LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Plzen 26 18 5 3 39 - 16 59
2. Slavia Prag 26 17 8 1 54 - 18 59
3. Sparta Prag 26 14 7 5 41 - 22 49
4. Mladá Boleslav 26 12 9 5 40 - 27 45
5. Teplice 26 11 8 7 35 - 24 41
6. Zlin 26 10 8 8 32 - 29 38
7. Jablonec 26 8 9 9 38 - 35 33
8. Karvina 26 9 5 12 37 - 43 32
9. Slovacko 26 6 12 8 26 - 33 30
10. Dukla Praha 26 8 6 12 32 - 32 30
11. Liberec 25 7 8 10 21 - 25 29
12. FC Zbrojovka Brno 26 4 14 8 27 - 38 26
13. Bohemians 1905 25 6 7 12 18 - 30 25
14. Vysocina Jihlava 26 5 8 13 21 - 41 23
15. Hradec Kralove 26 6 3 17 24 - 45 21
16. Pribram 26 6 3 17 25 - 52 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 35,06 510 2,46 89 (43,0 %) 60 (29,0 %) 58 (28,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Plzen 13 10 2 1 24 - 8 32
2. Slavia Prag 13 9 4 0 22 - 7 31
3. Sparta Prag 13 10 2 1 27 - 9 32
4. Mladá Boleslav 13 5 6 2 19 - 11 21
5. Teplice 13 6 4 3 17 - 10 22
6. Zlin 14 4 5 5 16 - 19 17
7. Jablonec 13 6 4 3 27 - 16 22
8. Karvina 13 6 3 4 21 - 15 21
9. Slovacko 12 3 6 3 12 - 14 15
10. Dukla Praha 13 5 2 6 20 - 15 17
11. Liberec 12 5 6 1 16 - 8 21
12. FC Zbrojovka Brno 13 3 8 2 15 - 15 17
13. Bohemians 1905 13 5 1 7 11 - 15 16
14. Vysocina Jihlava 14 5 4 5 17 - 18 19
15. Hradec Kralove 12 2 2 8 8 - 17 8
16. Pribram 13 5 1 7 16 - 25 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 35,06 510 2,46 89 (43,0 %) 60 (29,0 %) 58 (28,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Plzen 13 8 3 2 15 - 8 27
2. Slavia Prag 13 8 4 1 32 - 11 28
3. Sparta Prag 13 4 5 4 14 - 13 17
4. Mladá Boleslav 13 7 3 3 21 - 16 24
5. Teplice 13 5 4 4 18 - 14 19
6. Zlin 12 6 3 3 16 - 10 21
7. Jablonec 13 2 5 6 11 - 19 11
8. Karvina 13 3 2 8 16 - 28 11
9. Slovacko 14 3 6 5 14 - 19 15
10. Dukla Praha 13 3 4 6 12 - 17 13
11. Liberec 13 2 2 9 5 - 17 8
12. FC Zbrojovka Brno 13 1 6 6 12 - 23 9
13. Bohemians 1905 12 1 6 5 7 - 15 9
14. Vysocina Jihlava 12 0 4 8 4 - 23 4
15. Hradec Kralove 14 4 1 9 16 - 28 13
16. Pribram 13 1 2 10 9 - 27 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 35,06 510 2,46 89 (43,0 %) 60 (29,0 %) 58 (28,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Viktoria Plzen 14 5 1,50 0,62
2. Slavia Prag 12 1 2,08 0,69
3. Sparta Prag 12 7 1,58 0,85
4. Mladá Boleslav 9 3 1,54 1,04
5. Teplice 11 5 1,35 0,92
6. Zlin 8 9 1,23 1,12
7. Jablonec 7 9 1,46 1,35
8. Karvina 6 9 1,42 1,65
9. Slovacko 8 9 1,00 1,27
10. Dukla Praha 7 9 1,23 1,23
11. Liberec 10 11 0,84 1,00
12. FC Zbrojovka Brno 9 9 1,04 1,46
13. Bohemians 1905 8 12 0,72 1,20
14. Vysocina Jihlava 5 11 0,81 1,58
15. Hradec Kralove 6 12 0,92 1,73
16. Pribram 3 14 0,96 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 35,06 510 2,46 89 (43,0 %) 60 (29,0 %) 58 (28,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Milan Skoda Slavia Prag
