gimnastic
1 – 0
4. december 16:00
17. runde
Gimnastic
Rayo Vallecano
0 – 1
10. december 16:00
18. runde
Girona
Gimnastic
4 – 2
17. december 20:00
19. runde
Alaves
Gimnastic
3 – 0
22. december 20:00
4. runde
Gimnastic
Tenerife
1 – 1
8. januar 16:00
20. runde
UCAM Murcia
Gimnastic
1 – 1
14. januar 18:00
21. runde
Lugo
Gimnastic
2 – 3
21. januar 18:00
22. runde
Gimnastic
Huesca
0 – 0
28. januar 18:00
23. runde
Levante
Gimnastic
2 – 1
5. februar 18:00
24. runde
Gimnastic
Alcorcon
1 – 1
11. februar 18:00
25. runde
Gimnastic
Numancia
2 – 0
18. februar 18:00
26. runde
Zaragoza
Gimnastic
1 – 2
26. februar 20:00
27. runde
Gimnastic
Cordoba
2 – 1
5. marts 18:00
28. runde
Sevilla Atletico
Gimnastic
2 – 2
12. marts 16:00
29. runde
Gimnastic
Elche
1 – 3
17. marts 20:00
30. runde
Valladolid
Gimnastic
vs
25. marts 16:00
31. runde
Gimnastic
Almeria
vs
2. april 12:00
32. runde
Mallorca
Gimnastic
vs
8. april 16:00
33. runde
Gimnastic
Mirandes
vs
16. april 17:00
34. runde
Getafe
Gimnastic
vs
23. april 17:00
35. runde
Gimnastic
Reus
vs
30. april 17:00
36. runde
Cadiz
Gimnastic
vs
7. maj 17:00
37. runde
Gimnastic
Real Oviedo
vs
14. maj 17:00
38. runde
Rayo Vallecano
Gimnastic
vs
21. maj 17:00
39. runde
Gimnastic
Girona
vs
28. maj 17:00
40. runde
Tenerife
Gimnastic
vs
4. juni 17:00
41. runde
Gimnastic
UCAM Murcia
vs
11. juni 17:00
42. runde