LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 14 11 1 2 32 - 11 34
2. Dalkurd FF 14 9 2 3 28 - 9 29
3. Helsingborg 14 6 6 2 22 - 22 24
4. Östers IF 14 6 3 5 23 - 22 21
5. Degerfors 14 6 3 5 17 - 18 21
6. Örgryte 14 6 3 5 15 - 24 21
7. Trelleborgs FF 14 5 5 4 24 - 14 20
8. Falkenbergs FF 14 5 5 4 24 - 21 20
9. IFK Värnamo 14 5 3 6 20 - 19 18
10. Åtvidaberg 14 5 3 6 15 - 21 18
11. GAIS 14 5 3 6 12 - 18 18
12. Varbergs BoIS FC 14 4 5 5 26 - 23 17
13. Syrianska 14 4 3 7 20 - 23 15
14. Norrby 14 4 3 7 19 - 25 15
15. IK Frej Täby 14 2 4 8 15 - 26 10
16. Gefle 14 2 2 10 13 - 29 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
112 19,31 325 2,90 55 (49,1 %) 27 (24,1 %) 30 (26,8 %)
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 7 7 0 0 19 - 4 21
2. Dalkurd FF 8 6 2 0 21 - 2 20
3. Helsingborg 7 4 2 1 13 - 10 14
4. Östers IF 7 3 1 3 13 - 11 10
5. Degerfors 6 4 0 2 10 - 5 12
6. Örgryte 8 5 2 1 11 - 6 17
7. Trelleborgs FF 7 4 2 1 18 - 7 14
8. Falkenbergs FF 7 3 2 2 10 - 8 11
9. IFK Värnamo 8 2 3 3 10 - 9 9
10. Åtvidaberg 6 1 3 2 7 - 8 6
11. GAIS 6 3 1 2 4 - 3 10
12. Varbergs BoIS FC 7 4 2 1 21 - 10 14
13. Syrianska 7 4 1 2 14 - 10 13
14. Norrby 7 3 3 1 13 - 8 12
15. IK Frej Täby 7 1 3 3 7 - 9 6
16. Gefle 7 1 0 6 7 - 17 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
112 19,31 325 2,90 55 (49,1 %) 27 (24,1 %) 30 (26,8 %)
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brommapojkarna 7 4 1 2 13 - 7 13
2. Dalkurd FF 6 3 0 3 7 - 7 9
3. Helsingborg 7 2 4 1 9 - 12 10
4. Östers IF 7 3 2 2 10 - 11 11
5. Degerfors 8 2 3 3 7 - 13 9
6. Örgryte 6 1 1 4 4 - 18 4
7. Trelleborgs FF 7 1 3 3 6 - 7 6
8. Falkenbergs FF 7 2 3 2 14 - 13 9
9. IFK Värnamo 6 3 0 3 10 - 10 9
10. Åtvidaberg 8 4 0 4 8 - 13 12
11. GAIS 8 2 2 4 8 - 15 8
12. Varbergs BoIS FC 7 0 3 4 5 - 13 3
13. Syrianska 7 0 2 5 6 - 13 2
14. Norrby 7 1 0 6 6 - 17 3
15. IK Frej Täby 7 1 1 5 8 - 17 4
16. Gefle 7 1 2 4 6 - 12 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
112 19,31 325 2,90 55 (49,1 %) 27 (24,1 %) 30 (26,8 %)
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Brommapojkarna 7 1 2,29 0,79
2. Dalkurd FF 8 4 2,00 0,64
3. Helsingborg 3 3 1,57 1,57
4. Östers IF 2 0 1,64 1,57
5. Degerfors 3 5 1,21 1,29
6. Örgryte 4 4 1,07 1,71
7. Trelleborgs FF 3 5 1,71 1,00
8. Falkenbergs FF 1 2 1,71 1,50
9. IFK Värnamo 4 4 1,43 1,36
10. Åtvidaberg 3 3 1,07 1,50
11. GAIS 6 5 0,86 1,29
12. Varbergs BoIS FC 5 4 1,86 1,64
13. Syrianska 2 2 1,43 1,64
14. Norrby 2 5 1,36 1,79
15. IK Frej Täby 2 5 1,07 1,86
16. Gefle 2 5 0,93 2,07
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
112 19,31 325 2,90 55 (49,1 %) 27 (24,1 %) 30 (26,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Mål    Spiller Klub
12    Salif Jönsson Trelleborgs FF
9    Richard Yarsuvat Dalkurd FF
7    Viktor Gyökeres Brommapojkarna
7    Nicklas Savolainen Norrby
6    Kevin Kabran Brommapojkarna
6    Johan Oremo Gefle
6    Jesper Lange Helsingborg
6    Melvin Frithzell IFK Värnamo
6    Pär Cederqvist IFK Värnamo
6    Charbel Georges Syrianska
6    Gabriel Altemark-Vanneryr Varbergs BoIS FC
5    Christopher Brandeborn Brommapojkarna
5    Rawez Lawan Dalkurd FF
5    Sargon Abraham Degerfors
5    Shpetim Hasani Degerfors
5    Viktor Götesson Falkenbergs FF
5    Deniz Hümmet Gefle
5    Jonathan Levi Östers IF
5    Mattias Mete Syrianska
4    Markus Gustafsson Brommapojkarna
