Tipico 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sirius 25 15 6 4 45 - 19 51
2. Halmstad 25 15 5 5 39 - 22 50
3. AFC United 24 13 6 5 35 - 18 45
4. Dalkurd FF 24 10 9 5 33 - 21 39
5. Varbergs BoIS FC 25 11 5 9 25 - 30 38
6. GAIS 25 8 12 5 41 - 28 36
7. Åtvidaberg 25 10 5 10 41 - 44 35
8. Trelleborgs FF 24 8 10 6 31 - 24 34
9. IK Frej Täby 25 8 9 8 33 - 35 33
10. IFK Värnamo 24 7 10 7 27 - 31 31
11. Örgryte 24 8 6 10 35 - 32 30
12. Syrianska 25 6 7 12 20 - 32 25
13. Degerfors 24 6 7 11 25 - 42 25
14. Assyriska FF 25 4 9 12 28 - 36 21
15. Ljungskile 25 4 8 13 24 - 38 20
16. Ängelholms FF 25 4 6 15 19 - 49 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
197 33,19 501 2,54 89 (45,2 %) 60 (30,5 %) 48 (24,4 %)
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sirius 13 9 3 1 30 - 12 30
2. Halmstad 13 9 3 1 24 - 7 30
3. AFC United 12 8 3 1 22 - 6 27
4. Dalkurd FF 12 6 6 0 22 - 9 24
5. Varbergs BoIS FC 12 6 2 4 12 - 13 20
6. GAIS 13 6 6 1 28 - 13 24
7. Åtvidaberg 12 8 1 3 21 - 13 25
8. Trelleborgs FF 12 6 6 0 21 - 6 24
9. IK Frej Täby 13 7 3 3 22 - 16 24
10. IFK Värnamo 12 5 6 1 14 - 9 21
11. Örgryte 12 5 3 4 21 - 13 18
12. Syrianska 12 4 3 5 10 - 15 15
13. Degerfors 12 4 2 6 12 - 20 14
14. Assyriska FF 13 2 6 5 14 - 16 12
15. Ljungskile 12 2 5 5 12 - 16 11
16. Ängelholms FF 12 2 2 8 7 - 25 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
197 33,19 501 2,54 89 (45,2 %) 60 (30,5 %) 48 (24,4 %)
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sirius 12 6 3 3 15 - 7 21
2. Halmstad 12 6 2 4 15 - 15 20
3. AFC United 12 5 3 4 13 - 12 18
4. Dalkurd FF 12 4 3 5 11 - 12 15
5. Varbergs BoIS FC 13 5 3 5 13 - 17 18
6. GAIS 12 2 6 4 13 - 15 12
7. Åtvidaberg 13 2 4 7 20 - 31 10
8. Trelleborgs FF 12 2 4 6 10 - 18 10
9. IK Frej Täby 12 1 6 5 11 - 19 9
10. IFK Värnamo 12 2 4 6 13 - 22 10
11. Örgryte 12 3 3 6 14 - 19 12
12. Syrianska 13 2 4 7 10 - 17 10
13. Degerfors 12 2 5 5 13 - 22 11
14. Assyriska FF 12 2 3 7 14 - 20 9
15. Ljungskile 13 2 3 8 12 - 22 9
16. Ängelholms FF 13 2 4 7 12 - 24 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
197 33,19 501 2,54 89 (45,2 %) 60 (30,5 %) 48 (24,4 %)
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Sirius 12 7 1,80 0,76
2. Halmstad 14 3 1,56 0,88
3. AFC United 12 7 1,46 0,75
4. Dalkurd FF 9 6 1,38 0,88
5. Varbergs BoIS FC 9 9 1,00 1,20
6. GAIS 8 9 1,64 1,12
7. Åtvidaberg 5 7 1,64 1,76
8. Trelleborgs FF 11 10 1,29 1,00
9. IK Frej Täby 4 6 1,32 1,40
10. IFK Värnamo 9 7 1,13 1,29
11. Örgryte 7 7 1,46 1,33
12. Syrianska 7 9 0,80 1,28
13. Degerfors 5 8 1,04 1,75
14. Assyriska FF 5 10 1,12 1,44
15. Ljungskile 5 8 0,96 1,52
16. Ängelholms FF 2 11 0,76 1,96
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