13    David Lafata Sparta Prag
11    Muris Mesanovic Slavia Prag
10    Michal Skoda FC Zbrojovka Brno
8    Golgol Mebrahtu Mladá Boleslav
8    Jan Chramosta Mladá Boleslav
8    Martin Fillo Teplice
7    Ondrej Mihalik Jablonec
7    Lukas Budinsky Karvina
7    Tomas Wagner Karvina
7    Tomas Pilik Pribram
7    Michael Krmencik Viktoria Plzen
7    Marek Bakos Viktoria Plzen
7    Davis Ikaunieks Vysocina Jihlava
6    Peter Olayinka Dukla Praha
6    Jaromir Zmrhal Slavia Prag
6    David Vanecek Teplice
6    Tomas Horava Viktoria Plzen
6    Haris Harba Zlin
5    Jakub Reznicek FC Zbrojovka Brno
5    Mirzad Mehanovic Jablonec
5    Jan Rezek Pribram
5    Tomas Zajic Slovacko
5    Albiach Néstor Sparta Prag
5    Josef Sural Sparta Prag
5    Jakub Hora Teplice
5    Lukas Hejda Viktoria Plzen
5    Dame Diop Zlin
4    Jan Holenda Dukla Praha
4    Tomas Malinsky Hradec Kralove
4    Petr Schwarz Hradec Kralove
4    Martin Dolezal Jablonec
4    Marek Janecka Karvina
4    Daniel Bartl Liberec
4    Lukas Magera Mladá Boleslav
4    Tomas Prikryl Mladá Boleslav
4    Michael Ngadeu-Ngadjui Slavia Prag
4    Stanislav Tecl Slavia Prag
4    Borek Dockal Sparta Prag
4    Matej Pulkrab Sparta Prag
4    Marek Cervenka Teplice
4    Pavel Dvorak Vysocina Jihlava
3    Dominik Masek Bohemians 1905
3    Patrik Brandner Dukla Praha
3    Jakub Prichystal FC Zbrojovka Brno
3    Jan Pazler Hradec Kralove
3    Michal Travnik Jablonec
3    Jaroslav Divis Jablonec
3    Pavol Jurco Karvina
3    Jan Sisler Karvina
3    Filip Panak Karvina
3    Milan Kerbr Liberec
3    Roman Potocny Liberec
3    Nikolai Komlichenko Liberec
3    Douglas da Silva Mladá Boleslav
3    Antonin Barak Slavia Prag
3    Michal Frydrych Slavia Prag
3    Josef Husbauer Slavia Prag
3    Francis Kone Kouassi Slovacko
3    Marek Havlik Slovacko
3    Vyacheslav Karavaev Sparta Prag
3    Michal Duris Viktoria Plzen
3    Petr Hronek Vysocina Jihlava
3    Jakub Jugas Zlin
3    Jean-David Beauguel Zlin
2    Milan Havel Bohemians 1905
2    Martin Hasek Bohemians 1905
2    Michal Smid Bohemians 1905
2    Daniel Krch Bohemians 1905
2    Lukas Stetina Dukla Praha
2    Ondrej Kusnir Dukla Praha
2    Branislav Milosevic Dukla Praha
2    Boris Tashchi FC Zbrojovka Brno
2    Jan Polak FC Zbrojovka Brno
2    Ladislav Martan Hradec Kralove
2    Lukas Hulka Hradec Kralove
2    Pavel Cerny Hradec Kralove
2    Adam Zrelak Jablonec
2    Jakub Povazanec Jablonec
2    Vit Benes Jablonec
2    Erik Puchel Karvina
2    Pavel Dreksa Karvina
2    Jan Kalabiska Karvina
2    Milan Baros Liberec
2    Martin Kouril Liberec
2    Jan Mikula Liberec
2    Radim Breite Liberec
2    Radek Voltr Liberec
2    Lukas Zeleznik Mladá Boleslav
2    Stanislav Klobasa Mladá Boleslav
2    Jakub Rada Mladá Boleslav
2    Petr Mares Mladá Boleslav