4    Ammar Ahmed Dalkurd FF
4    Ahmed Awad Dalkurd FF
4    Marcus De Bruin Degerfors
4    Oke Akpoveta Helsingborg
4    Pontus Åsbrink IK Frej Täby
4    David Johannesson Östers IF
4    Marcus Pode Trelleborgs FF
4    Joakim Lindner Varbergs BoIS FC
4    Thomas Boakye Varbergs BoIS FC
3    Simon Helg Åtvidaberg
3    Erik Figueroa Brommapojkarna
3    Gustav Sandberg-Magnusson Brommapojkarna
3    Christoffer Carlsson Falkenbergs FF
3    Erik Pärsson Falkenbergs FF
3    Tobias Englund Falkenbergs FF
3    Dardan Rexhepi GAIS
3    Luka Mijaljevic GAIS
3    Petar Petrovic IFK Värnamo
3    Nsima Peter IK Frej Täby
3    Adam Ståhl Norrby
3    Prosper Kassim Norrby
3    Daniel Paulson Örgryte
3    Daniel Sliper Örgryte
3    Admir Bajrovic Östers IF
3    Mattias Genc Syrianska
2    Isac Lidberg Åtvidaberg
2    Emil Bellander Åtvidaberg
2    Simon Marklund Åtvidaberg
2    Pekka Lagerblom Åtvidaberg
2    Leonard Pllana Dalkurd FF
2    Mihlali Mayambela Degerfors
2    David Svensson Falkenbergs FF
2    Rene Makondele Gefle
2    Max Svensson Helsingborg
2    Andreas Landgren Helsingborg
2    Surprise Helsingborg
2    Simon Nilsson IFK Värnamo
2    Joakim Runnemo IK Frej Täby
2    Marcus Översjö Norrby
2    Patrik Pettersen Norrby
2    Johan Elmander Örgryte
2    Sebastian Carlsén Örgryte
2    Martin Mutumba Örgryte
2    William Atashkadeh Örgryte
2    Fritiof Björkén Östers IF
2    Lars Fuhre Östers IF
2    Mario Vasilj Östers IF
2    Navid Nasseri Syrianska
2    Kristian Haynes Trelleborgs FF
2    Anton Tideman Trelleborgs FF
2    Dino Islamovic Trelleborgs FF
2    Karl Söderström Varbergs BoIS FC
2    Oliver Silverholt Varbergs BoIS FC
1    Samuel Holm Åtvidaberg
1    Jon Birkfeldt Åtvidaberg
1    Fredrik Holster Åtvidaberg
1    Björn Westerblad Åtvidaberg
1    Carl Starfelt Brommapojkarna
1    Luca Gerbino Polo Brommapojkarna
1    Jacob Ortmark Brommapojkarna
1    Tim Söderström Brommapojkarna
1    Robin Tranberg Dalkurd FF
1    Heradi Rashidi Dalkurd FF
1    Mohammed Bangura Dalkurd FF
1    Kutjim Bala Dalkurd FF
1    Nikola Ladan Degerfors
1    Daniel Johansson Falkenbergs FF
1    Dominic Chatto Falkenbergs FF
1    Richard Donkor Falkenbergs FF
1    Edi Sylisufaj Falkenbergs FF
1    Mahmut Özen Falkenbergs FF
1    Enock Kwakwa Falkenbergs FF
1    Amin Nazari Falkenbergs FF
1    Per Karlsson Falkenbergs FF
1    Andreas Peterson GAIS
1    Malkolm Moenza GAIS
1    Daniel Keat GAIS
1    Steven Old GAIS
1    Carl Nyström GAIS
1    Dusan Djuric GAIS
1    Edwin Gyimah Helsingborg
1    Martin Christensen Helsingborg
1    Monday Samuel Helsingborg
1    Alexander Timossi Andersson Helsingborg
1    Ryan Finley IFK Värnamo
1    Johan Andersson IFK Värnamo
1    Liridon Silka IFK Värnamo
1    Dida Rashidi IK Frej Täby
1    Lukas Sunesson IK Frej Täby
1    Danilo Kuzmanovic IK Frej Täby
1    Alie Sesay IK Frej Täby
1    Philip Wiström IK Frej Täby
1    Martin Falkeborn IK Frej Täby
1    Abdelrahman Saidi Norrby
1    Jesper Brandt Norrby
1    Johan Hammar Örgryte
1    Mattias Pavic Östers IF
1    Elmin Nurkic Östers IF
1    Sebastian Crona Östers IF
1    Jonathan Drott Östers IF
1    Robin Östlind Östers IF
1    George Makdessi Syrianska
1    Mattias Liljestrand Syrianska
1    Success Chimankpa Nwosu Syrianska
1    Kevin Bisse Syrianska
1    Seth Hellberg Syrianska
1    Albin Nilsson Trelleborgs FF