197 33,19 501 2,54 89 (45,2 %) 60 (30,5 %) 48 (24,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Mål    Spiller Klub
14    Dragan Kapcevic Sirius
12    Marcus Pode Trelleborgs FF
11    Alexander Ruud Tveter Halmstad
10    Oke Akpoveta Dalkurd FF
10    Mirkan Aydin Dalkurd FF
10    Luka Mijaljevic GAIS
9    Shkodran Maholli Åtvidaberg
9    Luther Singh GAIS
9    Fredrik Olsson Halmstad
9    Sebastian Ohlsson Örgryte
8    Mahmoud Eid Åtvidaberg
8    Ammar Ahmed Åtvidaberg
8    Sead Haksabanovic Halmstad
8    Ante Björkebaum Sirius
7    Simon Alexandersson Åtvidaberg
7    Pär Cederqvist IFK Värnamo
7    William Atashkadeh Örgryte
7    Ian Sirelius Sirius
7    Nsima Peter Varbergs BoIS FC
6    Othman El Kabir AFC United
6    Mohamed Turay AFC United
6    Omar Eddahri AFC United
6    Mattias Genc Assyriska FF
6    Daniel Sliper Assyriska FF
6    Peter Samuelsson Degerfors
6    Issam Jebali IFK Värnamo
6    George Mourad Örgryte
6    Zoran Jovanovic Trelleborgs FF
5    Sasa Matic AFC United
5    Ahmed Awad Dalkurd FF
5    Ludvig Fritzon Degerfors
5    Dardan Rexhepi GAIS
5    Kieron Cadogan GAIS
5    Robin Book GAIS
5    David Engström IFK Värnamo
5    Joakim Runnemo IK Frej Täby
5    Salif Jönsson Trelleborgs FF
4    Vladica Zlojutro Ängelholms FF
4    Ryan Finley Ängelholms FF
4    Tim Söderström Assyriska FF
4    Simon Helg Åtvidaberg
4    Tim Andre Nilsen Ljungskile
4    Jakob Olsson Ljungskile
4    Yoann Arquin Syrianska
4    Thomas Drage Varbergs BoIS FC
3    Tristan Bowen AFC United
3    Ferid Ali AFC United
3    Daniel Jarl AFC United
3    Filip Rogic AFC United
3    Mamadou Wague Assyriska FF
3    Kenny Pavey Assyriska FF
3    Diego Montiel Dalkurd FF
3    Leonard Pllana Dalkurd FF
3    Imed Louati Dalkurd FF
3    Amor Layoni Degerfors
3    Govend Haidar Degerfors
3    James Sinclair GAIS
3    Alexander Henningsson Halmstad
3    Johan Svahn IFK Värnamo
3    Pontus Åsbrink IK Frej Täby
3    Pontus Silfver IK Frej Täby
3    Lukas Sunesson IK Frej Täby
3    Hannes Stiller Ljungskile
3    Admir Bajrovic Ljungskile
3    Gabriel Altemark-Vanneryr Ljungskile
3    Johan Andersson Sirius
3    Mattias Mete Syrianska
3    Kristian Haynes Trelleborgs FF
3    Joakim Lindner Varbergs BoIS FC
3    Thomas Boakye Varbergs BoIS FC
2    Ardian Rexhepi Ängelholms FF
2    Oliver Stojanovic-Fredin Ängelholms FF
2    Fredrik Holster Assyriska FF
2    Sebastian Ramhorn Åtvidaberg
2    Henrik Löfkvist Dalkurd FF
2    Dusan Djuric Dalkurd FF
2    Predrag Randjelovic Dalkurd FF
2    Alexander Andersson Degerfors
2    Liam Davis GAIS
2    Malkolm Moenza GAIS
2    Simon Silverholt Halmstad
2    Andreas Bengtsson Halmstad
2    Simon Nilsson IFK Värnamo
2    Philip Wiström IK Frej Täby
2    Dida Rashidi IK Frej Täby
2    Alagie Sosseh IK Frej Täby