2    Jan Suchan Pribram
2    Jaroslav Tregler Pribram
2    Gino van Kessel Slavia Prag
2    Jan Navratil Slovacko
2    Vlastimil Danicek Slovacko
2    Vaclav Kadlec Sparta Prag
2    Lukas Julis Sparta Prag
2    Martin Frydek Sparta Prag
2    Michal Kadlec Sparta Prag
2    Tomas Kucera Teplice
2    Jan Vosahlik Teplice
2    Michal Jerabek Teplice
2    Jan Kopic Viktoria Plzen
2    Milan Petrzela Viktoria Plzen
2    Tomas Hajek Viktoria Plzen
2    Tomas Poznar Viktoria Plzen
2    Michal Rabusic Vysocina Jihlava
2    Lukas Zoubele Vysocina Jihlava
2    Vukadin Vukadinovic Zlin
2    Josef Hnanicek Zlin
2    Marko Jordan Zlin
2    Lukas Holik Zlin
2    Milos Kopecny Zlin
1    Milan Jirasek Bohemians 1905
1    Miroslav Markovic Bohemians 1905
1    Tomas Berger Bohemians 1905
1    Tomas Cizek Bohemians 1905
1    Evgeni Kabayev Bohemians 1905
1    Dominik Preisler Dukla Praha
1    Michal Bezpalec Dukla Praha
1    Jan Juroska Dukla Praha
1    Zinedin Mustedanagic Dukla Praha
1    Aldin Cajic Dukla Praha
1    Michal Smejkal Dukla Praha
1    Jakub Podany Dukla Praha
1    Marek Hanousek Dukla Praha
1    Lukas Vrastil FC Zbrojovka Brno
1    Pavel Zavadil FC Zbrojovka Brno
1    Jan Mudra Hradec Kralove
1    Jiri Janousek Hradec Kralove
1    Tomas Holes Hradec Kralove
1    Marek Plasil Hradec Kralove
1    Milan Cerny Hradec Kralove
1    Jakub Sipek Hradec Kralove
1    Petr Jiracek Jablonec
1    Martin Pospisil Jablonec
1    Ludek Pernica Jablonec
1    Jaroslav Zeleny Jablonec
1    Vojtech Kubista Jablonec
1    Jan Hosek Karvina
1    Petr Galuska Karvina
1    Patrik Dressler Karvina
1    Pavel Eismann Karvina
1    Mihailo Jovanovic Karvina
1    Ubong Ekpai Liberec
1    Egon Vuch Liberec
1    Zdenek Folprecht Liberec
1    Tomas Fabian Mladá Boleslav
1    Jakub Necas Mladá Boleslav
1    Ladislav Takacs Mladá Boleslav
1    Marek Matejovsky Mladá Boleslav
1    Stepan Kacafirek Pribram
1    Zdenek Linhart Pribram
1    Martin Jiranek Pribram
1    Ajdin Mahmutovic Pribram
1    Tomas Majtan Pribram
1    Josef Divisek Pribram
1    Jan Sykora Slavia Prag
1    Jaroslav Mihalik Slavia Prag
1    Jiri Bilek Slavia Prag
1    Jan Boril Slavia Prag
1    Michael Lüftner Slavia Prag
1    Ruslan Mingazov Slavia Prag
1    Simon Deli Slavia Prag
1    Benjamin Tetteh Slovacko
1    Filip Hlupik Slovacko
1    Tomas Rada Slovacko
1    Eldar Civic Slovacko
1    Veliche Shumulikoski Slovacko
1    Tomas Tok Slovacko
1    Tomas Kosut Slovacko
1    Daniel Holzer Sparta Prag
1    Ondrej Mazuch Sparta Prag
1    Ales Cermak Sparta Prag
1    Tiemoko Konate Sparta Prag
1    David Hovorka Sparta Prag
1    Nivaldo Teplice
1    Admir Ljevakovic Teplice
1    Alois Hycka Teplice
1    Tomas Vondrasek Teplice
1    Andreas Ivanschitz Viktoria Plzen
1    Jakub Hromada Viktoria Plzen