1    Zoran Jovanovic Trelleborgs FF
1    Erik Nilsson Varbergs BoIS FC
1    Peter Nyström Varbergs BoIS FC
1    Elias Andersson Varbergs BoIS FC
1    Lumala Abdu Varbergs BoIS FC
1    Joel Palmqvist Varbergs BoIS FC
1    Anton Liljenbäck Varbergs BoIS FC
1    Oliver Stanisic Varbergs BoIS FC
Vis hele listen
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
26/6-2017 20:53
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Helsingborg 71.802 5.129 51.040 7.291 20.762 2.966
2. GAIS 39.186 2.799 16.093 2.682 23.093 2.887
3. Östers IF 35.834 2.560 21.782 3.112 14.052 2.007
4. Trelleborgs FF 31.320 2.237 10.692 1.527 20.628 2.947
5. Falkenbergs FF 30.771 2.198 20.054 2.865 10.717 1.531
6. Örgryte 30.770 2.198 23.379 2.922 7.391 1.232
7. Degerfors 28.931 2.067 10.621 1.770 18.310 2.289
8. Syrianska 27.358 1.954 10.414 1.488 16.944 2.421
9. Dalkurd FF 26.448 1.889 10.366 1.296 16.082 2.680
10. Varbergs BoIS FC 24.710 1.765 13.841 1.977 10.869 1.553
11. Gefle 23.658 1.690 8.250 1.179 15.408 2.201
12. Brommapojkarna 22.504 1.607 7.044 1.006 15.460 2.209
13. Åtvidaberg 21.973 1.570 11.513 1.919 10.460 1.308
14. IFK Värnamo 21.801 1.557 10.074 1.259 11.727 1.955
15. Norrby 20.947 1.496 6.839 977 14.108 2.015
16. IK Frej Täby 18.575 1.327 6.292 899 12.283 1.755
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Helsingborg – Trelleborgs FF 1 – 0
01.04.2017 18:05 Dalkurd FF – Brommapojkarna 0 – 0
02.04.2017 15:00 Falkenbergs FF – Östers IF 0 – 2
02.04.2017 15:00 Syrianska – Degerfors 2 – 3
02.04.2017 17:00 IFK Värnamo – Åtvidaberg 4 – 0
02.04.2017 17:00 IK Frej Täby – Gefle 2 – 2
02.04.2017 17:00 Norrby – GAIS 0 – 0
03.04.2017 19:00 Örgryte – Varbergs BoIS FC 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:00 Gefle – IFK Värnamo 2 – 5
08.04.2017 14:00 Degerfors – Norrby 2 – 0
08.04.2017 16:00 GAIS – Dalkurd FF 0 – 1
08.04.2017 16:00 Brommapojkarna – Örgryte 3 – 0
09.04.2017 14:00 Varbergs BoIS FC – Helsingborg 3 – 3
09.04.2017 17:00 Trelleborgs FF – Falkenbergs FF 2 – 2
10.04.2017 19:00 Åtvidaberg – IK Frej Täby 1 – 2
10.04.2017 19:05 Östers IF – Syrianska 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 17:00 Örgryte – Åtvidaberg 2 – 1
16.04.2017 15:00 Dalkurd FF – Varbergs BoIS FC 0 – 0
16.04.2017 17:00 Syrianska – GAIS 2 – 1
16.04.2017 17:00 Norrby – Trelleborgs FF 1 – 1
17.04.2017 15:00 IK Frej Täby – Östers IF 0 – 1
17.04.2017 15:00 Helsingborg – Gefle 1 – 1
17.04.2017 17:00 Falkenbergs FF – Degerfors 1 – 1
18.04.2017 19:00 IFK Värnamo – Brommapojkarna 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:00 Gefle – Syrianska 1 – 0
22.04.2017 16:00 GAIS – Helsingborg 0 – 0
22.04.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – IK Frej Täby 2 – 1
22.04.2017 16:00 Östers IF – Dalkurd FF 1 – 2
22.04.2017 18:00 Degerfors – IFK Värnamo 0 – 1
23.04.2017 15:00 Åtvidaberg – Falkenbergs FF 1 – 1
23.04.2017 17:00 Brommapojkarna – Norrby 3 – 0
24.04.2017 19:05 Trelleborgs FF – Örgryte 6 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 19:00 Falkenbergs FF – GAIS 1 – 2
29.04.2017 16:00 Dalkurd FF – Gefle 3 – 0
30.04.2017 15:00 IK Frej Täby – Brommapojkarna 1 – 3
30.04.2017 17:00 Syrianska – Varbergs BoIS FC 1 – 1
01.05.2017 15:00 Örgryte – Östers IF 1 – 1
01.05.2017 15:00 Norrby – Åtvidaberg 0 – 3
01.05.2017 17:00 Helsingborg – Degerfors 3 – 0
02.05.2017 19:00 IFK Värnamo – Trelleborgs FF 0 – 4