2    Victor Söderström IK Frej Täby
2    Ahmed Suleiman Ljungskile
2    Linus Tornblad Ljungskile
2    Ahmed El-Amrani Ljungskile
2    Björn Anklev Örgryte
2    Daniel Paulson Örgryte
2    Fredrik Björck Örgryte
2    Martin Mutumba Örgryte
2    Jakob Bergman Sirius
2    Niklas Maripuu Sirius
2    Christer Gustafsson Sirius
2    Moses Ogbu Sirius
2    Success Chimankpa Nwosu Syrianska
2    August Wangberg Syrianska
2    Mattias Håkansson Trelleborgs FF
2    Freddie Brorsson Trelleborgs FF
2    Hosam Aiesh Varbergs BoIS FC
2    Elias Andersson Varbergs BoIS FC
1    Patrick Dyrestam Ängelholms FF
1    Petar Petrovic Ängelholms FF
1    Johan Eiswohld Ängelholms FF
1    Marcus Bergholtz Ängelholms FF
1    Albin Nilsson Ängelholms FF
1    George Makdessi Assyriska FF
1    Linus Malmborg Assyriska FF
1    Simon Strand Assyriska FF
1    Marijan Cosic Åtvidaberg
1    Hampus Holmgren Åtvidaberg
1    Jesper Nyholm Dalkurd FF
1    Rawez Lawan Dalkurd FF
1    Marcus De Bruin Degerfors
1    Boris Lumbana Degerfors
1    Ronny Sabo Degerfors
1    Tobias Solberg Degerfors
1    Shpetim Hasani Degerfors
1    Alibek Aliev GAIS
1    Carl Nyström GAIS
1    Johan Lundgren GAIS
1    Jesper Westerberg Halmstad
1    Marcus Johansson Halmstad
1    Rebin Asaad Halmstad
1    Freddy Winst IFK Värnamo
1    Ellis Culum IFK Värnamo
1    Adam Chennoufi IFK Värnamo
1    Oscar Johansson IFK Värnamo
1    Abdul Basit Adam IK Frej Täby
1    Ken Fagerberg Ljungskile
1    Egzon Binaku Ljungskile
1    Hannes Sahlin-Gustavsson Örgryte
1    Johan Hammar Örgryte
1    Niklas Klingberg Örgryte
1    Dardan Mustafa Örgryte
1    Andreas Östling Örgryte
1    Oscar Pehrsson Sirius
1    Alexander Nilsson Sirius
1    Kingsley Sarfo Sirius
1    Kim Skoglund Sirius
1    Patrick Hopkins Sirius
1    Felix Michel Syrianska
1    Marko Nikolic Syrianska
1    Charbel Georges Syrianska
1    Kevin Bisse Syrianska
1    Mattias Liljestrand Syrianska
1    Bachir Katourgi Syrianska
1    Alexander Blomqvist Trelleborgs FF
1    Joel Palmqvist Varbergs BoIS FC
1    Pär Asp Varbergs BoIS FC
1    Mats André Kaland Varbergs BoIS FC
1    Sebastian Crona Varbergs BoIS FC
Vis hele listen
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
26/9-2016 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. GAIS 75.393 3.016 45.424 3.494 29.969 2.497
2. Halmstad 65.398 2.616 44.433 3.418 20.965 1.747
3. Örgryte 64.160 2.673 33.422 2.785 30.738 2.562
4. Sirius 47.935 1.917 32.923 2.533 15.012 1.251
5. Dalkurd FF 46.731 1.947 14.851 1.238 31.880 2.657
6. Åtvidaberg 45.337 1.813 24.997 2.083 20.340 1.565
7. Varbergs BoIS FC 44.981 1.799 22.953 1.913 22.028 1.694
8. Degerfors 42.756 1.782 19.867 1.656 22.889 1.907
9. Assyriska FF 42.743 1.710 21.442 1.649 21.301 1.775