1    Jan Kovarik Viktoria Plzen
1    Patrik Hrosovsky Viktoria Plzen
1    Yani Urdinov Vysocina Jihlava
1    Jakub Fulnek Vysocina Jihlava
1    Jozef Urblik Vysocina Jihlava
1    David Stipek Zlin
1    Robert Bartolomeu Zlin
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Opdateret:
30/4-2017 19:24
Tjekkiet
1. Division (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:00 Dukla Praha – Teplice 0 – 1
30.07.2016 15:00 Vysocina Jihlava – Viktoria Plzen 1 – 2
30.07.2016 17:00 Zlin – Pribram 2 – 0
30.07.2016 17:00 Jablonec – Karvina 5 – 3
30.07.2016 20:15 Sparta Prag – Slovacko 3 – 2
31.07.2016 16:30 Mladá Boleslav – Liberec 3 – 0
31.07.2016 17:00 Bohemians 1905 – Hradec Kralove 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 17:00 Karvina – FC Zbrojovka Brno 1 – 1
06.08.2016 17:00 Hradec Kralove – Jablonec 1 – 2
06.08.2016 17:00 Slovacko – Dukla Praha 2 – 2
07.08.2016 14:30 Viktoria Plzen – Bohemians 1905 1 – 1
07.08.2016 17:00 Liberec – Vysocina Jihlava 1 – 1
07.08.2016 17:00 Pribram – Mladá Boleslav 0 – 1
07.08.2016 19:00 Teplice – Sparta Prag 0 – 0
08.08.2016 18:00 Slavia Prag – Zlin 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Pribram – Viktoria Plzen 0 – 3
13.08.2016 17:00 Zlin – Liberec 2 – 1
13.08.2016 17:00 Jablonec – Slovacko 2 – 2
13.08.2016 17:05 Mladá Boleslav – Karvina 1 – 2
13.08.2016 17:15 FC Zbrojovka Brno – Teplice 0 – 0
13.08.2016 20:05 Bohemians 1905 – Sparta Prag 0 – 2
14.08.2016 17:05 Dukla Praha – Hradec Kralove 3 – 0
14.08.2016 19:30 Vysocina Jihlava – Slavia Prag 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:35 Teplice – Mladá Boleslav 1 – 2
20.08.2016 16:00 Slovacko – Bohemians 1905 2 – 0
20.08.2016 16:00 Hradec Kralove – Vysocina Jihlava 1 – 0
20.08.2016 16:05 Karvina – Dukla Praha 2 – 1
20.08.2016 18:30 Viktoria Plzen – Zlin 0 – 2
21.08.2016 15:00 Slavia Prag – Pribram 3 – 0
21.08.2016 17:00 Liberec – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
21.08.2016 19:30 Sparta Prag – Jablonec 3 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Teplice 0 – 2
26.08.2016 18:00 Mladá Boleslav – Hradec Kralove 2 – 0
26.08.2016 20:15 Bohemians 1905 – Jablonec 2 – 0
27.08.2016 18:00 FC Zbrojovka Brno – Slovacko 1 – 0
28.08.2016 17:00 Dukla Praha – Sparta Prag 0 – 2
28.08.2016 17:00 Pribram – Liberec 0 – 1
28.08.2016 19:30 Viktoria Plzen – Slavia Prag 3 – 1
29.08.2016 18:00 Zlin – Karvina 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Slovacko – Zlin 1 – 3
10.09.2016 15:00 Sparta Prag – Mladá Boleslav 2 – 2
10.09.2016 17:00 Hradec Kralove – Pribram 2 – 0
10.09.2016 17:00 Karvina – Vysocina Jihlava 3 – 0
10.09.2016 20:15 Liberec – Viktoria Plzen 1 – 2
11.09.2016 15:00 Bohemians 1905 – FC Zbrojovka Brno 3 – 0
11.09.2016 17:00 Jablonec – Dukla Praha 1 – 1