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 Brommapojkarna – Östers IF 4 – 1
05.05.2017 19:00 GAIS – IFK Värnamo 2 – 1
06.05.2017 14:00 Trelleborgs FF – Syrianska 1 – 1
06.05.2017 16:00 Degerfors – Dalkurd FF 3 – 1
07.05.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Norrby 2 – 0
07.05.2017 17:00 IK Frej Täby – Örgryte 2 – 2
08.05.2017 19:00 Åtvidaberg – Helsingborg 1 – 2
08.05.2017 19:00 Gefle – Falkenbergs FF 2 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 19:00 Örgryte – GAIS 0 – 0
12.05.2017 19:00 Syrianska – Åtvidaberg 3 – 0
13.05.2017 16:00 Falkenbergs FF – Brommapojkarna 2 – 1
13.05.2017 16:00 Helsingborg – IK Frej Täby 2 – 2
13.05.2017 18:00 Dalkurd FF – Trelleborgs FF 3 – 0
14.05.2017 15:00 Östers IF – Degerfors 1 – 1
14.05.2017 17:00 IFK Värnamo – Varbergs BoIS FC 0 – 0
15.05.2017 19:00 Norrby – Gefle 3 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 19:00 Brommapojkarna – Syrianska 2 – 1
17.05.2017 19:00 Örgryte – Falkenbergs FF 2 – 1
17.05.2017 19:00 Dalkurd FF – IFK Värnamo 3 – 1
17.05.2017 19:00 Degerfors – Åtvidaberg 1 – 2
17.05.2017 19:00 Varbergs BoIS FC – GAIS 7 – 1
17.05.2017 19:00 Trelleborgs FF – IK Frej Täby 2 – 1
18.05.2017 19:00 Helsingborg – Norrby 3 – 2
18.05.2017 19:00 Gefle – Östers IF 1 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 Åtvidaberg – Trelleborgs FF 1 – 1
20.05.2017 18:00 Brommapojkarna – Varbergs BoIS FC 3 – 0
21.05.2017 15:00 Falkenbergs FF – Dalkurd FF 2 – 0
21.05.2017 15:00 IK Frej Täby – Degerfors 0 – 0
21.05.2017 17:00 IFK Värnamo – Norrby 1 – 2
21.05.2017 17:00 Syrianska – Örgryte 2 – 0
22.05.2017 19:00 Östers IF – Helsingborg 1 – 2
23.05.2017 19:00 GAIS – Gefle 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 19:00 Örgryte – IFK Värnamo 2 – 0
27.05.2017 16:00 Norrby – IK Frej Täby 3 – 0
27.05.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Falkenbergs FF 3 – 5
27.05.2017 16:00 Dalkurd FF – Åtvidaberg 3 – 0
27.05.2017 18:00 Degerfors – GAIS 2 – 1
28.05.2017 15:00 Trelleborgs FF – Östers IF 4 – 1
28.05.2017 17:00 Gefle – Brommapojkarna 1 – 3
29.05.2017 19:00 Helsingborg – Syrianska 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Åtvidaberg – Varbergs BoIS FC 2 – 1
03.06.2017 16:00 IFK Värnamo – IK Frej Täby 3 – 0
03.06.2017 16:00 Östers IF – Norrby 2 – 1
03.06.2017 16:00 Brommapojkarna – Degerfors 1 – 0
03.06.2017 18:00 Syrianska – Dalkurd FF 0 – 3
04.06.2017 15:00 Gefle – Örgryte 0 – 1
04.06.2017 17:00 Falkenbergs FF – Helsingborg 1 – 1
05.06.2017 19:00 GAIS – Trelleborgs FF 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 16:00 IK Frej Täby – Falkenbergs FF 2 – 0
10.06.2017 16:00 Degerfors – Gefle 2 – 0
10.06.2017 16:00 Norrby – Syrianska 1 – 1
10.06.2017 18:00 Varbergs BoIS FC – Trelleborgs FF 0 – 0
11.06.2017 15:00 GAIS – Åtvidaberg 0 – 1
11.06.2017 17:00 Östers IF – IFK Värnamo 1 – 2
12.06.2017 19:00 Helsingborg – Brommapojkarna 0 – 4
12.06.2017 19:00 Örgryte – Dalkurd FF 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 16:00 Brommapojkarna – GAIS 3 – 2
17.06.2017 16:00 Åtvidaberg – Östers IF 1 – 1
17.06.2017 16:00 IFK Värnamo – Falkenbergs FF 1 – 1
17.06.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Degerfors 4 – 0
17.06.2017 18:00 Syrianska – IK Frej Täby 4 – 2
18.06.2017 15:00 Dalkurd FF – Helsingborg 5 – 0
18.06.2017 17:00 Norrby – Örgryte 5 – 1
19.06.2017 19:00 Trelleborgs FF – Gefle 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 19:00 Örgryte – Degerfors 1 – 2
25.06.2017 15:00 Gefle – Åtvidaberg 0 – 1
25.06.2017 17:00 Östers IF – Varbergs BoIS FC 5 – 2
25.06.2017 17:00 Falkenbergs FF – Syrianska 3 – 1
25.06.2017 17:00 IK Frej Täby – GAIS 0 – 1
26.06.2017 19:00 Dalkurd FF – Norrby 4 – 1
26.06.2017 19:00 IFK Värnamo – Helsingborg 1 – 1
26.06.2017 19:00 Trelleborgs FF – Brommapojkarna 3 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 16:00 Åtvidaberg – Brommapojkarna
22.07.2017 16:00 Degerfors – Trelleborgs FF
22.07.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Gefle
22.07.2017 16:00 Norrby – Falkenbergs FF
22.07.2017 18:00 Helsingborg – Örgryte
23.07.2017 15:00 IK Frej Täby – Dalkurd FF
23.07.2017 17:00 Syrianska – IFK Värnamo
24.07.2017 19:00 GAIS – Östers IF