10. Syrianska 42.639 1.706 20.513 1.709 22.126 1.702
11. IFK Värnamo 39.028 1.626 15.985 1.332 23.043 1.920
12. Trelleborgs FF 38.733 1.614 17.946 1.496 20.787 1.732
13. IK Frej Täby 28.078 1.123 11.790 907 16.288 1.357
14. Ljungskile 27.506 1.100 11.071 923 16.435 1.264
15. AFC United 25.631 1.068 6.724 560 18.907 1.576
16. Ängelholms FF 24.543 982 6.455 538 18.088 1.391
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2016 12:30 Varbergs BoIS FC – Åtvidaberg 2 – 1
02.04.2016 15:15 GAIS – IK Frej Täby 2 – 0
03.04.2016 14:00 Degerfors – AFC United 0 – 2
03.04.2016 16:00 Ängelholms FF – Syrianska 1 – 0
03.04.2016 16:00 Ljungskile – Örgryte 1 – 1
03.04.2016 18:00 Assyriska FF – Dalkurd FF 2 – 1
04.04.2016 19:00 Sirius – Halmstad 2 – 1
04.04.2016 19:00 Trelleborgs FF – IFK Värnamo 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2016 15:00 Halmstad – Trelleborgs FF 3 – 0
09.04.2016 15:00 Dalkurd FF – Varbergs BoIS FC 1 – 1
09.04.2016 16:00 AFC United – GAIS 3 – 0
09.04.2016 16:00 IK Frej Täby – Assyriska FF 2 – 1
10.04.2016 13:00 IFK Värnamo – Ljungskile 0 – 2
10.04.2016 15:00 Åtvidaberg – Sirius 0 – 3
10.04.2016 16:00 Syrianska – Degerfors 1 – 1
11.04.2016 19:30 Örgryte – Ängelholms FF 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2016 13:30 Varbergs BoIS FC – IFK Värnamo 0 – 2
16.04.2016 15:00 GAIS – Syrianska 1 – 1
16.04.2016 15:00 Degerfors – IK Frej Täby 2 – 2
17.04.2016 12:30 Ängelholms FF – Halmstad 0 – 1
17.04.2016 14:30 Ljungskile – Åtvidaberg 2 – 2
17.04.2016 16:00 Assyriska FF – Örgryte 0 – 1
18.04.2016 19:00 Trelleborgs FF – AFC United 1 – 0
18.04.2016 19:30 Sirius – Dalkurd FF 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2016 15:00 AFC United – Ljungskile 1 – 0
23.04.2016 15:00 Halmstad – GAIS 2 – 0
23.04.2016 16:00 IK Frej Täby – Ängelholms FF 1 – 2
24.04.2016 14:00 Dalkurd FF – Trelleborgs FF 1 – 0
24.04.2016 16:00 Åtvidaberg – Assyriska FF 2 – 1
24.04.2016 16:00 IFK Värnamo – Sirius 0 – 0
24.04.2016 16:00 Syrianska – Varbergs BoIS FC 0 – 2
25.04.2016 19:30 Örgryte – Degerfors 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2016 15:00 Degerfors – Åtvidaberg 0 – 3
30.04.2016 15:05 GAIS – Örgryte 0 – 0
30.04.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – IK Frej Täby 2 – 2
01.05.2016 13:00 Ljungskile – Dalkurd FF 1 – 0
01.05.2016 15:00 Assyriska FF – Halmstad 0 – 2
01.05.2016 16:00 Ängelholms FF – IFK Värnamo 0 – 4
02.05.2016 19:00 Sirius – AFC United 0 – 0
02.05.2016 19:00 Trelleborgs FF – Syrianska 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2016 17:30 Örgryte – Varbergs BoIS FC 3 – 0
07.05.2016 15:00 Åtvidaberg – Trelleborgs FF 2 – 0
07.05.2016 15:00 Halmstad – Degerfors 0 – 1
07.05.2016 16:00 AFC United – Ängelholms FF 3 – 2
07.05.2016 16:00 IK Frej Täby – Sirius 2 – 2