11.09.2016 18:15 Teplice – Slavia Prag 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:00 Dukla Praha – Bohemians 1905 4 – 1
17.09.2016 16:00 Pribram – Teplice 3 – 2
17.09.2016 16:00 Mladá Boleslav – Slovacko 3 – 0
17.09.2016 16:00 FC Zbrojovka Brno – Hradec Kralove 1 – 1
17.09.2016 19:15 Vysocina Jihlava – Jablonec 1 – 1
18.09.2016 18:00 Viktoria Plzen – Karvina 2 – 0
19.09.2016 17:00 Zlin – Sparta Prag 1 – 1
19.09.2016 18:30 Slavia Prag – Liberec 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:15 Jablonec – Mladá Boleslav 1 – 2
24.09.2016 15:00 Dukla Praha – FC Zbrojovka Brno 4 – 2
24.09.2016 16:30 Hradec Kralove – Zlin 0 – 2
24.09.2016 17:00 Slovacko – Vysocina Jihlava 1 – 1
24.09.2016 18:00 Bohemians 1905 – Pribram 1 – 0
24.09.2016 20:15 Teplice – Viktoria Plzen 0 – 1
25.09.2016 15:30 Sparta Prag – Slavia Prag 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Bohemians 1905 0 – 2
01.10.2016 15:30 Mladá Boleslav – Dukla Praha 1 – 0
01.10.2016 17:00 Zlin – Jablonec 2 – 2
01.10.2016 17:00 Pribram – Slovacko 0 – 1
01.10.2016 20:05 Slavia Prag – Karvina 1 – 0
02.10.2016 14:30 FC Zbrojovka Brno – Sparta Prag 3 – 3
02.10.2016 17:05 Liberec – Teplice 2 – 0
02.10.2016 20:00 Viktoria Plzen – Hradec Kralove 4 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:15 Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 1 – 3
15.10.2016 15:00 Karvina – Pribram 2 – 0
15.10.2016 15:00 Hradec Kralove – Slavia Prag 0 – 3
15.10.2016 17:00 Teplice – Zlin 2 – 0
15.10.2016 17:00 Jablonec – FC Zbrojovka Brno 1 – 2
15.10.2016 17:00 Dukla Praha – Liberec 0 – 0
15.10.2016 20:15 Slovacko – Viktoria Plzen 1 – 1
16.10.2016 15:00 Sparta Prag – Vysocina Jihlava 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2016 18:00 FC Zbrojovka Brno – Slavia Prag 1 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Dukla Praha 1 – 1
21.10.2016 20:15 Zlin – Bohemians 1905 1 – 1
22.10.2016 15:00 Pribram – Jablonec 2 – 4
22.10.2016 17:00 Karvina – Teplice 1 – 4
22.10.2016 17:00 Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno 3 – 3
22.10.2016 20:05 Slavia Prag – Slovacko 1 – 0
23.10.2016 14:00 Liberec – Hradec Kralove 2 – 0
23.10.2016 18:00 Viktoria Plzen – Sparta Prag 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 17:00 Karvina – Liberec 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 Sparta Prag – Pribram 4 – 0
29.10.2016 17:00 Slovacko – Teplice 1 – 1
29.10.2016 17:00 FC Zbrojovka Brno – Vysocina Jihlava 1 – 1
29.10.2016 20:15 Mladá Boleslav – Zlin 1 – 2
30.10.2016 14:30 Hradec Kralove – Karvina 3 – 4
30.10.2016 15:05 Jablonec – Slavia Prag 0 – 0
30.10.2016 15:30 Bohemians 1905 – Liberec 2 – 1
30.10.2016 18:30 Dukla Praha – Viktoria Plzen 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Mladá Boleslav 2 – 1
05.11.2016 15:00 Zlin – FC Zbrojovka Brno 2 – 1