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 Gefle – GAIS
29.07.2017 16:00 Syrianska – Helsingborg
29.07.2017 16:00 Trelleborgs FF – IFK Värnamo
29.07.2017 16:00 Brommapojkarna – IK Frej Täby
29.07.2017 18:00 Dalkurd FF – Degerfors
30.07.2017 17:00 Östers IF – Åtvidaberg
30.07.2017 19:00 Falkenbergs FF – Varbergs BoIS FC
31.07.2017 19:00 Örgryte – Norrby

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 Degerfors – Örgryte
05.08.2017 16:00 GAIS – Falkenbergs FF
05.08.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Östers IF
05.08.2017 16:00 Norrby – Helsingborg
05.08.2017 18:00 IK Frej Täby – Syrianska
06.08.2017 15:00 Åtvidaberg – Dalkurd FF
06.08.2017 17:00 IFK Värnamo – Gefle
06.08.2017 17:00 Brommapojkarna – Trelleborgs FF

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 19:00 Syrianska – Norrby
08.08.2017 19:00 Östers IF – GAIS
09.08.2017 19:00 Falkenbergs FF – IFK Värnamo
09.08.2017 19:00 Dalkurd FF – IK Frej Täby
09.08.2017 19:00 Örgryte – Brommapojkarna
09.08.2017 19:00 Gefle – Varbergs BoIS FC
10.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Degerfors
10.08.2017 19:00 Helsingborg – Åtvidaberg