08.05.2016 14:00 Syrianska – Ljungskile 1 – 0
08.05.2016 15:00 Dalkurd FF – GAIS 2 – 2
08.05.2016 16:00 IFK Värnamo – Assyriska FF 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2016 19:00 GAIS – Åtvidaberg 1 – 0
11.05.2016 19:00 Assyriska FF – AFC United 0 – 2
11.05.2016 19:00 Degerfors – IFK Värnamo 3 – 1
11.05.2016 19:00 Ljungskile – IK Frej Täby 2 – 2
11.05.2016 19:00 Ängelholms FF – Dalkurd FF 1 – 2
11.05.2016 19:00 Sirius – Syrianska 3 – 1
11.05.2016 19:00 Trelleborgs FF – Örgryte 2 – 2
12.05.2016 18:30 Varbergs BoIS FC – Halmstad 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2016 16:00 Ängelholms FF – Assyriska FF 0 – 3
15.05.2016 13:00 Örgryte – Sirius 1 – 2
15.05.2016 15:00 Dalkurd FF – Degerfors 2 – 2
15.05.2016 16:00 AFC United – Varbergs BoIS FC 1 – 1
15.05.2016 16:00 IFK Värnamo – GAIS 1 – 1
15.05.2016 16:00 IK Frej Täby – Trelleborgs FF 0 – 2
15.05.2016 17:00 Syrianska – Åtvidaberg 2 – 0
16.05.2016 19:30 Halmstad – Ljungskile 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2016 16:00 IK Frej Täby – Örgryte 2 – 1
21.05.2016 16:00 IFK Värnamo – Syrianska 1 – 0
21.05.2016 16:00 Sirius – Degerfors 6 – 0
21.05.2016 18:15 Trelleborgs FF – Ljungskile 4 – 0
22.05.2016 15:00 GAIS – Ängelholms FF 7 – 0
22.05.2016 18:05 Assyriska FF – Varbergs BoIS FC 1 – 1
23.05.2016 19:00 Åtvidaberg – AFC United 4 – 0
23.05.2016 19:30 Halmstad – Dalkurd FF 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2016 16:00 Dalkurd FF – IK Frej Täby 2 – 0
28.05.2016 16:00 Degerfors – Assyriska FF 0 – 3
28.05.2016 16:00 Ljungskile – Ängelholms FF 2 – 2
28.05.2016 18:00 Varbergs BoIS FC – Sirius 1 – 0
29.05.2016 18:00 Syrianska – AFC United 1 – 3
29.05.2016 18:00 Trelleborgs FF – GAIS 1 – 1
30.05.2016 19:00 Åtvidaberg – IFK Värnamo 1 – 0
30.05.2016 19:30 Örgryte – Halmstad 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2016 16:00 Degerfors – Ljungskile 0 – 0
04.06.2016 16:00 Ängelholms FF – Varbergs BoIS FC 0 – 2
04.06.2016 16:00 AFC United – IK Frej Täby 1 – 0
04.06.2016 16:00 Dalkurd FF – Åtvidaberg 5 – 0
04.06.2016 18:00 Sirius – Trelleborgs FF 2 – 1
06.06.2016 17:00 Halmstad – Syrianska 2 – 0
06.06.2016 17:00 Assyriska FF – GAIS 2 – 2
07.06.2016 19:30 IFK Värnamo – Örgryte 4 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2016 16:00 IK Frej Täby – IFK Värnamo 1 – 1
11.06.2016 16:00 GAIS – Sirius 0 – 0
11.06.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – Degerfors 2 – 1
11.06.2016 16:00 AFC United – Örgryte 2 – 0
11.06.2016 18:00 Åtvidaberg – Halmstad 1 – 1
12.06.2016 16:00 Ljungskile – Assyriska FF 1 – 1
12.06.2016 18:00 Syrianska – Dalkurd FF 1 – 2
12.06.2016 18:00 Trelleborgs FF – Ängelholms FF 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2016 19:30 IFK Värnamo – AFC United 2 – 0