05.11.2016 17:00 Pribram – Dukla Praha 3 – 1
05.11.2016 17:00 Teplice – Hradec Kralove 0 – 1
05.11.2016 20:05 Slavia Prag – Bohemians 1905 1 – 1
06.11.2016 15:00 Liberec – Sparta Prag 0 – 0
06.11.2016 17:00 Karvina – Slovacko 0 – 1
06.11.2016 19:15 Viktoria Plzen – Jablonec 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 18:00 Vysocina Jihlava – Zlin 1 – 3
18.11.2016 20:25 Dukla Praha – Slavia Prag 1 – 2
19.11.2016 15:00 Bohemians 1905 – Teplice 0 – 1
19.11.2016 15:00 Slovacko – Hradec Kralove 1 – 3
19.11.2016 15:00 Mladá Boleslav – Viktoria Plzen 0 – 0
19.11.2016 15:00 FC Zbrojovka Brno – Pribram 2 – 2
19.11.2016 18:15 Jablonec – Liberec 3 – 0
20.11.2016 15:00 Sparta Prag – Karvina 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 15:00 Karvina – Bohemians 1905 3 – 0
26.11.2016 15:00 Slavia Prag – Mladá Boleslav 2 – 1
26.11.2016 15:00 Zlin – Dukla Praha 0 – 1
26.11.2016 15:00 Pribram – Vysocina Jihlava 0 – 0
26.11.2016 18:15 Teplice – Jablonec 1 – 0
27.11.2016 13:00 Hradec Kralove – Sparta Prag 1 – 2
27.11.2016 14:00 Liberec – Slovacko 2 – 2
27.11.2016 18:30 Viktoria Plzen – FC Zbrojovka Brno 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:15 Zlin – Slavia Prag 0 – 4
03.12.2016 15:00 Vysocina Jihlava – Liberec 1 – 0
03.12.2016 15:00 FC Zbrojovka Brno – Karvina 1 – 1
03.12.2016 15:00 Sparta Prag – Teplice 2 – 1
04.12.2016 13:30 Dukla Praha – Slovacko 2 – 3
04.12.2016 15:05 Mladá Boleslav – Pribram 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 15:30 Teplice – FC Zbrojovka Brno 1 – 1
18.02.2017 15:30 Slovacko – Jablonec 0 – 0
18.02.2017 16:45 Slavia Prag – Vysocina Jihlava 2 – 0
18.02.2017 18:45 Viktoria Plzen – Pribram 1 – 0
19.02.2017 14:00 Karvina – Mladá Boleslav 1 – 1
19.02.2017 14:05 Hradec Kralove – Dukla Praha 0 – 2
19.02.2017 17:30 Sparta Prag – Bohemians 1905 1 – 0
20.02.2017 17:00 Liberec – Zlin 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:00 Vysocina Jihlava – Hradec Kralove 3 – 1
25.02.2017 13:30 Dukla Praha – Karvina 0 – 0
25.02.2017 16:00 FC Zbrojovka Brno – Liberec 1 – 0
25.02.2017 16:30 Bohemians 1905 – Slovacko 0 – 0
25.02.2017 17:00 Zlin – Viktoria Plzen 0 – 0
25.02.2017 19:15 Pribram – Slavia Prag 1 – 8
26.02.2017 17:30 Jablonec – Sparta Prag 3 – 1
27.02.2017 17:00 Mladá Boleslav – Teplice 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 Teplice – Vysocina Jihlava 1 – 0
04.03.2017 15:00 Slovacko – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
04.03.2017 15:00 Jablonec – Bohemians 1905 0 – 0
04.03.2017 16:00 Hradec Kralove – Mladá Boleslav 0 – 0
04.03.2017 18:00 Sparta Prag – Dukla Praha 1 – 0
05.03.2017 15:00 Liberec – Pribram 2 – 1
05.03.2017 16:00 Slavia Prag – Viktoria Plzen 1 – 0
05.03.2017 18:05 Karvina – Zlin 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 15:00 Dukla Praha – Jablonec 1 – 0