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 Östers IF – Gefle
12.08.2017 18:00 GAIS – Syrianska
13.08.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Brommapojkarna
13.08.2017 17:00 IFK Värnamo – Dalkurd FF
14.08.2017 19:00 IK Frej Täby – Helsingborg
14.08.2017 19:00 Åtvidaberg – Örgryte
15.08.2017 19:00 Degerfors – Falkenbergs FF
15.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Norrby

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Örgryte – IK Frej Täby
19.08.2017 16:00 Syrianska – Östers IF
19.08.2017 18:00 Degerfors – Varbergs BoIS FC
20.08.2017 15:00 Helsingborg – GAIS
20.08.2017 15:00 Brommapojkarna – IFK Värnamo
20.08.2017 17:00 Norrby – Dalkurd FF
20.08.2017 17:00 Falkenbergs FF – Åtvidaberg
21.08.2017 19:00 Gefle – Trelleborgs FF

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 IK Frej Täby – Norrby
26.08.2017 18:00 Dalkurd FF – Örgryte
27.08.2017 15:00 Varbergs BoIS FC – Syrianska
27.08.2017 17:00 Brommapojkarna – Falkenbergs FF
28.08.2017 19:00 Åtvidaberg – Gefle
28.08.2017 19:00 GAIS – Degerfors
28.08.2017 19:00 IFK Värnamo – Östers IF
29.08.2017 19:00 Trelleborgs FF – Helsingborg

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 Östers IF – IK Frej Täby
02.09.2017 16:00 Degerfors – Brommapojkarna
02.09.2017 18:00 Falkenbergs FF – Gefle
03.09.2017 15:00 Syrianska – Trelleborgs FF
04.09.2017 19:00 Norrby – Varbergs BoIS FC
04.09.2017 19:00 GAIS – Örgryte
04.09.2017 19:00 Åtvidaberg – IFK Värnamo
05.09.2017 19:00 Helsingborg – Dalkurd FF

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Degerfors – Östers IF
09.09.2017 16:00 IK Frej Täby – Åtvidaberg
09.09.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – IFK Värnamo
09.09.2017 18:00 Dalkurd FF – Falkenbergs FF
10.09.2017 15:00 Gefle – Norrby
10.09.2017 17:00 Örgryte – Syrianska
11.09.2017 19:00 Trelleborgs FF – GAIS
12.09.2017 19:00 Brommapojkarna – Helsingborg

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 Åtvidaberg – Syrianska
16.09.2017 18:00 Gefle – Dalkurd FF
17.09.2017 15:00 Falkenbergs FF – Örgryte
17.09.2017 17:00 IFK Värnamo – Degerfors
17.09.2017 17:00 Norrby – Brommapojkarna
18.09.2017 19:00 GAIS – IK Frej Täby
18.09.2017 19:00 Helsingborg – Varbergs BoIS FC
19.09.2017 19:00 Östers IF – Trelleborgs FF