18.06.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – GAIS 1 – 0
18.06.2016 16:00 Örgryte – Dalkurd FF 0 – 1
18.06.2016 16:00 Degerfors – Trelleborgs FF 2 – 1
18.06.2016 16:00 IK Frej Täby – Halmstad 5 – 2
18.06.2016 18:00 Ängelholms FF – Åtvidaberg 0 – 3
19.06.2016 16:00 Sirius – Ljungskile 3 – 1
19.06.2016 18:05 Assyriska FF – Syrianska 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.06.2016 19:30 Halmstad – IFK Värnamo 5 – 2
26.06.2016 16:00 Dalkurd FF – AFC United 1 – 1
26.06.2016 17:00 Syrianska – Örgryte 0 – 3
26.06.2016 18:00 Åtvidaberg – IK Frej Täby 0 – 1
26.06.2016 18:00 Sirius – Ängelholms FF 1 – 0
26.06.2016 18:00 Trelleborgs FF – Assyriska FF 2 – 0
27.06.2016 19:30 Ljungskile – Varbergs BoIS FC 0 – 1
28.06.2016 19:30 GAIS – Degerfors 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.07.2016 16:00 IK Frej Täby – Syrianska 1 – 1
02.07.2016 16:00 Ljungskile – GAIS 1 – 0
02.07.2016 16:00 IFK Värnamo – Dalkurd FF 1 – 0
02.07.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – Trelleborgs FF 0 – 0
02.07.2016 16:00 AFC United – Halmstad 4 – 1
02.07.2016 18:00 Ängelholms FF – Degerfors 2 – 1
03.07.2016 18:00 Assyriska FF – Sirius 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 16:00 Degerfors – Örgryte 2 – 3
23.07.2016 17:00 Åtvidaberg – Ljungskile 3 – 2
23.07.2016 18:00 Syrianska – IK Frej Täby 2 – 2
23.07.2016 19:00 Dalkurd FF – IFK Värnamo 0 – 0
24.07.2016 17:00 AFC United – Trelleborgs FF 1 – 2
24.07.2016 18:00 Sirius – Assyriska FF 5 – 3
24.07.2016 19:00 Halmstad – Ängelholms FF 1 – 0
25.07.2016 19:30 GAIS – Varbergs BoIS FC 4 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:00 Örgryte – Syrianska 2 – 0
30.07.2016 16:00 Trelleborgs FF – Dalkurd FF 0 – 0
30.07.2016 16:00 Assyriska FF – Åtvidaberg 4 – 0
30.07.2016 16:00 Ljungskile – Halmstad 0 – 1
30.07.2016 18:00 Ängelholms FF – Sirius 0 – 2
31.07.2016 15:00 Varbergs BoIS FC – AFC United 0 – 2
31.07.2016 17:00 IK Frej Täby – GAIS 1 – 2
01.08.2016 19:00 IFK Värnamo – Degerfors 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2016 19:00 Örgryte – Åtvidaberg 3 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Dalkurd FF – Ljungskile 4 – 1
06.08.2016 16:00 Sirius – Varbergs BoIS FC 2 – 0
06.08.2016 16:00 Degerfors – Ängelholms FF 2 – 1
06.08.2016 18:00 GAIS – Assyriska FF 4 – 0
07.08.2016 15:00 Syrianska – Trelleborgs FF 0 – 0
07.08.2016 15:00 AFC United – IFK Värnamo 5 – 0
08.08.2016 19:00 Halmstad – IK Frej Täby 1 – 0
08.08.2016 19:00 Åtvidaberg – Örgryte 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2016 19:00 Varbergs BoIS FC – Syrianska 0 – 2
13.08.2016 16:00 Ljungskile – Sirius 0 – 2
14.08.2016 15:00 Dalkurd FF – Halmstad 1 – 0
14.08.2016 17:00 IK Frej Täby – AFC United 1 – 0