11.03.2017 15:00 Zlin – Slovacko 1 – 1
11.03.2017 15:00 Pribram – Hradec Kralove 1 – 0
11.03.2017 15:05 Vysocina Jihlava – Karvina 2 – 4
11.03.2017 15:30 FC Zbrojovka Brno – Bohemians 1905 0 – 0
11.03.2017 17:45 Viktoria Plzen – Liberec 1 – 0
12.03.2017 15:30 Mladá Boleslav – Sparta Prag 1 – 0
12.03.2017 17:30 Slavia Prag – Teplice 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 17:00 Jablonec – Hradec Kralove 2 – 1
15.03.2017 17:00 Bohemians 1905 – Viktoria Plzen 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:15 Sparta Prag – Zlin 0 – 0
18.03.2017 15:00 Teplice – Pribram 3 – 0
18.03.2017 16:30 Liberec – Slavia Prag 1 – 1
18.03.2017 20:15 Slovacko – Mladá Boleslav 2 – 1
19.03.2017 15:00 Jablonec – Vysocina Jihlava 5 – 0
19.03.2017 15:05 Hradec Kralove – FC Zbrojovka Brno 0 – 0
19.03.2017 16:30 Karvina – Viktoria Plzen 2 – 3
19.03.2017 17:00 Bohemians 1905 – Dukla Praha 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:15 Mladá Boleslav – Jablonec 0 – 0
01.04.2017 15:00 Liberec – Karvina 2 – 0
01.04.2017 17:00 Pribram – Bohemians 1905 1 – 0
01.04.2017 17:00 Zlin – Hradec Kralove 1 – 3
01.04.2017 17:00 Vysocina Jihlava – Slovacko 0 – 0
01.04.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Dukla Praha 0 – 0
01.04.2017 20:15 Viktoria Plzen – Teplice 2 – 2
02.04.2017 17:30 Slavia Prag – Sparta Prag 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Dukla Praha – Mladá Boleslav 1 – 2
07.04.2017 20:15 Hradec Kralove – Viktoria Plzen 0 – 1
08.04.2017 17:00 Bohemians 1905 – Vysocina Jihlava 1 – 0
08.04.2017 17:00 Slovacko – Pribram 1 – 0
08.04.2017 18:15 Teplice – Liberec 3 – 1
08.04.2017 20:15 Karvina – Slavia Prag 1 – 2
09.04.2017 15:00 Jablonec – Zlin 2 – 0
09.04.2017 17:30 Sparta Prag – FC Zbrojovka Brno 3 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 15:00 FC Zbrojovka Brno – Jablonec 2 – 0
15.04.2017 17:00 Pribram – Karvina 4 – 2
15.04.2017 17:00 Zlin – Teplice 0 – 2
15.04.2017 17:30 Mladá Boleslav – Bohemians 1905 1 – 1
15.04.2017 20:15 Vysocina Jihlava – Sparta Prag 1 – 0
16.04.2017 15:00 Liberec – Dukla Praha 3 – 1
16.04.2017 18:15 Viktoria Plzen – Slovacko 2 – 0
17.04.2017 17:30 Slavia Prag – Hradec Kralove 4 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Dukla Praha – Vysocina Jihlava 4 – 1
21.04.2017 20:15 Slovacko – Slavia Prag 0 – 2
22.04.2017 17:00 Hradec Kralove – Liberec 0 – 1
22.04.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Mladá Boleslav 2 – 3
22.04.2017 17:00 Teplice – Karvina 1 – 0
22.04.2017 17:30 Bohemians 1905 – Zlin 0 – 2
23.04.2017 13:20 Jablonec – Pribram 2 – 4
23.04.2017 17:30 Sparta Prag – Viktoria Plzen 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Vysocina Jihlava – FC Zbrojovka Brno 3 – 0
28.04.2017 20:15 Pribram – Sparta Prag 1 – 2