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Degerfors – IK Frej Täby
23.09.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Dalkurd FF
23.09.2017 16:00 Brommapojkarna – Åtvidaberg
24.09.2017 15:00 Norrby – Östers IF
24.09.2017 15:00 Syrianska – Gefle
24.09.2017 17:00 Helsingborg – Falkenbergs FF
25.09.2017 19:00 IFK Värnamo – GAIS
26.09.2017 19:00 Örgryte – Trelleborgs FF

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 Falkenbergs FF – Norrby
30.09.2017 15:00 Östers IF – Örgryte
30.09.2017 16:00 IK Frej Täby – IFK Värnamo
30.09.2017 17:00 GAIS – Brommapojkarna
01.10.2017 15:00 Dalkurd FF – Syrianska
01.10.2017 17:00 Åtvidaberg – Degerfors
02.10.2017 19:00 Gefle – Helsingborg
02.10.2017 19:00 Trelleborgs FF – Varbergs BoIS FC

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 Norrby – Degerfors
14.10.2017 16:00 IK Frej Täby – Varbergs BoIS FC
14.10.2017 16:00 Dalkurd FF – Östers IF
15.10.2017 15:00 Åtvidaberg – GAIS
15.10.2017 17:00 Falkenbergs FF – Trelleborgs FF
16.10.2017 19:00 Örgryte – Gefle
16.10.2017 19:00 Helsingborg – IFK Värnamo
17.10.2017 19:00 Syrianska – Brommapojkarna

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:00 GAIS – Norrby
21.10.2017 14:00 Gefle – IK Frej Täby
21.10.2017 16:00 Degerfors – Helsingborg
21.10.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Örgryte
22.10.2017 15:00 Trelleborgs FF – Åtvidaberg
22.10.2017 17:00 Östers IF – Falkenbergs FF
23.10.2017 19:00 IFK Värnamo – Syrianska
24.10.2017 19:00 Brommapojkarna – Dalkurd FF

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 16:00 IK Frej Täby – Trelleborgs FF
28.10.2017 16:00 Dalkurd FF – GAIS
28.10.2017 16:00 Varbergs BoIS FC – Åtvidaberg
28.10.2017 16:00 Östers IF – Brommapojkarna
29.10.2017 15:00 Gefle – Degerfors
29.10.2017 17:00 Syrianska – Falkenbergs FF
30.10.2017 19:00 Norrby – IFK Värnamo
30.10.2017 19:00 Örgryte – Helsingborg

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 16:00 Helsingborg – Östers IF
04.11.2017 16:00 Åtvidaberg – Norrby
04.11.2017 16:00 GAIS – Varbergs BoIS FC
04.11.2017 16:00 Degerfors – Syrianska
04.11.2017 16:00 IFK Värnamo – Örgryte
04.11.2017 16:00 Trelleborgs FF – Dalkurd FF
04.11.2017 16:00 Brommapojkarna – Gefle
04.11.2017 16:00 Falkenbergs FF – IK Frej Täby
Advertisement

Seneste kampe

Trelleborgs FF
Brommapojkarna
3 – 1
26. juni 19:00
Færdig
IFK Värnamo
Helsingborg
1 – 1
26. juni 19:00
Færdig
Dalkurd FF
Norrby
4 – 1
26. juni 19:00
Færdig
Östers IF
Varbergs BoIS FC
5 – 2
25. juni 17:00
Færdig
Falkenbergs FF
Syrianska
3 – 1
25. juni 17:00
Færdig
IK Frej Täby
GAIS
0 – 1
25. juni 17:00
Færdig
Gefle
Åtvidaberg
0 – 1
25. juni 15:00
Færdig
Örgryte
Degerfors
1 – 2
22. juni 19:00
Færdig

Kommende kampe

Norrby
Falkenbergs FF
vs
22. juli 16:00
Ikke startet
Varbergs BoIS FC
Gefle
vs
22. juli 16:00
Ikke startet
Degerfors
Trelleborgs FF
vs
22. juli 16:00
Ikke startet
Åtvidaberg
Brommapojkarna
vs
22. juli 16:00
Ikke startet
Helsingborg
Örgryte
vs
22. juli 18:00
Ikke startet
IK Frej Täby
Dalkurd FF
vs
23. juli 15:00
Ikke startet
Syrianska
IFK Värnamo
vs
23. juli 17:00
Ikke startet
GAIS
Östers IF
vs
24. juli 19:00
Ikke startet

Turneringer i Sverige