14.08.2016 17:00 Assyriska FF – Degerfors 0 – 1
15.08.2016 19:00 IFK Värnamo – Ängelholms FF 1 – 1
15.08.2016 19:00 Trelleborgs FF – Åtvidaberg 5 – 2
16.08.2016 19:00 Örgryte – GAIS 0 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 19:00 AFC United – Dalkurd FF 0 – 0
20.08.2016 16:00 IK Frej Täby – Åtvidaberg 2 – 1
20.08.2016 16:00 Degerfors – Sirius 1 – 0
20.08.2016 16:00 Ängelholms FF – Trelleborgs FF 1 – 1
21.08.2016 15:00 GAIS – IFK Värnamo 3 – 1
21.08.2016 17:05 Syrianska – Assyriska FF 1 – 0
22.08.2016 19:00 Örgryte – Ljungskile 3 – 1
22.08.2016 19:00 Halmstad – Varbergs BoIS FC 3 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 17:05 Dalkurd FF – Syrianska 2 – 1
28.08.2016 15:00 Åtvidaberg – Degerfors 3 – 2
28.08.2016 17:00 Assyriska FF – Ängelholms FF 2 – 2
29.08.2016 19:00 Ljungskile – AFC United 1 – 2
29.08.2016 19:00 IFK Värnamo – Halmstad 1 – 1
29.08.2016 19:00 Sirius – GAIS 0 – 0
30.08.2016 19:00 Trelleborgs FF – IK Frej Täby 4 – 1
31.08.2016 19:00 Varbergs BoIS FC – Örgryte 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 GAIS – Trelleborgs FF 3 – 3
10.09.2016 16:00 Degerfors – Varbergs BoIS FC 0 – 2
10.09.2016 18:00 IK Frej Täby – Dalkurd FF 2 – 1
11.09.2016 15:00 Halmstad – Åtvidaberg 2 – 2
11.09.2016 15:00 AFC United – Assyriska FF 0 – 0
11.09.2016 17:00 Syrianska – Sirius 0 – 2
11.09.2016 17:00 Ängelholms FF – Ljungskile 1 – 1
12.09.2016 19:00 Örgryte – IFK Värnamo 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Dalkurd FF – Ängelholms FF 1 – 1
16.09.2016 19:00 Åtvidaberg – Varbergs BoIS FC 0 – 1
16.09.2016 19:00 Sirius – IFK Värnamo 2 – 0
17.09.2016 16:00 GAIS – AFC United 1 – 1
17.09.2016 18:00 Ljungskile – Syrianska 1 – 2
18.09.2016 17:00 Assyriska FF – IK Frej Täby 0 – 0
18.09.2016 17:00 Trelleborgs FF – Degerfors 0 – 0
19.09.2016 19:00 Halmstad – Örgryte 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:00 AFC United – Sirius 1 – 0
20.09.2016 19:00 Ängelholms FF – GAIS 1 – 5
21.09.2016 19:00 Assyriska FF – Ljungskile 1 – 1
21.09.2016 19:00 IFK Värnamo – IK Frej Täby 1 – 1
21.09.2016 19:00 Varbergs BoIS FC – Dalkurd FF 3 – 2
22.09.2016 19:00 Degerfors – Halmstad 0 – 2
22.09.2016 19:00 Åtvidaberg – Syrianska 2 – 1
23.09.2016 19:00 Örgryte – Trelleborgs FF 3 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 15:00 GAIS – Ljungskile 0 – 3
25.09.2016 17:00 Halmstad – Assyriska FF 2 – 2
26.09.2016 19:00 IK Frej Täby – Varbergs BoIS FC 2 – 0
26.09.2016 19:00 Syrianska – Ängelholms FF 1 – 0
26.09.2016 19:00 Sirius – Åtvidaberg 3 – 3
27.09.2016 19:00 IFK Värnamo – Trelleborgs FF
27.09.2016 19:00 AFC United – Degerfors
27.09.2016 19:00 Dalkurd FF – Örgryte

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Åtvidaberg – Dalkurd FF