29.04.2017 17:00 Zlin – Mladá Boleslav 1 – 2
29.04.2017 20:15 Viktoria Plzen – Dukla Praha 2 – 0
30.04.2017 17:00 Teplice – Slovacko 2 – 2
30.04.2017 17:00 Karvina – Hradec Kralove 4 – 2
30.04.2017 17:30 Slavia Prag – Jablonec 1 – 1
01.05.2017 17:30 Liberec – Bohemians 1905

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:00 Dukla Praha – Pribram
06.05.2017 14:00 Jablonec – Viktoria Plzen
06.05.2017 19:00 Slovacko – Karvina
06.05.2017 19:00 Bohemians 1905 – Slavia Prag
07.05.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Zlin
07.05.2017 17:00 Sparta Prag – Liberec
07.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Teplice
07.05.2017 19:00 Mladá Boleslav – Vysocina Jihlava

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:15 Viktoria Plzen – Mladá Boleslav
12.05.2017 20:15 Karvina – Sparta Prag
13.05.2017 15:00 Pribram – FC Zbrojovka Brno
13.05.2017 16:30 Liberec – Jablonec
13.05.2017 17:00 Zlin – Vysocina Jihlava
13.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Slovacko
13.05.2017 18:45 Slavia Prag – Dukla Praha
14.05.2017 18:30 Teplice – Bohemians 1905

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:00 Vysocina Jihlava – Pribram
20.05.2017 17:00 Mladá Boleslav – Slavia Prag
20.05.2017 17:00 FC Zbrojovka Brno – Viktoria Plzen
20.05.2017 17:00 Dukla Praha – Zlin
20.05.2017 17:00 Jablonec – Teplice
20.05.2017 17:00 Bohemians 1905 – Karvina
20.05.2017 17:00 Sparta Prag – Hradec Kralove
20.05.2017 17:00 Slovacko – Liberec

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 17:00 Slavia Prag – FC Zbrojovka Brno
27.05.2017 17:00 Viktoria Plzen – Vysocina Jihlava
27.05.2017 17:00 Pribram – Zlin
27.05.2017 17:00 Slovacko – Sparta Prag
27.05.2017 17:00 Hradec Kralove – Bohemians 1905
27.05.2017 17:00 Teplice – Dukla Praha
27.05.2017 17:00 Karvina – Jablonec
27.05.2017 17:00 Liberec – Mladá Boleslav
Advertisement

Seneste kampe

Slavia Prag
Jablonec
1 – 1
30. april 17:30
Færdig
Karvina
Hradec Kralove
4 – 2
30. april 17:00
Færdig
Teplice
Slovacko
2 – 2
30. april 17:00
Færdig
Viktoria Plzen
Dukla Praha
2 – 0
29. april 20:15
Færdig
Zlin
Mladá Boleslav
1 – 2
29. april 17:00
Færdig
Pribram
Sparta Prag
1 – 2
28. april 20:15
Færdig
Vysocina Jihlava
FC Zbrojovka Brno
3 – 0
28. april 18:00
Færdig
Sparta Prag
Viktoria Plzen
2 – 0
23. april 17:30
Færdig

Kommende kampe

Liberec
Bohemians 1905
vs
1. maj 17:30
Ikke startet
Dukla Praha
Pribram
vs
5. maj 18:00
Ikke startet
Jablonec
Viktoria Plzen
vs
6. maj 14:00
Ikke startet
Slovacko
Karvina
vs
6. maj 19:00
Ikke startet
Bohemians 1905
Slavia Prag
vs
6. maj 19:00
Ikke startet
FC Zbrojovka Brno
Zlin
vs
7. maj 17:00
Ikke startet
Hradec Kralove
Teplice
vs
7. maj 17:00
Ikke startet
Sparta Prag
Liberec
vs
7. maj 17:00
Ikke startet

Turneringer i Tjekkiet