02.10.2016 15:00 Ljungskile – IFK Värnamo
02.10.2016 15:00 Ängelholms FF – IK Frej Täby
02.10.2016 15:00 Syrianska – Halmstad
02.10.2016 17:00 Trelleborgs FF – Sirius
03.10.2016 19:00 Örgryte – AFC United
03.10.2016 19:00 Degerfors – GAIS
04.10.2016 19:00 Varbergs BoIS FC – Assyriska FF

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 GAIS – Halmstad
15.10.2016 16:00 Degerfors – Dalkurd FF
15.10.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – Ängelholms FF
16.10.2016 15:00 AFC United – Syrianska
16.10.2016 17:00 IFK Värnamo – Åtvidaberg
16.10.2016 17:00 Assyriska FF – Trelleborgs FF
16.10.2016 17:00 IK Frej Täby – Ljungskile
17.10.2016 19:00 Sirius – Örgryte

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 18:00 Dalkurd FF – Assyriska FF
23.10.2016 15:00 Ljungskile – Degerfors
23.10.2016 15:00 Syrianska – IFK Värnamo
23.10.2016 17:30 Ängelholms FF – AFC United
23.10.2016 17:30 Trelleborgs FF – Varbergs BoIS FC
24.10.2016 19:00 Halmstad – Sirius
24.10.2016 19:00 Åtvidaberg – GAIS
25.10.2016 19:00 Örgryte – IK Frej Täby

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Degerfors – Syrianska
29.10.2016 16:00 Varbergs BoIS FC – Ljungskile
29.10.2016 16:00 AFC United – Åtvidaberg
30.10.2016 15:00 GAIS – Dalkurd FF
30.10.2016 17:00 Ängelholms FF – Örgryte
30.10.2016 17:00 Trelleborgs FF – Halmstad
30.10.2016 17:00 Assyriska FF – IFK Värnamo
31.10.2016 19:00 Sirius – IK Frej Täby

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Halmstad – AFC United
05.11.2016 16:00 IK Frej Täby – Degerfors
05.11.2016 16:00 Ljungskile – Trelleborgs FF
05.11.2016 16:00 IFK Värnamo – Varbergs BoIS FC
05.11.2016 16:00 Syrianska – GAIS
05.11.2016 16:00 Örgryte – Assyriska FF
05.11.2016 16:00 Dalkurd FF – Sirius
05.11.2016 16:00 Åtvidaberg – Ängelholms FF
Advertisement

Seneste kampe

IK Frej Täby
Varbergs BoIS FC
2 – 0
26. september 19:00
Færdig
Syrianska
Ängelholms FF
1 – 0
26. september 19:00
Færdig
Sirius
Åtvidaberg
3 – 3
26. september 19:00
Færdig
Halmstad
Assyriska FF
2 – 2
25. september 17:00
Færdig
GAIS
Ljungskile
0 – 3
25. september 15:00
Færdig
Örgryte
Trelleborgs FF
3 – 0
23. september 19:00
Færdig
Degerfors
Halmstad
0 – 2
22. september 19:00
Færdig
Åtvidaberg
Syrianska
2 – 1
22. september 19:00
Færdig

Kommende kampe

Dalkurd FF
Örgryte
vs
27. september 19:00
Ikke startet
AFC United
Degerfors
vs
27. september 19:00
Ikke startet
IFK Värnamo
Trelleborgs FF
vs
27. september 19:00
Ikke startet
Åtvidaberg
Dalkurd FF
vs
1. oktober 16:00
Ikke startet
Syrianska
Halmstad
vs
2. oktober 15:00
Ikke startet
Ljungskile
IFK Värnamo
vs
2. oktober 15:00
Ikke startet
Ängelholms FF
IK Frej Täby
vs
2. oktober 15:00
Ikke startet
Trelleborgs FF
Sirius
vs
2. oktober 17:00
Ikke startet

Turneringer i Sverige